Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisiMS Office programlarına hakim İleri derecede İngilizce bilgisine sahip Takım çalışmasına yatkın ve insan ilişkilerinde başarılıÖğrenmeye istekli, sorumluluk alabilen 6 Aylık proje kapsamında; okul süresince haftada en az 2 gün düzenli olarak çalışabilecekPlanlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyer arayışımız mevcuttur.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı
Elektrik Bakım Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Elektrik Bakım MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektrik ve/veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Alanında en az 3 yıl deneyimli,   İleri derecede İngilizce bilen, Tercihen Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu belgesine sahip ya da alma sürecinde olan,Tercihen Enerji Yöneticisi Belgesine sahip, Endüstriyel otomasyon (PLC, HMI v.s) sistemleri konusunda tecrübeli, arıza takibi yapabilen, gerektiğinde müdahale edebilen,Kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerine hakim, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Tercihen Autocad/E-plan programlarını kullanabilen, İletişim becerileri güçlü ve ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış takım arkadaşımızı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Mekanik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okulu ilgili bölümlerinden mezun, Bakım – Onarım konusunda (tercihen plastik sektöründe) en az 5 yıl tecrübeli,Tercihen PLC bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, Vardiya düzeninde çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliği ile ilişiği bulunmayan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden Plastik üretim tesisimiz bakım bölümünde görev alacak çalışma arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültelerinin Makine , Elektrik- Elektronik, Kimya bölümlerinden mezunMinimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibiYalın Üretim konusunda tecrübeliErkek adaylar için askerliğini yapmışİyi derecede İngilizce bilenMS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP PP modülü konusunda bilgi sahibiOrganizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetliKendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacakTakım çalışmasına yatkınDinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecekİstanbul Asya yakasında ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Otomasyonu Uygulama Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim Otomasyonu Uygulama MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektronik, Haberleşme veya Kontrol Mühendisliği bölümlerinden mezunBeckhoff, Siemens ve Allen Bradley marka ürünlerinde geliştirme yapabilen, Kablosuz ve aktif ağ cihazlarının kurulum, bakım ve yönetimi konularında deneyimli,Barkod, el terminali ve lojistik uygulamaları konusunda tecrübe sahibi, Win CE, Windows ve Embedded işletim sistemlerini kullanmayı bilen MS SQL server ve raporlama konusunda bilgi sahibi, C++, Java, VB.net, C Sharp programlama dilleri hakkında bilgi sahibi, Teknik dokümanları İngilizce okuyup anlayabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Process Development Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Process Development ManagerMutlu Akü
Bachelor's degree in related engineering, MSc is preferred Minimum 8 years experience of Process Development and Management career and 5 years of this experience to be in a managerial roleAutomotive or supplier sector experience is an asset Six Sigma Black Belt Certificate is an asset LEAN knowledge is an asset Analytical thinking, leadership skills, result oriented,  self motivated and innovativeAbility to identify, develop and deliver project solutions and recommendationsAbility to communicate complex solutions in a simple and direct manner, able to influence across all levels of employeesExcellent command of written and spoken English No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma MühendisiMutlu Akü
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketimizde görevlendirilmek üzere  “Satın Alma Mühendisi” aramaktayız.           Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mühendislik bölümlerinden, tercihen Makine, İnşaat veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Otomotiv sektöründe yurt içi ve yurt dışı satın alma konusunda minimum 2 yıl tecrübeli,Proje bazlı satın alma yapmış, Yatırım Teşvik ve Dahilde İşleme izin belgesi konusunda bilgili,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi derecede  kullanabilen, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, İletişim ve ikna kabiliyetleri gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Tuzla veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Satış Müdürü İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İhracat Bölge Satış MüdürüMutlu Akü
Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, Uluslararası İlişkiler vb.  bölümlerinden mezun,İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, ek olarak Almanca, Rusça, İspanyolca dillerinden birine hakim,Minimum 5 yıl ihracat-satış alanında deneyimli, Tercihen Avrupa Pazarı ve Endüstriyel İşletme tecrübesi bulunan,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Takım çalışmasına uyumlu, sonuç odaklı,  Girişimci bakış açısı, yüksek enerji ve motivasyona sahip, empati kurabilen,Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, Tercihen Anadolu Yakası’nda ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Talent Management Supervisor İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Talent Management SupervisorMutlu Akü
At least 6 years of experience in Human Resources University degree in a related field Excellent command of written and spoken English Good level of MS Office knowledge Prefer to live/will live in Istanbul Anatolian Side
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı