Savronik Elektronik 

Şirket Bilgileri

Savronik 

Savronik Elektronik

Savronik, 1986 yılında Eskişehir'de STFA Holding ve grup şirketlerinin iştiraki ve tamamı milli sermaye ile kurulmuştur. Kuruluş amacı Türk Savunma Sanayiinin "milli" ve "kritik" kategorilerinde ele alınan "Elektronik Savunma Sistemleri" gereksinimlerine çözüm üretmektir.

Bu anlayışla hareket eden Savronik, Modernizasyon ve Araştırma Geliştirme Teknoloji Projeleri olarak iki temel başlık altında toplanabilen Türk Savunma Sanayii ihtiyaçlarına Sistem Geliştirme ve Teknolojik Alt Yapı Oluşturma kapsamında başarılı çözümler üretmiştir.

Yurtiçinde oluşacak Ar-Ge potansiyelinin yaratacağı "Teknolojik Bağımsızlık" ön planda ele alınmalıdır; bu sebeple Savronik "milli olması zorunlu" ya da "kritik" tüm teknolojiler için, o teknolojinin yaratıcısı ve sahibi olmayı hedeflemiştir.

Bu hedef ile her zaman Ar-Ge kurumları ve üniversiteler ile işbirliğini önemsemiş, Üniversite-sanayi işbirliğinin yarattığı sinerjiyi başarı ile çözümlere dönüştürmüş, bünyesinde lisansüstü çalışmaları desteklemiştir. Yatırımını insana ve teknolojik birikime yapmıştır. Edindiği gelişmiş sistem birikimi ile müşterilerine üstün teknolojik özelliklerde, performans/fiyat avantajlarına sahip çözümler sunmuştur.

Üretilen sistemler, tamamıyla milli kaynaklar ile gerçekleştirilmiş; ileri teknoloji ve müşteri ihtiyacına göre güncellenebilen esnek ve modüler başarılı çözümlere dönüşmüştür.

Savronik, bu yolda ilerlerken, müşterisini daima çözümün bir ortağı olarak görmüş ve geleneksel "ürüne dayalı çözüm" yerine "gereksinime özgü çözüm" stratejisini benimsemiştir.

Savronik'in misyonu Türk Savunma Sanayiinin elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine, üstün temel teknolojilerin Ar-Ge ile elde edilecek maliyet-performans etkin çözümlere dönüştürülmesi ile yanıt vermek, bu yolla ülkenin Savunma Sanayiinin bağımsızlığı için hizmet etmek, elde edilen birikimin ülke genelinde askeri ve sivil alanlarda farklı çözümlere dönüşebilmesinin sürekliliğini sağlamak için milli, kalıcı ve güvenilir kurum kimliğini korumaktır.

Savronik'in vizyonu milli bir Ar-Ge evi olarak ülke içinde savunma amaçlı elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine daha geniş spektrumda çözümler oluştururken, Türk Savunma Sanayii Politikası ve Stratejisi Esasları ile uyumlu dış pazarlara açılmayı sağlamaktır.

Savronik, üstlendiği misyonun gerekleri olan kabiliyetleri bünyesinde edinmiştir. Öncelikle odaklanılan konuların gereği olan ihtiyaçlar tüm yönleri ile tanınmıştır. İhtiyacın bir çözüme dönüştürülebilmesi için gerekli sistem ve alt sistem bileşenleri ile ilgili teknolojik birikim edinilmiştir. Bu birikimi çözüme dönüştürebilmek için gerekli geliştirme, üretim altyapısı ve birikimi oluşturulmuştur. Tüm bu bileşenler fonksiyonel süreçler ile tümleştirilerek gereksinimin bir çözüme dönüştürülmesi güvencesi sağlanmıştır. Firma içi süreçlerin sürekliliği, denetimi ve iyileştirilebilirliği AQAP-2110 NATO Kalite Standardı ile garanti altına alınmıştır.

 Savronik Elektronik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Mühendisi Eskişehir Savronik Elektronik
Kalite MühendisiSavronik Elektronik
• Tercihen Üniversitelerin Endüstri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,• ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007, AQAP 2110 ve IRIS standartları konusunda bilgi/deneyim sahibi,• İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-CBT 213+, IBT 79+ veya IELTS 6,5+) ,• MS Office uygulamalarını çok iyi düzeyde kullanabilen (özellikle Word, Excel, PowerPoint, Project, Visio),• Tercihen ARIS ve SAP programları konusunda deneyim sahibi,• Kalite yönetim sisteminin sürdürülmesine ve iyileştirilmesine katkıda bulunabilecek,• Süreçlerle ilgili problemleri araştıran, çözen ve raporlayabilen,• Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,• Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli,• Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan,• Eskişehir'de ikamet eden,• Sigara kullanmayan,• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,• Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,• İletişim, zaman yönetimi ve takip becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın,Kalite Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Test Teknisyeni Eskişehir Savronik Elektronik
Test TeknisyeniSavronik Elektronik
İki yıllık Mekanik/Mekatronik/Elektrik/Elektronik/Motor/Kontrol bölümlerinden veya Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,Cihaz montaj/demontaj kültürü  ve kabiliyeti olan, Test Merkezi/Laboratuvarında staj/iş tecrübesi olan ve/veya teste karşı ilgili, kumpas, multimetre, torkmetre, sentil gibi mekanik/elektronik cihazları kullanabilen,Teknik resim okuyabilen, gerektiği durumlarda teknik resim çizebilen, Kendine güveni olan, kişisel görünümüne/temizliğine önem veren, gerektiği durumlarda  tek başına seyahat edebilecek,Sigara kullanmayan, Tercihen fotoğrafa/fotoğrafçılığa ilgisi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Analitik düşünme ve analiz etme yeteneği bulunan, Takım çalışmasına yatkın, Seyahat engel bulunmayan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Aktif araç kullanabilen, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan. Test Teknisyeni takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
RAMS Mühendisi Ankara, Eskişehir Savronik Elektronik
RAMS MühendisiSavronik Elektronik
• Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,• İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-CBT 213+, IBT 79+ veya IELTS 6,5+),• En az iki yıl Sistem Mühendisliği tecrübesine sahip,• MS Office uygulamalarını iyi düzeyde kullanabilen,• Görev takip ve ortak çalışma araçları hakkında bilgi/tecrübe sahibi (Jira, SVN vb.),• Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli,• Seyahat engeli olmayan,• Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan,• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,• Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,• İletişim, zaman yönetimi ve takip becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın,RAMS Mühendisi takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Eskişehir Savronik Elektronik
Genel BaşvuruSavronik Elektronik
Şirketimizin değerleri ile uyum sağlamaya istekli, Güvenlik soruşturması engeli bulunmayan, MS Office programlarını ileri düzeyde kullanabilen, Eskişehir'de ikamet eden veya edebilecek, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Öğrenmeye açık, Problem çözme, planlama ve takip yeteneği olan, Disiplinli, inisiyatif alabilecek, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili, Tercihen sigara kullanmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da 2 yıl tecilli Savronik ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı