Mutlu Akü 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneMutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İnsan Kaynakları Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İnsan Kaynakları UzmanıMutlu Akü
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun(isletme, iktisat vb.), İnsan Kaynakları alaninda minimum 3 yıl tecrübeli,  Beyaz yaka ve mavi yaka ise alim surecleri konusunda deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, İletişim yeteneği kuvvetli, motivasyonu yuksek ve iyi bir takim calisani, Detaylara onem veren, takipci, planlama ve organizasyon becerileri gelismis olan,Erkek adaylar icin askerligini tamamlamis.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Process Quality Engineer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Process Quality EngineerMutlu Akü
Bachelor's Degree in Engineering; preferably Mechanical Engineering, Chemical Engineering, Electrical Engineering or Industrial Engineering,2+ years experience in quality division, preferably in Automotive Industry,Quality methods and core tools knowledge (APQP,PPAP,FMEA,SPC,MSA, QRQC),Experience in internal and external audits acc. to ISO 16949 QMS as lead or co-auditor,VDA 6.3 experience is significantly preferable, Proficient in MS Office Applications, Strong communication and presentation skills among customer, supplier and internal organization,Can do it attitude, flexible, creative, initiative, team player,Excellent written/verbal communication and reporting skills in English,No military obligation for male candidates and no restriction for travelling (B Class driving license is required).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültelerinin Makine , Elektrik- Elektronik, Kimya bölümlerinden mezunMinimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi Yalın Üretim konusunda tecrübeli Erkek adaylar için askerliğini yapmış İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP PP modülü konusunda bilgi sahibiOrganizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli Kendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacak Takım çalışmasına yatkın Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek İstanbul Asya yakasında ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Teknik Ressamı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Makine Teknik RessamıMutlu Akü
Meslek Yüksek Okullarının / Teknik Liselerin ve Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun,Makine elemanlarına ve malzeme bilgisine sahip, AutoCAD, Inventor, NX, Catia ve MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen,Standartlara uygun olarak teknik resim hazırlayabilen;resim geometrik toleranslandırma yapabilen, teknik resim okuyabilen ve çizebilen,Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yeteneği kuvvetli,  En az 4 yıl tecrübesi olan Erkek adaylar için askerligini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İdari İşler UzmanıMutlu Akü
·         Üniversitelerin, Lisan ve Ön Lisans ilgili bölümlerinden mezun,·         Projelendirme, ruhsat, tadilat ve bakım işlemlerinin takip ve yönetiminde tecrübeli·         İdari işler alanında en az 3 yıl deneyimli (Tercihen üretim sektöründe çalışmış)·         İş planları oluşturup gerekli organizasyonları yapabilecek yönetim ve koordinasyon becerisine sahip,·         Problem çözme becerileri gelişmiş, sonuç odaklı,·         İnsan ilişkilerinde pozitif yaklaşım, iyi iletişim kurma becerisine sahip,·         MS Office programlarını aktif olarak kullanabilen,·         B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,·         Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Technical Trainer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Technical TrainerMutlu Akü
Degree in a relevant technical field, Proven experience as technical trainer, Knowledge of modern training techniques and tools in technical subjects,Experience in designing technical course content, Outstanding communication skills and comfortable speaking to crowds,Excellent organizational and time-management abilities, Certification such as CTT+ (Certified Technical Trainer) is a strong asset.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Key Account Supervisor İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Key Account SupervisorMutlu Akü
BSc/BA in Electronic/Mechanical/Industrial Engineer, Proven experience as key account management, Experience in sales and providing solutions based on customer needs, Advanced command of English, Strong communication and interpersonal skills with aptitude in building relationships with professionals of all organizational levels,Excellent organizational skills, Ability in problem-solving and negotiation.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Finans Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Finans UzmanıMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmakİyi derecede muhasebe bilgisine sahip olmak İyi derecede MS Office kullanıcı bilgisine sahip olmak  Yoğun iş ortamında çalışabilecek, ekip çalışmasına yatkın Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara ve öğrenmeye açık olmak  Pozitif iletişim konusunda yetkin, ikna kabiliyetine sahip Tercihen Anadolu Yakası’nda ikamet eden Tercihen IAS deneyimi olan Tercihen İngilizce bilgisine sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı