SİMGE Group 

Şirket Bilgileri

http://www.simgegroup.com.tr

Simge Group

   

  

Simge Grup, Mehmet Nezir Gencer’ in 1978 yılında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ndeki görevinden ayrılarak Bursa’da kurduğu, 1988’e kadar Türkiye genelinde başarı ile çok sayıda yol inşaatı, sanat yapıları, içme suyu ve kanalizasyon inşaatı, içme suyu göleti inşaatı, arıtma tesisi ve bina inşaatı projeleri gerçekleştiren Simge İnşaat ile temelleri atılan, bugün müteahhitlik, sanayii, ticaret ve  hizmet sektörlerinde başarı ile hizmet veren çok sayıda kuruluşu bünyesinde bulunduran bir topluluktur. 

Simge Grup, halen, şehir içi yol üst yapı elemanları üretim uygulama kuruluşları;Simge-Mat Bursa, Koca-Falt Kocaeli, İz-Falt İzmir,

Agrega Hazırlama ve Asfalt Plenti üretimi yapan kuruluşu; e-mak Bursa,

Lojistik ve Servis Hizmetleri kuruluşu; Simge Yak-Pa

Dış Ticaret Kuruluşu;  Simge-Mak’ tan oluşmaktadır. 

SİMGE GRUP ŞEHİR İÇİ YOL ÜST YAPI ELEMANLARI ÜRETİM VE UYGULAMA KURULUŞLARI;

Simge-Mat Bursa;

Simge-Mat, Bursa’ da 1988 yılından itibaren Simge İnşaatın devamı olarak, aynı kadro kurulmuş ve özellikle kent içi yol yapımı, bitümlü sıcak karışım üretimi ve uygulamaları ile faaliyetlerini sürdürmüş ve konusundan uzman kadrosu, bilgi birikimi ve deneyimi ile kısa zamanda başarılı projeler gerçekleştirmiştir.

Simge-Mat, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri olmak üzere, Bilecik, Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

Başköy’ de kurulu hali hazırdaki üretim kapasitenin üç katına çıkaracak son teknoloji yeni tesis yatırımı ve eski tesislerin modernizasyonu projesi hedeflendiği gibi 2005 yılı sonundan önce bitirilmek üzere sürmektedir.

Simge-Mat ürünlerinden; Bitümlü Kaplama Karışımları-Aşınma, Binder ve Bitümlü Temel- Türk Standartları Enstitüsü “TSEK Kalite Uygunluk Belgesi” ne sahiptir.

Simge-Mat, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları sürmektedir.

Koca-Falt Hereke;

Kocaeli Hereke’ de 2001 yılından itibaren Taş Ocağı İşletmesi, Mermer Ocağı İşletmesi, Konkasör Plenti, PMT ve Asfalt Plenti ile hizmete başlayan Koca-Falt, bölgenin en modern ve en büyük üretim tesisidir. 

Koca-Falt, Marmara Bölgesinde başta İstanbul/Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya il ve ilçe belediyeleri olmak üzere bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

İz-Falt İzmir;

İzmir Torbalı’ da 1997 yılından itibaren Taş Ocağı İşletmesi, Konkasör Plenti, PMT ve Asfalt Plenti ile hizmete başlayan İz-Falt, bölgenin en modern ve en büyük Asfalt üretim tesislerindendir. 

İz-Falt Ege Bölgesinde İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta gibi il ve ilçe belediyeleri olmak üzere bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

SİMGE GRUP SANAYİ, TİCARET VE HİZMET KURULUŞLARI; 

e-mak Makine Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti.;

1992 yılında  Mehmet Nezir Gencer tarafından asfalt üretimi ve müteahhitliği yapan Simge Grup şirketlerinin ihtiyacı olan iş makinelerini üretebilmek amacıyla kurulmuş ve 1998 yılına kadar yol yapımında kullanılan  Asfalt Kesme Makinesi, Finişer gibi çeşitli makineler üretmiştir.

e-mak, 1998 yılı itibariyle Simge Grup şirketlerince ihtiyaç duyulan ve yurt dışından yüksek fiyatlarla ithal edilen, e-mak’ ın üretilebilmesi için hiçbir engel olmayan ilk asfalt plenti üretimini gerçekleştirmiş kullanıma almıştır.

İlk üretiminin beklenenin üzerinde başarı sağlaması üzerine Simge Grup dışındaki kuruluşlar için üretim hedeflenmiş buna uygun stratejiler oluşturulmuştur.

Bu hedef ve stratejileri doğrultusunda, yönetim ve organizasyonu,  üretim teknolojileri ve alt yapısı, insan kaynakları, ürünlerinin uluslararası standart ve direktiflere uygunluğu yeniden yapılandırılmış, iç ve dış piyasa araştırmaları yapılarak ve üretime başlanmıştır.

e-mak çok kısa zamanda, yaptığı buluşlar, sektöre kazandırdığı yenilikler, ürün çeşitliliği, ürün teknolojisi ve kalite düzeyleri, üretim teknolojileri, üretim kapasitesi ve teslimat performansı gibi konularda

Yak-Pa Lojistik ve Servis Hizmetleri;

Tüm Simge GrupSİMGE Group İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Forklift Operatörü Bursa SİMGE Group
Forklift OperatörüSİMGE Group
Forklift Operatörü belgesine sahip Askerlik görevini tamamlamış En az 3 yıl Linde dizel forklift kullanma tecrübesine sahip Bursa' da ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Teknikeri Bursa SİMGE Group
İnşaat TeknikeriSİMGE Group
Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümünden mezun MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen Gelişime ve sorumluluk almaya istekli, iletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın Yol, altyapı ve üstyapı işlerinde saha çalışmalarında görev alabilecek Esnek iş saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek 35 yaşını aşmamış Askerlik görevini tamamlamış B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Harita Teknikeri Bursa SİMGE Group
Harita TeknikeriSİMGE Group
* Üniversitelerin Harita Teknikerliği bölümünden mezun,* En az 3 yıl şantiye ve saha tecrübesi olan,* Netcad, Autocad, Ms Ofis v.b. programları kullanabilen,* Tercihen Yol işlerinde tecrübe sahibi,* Ölçüm cihazlarını kullanabilen ( Gps, Total Station, Nivo v.b )* Askerlik görevini tamamlamış,* En az B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,* Bursa da ikamet eden veya edebilecek,* Gelişime ve sorumluluk almaya istekli, iletişimi kuvvetli* Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi Kocaeli SİMGE Group
Saha MühendisiSİMGE Group
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Yol alt ve üst yapısı ile sanat yapıları konularında en az 3 yıl deneyimli, MS Office ve AutoCAD programlarını etkin kullanabilen, Gelişime ve sorumluluk almaya istekli, iletişimi kuvvetli Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için), En az B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Mühendisi Kocaeli SİMGE Group
Teknik Ofis MühendisiSİMGE Group
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Hakediş ve kesin hesap konularında en az 3 yıl deneyimli, MS Office ve AutoCAD programlarını etkin kullanabilen, Gelişime ve sorumluluk almaya istekli, iletişimi kuvvetli Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için), En az B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı