Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Contract Manufacturing QA Section Head İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Contract Manufacturing QA Section HeadPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Supply Division as Contract Manufacturing QA Section HeadBsc degree in a related field from universityBusiness Fluent English and Turkish skillsProficiency in MS Office ApplicationsExcellent planning and organization skillsAt least 5 years of experience in Quality Assurance in the pharmaceutical industryExperience in deviations, out of specifications, change controls, APQRs, MBRs, batch releaseExperience in auditing and CAPA handlingExperience in quality management of aseptic manufacturingQuality oriented mindsetDetail orientedExcellent communication skillsStrong team leadership skills with the ability to develop and coach team membersTeam player, proactive and self-starterNo military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Import Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Import Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success.We invite you to a challenging career in Pfizer. Candidates are expected to have the following qualifications and skills:University Degree (preferably in Business Administration, Economics, International Trade or Engineering)Excellent command of both written and spoken English Computer proficiency in Microsoft Office Set Strong communication skills Analytical thinking capability and problem solving skills Motivation for continous learning and development
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Human Resources Part-Time İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Human Resources Part-TimePfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer Human Resourcesas a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departmentsDesire to have career in Human Resources field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 6 months Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Medical Science Liaison (Contractor)PFIZER
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree from Medicine, Pharmacy and Dentistry Excellent command of both written and spoken English and Turkish Excellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving license For male candidates completion of military service is of preference Located in Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Ankara) Ankara PFIZER
Medical Science Liaison (Ankara)PFIZER
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree in Medicine Excellent command of both written and spoken English and TurkishExcellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving licenseFor male candidates completion of military service is of preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operations Specialist (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Operations Specialist (Contractor)PFIZER
The Operations Specialist must be self-motivated and capable of operating independently as well as working effectively in a team or matrix organization; must be able to adapt to dynamic environment; has a high attention to detail and is able to appropriately prioritize and perform multiple tasks/projects simultaneously.This role requires excellent organizational, interpersonal and communication skills.Works as a proactive member of the team, actively offering suggestions and ideas and sharing expertise with colleagues. Technical Skill RequirementsUniversity degree is a must Experience in the pharmaceutical industry or healthcare related field required; previous experience in drug safety, medical information or clinical research preferredExperience working with databases desired Strong written and oral skills required Fluency in English/ Russian is essential
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales and Marketing Services (SMS) Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Sales and Marketing Services (SMS) SpecialistPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Commercial Operations Division as SMS Specialist (Sales Force Effectiveness) to support, challenge and drive our business.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:Bachelor's degree in Engineering or Mathematics from a reputable university in Turkey or abroadMBA would be an asset Passion for problem-solving; curiosity for challenging problems Affinity to numbers Experience in project, customer and deadline management Willingness and potential for learning and development Excellent command of both written and spoken English High level of comfort with MS Office Set; visual basic and software developement, Excel programming, SAP BI and Tableau reporting tools experienceConducting analyses using analytical tools, synthesizing and presenting insights in PowerPoint is an integral part of the work
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü İstanbul(Avr.) PFIZER
Üretim OperatörüPFIZER
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun   Tercihen ilaç sektöründe operatör olarak 1-2 yıl tecrübeli  Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip  Ekip çalışmasına yatkın, paylaşımcı sorumluluk sahibi  Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek  Üretim operasyonlarını yürütebilecek fiziksel yeterliliğe sahip  Dikkat ve farkındalığı yüksek  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Planning Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Planning Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success.We invite you to a challenging career in Pfizer.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:University degree preferably in Industrial or Chemical Engineering, or other engineering graduatesSolid analytical and organizational skills with the ability to establish consensus between functions and operationsGood inter-personal relationship, and communication skillsWillingness and potential for learning and developmentExcellent command of both written and spoken EnglishComputer proficiency in MS Office Set
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departmentsDesire to have career in medical fieldAble to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semestersExcellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı