Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


http://www.matriks.web.tr/hakkimizda.aspx

Matriks 15 yılı aşan yönetim tecrübesi ile teknolojinin gücünü birleştirmeyi başaran profesyonel bir kadro tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik interaktif uygulamaların geliştirilmesidir.

Matriks profesyonel veri izleme terminali, java tabanlı veri izleme terminali ve Matriks Mobile ürünleri ile finans, bankacılık, sermaye piyasası, borsa ve mobil finans alanlarında üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Yurt içinde BİST, Anadolu Haber Ajansı, yurt dışında CME GROUP, NYSE, Interactive Data, Dow Jones gibi birçok iş ortağı ile birlikte çalışarak hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedefleyen Matriks, bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık, Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş ve ses getiren projelerin altına imzasını atmıştır.

2005 yılında, mobil çözüm üretme mantığını yerleştirmek, kullanıcıyı ve kullanım alışkanlıklarını doğru anlamak ve sektörde derinleşmeyi sağlamak maksadıyla, Matriks Mobil Yazılım Ürünler A.Ş. kurulmuştur.

Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş., Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. bünyesinde genç ve dinamik bir kadro ile 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Efektif Danışmanlık Yazılım Satış ve Pazarlama A.Ş, geliştirdiği yeni projeleri piyasaya sunarak Matriks ve alt markalarının bilinilirliğini arttırmak konusunda önemli adımlar atmaktadır.

Türkiye enerji piyasasının liberalizasyon sürecinin sonuna gelinmesi ile birlikte enerji finansal bir enstrüman haline gelmiştir. Bu doğrultuda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. finans piyasasındaki tecrübesini enerji piyasasında da değerlendirmek üzere Matriks Enerji ekibini oluşturmuştur. Mühendis, matematikçi, istatistikçi ve yazılımcılardan oluşan bu ekip Matriks bünyesindeki enerji çözümlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu ekip Matriks Enerji Terminali için yapılan AR-GE çalışmalarını, düzenli olarak piyasaya yönelik analiz ve raporlama işlemlerini yürütmektedir.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks’in; güler yüzlü, yetenekli, konusunda uzman kadrosu her geçen gün genişleyerek şu anda 130 kişiye ulaşmıştır. Devamlı müşteri memnuniyeti sağlamak ve daha iyi hizmet verme anlayışıyla çalışan Matriks, Türkiye'de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana'da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Yazılım,Enerji,Borsa

Firma web sitesi: www.matriksdata.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
C# Yazılım Geliştirme Mühendisi İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
C# Yazılım Geliştirme MühendisiMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Emir ve risk yönetim sistemleri geliştiren scrum ekibimizde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Matriks, 2003 yılında kurulan, 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır : Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb.) mezun olunması,Microsoft .NET ve C# kullanarak Windows tabanlı uygulama geliştirme alanında en az 4 yıl deneyim,Object Oriented Programming, Design Patterns, Data Structures, MSSQL Programlama, Socket Programlama ve Multithread uygulama geliştirme konularında deneyim sahibi olunması,Solid prensipler hakkında bilgi sahibi olunması, Yeterli derecede İngilizce bilgisi, FIX (Financial Information eXchange) prokolünün bilinmesi tercih sebebidir, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Backend Developer İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Backend DeveloperMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Matriks is a technology-oriented company, extracting useful information from data on Turkish and global capital markets into and conveying such information to individual and institutional clients, using every possible medium. Matriks develops individualized software solutions to meet the varying needs of professional and amateur clients for data dissemination, data feeds, analysis and trading tools.Matriks has a wide customer portfolio that covers all leading finance institutions in Turkey. All major banks, brokerage houses, several large enterprieses, smaller companies and individual users comprise the diverse and powerful customer portfolio of Matriks.In addition to its Head Office in Istanbul, Matriks has an R&D Unit in Istanbul Technical University/Maslak, Regional Branches in Izmir and Ankara, Contact Units in Gaziantep and Adana and Technical Support Units. With this expansive network, Matriks provides uninterrupted service to users in almost every province in Turkey.We are in search of a Backend Developer for our R&D branch in Istanbul Technical University Teknokent.Qualifications:Bachelor's degree in technical field (Computer Science, Engineering, or a related field of study)4+ years of coding and software design experience Deep understanding of Node.js including ES6+ features Async/concurrent/stream programming skills Familiarity with RESTful web services Knowledge on caching mechanisms like Redis, Memcache Familiarity with Test Driven Development Experience with Elasticsearch is a plus Knowledge of the Rust Programming Language is a big plus Experience with No-SQL database technologies is a plus Experience with Linux shell is a plus Experience with Docker-based microservices is a plus Experience using Git for version control is a plus Experience in financial technologies is a plus Ability to work in Scrum team Fluency in English is a must
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
DevOps Engineer İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
DevOps EngineerMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Matriks is a technology-oriented company, extracting useful information from data on Turkish and global capital markets into and conveying such information to individual and institutional clients, using every possible medium. Matriks develops individualized software solutions to meet the varying needs of professional and amateur clients for data dissemination, data feeds, analysis and trading tools.Matriks has a wide customer portfolio that covers all leading finance institutions in Turkey. All major banks, brokerage houses, several large enterprieses, smaller companies and individual users comprise the diverse and powerful customer portfolio of Matriks.In addition to its Head Office in Istanbul, Matriks has an R&D Unit in Istanbul Technical University/Maslak, Regional Branches in Izmir and Ankara, Contact Units in Gaziantep and Adana and Technical Support Units. With this expansive network, Matriks provides uninterrupted service to users in almost every province in Turkey.We are in search of a DevOps Engineer for our R&D branch in Istanbul Technical University Teknokent.Qualifications:Experience with Linux is must Experience with CoreOS is a plus Ability to write Bash scripts General knowledge on load balancing and proxying concepts, Haproxy is preferedExperience with Docker containerization technology Microservices architecture and orchestration knowledge Familiarity with Agile software delivery, Continuous Integration/Delivery Experience with monitoring tools, Grafana+Prometheus is prefered Ability to work in Scrum team
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Yazılım Geliştirme UzmanıMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
2003 yılında kurulan ve "finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları" sektöründe market liderliğini elinde bulunduran Matriks, bugün İTÜ ARI 3 Teknokent Binası’nda 80 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 150 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Matriks, tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Sermaye piyasaları gibi hareketli bir sektör için "veri izleme, analiz ve işlem platformu" projemizde aktif olarak yer alacak, İTÜ ARI 3 Teknokent ofisimizde görevlendirilmek üzere çalışma arkadaşları arıyoruz.Matriks, Agile/Scrum yaklaşımları sayesinde belirsizliklerin yönetildiği, zamanın doğru şekilde değerlendirildiği ve ekibimizle keyifli bir şekilde çalışacağınız bir ortam sunacaktır. Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği vb.),Masaüstü uygulamaları geliştirme konusunda istek ve tecrübe sahibi, Üstlendiği görevleri titizlikle yerine getiren, Visual Basic 6.0 ile uygulama geliştirme bilgi ve tecrübesine sahip,Object Oriented Programming ve Design Patterns konusunda deneyimli, Literatürü takip edebilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlikle en az 2 yıl ilişkisi olmayan. Aşağıda sıralanan özelliklerden bir ya da birden fazlasına sahip adaylar öncelikli olarak tercih edilecektir:Sermaye piyasası ürünleri için uygulama geliştirme tecrübesi, Hisse senedi, vadeli işlem piyasası, kaldıraçlı alım/satım piyasası bilgisi, Microsoft .NET ve C# kullanarak Windows tabanlı uygulama geliştirme tecrübesi,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior C# Software Developer İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Senior C# Software DeveloperMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. (“Matriks”) was established in August 2003. It has been serving as a “Licensed Data Dissemination Company” since January 2004, upon receiving a Buyer’s License from Borsa Istanbul (BIST).Matriks is a technology-oriented company, extracting useful information from data on Turkish and global capital markets into and conveying such information to individual and institutional clients, using every possible medium. Matriks develops individualized software solutions to meet the varying needs of professional and amateur clients for data dissemination, data feeds, analysis and trading tools.Currently with a team of 140 employees, Matriks has become a reliable source of information to thousands of subscribers and users both in Turkey and abroad.Matriks has a wide customer portfolio that covers all leading finance institutions in Turkey. All major banks, brokerage houses, several large enterprieses, smaller companies and individual users comprise the diverse and powerful customer portfolio of Matriks.In addition to its Head Office in Istanbul, Matriks has an R&D Unit in Istanbul Technical University/Maslak, Regional Branches in Izmir and Ankara, Contact Units in Gaziantep and Adana and Technical Support Units. With this expansive network, Matriks provides uninterrupted service to users in almost every province in Turkey.Desired Skills and ExperienceBachelor's degree in technical field (Computer Science, Engineering, or a related field of study).4+ years of C# coding and software design experience. Experience in .NET WPF technologies. Experience in MultiThreading, Socket programming Knowledge about SOLID Principles Experience in financial technologies is a plus. Ability to work in Scrum team. Experience with No-SQL database technologies. Experience using Git for version control is a plus. Experience working in a team and positive collaboration to achieve a shared goal.Development, and clear understanding of modern GUI framework architecture (MVC/MVVM).Continuous Integration, Dependency Injection, IoC, TDD, NUnit, Mocking, RhinoMocks  are a plus.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Mobil Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.) Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Mobil Yazılım UzmanıMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Mobil uygulama geliştirme takımlarımızda yer alacak, İTÜ ARI Teknokent ofisimizde görevlendirilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz. Matriks, 2003 yılında kurulmuş ve 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI-3 Teknokent Binası’nda yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır :Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.Aranan Özellikler:Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması, En az 2 yıl iOS veya Android uygulaması geliştirme tecrübesi, iOS uygulaması geliştiricilerinin Objective-C’ye hakim ve Swift hakkında bilgi sahibi olmaları, Android uygulaması geliştiricilerinin Java’ya hakim ve Kotlin hakkında bilgi sahibi olmaları,Nesneye yönelik programlama konusuna hakim olunması, JSON, XML gibi veri paylaşım standartları konusunda bilgi sahibi olunması, Servis tabanlı uygulama geliştirme tecrübesi, Arayüz komponentleri geliştirme ve verilen görsel tasarımları, uygulamalara giydirme konusunda deneyim,Mobil cihazlar üzerinde hafıza yönetimi konusunda bilgi sahibi olunması, Kaynak takibi yapabilecek düzeyde İngilizce bilgisi, Aşağıda sıralanan özelliklerden bir ya da birden fazlasına sahip adaylar öncelikli olarak tercih edilecektir:Soket programlama tecrübesi, GIT, SVN gibi Versiyonlama sistemleri hakkında bilgi sahibi olunması, Çevik (agile) yazılım geliştirme metodları konusunda bilgi sahibi olunması, Erkek adaylar için askerliğini tamamlanmış olması.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı