Merck Sharp & Dohme 

Şirket Bilgileri

www.msd-turkey.com

Merck Sharp

Merck & Co., Inc.'ın doğuşu Frederic Jacob Merck'in Almanya'nın Darmstadt şehrinde bir kimya şirketi açtığı 1668 yılına denk gelir. Bugün 120 ülkede yaklaşık 73.000 çalışanımız ve dünya üzerinde 31 fabrikamız bulunuyor. İlaçlarımız 200'den fazla ülkede satılıyor.

Araştırma ve geliştirmeye dayalı bir ilaç firması olan Merck& Co., Inc bu yıl dünya çapında, yeni ilaçların keşfine ve geliştirilmesine yaklaşık 5 milyar ABD doları tutarında yatırım yapacaktır.

Merck& Co., Inc'ın Önemli Kilometre Taşları

2000'ler
Merck, Botswana hükümeti ve Bill and Melinda Gates Vakfı ile birlikte, yetişkinlerinin üçte birinin HIV enfeksiyonu taşıdığı bir ülkede HIV/AIDS'le savaş için anti-retroviral ilaç bağışında bulunur.

Dünyanın Rahim Ağzı Kanserine ve Rahim Ağzı Kanserine karşı etkili ilk ve tek aşısı piyasaya verilir.

1990'lar
The Merck Manual of Geriatrics (Merck Geriatri Elkitabı) ve The Merck Manual-Home Edition (Merck El kitabı-Evde Kullanım Baskısı) ilk kez yayımlanır.

Merck MECTIZAN bağış programını Afrika'da lenfatik filariasis hastalığının (fil hastalığı) önlenmesini de kapsayacak şekilde genişletir. MECTIZAN programı 30 ülkede 30 milyon insana yardımda bulunur.

Bir yılda beş yeni ilaç piyasaya sürülür. Bu, şirket tarihinde bir ilktir.

1980'ler
Merck, insanlarda kullanım için onay alan, genetik olarak tasarlanmış ilk aşıyı geliştirir.

Merck Afrika, Orta ve Güzey Amerika'ya özgü bir hastalık olan nehir körlüğünün (onkoserkiazis) tedavisi ve önlenmesi için MECTIZAN (ivermektin) ilacının bağışına başlar.

Merck, Japonya'nın önde gelen farmasötik şirketlerinden biri olan Banyu'nun hisselerinin çoğunluğunu satın alır; bu, Japonya'da faaliyet gösteren bir ABD şirketi için bir ilktir.

1970'ler
Merck'in ABD dışındaki faaliyetleri toplam satış hacminin %47'sine ulaşarak Merck'i, yurtdışındaki satışları en yüksek Amerikan şirketi konumuna getirir.

Merck menenjit A, C ve AC'ye karşı bir aşı geliştirir.

1960'lar
MSD Kanada ve Frosst için ürün araştırmaları ve imalatı yapmak üzere Merck Frosst Laboratuvarları kurulur.

Merck, Kanada'nın farmasötik şirketlerinden biri olan E. Frosst & Co.'yi satın alır.

1950'ler
Her biri Frosst laboratuvarlarında geliştirilmiş olan 225 farmasötik ürünü bulunan Charles E. Frosst şirketi halka açılır.

Dr. Maurice Hilleman Merck aşı programına başlar.

Merck & Co., Inc. ve Sharp & Dohme 1953 yılında birleşerek MSD International'ı oluşturur; böylece yeni şirketin dünya üzerine yayılmış geniş bir dağıtım ağı olur.

1940'lar
Merck penisilini seri olarak üretmek için bir yöntem geliştirir.

Merck, vitaminlerle ilgili yeniliklere öncülük eder (B1, B2, B6, ve B12).

Merck, korztizonun, artrit tedavisinde kullanılabilir hale gelmesinde önemli bir rol oynar.

1930'lar
Merck, streptomisini geliştirir; bu ilaç tüberküloz tedavisindeki ilk büyük keşiftir.

Merck, New Jersey, Rahway'da modern bir laboratuvar kurar ve hızla, biyomedikal alanda en yenilikçi kuruluşlardan biri haline gelir.

1920'ler
Frosst, Kanada'da D vitaminini sentezleyen ve pazarlayan ilk üretici olur; böylece Frosst vitaminlerinin kapsamı genişler.

1910'lar
Merck & Co., Inc. ilk yabancı yan kuruluşunu Kanada'da kurar.

Frosst, devrim niteliğindeki 217® (ASA+caffeine) ve 222® (ASA+kafein+kodein) analjezik tabletlerini geliştirir.

1890'lar
The Merck Manual of Medical Information (Merck Tıbbi Bilgi El kitabı) ) ilk olarak 1899 yılında yayımlanır.

Charles E. Frosst 1899'da Montréal'deki farmasötik şirketini kurar.

George Merck 1891'de Amerika'ya gelerek New York City'de Merck & Co., Inc.'ı kurar.

1668
Bir eczacı olan Frederic Jacob Merck Almanya'nın Darmstadt şehrinde bir kimya şirketi kurar.Merck Sharp & Dohme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ürün Uzmanı-Ankara Ankara Merck Sharp & Dohme
Ürün Uzmanı-AnkaraMerck Sharp & Dohme
Ankara yerleşik İlaç sektöründe minimum üç yıllık deneyim tercih edilir İyi iletişim ve satış becerisi Ekip çalışmasına yatkınlık Analitik düşünce Sonuç odaklılık Kişisel motivasyon ve yüksek enerji seviyesi Müşteri odaklılık Tutarlılık ve kararlılık Zaman yönetimi Geçerli sürücü ehliyeti Seyahate engel durumu olmama/Türkiye içerisinde serbestçe dolaşabilme Proje üretme ve takibi konusunda titiz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PV Specialist İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
PV SpecialistMerck Sharp & Dohme
Pharmacy, health, life science, or medical science degree or equivalent by education / experience.Minimum 1 year of pharmaceutical industry/pharmacovigilance experience. Functional competencies Skills  Communication skills- excellent written & spoken English- ability to communicate effectively verbally and in writing- proficient in local language(s)- proficient in Good Documentation Practices Computer skills- good word processing, presentation & spreadsheet application skills- familiar with the use of a safety database- ability to learn new computer interface systems PV Intelligence  - awareness of pharmacovigilance systems & requirements- awareness of pharmacovigilance principles, concepts, practices & standards- knowledge of the local country(ies) pharmacovigilance regulations & obligations- awareness of Good Clinical Practice concepts
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Digital Lead İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Digital LeadMerck Sharp & Dohme
3+ years experience in Digital Marketing Bachelor's degree (BS/BA) in Business, Marketing, or other related disciplines; M.B.A., MSc preferredInformation Technologies experience is a plus Strong knowledge of interactive marketing concepts and best practices on digital technology, analytics and content creation Excellent command of English and Turkish, both written and spoken Collaborative, committed, result-oriented and business minded personality Strong analytical, interpersonal and communication skills Excellent reporting & presentation skills Excellent knowledge in using MS Office programs Strong project management skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Medical Affairs Manager İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Medical Affairs ManagerMerck Sharp & Dohme
M.D. degree Preferably 2-3 years Industry experience, strong medical background Excellent command of both written and spoken English Excellent interpersonal skills including a demonstrated ability to effectively manage conflict, result oriented, accurate with details Leadership skills with ability to work in high performance teams Team player; excel at teamwork in cross-functional groups, including business teams, across several therapeutic areasHas strong negotiation and project management skills Flexibility to travel within Turkey and abroad
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Procurement Specialist - Temporary (6 months) İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Procurement Specialist - Temporary (6 months)Merck Sharp & Dohme
University degree Good command of Excel Experience in purchasing: 2 years +, preferably in large multinational companies (Pharma, FMCG)English (oral, written) – not lower than intermediatenegotiation skills, experience in vendor selection, bidding, and vendor management Advanced planning skills
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Departmant Assistant - Temporary (6 months) İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Departmant Assistant - Temporary (6 months)Merck Sharp & Dohme
University degree Has an excellent command of English (both speaking and writing) Minimum 3 years of experience as a department assistant  Good knowledge of MS Office Strong planning and organizing skills Strong time management and follow up skills
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Key Account Manager-Hayvan Sağlığı Ankara Merck Sharp & Dohme
Key Account Manager-Hayvan SağlığıMerck Sharp & Dohme
Veteriner Fakültesi Mezunu Müşteri Odaklı Yönlendirme / Bağlantı kurma ve satış kabiliyeti Müşteri Planlama ve Yürütme Profesyonel ve Güçlü İletişim (Bölge Müşterilerinde) Ürün ve Hastalık Bilgisi Ankara yerlesik
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Procurement Specialist İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Senior Procurement SpecialistMerck Sharp & Dohme
University degree preferably in economical, business area or engineering. MBA or advanced degree is desirable.4 to 5years’ experience in strategic category sourcing and in international and cross functional environment.Well experienced (1-2years) in strategic sourcing project and stakeholder management for a geographical area (above country approach).    Knowledge of Procurement related business processes (strategic category management methodology-SMP).Fluency in English. Strong communication and influencing skills. Strong ability to work independently and collaboratively in a cross functional team.Deep knowledge of basic tools: SAP, MS Office ( excel, Word, Power Point). Strong project management skills are required.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı