Savronik Elektronik 

Şirket Bilgileri

Savronik 

Savronik Elektronik

Savronik, 1986 yılında Eskişehir'de STFA Holding ve grup şirketlerinin iştiraki ve tamamı milli sermaye ile kurulmuştur. Kuruluş amacı Türk Savunma Sanayiinin "milli" ve "kritik" kategorilerinde ele alınan "Elektronik Savunma Sistemleri" gereksinimlerine çözüm üretmektir.

Bu anlayışla hareket eden Savronik, Modernizasyon ve Araştırma Geliştirme Teknoloji Projeleri olarak iki temel başlık altında toplanabilen Türk Savunma Sanayii ihtiyaçlarına Sistem Geliştirme ve Teknolojik Alt Yapı Oluşturma kapsamında başarılı çözümler üretmiştir.

Yurtiçinde oluşacak Ar-Ge potansiyelinin yaratacağı "Teknolojik Bağımsızlık" ön planda ele alınmalıdır; bu sebeple Savronik "milli olması zorunlu" ya da "kritik" tüm teknolojiler için, o teknolojinin yaratıcısı ve sahibi olmayı hedeflemiştir.

Bu hedef ile her zaman Ar-Ge kurumları ve üniversiteler ile işbirliğini önemsemiş, Üniversite-sanayi işbirliğinin yarattığı sinerjiyi başarı ile çözümlere dönüştürmüş, bünyesinde lisansüstü çalışmaları desteklemiştir. Yatırımını insana ve teknolojik birikime yapmıştır. Edindiği gelişmiş sistem birikimi ile müşterilerine üstün teknolojik özelliklerde, performans/fiyat avantajlarına sahip çözümler sunmuştur.

Üretilen sistemler, tamamıyla milli kaynaklar ile gerçekleştirilmiş; ileri teknoloji ve müşteri ihtiyacına göre güncellenebilen esnek ve modüler başarılı çözümlere dönüşmüştür.

Savronik, bu yolda ilerlerken, müşterisini daima çözümün bir ortağı olarak görmüş ve geleneksel "ürüne dayalı çözüm" yerine "gereksinime özgü çözüm" stratejisini benimsemiştir.

Savronik'in misyonu Türk Savunma Sanayiinin elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine, üstün temel teknolojilerin Ar-Ge ile elde edilecek maliyet-performans etkin çözümlere dönüştürülmesi ile yanıt vermek, bu yolla ülkenin Savunma Sanayiinin bağımsızlığı için hizmet etmek, elde edilen birikimin ülke genelinde askeri ve sivil alanlarda farklı çözümlere dönüşebilmesinin sürekliliğini sağlamak için milli, kalıcı ve güvenilir kurum kimliğini korumaktır.

Savronik'in vizyonu milli bir Ar-Ge evi olarak ülke içinde savunma amaçlı elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine daha geniş spektrumda çözümler oluştururken, Türk Savunma Sanayii Politikası ve Stratejisi Esasları ile uyumlu dış pazarlara açılmayı sağlamaktır.

Savronik, üstlendiği misyonun gerekleri olan kabiliyetleri bünyesinde edinmiştir. Öncelikle odaklanılan konuların gereği olan ihtiyaçlar tüm yönleri ile tanınmıştır. İhtiyacın bir çözüme dönüştürülebilmesi için gerekli sistem ve alt sistem bileşenleri ile ilgili teknolojik birikim edinilmiştir. Bu birikimi çözüme dönüştürebilmek için gerekli geliştirme, üretim altyapısı ve birikimi oluşturulmuştur. Tüm bu bileşenler fonksiyonel süreçler ile tümleştirilerek gereksinimin bir çözüme dönüştürülmesi güvencesi sağlanmıştır. Firma içi süreçlerin sürekliliği, denetimi ve iyileştirilebilirliği AQAP-2110 NATO Kalite Standardı ile garanti altına alınmıştır.

