Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Legal Counsel İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Legal CounselMutlu Akü
BA Degree in Law from a reputable Turkish or international University,Excellent communication skills, Expected to have 2 or 4 years of experience – post mandatory internship,Corporate experience is preferable, Strong verbal and written communication in both Turkish and English skills,Accurate, and detailed in their paperwork, Work well under pressure, Excellent computer skills, Experience in legal departments of multinational companies is a plus,Ability to work well with and contribute to the legal team,No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
R&D Engineer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
R&D EngineerMutlu Akü
We are looking for a R&D Engineer to be member of Mutlu R&D Center incentive basedprojects team. The engineer will be focus on electrochemical workpakages.To be employed in R&D Department Bachelor's Degree in Chemistry, material science or related Engineering. Electrochemistry and battery based experience is preferableStrong communication and presentation skills for customer, supplier and internal organizationPositive attitude, flexible, creative, initiative, team playerExcellent written/verbal communication and reporting skills in Turkish and in EnglishNo military obligation for male candidates and no restriction for travelling (B Class driving license is required)Our ideal candidate is a self-motivated, curious and engineer who gets things done using original solutions.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kredi Kontrol Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Kredi Kontrol UzmanıMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,  İyi derecede muhasebe bilgisine sahip, Tercihen benzeri görevlerde; özellikle bayilik altyapısı ve/veya perakende noktaları olan bir şirkette Kredi Kontrol, Alacak Takibi, Risk Yönetimi operasyon deneyimine sahip,İyi derecede MS Office kullanıcı bilgisine sahip, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, ekip çalışmasına yatkın, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara ve öğrenmeye açık, Pozitif iletişim konusunda yetkin, ikna kabiliyetine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,?
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Süreç Geliştirme Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Süreç Geliştirme MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Minimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi, Kanban ve çekme sistemleri konusunda bilgili, Yalın Üretim konusunda tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahibi, Yalın Üretim konusunda bilgili 6 Sigma Yeşil Kuşak sahibi, MS Office uygulamalarına hakim, Organizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli, İyileştirme odaklı ve kaizen bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, FMEA, 8D ve Kaizen konularına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kimya Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Kimya TeknisyeniMutlu Akü
Şirketimiz Kimya laboratuvarlarında çalıştırılmak üzere teknisyen aranmaktadır.Meslek lisesi veya meslek yüksek okulu kimya, malzeme, fizik v.b. bölümlerinden  mezun,Yaş ve enstrümantal analizlere yatkın, İyi derecede microsoft office programları kullanabilen (excel, word v.b.), Laboratuvarda çalışma konusunda istekli, Ar-Ge bölümünde test laboratuvarında çalışacak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Yeri Hekimi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İş Yeri HekimiMutlu Akü
Tuzla’da bulunan fabrikamıza aşağıdaki niteliklere uygun yarı zamanlı olarak görev yapacak İş Yeri Hekimi aramaktayız:·        Tıp fakültesi mezunu,·        İş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmeliklerine hakim,·        Konusunda en az 3 yıl deneyimli,·        MS Office Programlarını kullanabilen, sektörel yazılım uygulamalarına hakim·        İstanbul Anadolu Yakası’nda İkamet eden,·        İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişime açık, ekip çalışmasına yatkın,·        Denetim, eğitim, gözetim yapabilecek,·        Mesleki hastalıklar ve iş ortamı iyileştirme konusunda çalışabilecek,·        Koruyucu önleyici hekimlik yapacak,·        Yönetsel yönü güçlü, sonuç odaklı, disiplinli ve titiz,·        Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,·        Saha uygulamalarında aktif görev yapacak,·        Tercihen ehliyeti olan, ihtiyaçta araç kullanabilecek,·        Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Yarı zamanlı / Part Time         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satış Geliştirme UzmanıMutlu Akü
·        Üniversitelerin ilgili ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, İktisat vb.),·        Tercihen 2 yıl ve üzeri satış tecrübesi olan,·        İyi derecede İngilizce bilen,·        Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·        Takım çalışmasına yatkın, iyi ilişkiler kurabilen ve lider ruhlu,·        Analitik düşünebilen ve problem çözme becerileri gelişmiş,·        Araştırmacı, dinamik ve yaratıcı,·        Seyahat engeli olmayan,·        Aktif araç kullanabilen,·        Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Muhasebe UzmanıMutlu Akü
Üniversite Mezunu, tercihen İşletme, İktisat vb. fakültelerden mezun, MS Office uygulamalarına hâkim, SMMM belgesi sahibi, Tercihen Üretim Sektöründe tecrübeli, Tercihen UFRS bilgisi olan, Tercihen iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Analitik düşünme yeteneğine sahip, gelişime açık, ekip çalışmasına yatkın, İstanbul  Anadolu Yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satış Sonrası Hizmetler YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik ve Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,Satış Sonrası Hizmet Yönetimi konusunda minimum 3 yıl tecrübeli, Tercihen otomotiv, makine ve ekipman sektöründe tecrübesi bulunan, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam ediyor, mezun ya da yüksek lisans öğrencisiysen,MS Office programlarına hakimsen, İleri derecede İngilizce bilgisine sahipsen, Takım çalışmasına yatkınım, insan ilişkilerinde  başarılıyım diyorsan, Öğrenmeye istekliysen, sorumluluk da alırım diyorsan, Biz de 6 Aylık proje kapsamında; okul süresince haftada en az 3 gün düzenli olarak çalışabilecek; planlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyerpozisyonumuza seni arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
GCC Sales Specialist İstanbul(Asya) Mutlu Akü
GCC Sales SpecialistMutlu Akü
Min.2 or 3 years of experience within aftermarket sales in automotive industry preferably in battery/tires/lubricant products in GCC and Africa,Strong commercial skills in managing forecasts, P&L's with the distributors,Prefer to have multiple channel experience across different markets,Demonstration of developing new business in the region, Have the ability to be operational and also be able to build strategic plans for growth,Bachelors degree in Engineering or BA, Turkish, English and Arabic full proficiency required. Turkish Citizenship is required, Willing to travel within UAE and overseas, Residing in İstanbul open to move abroad in following days.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Mekanik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okulu ilgili bölümlerinden mezun, Bakım – Onarım konusunda (tercihen plastik sektöründe) en az 5 yıl tecrübeli,Tercihen PLC bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, Vardiya düzeninde çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliği ile ilişiği bulunmayan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden Plastik üretim tesisimiz bakım bölümünde görev alacak çalışma arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mühendislik bölümlerinden, tercihen Makine, İnşaat veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Yurt içi ve yurt dışı Satınalma konusunda minimum 3 yıl tecrübeli, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Yatırım Teşvik ve Dahilde İşleme izin belgesi konusunda bilgili, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, İletişim ve ikna kabiliyetleri gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Tuzla veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-ge Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Ar-ge Tasarım MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Makine veya Kimya mühendisliği bölümlerinden mezun, Ar-Ge, ürün geliştirme, tasarım ve devreye alma süreçlerinde 2-3 yıl tecrübeli,Temel mühendislik hesapları yapabilecek, Tercihen Akü/Batarya sektörü tecrübesine sahip, Teknik resim okuyabilen, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, raporlama ve analiz yeteneği gelişmiş,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İhracat UzmanıMutlu Akü
Tercihen 4 senelik bir programdan uluslararası ticaret eğitimi de alarak mezun,İyi derecede İngilizce ve tercihen Rusça veya Almanca bilgisine sahip, Microsoft Office programlarını orta seviyede kullanabilen (Word,Excel,PowerPoint),İletişim becerileri gelişmiş, analitik düşünebilen, proje geliştiren ve takibini yapabilen,Benzer bir görevde 2yıl+ deneyimli, Dış ticaret mevzuatına, UCP600 ve Incoterms terminolojisine hakim.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültelerinin Makine , Elektrik- Elektronik, Kimya bölümlerinden mezunMinimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi Yalın Üretim konusunda tecrübeli Erkek adaylar için askerliğini yapmış İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP PP modülü konusunda bilgi sahibiOrganizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli Kendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacak Takım çalışmasına yatkın Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek İstanbul Asya yakasında ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Elektrik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise ve Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Elektrik Bakım – Onarım konusunda bilgi sahibi, Tercihen plastik sektöründe tecrübeli, Tercihen PLC bilgisine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı