Sabancı Üniversitesi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1994


http://www.sabanciuniv.edu

Sabancı Üniversitesi

 

Sabancı Topluluğu, Türkiye'nin en büyük ve etkin aile vakfı olan Sabancı Vakfı önderliğinde, Sabancı Üniversitesi'nin kuruluş kararını 1994 yılında aldı.

Sabancı Üniversitesi felsefesi 1995 tarihinde gerçekleştirilen Arama Konferansı'nda belirlenmiştir. 21 değişik ülkeden 50'nin üzerinde akademisyenin, iş adamının ve öğrencinin katıldığı konferansta dile getirilen fikirler ve kavramlar, felsefemizin ilham kaynağını oluşturmuştur.

"Birlikte yaratmak ve geliştirmek" temel ilkemizdir.

"Vizyonumuz"

Sabancı Üniversitesi, eğitim alanındaki yaratıcılığı ile tüm dünyada bir referans noktası olmayı hedeflemektedir. Katılımcılığa ve takım çalışmasına bağlı bir kurum kültürü oluşturarak, tüm paydaşlarımızın gereksinimlerine duyarlı, yenilikçi bir üniversite olacağız. Disiplinler arası bir eğitim altyapısı ile öncülüğe yol açan özgün bilginin yaratılmasını ve yayılmasını sağlayacağız.

"Misyonumuz"

Misyonumuz, her alanda yetkin ve kendine güvenen, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek; ve bilim ve teknolojik gelişmeler ile üretilen bilgilerin topluma yayılmasına katkıda bulunmaktır.

Sabancı Üniversitesi’nde Temmuz 2014 itibariyle 368'i akademik olmak üzere toplam 691 personel bulunmaktadır.  İdari Çalışanların %58'i Lisans ve üstü düzeyde eğitime sahiptir. Bunların arasından  %19’u Yüksek Lisans ve Doktora derecesi vardır.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Eğitim,Eğitim Kurumları,ÜniversitelerSabancı Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Akademik İdari İşler Yöneticisi İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Akademik İdari İşler YöneticisiSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi  Rektörlük (Rektör Yardımcılığı) ofisinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Akademik İdari İşler Yöneticisi aranmaktadır;Genel Nitelikler:En az Üniversite mezunu olmak, tercihen Yüksek Lisans veya Doktora derecesine sahip olmak,İlgili alanlarda en az 6 yıl tecrübe sahibi, Ulusal ve Uluslararası proje yazma deneyimine sahip olmak, Planlama, koordinasyon ve yönetim yetkinliğine sahip, ekip yönetmekte başarılı,İleri derecede MS Office Programları yetkinliği sahibi, Etkili ve hızlı çalışabilen, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli ve zaman yönetimi becerisi yüksek,İleri derecede İngilizce dil bilgisine sahip olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Web Frontend Developer İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Web Frontend DeveloperSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Bilgi Teknolojisi Birimi'nde çalışmak üzere aşağıdaki niteliklere sahip Web Frontend Developer aranmaktadır. •    Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun •    İyi derecede CSS3, HTML5, Javascript ve JavaScript Libraries/Frameworks (jQuery veya AngularJS) konularında bilgili•    Frontend teknolojilerinde en az 3 yıl tecrübeli•    Responsive ve Adaptive tasarım konusunda tecrübeli,•    UX / UI prensiplerini bilen ve arayüz tarafında uygulayabilen,•    Tercihen Ionic, PhoneGap gibi Hybrid mobil teknolojileriyle çalışmış ve geliştirme yapabilen,•    Ekip çalışmasına yatkın, yeni teknolojilere ve gelişmeye açık,sorumluluk sahibi•    Güncel gelişmeleri takip edebilecek,teknik dökümanları anlayabilecek derecede İngilizce bilen•    Askerlik görevini tamamlamış veya en az 3 yıl tecilli olması.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Danışmanlık Sistemi Sorumlusu İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Danışmanlık Sistemi SorumlusuSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Bireysel ve Akademik Gelişim Merkezi Direktörlüğü’nde görevlendirilmek üzereDanışmanlık Sİstemi Sorumlusu aranmaktadır.  Lisans veya Lisansüstü düzeyde, psikoloji veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezunTercihen yüksek lisans derecesine sahip Tercihen koçluk eğitimi almış Ergenlik/Genç Yetişkinlik dönemleri odaklı bireysel görüşme, aile görüşmeleri ve grup görüşmeleri sürecinde deneyim sahibiMS Office Programlarını etkin kullanabilen Etkili ve hızlı çalışabilen, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli ve zaman yönetimi becerisi yüksekEkip çalışmasına yatkın İyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Sabancı Üniversitesi
Genel BaşvuruSabancı Üniversitesi
* İyi derecede İngilizce bilen,* MS Office programlarına hakim,* Etkili iletişim, planlama ve koordinasyon becerisine sahip,* Ekip çalışmasının önemine inanan,* Analitik düşünme yeteneğine sahip,* Müşteri odaklı,* Askerliğini yapmış olan (Erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Araştırma Planlama Sorumlusu İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Araştırma Planlama SorumlusuSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü (ALP) bünyesindeki Araştırma Süreci Planlama ve Politika Geliştirme Ofisi’nde belirli süreli sözleşme ile çalışmak üzere Araştırma Planlama Sorumlusu aranmaktadır.Üniversite mezunu olmak, Araştırma yönetim süreçleri ile ilgili en az 3 yıl bilgi ve deneyim sahibi olmak,Araştırma yönetim süreçleri ile ilgili proje, rapor yazımı vb. gibi içerik oluşturma konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Analiz, planlama ve raporlama süreçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Çok iyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak, MS Office ve ilgili diğer uygulamaları çok iyi seviyede kullanabiliyor olmak,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Sorumlusu İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Proje SorumlusuSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikaları Direktörlüğü bünyesinde yer alan Araştırma Projeleri Yönetim Ofisi'nde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip Proje Sorumlusu aranmaktadır. Proje yönetim süreçlerinde, TÜBİTAK ARDEB Programları ve AB Projelerinde  bilgi ve deneyime sahip,En az 5 yıllık iş deneyimi olan, Lisans derecesine sahip (Tercihen Yüksek Lisans), MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, İleri düzeyde İngilizce bilen, Temsil ve etkin sunum becerilerine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Laboratuvar Sorumlusu (Elektronik) İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Laboratuvar Sorumlusu (Elektronik)Sabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'ndeki elektronik laboratuvarlarında çalışmak üzere aşağıdaki niteliklere sahip Elektronik Teknisyeni veya Teknikeri aranmaktadır. Meslek Yüksek Okulu (en az 2 yıl iş tecrübesi olan) veya Meslek Lisesi (en az 5 yıl iş tecrübesi olan) mezunu,İngilizce bilen, Temiz oda çalışma tecrübesi bulunan, tercihen yarıiletken üretim süreçleri ve cihazları hakkında bilgi sahibi olan,Elektronik Devre Tasarım ve MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve dinamik, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için) Sürücü ehliyeti olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Human Resources Intern İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Human Resources InternSabancı Üniversitesi
We are looking for a “Human Resources Intern” to join our team in Tuzla,Istanbul. The candidate is expected to assist the HR team in daily tasks.Must be in their 3rd or 4th year of their Bachelor's degree from a reputable University.Eligible for compulsory internship. Previous Human Resources internship experience is a plus. Excellent knowledge and experience with Microsoft Office (Word, Excel, Power Point).Strong organizational and time management skills. Strong written and verbal communication skills. Good attention to detail as well as strong work ethic. The ability to work independently as well as part of a team.
Stajyer         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Human Resources Talent Acquisition Specialist İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Human Resources Talent Acquisition SpecialistSabancı Üniversitesi
We are looking for a “Human Resources Talent Acquisition Specialist” to join our team in Tuzla, Istanbul.University degree from a reputable university, preferably in Industrial Engineering, Psychology and other Social Sciences or other related disciplinesMinimum 5-6 years of experience in a related area Strong analytical thinking skills with a focus in detailProblem solving ability to be able to work in a multi-tasking environmentPlanning and organization skills Strong communication, negotiation & conflict resolution skillsGood team player Fluency in written and spoken English Excellent knowledge of MS Office applications No military obligation (for male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Composite Manufacturing and Testing Engineer İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Composite Manufacturing and Testing EngineerSabancı Üniversitesi
Sabanci University (SU), Faculty of Engineering and Natural Sciences, are looking for self motivated composite engineers to be employed in SU-KordSA Composite Technologies Center of Excellence, CTC, which is an industrial-scale research and technology development facility helping all sectors in the field of composite materials and manufacturing technologies and provide an environment to support component design, manufacture, assembly and process prototyping. The CTC is capable of manufacturing in commercial level thermoset prepregs, provides facilities for graduate education, fundamental research, applied research, product development, incubation services and commercialization opportunities in composite technologies. The center has laboratory facilities divided into 8 distinct laboratories, including, Material Characterization, Wet Chemistry, Polymer Proccessing, Micro-Nano Manufacturing, Mechanical Characterization and non-Destructive Testing, Otoclave, Advanced Composite Laboratories.A BSc.  MSc, preferably PhD degree in Materials Science and Engineering, Mechanical Engineering Mechatronics Engineering, or Aerospace Engineering.Excellent command of written and spoken English. Advanced computer skills and knowledge of engineering design and analysis programs such as CAD, Solid Works, ANYSIS, ABACUS, etc.  Excellent user of MS Office programs-Excel,Word, PowerpointGood statistical analysis knowledge for data analysis and modeling Minimum 3 years experience or Ph.D in design, manufacturing and testing of composite materials. Project engineering and/or management experience is an asset.Having hands on experience in design, manufacturing and testing of composites, being knowledgeable on Resin Transfer Molding, Vacuum Infusion, and  prepreg and autoclave curing of composites.Solid experience in mechanical and thermal testing of composites including tensile, flexural, impact, fracture toughness, and fatigue, DSC, DMA, TGA, etc. Eager to learn non destructive testing methods such as acoustic emission, Digital Image Correlation, and Thermograph and use these systems for testing composites. Previous experience on these methods would be a significant asset.   Self motivated and self functioning, and requiring minimum oversight. Strong communication skills as a team worker. Analytical thinking , result oriented , enthusiastic , fast in action but with detailed planning and good documentation , self motivated , positive and energetic ,creative , eager to learn continuously.No restriction of travelling. No military obligation for male candidates.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Öğrenci Etkinlikleri Sorumlusu İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Öğrenci Etkinlikleri SorumlusuSabancı Üniversitesi
Üniversite mezunu olmak, Microsoft Office uygulamalarına ileri düzeyde hâkim olmak, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak, Etkili iletişim ve organizasyon becerisine sahip olmak, Ekip çalışmasında verimliliği artıracak proaktif yetkinliklere sahip olmak, Analitik düşünme, çözüm üretme, planlama ve koordinasyon becerilerine sahip olmak,Detay ve ayrıntı içeren işlerde dikkatli ve takipçi olmak, Karar alma süreçlerine katkı sağlayacak raporlama becerilerine sahip olmak. Kritik iş süreçlerinde sorumluluk alma konusunda istekli olmak, Sanat ve sosyal bilimler alanında entelektüel birikimi olmak (Müzik, görsel sanatlar, sahne sanatları vb.),Kulüp, dernek, organizasyon şirketi benzeri iş alanlarında en az iki yıl deneyim sahibi olmak,Tercihen uluslararası organizasyonlarda deneyim sahibi olmak, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Sistemi Sorumlusu İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Bilgi Sistemi SorumlusuSabancı Üniversitesi
Aşağıdaki özelliklere sahip Bilgi Sistemi Sorumlusu aranmaktadır.Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar-İstatistik; Elektronik-Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,Oracle ve PL/SQL uygulamalarında ileri düzeyde ve en az dört yıl tecrübe sahibi olmak,Proje Yönetimi ve Proje ekiplerinin koordinasyonu konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Analitik düşünme, çözüm üretme, planlama ve sonuç odaklı pragmatik yaklaşım yetkinliklerine sahip olmak,Takım çalışmalarında verimliliği artıracak proaktif yetkinliklere sahip olmak,Kritik iş süreçlerinde sorumluluk almak konusunda istekli olmak, İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak, Multi-task eşgüdümlü iş süreçlerinin yürütülmesinde etkin olmak, Paydaş işbirliği ve iletişimlerinin yürütülmesinde deneyimli olmak, Benzer pozisyonda en az 4 yıl çalışmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Kariyer Ofisi Stajyeri İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Kariyer Ofisi StajyeriSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Kurumsal Gelişme Direktörlüğü Kariyer Ofisi'nde çalışmak üzere yaz stajyerleri aranmaktadır.Üniversitelerin 3. sınıf öğrencisi ve zorunlu stajı olan İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilen Ms Office programlarını aktif bir şekilde kullanabilen Planlama ve organizasyon becerileri güçlü Sosyal medya hesap yönetimi konusuna tecrübeli
Stajyer        İlan Detayı
Web / Sosyal Medya Stajyeri İstanbul(Asya) Sabancı Üniversitesi
Web / Sosyal Medya StajyeriSabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü'nde Web / Sosyal Medya alanında çalışmak üzere yaz stajyerleri aranmaktadır.
Stajyer        İlan Detayı