Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Üretim Otomasyon Uygulama Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim Otomasyon Uygulama MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektronik, Haberleşme veya Kontrol Mühendisliği bölümlerinden mezun,Beckhoff, Siemens ve Allen Bradley marka ürünlerinde geliştirme yapabilen,Kablosuz ve aktif ağ cihazlarının kurulum, bakım ve yönetimi konularında deneyimli,Barkod, el terminali ve lojistik uygulamaları konusunda tecrübe sahibi,Win CE, Windows ve Embedded işletim sistemlerini kullanmayı bilen,MS SQL server ve raporlama konusunda bilgi sahibi, C++, Java, VB, .Net, C# programlama dilleri hakkında bilgi sahibi,Teknik dokümanları İngilizce okuyup anlayabilen takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satınalma YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin Mühendislik ve/veya İşletme fakültelerinden mezun. Satınalma alanında minimum 6 yıllık tecrübeye sahip.Üretim sektöründe satınalma operasyon yönetiminde tecrübeli. ERP/SAP programını kullanabilen. İleri derecede İngilizce bilen. Yurtdışı - yurtiçi seyahat engeli olmayan. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim Planlama MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, İleri derecede İngilizce bilen, Otomotiv sektöründe üretim planlama konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi, MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilen, ERP / MRP sistem bilgisine sahip (Tercihen SAP, PP ve MM modülleri kullanımında tecrübeli),Analitik düşünebilen, ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek, Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, Yalın üretim metodları konusunda bilgili, Üretim kontrol süreçlerine hakim, Problem çözme teknikleri konusunda bilgili, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satınalma MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mühendislik bölümlerinden, tercihen Makine, İnşaat veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Yurt içi ve yurt dışı Satınalma konusunda minimum 3 yıl tecrübeli, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Yatırım Teşvik ve Dahilde İşleme izin belgesi konusunda bilgili, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, İletişim ve ikna kabiliyetleri gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Tuzla veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim Planlama YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Üretim planlama pozisyonunda en az 3 yıl, yönetsel pozisyonlarda en az 5 yıl tecrübeli,İleri derecede İngilizce bilgisine sahip SAP program bilgisine sahip, Ms Office programlarını iyi seviyeden kullanabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, dışa dönük, Takip ve sonuçlandırmaya odaklı, esnek çalışma prensiplerine uyum gösterebilecek,Ekip çalışmasına yatkın, insiyatif kullanabilen, Kalite ve düzen oluşturabilen, planlama ve organizasyon becerisi gelişmiş, Müşteri odaklı çalışabilecek, kendini ve ekibini sürekli geliştirmeye istekli takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Sorumlusu İstanbul(Avr.) Mutlu Akü
Bölge Satış SorumlusuMutlu Akü
Yurtiçi satış operasyonunda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe tecrübesi bulunan, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına uyumlu, koordinasyon yeteneği gelişmiş, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet eden, takım arkaşımızı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sorumlusu (Samsun) Samsun Mutlu Akü
Satış Sorumlusu (Samsun)Mutlu Akü
Yurtiçi satış operasyonunda görevlendirilmek üzere ;Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe tecrübesi bulunan, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına uyumlu, koordinasyon yeteneği gelişmiş, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Samsun’ da ikamet eden, takım arkaşımızı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisiMS Office programlarına hakim İleri derecede İngilizce bilgisine sahip Takım çalışmasına yatkın ve insan ilişkilerinde başarılıÖğrenmeye istekli, sorumluluk alabilen 6 Aylık proje kapsamında; okul süresince haftada en az 2 gün düzenli olarak çalışabilecekPlanlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyer arayışımız mevcuttur.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı