Nokta Mühendislik 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2001


Metal dedektörleri sektörünün yükselen yıldızı Nokta Dedektör 2001 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul’dadır. Var olduğu günden itibaren tüm faaliyetlerini inovasyon, üstün performans, yüksek kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeden sürdürerek dünyanın dört bir yanındaki hem profesyonel hem de hobi amaçlı dedektör kullanıcılarının tercihi konumuna gelmiş global bir markadır. 

Nokta Dedektör sahip olduğu teknolojik altyapısı, 4.000 m2'den fazla kapalı alana sahip üretim tesisleri ve 150'yi aşkın profesyonel personeli ile tüm kıtalarda 100’den fazla ülkeye metal dedektörü ihraç etmektedir.

Nokta Dedektör, bir pazar değiştirici ve teknoloji lideri olma amacıyla 2011 yılı itibarıyla ARGE ekibini genişleterek yeni dedektör teknolojileri geliştirilmesi adına büyük yatırımlar yapmıştır. Aynı sene stratejik bir kararla, Nokta Dedektör ile paralel şekilde büyüme gösteren Makro Dedektör’ün hisselerinin büyük bir kısmını da satın almıştır. 

Nokta Dedektör’ün kendi markası Nokta’nın yanında Makro markalı ürünleri de geliştirip üretmeye başlaması ve her iki markanın da dünya pazarındaki marka bilinirliklerinin hızla yükselmesi, bu iki firmanın mutlak anlamda güç birliğine gitmelerinin önünü açmış ve Nokta Dedektör 2014 Aralık ayında resmi olarak Makro Dedektör’ü tamamen satın almıştır.

Nokta Dedektör gelirlerinin ana kısmını AR-GE faaliyetlerine aktarmaktadır. 

İleri mühendislik geleneği doğrultusunda dünya standartlarının gerektirdiği tüm teknolojik alt yapı, patent, kalite ve güvenlik tescillerine sahiptir. 

Firmanın en önemli ilkelerinden biri olan inovasyon, farklı kategoriler altında konseptlendirilmiş ve tasarlanmış geniş ürün yelpazesinin temelini oluşturmaktadır. (Hobi amaçlı kullanılan Tek Para ve Kalıntı Dedektörleri, Altın Dedektörleri, Derin Arama Dedektörleri, Güvenlik Dedektörleri, Teknik Dedektörler, Olay Yeri İnceleme Dedektörleri, Endüstriyel Dedektörler ve Askeri Dedektörler). 

Müşteri tatmini firmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Müşterilerin talepleri ve geri dönüşümleri dikkate alınarak tasarlanmış ürünler, farklı fiyat kategorileri altında her müşterinin talebine cevap vermektedir. İleri teknoloji ve üstün performanslarının yanı sıra kolay kullanımları, tasarımları ve ergonomileri ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmışlardır.

Nokta Dedektör olarak teknolojik liderlik, derinlemesine AR-GE faaliyetleri, sorumlu pazarlama anlayışı ve pazarları şekillendiren stratejilerimiz doğrultusunda edindiğimiz mükemmeliyetçiliği tüm işleyişimizin temeli olarak kullanmakta ve en iyi ürünleri siz kullanıcılarımıza sunmayı asıl amacımız olarak görmekteyiz. İki kelimeden oluşan ‘Rekabetçi ol’ tümcesi bizim için bir motto olmanın ötesinde firmamızın özündedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik

Firma web sitesi: www.noktadedektor.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneNokta Mühendislik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kıdemli Gömülü Yazılım Mühendisi İstanbul(Asya) Nokta Mühendislik
Kıdemli Gömülü Yazılım MühendisiNokta Mühendislik
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Haberleşme Mühendislik bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans veya doktora mezunu,Analitik yöntemlerle ve gerçek problemleri çözme yeterliliğine sahip, matematiği etkin bir araç olarak kullanabilen nitelikli bir mühendisliği bulunan,Tasarım ve problem çözümü için hem matematik ve fizik temellerini hem de pratik zekasını birlikte kullanacak,Gömülü işlemcilerle (Embedded Controller) C, C++ ve tercihen bunlara ek olarak assembly destekli olarak yazılım geliştirme konusunda en az 5 yıl ürün geliştirme deneyimine sahip,16/32 bit denetleyiciler konusunda hem yazılım hem donanım (peripheral) ilişkilerine hâkim,Aynı zamanda pasif ve aktif analog elektronik konusunda da bilgi sahibi,Gömülü denetleyicileri kullanarak analog sistemler ile tümleşik (Mixed Signal) tasarımlar yapmış, yüksek hız ve çözünürlükte ADC, Analog Switch, S/H, interrupt lattency konularında bilgi sahibi, Datasheet okumayı ve anlamlandırmayı iyi bilen,Asenkron programlama, DSP teknikleri, dijital sinyal işleme tekniklerini bilen, tercihan DSP ve FPGA ile profesyonel tasarımlar yapmış,Hem iyi bir kodlayıcı hem de yaratıcı olabilen, Versiyon takibi ve dokümantasyon konusunda bilgi sahibi ve disiplinli,En az okuma, yazma, anlama yeterliliğinde, tercihen sözlü iletişim kurabilir düzeyde İngilizce bilen,Erkek adaylar için; askerliğini tamamlamış veya muaf,Anadolu yakasında ikamet eden veya Anadolu yakasına ulaşımında sorun olmayan,Tercihen sigara kullanmayan  Eğer aşağıdakilere “evet, bu benim” diyebiliyorsanız sizi arıyoruz;Mühendislik altyapısı sağlam ve bu altyapıyı sorun çözmek için kullanma becerisi olan nitelikli bir mühendis,Bilinmeyenleri keşfetmekten ve yenilikler üretmekten zevk alan, çalışırken bunu zevk ile yapan,İyi bir geliştirici, bunun yanında iyi bir paylaşımcı, destekleyici,Matematik kavramları net bir şekilde anlayabilen, gerektiğinde araştırabilen, altyapısını hatırlayabilen, aynı zamanda sürekli öğrenmeye ve yaratmaya açık, Sürekli olarak gelişen, büyüyen Ar-Ge Merkezimizde görüşmek üzere sizi davet ediyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı