SİMGE Group 

Şirket Bilgileri

http://www.simgegroup.com.tr

Simge Group

   

  

Simge Grup, Mehmet Nezir Gencer’ in 1978 yılında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ndeki görevinden ayrılarak Bursa’da kurduğu, 1988’e kadar Türkiye genelinde başarı ile çok sayıda yol inşaatı, sanat yapıları, içme suyu ve kanalizasyon inşaatı, içme suyu göleti inşaatı, arıtma tesisi ve bina inşaatı projeleri gerçekleştiren Simge İnşaat ile temelleri atılan, bugün müteahhitlik, sanayii, ticaret ve  hizmet sektörlerinde başarı ile hizmet veren çok sayıda kuruluşu bünyesinde bulunduran bir topluluktur. 

Simge Grup, halen, şehir içi yol üst yapı elemanları üretim uygulama kuruluşları;Simge-Mat Bursa, Koca-Falt Kocaeli, İz-Falt İzmir,

Agrega Hazırlama ve Asfalt Plenti üretimi yapan kuruluşu; e-mak Bursa,

Lojistik ve Servis Hizmetleri kuruluşu; Simge Yak-Pa

Dış Ticaret Kuruluşu;  Simge-Mak’ tan oluşmaktadır. 

SİMGE GRUP ŞEHİR İÇİ YOL ÜST YAPI ELEMANLARI ÜRETİM VE UYGULAMA KURULUŞLARI;

Simge-Mat Bursa;

Simge-Mat, Bursa’ da 1988 yılından itibaren Simge İnşaatın devamı olarak, aynı kadro kurulmuş ve özellikle kent içi yol yapımı, bitümlü sıcak karışım üretimi ve uygulamaları ile faaliyetlerini sürdürmüş ve konusundan uzman kadrosu, bilgi birikimi ve deneyimi ile kısa zamanda başarılı projeler gerçekleştirmiştir.

Simge-Mat, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri olmak üzere, Bilecik, Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

Başköy’ de kurulu hali hazırdaki üretim kapasitenin üç katına çıkaracak son teknoloji yeni tesis yatırımı ve eski tesislerin modernizasyonu projesi hedeflendiği gibi 2005 yılı sonundan önce bitirilmek üzere sürmektedir.

Simge-Mat ürünlerinden; Bitümlü Kaplama Karışımları-Aşınma, Binder ve Bitümlü Temel- Türk Standartları Enstitüsü “TSEK Kalite Uygunluk Belgesi” ne sahiptir.

Simge-Mat, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları sürmektedir.

Koca-Falt Hereke;

Kocaeli Hereke’ de 2001 yılından itibaren Taş Ocağı İşletmesi, Mermer Ocağı İşletmesi, Konkasör Plenti, PMT ve Asfalt Plenti ile hizmete başlayan Koca-Falt, bölgenin en modern ve en büyük üretim tesisidir. 

Koca-Falt, Marmara Bölgesinde başta İstanbul/Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya il ve ilçe belediyeleri olmak üzere bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

İz-Falt İzmir;

İzmir Torbalı’ da 1997 yılından itibaren Taş Ocağı İşletmesi, Konkasör Plenti, PMT ve Asfalt Plenti ile hizmete başlayan İz-Falt, bölgenin en modern ve en büyük Asfalt üretim tesislerindendir. 

İz-Falt Ege Bölgesinde İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta gibi il ve ilçe belediyeleri olmak üzere bu il ve ilçelerdeki resmi ve özel sektör kuruluşlarına kent içi yol yapım hizmetleri vermektedir.

SİMGE GRUP SANAYİ, TİCARET VE HİZMET KURULUŞLARI; 

e-mak Makine Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti.;

1992 yılında  Mehmet Nezir Gencer tarafından asfalt üretimi ve müteahhitliği yapan Simge Grup şirketlerinin ihtiyacı olan iş makinelerini üretebilmek amacıyla kurulmuş ve 1998 yılına kadar yol yapımında kullanılan  Asfalt Kesme Makinesi, Finişer gibi çeşitli makineler üretmiştir.

e-mak, 1998 yılı itibariyle Simge Grup şirketlerince ihtiyaç duyulan ve yurt dışından yüksek fiyatlarla ithal edilen, e-mak’ ın üretilebilmesi için hiçbir engel olmayan ilk asfalt plenti üretimini gerçekleştirmiş kullanıma almıştır.

İlk üretiminin beklenenin üzerinde başarı sağlaması üzerine Simge Grup dışındaki kuruluşlar için üretim hedeflenmiş buna uygun stratejiler oluşturulmuştur.

Bu hedef ve stratejileri doğrultusunda, yönetim ve organizasyonu,  üretim teknolojileri ve alt yapısı, insan kaynakları, ürünlerinin uluslararası standart ve direktiflere uygunluğu yeniden yapılandırılmış, iç ve dış piyasa araştırmaları yapılarak ve üretime başlanmıştır.

e-mak çok kısa zamanda, yaptığı buluşlar, sektöre kazandırdığı yenilikler, ürün çeşitliliği, ürün teknolojisi ve kalite düzeyleri, üretim teknolojileri, üretim kapasitesi ve teslimat performansı gibi konularda

Yak-Pa Lojistik ve Servis Hizmetleri;

Tüm Simge GrupSİMGE Group İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru Bursa SİMGE Group
Genel BaşvuruSİMGE Group
Üniversite mezunu İngilizce, Fransızca ve Arapça yabancı dillerinden en az ikisini bilenKendine güvenen, prezantabl, ikna kabiliyeti yüksek, insan ilişkileri kuvvetliTakım çalışmasına yatkın MS Office programlarına hakim Askerliğini yapmış Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan B sınıfı sürücü ehliyetine sahip, aktif araç kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNİKERİ Bursa SİMGE Group
ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNİKERİSİMGE Group
Meslek Yüksek Okullarının veya Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,Asfalt üretim tesisisi (asfalt plenti) kurulu-işletmeye alınması-bakım ve onarımı işlerinde görev alacak,Elektropnömatik konularında tecrübeli ve malzeme bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Askerlik görevini tamamlamış, En az B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnşaat Teknikeri Bursa SİMGE Group
İnşaat TeknikeriSİMGE Group
Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümünden mezun MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen Gelişime ve sorumluluk almaya istekli, iletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkınYol, altyapı ve üstyapı işlerinde saha çalışmalarında görev alabilecek Esnek iş saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek 35 yaşını aşmamış Askerlik görevini tamamlamış B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrol Teknisyeni Bursa SİMGE Group
Kalite Kontrol TeknisyeniSİMGE Group
En az lise ya da ön lisans düzeyinde eğitim almış olmak Yol üst yapısı ve alt yapısı (zemin, agrega, asfalt ve beton) tasarım ve üretim kalite kontrol süreçlerinde en az 2 yıl deneyimliTercihen Karayolları Genel Müdürlüğü “Araştırma Teknisyeni Geliştirme Kursu” eğitim sertifikası sahibiMS Office programlarını iyi derecede kullanabilen Şantiyelerin yüksek tempolu çalışma ortamına uyum sağlayacak Takım çalışmasına yatkın 40 yaşını aşmamış Askerliğini yapmış, bay   En az B sınıfı sürücü belgesine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Sorumlusu Bursa SİMGE Group
Kalite Kontrol SorumlusuSİMGE Group
Lisans ya da ön lisans (tercihen İnşaat, Jeoloji, Kimya vb.) eğitimi almış olmakYol üst yapısı ve alt yapısı (zemin, agrega, asfalt ve beton) tasarım ve üretim kalite kontrol süreçlerinde en az 5 yıl deneyimliTercihen Karayolları Genel Müdürlüğü “Araştırma Teknisyeni Geliştirme Kursu”eğitim sertifikası sahibiMS Office programlarını iyi derecede kullanabilen Şantiyelerin yüksek tempolu çalışma ortamına uyum sağlayacak Takım çalışmasına yatkın Askerliğini yapmış, bay   En az B sınıfı sürücü belgesine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı