Savronik Elektronik 

Şirket Bilgileri

Savronik 

Savronik Elektronik

Savronik, 1986 yılında Eskişehir'de STFA Holding ve grup şirketlerinin iştiraki ve tamamı milli sermaye ile kurulmuştur. Kuruluş amacı Türk Savunma Sanayiinin "milli" ve "kritik" kategorilerinde ele alınan "Elektronik Savunma Sistemleri" gereksinimlerine çözüm üretmektir.

Bu anlayışla hareket eden Savronik, Modernizasyon ve Araştırma Geliştirme Teknoloji Projeleri olarak iki temel başlık altında toplanabilen Türk Savunma Sanayii ihtiyaçlarına Sistem Geliştirme ve Teknolojik Alt Yapı Oluşturma kapsamında başarılı çözümler üretmiştir.

Yurtiçinde oluşacak Ar-Ge potansiyelinin yaratacağı "Teknolojik Bağımsızlık" ön planda ele alınmalıdır; bu sebeple Savronik "milli olması zorunlu" ya da "kritik" tüm teknolojiler için, o teknolojinin yaratıcısı ve sahibi olmayı hedeflemiştir.

Bu hedef ile her zaman Ar-Ge kurumları ve üniversiteler ile işbirliğini önemsemiş, Üniversite-sanayi işbirliğinin yarattığı sinerjiyi başarı ile çözümlere dönüştürmüş, bünyesinde lisansüstü çalışmaları desteklemiştir. Yatırımını insana ve teknolojik birikime yapmıştır. Edindiği gelişmiş sistem birikimi ile müşterilerine üstün teknolojik özelliklerde, performans/fiyat avantajlarına sahip çözümler sunmuştur.

Üretilen sistemler, tamamıyla milli kaynaklar ile gerçekleştirilmiş; ileri teknoloji ve müşteri ihtiyacına göre güncellenebilen esnek ve modüler başarılı çözümlere dönüşmüştür.

Savronik, bu yolda ilerlerken, müşterisini daima çözümün bir ortağı olarak görmüş ve geleneksel "ürüne dayalı çözüm" yerine "gereksinime özgü çözüm" stratejisini benimsemiştir.

Savronik'in misyonu Türk Savunma Sanayiinin elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine, üstün temel teknolojilerin Ar-Ge ile elde edilecek maliyet-performans etkin çözümlere dönüştürülmesi ile yanıt vermek, bu yolla ülkenin Savunma Sanayiinin bağımsızlığı için hizmet etmek, elde edilen birikimin ülke genelinde askeri ve sivil alanlarda farklı çözümlere dönüşebilmesinin sürekliliğini sağlamak için milli, kalıcı ve güvenilir kurum kimliğini korumaktır.

Savronik'in vizyonu milli bir Ar-Ge evi olarak ülke içinde savunma amaçlı elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine daha geniş spektrumda çözümler oluştururken, Türk Savunma Sanayii Politikası ve Stratejisi Esasları ile uyumlu dış pazarlara açılmayı sağlamaktır.

Savronik, üstlendiği misyonun gerekleri olan kabiliyetleri bünyesinde edinmiştir. Öncelikle odaklanılan konuların gereği olan ihtiyaçlar tüm yönleri ile tanınmıştır. İhtiyacın bir çözüme dönüştürülebilmesi için gerekli sistem ve alt sistem bileşenleri ile ilgili teknolojik birikim edinilmiştir. Bu birikimi çözüme dönüştürebilmek için gerekli geliştirme, üretim altyapısı ve birikimi oluşturulmuştur. Tüm bu bileşenler fonksiyonel süreçler ile tümleştirilerek gereksinimin bir çözüme dönüştürülmesi güvencesi sağlanmıştır. Firma içi süreçlerin sürekliliği, denetimi ve iyileştirilebilirliği AQAP-2110 NATO Kalite Standardı ile garanti altına alınmıştır.

 Savronik Elektronik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kıdemli Tasarım Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Kıdemli Tasarım MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Analog, dijital, güç, RF sistem ve yüksek hızlı  PCB  tasarımlarında en az 3 yıl tecrübeli ve ilgili tasarım araçlarını ileri düzeyde kullanabilen,Şematik ve Mil-Spec. PCB tasarımı üzerine 3 yıl veya daha fazla deneyime sahip,PowerPC, DDR3/4 RAM  ve  FPGA  tabanlı  sistem ve PCB tasarımı yapmış, İlgili alanlarda malzeme bilgisi ve uygulama tecrübesine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Eskişehir' de ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli,  Tercih nedeni olabilecek ek nitelikler;FPGA tasarımı konusunda tecrübe sahibi, Çevre koşulları testleri-Isıl, Titreşim, Şok vb. ve EMI-EMC testlerinin koşulması için tasarlanan donanımlar için gerekli altyapının hazırlanması konusunda tecrübe sahibi olmak,Çevre koşulları ve EMI/EMC Testlerine katılım tecrübesi bulunması, DO-160, Mil-STD-810, Mil-STD-461 standartları hakkında bilgi ve uygulama sahibi olmak,DAQ kartları,Logic Analyser, Osiloskop vb. test araçları konusunda tecrübeli olmak,Havacılıkta kullanılan veri yolları (MIL-STD-1553B, ARINC-429, RS-422) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi.Kıdemli Tasarım Mühendisi takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen Çankırı, Kastamonu Savronik Elektronik
TeknisyenSavronik Elektronik
Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Liselerinin Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun,Arıza bulma, bakım onarım konularına hakim, Tercihen Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi (EKAT) sahibi,Zayıf Akım Sistemleri (Kamu Anons, CCTV, Haberleşme vb.) konularına hakim, PLC tecrübesi olan, MS Office programlarını kullanabilen, Askerliğini tamamlamış, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Vardiyalı çalışabilecek, Tercihen Kastamonu ya da Çankırı’da ikamet eden, Ilgaz Tünel Projemizde görevlendirmek üzere Teknisyen takım arkadaşları aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Operatör Çankırı, Kastamonu Savronik Elektronik
OperatörSavronik Elektronik
Üniversitelerin Bilgisayar, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerin en az birinden ön-lisans düzeyinde, mezun olmak,Bilgi Teknolojileri destek ve sorun çözme konusunda tecrübeli, Temel seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını kullanan, Askerliğini tamamlamış, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, İletişimi düzgün, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabileck,  Vardiyalı çalışabilecek, Tercihen Kastamonu ya da Çankırı’da ikamet eden, Ilgaz Tünel Projemizde görevlendirilmek üzere Operatör takım arkadaşları aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Eskişehir Savronik Elektronik
Genel BaşvuruSavronik Elektronik
Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, MS Office programlarını ileri düzeyde kullanabilen, Eskişehir'de ikamet eden veya edebilecek, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Öğrenmeye açık, Problem çözme, planlama ve takip yeteneği olan, Disiplinli, inisiyatif alabilecek, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili, Tercihen sigara kullanmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da 2 yıl tecilli, Savronik ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satınalma Uzmanı Eskişehir Savronik Elektronik
Satınalma UzmanıSavronik Elektronik
Üniversitelerin Endüstri Mühendisiliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,SAP, MM modüllerine hakim, Tedarikçi ilişkileri yönetiminde başarılı, Satınalma süreçlerinde en az 3 yıl deneyimi olan, MS Office uygulamalarına hakim, İyi derecede İngilizce bilen (Okuma, yazma ve konuşma), Eskişehir' de ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın, Problem çözme, planlama ve takip yeteneği yüksek olan, Tercihen aktif araç kullanabilen, Sigara kullanmayan, Satınalma Uzmanı takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Sistem MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,Yangın algılama ve İhbar sistemleri, Acil anons ve seslendirme sistemleri, CCTV Sistemleri, Trafik kontrol sistemleri ( Değişken Mesaj İşaretleri, Değişken Trafik İşaretleri vs. ),IP/Analog Telefon Sistemleri konularında tasarım, projelendirme test ve devreye alma tecrübesine sahip, İyi derecede Autocad bilgisine sahip, MS Office uygulamalarına hakim, İyi derecede İngilizce bilen (Okuma, yazma ve konuşma), Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Eskişehir' de ikamet eden veya edebilecek, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Problem çözme, planlama ve takip yeteneği yüksek olan,  Sistem Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Topoğraf Eskişehir Savronik Elektronik
TopoğrafSavronik Elektronik
Lise veya önlisans mezunu (Harita ve Tapu Kadastro/Harita bölümleri) Şantiye tecrübesi olan, MS Office programlarını etkin kullanabilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, Aktif araç kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Ekip çalışmasına yatkın, Tercihen Eskişehir' de ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Topoğraf takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
RF/Mikrodalga Tasarım Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
RF/Mikrodalga Tasarım MühendisiSavronik Elektronik
• Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun,• RF ve Mikrodalga tasarım konusunda bilgi sahibi,• PCB tasarım konusunda tecrübeli,• Tercihen RF Devreler tasarlayabilecek,• RF ve Mikrodalga test ve ölçüm cihazları kullanımında tecrübesi olan,• Tercihen RF tasarım yazılım araçları (HFSS,Genesys vb.) kullanımında tecrübeli,• En az 2 yıl deneyimli,• Eskişehir'de ikamet edebilecek,• MS Office programlarını iyi derecede bilen,• İyi derecede İngilizce bilen,• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,RF/Mikrodalga Tasarım Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Gömülü Yazılım Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Gömülü Yazılım MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik, Elektronik-Haberleşme veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,Eskişehir'de ikamet eden veya edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan, Gömülü ve gerçek zamanlı sistemlerde tecrübeli, FPGA tasarımı ve VHDL ile programlama deneyimine sahip olan, Mikro denetleyiciler ve DSP programlama  konusunda tecrübeli, C, C++ dilleri ile gömülü sistemler için programlama deneyimine sahip, Savronik tarafından belirlenen ilkelere, mühendislik metedolojilerine ve kalite hedeflerine uygun yazılım, yazılım modülleri tasarlayıp, gerçekleyecek,Mevcut yazılımları güncelleyip, iyileştirecek ve saha desteği verecek, Yazılım yaşam döngüsü boyunca gerekli konfigürasyon ve kalite güvence aktivitelerini yapacak; kaynak kod kontrolü, statik ve dinamik test gibi teknikleri kullanacak,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Çok iyi derecede İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma), Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, Gömülü Yazılım Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.Tercih Sebebi:Dijital haberleşmede modülasyon, demodülasyon, FEC teknikleri gibi konularda deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Finans Memuru Eskişehir Savronik Elektronik
Finans MemuruSavronik Elektronik
Üniversitelerin İşletme, İktisat, İstatistik, Ekonometri, Matematik ve ilgili bölümlerinden mezun,MS Office uygulamalarını çok iyi düzeyde kullanabilen (özellikle Word, Excel, PowerPoint, Access)Analitik düşünme ve analiz etme yeteneği bulunan, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, Problem çözme yaratıcılık ve raporlama yetkinliklerine sahip, Yazılı ve sözlü ifadesi güçlü, presentabl, sorumluluk sahibi, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Eskişehir'de ikamet eden, Finans Memuru takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı