Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Management Trainees for Marketing & Sales İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for Marketing & SalesPFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad (June 2017 / January 2018 graduates are also welcomed to apply)•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and developmentPlease visit website.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfizer Temsilcisi Ankara PFIZER
Pfizer TemsilcisiPFIZER
Dünyada 1849, Türkiye’de 1957’den beri yaşamları daha fazla yıl, yılları daha fazla yaşamla doldurmak için çalışan Pfizer’de, bu idealin bir parçası olabilirsin. Pfizer Temel Sağlık bünyesinde mevcut ve gelecek ürünlerinin tanıtımında görev almak üzere takım arkadaşları arıyoruz.GENEL NİTELİKLER Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun Tercihen ilaç sektöründe en fazla 4 yıl tanıtım ve satış tecrübesine sahip Ürün, medikal, pazar ve rekabet bilgilerine hakim Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapan Değişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Packaging Specialist (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Packaging Specialist (Contractor)PFIZER
Reporting to Production Unit Manager, this role will be responsible from Blister packaging activities under the Production and Engineering Department.Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University Degree in Industrial Engineering, Chemical Engineering or relevantPreferably 1-2 years of experience in a production/packaging environment, additional GMP experience is a plusGood understanding of quality/compliance, supply and financial factors Ability to adapt to a dynamic work environment Excellent command of both written and spoken English Computer proficiency in Microsoft Office Set Good organizational and communication skills Strong interpersonal and problem solving skills For male candidates completion of military service is of preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Ankara) Ankara PFIZER
Medical Science Liaison (Ankara)PFIZER
A career at Pfizer offers opportunity, ownership and impact. All over the world, Pfizer colleagues work together to positively impact health for everyone, everywhere. Our colleagues have the opportunity to grow and develop a career that offers both individual and company success; be part of an ownership culture that values diversity and where all colleagues are energized and engaged; and the ability to impact the health and lives of millions of people. Pfizer, a global leader in the biopharmaceutical industry, is continuously seeking top talent who are inspired by our purpose to innovate to bring therapies to patients that significantly improve their lives.Right now, we are seeking highly qualified candidates to fill the position:Medical Science Laison Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree in Medicine Excellent command of both written and spoken English and Turkish Excellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving license For male candidates completion of military service is of preference
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (İzmir) İzmir PFIZER
Medical Science Liaison (İzmir)PFIZER
A career at Pfizer offers opportunity, ownership and impact. All over the world, Pfizer colleagues work together to positively impact health for everyone, everywhere. Our colleagues have the opportunity to grow and develop a career that offers both individual and company success; be part of an ownership culture that values diversity and where all colleagues are energized and engaged; and the ability to impact the health and lives of millions of people. Pfizer, a global leader in the biopharmaceutical industry, is continuously seeking top talent who are inspired by our purpose to innovate to bring therapies to patients that significantly improve their lives.Right now, we are seeking highly qualified candidates to fill the position: Medical Science Liaison Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree from Medicine, Pharmacy and Dentistry Excellent command of both written and spoken English and Turkish Excellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving license For male candidates completion of military service is of preference Located in İtanbul
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Medical Science Liaison (Contractor) İstanbul(Avr.) PFIZER
Medical Science Liaison (Contractor)PFIZER
A career at Pfizer offers opportunity, ownership and impact. All over the world, Pfizer colleagues work together to positively impact health for everyone, everywhere. Our colleagues have the opportunity to grow and develop a career that offers both individual and company success; be part of an ownership culture that values diversity and where all colleagues are energized and engaged; and the ability to impact the health and lives of millions of people. Pfizer, a global leader in the biopharmaceutical industry, is continuously seeking top talent who are inspired by our purpose to innovate to bring therapies to patients that significantly improve their lives.Right now, we are seeking highly qualified candidates to fill the position: Medical Science Laison.Medical Science Liaison will be working on a 12 months assignment within Medical Team in Turkey.Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University degree from Medicine, Pharmacy and Dentistry Excellent command of both written and spoken English and Turkish Excellent communication and presentation skills Computer literacy in Microsoft Office Set Good at team work, being self motivated, acting decisively, taking initiativeNo restriction to travel frequently and must have a valid driving license For male candidates completion of military service is of preference Located in Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pfizer Satış Temsilcisi İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfizer Satış TemsilcisiPFIZER
Dünyada 1849, Türkiye’de 1957’den beri yaşamları daha fazla yıl, yılları daha fazla yaşamla doldurmak için çalışan Pfizer’de, bu idealin bir parçası olabilirsin. Pfizer Yenilikçi Sağlık bünyesinde bulunan İnflamasyon ve İmmunoloji Takımımızın mevcut ve gelecek ürünlerinin tanıtımında görev almak üzere takım arkadaşları arıyoruz.Bulunduğu takım ve terapotik alanda yeterli sürede deneyim Stratejik bakış açısı ve analitik düşünme becerisi İletişim halinde olduğu paydaşlarla ilişki yönetim becerisi Performans odaklılık Planlama ve proje yönetim becerisi
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Regulatory Affairs Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Regulatory Affairs SpecialistPFIZER
Graduated from Pharmacy, Biology, Chemistry or Chemical Engineering departmentsMinimum 2 years of experience in Regulatory AffairsAdvanced level of written and verbal Russian communication skills (preferably native speaker), advanced level of written and verbal English communication skillsKnowledge of CIS countries and international registration legislations and regulationsExperience in labelling and AW development processes Basic medical knowledge about the productEffective planning and organization skills, attention to details and excellent follow up skillsAbility to work transversally with colleaguesAnalytical thinking and communication skillsMS office programs knowledge
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity) İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity)PFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.Desire to have career in marketing field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Sales and Marketing Services (SMS) Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Sales and Marketing Services (SMS) SpecialistPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Global Commercial Operations Division as SMS Specialist (Sales Force Effectiveness) to support, challenge and drive our business.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:Bachelor's degree in Engineering or Mathematics from a reputable university in Turkey or abroadMBA would be an asset Passion for problem-solving; curiosity for challenging problems Affinity to numbers Experience in project, customer and deadline management Willingness and potential for learning and development Excellent command of both written and spoken English High level of comfort with MS Office Set; visual basic and software developement, Excel programming, SAP BI and Tableau reporting tools experienceConducting analyses using analytical tools, synthesizing and presenting insights in PowerPoint is an integral part of the work
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı