Organik Kimya 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1965Organik Kimya, 1924 yılında Şişli’de Elkasan adıyla, kimyasal maddeleri yurt dışından temin ederek Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla faaliyet göstermeye başladı.1965 yılında Organik Şirketler Grubu, Bomonti’de kurduğu Organik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Kimya Sektöründe üretici olarak yerini aldı. İlk olarak özel kimyasallar ve polimer emülsiyonları üretimi yapıldı. 

1978 yılında Kemerburgaz Ayazağa tesislerine taşınarak, polimer emülsiyonları ve tekstil yardımcıları alanlarında yıllık 6.000 ton kapasitesi ile üretime başladı. İşimizi büyütme konusundaki tutku ve inancımız ile üretim kapasitemiz 2007 yılına kadar 200.000 ton/yıl seviyesine ulaştı. 

Polimer Emülsiyonları Organik Kimya'nın en büyük yatırımı olarak esas faaliyet alanıdır. Uçucu ve dinamik kimyasallar pazarında, İstanbul ve Rotterdam tesislerimiz ve son teknoloji ile faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezi ile çeşitli pazarların taleplerini karşılamaktayız.

80'den fazla ülkede 2000'den fazla müşterinin tedarikçisi konumundadır. 
Organik Kimya 250.000 ton/yıllık kapasitesi ile Kemerburgaz,Tuzla, Rotterdam ve İsviçre'de üretim gerçekleştirmektedir.

Organik Kimya Boya Çözümleri, Yapı Çözümleri, Tekstil ve Deri Performans Çözümleri, Basınca Hassas Yapıştırıcılar ve Kağıt Çözümleri, Endüstriyel Yapıştırıcılar Çözümleri, Yaşam Kimyasalları ve Malzeme Çözümleri sunmaktadır.

Vizyonumuz
İnovatif ve sürdürülebilir çözümler sunarak dünyanın özel kimyasallar
üreten 1 numaralı aile şirketi olmak.

Misyonumuz
İnsan kaynağımız, teknolojimiz ve bilimsel altyapımız ile hedeflediğimiz uygulamalarda en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kimya


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 16.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Organik Kimya İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ARGE UZMAN YARDIMCISI İstanbul(Avr.) Organik Kimya
ARGE UZMAN YARDIMCISIOrganik Kimya
Bachelor's degree preferably in Chemical Engineering or Chemistry, Excellent command of English, Good knowledge of MS Office Programs Being able to use laboratory equipment actively No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ÜRETİM MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş
ÜRETİM MÜHENDİSİOrganik Kimya San. ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun Tercihen üretim alanında minimum 1 sene tecrübeli İyi derecede ingilizce bilgisi Takım çalışmasına yatkın, Anadolu yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MEKANİK TEKNİSYENİ İstanbul(Avr.) Organik Kimya
MEKANİK TEKNİSYENİOrganik Kimya
Lise veya Meslek Yüksek Okulu Mezunu Tercihen kazancı belgesine sahip 1-2 yıl üretim yapan bir firma deneyimi olan Vardiyalı çalışabilecek Buhar ve Kızgın Yağ Kazanı bilgisi olan Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı