Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Legal Trainee (Long Term) İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Legal Trainee (Long Term)Mutlu Akü
Bachelor’s degree or 4th year student in law, Individuals who seek a job as a legal trainee at Mutlu must demonstrate general understanding of legal matters. Strong verbal and written communication skills are a must. They also must be extremely accurate, and detailed in their paperwork. The ideal candidates will work well under pressure. Other skills needed include computer skills, a good working knowledge of standard office technology and equipment, and general office procedures.
Stajyer        İlan Detayı
Bakım Teknisyeni (Mekanik-Elektrik) İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Bakım Teknisyeni (Mekanik-Elektrik)Mutlu Akü
Teknik Lise ve Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Bakım – Onarım konusunda (Tercihen plastik sektöründe) en az 5 yıl tecrübeli, Tercihen PLC bilgisine sahip, Bilgisayar kullanabilen, Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sonrası Hizmetler Şefi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satış Sonrası Hizmetler ŞefiMutlu Akü
  Üniversitelerin Elektrik ve Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun, Satış sonrası hizmetler yönetiminde en az 3 yıl tecrübeli, Tercihen otomotiv sektöründe tecrübesi bulunan, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültesi ilgili bölümlerinden mezun Minimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi Yalın Üretim konusunda tecrübeli Erkek adaylar için askerliğini yapmış İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP PP modülü konusunda bilgi sahibi Organizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli Kendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacak Takım çalışmasına yatkın Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek İstanbul Asya yakasında ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
AR-GE MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Kimya, Makina, Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünlerinden mezun, 3D ve 2D tasarım programlarını çok iyi seviyede kullanabilen Çok iyi derecede İngilizce bilen, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ar-Ge süreçlerinde en az 4 yıl tecrübe sahibi, İstanbul Anadolu Yakasında ikamet etmekte olan, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Lojistik Uzman YardımcısıMutlu Akü
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Lojistik veya planlama konusunda tercihen tecrübeli veya kendini bu alanda geliştirmek isteyen, MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen, İletişim yeteneği ve iş takipçiliği yüksek, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmayan, Tercihen ileri derecede İngilizce bilen, OEM departmanımızda Yurtiçi otomotiv firmalarının lojistik süreçlerinde rol alacak takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engelli Personel İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Engelli PersonelMutlu Akü
Tercihen en az lise mezunu, Engellilik derecesi %40 ve üzerinde olan ve Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, Daha önce ofis içinde benzer bir görevde en az 1 yıl çalışmış, Temel bilgisayar uygulamalarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek, Anadolu yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Regional Export Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Regional Export ManagerMutlu Akü
Bachelors degree in one of the following disciplines: Engineering, Business Administration, International relations, Minimum 5 years export sales experience in an Industrial Company, preferably active in European Markets, Marketing activities experience is an asset Fluent/ bilingual in English. One of the following languages is a plus: German, Spanish, Russian Strong teamwork skills, result oriented, high energy and motivation, Good self-expression skill and strong ability for empathy, Highly enterpreneur mindset, ability to drive results, Excellent knowledge at MS Office applications, No military obligation for the male candidates Prefer to live/will live in Istanbul Anatolian Side
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisi MS Office programlarına hakim İleri derecede İngilizce bilgisine sahip Takım çalışmasına yatkın ve insan ilişkilerinde başarılı Öğrenmeye istekli, sorumluluk alabilen 6 Aylık proje kapsamında; yaz tatili süresince haftanın 5 günü, okul süresince haftada en az 2 gün düzenli olarak çalışabilecek Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyer arayışımız mevcuttur.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı
Production Planning Engineer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Production Planning EngineerMutlu Akü
         University degree from engineering faculty, preferably from Industrial Engineering,          5 years work experience in manufacturing companies will be an asset,          Excellent command of both written and spoken English,          Good knowledge in MS Office programs and ERP applications (knowledge of SAP is an asset),          Willing to work in flexible working hours,          Excellent interpersonal and communication skills,          Result orientated,          Analytical thinking, managing skills, team player, well organized,          Living in Anatolian Side of İstanbul or Gebze,          No military obligation for male candidates,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı