Roche A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Roche

Dünya’da ve Türkiye’de Roche…

1896 yılında Basel’de kurulan Roche, henüz çözümlenmemiş sağlık sorunlarını bilimde mükemmellik ilkesi ile çözmek üzere çalışan araştırma odaklı bir sağlık şirketidir. Roche olarak, hastaların daha uzun ve daha iyi yaşamasına yardımcı olacak yenilikçi ilaçlar ve tanı testleri geliştirmeye odaklanıyoruz.
 
Dünya genelindeki 88.500 çalışanımızla; biyoteknolojide, vitro diagnostikte, onkoloji ve hastane pazarında lider konumdayız. Onkoloji, hematoloji, nöroloji, immünoloji ve inflamasyon, oftalmoloji, enfeksiyon ve nadir görülen hastalıklar alanında gerçek anlamda yenilikçi ilaç ve tanı testleri oluşturuyoruz.
 
Roche’ta bilimi; bu hastaların ihtiyaçlarına cevap verecek ilaç ve tanı testlerine dönüştürmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapıyoruz. Verimliliğimizi en üst düzeye çıkarmak için şirket içinde ve dünyadaki partnerlerimizin uzmanlığından yararlanıyoruz. 2014 yılında grup satışlarımızın yüzde 18.8’ini temsil eden, 8.9 milyar CHF (İsviçre Frangı)’nı Ar-Ge’ye ayırdık.
 
ABD’deki Genentech’in tamamına, Japonya’daki Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahibiz. Dünya çapında 150’den fazla ülkede, 17 araştırma ve 26 üretim merkeziyle dünya ilaç sektörünün yenilikçi liderlerinden biriyiz.
 
Türkiye’de ise 1958 yılından bu yana 300 ün üzerinde çalışanımızla faaliyet göstererek her noktaya hizmet götürüyoruz. Onkoloji, hematoloji, diyaliz, romatoloji ve transplantasyon alanlarındaki hastalıkların tedavisine yönelik benzersiz ürünlerimizle Türk hekimlerine ve hastalarına dünya ile aynı anda yenilikçi çözümler sunuyoruz.
 
Roche olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’de üst üste yedinci kez sağlık sektöründe sürdürülebilirlik alanında dünya lideri seçildik. Bu gurur verici gelişme, sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, kurumsal vizyonumuz, değerlerimiz ve iş süreçlerimizin bir parçası haline getirme konusundaki kararlılığımızın en önemli kanıtı diyebiliriz. Türkiye’deki çalışmalarımızı da bu anlayışla yürütüyor; operasyonlarımızı planlarken  uzun vadede paydaşlarımızı, gelecek nesilleri ve gezegenimiz üzerindeki etkilerini de göz önünde bulunduruyoruz.
 
En önemli değerimiz:  İnsanlarımız…
İnovasyona ve gelişime verdiğimiz önem çerçevesinde, dünya ilaç sektörüne geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarımıza yönelik yurtiçi ve yurtdışı eğitimleri,  lisansüstü öğrenim desteği, İngilizce kursları gibi imkânlar sunarken, tüm Roche çalışanları için yıllık kişisel ve mesleki gelişim planı hazırlıyoruz.

Kilit pozisyonlara aday olabilecek çalışanlarımızı belirleyerek onlar için gelişim planları hazırlıyoruz. Bireylerin gelişim ihtiyaçlarına göre ilgili projelerde görev almaları, eğitimlere katılmaları, kendilerine koçluk desteği sağlanması ve 360 derece geri bildirim gibi gelişim aksiyonları belirleyerek hayata geçiriyoruz.
 
Roche’un insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği bu çalışmalar iş dünyasında da yakından takip ediliyor. Bağımsız araştırma  kuruluşu ‘Great Place to Work Türkiye’ tarafından 60 şirket arasında gerçekleştirilen araştırma sonucunda Roche Türkiye olarak 60 şirketin katıldığı çalışmada ‘En İyi 15 İşveren’ arasına girdik. Ayrıca çalışanlarımızla oluşturduğumuz güven kültürü, şirket bünyesinde çalışmaktan duyulan gurur, hakkaniyetli ve saygılı bir işyeri ortamı ve güçlü takım ruhu özellikleri ile 7’inci sırada yer alarak ‘’2014 yılı Great Place to Work Ödülü’’nü almaya hak kazandık. Roche Türkiye olarak ayrıca kişisel ve profesyonel gelişim stratejisi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz başarılı uygulamalar nedeniyle ‘’Yaşam Boyu Öğrenme" Özel Ödülüne de layık görüldük.
 
Yeni Ofisimiz Çalışanlara Göre Tasarlandı
Tüm bunların yanı sıra Roche olarak, insan kaynaklarına verdiğimiz önemi sunduğumuz ofis konforu ile de pekiştirdik. İstanbul Maslak’taki yeni binamız koşulsuz çalışan memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlanarak, her bölüm, çalışan memnuniyeti,  çalışanların sosyalleşmesi, işbirliği ve birlikte çalışma amacına hizmet etmesi için özel olarak planlandı. Yeni ofiste ekip çalışması, bireysel çalışma ve sosyal paylaşımlar için farklı özellikte alanlar yaratıldı.
 
Roche çalışanlarının gelişimine büyük önem veriyor
524 çalışan
21. bin 935 saat iç ve dış eğitim
Roche İlaç’ta 192,5 saat koçluk eğitimi
Koçluk Programı’nda 120 danışan
Roche İlaç’da yıl içinde 34 terfi ve 4 global atama
Roche Diagnostik’te yıl içinde 6 terfi, 5 global atama
Roche İlaç’ta kişi başı 4.22, Roche Diagnostik’te ise 13,8 saat iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
 
Roche’ta fırsat eşitliği
 
Toplam iş gücünde kadınların oranı %42
Yönetim seviyesinde çalışan kadınların oranı %42
Üst yönetim seviyesindeki kadınların oranı %44

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç SanayiRoche A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Country Clinical Study Associate İstanbul(Avr.) Roche A.Ş.
Country Clinical Study AssociateRoche A.Ş.
Bachelor's degree Advanced in English Prior work experience demonstrating an understanding of clinical research/trials is desirable.Managing Work- effectively manages self-time and a resource to ensure that work is completed efficiently.Monitoring Information- sets up ongoing procedures to collect and review information needed to manage an organization or ongoing activities within itCommunication- conveys information and ideas clearly and concisely to individuals or groups in an engaging manner that helps them understand and retain the message; listens actively to others
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sales Force Effectiveness Analyst İstanbul(Avr.) Roche A.Ş.
Sales Force Effectiveness AnalystRoche A.Ş.
Bachelor's degree preferably in Economics, Business Administration, Engineering or Mathematics Min.2 years of experience in similar position Experienced working with salesforce.com Excellent command of English Advanced knowledge of MS Office Set  Strong strategic and analytical thinking and problem-solving ability  Team player and strong communication skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
FMI Key Account Manager (Ankara) Ankara Roche A.Ş.
FMI Key Account Manager (Ankara)Roche A.Ş.
University degree in Molecular Biology & Genetics or BiologyExcellent command of English Strong communication and problem-solving skills Team player Result orientation Strategic mindset
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bölgesel Medikal Müdür (Adana) Adana Roche A.Ş.
Bölgesel Medikal Müdür (Adana)Roche A.Ş.
Dinamik ve profesyonel medikal ekibin üyesi olarak Adana ilinde ağırlıklı olarak sahada görev yapacakÜniversitelerin tıp veya ezcacılık bölümünden mezun Askerliğini tamamlamış (erkek adaylar için) Oto ehliyeti olan Tercihen İngilizce bilen İletişim ve koordinasyon becerileri kuvvetli Takım çalışmasına yatkın çalışma arkadaşları aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Study Start- up Specialist İstanbul(Avr.), ... Roche A.Ş.
Study Start- up SpecialistRoche A.Ş.
University degree or equivalent in a medical/science-related field Advanced level of English in written and spoken English Project Management experience Excellent communication skills Excellent planning & organization skills Multi-tasking Problem Solver Team Player Knowledge of MS Office software, web-based systems and databases Ability to travel domestically and internationally if required The candidates with the following qualifications will be prioritized:Prior work experience demonstrating knowledge and understanding of clinical trials and project managementGood knowledge of ICH-GCP, the regulatory, ethics and contractual requirements for starting clinical trials
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
FMI Science Leader İstanbul(Avr.) Roche A.Ş.
FMI Science LeaderRoche A.Ş.
University degree Medicine Advanced level of English Planning & prioritization skills Strong communication skills Creative and innovative Takes initiative Result oriented
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı