Özyeğin Üniversitesi 

Şirket Bilgileri

http://www.ozyegin.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi 

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün, yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek, toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi, 5 yılda öğrencilerine 200 milyon TL karşılıksız burs sağladı. Kayıtlı öğrencilerinin % 87’si burslu öğrenim gören üniversite bugün 5 fakülte ve 3 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla eğitim vermekte; Çekmeköy’de bulunan kampüsünde toplam 220 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.


ABOUT ÖZYEĞİN UNIVERSITY 

Hüsnü M. Özyeğin Foundation began its efforts to found Özyeğin University in the autumn of 2005.
The foundation of Özyeğin University entailed a comprehensive study that involved more than 500 persons including businessmen, faculty members, as well as university and high school students in addition to a study entitled "Developing Sectors and Professions in Turkey and in the World". Taking the results of these studies as a baseline, the core values and vision of the university are discussed and identified in collaboration with all stakeholders in line with the design efforts carried out by ARAMA Participating Management Consultancy. As such Özyeğin University started to shape its vision through a series of workshops held with more than 300 participants including businessmen, faculty members, university students and new graduates.

Özyeğin University was officially founded  on  May 18, 2007 pursuant to Law No: 5656 published in the Official Gazette No: 26526 with the mission of  contributing to social development by producing creative, original and applicable knowledge through its modern education system, its innovative structure integrated with life and its academic programs focused on the service sector.? Özyeğin University, thus, welcomed its first students on its Altunizade Campus in September 2008 and opened the doors of its Çekmeköy Campus in September 2011.
 
Özyeğin University has been established with the objective of serving society as an innovative, creative and entrepreneurial education center that is integrated with modern life. Özyeğin University aims to cultivate entrepreneurial and high-impact students with in-depth knowledge in rising professions, with an excellent command of a foreign language, and highly skilled in using information and communication technologies. Holding fast to the belief that all distinguished students should have access to high quality education, no matter what their circumstances might be, Özyeğin University has granted 200 million TL of non-refundable scholarships to its students over the past 5 years. With 87% of its students holding scholarships, the university serves with its 23 undergraduate programs offered by its 5 faculties and 3 schools; and prepares its students for life on its new 220 thousand-square meter-campus in Çekmeköy, İstanbul.

 Özyeğin Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Proje Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Proje Muhasebe UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Üniversite mezunu,          Tekdüzen hesap planına vakıf, çift taraflı kayıt sistematiği muhasebe bilgisi sahibi,         Muhasebe paket programlarını kullanabilen,          En az 3-4 yıl iş deneyimi sahibi,          Tercihen İngilizce bilen,          Çok iyi derecede MS Office araçlarını kullanabilen,          Ekip içerisinde uyumlu ve verimli çalışabilen,          Planlama ve koordinasyon becerisi sahibi,          Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen,          Askerlik ile ilişiği olmayan. (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bütçe Raporlama ve Kontrol Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Bütçe Raporlama ve Kontrol UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Üniversitelerin İşletme, İktisat, Finans, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun,Firmaların Bütçe Planlama, Raporlama, Kontrol Bölümlerinde 4-5 yıl deneyimli,Temel mali işler nosyonuna sahip, muhasebe işleyişi, bilanço, gelir tablosu ve nakit akış dinamiklerine hakim,Finansal analiz konularında yetkin, analitik, problem çözme becerisi yüksek, sonuç odaklı,Çok iyi derecede excel, powerpoint, word bilgi ve kullanım becerisine sahip, diğer MS Office programlarına hakim,Çok iyi derecede İngilizce bilen. Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevirmen İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
ÇevirmenÖzyeğin Üniversitesi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Analiz Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Veri Analiz UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik, İstatistik gibi teknik ve analitik becerilere sahip olmayı gerektiren bir alanda lisans mezunu,Veri analiz konusunda en az 3 yıllık iş deneyimi olan, MS Office uygulamalarını (özellikle Excel) çok iyi derecede kullanabilen (tercihen Excel macro yazımı konusunda bilgi sahibi)Tableau, Spss v.b. gibi veri analiz uygulamalarını kullanabilen, ETL konusunda bilgi sahibi, MS SQL konusunda bilgi sahibi, Belli bir hedef kitleye, teknik verileri ve bulguları özetleyip sunabilme becerisine sahip,Analitik ve hızlı düşünebilen, detaylara önem veren, pratik çözümler üretebilen, farklı teslim sürelerine sahip birden fazla projeyi başarıyla bir arada yürütebilen, etkili ve bağımsız çalışabilen,İyi derecede İngilizce bilen, Takım için uyumlu çalışabilen, Esnek çalışma saatlerine uyabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli, Yüksek öğretim konusunda bilgi ve deneyim sahibi olunması tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Görevlisi Gece Vardiyası İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Yurt Görevlisi Gece VardiyasıÖzyeğin Üniversitesi
En az üniversite mezunu Tercihen üniversite ortamında çalışma deneyimi olan Tercihen İngilizce bilen Hizmet ve çözüm odaklı yaklaşıma sahip Ekip çalışmasına yatkın Vardiya usulü çalışmaya uygun olan İnsan ilişkilerinde başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kütüphane E-Kaynaklar Uzmanı İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
Kütüphane E-Kaynaklar UzmanıÖzyeğin Üniversitesi
Bilgi ve Belge Yönetimi alanında lisans ve/veya yüksek lisans mezunu, İleri derecede İngilizce bilen, İleri düzeyde sözlü ve yazılı iletişim becerilerine sahip, İnsan ilişkileri güçlü, Yeni teknolojilerin kullanımı ve değerlendirilmesi bilgi ve deneyimine sahip,Etkili bir takım üyesi olarak çalışacak, Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Personel Özlük İşleri Görevlisi İstanbul(Asya) Özyeğin Üniversitesi
İnsan Kaynakları Personel Özlük İşleri GörevlisiÖzyeğin Üniversitesi
Üniversite mezunu, İyi derecede İngilizce bilen, Yeni mezun ya da en fazla 1-2 yıl iş deneyimi olan,MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen, İletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın,Analitik düşünebilen, problem çözme becerisi yüksek, sonuç odaklı,Esnek çalışma saatleri ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek,Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı