Özyeğin Üniversitesi 

Şirket Bilgileri

http://www.ozyegin.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi 

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün, yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek, toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi, 5 yılda öğrencilerine 200 milyon TL karşılıksız burs sağladı. Kayıtlı öğrencilerinin % 87’si burslu öğrenim gören üniversite bugün 5 fakülte ve 3 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla eğitim vermekte; Çekmeköy’de bulunan kampüsünde toplam 220 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.


ABOUT ÖZYEĞİN UNIVERSITY 

Hüsnü M. Özyeğin Foundation began its efforts to found Özyeğin University in the autumn of 2005.
The foundation of Özyeğin University entailed a comprehensive study that involved more than 500 persons including businessmen, faculty members, as well as university and high school students in addition to a study entitled "Developing Sectors and Professions in Turkey and in the World". Taking the results of these studies as a baseline, the core values and vision of the university are discussed and identified in collaboration with all stakeholders in line with the design efforts carried out by ARAMA Participating Management Consultancy. As such Özyeğin University started to shape its vision through a series of workshops held with more than 300 participants including businessmen, faculty members, university students and new graduates.

Özyeğin University was officially founded  on  May 18, 2007 pursuant to Law No: 5656 published in the Official Gazette No: 26526 with the mission of  contributing to social development by producing creative, original and applicable knowledge through its modern education system, its innovative structure integrated with life and its academic programs focused on the service sector.? Özyeğin University, thus, welcomed its first students on its Altunizade Campus in September 2008 and opened the doors of its Çekmeköy Campus in September 2011.
 
Özyeğin University has been established with the objective of serving society as an innovative, creative and entrepreneurial education center that is integrated with modern life. Özyeğin University aims to cultivate entrepreneurial and high-impact students with in-depth knowledge in rising professions, with an excellent command of a foreign language, and highly skilled in using information and communication technologies. Holding fast to the belief that all distinguished students should have access to high quality education, no matter what their circumstances might be, Özyeğin University has granted 200 million TL of non-refundable scholarships to its students over the past 5 years. With 87% of its students holding scholarships, the university serves with its 23 undergraduate programs offered by its 5 faculties and 3 schools; and prepares its students for life on its new 220 thousand-square meter-campus in Çekmeköy, İstanbul.

 Özyeğin Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Konaklama Hizmetleri Uzmanı (Gece Vardiyası) İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Konaklama Hizmetleri Uzmanı (Gece Vardiyası)Özyeğin Üniversitesi
Tercihen Üniversitelerin Turizm-Otelcilik, Sosyoloji, Psikoloji lisans programlarından mezun,Üniversite yurtlarında çalışma deneyimi olan, İngilizce bilen, Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip, Ekip yönetme tecrübesi olan, İnsan ilişkilerinde başarılı, Kampüs içerisinde konaklayabilecek, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Konaklama Hizmetleri Ekip Yöneticisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Konaklama Hizmetleri Ekip YöneticisiÖzyeğin Üniversitesi
Üniversite mezunu, Üniversite yurtlarında çalışma deneyimi olan, Ekip yönetimi konusunda en az 2 yıl deneyimli, İngilizce bilen, MS Office Programlarını iyi derecede kullanabilen, Raporlama becerileri gelişmiş, Problem çözme, sonuç odaklı çalışma ve zaman yönetimi becerisi olan,Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip, İletişim ve koordinasyon becerisi yüksek, İkna ve müzakere yeteneğine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Görevlisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Yurt GörevlisiÖzyeğin Üniversitesi
En az lise mezunu, En az 3 yıl bir öğrenci yurdunda (tercihen üniversite yurdu) deneyim sahibi,Tercihen İngilizce bilen, Microsoft Office Programlarına hakim (İyi derecede Excel bilgisi olan),Raporlama yapabilen, Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Görevlisi Gece Vardiyası İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Yurt Görevlisi Gece VardiyasıÖzyeğin Üniversitesi
En az lise mezunu Tercihen üniversite ortamında çalışma deneyimi olan Tercihen İngilizce bilen Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip Ekip çalışmasına yatkın Vardiya usulü çalışmaya uygun olan İnsan ilişkilerinde başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Alman Hukuku ve Araştırma Merkezi İdari Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Alman Hukuku ve Araştırma Merkezi İdari UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Hukuk eğitimi almış olmak,Hukuki çeviri yapacak düzeyde yazılı ve sözlü Almanca ve Türkçe hakimiyeti, (önceden çeviri yapmış olmak tercih sebebidir)MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen (World, Excel, Powerpoint)Üst seviyede zaman planlaması yapabilenPlanlama ve organizasyon yeteneğine sahip,İletişimi kuvvetli, ekip içerisinde uyumlu ve verimli çalışabilen,Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uluslararası Değişim Programları Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Uluslararası Değişim Programları UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi Uluslararası Ofisi bünyesinde çalışmak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip Uluslararası Eğitim Programları Uzmanı aranmaktadır. Üniversite mezunu, Tercihen 1-2 yıllık uluslararası eğitim alanında deneyime sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Etkili iletişim ve organizasyon becerisine sahip, Tercihen proje tasarlama, yazma ve yönetme deneyimi olan, Seyahat engeli olmayan, Takım çalışmasına yatkın, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
TTO Üniversite- Sanayi İşbirliği Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
TTO Üniversite- Sanayi İşbirliği UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Ulusal-uluslarası proje (TÜBİTAK TEYDEB, ARDEB, SANTEZ, İSTKA, AB. vb) yazımı ve idaresi konusunda deneyim sahibi olmakÜniversite-Sanayi işbirliği (ÜSİ) projeleri geliştirme konusunda en az 2 yıllık tecrübeye sahipFikri Mülkiyet Hakları konularında kendini geliştirmeye açık Üniversite mezunu (Mühendislik bölümlerinden mezun olmak ve lisansüstü dereceye sahibi olmak tercih sebebidir)İyi derecede İngilizce bilen (konuşma ve yazma) Çok iyi derecede MS Office araçlarını kullanabilen Ekip içerisinde uyumlu ve verimli çalışabilen Planlama ve koordinasyon becerisine sahip Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yönetim Raporlama Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Yönetim Raporlama UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik, İstatistik, Sosyal Bilimler gibi teknik ve analitik becerilere sahip olmayı gerektiren bir alanda lisans derecesi (yüksek lisans derecesi tercih sebebidir)Kantitatif ve kalitatif araştırmada bilgi / tecrübe sahibi olan Raporlama, analiz ve proje yönetimi konularında en az 5 yıllık iş deneyimi Raporlama ve veri analizi araçları ve MS Office uygulamalarını (özellikle Excel ve PowerPoint) iyi derecede kullanabilmeVeri analizi yardımıyla eldeki verileri değerli bilgilere ve stratejik öngörülere dönüştürebilme becerisiÜst yönetim de dahil olmak üzere farklı kesimlerden oluşan bir hedef kitleye, teknik verileri ve bulguları özetleyip sunabilme becerisiAnalitik ve hızlı düşünebilen, detaylara önem veren, pratik çözümler üretebilen, planlama ve organizasyon yetenekleri gelişmiş, farklı teslim sürelerine sahip çok sayıda projeyi başarıyla bir arada yürütebilen, etkili ve bağımsız çalışabilen,İyi derecede İngilizce ve Türkçe bilgisi, yazılı ve sözlü iletişim becerisi İşbirliğine dayalı iş ilişkileri geliştirebilme becerisi Esnek çalışma saatlerine uygun olan Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya  en az 3 yıl tecilli olmaYüksek öğretim konusunda bilgi ve deneyim sahibi olunması tercih sebebidir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı