Organik Kimya 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1965Organik Kimya, 1924 yılında Şişli’de Elkasan adıyla, kimyasal maddeleri yurt dışından temin ederek Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla faaliyet göstermeye başladı.1965 yılında Organik Şirketler Grubu, Bomonti’de kurduğu Organik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Kimya Sektöründe üretici olarak yerini aldı. İlk olarak özel kimyasallar ve polimer emülsiyonları üretimi yapıldı. 

1978 yılında Kemerburgaz Ayazağa tesislerine taşınarak, polimer emülsiyonları ve tekstil yardımcıları alanlarında yıllık 6.000 ton kapasitesi ile üretime başladı. İşimizi büyütme konusundaki tutku ve inancımız ile üretim kapasitemiz 2007 yılına kadar 200.000 ton/yıl seviyesine ulaştı. 

Polimer Emülsiyonları Organik Kimya'nın en büyük yatırımı olarak esas faaliyet alanıdır. Uçucu ve dinamik kimyasallar pazarında, İstanbul ve Rotterdam tesislerimiz ve son teknoloji ile faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezi ile çeşitli pazarların taleplerini karşılamaktayız.

80'den fazla ülkede 2000'den fazla müşterinin tedarikçisi konumundadır. 
Organik Kimya 250.000 ton/yıllık kapasitesi ile Kemerburgaz,Tuzla, Rotterdam ve İsviçre'de üretim gerçekleştirmektedir.

Organik Kimya Boya Çözümleri, Yapı Çözümleri, Tekstil ve Deri Performans Çözümleri, Basınca Hassas Yapıştırıcılar ve Kağıt Çözümleri, Endüstriyel Yapıştırıcılar Çözümleri, Yaşam Kimyasalları ve Malzeme Çözümleri sunmaktadır.

Vizyonumuz
İnovatif ve sürdürülebilir çözümler sunarak dünyanın özel kimyasallar
üreten 1 numaralı aile şirketi olmak.

Misyonumuz
İnsan kaynağımız, teknolojimiz ve bilimsel altyapımız ile hedeflediğimiz uygulamalarda en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kimya


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 16.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Organik Kimya İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
BORDRO ve ÜCRETLENDİRME UZMANI İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
BORDRO ve ÜCRETLENDİRME UZMANIOrganik Kimya
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen üretim yapan firmalarda benzer görevlerde minimum 5 yıl ve üzeri deneyimli,MS Office programlarını ve özellikle Excel’i çok iyi derecede kullanabilen, İleri derecede İngilizce bilen Tüm Bordro, özlük, ücret, tahakkuk ve puantaj işleri konularında deneyimli, İş Kanunu ve SGK konularına hakim, İletişimi güçlü, takipçi, analitik, takım çalışmasına uygun, çözüm odaklı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
FINANCIAL ANALYST İstanbul(Avr.) Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş
FINANCIAL ANALYSTOrganik Kimya San. ve Tic. A.Ş
Bachelor’s Degree, 3-5 years of total relevant professional experience, Financial analysis experience in multinationals, Big-4 Audit experience, Excellent command of English both written and spoken, Experience with budgeting and forecasting, P&L analysis, and cost allocations,Good understanding of local GAAP and IFRS, Advanced MS Office skills, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM OPERATÖRÜ İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
ÜRETİM OPERATÖRÜOrganik Kimya
Kemerburgaz Tesislerimizde görevlendirilmek üzere, aşağıdaki özellklere sahipÜRETİM OPERATÖRÜ aramaktayız.Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının Kimya, Elektrik, Elektronik, Mekanik veya Tesviye mezunuÜretim tecrübesi olan Vardiyalı düzende çalışabilecek Askerlik hizmetini tamamlamış Takım çalışmasına yatkın, disiplinli ve motivasyonu yüksek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KALİTE KONTROL ANALİSTİ İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
KALİTE KONTROL ANALİSTİOrganik Kimya
ORGANİK KİMYA, aşağıdaki özelliklere sahip, Kemerburgaz Fabrikamızda çalışacakKALİTE KONTROL ANALİSTİ aramaktadır.Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri meslek Liselerinin Kimya bölümlerinden mezun1 veya 2 sene tecrübeli Vardiyalı çalışabilecek Analitik düşünme yeteneği olan Takım çalışmasına yatkın Çözüm odaklı, dikkatli, disiplinli, dinamik Tercihen sigara kullanmayan Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM MÜHENDİSİ İstanbul(Avr.) Organik Kimya
ÜRETİM MÜHENDİSİOrganik Kimya
Üniversitelerin Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun Tercihen üretim alanında minimum 1 sene tecrübeli İleri derecede İngilizce bilgisi Takım çalışmasına yatkın, Avrupa yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
ARGE UZMAN YARDIMCISI İstanbul(Avr.) Organik Kimya
ARGE UZMAN YARDIMCISIOrganik Kimya
Bachelor's degree preferably in Chemistry, Excellent command of English, Good knowledge of MS Office Programs Being able to use laboratory equipment actively No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı