Özyeğin Üniversitesi 

Şirket Bilgileri

http://www.ozyegin.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi 

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün, yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek, toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi, 5 yılda öğrencilerine 200 milyon TL karşılıksız burs sağladı. Kayıtlı öğrencilerinin % 87’si burslu öğrenim gören üniversite bugün 5 fakülte ve 3 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla eğitim vermekte; Çekmeköy’de bulunan kampüsünde toplam 220 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.


ABOUT ÖZYEĞİN UNIVERSITY 

Hüsnü M. Özyeğin Foundation began its efforts to found Özyeğin University in the autumn of 2005.
The foundation of Özyeğin University entailed a comprehensive study that involved more than 500 persons including businessmen, faculty members, as well as university and high school students in addition to a study entitled "Developing Sectors and Professions in Turkey and in the World". Taking the results of these studies as a baseline, the core values and vision of the university are discussed and identified in collaboration with all stakeholders in line with the design efforts carried out by ARAMA Participating Management Consultancy. As such Özyeğin University started to shape its vision through a series of workshops held with more than 300 participants including businessmen, faculty members, university students and new graduates.

Özyeğin University was officially founded  on  May 18, 2007 pursuant to Law No: 5656 published in the Official Gazette No: 26526 with the mission of  contributing to social development by producing creative, original and applicable knowledge through its modern education system, its innovative structure integrated with life and its academic programs focused on the service sector.? Özyeğin University, thus, welcomed its first students on its Altunizade Campus in September 2008 and opened the doors of its Çekmeköy Campus in September 2011.
 
Özyeğin University has been established with the objective of serving society as an innovative, creative and entrepreneurial education center that is integrated with modern life. Özyeğin University aims to cultivate entrepreneurial and high-impact students with in-depth knowledge in rising professions, with an excellent command of a foreign language, and highly skilled in using information and communication technologies. Holding fast to the belief that all distinguished students should have access to high quality education, no matter what their circumstances might be, Özyeğin University has granted 200 million TL of non-refundable scholarships to its students over the past 5 years. With 87% of its students holding scholarships, the university serves with its 23 undergraduate programs offered by its 5 faculties and 3 schools; and prepares its students for life on its new 220 thousand-square meter-campus in Çekmeköy, İstanbul.

 Özyeğin Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Veritabanı Yöneticisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Veritabanı YöneticisiÖzyeğin Üniversitesi
Veritabanı ve Yönetimi konusunda en az 2 yıllık deneyimi olan, Ms SQL üzerinde çalışmış, Veritabanı ve uygulama sunucusu konfigurasyonu, bakımı, yönetimi, güvenliği ve güncellemeleri konusunda deneyim sahibi,Veritabanı ve uygulama sunucusu kurulum, uyarlama, izleme, yedek alma ve yedekten dönme süreçlerinde deneyim sahibi,Ms SSIS ile ETL süreçlerinde bulunmuş ya da öğrenmeye açık, Yazılım ve raporlama ekiplerini yönlendirebilecek düzeyde SQL bilgisine sahip,Windows işletim sistemlerinde deneyimli, Gerekli durumlarda sistem scripti yazabilecek, Linux ortamlar konusunda tercihen bilgi sahibi olan ya da öğrenmeye istekli, Farklı veritabanlarıyla da çalışmaya istekli tercihen çalışmış, Yeni teknolojileri takip eden, bulut, yapay zeka, büyük veri, makina öğrencmesi konularında meraklı ve öğrenmeye istekli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kütüphane Dolaşım Görevlisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Kütüphane Dolaşım GörevlisiÖzyeğin Üniversitesi
Lisans mezunu, tercihen Bilgi ve Belge Yönetimi programı yeni mezun, Akıcı Türkçe, tercihen İngilizce bilgisi, İleri düzeyde sözlü ve yazılı iletişim, İleri düzeyde insan ilişkileri becerileri, Yeni teknolojilerin kullanımı ve değerlendirilmesi bilgisi ve deneyimi, Etkili bir takım üyesi olarak çalışma, Hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz olmak üzere vardiyalı çalışabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Öğrenci Hizmetleri Uzmanı (İdari İşlemler) İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Öğrenci Hizmetleri Uzmanı (İdari İşlemler)Özyeğin Üniversitesi
Lisans mezunu, İyi derecede İngilizce bilgisi olan, MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen (World, Excel, Powerpoint),Tercihen üniversite yönetmelikleri ve iş süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,İnsan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, iletişimi güçlü olan, Detaylara önem veren, zaman planlaması yapabilen, Ekip çalışmasına ve dinamik iş temposuna uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Öğrenci Hizmetleri Uzmanı (Süreç Geliştirme) İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Öğrenci Hizmetleri Uzmanı (Süreç Geliştirme)Özyeğin Üniversitesi
Lisans mezunu, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını etkin kullanabilen (World, Excel, Powerpoint), Tercihen üniversite yönetmelikleri ve iş süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,Analitik düşünme, etkili iletişim, planlama ve koordinasyon yeteneğine sahip,İnsan ilişkilerinde olumlu, katılımcı ve işbirliğine yatkın, ikna ve bilgilendirme yetenekleri olan,Erkek adaylar için, tercihen, askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yurt Görevlisi Gece Vardiyası İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Yurt Görevlisi Gece VardiyasıÖzyeğin Üniversitesi
En az üniversite mezunu Tercihen üniversite ortamında çalışma deneyimi olan Tercihen İngilizce bilen Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip Ekip çalışmasına yatkın Vardiya usulü çalışmaya uygun olan İnsan ilişkilerinde başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
CRM Developer İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
CRM DeveloperÖzyeğin Üniversitesi
Good degree qualification from a top university in computer science, industrial engineering, statistics or mathematicsAt least 2 years of experience in the design, development and deployment of Microsoft Dynamics CRM solutionsA strong SQL background with SSIS experience is a plus Experience with .NET Framework, C# Good exposure and knowledge in JavaScript, HTML and CSS Ability to interact professionally with a diverse group, managers and subject matter expertsEager to discover and learn new skills in challenging environments Good oral and written communication skills Strong verbal and written command on English Ability to work well under pressure to meet deadlines Flexible, creative, positive minded and customer focused Self-starter, enthusiastic, pro-active, problem solver No military obligations for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Konaklama Hizmetleri Ekip Yöneticisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Konaklama Hizmetleri Ekip YöneticisiÖzyeğin Üniversitesi
Üniversite mezunu, Üniversite yurtlarında çalışma deneyimi olan, Ekip yönetimi konusunda en az 2 yıl deneyimli, İngilizce bilen, MS Office Programlarını iyi derecede kullanabilen, Raporlama becerileri gelişmiş, Problem çözme, sonuç odaklı çalışma ve zaman yönetimi becerisi olan, Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip, İletişim ve koordinasyon becerisi yüksek, İkna ve müzakere yeteneğine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Görsel ve Grafik Tasarım Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Görsel ve Grafik Tasarım UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Üniversitelerin Grafik Tasarım, İletişim Tasarımı ya da Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinden mezun,İlgili programları (Adobe CC) yetkin bir şekilde kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmayan. Adayların varsa dijital portfolyoları ile başvurmaları beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Java Developer İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Java DeveloperÖzyeğin Üniversitesi
Good degree qualification from a top university in computer science, statistics, mathematics or engineeringAt least 2 years of experience and knowledge with software engineering using object oriented methodologies in JavaStrong SQL knowledge Hands on experience with Eclipse platform Experience of one or more of the following: web servers, database servers, user interface design and web servicesExperience with typical industry tools including: MVC frameworks, interactive development environments, software version controlPreferred experience with bug tracking tools like Jira Eager to learn and apply new technologies, tools, systems Ability to work well under pressure to meet deadlines No military obligations for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı