Nokta Mühendislik 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2001


Metal dedektörleri sektörünün yükselen yıldızı Nokta Dedektör 2001 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul’dadır. Var olduğu günden itibaren tüm faaliyetlerini inovasyon, üstün performans, yüksek kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeden sürdürerek dünyanın dört bir yanındaki hem profesyonel hem de hobi amaçlı dedektör kullanıcılarının tercihi konumuna gelmiş global bir markadır. 

Nokta Dedektör sahip olduğu teknolojik altyapısı, 4.000 m2'den fazla kapalı alana sahip üretim tesisleri ve 150'yi aşkın profesyonel personeli ile tüm kıtalarda 100’den fazla ülkeye metal dedektörü ihraç etmektedir.

Nokta Dedektör, bir pazar değiştirici ve teknoloji lideri olma amacıyla 2011 yılı itibarıyla ARGE ekibini genişleterek yeni dedektör teknolojileri geliştirilmesi adına büyük yatırımlar yapmıştır. Aynı sene stratejik bir kararla, Nokta Dedektör ile paralel şekilde büyüme gösteren Makro Dedektör’ün hisselerinin büyük bir kısmını da satın almıştır. 

Nokta Dedektör’ün kendi markası Nokta’nın yanında Makro markalı ürünleri de geliştirip üretmeye başlaması ve her iki markanın da dünya pazarındaki marka bilinirliklerinin hızla yükselmesi, bu iki firmanın mutlak anlamda güç birliğine gitmelerinin önünü açmış ve Nokta Dedektör 2014 Aralık ayında resmi olarak Makro Dedektör’ü tamamen satın almıştır.

Nokta Dedektör gelirlerinin ana kısmını AR-GE faaliyetlerine aktarmaktadır. 

İleri mühendislik geleneği doğrultusunda dünya standartlarının gerektirdiği tüm teknolojik alt yapı, patent, kalite ve güvenlik tescillerine sahiptir. 

Firmanın en önemli ilkelerinden biri olan inovasyon, farklı kategoriler altında konseptlendirilmiş ve tasarlanmış geniş ürün yelpazesinin temelini oluşturmaktadır. (Hobi amaçlı kullanılan Tek Para ve Kalıntı Dedektörleri, Altın Dedektörleri, Derin Arama Dedektörleri, Güvenlik Dedektörleri, Teknik Dedektörler, Olay Yeri İnceleme Dedektörleri, Endüstriyel Dedektörler ve Askeri Dedektörler). 

Müşteri tatmini firmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Müşterilerin talepleri ve geri dönüşümleri dikkate alınarak tasarlanmış ürünler, farklı fiyat kategorileri altında her müşterinin talebine cevap vermektedir. İleri teknoloji ve üstün performanslarının yanı sıra kolay kullanımları, tasarımları ve ergonomileri ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmışlardır.

Nokta Dedektör olarak teknolojik liderlik, derinlemesine AR-GE faaliyetleri, sorumlu pazarlama anlayışı ve pazarları şekillendiren stratejilerimiz doğrultusunda edindiğimiz mükemmeliyetçiliği tüm işleyişimizin temeli olarak kullanmakta ve en iyi ürünleri siz kullanıcılarımıza sunmayı asıl amacımız olarak görmekteyiz. İki kelimeden oluşan ‘Rekabetçi ol’ tümcesi bizim için bir motto olmanın ötesinde firmamızın özündedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik

Firma web sitesi: www.noktadedektor.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneNokta Mühendislik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kıdemli Donanım Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Kıdemli Donanım Tasarım MühendisiNokta Mühendislik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Veya Eşdeğer Bölümlerinden Mezun,Analog ve Dijital Devre Tasarımı Veya Benzer Pozisyonlarda En Az 5 yıl Tecrübeli,En Az Bir Ürün Geliştirme Projesinde Başından Sonuna Kadar Görev Almış, Proje Çıktısını Üretime Teslim Etmiş,Filtreler, RLC Devreleri, Op-Amp Devreleri İle Tasarım, Analog Tümleşik Devrelerin AC ve DC Özellikleri Konularına Hakim,A/D ve D/A Çeviriciler Ve EMI/EMC Konusunda Bilgili,Temel Mikrodenetleyici Donanımsal Yapısı Ve C Programlama Dili Konusunda Bilgiye Sahip,PCB Çizim Programlarını Kullanabilen, En Az Teknik Doküman İnceleyecek Düzeyde İngilizce Bilen,Çözüme Matematiksel Ve Metodolojik Yaklaşım İle Ulaşan, Problem Çözme Becerisi Yüksek,Takım Çalışmasına Yatkın, İnsan İlişkileri Kuvvetli, İletişim Becerileri Yüksek,Erkek Adaylar İçin Askerlik Hizmetini Tamamlamış Veya En Az 3 Yıl Tecilli,Seyahat Engeli Olmayan, Tercihen İstanbul Anadolu Yakasında İkamet Eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Müdürü İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Kalite MüdürüNokta Mühendislik
Elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmamız için aşağıda ki özelliklere sahip “Kalite Müdürü” aranmakatadır.Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun. ( Tercihen Makine veya Elektronik Mühendisi )Alanında en az 5 yıl tecrübeli. Müşteri şikayetlerinden son kontrollere kadar sistemin her aşamasını takip edebilecek.Tercihen ürün imalat sektöründe tecrübe sahibi. İyi düzeyde teknik doküman anlama ve yorumlama yeteneği olan.Analatik düşünebilen, problem çözme konusunda yetenekli.İyi derece de İngilizce bilgisine sahip. MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercihen İstanbul-Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Şefi İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Muhasebe ŞefiNokta Mühendislik
Üniversitelerin İktisat, İşletme veya Maliye bölümlerinden mezun,Finans / muhasebe bölümlerinde en az 5 yıl deneyimli,MS Office uygulamalarını etkin şekilde kullanabilen,Vergi, SSK vb. yasal mevzuat konusuna ve tek düzen hesap planına vakıf,Genel Muhasebe (SGK bildirgeleri, Beyannameler, dönem sonu işlemleri, gelir tabloları, bilançolar...) ve maliyet muhasebesi işlemlerinde tecrübeli,Planlama, iş takibi ve koordinasyon becerilerine sahip,Askerlik hizmetini tamamlamış, Aktif araç kullanan, Sözlü ve Yazılı İletişim Becerisi Güçlü, Disiplinli, dinamik, detaylara önem veren, Hızlı düşünen ve karar verebilen, analiz yapabilen,İş takibi ve sonuçlandırılması konusunda başarılı ve sorumluluk sahibi,Tercihen Logo Go programını bilen, Ekip çalışmasına uyumlu ve katılımcı Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı