Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Multichannel Marketing Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Multichannel Marketing SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Commercial experience, in marketing, sales and/or commercial operations rolesExperience working with Multi-Channel Marketing programs in Pharma and/or Consumer fields is preferredStrong ability to operate effectively within cross – functional teams Ability to manage multiple projects and timeframes in a complex organizational structureStrong interpersonal, influence and communications skills A working understanding of marketing and campaign management solutions offeringsCandidates must be fluent in English and Turkish
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity) İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity)PFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.Desire to have career in marketing field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Makine Teknisyeni İstanbul(Avr.) PFIZER
Makine TeknisyeniPFIZER
Endüstri Meslek Lisesi veya MYO mezunu (Tercihen Makine, Tesviye veya Metal İşleri)Tercihen ilaç sektöründe benzer pozisyonda 2 yıl deneyimli Tercihen bakım ve ilaç üretim ve ambalaj makineleri set-up işlemlerinde tecrübeliİletişim becerisi yüksek Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Dikkatli,titiz,sorumluluk sahibi,iş takibi ve arıza çözmede yetkin Ekip çalışmasına yatkın,paylaşımcı,sorumluluk sahibi Terchinen İngilizce diline orta düzeyde hakim Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Legal Division Assistant İstanbul(Avr.) PFIZER
Part-Time Legal Division AssistantPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.Desire to have career Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Medical Manager (Vaccines) İstanbul(Avr.) PFIZER
Medical Manager (Vaccines)PFIZER
About Pfizer A career at Pfizer offers opportunity, ownership and impact. All over the world, Pfizer colleagues work together to positively impact health for everyone, everywhere. Our colleagues have the opportunity to grow and develop a career that offers both individual and company success; be part of an ownership culture that values diversity and where all colleagues are energized and engaged; and the ability to impact the health and lives of millions of people. Pfizer, a global leader in the biopharmaceutical industry, is continuously seeking top talent who are inspired by our purpose to innovate to bring therapies to patients that significantly improve their lives.Right now, we are seeking highly qualified candidates to fill the position: Medical ManagerJob Role Main responsibilities will be to contribute directly to the development of brand medico- marketing strategies; to provide accurate scientific knowledge about the therapeutic areas and brands in line with Pfizer policies and local requirements; and to manage internal and stakeholder relations in a respective and “Patient First” manner.Candidates are expected to have the following qualifications and skilsUniversity degree from Medical Faculty Excellent command of both written and spoken Turkish and English Experience in a multinational pharmaceutical company in a similar position is of preferenceA good understanding of the medical data and the capability to generate outcomesA good understanding of clinical research, e.g. study protocols, reports, and publicationsA good understanding of the compliance framework for medical interactions, e.g. local legislation and AIFD Code of PromotionAnalytical skills and a multi-task focus with the ability to think proactively and strategicallyA good knowledge of the local healthcare system and environment Advancing a quality culture environment Computer literacy in Microsoft Office Set For male candidates completion of military service is of preference No restriction to travel frequently and must have a valid driving license Located in Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departmentsDesire to have career in medical field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semesters Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Kazan Dairesi Operatörü İstanbul(Avr.) PFIZER
Kazan Dairesi OperatörüPFIZER
Meslek Lisesi'nin ilgili bölümleri'nden (tercihen İklimlendirme ve Soğutma) mezunTercihen İlaç sektöründe ve buhar kazanları konusunda deneyimli Tercihen MMO tarafından verilmiş olan Kazancı Belgesi'ne sahip Dinamik ve takım çalışmasına uyumlu MS office programlarını kullanabilen Tercşhen teknik resim okuyabilen Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek Tercihen İngilizce bilen Vardiyalı çalışacak Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Distribution Center Quality Assurance Responsible Kocaeli Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Distribution Center Quality Assurance ResponsiblePfizer İlaçları Ltd. Şti.
This contractor role will be located in the Pfizer Distribution Center in Gebze/Kocaeli. General Requirements:University Degree preferably in Chemical Engineering, Chemistry or Pharmacy will be an asset Excellent command of both written and spoken English  Computer proficiency in Microsoft Office Set and MRP tools At least 1 year of related experience in a pharmaceutical company is an asset Excellency in communication skills and conflict management Agility and ability to adapt to a fast changing environment  Detail oriented  Excellent teamwork skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales and Marketing Services (SMS) Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Sales and Marketing Services (SMS) SpecialistPFIZER
QUALIFICATIONSWe believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Commercial Operations Division asSMS Specialist (Sales Force Effectiveness) - Contractor to support, challenge and drive our business.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:Bachelor's degree in Engineering or Mathematics from a reputable university in Turkey or abroadMBA would be an asset Passion for problem-solving; curiosity for challenging problems Affinity to numbers Experience in project, customer and deadline management Willingness and potential for learning and development Excellent command of both written and spoken English High level of comfort with MS Office Set; visual basic and software developement, Excel programming, SAP BI and Tableau reporting tools experienceConducting analyses using analytical tools, synthesizing and presenting insights in PowerPoint is an integral part of the work
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi Antalya PFIZER
Part-Time Pfizer Satış TemsilcisiPFIZER
Başarı için en değerli kaynağımız çalışanlarımız!Pfizer’de sürekli gelişimle desteklenen bir kariyer için “genç yetenek”takım arkadaşları arıyoruz. Antalya Tüketici Sağlığı Part-Time Pfizer Satış Temsilcisi olarak çalışmaya davet ediyoruz.4 yıllık üniversitelerin; 3.ve 4. sınıfındadevam eden, yeni mezun olmuş veya halen yüksek lisans eğitimine devam edenHaftada en az 2,5 gün çalışmaya uygunSatış alanında kariyer hedefleyen Müşteri ve performans odaklı çalışabilen  İletişim becerileri yüksek Sorumluluk sahibi ve kararlı Etik kural ve prosedürlere uyan İyi seviyede MS Ofis uygulamaları bilgisine sahip olan
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
NeP Takımı Temsilcisi (İstanbul) İstanbul(Avr.) PFIZER
NeP Takımı Temsilcisi (İstanbul)PFIZER
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun Etkin iletişim kurma becerisi Rekabetçi yaklaşım gücü yüksek İyi seviyede proje planlama ve uygulama Analitik yaklaşım ve iş yönetim bilgisine sahip olmak Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı Değişime uyum ve çözüm odaklı yaklaşım Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Kurum ve hekim ihtiyaçlarının belirlenmesi, içgörülerinin ortaya çıkarılması ve yapılacak tüm iletişim/projelerde hekim odaklı yaklaşımın sergilenmesiBelirlenen müşteri içgörülerine yönelik değer katacak çözüm ve projeleri planlamak/ uygulamakTanımlı bölgesinde hedefleme ve segmentasyonu üst düzeyde uygulayarak kilit kurumları da dahil edecek şekilde iş planı geliştirmek ve hekim etki oranlarının maksimize edilmesiÇok kanallı iletişim ve dijital uygulamaları takip etmek ve takım içerisinde paylaşmakİş modelinin geliştirilmesi için farklı fikirler, sistemler geliştirilmesinde aktif rol almakBulunduğu takım ya da terapötik alanda en az 3 yıl tecrübeye sahip Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapanYaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapan Değişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Health Economics and Outcomes Research-Part-Time İstanbul(Avr.) PFIZER
Health Economics and Outcomes Research-Part-TimePFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.Desire to have career in marketing field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Master Takımı Temsilcisi (Ankara) Ankara PFIZER
Master Takımı Temsilcisi (Ankara)PFIZER
•Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun•Etkin iletişim kurma becerisine sahip•Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı olan•Yüksek ikna becerisine sahip•Bulunduğu takım ve terapotik alanda yeterli sürede deneyim•Stratejik bakış açısı ve analitik düşünme becerisi•İletişim halinde olduğu paydaşlarla ilişki yönetim becerisi•Performans odaklılık•Planlama ve proje yönetim becerisi•Yurtdışı seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Safety Data Management Specialist (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Safety Data Management Specialist (Contractor)PFIZER
Health Care Professional or equivalent experience preferred Ability, with supervision, to solve routine problems and to surface issues constructivelyAbility to make basic decisions with an understanding of the consequences Ability to achieve personal objectives while meeting departmental standards of performanceAbility to work under supervision in a matrix organization Fluency in spoken and written English No travel restriction
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Procurement Associate İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Procurement AssociatePfizer İlaçları Ltd. Şti.
Bachelors Degree (or equivalent) in business or a technical discipline desirableWork experience (internship or full time) in Procurement or Finance discipline preferred, ideally within a large multi-national companyExperience with customer service desirable Strong organizational skills, capacity to quickly identify problems and structure solutions, and to plan and prioritize multiple projects, while maintaining high quality and meeting or exceeding deadlines.Highly effective written, verbal, and presentation communication skills A team player who is willing to go above and beyond to meet goals and objectivesAdvanced Microsoft skills, including Word, PowerPoint and Advanced Excel (Pivot Tables, formula creation, macros, etc)Ability to work as a team member and/or independently towards departmental objectivesAbility to adapt to changing priorities and assignments Comfort working in a matrix organization
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı