Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Multichannel Marketing (MCM) Data Steward İstanbul(Avr.) PFIZER
Multichannel Marketing (MCM) Data StewardPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer. BA/BS degree required Minimum 2-4 years of professional experience is required Fluency in oral and written English is required Expert level knowledge of Excel is required Fundamental understanding of analyzing and managing large sets of data [could range from 300 to 30,000 of transactions] is required Developed skills in teamwork and multi-national customers is preferred
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Multichannel Marketing (MCM) Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Multichannel Marketing (MCM) SpecialistPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer. Commercial experience, in marketing, sales and/or commercial operations roles Experience working with Multi-Channel Marketing programs in Pharma and/or Consumer fields is preferred Strong ability to operate effectively within cross – functional teams Ability to manage multiple projects and timeframes in a complex organizational structure Strong interpersonal, influence and communications skills A working understanding of marketing and campaign management solutions offerings Candidates must be fluent in English
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Payment Data Analysis and Reporting Admin İstanbul(Avr.) PFIZER
Payment Data Analysis and Reporting AdminPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer.  BA/BS degree required  Preferably professional experience   Relevant experience in the pharmaceutical industry or related field with payment disclosure requirements is a plus Good oral and written communication skills in Turkish and English Finance, accounting, database management experience is a plus Good knowledge of excel  Knowledge of Oracle iProcurement is strongly preferred Developed skills in teamwork
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Customer Events & Engagement Admin İstanbul(Avr.) PFIZER
Customer Events & Engagement AdminPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer. BA/BS degree required  Relevant experience in the pharmaceutical industry is a plus Good oral and written communication skills in Turkish and English Strong interpersonal and communication skill• Strong organizational skills with a proven ability to prioritize and work independently Teamworker Good command of MS Office Applications ( Word, Excel, Powerpoint)  Willingness to work in a dynamic environment with high result-orientation
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfifty Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!What we expect from you: 3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departments Desire to have career in medical field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semesters Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Medical Manager İstanbul(Avr.) PFIZER
Medical ManagerPFIZER
University degree in Medicine Excellent command of both written and spoken English Experience in a multinational pharmaceutical company in a similar position is a plus A good understanding of the medical data and the capability to generate outcomes A good understanding of clinical research, e.g. study protocols, reports, and publications A good understanding of the compliance framework for medical interactions, e.g. local legislation and AIFD Code of Promotion Analytical skills and a multi-task focus with the ability to think proactively and strategically A good knowledge of the local healthcare system and environment Advancing a quality culture environment Computer literacy in Microsoft Office Set For male candidates completion of military service is a plus. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi Adana, Antalya... PFIZER
Part-Time Pfizer Satış TemsilcisiPFIZER
Başarı için en değerli kaynağımız çalışanlarımız!Pfizer’de sürekli gelişimle desteklenen bir kariyer için “genç yetenek” takım arkadaşları arıyoruz. Sizi Adana, Antalya, Eskişehir, İzmir ve İstanbul (Anadolu Yakası) şehirleri için  Tüketici Sağlığı Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi olarak çalışmaya davet ediyoruz.  4 yıllık üniversitelerin; 3.ve 4. sınıfında devam eden, yeni mezun olmuş veya halen yüksek lisans eğitimine devam eden Haftada en az 2,5 gün çalışmaya uygun Satış alanında kariyer hedefleyen Müşteri ve performans odaklı çalışabilen  İletişim becerileri yüksek Sorumluluk sahibi ve kararlı Etik kural ve prosedürlere uyan İyi seviyede MS Ofis uygulamaları bilgisine sahip olan- Başvuru yapacak kişilerin çalışmak istedikleri şehir tercihini belirtmeleri önemle rica olunur.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı