Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Planning Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Planning Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success.We invite you to a challenging career in Pfizer.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:University degree preferably in Industrial or Chemical Engineering, or other engineering graduatesSolid analytical and organizational skills with the ability to establish consensus between functions and operationsGood inter-personal relationship, and communication skillsWillingness and potential for learning and developmentExcellent command of both written and spoken EnglishComputer proficiency in MS Office Set
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Human Resources Part-Time İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Human Resources Part-TimePfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer Human Resourcesas a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departmentsDesire to have career in Human Resources field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 6 months Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Hub Labeling Manager (HLM) Senior Associate İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Hub Labeling Manager (HLM) Senior AssociatePfizer İlaçları Ltd. Şti.
Strong knowledge/understanding of the principles and concepts of labeling.Strong knowledge of key regulatory and labeling principles and local regulationsProficient in use of systems consistent with business expectations, and understands importance of systems in maintaining high compliance figuresFluency in Russian and English languages is essentialClear and effective written and verbal communicationsUnderstanding of the importance of Standard Operating Procedures (SOPs), systems and processes in underpinning quality and compliance of deliverablesLife sciences, pharmacy graduate or equivalent (desirable); or equivalent relevant professional experience ‘Hands on’ registration experience associated with development, maintenance and commercialization activities within Regulatory Affairs (Human Medicinal Products); preferably from the perspective of a Country office or Regional Regulatory Strategy important and advantageous especially with the perspective of the implications of a CDS on LPDsAbility to successfully understand regulatory implications of product strategy with regard to the product label, assessment and practical management of associated impacts is preferableAbility to interpret and apply regional/local regulatory guidance around labeling and associated supportive documentation, both in the pre-approvaland post approval (maintenance) stages is preferableDemonstrated ability to develop strong and positive working relationships across multiple cultures and locationsKnowledge of global/regional regulatory guidelines and requirements in addition to knowledge of Clinical Variations is importantDemonstrated project management, attention to detail and problem solving skills requiredProven technical aptitude and ability to quickly learn new software, regulations and standards
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfizer Satış Temsilcisi (Hastane Takımı) İstanbul(Avr.), ... PFIZER
Pfizer Satış Temsilcisi (Hastane Takımı)PFIZER
Dünyada 1849, Türkiye’de 1957’den beri yaşamları daha fazla yıl, yılları daha fazla yaşamla doldurmak için çalışan Pfizer’de, bu idealin bir parçası olabilirsin. Pfizer Temel Sağlık bünyesinde bulunan Hastane Takımımızın mevcut ve gelecek ürünlerinin tanıtımında görev almak üzere takım arkadaşları arıyoruz.Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun Tercihen ilaç sektöründe tanıtım ve ihale süreci yönetimi tecrübesine sahip Ürün, medikal, pazar ve rekabet bilgilerine hakim Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapan Değişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Medical Science Liaison (Contractor)PFIZER
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree from Medicine, Pharmacy and Dentistry Excellent command of both written and spoken English and Turkish Excellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving license For male candidates completion of military service is of preference Located in Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Ankara) Ankara PFIZER
Medical Science Liaison (Ankara)PFIZER
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree in Medicine Excellent command of both written and spoken English and TurkishExcellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving licenseFor male candidates completion of military service is of preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departmentsDesire to have career in medical fieldAble to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semestersExcellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Operations Specialist (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Operations Specialist (Contractor)PFIZER
The Operations Specialist must be self-motivated and capable of operating independently as well as working effectively in a team or matrix organization; must be able to adapt to dynamic environment; has a high attention to detail and is able to appropriately prioritize and perform multiple tasks/projects simultaneously.This role requires excellent organizational, interpersonal and communication skills.Works as a proactive member of the team, actively offering suggestions and ideas and sharing expertise with colleagues. Technical Skill RequirementsUniversity degree is a must Experience in the pharmaceutical industry or healthcare related field required; previous experience in drug safety, medical information or clinical research preferredExperience working with databases desired Strong written and oral skills required Fluency in English/ Russian is essential
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Management Trainees for Finance İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for FinancePFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and development 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı