Nokta Mühendislik 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2001


Metal dedektörleri sektörünün yükselen yıldızı Nokta Dedektör 2001 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul’dadır. Var olduğu günden itibaren tüm faaliyetlerini inovasyon, üstün performans, yüksek kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeden sürdürerek dünyanın dört bir yanındaki hem profesyonel hem de hobi amaçlı dedektör kullanıcılarının tercihi konumuna gelmiş global bir markadır. 

Nokta Dedektör sahip olduğu teknolojik altyapısı, 4.000 m2'den fazla kapalı alana sahip üretim tesisleri ve 150'yi aşkın profesyonel personeli ile tüm kıtalarda 100’den fazla ülkeye metal dedektörü ihraç etmektedir.

Nokta Dedektör, bir pazar değiştirici ve teknoloji lideri olma amacıyla 2011 yılı itibarıyla ARGE ekibini genişleterek yeni dedektör teknolojileri geliştirilmesi adına büyük yatırımlar yapmıştır. Aynı sene stratejik bir kararla, Nokta Dedektör ile paralel şekilde büyüme gösteren Makro Dedektör’ün hisselerinin büyük bir kısmını da satın almıştır. 

Nokta Dedektör’ün kendi markası Nokta’nın yanında Makro markalı ürünleri de geliştirip üretmeye başlaması ve her iki markanın da dünya pazarındaki marka bilinirliklerinin hızla yükselmesi, bu iki firmanın mutlak anlamda güç birliğine gitmelerinin önünü açmış ve Nokta Dedektör 2014 Aralık ayında resmi olarak Makro Dedektör’ü tamamen satın almıştır.

Nokta Dedektör gelirlerinin ana kısmını AR-GE faaliyetlerine aktarmaktadır. 

İleri mühendislik geleneği doğrultusunda dünya standartlarının gerektirdiği tüm teknolojik alt yapı, patent, kalite ve güvenlik tescillerine sahiptir. 

Firmanın en önemli ilkelerinden biri olan inovasyon, farklı kategoriler altında konseptlendirilmiş ve tasarlanmış geniş ürün yelpazesinin temelini oluşturmaktadır. (Hobi amaçlı kullanılan Tek Para ve Kalıntı Dedektörleri, Altın Dedektörleri, Derin Arama Dedektörleri, Güvenlik Dedektörleri, Teknik Dedektörler, Olay Yeri İnceleme Dedektörleri, Endüstriyel Dedektörler ve Askeri Dedektörler). 

Müşteri tatmini firmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Müşterilerin talepleri ve geri dönüşümleri dikkate alınarak tasarlanmış ürünler, farklı fiyat kategorileri altında her müşterinin talebine cevap vermektedir. İleri teknoloji ve üstün performanslarının yanı sıra kolay kullanımları, tasarımları ve ergonomileri ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmışlardır.

Nokta Dedektör olarak teknolojik liderlik, derinlemesine AR-GE faaliyetleri, sorumlu pazarlama anlayışı ve pazarları şekillendiren stratejilerimiz doğrultusunda edindiğimiz mükemmeliyetçiliği tüm işleyişimizin temeli olarak kullanmakta ve en iyi ürünleri siz kullanıcılarımıza sunmayı asıl amacımız olarak görmekteyiz. İki kelimeden oluşan ‘Rekabetçi ol’ tümcesi bizim için bir motto olmanın ötesinde firmamızın özündedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik

Firma web sitesi: www.noktadedektor.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneNokta Mühendislik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Grafiker İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
GrafikerNokta Mühendislik
Responsive tasarımlar, JS Frameworkler, Client-Side Scripting konularında tecrübeli.Web ön yüz geliştirme teknolojilerinde uzman (HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery)SEO konusunda bilgili, SEO planlaması ve raporlaması yapabilecek. Cross-browser uyumluluk gerçekleştirebilen ve SEO kurallarına uyabilen. Photoshop, bilgisi olan. UI/UX konularında deneyimli. Mobil ara yüz geliştirme konularında tecrübeli. Json, Ajax gibi teknolojilere hakim. Yeniliklere açık, araştırmayı seven, çözüm odaklı çalışan. Pozitif enerjiye sahip, mevcut takım içinde uyumlu çalışabilecek. Erkek adaylar için askerlik sorunu olmayan. Front-End geliştirme konusunda minimum 2 yıl tecrübeli. En az iş bilgisine yetecek kadar İngilizce ‘ye sahip. Sosyal siteleri başarılı şekilde kullanabilen. Askerlik görevini tamamlamış,  Tercihen :Bilgisayar yazılım ve donanım sorunlarına çözüm bulabilecek. Google web uygulamalarına hakim. Blog oluşturup seo uyumlu girişler yapabilecek. ASP, PHP ve veritabanı bilgisi. Avrupa yakasındaki ve fotoğrafsız başvurular dikkate alınmayacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİNokta Mühendislik
Üniversitelerin Mühendisliği veya Fen Bilimleri bölümlerinden mezun, tercihen Elektronik Mühendisi,Konusunda yüksek lisans veya doktora tamamlamış, Sinyal işleme konusunda en az 5 yıl tecrübesi olan,Genel yazılım geliştirme (tercihen C, C++) konusunda deneyime sahip,Sayısal sinyal işleme tekniklerini, programlarını ve araçlarını algoritma geliştirme amacı ile kullanmışTercihen sinyal işleme konusunda yüksek lisans tezi, doktora çalışması hazırlamış,Problemleri doğru algılayan ve yaratıcı analitik çözümler üretebilen,En az okuma, yazma, anlama yeterliliğinde, tercihen sözlü iletişim kurabilir düzeyde İngilizce bilen,Erkek adaylar için; askerliğini tamamlamış veya muaf olması gereklidir,Anadolu yakasında ikamet eden veya Anadolu yakasına ulaşımında sorun olmayan,Tercihen sigara kullanmayan  Eğer aşağıdakilere “evet, bu benim” diyebiliyorsanız sizi arıyoruz;Fizik kuralları ile aram iyidir ama onlara meydan okumak da benim işim diyorsanız,Matematiği bu yolda etkili bir araç olarak kullanabiliyorsanız,Sinyal işleme yazılımlarını eliniz gibi kullanabiliyorsanız,Bilinmeyenleri keşfetmekten ve yenilikler üretmekten zevk alıyorsanız, çalışırken bunu zevk ile yapıyorsanız, Sürekli olarak gelişen, büyüyen, kendisi ile birlikte Ar-Ge Merkezine de gelişme fırsatları veren firmamıza görüşmek üzere sizi davet ediyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Sekreter İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
SekreterNokta Mühendislik
Turizm Otelcilik, Halkla İlişkiler, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümleri'nden mezun,Büro yönetimi ve sekreterlik konusunda deneyim sahibi, Koordinasyon, organizasyon ve planlama becerileri kuvvetli, Sözlü, yazılı iletişim becerileri ve temsil yeteneği güçlü, MS Office programlarına hakim, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Anadolu yakasında ikamet eden bayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı