Marmarabirlik 

Şirket Bilgileri

http://www.marmarabirlik.com.tr 

MARMARABİRLİK


MARMARABİRLİK, adını aldığı Marmara Denizi’nin Güney sahilleri boyunca doğuda İznik Gölü çevresinden, batıda Trakya’da Mürefte’ye kadar uzanan bir yay içerisinde dünyanın en kaliteli sofralık zeytinlerinin yetiştirilmesi ve daha iyi koşullarda işlenerek pazarlanması amacıyla bölge zeytin üreticilerinin karşılıklı yardımlaşarak dayanışma içerisinde 1954 yılında kurmuş oldukları bir Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’dir.

Başlangıçta Gemlik, Mudanya ve Erdek Kooperatiflerinin bir araya gelmesiyle kurulan ve süreç içerisinde büyüyerek gelişip, bir dünya markası statüsüne kavuşan dünyanın en büyük zeytin kuruluşu Marmarabirlik’in bugün; Bursa (Gemlik, Mudanya, Orhangazi ve İznik Kooperatifi) Balıkesir (Erdek, Edincik ve Marmara Adası Kooperatifi) ve Tekirdağ (Mürefte Kooperatifi) illerinde 8 Kooperatifi  ve Bursa ilinde faaliyet gösteren bir zeytin-zeytinyağı işleme ve ambalajlama Entegre Tesisleri bulunmaktadır. Genel Müdürlük’ün de içinde bulunduğu yaklaşık 250 dönüm arazi üzerinde kurulu olan bu modern Tesislerde hijyenik ortamda yaklaşık 150 ton/gün kapasiteli zeytin ambalajlanması ve 100 ton/gün zeytinyağı üretim ve dolumu gerçekleştirilmektedir.

Marmarabirlik’in idare merkezi Bursa, uğraş konusu ise Güney Marmara Bölgesinde ortaklarının ürettikleri zeytinleri; sofralık zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağı olarak işlemek; yurtiçi ve yurtdışı piyasalarında pazarlamaktadır.

Bağlı Kooperatif ve İşleme Tesisleri ile Marmarabirlik; yaklaşık 30.000 faal zeytin üreticisi ile yüz binlerce yurtiçi ve yurtdışı tüketiciye hizmet veren, ülkemizdeki en güçlü 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan zeytin üretici kuruluşudur.

Depolama ve olgunlaştırma kapasitesi 79.000 Ton olan Marmarabirlik, bölgesinde yetiştirilen sofralık zeytin yaklaşık %40-45’ini satın alıp, işlemekte ve üretmiş olduğu ürünlerini; yurtiçinde 59 ildeki toplam 65 bayisiyle ülkemizin tamamına, Almanya, Danimarka, İsviçre, KKTC, Bulgaristan’daki sözleşmeli alıcı firmalarla Avrupa’nın tamamına, bunun yanında Amerika başta olmak üzere Kanada ve Avustralya piyasasına verilmektedir.Marmarabirlik İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
HRVenue
İş görüşmesinin yeni yolu
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net