 Savronik Elektronik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Tasarım Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Tasarım MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun, MS Office, Autocad uygulamalarını iyi düzeyde kullanabilen, Elektrik projelerini okuyabilen, Güç sistemleri konusunda bilgi sahibi olan, Anahtarlama elemanları (röle,kontaktör vb.) konusunda bilgi sahibi olan, Elektrik-Elektronik malzeme ve sistemlerini tanıyan/bilgisi olan, Sahada ve ofiste görev alabilecek, Tercihen elektronik devre tasarımı yapabilen, Tercihen çevre koşulu ve EMI-EMC testlerine ilişkin standarlar (MIL-STD 810, MIL-STD 461 vb.) hakkında bilgi sahibi olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Seyahat engeli olmayan, Aktif olarak araç kullanabilen, Paylaşmaya ve ekip çalışmasına yatkın, iletişimi ve analitik düşünme yeteneği gelişmiş olan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, İyi derecede İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma), Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Eskişehir'de ikamet eden veya edebilecek olan, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan,Tasarım Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzmanı Ankara Savronik Elektronik
Yazılım Geliştirme UzmanıSavronik Elektronik
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektronik Mühendisliği, Matematik veya Fizik bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Proje odaklı çalışmaya istekli, Süreçlerle ilgili problemleri araştıran, çözen ve raporlayabilen, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, İletişim, zaman yönetimi ve takip becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın, Yurtiçi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, MS Office uygulamalarını kullanabilen, Ankara’da ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.Özel Nitelikler : Yazılım geliştirme konusunda en az 3 yıl deneyimli, Visual Basic 6.0, Visual Basic .NET, C++ ve C# bilen Network yönetimi ve SNMP protokolleri ile yazılım geliştirebilen, COM/DCOM, MSMQ konularında tecrübeli, Standartlara (MIL-STD-498, IEEE-12207) uygun tasarım, geliştirme ve test konusunda deneyimli, TFS kullanabilen, SQL kullanarak yazılım geliştirebilenYazılım Geliştirme Uzmanı takım arkadaşı arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Sistem MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,  MS Office, Autocad ve Ms Project uygulamalarını iyi düzeyde kullanabilen, Entegrasyon projelerinde görevlendirilecek, Proje tasarım, entegrasyon, test, kalifikasyon/sertifikasyon, sistem mühendisliği, altyüklenici yönetim faaliyetlerini doğrudan yürütebilecek ve dokümante edebilecek olan, Teklif hazırlık çalışmalarında yer alabilecek, Çok iyi derecede İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma), Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,Sistem Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Tasarım MühendisiSavronik Elektronik
  Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme bölümlerinden mezun, Donanım geliştirme faaliyetlerini yürütecek Güç elektroniği konusunda bilgi sahibi, Analog ve sayısal devre tasarımı yapabilen, Tercihen PCB tasarımı konusunda tecrübeli, MS Office uygulamalarına hakim, Çok iyi derecede İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma), Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Eskişehir' de ikamet eden veya edebilecek, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Problem çözme, planlama ve takip yeteneği yüksek olan,Tasarım Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen Eskişehir Savronik Elektronik
TeknisyenSavronik Elektronik
Meslek Yüksek Okullarının veya Endüstri Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, MS Office uygulamalarına hakim, Tercihen lehimleme ve krimpleme konularında IPC standartları eğitimleri almış, Askeri ve sivil alanda kullanılan elektronik cihazların üretiminde çalışmış, kart montajı ve onarımını yapabilecek, Axiel ve Assembly malzeme sökme/takma, göz testi ve son kontrol teknisyenliği yapabilecek, Elektronik kartlara program yükleyebilecek, Elektronik kartlara fonksiyonel testleri yapabilecek, Doküman üzerinden kablaj (harness) üretimi yapabilecek, Ürettiği ürünlerin izlenebilirliği kapsamında kalite kayıtları takibini yapabilecek, Çalışırken gerekli güvenli ortamı oluşturma becerisine sahip, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Tercihen 1 yıl deneyimli, 30 yaşını aşmamış, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Erkek adaylar için saha/bakım görevlerine çıkabilecek seyahate mani durumu olamayan, B sınıfı ehliyet sahibi, Takım çalışmasına uyumlu ve koordinasyon yeteneği yüksek, Disiplinli ve inisiyatif alabilecek, Ağır ve tehlikeli işlerde çalışmak için engeli bulunmayan, Sigara kullanmayan, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayanElektronik Teknisyeni takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
RF Test ve Saha Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
RF Test ve Saha MühendisiSavronik Elektronik
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun, RF Sistemler hakkında en az 2 yıl deneyimli, RF ve Mikrodalga test ve ölçüm cihazları kullanımında tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi derecede bilen, Etkin raporlama, yazışma ve prosedür hazırlama konusunda tecrübeli, Analitik düşünebilen,proaktif ve takım çalışmasına yatkın, Başarı odaklı bakış açısına ve karar verme becerisine sahip, Kendini geliştirmeye ve öğrenmeye istekli, Eskişehir' de ikamet edebilecek, Seyahat engeli bulunmayan, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanbilen, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Şirketimizin değeri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturma engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Takım arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Şantiye Mühendisi Mersin Savronik Sistem
Şantiye MühendisiSavronik Sistem
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Makine Mühendsiliği bölümlerinden mezun, Ulaştırma sektöründe elektromekanik taahhüt projelerinde tecrübesi olan, Şantiye tecrübesi olan, Autocad ve MS Office programlarını kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, Ekip çalışmasına yatkın, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan Aktif araç kullanabilen, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Mersin/Anamur' da ikamet edebilecek.Şantiye Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Şantiye Şefi Mersin Savronik Sistem
Şantiye ŞefiSavronik Sistem
Üniversitelerin Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendsiliği bölümlerinden mezun, Ulaştırma sektöründe elektromekanik taahhüt projelerinde tecrübesi olan, Şantiye tecrübesi olan, Autocad ve MS Office programlarını kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, Ekip çalışmasına yatkın, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan Aktif araç kullanabilen, Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Mersin/Anamur' da ikamet edebilecek.Şantiye Şefi takım arkadaşları arıyoruz.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı