Organik Kimya 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1965Organik Kimya, 1924 yılında Şişli’de Elkasan adıyla, kimyasal maddeleri yurt dışından temin ederek Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla faaliyet göstermeye başladı.1965 yılında Organik Şirketler Grubu, Bomonti’de kurduğu Organik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Kimya Sektöründe üretici olarak yerini aldı. İlk olarak özel kimyasallar ve polimer emülsiyonları üretimi yapıldı. 

1978 yılında Kemerburgaz Ayazağa tesislerine taşınarak, polimer emülsiyonları ve tekstil yardımcıları alanlarında yıllık 6.000 ton kapasitesi ile üretime başladı. İşimizi büyütme konusundaki tutku ve inancımız ile üretim kapasitemiz 2007 yılına kadar 200.000 ton/yıl seviyesine ulaştı. 

Polimer Emülsiyonları Organik Kimya'nın en büyük yatırımı olarak esas faaliyet alanıdır. Uçucu ve dinamik kimyasallar pazarında, İstanbul ve Rotterdam tesislerimiz ve son teknoloji ile faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezi ile çeşitli pazarların taleplerini karşılamaktayız.

80'den fazla ülkede 2000'den fazla müşterinin tedarikçisi konumundadır. 
Organik Kimya 250.000 ton/yıllık kapasitesi ile Kemerburgaz,Tuzla, Rotterdam ve İsviçre'de üretim gerçekleştirmektedir.

Organik Kimya Boya Çözümleri, Yapı Çözümleri, Tekstil ve Deri Performans Çözümleri, Basınca Hassas Yapıştırıcılar ve Kağıt Çözümleri, Endüstriyel Yapıştırıcılar Çözümleri, Yaşam Kimyasalları ve Malzeme Çözümleri sunmaktadır.

Vizyonumuz
İnovatif ve sürdürülebilir çözümler sunarak dünyanın özel kimyasallar
üreten 1 numaralı aile şirketi olmak.

Misyonumuz
İnsan kaynağımız, teknolojimiz ve bilimsel altyapımız ile hedeflediğimiz uygulamalarda en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kimya


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Organik Kimya İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
AR-GE TAKIM ARKADAŞI (PART-TIME) İstanbul(Avr.) Organik Kimya
AR-GE TAKIM ARKADAŞI (PART-TIME)Organik Kimya
Organik Kimya Kemerburgaz Tesisi Ar-Ge Departmanı’nda Part-Time görevlendirmek üzere üniversitelerin Kimya bölümlerinde yüksek lisans veya doktora öğrenimlerine devam eden, Tercihen Polimer yüksek lisansını tamamlamış ya da  tez aşamasında öğrenimine devam eden, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, Ms Office yazılımlarını iyi kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme ve problem çözme yetkinliğine sahip, çözüm odaklı, "Aramızdaki Kimya" ’ya uygun, "Organik Bağlar" ’ımızı güçlendirecek  Takım Arkadaşları Arıyoruz!
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
COATING SOLUTIONS- ACCOUNT EXECUTIVE İstanbul(Avr.) Organik Kimya
COATING SOLUTIONS- ACCOUNT EXECUTIVEOrganik Kimya
We are looking for Coating Sales Executive to join us !QUALIFICATIONS·         Bachelor's degree from reputable universities preferably in Chemical Engineering or Chemistry·         At least 2-5 years of sales experience preferably incoating industry·         Excellent communication skills , customer oriented, good team player·         Excellent command of English·         No restrictions for travelling and valid driver's license·         No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜNİVERSİTE STAJYERİ- YAZ DÖNEMİ İstanbul(Avr.) Organik Kimya
ÜNİVERSİTE STAJYERİ- YAZ DÖNEMİOrganik Kimya
Organik Kimya Kemerburgaz Tesisi'nde Yaz Stajyeri olarak görev almak üzere;Üniversite lisans programlarının 2. veya 3. sınıflarında okuyan, 'Zorunlu Staj' programı kapsamına giren, Tercihen iyi derece İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, "Aramızdaki Kimya" ’ya uygun, "Organik Bağlar" ’ımızı güçlendirecek  Takım Arkadaşları Arıyoruz!
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
COATING- TECHNICAL SOLUTIONS SPECIALIST İstanbul(Avr.) Organik Kimya
COATING- TECHNICAL SOLUTIONS SPECIALISTOrganik Kimya
We are looking for a Technical Solutions Specialist to join our team! If you have;Bachelor's degree preferably in Chemical Engineering or Chemistry, Minimum 3 years of production and R&D experience, preferably in Coating sector,Excellent communication skills, Customer- oriented mindset, Excellent command of English ,  No restrictions for travelling and valid driver's license and, No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPARTMAN ASİSTANI İstanbul(Avr.) Organik Kimya
DEPARTMAN ASİSTANIOrganik Kimya
Kemerburgaz lokasyonumuzda görevlendirmek üzere "Departman Asistanı" aramaktayız! ·         Yüksek okul veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip,·         En az 2 yıl benzer görev tecrübesi bulunan,·         Word, Excel, Power Point, Outlook uygulamalarını iyi derecede kullanabilen,·         Diksiyonu düzgün ve iletişim becerileri kuvvetli, organizasyon yeteneği gelişmiş,·         Sorumluluk sahibi, dikkatli ve takipçi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SALES EXECUTIVE İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
SALES EXECUTIVEOrganik Kimya
Bachelor's degree from reputable universities preferably in Chemical Engineering or ChemistryAt least 3-4 years of export experience preferably in distribution of pressure sensetive adhesive and paper industry Excellent communication skills , customer oriented, good team player Excellent command of English No restrictions for travelling and valid driver's license No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı