Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Hastane Takımı Pfizer Temsilcisi İstanbul(Avr.) PFIZER
Hastane Takımı Pfizer TemsilcisiPFIZER
Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun Tercihen ilaç sektöründe tanıtım ve ihale süreci yönetimi tecrübesine sahip Ürün, medikal, pazar ve rekabet bilgilerine hakim Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapan Değişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Access and Pricing Project Manager İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Market Access and Pricing Project ManagerPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Preferably has previous product management/business/project management experience Has a good understanding of the pharmaceutical industry.  Ability to work in a matrix and in cross-functional teams (collaboration); considers different drivers and perspectives of various stakeholders; identify complex cause and effect relationships (analytical skills); result oriented and drive; comfortable working under time pressure, time management and effective prioritization skills. Broad scanner: appetite for learning in different domains (medical, pricing, market access, regulatory) Speaking fluent English & Turkish
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Dahili Uzmanlıklar Pfizer Temsilcisi (İstanbul) İstanbul(Avr.), ... PFIZER
Dahili Uzmanlıklar Pfizer Temsilcisi (İstanbul)PFIZER
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun Etkin iletişim kurma becerisi Rekabetçi yaklaşım gücü yüksek İyi seviyede proje planlama ve uygulama Analitik yaklaşım ve iş yönetim bilgisine sahip olmak Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı Değişime uyum ve çözüm odaklı yaklaşım Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Kurum ve hekim ihtiyaçlarının belirlenmesi, içgörülerinin ortaya çıkarılması ve yapılacak tüm iletişim/projelerde hekim odaklı yaklaşımın sergilenmesiBelirlenen müşteri içgörülerine yönelik değer katacak çözüm ve projeleri planlamak/ uygulamakTanımlı bölgesinde hedefleme ve segmentasyonu üst düzeyde uygulayarak kilit kurumları da dahil edecek şekilde iş planı geliştirmek ve hekim etki oranlarının maksimize edilmesiÇok kanallı iletişim ve dijital uygulamaları takip etmek ve takım içerisinde paylaşmakİş modelinin geliştirilmesi için farklı fikirler, sistemler geliştirilmesinde aktif rol almakBulunduğu takım ya da terapötik alanda en az 3 yıl tecrübeye sahip Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapanDeğişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Prevenar Takımı Pfizer Temsilcisi Ankara PFIZER
Prevenar Takımı Pfizer TemsilcisiPFIZER
Müşteri ile etkin iletişim kurmasını sağlayacak üst seviyede özgüvene sahip olmak.Kendini geliştirme, yeni şeyleri keşfetme ve deneme konularında istekli ve proaktif olmakÇoklu paydaş yönetim becerisine sahip olmak Stratejik düşünebilme ve planlama becerisine sahip olmak Sonuç alma becerisine sahip olmak Değişime uyum ve yönetme becerisine sahip olmak Zorlayıcı durumlar karşısında pozitif tutuma sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Finished Product Control Analyst İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Finished Product Control AnalystPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Reporting to the Raw Materials & Stability Section Head in the Quality Operations&EHS Department, the candidate will have following responsibilities:                                                                                                                                                                                                                   • Bachelor of Science/Master of Science or higher qualification in Chemistry, Chemical Engineering, Pharmacy or a related discipline.• Minimum of 2 years of experience as an analyst in a Quality Control or Research&Development Laboratory in a Pharmaceutical company.• Solid knowledge of cGMP and GLP requirements in the pharmaceutical environment.• Excellent verbal and written communication skills both in Turkish and English, and able to work in a matrix environment.• Strong evidence of problem-solving/trouble-shooting skills.• Strong analytical skills, good relationship management and change agility.• Ability to adapt to a dynamic work environment and adhere to tight deadlines.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departmentsDesire to have career in medical field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semesters Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
NEP Takımı Temsilcisi (Bursa) Bursa PFIZER
NEP Takımı Temsilcisi (Bursa)PFIZER
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun Etkin iletişim kurma becerisi Rekabetçi yaklaşım gücü yüksek İyi seviyede proje planlama ve uygulama Analitik yaklaşım ve iş yönetim bilgisine sahip olmak Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı Değişime uyum ve çözüm odaklı yaklaşım Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Kurum ve hekim ihtiyaçlarının belirlenmesi, içgörülerinin ortaya çıkarılması ve yapılacak tüm iletişim/projelerde hekim odaklı yaklaşımın sergilenmesiBelirlenen müşteri içgörülerine yönelik değer katacak çözüm ve projeleri planlamak/ uygulamakTanımlı bölgesinde hedefleme ve segmentasyonu üst düzeyde uygulayarak kilit kurumları da dahil edecek şekilde iş planı geliştirmek ve hekim etki oranlarının maksimize edilmesiÇok kanallı iletişim ve dijital uygulamaları takip etmek ve takım içerisinde paylaşmakİş modelinin geliştirilmesi için farklı fikirler, sistemler geliştirilmesinde aktif rol almakBulunduğu takım ya da terapötik alanda en az 3 yıl tecrübeye sahip Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapanDeğişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Mikrobiyoloji Labaratuvar Teknisyeni İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Mikrobiyoloji Labaratuvar TeknisyeniPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun olmak (Tercihen Kimya veya Gıda bölümlerinden)İlaç sektöründe en az 3 yıl mikrobiyoloji laboratuvarında tecrübeye sahip olmak Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip olmak  Ekip çalışmasına yatkın  Dikkat ve farkındalığı yüksek olmak  MS Office programlarına hakim olmak  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Logistics Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Logistics Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University Degree Min 1-2 years of SAP experience preferably in Warehouse Management or other Supply Chain modulesExcellent command of both written and spoken English Computer proficiency in Microsoft Office Set Strong interpersonal and problem solving skills Ability to adapt to a fast working environment
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
IPC Responsible / Specialist İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
IPC Responsible / SpecialistPfizer İlaçları Ltd. Şti.
• Bachelor’s Degree in a Science or Engineering related field (Master degree is a plus)• Minimum 2 years of relevant experience in GMP environment is preferred.• Technical skills requirements:• Comprehensive working knowledge of theory, function and operation of production equipments and Laboratory systems• Advanced knowledge of MS Office (Word, Excel, Power Point)• A strong knowledge of Lean and Six Sigma tools and techniques, such as Pareto Charts, cause and effect diagrams, controls charts, regression, DOE and ability to use Minitab Software• Strong technical writing ability. Writes clearly and informatively, able to express complex ideas in a clear, concise manner.• Able to effectively function and or lead in a cross-functional team environment. Contributes to building a positive team spirit.• Able to meet with frequent change, delays or unexpected events. Displays original thinking and creativity; meets challenges with resourcefulness.• Able to adapt to a dynamic work environment and adhere to tight deadlines.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Dahili Uzmanlıklar Pfizer Temsilcisi Antalya, Gaziantep... PFIZER
Dahili Uzmanlıklar Pfizer TemsilcisiPFIZER
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun Etkin iletişim kurma becerisi Rekabetçi yaklaşım gücü yüksek İyi seviyede proje planlama ve uygulama Analitik yaklaşım ve iş yönetim bilgisine sahip olmak Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı Değişime uyum ve çözüm odaklı yaklaşım Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Kurum ve hekim ihtiyaçlarının belirlenmesi, içgörülerinin ortaya çıkarılması ve yapılacak tüm iletişim/projelerde hekim odaklı yaklaşımın sergilenmesiBelirlenen müşteri içgörülerine yönelik değer katacak çözüm ve projeleri planlamak/ uygulamakTanımlı bölgesinde hedefleme ve segmentasyonu üst düzeyde uygulayarak kilit kurumları da dahil edecek şekilde iş planı geliştirmek ve hekim etki oranlarının maksimize edilmesiÇok kanallı iletişim ve dijital uygulamaları takip etmek ve takım içerisinde paylaşmakİş modelinin geliştirilmesi için farklı fikirler, sistemler geliştirilmesinde aktif rol almakBulunduğu takım ya da terapötik alanda en az 3 yıl tecrübeye sahip Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapan Değişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü İstanbul(Avr.) PFIZER
Üretim OperatörüPFIZER
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun (Makine, Motor, Mekatronik veya benzeri) Tercihen ilaç sektöründe operatör olarak 1-2 yıl tecrübeli  Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip  Ekip çalışmasına yatkın, paylaşımcı sorumluluk sahibi  Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek  Üretim operasyonlarını yürütebilecek fiziksel yeterliliğe sahip  Dikkat ve farkındalığı yüksek  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Distribution Center Quality Assurance Responsible Kocaeli Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Distribution Center Quality Assurance ResponsiblePfizer İlaçları Ltd. Şti.
This contractor role will be located in the Pfizer Distribution Center in Gebze/Kocaeli. General Requirements:University Degree preferably in Chemical Engineering, Chemistry or Pharmacy will be an asset Excellent command of both written and spoken English  Computer proficiency in Microsoft Office Set and MRP tools At least 1 year of related experience in a pharmaceutical company is an asset Excellency in communication skills and conflict management Agility and ability to adapt to a fast changing environment  Detail oriented  Excellent teamwork skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity) İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty Pfifty Marketing (Part-Time Opportunity)PFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.Desire to have career in marketing field. Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Clinical Trial Part Time İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Clinical Trial Part TimePfizer İlaçları Ltd. Şti.
Providing support for all secretarial works of clinical trials team. Providing support for organization and realization of division meetings. Arrangement of the appointments and schedule of Director of Clinical Site Management, tracking his/her schedule and reminding him/her of the appointments on time.Assisting the Clinical Research Group in the use of internal and external communication tools.Assisting the Clinical Research Group in personal administration tasks. Hosting the visitors and/or auditors and meeting their accommodation, transfer, etc. related needs.Maintaining and updating the information related with Clinical Research Employees. Keeping the organization chart up to date.Completing the preparations required for a new hired employee of the department.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Microbiology Lab. Analyst İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Microbiology Lab. AnalystPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Bachelor degree from Biology Minimum 2 years of experience in Microbiology Laboratory Experience in the use of lab equipment is desirable Basic GMP & GLP knowledge Ability to work in a fast-paced changing environment Good analytical thinking skills Good interpersonal skills with customers Excellent written and verbal communication skills in English No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales and Marketing Services (SMS) Operations İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Sales and Marketing Services (SMS) OperationsPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Sales and Marketing Services (SMS) Operations (Contractor)QUALIFICATIONSWe believe that our team is the most valued resource for our success. We invite you to a challenging career in Pfizer Commercial Operations Division as SMS Operations (Sales Force Effectiveness) to support, challenge and drive our business.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:Bachelor's degree in Engineering or Mathematics from a university MBA would be an asset Passion for problem-solving; curiosity for challenging problems Affinity to numbers Experience in project, customer and deadline management Willingness and potential for learning and development Excellent command of both written and spoken English and German (working with Switzerland and Austria markets remotely) as well as local languageHigh level of comfort with MS Office Set; Excel and reporting tools experienceConducting analyses using analytical tools, synthesizing and presenting insights in PowerPoint is an integral part of the work
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı