Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Finance Supervisor İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Finance SupervisorMutlu Akü
·       Graduated from Economics, Finance, Business Administration or related fields·       Minimum 4-5 years of working experience in related fields (Finance/ Corporate Finance/Banking/Treasury)·       Proficiency in MS Office applications·       Familiarity with cash management transactions and documentation.·       Excellent organizational, interpersonal and planning skills·       Highly developed   negotiation skills·       Problem solving and analytical thinking skills·       Result and detail oriented and high level of proactive behavior·       Ability to work in a deadline oriented environment·       Good knowledge in written and spoken English,·       No military obligation for male candidates.·       Strong reporting and communication skills·       Ability to learn quickly and strong analytical thinking·       Preferably located in the Anatolian region of Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İthalat UzmanıMutlu Akü
Dış ticaret mevzuatı, uluslararası nakliye, dış ticaretteki ödeme ve teslim şekilleri konusunda bilgili ve deneyimli,Üniversitelerin, İşletme, Dış Ticaret,Lojistik veya Mühendislik bölümlerinden mezun,İthalat süreçlerinde minimum 2 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Çok iyi derecede MS Office programlarını kullanabilen, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri, koordinasyon, organizasyon ve planlama becerileri, iş takip becerisi gelişmiş ve sonuç odaklı,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Sorumlusu(Gaziantep) Gaziantep Mutlu Akü
Bölge Satış Sorumlusu(Gaziantep)Mutlu Akü
Yurtiçi satış operasyonunda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun(İşletme, İktisat, Mühendislik vb.),Tercihen otomotiv sektöründe tecrübesi bulunan, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına uyumlu, koordinasyon yeteneği gelişmiş, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Seyehat engeli olmayan ve aktif araç kullanan, Gaziantep'te ikamet eden bir takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam ediyor, mezun ya da yüksek lisans öğrencisiysen,MS Office programlarına hakimsen, İleri derecede İngilizce bilgisine sahipsen, İkinci bir yabancı dile de hakimim diyorsan(Tercihen Rusça, Almanca, Arapça),Takım çalışmasına yatkınım, insan ilişkilerinde  başarılıyım diyorsan, Öğrenmeye istekliysen, sorumluluk da alırım diyorsan, Biz de 6 Aylık proje kapsamında; okul süresince haftada en az 3 gün düzenli olarak çalışabilecek; planlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyerpozisyonumuza seni arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
Elektrik Bakım Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Elektrik Bakım MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektrik ve/veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Alanında en az 3 yıl deneyimli,   İleri derecede İngilizce bilen, Tercihen Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu belgesine sahip ya da alma sürecinde olan,Tercihen Enerji Yöneticisi Belgesine sahip, Endüstriyel otomasyon (PLC, HMI v.s) sistemleri konusunda tecrübeli, arıza takibi yapabilen, gerektiğinde müdahale edebilen,Kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerine hakim, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Tercihen Autocad/E-plan programlarını kullanabilen, İletişim becerileri güçlü ve ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış takım arkadaşımızı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Grup Müdürü İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Grup MüdürüMutlu Akü
·         Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,·         Çevre ve İş Güvenliği konusunda en az 10 yıl tecrübeli ayrıca bu alanda minimum5 yıl yöneticilik tecrübesine sahip,·         Üretim alanı tecrübesine sahip,·         İş Güvenliği ve Çevre yasal mevzuatına hakim,·         İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri, Teknik Emniyet, Yangın, Güvenlik, Eğitim, Risk Analizi, Acil Durum Planlama gibi konularda sistem kurma, saha uygulaması ve teknik eğitim tecrübesine sahip,·         OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi bilgisine ve deneyimine sahip,·         İletişim kabiliyeti yüksek ve koordinasyon becerilerine sahip,·         Çok iyi derecede İngilizce bilen,·         İstanbul Anadolu yakası ve Kocaeli Gebze bölgesinde ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
OE Sales Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
OE Sales ManagerMutlu Akü
Engineering degree from a reputable university. MBA is a plus, Min. 7 years of experience in B2B sales in the automotive sector, Min. 2 years of experience as a Sales Manager, managing sales & sales team, Strong sales management skills including through knowledge of the sales process and strategic techniques to achieve objectives,Good command of both written and spoken German, Available to travel internationally, especially Europe, Successful and demonstrable track record of sales achievement, Ambitious, self-motivated, hard-working, result orientated, problem solver with a positive outlook and a clear focus on achieving commitments,High level of communication and presentation skills, Experience in working with budgets and targets, Understanding and articulating basic business finance terms.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin Mühendislik ve/veya İşletme fakültelerinden mezun. Satınalma alanında minimum 6 yıllık tecrübeye sahip.Üretim sektöründe satın alma operasyon yönetiminde tecrübeli. ERP/SAP programını kullanabilen. İleri derecede İngilizce bilen. MS Office programlarına hakim. Yurtdışı - yurtiçi seyahat engeli olmayan. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Budget and Reporting Specialist İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Budget and Reporting SpecialistMutlu Akü
Bachelor’s degree in Business Administration, Economics, Finance, Industrial Engineering or a related field,2-3 years experienced in budget and reporting, Experience in manufacturing companies is a plus, Fluent in English, Excellent knowledge of MS Office applications, advanced level in Excel, Familiar with IFRS reporting and consolidation, Excellent communication, inter-personal and problem solving skills, Strong analytical, technical and reasoning skills, Resident in Anatolian side of Istanbul, No military obligation for male candidates, Able to work in flexible working hours.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
GCC Sales Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
GCC Sales ManagerMutlu Akü
Min.5 years of experience within aftermarket sales in automotive industry preferably in battery/tires/lubricant products in GCC and Africa,Strong commercial skills in managing forecasts, P&L's with the distributors, Must have multiple channel experience across different markets, Distributor Management experience, Demonstration of developing new business in the region, Have the ability to be operational and also be able to build strategic plans for growth,Bachelors degree in Engineering or BA, Bilingual (English, Arabic Speakers mandatory), Turkish preferable,Willing to travel within UAE and overseas, Residing in İstanbul open to move abroad in following days.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı