Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mekatronik Teknikeri İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Mekatronik TeknikeriMutlu Akü
Firmamızın Tepeören'de bulunan Plastik tesisinde görevlendirilmek üzere; Tercihen Meslek Yüksek Okullarının Elektrik, Elektronik, Mekatronik veya Makine bölümlerinden mezun, MS Office proglamlarına hakim Autocad kullanabilen Tercihen plastik enjeksiyon prosesi ve makineleri hakkında bilgi sahibi Mesleki ölçme ve kontrol aletlerini kullanabilen Ekip çalışmasına yatkın Otomasyon ve PLC konularında bilgi sahibi Analitik düşünebilen planlama ve organizasyon yeteneğine sahip İş takibi ve arıza çözmede yetkin
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Satış Müdürü İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İhracat Bölge Satış MüdürüMutlu Akü
Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, Uluslararası İlişkiler vb.  bölümlerinden mezun, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, ek olarak Almanca, Rusça, İspanyolca dillerinden birine hakim, Minimum 5 yıl ihracat-satış alanında deneyimli, Tercihen Avrupa Pazarı ve Endüstriyel İşletme tecrübesi bulunan, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Takım çalışmasına uyumlu, sonuç odaklı,  Girişimci bakış açısı, yüksek enerji ve motivasyona sahip, empati kurabilen, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, Tercihen Anadolu Yakası’nda ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Pazarlama YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi veya Endüstri – İşletme Mühendisliği bölümlerinden mezun, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Minimum 5 yıl pazarlama ve iletişim alanlarına yoğunlaşmış, Marka, pazarlama, iletişim kavram ve uygulamalarına hakim, Tercihen dijital pazarlama konularında tecrübeli ve süreçlerine hakim (sosyal medya, web, seo, e-ticaret vb.), Proje yönetimi konusunda deneyimli, Yaratıcı, planlı, süreç odaklı, analitik ve stratejik düşünce yapısına sahip, iletişim becerisi yüksek, Takım çalışmasına uyumlu, koordinasyon yeteneği gelişmiş, Yeni teknoloji, trend ve uygulamalara meraklı, MS Office programlarına hakim.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Business AnalystMutlu Akü
Bachelors degree in Industrial Engineering, Mechanical Engineering or Electronic Engineering, Minimum 2  years of experience in business analysis  and competency in using business analysis techniques, Understanding needs of the market & customer, Excellent teamwork  and communication skills, Analytical thinking, problem solving skills, Presentation, reporting and documentation skills, Planning and organization capabilities, Good command of both written and spoken English, Good knowledge on MS Excel, MS PowerPoint, Preferably no military service restriction for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satış Sonrası Hizmetler YöneticisiMutlu Akü
  Üniversitelerin Elektrik, Elektronik ve Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun, Satış Sonrası Hizmet Yönetimi konusunda minimum 3 yıl tecrübeli, Tercihen otomotiv sektöründe tecrübesi bulunan, MS Office programlarına hâkim ve ileri düzeyde Excel kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma MühendisiMutlu Akü
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketimizde görevlendirilmek üzere  “Satın Alma Mühendisi” aramaktayız.             Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mühendislik bölümlerinden, tercihen Makine, İnşaat veya Endüstri Mühendisliği mezunu, Yurt içi ve yurt dışı Satın Alma konusunda minimum 2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi derecede  kullanabilen, Yatırım Teşvik ve Dahilde İşleme izin belgesi konusunda bilgili, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, İletişim ve ikna kabiliyetleri gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Tuzla veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Otomasyonu Uygulama Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim Otomasyonu Uygulama MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin Elektronik, Haberleşme veya Kontrol Mühendisliği bölümlerinden mezun Beckhoff, Siemens ve Allen Bradley marka ürünlerinde geliştirme yapabilen, Kablosuz ve aktif ağ cihazlarının kurulum, bakım ve yönetimi konularında deneyimli, Barkod, el terminali ve lojistik uygulamaları konusunda tecrübe sahibi, Win CE, Windows ve Embedded işletim sistemlerini kullanmayı bilen MS SQL server ve raporlama konusunda bilgi sahibi, C++, Java, VB.net, C Sharp programlama dilleri hakkında bilgi sahibi, Teknik dokümanları İngilizce okuyup anlayabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Elektrik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise ve Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Elektrik Bakım – Onarım konusunda bilgi sahibi, Tercihen plastik sektöründe tecrübeli, Tercihen PLC bilgisine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Production Planning Engineer Kocaeli, İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Production Planning EngineerMutlu Akü
         University degree from engineering faculty, preferably from Industrial Engineering,          Min. 5 years work experience in manufacturing companies will be an asset,          Excellent command of both written and spoken English,          Good knowledge in MS Office programs and ERP applications (knowledge of SAP is an asset),          Willing to work in flexible working hours,          Excellent interpersonal and communication skills,          Result orientated,          Analytical thinking, managing skills, team player, well organized,          Living in Anatolian Side of İstanbul or Gebze,          No military obligation for male candidates,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı