Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


http://www.matriks.web.tr/hakkimizda.aspx

Matriks 15 yılı aşan yönetim tecrübesi ile teknolojinin gücünü birleştirmeyi başaran profesyonel bir kadro tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik interaktif uygulamaların geliştirilmesidir.

Matriks profesyonel veri izleme terminali, java tabanlı veri izleme terminali ve Matriks Mobile ürünleri ile finans, bankacılık, sermaye piyasası, borsa ve mobil finans alanlarında üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Yurt içinde BİST, Anadolu Haber Ajansı, yurt dışında CME GROUP, NYSE, Interactive Data, Dow Jones gibi birçok iş ortağı ile birlikte çalışarak hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedefleyen Matriks, bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık, Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş ve ses getiren projelerin altına imzasını atmıştır.

2005 yılında, mobil çözüm üretme mantığını yerleştirmek, kullanıcıyı ve kullanım alışkanlıklarını doğru anlamak ve sektörde derinleşmeyi sağlamak maksadıyla, Matriks Mobil Yazılım Ürünler A.Ş. kurulmuştur.

Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş., Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. bünyesinde genç ve dinamik bir kadro ile 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş, geliştirdiği yeni projeleri piyasaya sunarak Matriks ve alt markalarının bilinilirliğini arttırmak konusunda önemli adımlar atmaktadır.

Türkiye enerji piyasasının liberalizasyon sürecinin sonuna gelinmesi ile birlikte enerji finansal bir enstrüman haline gelmiştir. Bu doğrultuda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. finans piyasasındaki tecrübesini enerji piyasasında da değerlendirmek üzere Matriks Enerji ekibini oluşturmuştur. Mühendis, matematikçi, istatistikçi ve yazılımcılardan oluşan bu ekip Matriks bünyesindeki enerji çözümlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ekip Matriks Enerji Terminali için yapılan AR-GE çalışmalarını, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini yürütmektedir.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks’in; güler yüzlü, yetenekli, konusunda uzman kadrosu her geçen gün genişleyerek şu anda 130 kişiye ulaşmıştır. Devamlı müşteri memnuniyeti sağlamak ve daha iyi hizmet verme anlayışıyla çalışan Matriks, Türkiye'de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana'da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Yazılım,Enerji,Borsa

Firma web sitesi: www.matriksdata.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Analisti İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
İş AnalistiMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Sermaye piyasalarına yönelik emir ve risk yönetimi yazılım projelerinde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Matriks, 2003 yılında kurulmuş olup, ağırlıklı olarak finans sektörüne yönelik çözümler geliştiren bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Firmamız tarafından geliştirilen ürün ve çözümlerden bazıları şunlardır : Finansal veri analiz ve işlem platformları, emir ve risk yönetim sistemleri, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, büyük veri projeleri, mobil uygulamalar.Aranan Özellikler:Üniversitelerin 4 yıllık Bölümlerinden mezun (tercihen Endüstri Mühendisliği, Ekonometri, Matematik, İşletme, Bilgisayar, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS), Bilgisayar Mühendisliği,  İstatistik bölümlerinden),Tercihen sermaye piyasaları projeleri ve operasyonları ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi (Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1-3 veya Türev Lisansı sahibi),Teknik doküman okuyup, anlayabilecek seviyede İngilizce bilen, İş ihtiyaçlarını, sistem gerekliliklerini ve etkilerini tespit edebilen, Dokümantasyona önem veren ve düzenli raporlama alışkanlığı olan, Analitik düşünme yetkinliğine sahip olan ve iletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,Değişime ve öğrenmeye istekli, Yaratıcı ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzmanı (C++, Linux) İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Yazılım Geliştirme Uzmanı (C++, Linux)Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Finans sektörüne yönelik projelerde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Matriks, 2003 yılında kurulmuş olup, ağırlıklı olarak finans sektörüne yönelik çözümler geliştiren bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Firmamız tarafından geliştirilen ürün ve çözümlerden bazıları şunlardır : Finansal veri analiz ve işlem platformları, emir ve risk yönetim sistemleri, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, büyük veri projeleri, mobil uygulamalar.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği vb.) mezun olunması,Modern C++ (C++11/14) ile Linux sistemleri üzerinde uygulama geliştirme bilgisi ve deneyimi,TCP/IP gibi protokoller ile standart network mimarileri konusunda bilgi sahibi olunması,Multithreaded programlama deneyimi, Standart Linux araçlarını kullanabilme becerisi, Modern yazılım geliştirme, test etme sistemleri ve araçları ile tanışıklık, Kaynak kod kontrolü (git ve benzeri araçlar) ve uzaktan geliştirme becerisi, İyi derecede İngilizce bilgisi ve erkek adayların askerlikle ilişkisi olmaması,Lockfree algoritmalarda deneyim ve FPGA tabanlı uygulama geliştirme tecrübesi tercih nedeni olacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Backend Developer İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Senior Backend DeveloperMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
We are in search of a Senior Backend Developer for our R&D branch in Istanbul Technical University Teknokent.Matriks has a wide customer portfolio that covers all leading finance institutions in Turkey. All major banks, brokerage houses, several large enterprieses, smaller companies and individual users comprise the diverse and powerful customer portfolio of Matriks.In addition to its Head Office in Istanbul, Matriks has an R&D Unit in Istanbul Technical University/Maslak, Regional Branches in Izmir and Ankara, Contact Units in Gaziantep and Adana and Technical Support Units. With this expansive network, Matriks provides uninterrupted service to users in almost every province in Turkey.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı