Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Market Access & Pricing Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Market Access & Pricing SpecialistPFIZER
• Has 2 year of market access & pricing experience• Has a good understanding of the pharmaceutical industry.• Ability to work in a matrix and in cross-functional teams (collaboration); considers different drivers and perspectives of various stakeholders; identify complex cause and effect relationships (analytical skills); result oriented and drive; comfortable working under time pressure, time management and effective prioritization skills.• Broad scanner: appetite for learning in different domains (medical, pricing, market access, regulatory)• Speaking fluent English & Turkish
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfizer Satış Temsilcisi Denizli PFIZER
Pfizer Satış TemsilcisiPFIZER
Pfizer’de sürekli gelişimle desteklenen bir kariyer için sizi 'Pfizer Temsilcisi' olarak çalışmaya davet ediyoruz. Adaylardan beklenen nitelikler; 4 yıllık üniversite mezunu Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık ve istekli B sınıfı sürücü ehliyeti sahibi Seyahat engeli bulunmayan Tercihen askerliğini tamamlamış (erkek adaylarda)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!What we expect from you: 3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments. Desire to have career in marketing field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Division Assistant İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Division AssistantPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Essential Health Eastern Europe Cluster.This role will provide a full-range of administrative support to members of the Pfizer Essential Health Eastern Europe Cluster Leads.The responsibilities for this role include:-        Proactively maintain Outlook calendars, anticipate conflicts, and use diplomacy to resolve problems in advance; assist with meeting scheduling, conference room reservations, teleconference set-up and associated meeting logistics for meetings-       Coordinate organization of international internal team meetings-        Provide phone screening coverage; arrange for visitor passes and access-        Open, review, and route mail, replying to routine correspondence-        Coordinate travel arrangements and support the planning of team meetings; prepare itineraries-        Prepare expense reports, track reimbursements-        Prepare Project Estimates and handle coordination of PE requests, ensure proper invoice routing and tracking-        Order supplies, equipment and other such purchases-        Expedite flow of work items, and initiate follow-up when necessary-        Set-up and maintain project and general correspondence files-        Prepare and edit reports and presentations using Microsoft Office software; organize and maintain electronic and hard copy files-        Provide project management assistance when necessary-        Uses appropriate discretion in the management of information-        Serve as back-up administrative support for other colleagues in the absence of their Administrative Assistants 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi Adana, Antalya... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Part-Time Pfizer Satış TemsilcisiPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Başarı için en değerli kaynağımız çalışanlarımız!Pfizer’de sürekli gelişimle desteklenen bir kariyer için “genç yetenek” takım arkadaşları arıyoruz. Sizi Adana, Antalya, Eskişehir, İzmir ve İstanbul (Anadolu Yakası) şehirleri için  Tüketici Sağlığı Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi olarak çalışmaya davet ediyoruz.  4 yıllık üniversitelerin; 3.ve 4. sınıfında devam eden, yeni mezun olmuş veya halen yüksek lisans eğitimine devam eden Haftada en az 2,5 gün çalışmaya uygun Satış alanında kariyer hedefleyen Müşteri ve performans odaklı çalışabilen  İletişim becerileri yüksek Sorumluluk sahibi ve kararlı Etik kural ve prosedürlere uyan İyi seviyede MS Ofis uygulamaları bilgisine sahip olan- Başvuru yapacak kişilerin çalışmak istedikleri şehir tercihini belirtmeleri önemle rica olunur.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı