MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) * 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1907


http://

                     MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI)                

Koska’nın geçmişi 1900’lü yılların başında Denizli’de Hacı Emin Bey’in faaliyet gösterdiği helvacı dükkanına kadar uzanmaktadır. Baba mesleğini sürdüren Halil İbrahim Adil Dindar 1931 yılında oğulları ile birlikte İstanbul’a gelerek Koska semtinde bir dükkan açar, zamanla ürettikleri helva ve tatlıların lezzeti ile ünlenir. Bulundukları semtten dolayı Koska Helvacısı olarak anılmaya başlar ve bu ünvanı alır. 1974’de Topkapı’da kurulan fabrikada helvanın yanısıra lokum, reçel ve koz helva üretimine de başlanır. 1983 yılında Mümtaz ve Nevzat Dindar kardeşler Merter’de inşa edilen modern tesislere taşınarak KOSKA HELVACISI MERTER adıyla faaliyetlerini sürdürme kararı alırlar. Bu tesislerde ürün çeşidini ve kalitesini sürekli arttıran KOSKA, 1990 yılında devreye giren tamamıyla otomasyona dönük makinelerle tahin üretimini gerçekleştirir. Bu tesis Türkiye’de bir ilk olup; tahinin en saf ve en hijyen şekilde üretilmesini sağlayan tek sistemdir. KOSKA halen üçüncü kuşağın yönetiminde, 1998 yılı sonlarında taşındığı Avcılar-Ambarlı Kavşağında, 11 dönüm arazi üzerine kurulu 18.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

 

En son teknolojiyle tüm üretim makine ve donanımı yenilenen KOSKA, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini daha da arttırarak helva, tahin, pekmez, reçel, bal, lokum, kağıt helva, krokan, pişmaniye, draje, kakaolu fındık kreması, organik pekmez, organik reçel, organik tahin ve geleneksel Türk tatlıları üretiminin yanısıra, kurduğu tam teşekküllü ve modern laboratuarda gıda mühendislerinin yoğun emekleri sonucunda, tamamen doğal tatlandırıcılar kullanarak diabetik helva, lokum, badem ezmesi ve reçel üretiminin gerçekleştirmeyi başarmıştır.  Sağlık Bakanlığı’nın izni ile üretimine geçilen bu diabetik ürünlerle, KOSKA dünya ve Türk gıda sanayinde bir ilk’e de imza atmıştır.

  

Kuruluşundan bu yana kalite geleneğinden ödün vermeyen ve 2000 yılında ISO 9002 Kalite Belgesini, 2002 yılında da HACCP hijyen sertifikasını, 2003 yılında  ISO 9001:2000 belgesini, 2009 senesinde de kalite belgelerinin en son versiyonu olan ISO 22.000 belgesini,   Kosher Sertifikasını (hayvansal ürün kullanılmadığına ve çok kapsamlı hijyen üretim yapıldığına dair Israil ve Amerika’dan alınan Kalite belgesi ) ve son olarak da İngiltere Vejeteryan derneğinden kalite sertifikası  almaya hak kazanan KOSKA, kalite ve lezzetin yanısıra üretimin tüm aşamalarında hijyen koşulların sağlanmasını en önemli unsurlardan biri olarak algılamaktadır. Fabrikanın tüm bölümleri, çalışanlar ve ürünleri NASA’nın belirlediği hijyen standardına (HACCP) uygundur. 600’e yakın çalışanı bulunan KOSKA, kaliteli üretimin kaliteli personelle sağlandığı gerçeğinden hareketle personel seçiminde gösterdiği dikkati ve titizliği eğitim sürecinde de göstermekte; yoğun bir eğitimden geçen tüm elemanları profesyonel bir usta olana kadar aynı titizlikle yetiştirilmektedir. Gösterdiği bu titizlikten ötürü firmamız; üst üste üç senedir “Müşteri Memnuniyeti” ödülü ve son olarakta bu sene “Hijyenik üretim” ödülüne layık görülmüştür. Fabrikamızı ve üretimimizi isteyen herkesin görebileceği gibi; pek yakında internetten canlı olarak da izletme imkânına sahip olacağız.

Güçlü bir pazarlama ve dağıtım ağına sahip olan KOSKA; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Erzurum illerindeki Bölge müdürlükleri ve depolarının yanısıra 150’ye yakın bayisi ile tüm Türkiye’yi kavrayan yaygın bir bayi ağı oluştururken;  distribütörleri aracılığıyla da 700 araçlık filosuyla tüm ülke genelinde geniş bir dağıtım ağı oluşturmuştur. Tüm perakendeci satış kanalları vasıtasıyla tüketicinin beğenisine sunulan KOSKA ürünleri Migros, Gima, Real, Tansaş, Champion, Carrefour v.b. hipermarket, süpermarket ve yerel zincir marketlerle geniş bir kitleye ulaşmaktadır. Türkiye’nin en büyük helva üreticisi konumunda olan KOSKA iç satışlar yanında dört kıtada 73'e yakın ülkeye  yaptığı ihracatlarla önemli bir ihracat hacmine de sahiptir. AB ülkeleri, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, Rusya, İsrail, Arap Ülkeleri, İsveç, Danimarka en yoğun ihracatın gerçekleştirildiği ülkelerdir. Bu ülkelerdeki tüm etnik marketler yanında büyük süpermarketlerde de satışa sunulan KOSKA ürünleri, global bir marka olma hedefine yönelik olarak tanıtım faaliyetlerinin yanısıra, dış ülkelerdeki bayiler yardımıyla promosyon ve tattırma kampanyaları yapılmak suretiyle pazarlanmaktadır.

 

 

Türk gıda piyasasında güvenilir ve saygın bir yere sahip olan KOSKA, bilinirlik oranı en yüksek markalar içinde yer almaktadır. Bu konumunu sahip olduğu vizyonla önümüzdeki yıllarda da koruyacak olan KOSKA, yurtdışında da aranılan bir marka olmayı en büyük hedef olarak seçmiştir.

 

KOSKA HELVACISI bünyesinde; Merter Helva San ve Tic A.Ş. ana şirket olarak faaliyet gösterirken, Merter Helvacılık Mağazalar A.Ş., Koshel Şekerli Mamüller San. ve Tic.Ltd., Kospek Gıda Elektronik Konf. San ve Tic.Ltd. ve Merter Gıda Taşımacılık Depoculuk San. ve Tic.A.Ş. grup bünyesinde yer almaktadır. Grup bünyesinde ki tüm şirketler, yıllardır yüksek düzeyde vergi ödediği için birçok madalya ve takdir belgelerine sahiptir. Üretim firmamız Türkiye’nin II. 500 sanayi şirketleri arasıda ön sıralarda yer almaktadır.

 

Firmamızın tescilli markası KOSKA’dır. Benzerleri ile karıştırılmaması için KOSKA logomuzun "o" harfinde yer alan nazar boncuğuna dikkat edilmesini önemle belirtiriz. KOSKA logosunun "o" harfi içerisinde nazar boncuğu olmayan ürünler, firmamıza ait ürünler değildir.

  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Gıda

Firma web sitesi: www.koska.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Tam Gün Sağlık HizmetleriÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 550-749


MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) * İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Üretim Mühendisi İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Üretim MühendisiMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Türkiye'de Gıda sektöründe 100 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden şirketimizin Avcılar fabrikasında görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümü mezunu, Gıda üretimi yönetimi konusunda en az 2 yıl deneyimli, İletişim ve koordinasyon yeteneği yüksek, Analitik düşünme yeteneğine sahip, sonuç odaklı ve takip yönü kuvvetli, Avcılar'a yakın bölgelerde ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Marmara Bölge Müdürü İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Marmara Bölge MüdürüMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Türkiye'de Gıda sektöründe 100 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden şirketimizin Satış Departmanı'nda görevlendirmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 7 yıl tecrübeli, Temsil ve ikna yeteneği güçlü, İnsan ilişkileri gelişmiş, iletişim becerisi yüksek, Organizasyon becerileri gelişmiş, planlı ve titiz çalışmayı ilke edinen, Dinamik, yeniliklere ve gelişime açık, Ekip yönetimi konusunda deneyimli, Seyahat engeli olmayan, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence ve Ar-Ge Müdürü İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Kalite Güvence ve Ar-Ge MüdürüMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Türkiye'de Gıda sektöründe 100 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden şirketimizin Kalite Güvence ve Ar-Ge Departmanı'nda görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Gıda Mühendisliği Bölümü'nden mezun, Kalite Güvence ve Ar-Ge alanında en az 5 yıl yöneticilik tecrübesi olan, ISO 9001:22000, BRC ve diğer kalite sistemleri konusunda  tecrübeli, Koordinasyon yeteneği güçlü, Hedeflerle yönetim anlayışını benimsemiş, Analitik düşünme yeteneğine sahip, sonuç odaklı ve takip yönü kuvvetli, Tercihen İngilizce bilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
İş Geliştirme UzmanıMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Türkiye'de Gıda sektöründe 100 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden şirketimizin Avcılar'da bulunan merkezofisinde görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun, Tercihen ERP Programlarından IFS kullanımını bilen, Süreç yönetimi çalışmalarında, tercihen Üretim sektöründe en az 2 yıl tecrübeli,Veri tabanları konusunda bilgi sahibi ve en az orta seviyede SQL bilen, Yazılım geliştirmeye istekli, İletişim becerileri ve koordinasyon yeteneği güçlü, Hedeflerle yönetim sistematiğine hakim, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), İstanbul Avrupa yakasında Avcılar'a yakın lokasyonlarda ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Satış Yöneticisi İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
İhracat Bölge Satış YöneticisiMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Bachelor's or Masters' degree 5 years of experience in export Excellent command of English language Max. 30 years of age No military obligations No obstacles to travel in Turkey and abroad Strong communication skills Resident in European side of Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Personeli İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Satın Alma PersoneliMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Üniversitelerin ilgili Meslek Yüksek Okulu ya da Lisans bölümlerinden mezun, Satın alma prosesleri, tedarikçi ilişkileri ve süreç yönetimi konusunda en az 2 yıl tecrübeli,Çalıştığı firmalarda ERP programı tecrübesi olan ve iyi seviyede kullanabilen,Piyasa araştırması ve fiyat analizi süreçleri hakkında bilgi sahibi, İnsan ilişkilerinde başarılı, ikna kabiliyeti gelişmiş, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın,  Analiz ve raporlama yeteneği gelişmiş, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için) Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece ve civarında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticari Pazarlama Yöneticisi İstanbul(Avr.) MERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Ticari Pazarlama YöneticisiMERTER HELVA SAN. ve TİC. A.Ş. (KOSKA HELVACISI) *
Türkiye'de Gıda sektöründe 100 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden şirketimizin Satış ve Pazarlama Departmanı'nda görevlendirmek üzere;Ticari Pazarlama konusunda FMCG (Hızlı Tüketim Malları) sektöründe en az 3 yıl deneyimli,Analitik düşünme, analiz, güçlü organizasyon ve planlama yeteneğine sahip, İş takibi ve raporlama yönü kuvvetli, MS Office uygulamalarına hâkim, iyi derece Excel ve PowerPoint kullanabilen, Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş, İnsan ilişkilerinde başarılı ve ekip çalışmasına yatkın, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı