Mutlu Akü 

Şirket Bilgileri



Şirket Kuruluş Yılı: 1945


www.mutlu.com.tr

MUTLU AKÜ ve MALZEMELERİ SAN. A.Ş.
 

1945 yılında kurulan Mutlu Anonim Şirketi, ithalat ve ihracat ile başladığı ticari faaliyetlerini, 1955 yılında akümülatör üretimi ile güçlendirmiştir. Yıllar içinde yaptığı ek yatırımları ve kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda rakiplerine karşı üstünlük sağlamış ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

1996 yılında talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini arttırma hedefi ile üretim tesislerini Kartal’dan Tuzla’daki 230 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan modern tesislerine taşımıştır. Bugün 6 milyon akümülatör üretim kapasitesine sahip olan tesisimiz, yıllar içinde yapılan teknolojik yatırımlarla, dünya standartlarında bir tesis haline gelmiştir. Akümülatörün yanı sıra, tesislerimizde kristal, cam, boya ve seramik sanayinin önemli hammaddeleri arasında yer alan, kurşun türevi Sülyen ve Mürdesenk maddelerinin üretimi de yapılmaktadır.

Mutlu Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketi ve gruba dinamizm kazandıran itici gücüdür. Mutlu Holding'e bağlı diğer bir şirket  ise; Mutlu Plastik A.Ş. dir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesinde faaliyet gösteren atık akü geri kazanım tesislerimizde Kütahya-Gediz’ de faaliyet göstermektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Akü - Pil - Batarya

Firma web sitesi: www.mutlu.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane



Mutlu Akü İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 20
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Üretim Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Üretim MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültelerinin Makine , Elektrik- Elektronik, Kimya bölümlerinden mezunMinimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi Yalın Üretim konusunda tecrübeli Erkek adaylar için askerliğini yapmış İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP PP modülü konusunda bilgi sahibiOrganizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli Kendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacak Takım çalışmasına yatkın Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek İstanbul Asya yakasında ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Quality Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Quality ManagerMutlu Akü
Bachelor's Degree in Engineering; preferably Mechanical Engineering, Chemical Engineering, Electrical Engineering or Industrial Engineering,7+ years experience in quality division, preferably in Automotive Industry, Quality methods and core tools knowledge (APQP,PPAP,FMEA,SPC,MSA, QRQC), Experience in internal and external audits acc. to ISO 16949 QMS as lead or co-auditor,VDA 6.3 experience is significantly preferable, Proficient in MS Office Applications, Strong communication and presentation skills among customer, supplier and internal organization,Can do it attitude, flexible, creative, initiative, team player, Excellent written/verbal communication and reporting skills in English, No military obligation for male candidates and no restriction for travelling (B Class driving license is required).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
GCC Sales Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
GCC Sales ManagerMutlu Akü
Min.5 years of experience within aftermarket sales in automotive industry preferably in battery/tires/lubricant products in GCC and Africa,Strong commercial skills in managing forecasts, P&L's with the distributors, Must have multiple channel experience across different markets, Distributor Management experience, Demonstration of developing new business in the region, Have the ability to be operational and also be able to build strategic plans for growth,Bachelors degree in Engineering or BA, Bilingual (English, Arabic Speakers mandatory), Turkish preferable,Willing to travel within UAE and overseas, Residing in İstanbul open to move abroad in following days.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Elektrik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise ve Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Elektrik Bakım – Onarım konusunda bilgi sahibi, Tercihen plastik sektöründe tecrübeli, Tercihen PLC bilgisine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Otomasyon Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Otomasyon MühendisiMutlu Akü
Firmamızın Tepeören / Tuzla'da bulunan merkezinde çalışmak üzere, aşağıda belirtilen niteliklere sahip takım arkadaşımızı arıyoruz.Üniversitelerin Elektronik, Haberleşme veya Kontrol Mühendisliği bölümlerinden mezun,Beckhoff, Siemens ve Allen bradley marka kontrol ürünlerinde ve OPC yazılımlarında bilgi sahibi,Kablosuz ve aktif ağ cihazlarının kurulumu yönetimi ve Windows, Win CE/ Embedded işletim sistemleri konusunda bilgi sahibi, Barkod Sistemleri, Süreç İzleme, Üretim Yönetimi ve Lojistik uygulamaları konularına ilgi duyan,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Teknik dokümanları İngilizce okuyup anlayabilen, iyi iletişim kurabilen, dinamik bir tempoda çalışmayı seven.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Finans Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Finans UzmanıMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun,İyi derecede muhasebe bilgisine sahip, İyi derecede MS Office kullanıcı bilgisine sahip, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, ekip çalışmasına yatkın, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara ve öğrenmeye açık, Pozitif iletişim konusunda yetkin, ikna kabiliyetine sahip, Tercihen sigorta ve hasar yönetimi konusunda deneyim sahibi, Tercihen Anadolu Yakası’nda ikamet eden, Tercihen IAS deneyimi olan, Tercihen İngilizce bilgisine sahip olmak ,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Süreç Geliştirme Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Süreç Geliştirme MühendisiMutlu Akü
Mühendislik fakültelerinin Makine, Elektrik- Elektronik, Kimya bölümlerinden mezun,Minimum 2 yıl fabrika üretim bölümünde tecrübe sahibi, Yalın Üretim konusunda tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahibi, Yalın Üretim konusunda bilgili 6 Sigma Yeşil Kuşak sahibi, MS Office uygulamalarına hakim, Organizasyon yeteneğine sahip, insan ilişkileri kuvvetli, İyileştirme odaklı ve kaizen bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, FMEA, 8D ve Kaizen konularına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Design ManagerMutlu Akü
Bachelor's Degree in Engineering Departments, At least 10 years of experience in related areas and 5 years in managing role, Managing experience in large-scale projects, Experience in Project Development, Project Management and Design Management, talented in detail oriented solutions, knowledge in current materials, having full knowledge of budget and planning issues,Proficient in Catia, Autocad and NX Programs, Ensure the responsibilities are carried out on time and in good quality, Excellent written/verbal communication and reporting skills in English, Analytical and structured thinking, open to take responsibility, self-disciplined,Ability to adapt to the intense pace of work and flexible working hours.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
İthalat UzmanıMutlu Akü
Dış ticaret mevzuatı, uluslararası nakliye, dış ticaretteki ödeme ve teslim şekilleri konusunda bilgili ve deneyimli,Üniversitelerin, İşletme, Dış Ticaret,Lojistik veya Mühendislik bölümlerinden mezun,İthalat süreçlerinde minimum 2 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Çok iyi derecede MS Office programlarını kullanabilen, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri, koordinasyon, organizasyon ve planlama becerileri, iş takip becerisi gelişmiş ve sonuç odaklı,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Muhasebe UzmanıMutlu Akü
Üniversite Mezunu, tercihen İşletme, İktisat vb. fakültelerden mezun, MS Office uygulamalarına hâkim, SMMM belgesi sahibi, Tercihen Üretim Sektöründe tecrübeli, Tercihen UFRS bilgisi olan, Tercihen iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Analitik düşünme yeteneğine sahip, gelişime açık, ekip çalışmasına yatkın, İstanbul  Anadolu Yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Filo Satış Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Filo Satış Geliştirme UzmanıMutlu Akü
·        Üniversitelerin ilgili ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, İktisat vb.),·        Tercihen 2 yıl ve üzeri satış tecrübesi olan,·        İyi derecede İngilizce bilen,·        Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·        Takım çalışmasına yatkın, iyi ilişkiler kurabilen ve lider ruhlu,·        Analitik düşünebilen ve problem çözme becerileri gelişmiş,·        Araştırmacı, dinamik ve yaratıcı,·        Seyahat engeli olmayan,·        Aktif araç kullanabilen,·        Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
HR Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
HR ManagerMutlu Akü
At least 8 years of experience in Human Resources and 2 years in managing role, University degree in a related field, Excellent command of written and spoken English, Very good level of MS Office knowledge, Team management experience, Prefer to live/will live in Istanbul Anatolian Side.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Dönemsel Üretim Operatörü İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Dönemsel Üretim OperatörüMutlu Akü
ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞ, iSTANBUL ANADOLU YAKASI VE GEBZE DARICA CİVARINDA İKAMET EDEN , VARDİYALI OLARAK ÇALIŞACAK, 6 AYLIK PROJE İÇİNDE YER ALACAK. ÜRETİM OPERATÖRLERİ ARIYORUZ.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Uzun Dönem StajyerMutlu Akü
4 Yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam ediyor, mezun ya da yüksek lisans öğrencisiysen,MS Office programlarına hakimsen, İleri derecede İngilizce bilgisine sahipsen, Takım çalışmasına yatkınım, insan ilişkilerinde  başarılıyım diyorsan, Öğrenmeye istekliysen, sorumluluk da alırım diyorsan, Biz de 6 Aylık proje kapsamında; okul süresince haftada en az 3 gün düzenli olarak çalışabilecek; planlama ve organizasyon yeteneği güçlü uzun dönem stajyerpozisyonumuza seni arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
OE Sales Manager İstanbul(Asya) Mutlu Akü
OE Sales ManagerMutlu Akü
Engineering degree from a reputable university. MBA is a plus, Min. 7 years of experience in B2B sales in the automotive sector, Min. 2 years of experience as a Sales Manager, managing sales & sales team, Strong sales management skills including through knowledge of the sales process and strategic techniques to achieve objectives,Good command of both written and spoken German, Available to travel internationally, especially Europe, Successful and demonstrable track record of sales achievement, Ambitious, self-motivated, hard-working, result orientated, problem solver with a positive outlook and a clear focus on achieving commitments,High level of communication and presentation skills, Experience in working with budgets and targets, Understanding and articulating basic business finance terms.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Yöneticisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma YöneticisiMutlu Akü
Üniversitelerin Mühendislik ve/veya İşletme fakültelerinden mezun. Satınalma alanında minimum 6 yıllık tecrübeye sahip.Üretim sektöründe satın alma operasyon yönetiminde tecrübeli. ERP/SAP programını kullanabilen. İleri derecede İngilizce bilen. MS Office programlarına hakim. Yurtdışı - yurtiçi seyahat engeli olmayan. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Satın Alma MühendisiMutlu Akü
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mühendislik bölümlerinden, tercihen Makine, İnşaat veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Yurt içi ve yurt dışı Satınalma konusunda minimum 3 yıl tecrübeli, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Yatırım Teşvik ve Dahilde İşleme izin belgesi konusunda bilgili, Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, İletişim ve ikna kabiliyetleri gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Tuzla veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden takım arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Mekanik Bakım TeknisyeniMutlu Akü
Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okulu ilgili bölümlerinden mezun, Bakım – Onarım konusunda (tercihen plastik sektöründe) en az 5 yıl tecrübeli,Tercihen PLC bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, Vardiya düzeninde çalışabilecek, Erkek adaylar için askerliği ile ilişiği bulunmayan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden Plastik üretim tesisimiz bakım bölümünde görev alacak çalışma arkadaşı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Finance Supervisor İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Finance SupervisorMutlu Akü
·       Graduated from Economics, Finance, Business Administration or related fields,·       Minimum 4-5 years of working experience in related fields (Finance/ Corporate Finance/Banking/Treasury),·       Proficiency in MS Office applications,·       Familiarity with cash management transactions and documentation,·       Excellent organizational, interpersonal and planning skills,·       Highly developed   negotiation skills,·       Problem solving and analytical thinking skills,·       Result and detail oriented and high level of proactive behavior,·       Ability to work in a deadline oriented environment,·       Good knowledge in written and spoken English,·       No military obligation for male candidates,·       Strong reporting and communication skills,·       Ability to learn quickly and strong analytical thinking,·       Preferably located in the Anatolian region of Istanbul.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Grup Müdürü İstanbul(Asya) Mutlu Akü
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Grup MüdürüMutlu Akü
·         Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,·         Çevre ve İş Güvenliği konusunda en az 10 yıl tecrübeli ayrıca bu alanda minimum5 yıl yöneticilik tecrübesine sahip,·         Üretim alanı tecrübesine sahip,·         İş Güvenliği ve Çevre yasal mevzuatına hakim,·         İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri, Teknik Emniyet, Yangın, Güvenlik, Eğitim, Risk Analizi, Acil Durum Planlama gibi konularda sistem kurma, saha uygulaması ve teknik eğitim tecrübesine sahip,·         OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi bilgisine ve deneyimine sahip,·         İletişim kabiliyeti yüksek ve koordinasyon becerilerine sahip,·         Çok iyi derecede İngilizce bilen,·         İstanbul Anadolu yakası ve Kocaeli Gebze bölgesinde ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı