Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


http://www.matriks.web.tr/hakkimizda.aspx

Matriks 15 yılı aşan yönetim tecrübesi ile teknolojinin gücünü birleştirmeyi başaran profesyonel bir kadro tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik interaktif uygulamaların geliştirilmesidir.

Matriks profesyonel veri izleme terminali, java tabanlı veri izleme terminali ve Matriks Mobile ürünleri ile finans, bankacılık, sermaye piyasası, borsa ve mobil finans alanlarında üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Yurt içinde BİST, Anadolu Haber Ajansı, yurt dışında CME GROUP, NYSE, Interactive Data, Dow Jones gibi birçok iş ortağı ile birlikte çalışarak hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedefleyen Matriks, bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık, Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş ve ses getiren projelerin altına imzasını atmıştır.

2005 yılında, mobil çözüm üretme mantığını yerleştirmek, kullanıcıyı ve kullanım alışkanlıklarını doğru anlamak ve sektörde derinleşmeyi sağlamak maksadıyla, Matriks Mobil Yazılım Ürünler A.Ş. kurulmuştur.

Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş., Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. bünyesinde genç ve dinamik bir kadro ile 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş, geliştirdiği yeni projeleri piyasaya sunarak Matriks ve alt markalarının bilinilirliğini arttırmak konusunda önemli adımlar atmaktadır.

Türkiye enerji piyasasının liberalizasyon sürecinin sonuna gelinmesi ile birlikte enerji finansal bir enstrüman haline gelmiştir. Bu doğrultuda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. finans piyasasındaki tecrübesini enerji piyasasında da değerlendirmek üzere Matriks Enerji ekibini oluşturmuştur. Mühendis, matematikçi, istatistikçi ve yazılımcılardan oluşan bu ekip Matriks bünyesindeki enerji çözümlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ekip Matriks Enerji Terminali için yapılan AR-GE çalışmalarını, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini yürütmektedir.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks’in; güler yüzlü, yetenekli, konusunda uzman kadrosu her geçen gün genişleyerek şu anda 130 kişiye ulaşmıştır. Devamlı müşteri memnuniyeti sağlamak ve daha iyi hizmet verme anlayışıyla çalışan Matriks, Türkiye'de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana'da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Yazılım,Enerji,Borsa

Firma web sitesi: www.matriksdata.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mobil Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Mobil Yazılım UzmanıMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Mobil uygulama geliştirme takımlarımızda yer alacak, İTÜ ARI Teknokent ofisimizde görevlendirilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz. Matriks, 2003 yılında kurulmuş ve 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI-3 Teknokent Binası’nda yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır :Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması, En az 2 yıl iOS veya Android uygulaması geliştirme tecrübesi, iOS uygulaması geliştiricilerinin Objective-C’ye hakim ve Swift hakkında bilgi sahibi olmaları, Android uygulaması geliştiricilerinin Java’ya hakim ve Kotlin hakkında bilgi sahibi olmaları,Nesneye yönelik programlama konusuna hakim olunması, JSON, XML gibi veri paylaşım standartları konusunda bilgi sahibi olunması, Servis tabanlı uygulama geliştirme tecrübesi, Arayüz komponentleri geliştirme ve verilen görsel tasarımları, uygulamalara giydirme konusunda deneyim,Mobil cihazlar üzerinde hafıza yönetimi konusunda bilgi sahibi olunması, Kaynak takibi yapabilecek düzeyde İngilizce bilgisi, Aşağıda sıralanan özelliklerden bir ya da birden fazlasına sahip adaylar öncelikli olarak tercih edilecektir:Soket programlama tecrübesi, GIT, SVN gibi Versiyonlama sistemleri hakkında bilgi sahibi olunması, Çevik (agile) yazılım geliştirme metodları konusunda bilgi sahibi olunması, Erkek adaylar için askerliğini tamamlanmış olması.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (C#, .Net) İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (C#, .Net)Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Finansal veri analiz ve işlem platformları geliştiren scrum ekibimizde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Matriks, 2003 yılında kurulan, 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır : Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği vb.) mezun olunması,Microsoft .NET ve C# kullanarak Windows tabanlı uygulama geliştirme alanında en az 4 yıl deneyim,Object Oriented Programming, Design Patterns, Data Structures, Socket Programlama ve Multithread uygulama geliştirme konularında deneyim sahibi olunması,Wpf ve Solid prensipler hakkında bilgi sahibi olunması, İyi derecede İngilizce bilgisi, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Test Uzmanı İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Yazılım Test UzmanıMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Finans sektörüne yönelik mobil projelerde test uzmanı olarak görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz. Aranan Özellikler:Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Programlama veya ilgili bölümlerinden mezun,Yazılım testi işini kendine meslek olarak seçmiş ve kariyerinde bu konuda ilerlemeyi düşünen,Mobil teknolojilere ilgi duyan, Mobil uygulamaların testi konusunda bilgili, En az 2 yıllık yazılım test tecrübesi olan, yazılım terminolojileri ve geliştirme süreçleri konusunda bilgili,Yazılım test terminolojisine ve süreçlerine hakim, hata takip ve raporlama araçları kullanmış,Farklı yazılım test araçları ve test otomasyonu konusunda bilgisi olan, Tercihen finans piyasaları konusunda bilgisi olan, Veri düzeyinde kontroller için gerekli veritabanı bilgisine sahip,  Kaynak takibi yapabilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli, İşini sahiplenen, problem çözme yeteneğine sahip, analitik düşünebilen, dikkatli ve ayrıntılara önem veren, Erkek adaylar için askerliği tamamlamış ya da en az 2 sene tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı