Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


http://www.matriks.web.tr/hakkimizda.aspx

Matriks 15 yılı aşan yönetim tecrübesi ile teknolojinin gücünü birleştirmeyi başaran profesyonel bir kadro tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik interaktif uygulamaların geliştirilmesidir.

Matriks profesyonel veri izleme terminali, java tabanlı veri izleme terminali ve Matriks Mobile ürünleri ile finans, bankacılık, sermaye piyasası, borsa ve mobil finans alanlarında üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Yurt içinde BİST, Anadolu Haber Ajansı, yurt dışında CME GROUP, NYSE, Interactive Data, Dow Jones gibi birçok iş ortağı ile birlikte çalışarak hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedefleyen Matriks, bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık, Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş ve ses getiren projelerin altına imzasını atmıştır.

2005 yılında, mobil çözüm üretme mantığını yerleştirmek, kullanıcıyı ve kullanım alışkanlıklarını doğru anlamak ve sektörde derinleşmeyi sağlamak maksadıyla, Matriks Mobil Yazılım Ürünler A.Ş. kurulmuştur.

Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş., Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. bünyesinde genç ve dinamik bir kadro ile 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş, geliştirdiği yeni projeleri piyasaya sunarak Matriks ve alt markalarının bilinilirliğini arttırmak konusunda önemli adımlar atmaktadır.

Türkiye enerji piyasasının liberalizasyon sürecinin sonuna gelinmesi ile birlikte enerji finansal bir enstrüman haline gelmiştir. Bu doğrultuda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. finans piyasasındaki tecrübesini enerji piyasasında da değerlendirmek üzere Matriks Enerji ekibini oluşturmuştur. Mühendis, matematikçi, istatistikçi ve yazılımcılardan oluşan bu ekip Matriks bünyesindeki enerji çözümlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ekip Matriks Enerji Terminali için yapılan AR-GE çalışmalarını, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini yürütmektedir.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks’in; güler yüzlü, yetenekli, konusunda uzman kadrosu her geçen gün genişleyerek şu anda 130 kişiye ulaşmıştır. Devamlı müşteri memnuniyeti sağlamak ve daha iyi hizmet verme anlayışıyla çalışan Matriks, Türkiye'de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana'da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Yazılım,Enerji,Borsa

Firma web sitesi: www.matriksdata.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Senior Backend Developer İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Senior Backend DeveloperMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
We are in search of a Senior Backend Developer for our R&D branch in Istanbul Technical University Teknokent.Matriks has a wide customer portfolio that covers all leading finance institutions in Turkey. All major banks, brokerage houses, several large enterprieses, smaller companies and individual users comprise the diverse and powerful customer portfolio of Matriks.In addition to its Head Office in Istanbul, Matriks has an R&D Unit in Istanbul Technical University/Maslak, Regional Branches in Izmir and Ankara, Contact Units in Gaziantep and Adana and Technical Support Units. With this expansive network, Matriks provides uninterrupted service to users in almost every province in Turkey.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Geliştirme Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Ürün Geliştirme Uzman YardımcısıMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Matriks ürün ailesinin, ürün geliştirme süreçlerinde birlikte çalışacağımız takım arkadaşları arıyoruz. Matriks, 2003 yılında kurulan, 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır : Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan ÖzelliklerÜniversitelerin mühendislik, istatistik, işletme, iktisat gibi bölümlerinden mezunİyi derecede ingilizce bilen Tercihen finans piyasalarında deneyimli Tercihen agile ürün yönetimi konusunda deneyimli Sorumluluk sahibi, insan ilişkileri kuvvetli, yaratıcı, çevik ve değişime ayak uydurabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzmanı (C#, .Net) İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Yazılım Geliştirme Uzmanı (C#, .Net)Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Finansal veri analiz ve işlem platformları geliştiren scrum ekibimizde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Matriks, 2003 yılında kurulan, 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır : Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği vb.) mezun olunması,Microsoft .NET ve C# kullanarak Windows tabanlı uygulama geliştirme alanında en az 2 yıl deneyim,Object Oriented Programming, Design Patterns, socket programlama ve multithread uygulama geliştirme konularında deneyim sahibi olunması,Wpf ve Solid prensipler hakkında bilgi sahibi olunması, İyi derecede İngilizce bilgisi, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Yöneticisi/Yönetmeni İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Ürün Yöneticisi/YönetmeniMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Matriks 2003 yılında market deneyimini yenilikçi bir bakış açısı ile birleştiren profesyoneller tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan sonra birkaç yıl içerisinde Türkiye pazarında veri alanında sektörel bir lider olmuştur.  Şirketin temel faaliyet alanları yerli ve yabancı finansal piyasalara ait verilerini analiz olanakları ile birlikte gerçek zamanlı olarak sunulması, piyasaları ilgilendiren haberler, açıklamalar ve raporların sunulması, Trading (İşlem) teknolojileri, mobil uygulamalar, akıllı veri çözümleri, danışmanlık, emtia işlem (trading) ve veri araçları geliştirmektir. Şirketin genel merkezi İstanbul’da olup buna ek olarak İTÜ Arı Teknokent’te AR-GE Ofisi bulunmaktadır.  Ayrıca Ankara ve İzmir illerinde yerel ofisleri bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı