Otokar 

Şirket Bilgileri

                                                                          

www.otokar.com.tr

OTOKAR A.Ş.

 

Otomotiv Sektrünün öncü kuruluşlarından,minibüs,midibüs,treyler ve askeri  taktik araçlar ile zırhlı araçları dizayn eden ve üreten Otokar A.Ş bir Koç Topluluğu şirketidir.

Türkiye'de ilk şehirlerarası otobüs üretimini gerçekleştiren şirket olan Otokar Otomotiv  ve Savunma Sanayi  A.Ş., 1963 yılında İstanbul Bahçelievler'de kurulmuştur. Magirus - Deutz lisansı altında üretimine başladığı şehirlerarası otobüsü ile Türkiye'deki şehirlerarası otobüs taşımacılığında yeni bir devir açmıştır.

Şirket hisselerinin çoğunluğunun Koç Holding tarafından satınalınmasıyla, 1970'li yılların başından itibaren Otokar A.Ş. Koç Topluluğu'na dahil olmuştur.

Otokar, 1980'li yılların ortalarına kadar üretimini gerçekleştirdiği belediye otobüsü, küçük otobüs ve kendi dizaynı olan minibüsler ile kuruluşundan günümüze sağlamlığın, kalitenin ve uzun ömürlülüğün simgesi olmaya devam etmektedir.

1980'li yılların ortalarında bankalarda para ve kıymetli evrak taşımaya elverişli, "ilk yerli zırhlı aracı" tasarlamış ve imal etmiştir.

1980'li yılların sonunda da ürün yelpazesini genişleterek, İngiliz Land Rover firmasından aldığı lisans ile 4X4 taktik araç imalatına başlamıştır. Otokar'ın ürettiği Land Rover araçları kısa sürede yeteneklerini kanıtlamış ve Jandarma, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde giderek yaygınlaşmıştır. Günümüzde Otokar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Emniyet Güçlerine 4X4 hafif taktik araç veren tek yerli şirkettir. Araçlar halen ülkemizin birçok bölgesinde personel taşıma, keşif, güvenlik ve devriye kontrol görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Otokar, geliştirdiği zırhlı teknolojisini, askeri araç bilgisi ile birleştirerek 1980'li yılların sonlarından itibaren tamamen kendi dizaynı olan çeşitli "Zırhlı Taktik" araçları tasarlayıp imal etmeye başlamıştır. Bu kapsamda "Cobra" aracı, kategorisinde dünyanın en gelişmiş aracıdır.

Otokar Otomotiv  ve Savunma Sanayi  A.Ş., çeşitlenen ürün yelpazesini yüksek teknoloji kullanarak sunmak hedefi doğrultusunda, 1997 yılından itibaren Sakarya - Arifiye'ye taşınmıştır.30/10/2002 tarihi itibariyle İstanbul Fruehauf Taşıt Araçları Sanayi A.Ş nin Otokar bünyesinde birleşmesi sonucu ürün yelpazesine treyler/semi-treyler ve kamyonüstü uygulamalarıyla zenginleştirmiştir.

Otokar 2003 yılında yeni ürün olarak çıkardığı Sultan serisi küçük otobüsleri ile beğeni kazanmış, 2007 yılında küçük otobüs serisini Doruk markalı otobüsler ile genişletmiştir. Otokar, ayrıca Doruk serisi üzerinde Türkiye'nin ilk hibrit otobüsünü tasarlamıştır.

Otokar 2008 yılında imzalanan sözleşmeyle, Milli İmkanlarla Modern Tank Üretimi Projesinde Türkiye'nin ilk Milli Tankını tasarlamak üzere ana yüklenici olarak görevlendirilmiştir.

552.000 m2' lik alana kurulmuş modern tesislerinde faaliyetlerine devam etmekte olup, Türk Savunma ve otomotiv Sanayiinin öncü kuruluşlarından biridir.

 VİZYONUMUZ

Otokar, kendi teknolojisini geliştirerek, ürünlerinde yerli ve milli kimlik özelliğini korur; topyekün mükemmellik felsefesi ile müşterilerinin, çalışanlarının ve ortaklarının memnuniyetinde sürekliliği sağlamayı hedefler.

MİSYONUMUZ

Otokar'ın ana görevi; ticari araçlar ile çeşitli savunma sanayi mamullerini, müşteri beklentileri doğrultusunda, dünya çapında rekabet gücü olan ürünler olarak tasarlamak, üretmek ve pazarlamaktır.

Çevreye ve kaliteye saygılı üretim politikasını 1998 yılında ISO 9001 ve ISO 14001 belgelerini alarak kanıtlayan Otokar A.Ş.; faaliyetlerini Milli Gizlilik Belgesi ilkeleri doğrultusunda sürdürmektedir.

İNSAN KAYNAKLARI MİSYONUMUZ

Müşteri odaklı üretim anlayışı çerçevesinde; ürün ve hizmetlerin kalitesinin çalışanlarımızın kalitesiyle sağlanacağı bilincini temel alarak; çalışanlarının kişisel gelişimlerini destekleyen, motivasyonu yükselten ve katılımcı anlayışın benimsendiği bir çalışma atmosferi oluşturmak.

Bu doğrultuda Otokar A.Ş., uyguladığı sistemler ve çalışanlarına sunduğu avantajlar ile; verimlilik ve kalite yolculuğunda çalışanlarından aldığı güç ile emin adımlarla ilerlemektedir.

Seçme ve Yerleştirme

"Doğru işe doğru insan" felsefesinin temel alındığı seçme ve yerleştirme sistemi, şirket hedeflerine uyumlu, yaratıcı, yeniliklere açık ve nitelikli işgücünü bünyesine katmak hedefine yöneliktir.

 

Eğitim Olanakları

Eğitimler; şirket hedef ve stratejileri doğrultusunda, günümüz rekabet koşullarında varlığımızı sürdürmeye, çalışanlarımızın kişisel gelişimlerini, performanslarını, bilgi ve becerilerini en üst düzeye çıkarmaya yönelik olarak belirlenen eğitim poltikası kapsamında organize edilmektedir.

Ücret Sistemi

Şirketimizde işe başlayan çalışanlara şirket ücret plitikasına göre belirlenen ücret ödemesi yapılır. Yılda 4 ikramiye ödenir. Ücret ayarlamaları, enflasyon ve performans dikkate alınarak yılda bir kez yapılır.

Staj Olanakları

"Üniversite – Sanayi İşbirliği Protokolü" çerçevesinde, Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri işletmemizde mesleki eğitimlerini tamamlarlar. <Otokar İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ASKERİ ARAÇ ELEKTO OPTİK SİSTEM SORUMLUSU Kocaeli, Sakarya Otokar
ASKERİ ARAÇ ELEKTO OPTİK SİSTEM SORUMLUSUOtokar

Üniversitelerin teknik eğitim fakültelerinden Elektronik vb. mezun
Tercihen Otomotiv veya Savunma Sanayinde “Satış Sonrası Hizmetler” konusunda tecrübeli
Elektro Optik Sistemler konularına hakim, silah ve kule sistemleri hakkında bilgili
İngilizce bilgisine sahip
Yurt içi / yurt dışı seyahat engeli bulunmayan
İnsan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın
İkna kabiliyeti, temsil yeteneği, koordinasyon ve iletişim becerileri gelişmiş
Gelişime açık ve sorgulayıcı karakter sahibi
Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek
Sakarya’da veya Kocaeli’nde ikamet edebilecek
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Konstrüktör Kocaeli, Sakarya Otokar
KonstrüktörOtokar

Teknik Eğitim Fakültelerinin Makina Resim Konstrüksiyon bölümlerinden mezun
Minimum orta seviye İngilizce bilen
3D CAD Modelleme bilgisine sahip
Aktif ve etkin olarak Catia V5 kullanabilen
Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek
Sakarya ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Seyahat engeli bulunmayan,
Otomotiv sektöründe araç gövdeleri yapısal tasarımı konusunda 2-3 yıl deneyimli (tercih sebebidir)
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Kalite Mühendisi Sakarya Otokar
Kalite MühendisiOtokar

Makina veya Endüstri Mühendisi,
Tercihen Otomotiv sektöründe olmak üzere en az iki yıl tecrübeye sahip olmak
Toplam kalite yönetimi ,PPAP, APQP, FMEA,poka yoke ve yerinde kalite konularında bilgili olmak
ISO 9001 ve ISO/TS 16949 standardı uygulamalarında deneyimli,
Problem çözme teknikleri konusunda bilgili,
İleri derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünce yapısına sahip, girişimci, insan ilişkileri güçlü, sonuç odaklı, motivasyonu yüksek,kendini geliştirme ve öğrenmeye açık.
İzmit veya Adapazarı civarında ikamet edebilmek
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
EMI/EMC Mühendisi Sakarya Otokar
EMI/EMC MühendisiOtokar

Elektronik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği  mezunu olmak, (tercihen Elektromanyetik alanında Yüksek Lisans yapmış olmak)
Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) metodolojisi, konseptleri, tanımları ve gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak,
Askeri /sivil, ulusal/uluslararası EMC test standartları (tercihen MIL-STD-461, MIL-STD-464, vb.) uygulamalarında tecrübe sahibi olmak,
EMC/mikrodalga/RF test cihazlarının (donanım ve yazılım) kullanımında yetkin olmak,
EMC test düzeneklerinin kurulması, testlerin yürütülmesi, test prosedürleri ve raporlarının hazırlanmasında tecrübe sahibi olmak,
Elektromanyetik analiz paket programları ile çalışmış, nümerik hesaplama tekniklerine hakim olmak,
Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,
İyi derecede İngilizce bilmek,
İşe karşı motivasyonu yüksek olmak, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak,
Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık olmak,
Benzer pozisyonda 1-3 yıl çalışmış, deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Test ve Validasyon Mühendisi Sakarya Otokar
Test ve Validasyon MühendisiOtokar

Üniversitelerin Makina veya Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, tercihen otomotiv alanında yüksek lisans yapmış olmak,
Otomotiv test düzenekleri, ekipmanları, metodolojisi ve yazılımları hakkında bilgi sahibi olmak,
Özellikle sahada test araçları üzerinde data toplamak üzere sensör, donanım ve yazılım kullanımında yetkin olmak,
Askeri/ticari, ulusal/uluslararası otomotiv test standartları (MIL-STD, TOP, ITOP, ISO, SAE...vb) hakkında bilgi sahibi olmak,
Otomotiv test düzeneklerinin kurulması, testlerin yürütülmesi, test prosedürleri ve raporlarının hazırlanmasında tecrübe sahibi olmak,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak (okuma, yazma ve konuşma),
Dinamik, yaratıcı, insan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık olmak,
Analitik düşünce yapısına ve problem çözme becerisine sahip, sonuç odaklı, motivasyonunun yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak,
Erkek adaylar için askerlik engeli bulunmayan,
Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
HRVenue
İş görüşmesinin yeni yolu
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net