Serya Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. 

Şirket Bilgileri

 

Serya Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. 


1996 yılında kurulan şirketimiz polyester ve naylon iplik, çözgülü iplik ve örgü kumaş konusunda faaliyet göstermektedir. Şirketimiz iç ve dış piyasalardan temin ettiği iplikleri kendi hazırlama tesislerinde örmeye elverişli hale getirmektedir.  Bu yolla örme sanayinde yer alan firmaların stok ve fire gibi sorunlarını çözerek, firmaların daha az sermaye ile faaliyetlerini devam ettirmelerine katkıda bulunulmaktadır.  Bu özellik firmamızın piyasadaki rekabet gücünü arttırmaktadır. Halen Bursa ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki çeşitli firmaların  iplik ihtiyaçları bu yolla karşılanmaktadır.

Şirketimiz kendi örme makinalarında gelinlik ve duvaklık tül, bayan dış giyim kumaşları, iç giyim ve mayoluk kumaşlar, ayakkabı sanayinde kullanılan kumaşlar, döşemelik ve üst giyimlik kadife kumaşlar, otomotiv astarları ve battaniye kenar bandı üretimi başta olmak üzere birçok ürün yapmaktadır.

YÖNETİM VE ORTAKLIK YAPISI :

Firmamız kendi aile şirketimiz olup, ortaklık yapısı şu şekildedir ;

Hasan FİLİBELİ : Yönetim Kurulu Başkanı, 67, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.  28 sene SİFAŞ Sentetik iplik fabrikasında genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, 1992’de ayrılarak aile şirketini kurmuştur.

Serhan FİLİBELİ : Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 30, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu, Amerika San Diego State University MBA, 1998 yılından bu yana aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Yeşim ARAS : 38, Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu, İsviçre Business School of Lausanne MBA, 1996 yılından bu yana önce firmamızın İstanbul şubesinde, 2003 yılından bu yana da fabrika bünyesinde Mali ve İdari İşlerden sorumludur.

Mehmet Murat ARAS : Yönetim Kurulu Üyesi, 48, ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur. 1996 yılından bu yana önce firmamızın İstanbul şubesinde, 2003 yılından bu yana da fabrika bünyesinde Üretim ve Teknik İşlerden sorumludur.

TESİSLER, ARAÇLAR VE GAYRIMENKULLER:

            Firmamız faaliyetlerini Çalı bölgesinde kiralık olan 2500 m² kapalı alanda sürdürmektedir.  Bünyemizde 4 adet çözgü makinası, 10 adet raşel örgü makinası, 10 Adet İplik Makinası, 1 Adet Şardon makinası, 1 Adet Kumaş Kontrol makinası ve  2 adet Kesme makinası bulunmaktadır.  Makinelerimiz 2003, 2004, ve 2005 model olup ileri teknoloji ile firmamıza piyasada ciddi rekabet gücü ve kalite avantajı sağlamaktadır.

            Firmamızın Bursa Organize Sanayi Bölgesinde alt yapısı tamamlanmış 3,114 m² arsası bulunmaktadır. Ayrıca firma bünyemizde 1 Adet Kamyon, 1 Adet kamyonet, 1 Adet Servis Minibüsü, 6 Adet Binek Araç bulunmaktadır.

FAALİYET :

            Firmamız giriş bölümünde de bahsedildiği üzere Çözgülü Örme Kumaş, Çözgülü iplik ve yeni devreye girecek olan Polyester İplik üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.  Firmamız tekstilin genel gidişatında üretimden çok pazarlama faaliyetinin önem kazandığını önceden görerek 2003 yılında Pazarlama ve servis firmamız olan Serya Tekstil Ltd. Şti’nin kurulmasını sağlamıştır. Serya Tekstil Ltd. pazarlama alanında değişik sektörlere servis sağlayarak üretimin sektörel çalkantılardan minimum ölçüde etkilenmesini sağlamıştır.  Aynı paralellikte firmamızın esnek ve teknolojik makine parkuru farklı sektörlere ürün yapabilmesiyle pazarlamayı desteklemekte ve birçok ürün gamında kritik stok yapılarak ürün terminleri minimuma indirilmektedir.Serya Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.