Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sales and Marketing Services Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Sales and Marketing Services SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.
QUALIFICATIONSWe believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Commercial Operations Division as SMS Operations (Sales Force Effectiveness) to support, challenge and drive our business.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:Bachelor's degree in Engineering or Mathematics from a university MBA would be an asset Passion for problem-solving; curiosity for challenging problems Affinity to numbers Experience in project, customer and deadline management Willingness and potential for learning and development Excellent command of both written and spoken English and German (working with Switzerland and Austria markets remotely) as well as local languageHigh level of comfort with MS Office Set; Excel and reporting tools experienceConducting analyses using analytical tools, synthesizing and presenting insights in PowerPoint is an integral part of the work
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticaret Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Ticaret Uzman YardımcısıPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Supply as Foreign Trade Responsible, who will report to Foreign Trade Manager and be based in Pfizer Ortaköy site.Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University Degree (preferably in Business Administration, Economics, International Trade)Proficiency in local language as well as English Computer proficiency in Microsoft Office Set Strong communication, interpersonal and problem solving skills Ability to adapt to a fast working environment
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Foreign Trade Part-Time İstanbul(Avr.) PFIZER
Foreign Trade Part-TimePFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Supply  as Foreign Trade Responsible, who will report to Foreign Trade Manager and be based in Pfizer Ortaköy site.What we expect from you:University Degree (preferably in Business Administration, Economics, International Trade) Excellent command of both written and spoken EnglishComputer proficiency in Microsoft Office Set Strong communication, interpersonal and problem solving skillsAbility to adapt to a fast working environment
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Management Trainees for Finance İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for FinancePFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and development
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Planning Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Planning Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success.We invite you to a challenging career in Pfizer.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:University degree preferably in Industrial or Chemical Engineering, or other engineering graduatesSolid analytical and organizational skills with the ability to establish consensus between functions and operationsGood inter-personal relationship, and communication skillsWillingness and potential for learning and developmentExcellent command of both written and spoken EnglishComputer proficiency in MS Office Set
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Quality Control Responsible İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Quality Control ResponsiblePfizer İlaçları Ltd. Şti.
We, PGS Istanbul Quality Operations Labs,  are looking for temporary QC Responsibles who will work on GLIMS project with the global PGS BT Team.The project for the lab information software from existing system to GLIMS will approximately last for 1 year.   QUALIFICATIONSGraduates of Chemistry, Chemical Engineering or related fields Approximately 2 years experience in pharmaceutical labs and/or have worked in similar projects will be preferredInterested in softwares Ability to work as a team member and/or independently towards departmental objectivesA team player who is willing to go above and beyond to meet goals and objectivesHighly effective written, verbal, and presentation communication skills in English
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü İstanbul(Avr.) PFIZER
Üretim OperatörüPFIZER
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun (Makine, Motor, Mekatronik veya benzeri) Tercihen ilaç sektöründe operatör olarak 1-2 yıl tecrübeli Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip Ekip çalışmasına yatkın, paylaşımcı sorumluluk sahibi Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek  Üretim operasyonlarını yürütebilecek fiziksel yeterliliğe sahip Dikkat ve farkındalığı yüksek  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Supplier Qualification and Training Responsible İstanbul(Avr.) PFIZER
Supplier Qualification and Training ResponsiblePFIZER
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;Bachelor of Science/Master of Science or higher qualification in Chemistry, Chemical Engineering, Pharmacy or a related discipline.Experience in a Quality function of a pharmaceutical company (appr. 1 year) Solid knowledge of cGMP and GLP requirements in the pharmaceutical environment.Excellent verbal and written communication skills both in Turkish and English, and able to work in a matrix environment.Strong evidence of problem-solving/trouble-shooting skills. Strong analytical skills, good relationship management and change agility. Ability to adapt to a dynamic work environment and adhere to tight deadlines.Strong analytical skills, good relationship management and change agility Ability to adapt to a dynamic work environment and adhere to tight deadlines
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Country Brand Lead (Product Manager) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Country Brand Lead (Product Manager)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We expect you to have:- Minimum 1 year product management experience preferably in pharma sector- Proficiency in the local language as well as English proficiencyWe expect you to demonstrate commercial /management competencies below:• Customer and Competitor Insight• Marketing Execution• Strategic and Operational Business/Marketing Planning• Data analysis, interpretation and communications• Exceptional interpersonal skills, collaboration/negotiation• Exceptional prioritization – among/across brands, resource-constrained context
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Technical Registration Responsible İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Technical Registration ResponsiblePfizer İlaçları Ltd. Şti.
University degree in Chemical Engineering, Chemistry, Pharmacy or BiologyAt least two years of experience in a similar positionAdvanced level of written and verbal communication skills in both Turkish and EnglishMS Office programs knowledge Detail oriented with strong analytical and problem solving skillsFor male candidates, completion of military service is required
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Finished Goods Release Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Senior Finished Goods Release SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.
• Bachelor’s Degree in a Science or Engineering related field (Master degree is a plus)• Minimum 5 years of relevant experience and knowledge in Quality Department or Production. GMP experience and knowledge is requirement.  Technical skills requirements: • Must be able to work in a team environment within production, quality control and quality assurance teams.• Comprehensive working knowledge of theory, function and operation of production and laboratory systems.• Must work under short timelines while maintaining quality work.• Strong oral communication skills with employees at all levels within the organization and with external customers including presentation skills is beneficial.• Strong technical writing ability for customer complaints reports. Writes clearly and informatively, able to express complex ideas in a clear, concise manner.• Advanced knowledge of MS Office (Word, Excel, Power Point)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Management Trainees for Marketing & Sales İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for Marketing & SalesPFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and developmentPlease visit website.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı