Pfizer İlaçları Ltd. Şti. 

Şirket Bilgileri 

DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in 85.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 48,4 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki en büyük şirketler arasında 12. sırada ve ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
 
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 11 tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. 2007 senesinde AR-GE alanına 8,1 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir. Pfizer, önümüzdeki 5 yıl içinde, tüm dünyada 20 yeni ilaç için ruhsat başvurusunda bulunmayı planlamaktadır.
 

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye 1400’ün üzerinde çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %83’ünü  Türkiye’de üretmektedir.
Üretiminin %11’ini aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 22 ülkeye ihraç etmektedir. 
 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada dört temel iş alanında etkinlik göstermektedir:

 • Pfizer Beşeri İlaçlar Grubu
 • Pfizer Hayvan Sağlığı Ürünleri Grubu
 • Pfizer Global Araştırma ve Geliştirme Grubu
 • Pfizer Global Üretim Grubu


PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 14 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır.
 
Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.
 

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 1000 kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur.

Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.
 

TÜRKİYE’DE ÜRETİM FAALİYETLERİMİZ

Pfizer İlaçları olarak ürün portföyümüzde yer alan ilaçların %83’ünü ülkemizdeki fabrikamızda üretmekte, 17 çeşit ürünü 22 ülkeye ihraç etmekteyiz.
 

DEĞERLERİMİZ

 • Performans
 • Takım Çalışması
 • Liderlik
 • Yenilikçilik
 • İnsana Saygı
 • Dürüstlük ve Bütünlük
 • Müşteri Memnuniyeti
 • Topluma Saygı
 • KalitePFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizeruluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır.
 

 

 

 
Pfizer İlaçları Ltd. Şti. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Global Operations- Assistant European Lead İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Global Operations- Assistant European LeadPfizer İlaçları Ltd. Şti.
This position is virtual with preference that the candidate to be based in Southern/Central Europe/North Africa. The Assistant European Lead is a key Global Operations (GO) role within the European region. Pfizer is seeking an enthusiastic individual who is looking to gain, or broaden their international experience within Real Estate (RE) and Facilities Management (FM) arena.
• Bachelor’s degree in a relevant discipline (preferably facilities management, real estate or engineering)
• Master’s Degree in business administration is desirable
• Direct Facilities Management experience is required, including personal experience of managing FM services within a commercial environment 
Essential requirements are:  
• Fluency in English, and strong cultural awareness of national diversity within the region  
• Vendor management skills with specific experience partnering with expert vendors in the region  
• Deep knowledge of regional specific operational requirements and the Pfizer’s business
• Financial analysis and business acumen skills  
• Excellent communication and presentation skills  
• Highly planned and organized  
• Process-mapping skills and strong CI focus
Highly desirable requirements are:  
• Direct experience of Real Estate transactions e.g. lease arrangements  
• Direct experience of Contract/Project Management, ideally in a commercial real estate environment
    
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Satış Operasyon Uzmanı (Engelli) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Satış Operasyon Uzmanı (Engelli)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
 
Veri analizi yapabilen
Orta-ileri düzey Excel kullanabilen
Sistemsel uygulamalara aşina, sistemlerden rapor çekebilecek ve paylaşılabilir hale getirebilecek
İyi düzeyde İngilizce bilen
Takım çalışmasına yatkın olması
Benzer pozisyonda tecrübe sahibi olmak şart değil, tercih sebebidir.
Başvurular internet aracılığı ile alınacak ve değerlendirilecektir. Lütfen e-posta veya faks yoluyla başvuruda bulunmayınız.
Bu pozisyon için engelli adaylarımız da değerlendirilecektir. Bu kapsamda ilgilenen kişilerin, yasa gereği engelli kadrosuna uygun olmaları gerekmektedir.
Pfizer İlaçları'na göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Automation Technology Analyst İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Automation Technology AnalystPfizer İlaçları Ltd. Şti.
The Automation Analyst will be a member of the global Automation Technology support Team within Pfizer's global Business Technology (BT) organization and will be responsible for assigned manufacturing sites across Europe.
You will support the plants' automation technology systems focusing on IT Infrastructure systems which are mostly specialized and customized pharmaceutical plant systems. You will provide excellent services to the organization to strive to set the standard for quality, safety and value in the manufacturing of our medicines. You will be responsible providing implementation and guidance over various international projects as well as for effective documentation review and conformance to Pfizer standards, Pfizer manufacturing division quality policies, and cGMPs for the generation of quality plans.
 
• BS in Computer Science, Engineering related field or equivalent work experience with 2+ years in IT Infrastructure support. A solid tround is a must have.
• Experience in Windows server and client operating systems and networks.
• High Motivation and Initiative and working independently towards departmental objectives and be adaptable to changing priorities and assignment
• Ability to work as part of larger teams, and leading global initiatives. Experience in a multinational matrix organization is an asset.
• Must have the ability to remain composed under high pressure situations and the ability to address and diplomatically resolve conflicts if necessary
• Deep knowledge of technology policy, process and procedure development and implementation as well as of plant process automation technologies
• Excellent Written and Verbal Communication Skills in English language
 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
General Application İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
General ApplicationPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. Pfizer looks forward to meeting new talents for any potential openings in the organization.
Please note that this is a general application and it may not address a specific vacancy at the time being. Your application will be taken into consideration with respect to our pipeline needs.
Please submit your resume with a cover letter indicating your career interest and department you prefer to work.
Thank you very much for your interest in Pfizer.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Government Relations Part-Time Opportunity/Ankara Ankara Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Government Relations Part-Time Opportunity/AnkaraPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member at Regulatory Affairs Department, located in Ankara Pfizer Office.
What we expect from you:
 
Master students from Chemistry, Pharmacy, Biology departments
Able to work minimum 4 days/week for minimum 9 months
Excellent command of English
Proficiency in MS Office applications
Result oriented, open minded, and eager to learn
Effective communication skills and relationship management capability
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Procurement Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Procurement SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Supply - Procurement Organization as Procurement Specialist, who will report to PGS Procurement Manager.
 
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;
 
University Degree in Business Administration, Economics, Law or Industrial, Mechanical, Chemical Engineering. MBA is an asset
Prior experience in Procurement will be ideal
Ability to combine the procurement processes and enhance the systems, in order to make our job easier to get done
Excellent negotiation, communication and analytical skills
Ability to adapt to a fast working environment and willing to work at both strategically and operational levels
Delivers results both as a team leader and player 
Excellent command of both written and spoken English
Computer proficiency in Microsoft Office Set
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Regulatory Affairs Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Regulatory Affairs SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.

Graduated from Pharmacy, Biology, Chemistry or Chemical Engineering departments
Minimum 3 years of experience in Regulatory Affairs
Advanced level of written and verbal Russian communication skills (preferably native speaker)
Advanced level of written and verbal English communication skills
Knowledge of local and international registration legislations and regulations
Basic medical knowledge about the product
Effective planning and organization skills, attention to details and excellent follow up skills
Ability to work transversally with colleagues
Analytical thinking and communication skills
MS office programs knowledge
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme