Nokta Mühendislik 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2001


Metal dedektörleri sektörünün yükselen yıldızı Nokta Dedektör 2001 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul’dadır. Var olduğu günden itibaren tüm faaliyetlerini inovasyon, üstün performans, yüksek kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeden sürdürerek dünyanın dört bir yanındaki hem profesyonel hem de hobi amaçlı dedektör kullanıcılarının tercihi konumuna gelmiş global bir markadır. 

Nokta Dedektör sahip olduğu teknolojik altyapısı, 4.000 m2'den fazla kapalı alana sahip üretim tesisleri ve 150'yi aşkın profesyonel personeli ile tüm kıtalarda 100’den fazla ülkeye metal dedektörü ihraç etmektedir.

Nokta Dedektör, bir pazar değiştirici ve teknoloji lideri olma amacıyla 2011 yılı itibarıyla ARGE ekibini genişleterek yeni dedektör teknolojileri geliştirilmesi adına büyük yatırımlar yapmıştır. Aynı sene stratejik bir kararla, Nokta Dedektör ile paralel şekilde büyüme gösteren Makro Dedektör’ün hisselerinin büyük bir kısmını da satın almıştır. 

Nokta Dedektör’ün kendi markası Nokta’nın yanında Makro markalı ürünleri de geliştirip üretmeye başlaması ve her iki markanın da dünya pazarındaki marka bilinirliklerinin hızla yükselmesi, bu iki firmanın mutlak anlamda güç birliğine gitmelerinin önünü açmış ve Nokta Dedektör 2014 Aralık ayında resmi olarak Makro Dedektör’ü tamamen satın almıştır.

Nokta Dedektör gelirlerinin ana kısmını AR-GE faaliyetlerine aktarmaktadır. 

İleri mühendislik geleneği doğrultusunda dünya standartlarının gerektirdiği tüm teknolojik alt yapı, patent, kalite ve güvenlik tescillerine sahiptir. 

Firmanın en önemli ilkelerinden biri olan inovasyon, farklı kategoriler altında konseptlendirilmiş ve tasarlanmış geniş ürün yelpazesinin temelini oluşturmaktadır. (Hobi amaçlı kullanılan Tek Para ve Kalıntı Dedektörleri, Altın Dedektörleri, Derin Arama Dedektörleri, Güvenlik Dedektörleri, Teknik Dedektörler, Olay Yeri İnceleme Dedektörleri, Endüstriyel Dedektörler ve Askeri Dedektörler). 

Müşteri tatmini firmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Müşterilerin talepleri ve geri dönüşümleri dikkate alınarak tasarlanmış ürünler, farklı fiyat kategorileri altında her müşterinin talebine cevap vermektedir. İleri teknoloji ve üstün performanslarının yanı sıra kolay kullanımları, tasarımları ve ergonomileri ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmışlardır.

Nokta Dedektör olarak teknolojik liderlik, derinlemesine AR-GE faaliyetleri, sorumlu pazarlama anlayışı ve pazarları şekillendiren stratejilerimiz doğrultusunda edindiğimiz mükemmeliyetçiliği tüm işleyişimizin temeli olarak kullanmakta ve en iyi ürünleri siz kullanıcılarımıza sunmayı asıl amacımız olarak görmekteyiz. İki kelimeden oluşan ‘Rekabetçi ol’ tümcesi bizim için bir motto olmanın ötesinde firmamızın özündedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik

Firma web sitesi: www.noktadedektor.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneNokta Mühendislik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kıdemli Yazılım Mühendisi İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Kıdemli Yazılım MühendisiNokta Mühendislik
·         Üniversitelerin, tercihen elektronik mühendisliği olmak üzere mühendislik veya fen bilimleri bölümlerinden mezun,·         Yüksek lisans veya doktora tamamlamış, tercihen bunu sinyal işleme veya analiz ile ilgili bir konuda gerçekleştirmiş,·         Sinyal işleme ve analiz konusunda en az 2 yıl profesyonel tecrübesi bulunan,·         Sayısal sinyal işleme tekniklerini, programlarını ve araçlarını algoritma geliştirme amacı ile kullanmış,·         Genel yazılım geliştirme (tercihen C, C++) konusunda deneyime sahip,·         Problemleri doğru algılayan, yaratıcı ve uygulanabilir analitik çözümler üretebilen,·         En az okuma, yazma, anlama yeterliliğinde, tercihen sözlü iletişim kurabilir düzeyde İngilizce bilen,·         Erkek adaylar için; askerliğini tamamlamış veya muaf,·         Anadolu yakasında ikamet eden veya Anadolu yakasına ulaşımında sorun olmayan,·         Tercihen sigara kullanmayan Eğer aşağıdakilerin bir bölümüne “evet, bu benim” diyebiliyorsanız biz sizi arıyoruz;·         “Fizik ile aram iyidir, fiziğe meydan okumak da benim işim” diyorsanız,·         “Matematiği mühendislikte ve bilimde etkili ve sonuca götüren bir araç olarak iyi kullanırım” diyorsanız,·         Sinyal işleme yazılımlarını eliniz gibi kullanabiliyorsanız,·         Daha önce yolunuz tıbbi görüntüleme, radar sinyal işleme/yorumlama, meteorolojik veya atmosferik veri işleme/analiz, genel görüntü işleme/algılama veya benzer analiz, iyileştirme ve yorumlama konulardan geçtiyse,·         Araştırmaktan, düşünmekten, bilinmeyenleri keşfetmekten, yenilikler üretmekten zevk alıyorsanız.Sürekli olarak gelişen, büyüyen, kendisi ile birlikte Ar-Ge Merkezine de gelişme fırsatları veren firmamıza görüşmek üzere sizi davet ediyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Elektronik Teknisyeni İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Elektrik Elektronik TeknisyeniNokta Mühendislik
Meslek liselerinin veya Meslek Yüksek Okullarının Elektronik veya Elektrik Elektronik bölümlerinden mezun,Elektronik cihaz üretimi yapan fabrikaların üretim bantlarında görev almış,Alanında en az 1 yıl tecrübeli, İyi derecede elektronik komponent lehimi yapabilen,Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen,Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden, Askerliğini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Mekanik Tasarım MühendisiNokta Mühendislik
Firmamızın Mekanik AR-GE bölümünde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip  'Takım Arkadaşı' aramaktayız-           3 boyutlu ve katı modelleme ile ilgili çizim programlarını etkin bir şekilde kullanabilen,  (tercihen Solidworks)-           Üretim ve plastik kalıplama prosesi hakkında bilgi sahibi,-           İyi derecede teknik resim okuma ve temel ölçüm aletlerini  kullanma bilgisine sahip,-           Ms Office programlarına hakim-           Ekip çalışmasına uyumlu-           Erkek adaylar için askerliğini yapmış.-           Tercihen İstanbul Anadolu Yakasında İkamet Eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı