Orta Anadolu T.A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.ortaanadolu.com

ORTA ANADOLU TİC. VE SAN. İŞL. T.A.Ş.

Bir Karamancı Holding şirketi olan Orta Anadolu Tekstil, 1953 yılında bir entegre iplik ve dokuma fabrikası olarak Kayseri’de kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı, başta denim olmak üzere %100 pamuklu jean giyim kumaşları üretimidir. Yıllık 36 milyon metre üretim kapasitesiyle Orta Anadolu, Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise ikinci konumda olup; dünya denim sektöründe ürün ve hizmet kalitesiyle haklı bir üne sahiptir.

Şirket, üretiminin yaklaşık %60’ını uluslararası pazara ihraç etmekte, %40’ını yurt içinde pazarlamaktadır. Orta Anadolu müşterileri, yüksek kaliteye önem veren uluslararası markalı spor giyim üreticileri olup, bunların başında Levi’s, Lee, Wrangler, Super Rifle, Mustang, Diesel ve Replay gibi blue jean dünyasının devleri gelmektedir. Türkiye’de ise bu kuruluşların lisanslarıyla üretim yapan konfeksiyoncular ile onlara fason çalışan işletmelere mal ve hizmet sunulmaktadır.

Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Orta Anadolu’nun üretim tesisleri, Kayseri’de 100 bin metrekaresi kapalı, toplam 156 bin metrekarelik alan üzerinde kurulmuştur.

ŞİRKET PROFİLİ

İnsan Kaynakları Politikalarımızda;

  • İnsanı ön planda tutan, konuşan, çalışan, katılımcı ve yapıcı bir yönetim tarzı benimsemek,

  • Doğru insanın doğru işte çalışmasını sağlayan etkin eleman seçme ve yerleştirme prosedürü uygulamak,

  • Objektif kriterlerle belirlenen performans ve ödül sistemleri oluşturmak,

  • Çalışanların kişisel yetkinlik, liderlik ve yaratıcılık gibi bireysel becerilerini geliştirebilecekleri her türlü eğitim olanağı sunmak ve böylece çalışanların yeteneklerini ve performanslarını en üst seviyeye çıkartması için fırsat tanımak,

  • Güvenli, sağlıklı ve çevreye duyarlı bir çalışma ortamı yaratmak

ESASTIR.

Personel Yapılanması:

Toplam Çalışan Sayısı:

935

Kayseri:

879

İstanbul:

56

Yönetici Sayısı:

30

Mühendis / Uzman Sayısı:

64

Memur Sayısı:

58

İşçi Sayısı:

783

Departmanların Dağılımı

İstanbul Merkez:

Ürün Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Pazar Araştırma ve Geliştirme, Finansman, Bütçe ve Raporlama, Toplam Kalite Yönetimi, Bilgi Sistemleri, İnsan Kaynakları, İkmal, Operasyon, Pamuk Satınalma

Kayseri Fabrika:

İplik, Dokuma, İndigo, Terbiye, Proses, Enerji, Makina Bakım, Ürün Geliştirme, Planlama, Kaliteleme, Operasyon, Dış Kaynak Geliştirme, Satış Sonrası Servis, İnsan Kaynakları, Personel, Bilgi Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, Bütçe ve Raporlama, Muhasebe

Seçme Yerleştirme Politikası

İnsan Kaynakları Politikaları rehberliğinde, başvuruların değerlendirilmesi ve ilk mülakat İnsan Kaynakları bölümü tarafından; ikinci mülakat ise ilgili bölüm ile birlikte yapılır.

- Asgari eğitim düzeyi: Pozisyonun gereklerine göre Lise ya da Üniversite mezunu olmak.

- Yabancı dil: İngilizce, İtalyanca

- Askerlikle ilgili tutum: Askerliğini tamamlamış olmak tercih sebebidir.

- İş gezisi gerektiren durumlar: İstanbul ve Kayseri çalışanları, görevlerinin gerektirdiği durum ve zamanlarda fabrika ve merkez ofisi ziyaret etmektedirler. Ayrıca görevlerin içeriğine göre yurtdışı seyahatleri de sözkonusudur.

- Staj olanakları: Staj başvuruları, İnsan Kaynakları ve Personel bölümlerine yapılır. Başvurular ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirilir.

Eğitim Politikası

Şirket stratejileri, hedefleri ve bölüm ihtiyaçları doğrultusuOrta Anadolu T.A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Visual Communication Designer İstanbul(Avr.) Orta Anadolu T.A.Ş.
Visual Communication DesignerOrta Anadolu T.A.Ş.
Operating since 1953 as one of the top global brands on apparel jean fabric production, our company is looking for a new colleague to recruit at Headquartes Harbiye, Istanbul.
VISUAL COMMUNICATION DESIGNER
VCD is responsible from crafting visual designs of Orta Anadolu’s all creative aspects. Reporting Marketing Manager, the candidate is expected to work in a collaborative, high-pressure, fast-paced, and deadline-oriented environment and be open to design input and feedback.
 
Requirements;
- University Degree in related field
- At least 5 years of job related experience
- Advanced English language speaking/writing/comprehension
- Military Service must be completed
- B class driving licence
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
HRVenue
İş görüşmesinin yeni yolu
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net