Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Pfizer Satış Temsilcisi Ankara PFIZER
Pfizer Satış TemsilcisiPFIZER
Pfizer’de sürekli gelişimle desteklenen bir kariyer için sizi 'Pfizer Temsilcisi' olarak çalışmaya davet ediyoruz. Adaylardan beklenen nitelikler;Ankara’da ikamet eden, İnflamasyon&İmmünoloji alanında çalışmaya istekli, 4 yıllık üniversite mezunu Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık ve istekli B sınıfı sürücü ehliyeti sahibi Seyahat engeli bulunmayan Tercihen askerliğini tamamlamış (erkek adaylarda)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Management Trainees for Marketing & Sales İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for Marketing & SalesPFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad (January/February 2016 graduates are also welcomed to apply)•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and developmentPlease visit website.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Recruiting Coordinator İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Recruiting CoordinatorPfizer İlaçları Ltd. Şti.
All over the world, Pfizer colleagues are working together to positively impact health for everyone, everywhere. Each position at Pfizer touches and contributes to the success of our business and our world. That's why, as one of the global leaders in the biopharmaceutical industry, Pfizer is committed to seeking out inspired new talents who share our core values and mission of making the world a healthier place.For our Pfizer office in Istanbul, Turkey we are looking for a Recruiting Coordinator with below qualifications and competencies:University degree in HR, Economics or similar and 2-3 years experience in Recruiting.Able to work at a very fast pace and are comfortable juggling many different tasks, whilst at the same time ensuring impeccable attention to detail.Fluent language skills in Turkish and English. Strong communication. Solution orientation and practical approach. Positive attitude. Enjoying teamwork. Self awareneness. Essence: understanding of root causes. If you enjoy delivering ambitious results and seeing challenges as an opportunity for personal development this might be the position you have been looking for.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MCC Project Manager İstanbul(Avr.) PFIZER
MCC Project ManagerPFIZER
QualificationsExperience in pharma-marketing Proven capability in project management, tactical planning, process design and execution.  Ability to work effectively in multiple cross-functional teams. Ability to manage multiple projects simultaneously and prioritize workload to meet business deadlinesCustomer focus and orientation. Hands on experience with various aspects of digital and multichannel marketing is preferred.Passion for innovation and strong external orientation Strong interpersonal skills to be able to interact with all levels of organization Excellent written and oral communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (İzmir) İzmir PFIZER
Medical Science Liaison (İzmir)PFIZER
• University degree in Medicine• Excellent command of both written and spoken English• Computer literacy in Microsoft Office Set• Experience in a Pharmaceutical Company in a similar position is of preference• For male candidates completion of military service is of Preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Ankara) Ankara PFIZER
Medical Science Liaison (Ankara)PFIZER
• University degree in Medicine• Excellent command of both written and spoken English• Computer literacy in Microsoft Office Set• Experience in a Pharmaceutical Company in a similar position is of preference• For male candidates completion of military service is of Preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
PFIFTY PFIFTY (Part-time Opportunities) İstanbul(Avr.) PFIZER
PFIFTY PFIFTY (Part-time Opportunities)PFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!What we expect from you: 3rd & 4th year university students or master students Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 6 months Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded, and eager to learn Effective communication skills and relationship management capability
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Training Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Training SpecialistPFIZER
Qualifications• Bachelor's degree• Recognized qualification or equivalent commercial training experience• Demonstrable success in a commercial role• Local understanding of the pharmaceutical business• Evidence of successful cross functional & cross cultural working• Experience in driving change• Demonstrable experience in presentation & facilitation skills & training delivery.• Demonstrable experience in working at a BU Leadership level.• Desire to continuously upskill and develop oneself.• Flexibility, team work and a collaborative mind set are essentialTechnical Skills Requirements• Evidence of problem solving and decision making to positively impact business results.• Ability to manage multiple, complex projects within the same timeframe.• Excellent project management, planning & prioritization skills.• Excellent interpersonal and communication skills.• Strong presentation and facilitation skills• Strong stakeholder management & influencing skills.• Advanced English skills both written and verbal• Confident user MS Office (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint) 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Human Resources Part-Time İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Human Resources Part-TimePfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer Human Resources as a Part-Time team member!What we expect from you: 3rd & 4th year university students from  Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments. Desire to have career in human resources field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 6 months Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı