STM AŞ. 

Şirket Bilgileri

http://www.stm.com.tr 

STM AŞ.
 

1991 yılından bu yana, özellikle savunma sistemleri ve projeleri alanında mühendislik destek hizmetleri veren, yazılım / sistem geliştirme alanında özgün kavram ve çözümler geliştiren STM, bugüne kadar edindiği ileri seviyedeki bilgi birikimi ve deneyimini, kamu ve özel sektörün de hizmetine sunma ve bunu geniş bir bakış açısıyla bir hizmet ağına dönüştürme hedefine yönelmiştir. Bu alanda, özellikle ileri teknoloji içeren tedarik projelerinde danışmanlık hizmetleri, konsept araştırması ve demonstrasyonu, fizibilite analizleri, teknik ve teknolojik değerlendirmeler, sivil havacılık uygulamaları ve özel uzmanlık gerektiren mühendislik çözümleri konuları ağırlık kazanmış olup, çalışmalar, aşamalı olarak başlatılan projelerle somut hale getirilmektedir.

Savunma Sanayi İcra Kurulu’nun kararı ile kurulmuş olan STM’nin kuruluş amacı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na (SSM), sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi, lojistik konularında destek hizmetleri sağlamak ve savunma sistemleri için yazılım teknolojilerini kazandırmak, yazılım geliştirme, bakım/idame amaçlı milli bilgisayar merkezleri kurmak ve işletmektir.

Savunma alanındaki kritik teknolojileri ülkemize kazandırmayı hedefleyen misyonu ile STM, askeri ve sivil alanlarda teknoloji odaklı danışmanlık ve mühendislik çözümleri üreten uluslararası düzeyde saygın bir hizmet kuruluş olmayı vizyonu olarak belirlemiştir. Buna göre, ulusal savunmamızın ihtiyaç duyduğu alanlarda sağlanmakta olan hizmetlerin, kalitesini ve kapsamını arttırarak sürdürmek ve kritik alanlardaki bilgi ve teknoloji altyapısını, yerli işgücü ve bilgi birikimine dayalı olarak kurmak, kurumsallaştırmak ve geliştirmek şirketin öncelikli stratejik hedefleri arasında yer almaktadır.

 

STM, bilgiye dayalı hizmetlerin ortaya konulmasında en büyük öz kaynağın insan kaynağı olduğunun bilinci ile, bünyesindeki mevcut personelin mesleki gelişimi için gerekli olan çeşitli eğitimleri alması ve kariyer gelişimi/planlaması için imkan tanımaktadır. 
STM AŞ. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 26
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SİBER HAREKAT MERKEZİ YÖNETİCİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
SİBER HAREKAT MERKEZİ YÖNETİCİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM’de Siber Güvenlik Kariyer FırsatıTürkiye’nin İlk Siber Füzyon Merkezinde Çalışmak İster Misiniz? Ülkemizin Siber Güvenlik Yeteneklerine üst seviyede katkı sağlayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Siber Füzyon Merkezi faaliyet göstermektedir. Siber Füzyon Merkezi (SFM) Siber Harekât Merkezi (SHM), Siber Tehdit İstihbaratı Merkezi (SİM) ve Zararlı Yazılım Analizi Laboratuvarı birimlerinden oluşmaktadır. SHM ana görevi Kurum sistemlerinin aktif olarak gözlemleyerek hem performans, hem de siber saldırılar sebebiyle meydana gelebilecek istenmeyen değişiklikleri tespit etmek, bu değişikliklere belirlenen süreçler kapsamında gerekli tepkileri göstermek ve istenmeyen durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak; siber tehdit istihbaratı kapsamında olası tehditleri ortaya koyup saldırı gerçekleşmeden önlemleri almak üzere yapılacakları belirlemektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  SİBER HAREKAT MERKEZİ YÖNETİCİSİ  pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Bilişim teknolojileri alanında 8+ yıl tecrübeli olmak, Bilgi güvenliği alanında 5+ yıl tecrübeli olmak, 3+ yıl doğrudan SHM ve ekip yönetimi tecrübesine sahip olmak, SHM tesisi ve yönetiminde yeni teknolojileri kullanmış olmak, SHM süreçlerine hâkim olmak, SLA yönetimi yapmış olmak, Zaman ve sonuç odaklı çalışan, Siber olay müdahale süreçlerinde tecrübeli olmak, Güvenlik teknolojilerinin seçimi, uygulanması ve yönetimi hakkında deneyimli olmaki,SIEM sistemlerini kurma, yapılandırma ve yönetme tecrübesine sahip olmak, Kendisine tahsis edilen projelerde vardiya usulü çalışacak SFM/SHM/SİM personelini yönetebilecek/ denetleyebilecek/ problemleri çözebiliyor olmak,CISSP, OSCP, CEH, CISA, GIAC, ISO/IEC 27001 denetçi, PMP, PRINCE2 vb. uluslararası geçerliliği olan güvenlik sertifikalarından asgari ikisine sahip olmak. (SANS kurslarından ilgili alanda kurs belgesi sahibi ise, bir sertifikasyon yeterlidir).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SİBER HAREKAT MERKEZİ (SHM) ANALİSTİ Ankara STM
SİBER HAREKAT MERKEZİ (SHM) ANALİSTİSTM
STM’de Siber Güvenlik Kariyer FırsatıTürkiye’nin İlk Siber Füzyon Merkezinde Çalışmak İster Misiniz? Ülkemizin Siber Güvenlik Yeteneklerine üst seviyede katkı sağlayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Siber Füzyon Merkezi faaliyet göstermektedir. Siber Füzyon Merkezi (SFM) Siber Harekât Merkezi (SHM), Siber Tehdit İstihbaratı Merkezi (SİM) ve Zararlı Yazılım Analizi Laboratuvarı birimlerinden oluşmaktadır. SHM ana görevi Kurum sistemlerinin aktif olarak gözlemleyerek hem performans, hem de siber saldırılar sebebiyle meydana gelebilecek istenmeyen değişiklikleri tespit etmek, bu değişikliklere belirlenen süreçler kapsamında gerekli tepkileri göstermek ve istenmeyen durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak; siber tehdit istihbaratı kapsamında olası tehditleri ortaya koyup saldırı gerçekleşmeden önlemleri almak üzere yapılacakları belirlemektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  SİBER HAREKAT MERKEZİ (SHM) ANALİSTİ pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Bilişim Sistemleri vb. bölümlerinden mezun olmak,Tercihen ilgili bölümlerde yüksek lisans ya da doktora yapmış/yapıyor olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan, İyi seviyede İngilizce bilen, Bilişim teknolojileri alanında 3+ yıl tecrübe sahibi, Bilgi güvenliği alanında 2+ yıl tecrübe sahibi, 1+ yıl SIEM gözlemleme, güvenlik duvarları yönetimi, saldırı tespit sistemleri, tehdit analizi, zararlı yazılım incelemesi, vb. ilgili alanlarda sistem yönetimi tecrübesine sahip,Güvenlik teknolojilerinin seçimi, uygulanması ve yönetimi hakkında deneyim sahibi,CISSP, OSCP,CEH, CISA, GIAC, ISO/IEC 27001 denetçi vb. uluslararası geçerliliği olan güvenlik sertifikalarından asgari birine veya SANS kurslarından ilgili alanda kurs belgesine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SİBER GÜVENLİK UZMANI Ankara STM
SİBER GÜVENLİK UZMANISTM
STM’de Siber Güvenlik Kariyer FırsatıTürkiye’nin İlk Siber Füzyon Merkezinde Çalışmak İster Misiniz? Ülkemizin Siber Güvenlik Yeteneklerine üst seviyede katkı sağlayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Siber Füzyon Merkezi faaliyet göstermektedir. Siber Füzyon Merkezi (SFM) Siber Harekât Merkezi (SHM), Siber Tehdit İstihbaratı Merkezi (SİM) ve Zararlı Yazılım Analizi Laboratuvarı birimlerinden oluşmaktadır. SHM ana görevi Kurum sistemlerinin aktif olarak gözlemleyerek hem performans, hem de siber saldırılar sebebiyle meydana gelebilecek istenmeyen değişiklikleri tespit etmek, bu değişikliklere belirlenen süreçler kapsamında gerekli tepkileri göstermek ve istenmeyen durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak; siber tehdit istihbaratı kapsamında olası tehditleri ortaya koyup saldırı gerçekleşmeden önlemleri almak üzere yapılacakları belirlemektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  SİBER GÜVENLİK UZMANI pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Bilişim Sistemleri vb. bölümlerinden mezun olmak,Tercihen ilgili bölümlerde yüksek lisans ya da doktora yapmış/yapıyor olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan, İyi seviyede İngilizce bilen, Bilgi güvenliği alanında 5+ yıl tecrübe sahibi, 3+ yıl güvenlik sistemleri işletme ve yönetimi yapmış, Kuruluşların siber güvenlik seviyelerindeki uyumu tespit etmek üzere denetimlerde bulunmuş,Bilgi güvenliğinin yönetimsel, fiziksel ve teknik perspektiflerine hâkim, Güvenlik teknolojilerinin seçimi, uygulanması ve yönetimi hakkında deneyim sahibi,Siber risk tespiti ve değerlendirmesi konularında tecrübe sahibi, Kurum sistemlerinin bilgi güvenlik standartlarının uyumu konusunda tecrübe sahibi (ISO/IEC 27001, COBIT, PCI DSS vb.) (tercihen bu alanda uygulayıcı olarak çalışmış),Proaktif, Siber güvenlik gereksinimlerinin tespitinde tecrübe sahibi, CISSP, CISA, COBIT, PCI DSS, ISO/IEC 27001 denetçi vb. uluslararası geçerliliği olan güvenlik sertifikalarından asgari ikisine sahip (SANS kurslarından ilgili alanda kurs belgesi sahibi ise, bir sertifikasyon yeterlidir).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA UZMANI Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA UZMANISTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM’de Siber Güvenlik Kariyer FırsatıTürkiye’nin İlk Siber Füzyon Merkezinde Çalışmak İster Misiniz? Ülkemizin Siber Güvenlik Yeteneklerine üst seviyede katkı sağlayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Siber Füzyon Merkezi faaliyet göstermektedir. Siber Füzyon Merkezi (SFM) Siber Harekât Merkezi (SHM), Siber Tehdit İstihbaratı Merkezi (SİM) ve Zararlı Yazılım Analizi Laboratuvarı birimlerinden oluşmaktadır. SHM ana görevi Kurum sistemlerinin aktif olarak gözlemleyerek hem performans, hem de siber saldırılar sebebiyle meydana gelebilecek istenmeyen değişiklikleri tespit etmek, bu değişikliklere belirlenen süreçler kapsamında gerekli tepkileri göstermek ve istenmeyen durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak; siber tehdit istihbaratı kapsamında olası tehditleri ortaya koyup saldırı gerçekleşmeden önlemleri almak üzere yapılacakları belirlemektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA UZMANI pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Matematik,Bilişim Sistemleri Yönetimi vb. bölümlerinden mezun olmak,Tercihen ilgili bölümlerde yüksek lisans ya da doktora yapmış/yapıyor olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan, İyi seviyede İngilizce biliyor olmak, Linux konusunda ileri seviye deneyime sahip olmak, Açık kaynak kodlu bulut teknolojileri konusunda tecrübeli olmak, Sistem yönetimi tecrübeli olmak, OpenStack bulut bilişim altyapısında tecrübeli  olmak,(tasarım, kurulum, işletme ve bakım)Linux tabanlı sanallaştırma sistemlerinde deneyimli olmak, (Xen, KVM, vb.) Ağ yapılandırması konusunda bilgi ve beceri sahibi, tecrübeli olmak, (Sanal switch, sanal ağ, routing vb.)Python programlama dili konusunda tecrübeli olmak, Chef, Puppet, Ansible gibi araçlardan en az birinde deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PENTEST/SIZMA TESTİ UZMANI Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
PENTEST/SIZMA TESTİ UZMANISTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM’de Siber Güvenlik Kariyer FırsatıTürkiye’nin İlk Siber Füzyon Merkezinde Çalışmak İster Misiniz? Ülkemizin Siber Güvenlik Yeteneklerine üst seviyede katkı sağlayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Siber Füzyon Merkezi faaliyet göstermektedir. Siber Füzyon Merkezi (SFM) Siber Harekât Merkezi (SHM), Siber Tehdit İstihbaratı Merkezi (SİM) ve Zararlı Yazılım Analizi Laboratuvarı birimlerinden oluşmaktadır. SHM ana görevi Kurum sistemlerinin aktif olarak gözlemleyerek hem performans, hem de siber saldırılar sebebiyle meydana gelebilecek istenmeyen değişiklikleri tespit etmek, bu değişikliklere belirlenen süreçler kapsamında gerekli tepkileri göstermek ve istenmeyen durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak; siber tehdit istihbaratı kapsamında olası tehditleri ortaya koyup saldırı gerçekleşmeden önlemleri almak üzere yapılacakları belirlemektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  PENTEST/SIZMA TESTİ UZMANI pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Yönetimi vb. bölümlerinden mezun olmak, Tercihen ilgili bölümlerde yüksek lisans ya da doktora yapmış/yapıyor olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan, İyi seviyede İngilizce bilen, Daha önce sızma testi projelerinde görev almış ve en az 2 yıl deneyimli, Sızma testi metodolojilerine hâkim, Kali Linux, Metasploit, Nessus, Burpsuite Pro, Netsparker, Acunetix gibi araçlarla tecrübesi olan,Tercihen OSCP, CEHv9, LPT, GPEN, ECSA, TSE Sızma Testi Uzmanı ve benzeri güvenlik sızma testi sertifikalarından bir ya da birkaçına sahip,Tercihen Unix benzeri işletim sistemleri ve betik kodlama konusunda deneyimli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği,Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun olmak,Savunma Sanayii projelerinde minimum 8 yıl tecrübeli olmak, Simülasyon teknolojileri konusunda bilgi sahibi olmak, C/C++ konusunda tecrübe sahibi olmak, Yazılım Geliştirme süreçleri konularında bilgi sahibi olmak, UML tasarım konusunda tecrübe sahibi olmak, Yazılım konfigürasyon yönetimi araçları kullanma konusunda tecrübe sahibi olmak,DOORS gereksinim yönetimi aracı kullanma konusunda tecrübe sahibi olmak, Takım liderliği ve yazılım tasarımı konusunda tecrübe sahibi olmak, İyi derecede İngilizce biliyor olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, Seyahat etme engeli bulunmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Özellikler :Doktora veya yüksek lisans mezunu olmak, Simülasyon/oyun geliştirme kapsamında fizik motoru kullanmış veya geliştirmiş olmak,3 boyutlu görselleme araçları/kütüphaneleri kullanmış veya geliştirmiş olmak,Arakatman mimarileri konusunda(HLA,DDS,DIS vb.) bilgi sahibi olmak. Dağıtık mimaride yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak, GIS uygulamaları/kütüphaneleri kullanım/geliştirme tecrübesine sahip olmak, Matematik/fizik model entegrasyonu konusunda tecrübeli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
ITSEF DEĞERLENDİRME UZMANI Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. AŞ
ITSEF DEĞERLENDİRME UZMANISTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. AŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak, proje yönetimi alanında kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var…STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ VE MÜHENDİSLİK AŞ olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini ITSEF DEĞERLENDİRME UZMANI pozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz.Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Matematik, ve benzeri bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans derecesine sahip,En az 2 yıl test ve değerlendirme, bilgi sistemlerinin sistem analizi, bilgisayar güvenliği, ağ güvenliği, bilgi güvenliği, risk yönetimi gibi konularda çalışmış,Kalite yönetim sistemleri, projelerin kaliteye uyumları, raporlama faaliyetleri, ISO 17025, Ortak Kriterler, Ortak Kriterler Değerlendirme Yöntemleri gibi konularda ilgili,Aşağıdaki konulardan en az birinde tecrübeye sahip:Ortak Kriterler, Ortak Kriterler Değerlendirme Yöntemleri, ISO 17025, Yazılım güvenlik mimarileri, Yazılım mühendisliği ve test metodolojileri, Sızma testi, IT cihazları kalite kontrol ve testleri, Zafiyet test ve değerlendirme, TCP/IP protokolü tasarımı, uygulaması, Gömülü yazılım mühendisliği, Kaynak kodu zafiyet incelemesi, Elektronik cihaz tasarımı. Tercihen:Güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi, Kalite yönetim süreçleri hakkında bilgi sahibi, Yazılım geliştirme ve güvenli kod yazma konusunda bilgili, Bilgi Güvenliği/Bilgi Teknolojileri Denetimi konusunda tecrübeli, Kriptografik algoritma tasarımı, uygulaması ve anahtar yönetim alanında tecrübeli,CISSP, CEH, OSCP gibi güvenlik sertifikasyonları ile Ortak Kriterler/Kalite Yönetim Sistemi eğitimlerine yönelik sertifikasyonlarına sahip,İyi seviyede İngilizce bilen, Analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kolay öğrenebilen, çözüm ve sonuç odaklı,Erkek adaylar için tercihen askerliğini yapmış adaylara ihtiyaç duyulmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
JAVA YAZILIM MİMARI Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
JAVA YAZILIM MİMARISTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak, proje yönetimi alanında kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var…STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ VE MÜHENDİSLİK AŞ olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini JAVA YAZILIM MİMARI pozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz.Üniversitelerin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans derecesine sahip olmak,En az 8 yıl yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak, İyi seviyede İngilizce biliyor olmak, Problem çözme ve analitik düşünme becerisi gelişmiş ve takım çalışmasına yatkın olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Aşağıdaki konulardan en az birinde tecrübeye sahip:Çok katmanlı ve dağıtık yazılım mimarileri JEE (JTA, JMS, JNDI vb.) Java teknolojileri Web servisleri geliştirme, kullanma ve test etme deneyimi ve ilgili standartlar (REST, SOAP, WSDL, vb.)İlişkisel veritabanları SOA ve ESB ORM (JPA, Hibernate, EJB, Eclipselink vb.) teknolojileri Tomcat, Weblogic, Jetty, Glassfish vb. gibi uygulama sunucuları Xml, XSLT, XPath, ve XQuery Ajax, JQuery, Javascript, HTML, CSS vb. web teknolojileri Sparx Enterprise Architect, IBM RSA/RSM JMeter, Selenium vb. test araçları JasperReports, Birt vb. raporlama araçları Versiyon kontrol sistemleri Dokümantasyon (gereksinim, tasarım, test vb.) ve fonksiyonel test süreçleri Unix/Linux türevlerinin kullanımı, yapılandırılması, sunucu kurulumu/yönetimi ve bu platformlar üzerinde çalışacak yazılım ve betik (bash vb.) geliştirme ve entegrasyonu.Tercihen:Java SE sertifikalarına sahip olmak, Ek olarak Pyhton, Perl, Ruby, PHP, C, C++ gibi programlama dillerinden en az biri ile ilgili deneyim sahibi olmak,Vaadin, GWT, JSF, JSP ve Servlet teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak, NoSQL veritabanları (MongoDB vb.) hakkında bilgi sahibi olmak, AngularJs, React, Backbone vb. teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak, IEEE 12207 yazılım yaşam döngüsü süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak, Çevik metodolojiler konusunda bilgi sahibi olmak, Temel ağ teknolojileri ve güvenlik (ağ, sistem ve yazılım) kavramları hakkında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
DANIŞMAN (MÜHENDİS) Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
DANIŞMAN (MÜHENDİS)STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak, proje yönetimi alanında kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek ve teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız size güzel bir teklifimiz var… STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini; Helikopter, Uçak, Ar-Ge, Elektronik Harp ve Radar Projeleri'nde görev almak üzere DANIŞMAN pozisyonunda firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz… ·   Üniversitelerin Elektrik-Elektronik, Havacılık-Uzay, Makine Mühendisliği Bölümleri’nden mezun, tercihen alanı ile ilgili yüksek lisans derecesi olan,·   Alanında en az 4 yıl Tasarım/Üretim/Sistem Mühendisliği deneyimine sahip,·   Çok iyi seviyede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine hakim,·   İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,·   Karar verebilme yeteneğine sahip·   Askerlik ile ilişiği bulunmayan (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
PROJE YÖNETİCİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
PROJE YÖNETİCİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıda belirtilen ölçütlere uyan siz değerli adaylarımızı  PROJE YÖNETİCİSİpozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri vb. bölümlerinden mezun olmak,Bilişim teknolojileri alanında 8+ yıl tecrübeli olmak, tercihen siber güvenlik alanında bilgi sahibi olmak,Proje yönetim metodolojilerine hakim ve tercihen PMP sertifikasına sahip olmak,CISSP, OSCP,CEH, CISA, GIAC, ISO/IEC 27001denetçi, PMP, PRINCE2 vb. uluslararası geçerliliği olan güvenlik sertifikalarından asgari ikisine sahip (SANS kurslarından ilgili alanda kurs belgesi sahibi ise, bir sertifikasyon yeterlidir).Güvenlik teknolojilerinin seçimi, uygulanması ve yönetimi hakkında deneyimli olmak,İyi seviyede İngilizce biliyor olmak, Sonuç odaklı, inisiyatif alabilen, kendini geliştirebilen, Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, bilgi paylaşımına açık,Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, Ankara’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
MAKİNE DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) STM
MAKİNE DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİSTM
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı MAKİNE DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinin Ilgili bölümlerden ( tercihen Gemi İnşa ve Gemi Makinaları  veya Makina Mühendisliği) mezunu,MS Office uygulamalarına hakim, Çok iyi derecede İngilizce, Sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme ve problem çözme becerilerine sahip, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliecek,Yurt içi/ yurt dışı seyehat engeli olmaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve erkek adayların askerliklerini tamamlamış olması/hizmet dönemi için tecilli olması, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda STM’de çalışmasına mani bir husus bulunmaması gerekmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DENİZALTI DİZAYN MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) STM
DENİZALTI DİZAYN MÜHENDİSİSTM
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı DENİZALTI DİZAYN MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinin Ilgili bölümlerden ( tercihen Gemi İnşa ve Gemi Makinaları  Mühendisliği) mezunu,MS Office uygulamalarına hakim, Çok iyi derecede İngilizce, Sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme ve problem çözme becerilerine sahip, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliecek, Yurt içi/ yurt dışı seyehat engeli olmaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve erkek adayların askerliklerini tamamlamış olması/hizmet dönemi için tecilli olması, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda STM’de çalışmasına mani bir husus bulunmaması gerekmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU Ankara, İstanbul(Avr.)... STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. AŞ
GENEL BAŞVURUSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. AŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren projelerde söz sahibi olmak, kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek ve eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, başvurularınızı STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak bekliyoruz...         Üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun,          Tercihen alanı ile ilgili yüksek lisans yapmış,          İyi derecede İngilizce bilen,          İletişim becerisi ve insan ilişkileri güçlü,          Kalite ve sonuç odaklı,          Yeniliklere ve gelişime açık,          Erkek adaylar için tercihen 2 yıl tecilli ya da askerlik hizmetini tamamlamış olmak. Başvurularınızı çalışmak istediğiniz bölüm ve pozisyonu belirten bir ön yazı ile yapmanızı rica ederiz. Başvurularınız orta ve uzun vadede açılabilecek pozisyonlarda değerlendirilecek olup, niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. olarak göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SERTİFİKASYON UZMANI UÇUŞ/PERFORMANS Ankara STM AŞ
SERTİFİKASYON UZMANI UÇUŞ/PERFORMANSSTM AŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak, proje yönetimi alanında kendinizeyeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var…STM AŞ olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyeleriniKIDEMLİ/UZMAN SERTİFİKASYON MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…Üniversitelerin Uçak/Havacılık/ Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,Hava araçları tasarım projelerinde uçuşa elverişlilik sertifikasyonu süreçlerinde görev almaya istekli,Tercihen alanında yüksek lisans yapmış, Yazılı ve sözel olarak çok iyi seviyede İngilizce bilen,Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, bilgi paylaşımına açık,Tercihen uçuşa elverişlilik standartları ve gereksinimleri konusunda bilgi sahibi,Tercihen PPL sahibi olmak, Tercihen Uçuş Simülatörü konusunda bilgili,Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek Adaylar İçin), Ankara’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SERTİFİKASYON MÜHENDİSİ EMNİYET/GÜVENİLİRLİK Ankara Savunma Teknolojileri Müh. ve Tic. A.Ş.
SERTİFİKASYON MÜHENDİSİ EMNİYET/GÜVENİLİRLİKSavunma Teknolojileri Müh. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Havacılık Projeleri'nde söz sahibi olmak, proje yönetimi alanında kendinizeyeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var…STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini Kıdemli / Uzman SertifikasyonMühendisi pozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz…
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MAKİNE MÜHENDİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
MAKİNE MÜHENDİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıda belirtilen ölçütlere uyan siz değerli adaylarımızı  KIDEMLİ MAKİNE MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Tercihen üniversitelerin Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun,Mekanik tasarım konusunda tecrübeli olmak, Gerekli tasarım araçlarını kullanabilen (tercihen SOLIDWORKS), Sistem, alt sistem, parça imalatı konularında çalışmış, imalat süreçlerine hakimİmalatı yapılan parçaların teknik resime uygunluğunun kontrol edilmesi konusunda tecrübeli olmakÖğrenmeye açık, meraklı, araştırma yeteneğine güvenen, ekip çalışmasına uyumlu,Yazılı ve sözel olarak çok iyi seviyede İngilizce bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ (GÖMÜLÜ SİSTEMLER) Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ (GÖMÜLÜ SİSTEMLER)STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. olarak konusunda deneyimli, aşağıda belirtilen ölçütlere uyan siz değerli adaylarımızı  KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ (GÖMÜLÜ SİSTEMLER) pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Tercihen üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun,İnsansız hava araçları alanında tecrübeli ve/veya kendini geliştirme konusunda yüksek motivasyon sahibi,Matematiksel düşünme, analiz ve ileri düzey algoritma tasarım yeteneğine sahip,C/C++ dillerinde mikroişlemci ve mikrodenetleyici gömülü yazılımları konusunda en az 5 yıl deneyim sahibi (tercihen ARM, PowerPC, DSP platformları),Linux işletim sistemi üzerinde yazılım geliştirme konusunda tecrübeli olmak, VHDL ve/veya Verilog donanım tanımlama dilleri kullanılarak tercihen Vivado ortamında FPGA tasarımı yapmış olmak,Simülasyon araçları kullanarak RTL seviyesi tasarım doğrulaması yapmış olmak,Datasheet ve devre şeması okuma ve anlama becerisi olan, TCP, UDP, UART, SPI, I2C, USB, CAN, RS485, RS422, MIL-STD-1553, ADC, DAC konularında tecrübesi olan,Laboratuvar ve arazi koşullarında çalışma konusunda motivasyon sahibi, Öğrenmeye açık, meraklı, araştırma yeteneğine güvenen, ekip çalışmasına uyumlu,Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
SATINALMA UZMANI / UZMAN YARDIMCISI Ankara STM
SATINALMA UZMANI / UZMAN YARDIMCISISTM
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  Satınalma Müdürlüğümüzde görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz.·         Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun,·         Tercihen satınalma süreçlerinde en az 3 yıllık deneyime sahip,·         MS Office programlarını ve tercihen SAP programını aktif bir şekilde kullanabilen,·         Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen,·         Planlama ve iletişim becerisi yüksek,·         Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, bilgi paylaşımına açık,·         Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,·         Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,·         Ankara’da ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATINALMA ASİSTANI Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
SATINALMA ASİSTANISTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini  Satınalma Müdürlüğümüzde görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz.·         Tercihen üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun,·         Tercihen satınalma süreçleri hakkında bilgi sahibi,·         Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı ve 4852 sayılı iş kanunun 30. maddesine istinaden engellilik derecesi %40 ve üzerinde olan,·         MS Office programlarını aktif bir şekilde kullanabilen,·         Tercihen SAP hakkında bilgi sahibi,·         Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen,·         Planlama ve iletişim becerisi yüksek,·         Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, bilgi paylaşımına açık,·         Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,·         Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,·         Ankara’da ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KIDEMLİ SİSTEM(DONANIM) MÜHENDİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
KIDEMLİ SİSTEM(DONANIM) MÜHENDİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı KIDEMLİ SİSTEM(DONANIM) MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (tercihen Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar ve benzeri Mühendislik bölümlerinden),En az 5 yıl veri merkezi, ağ teknolojileri, veri depolama sistemleri, yedekleme çözümleri, sanallaştırma altyapıları gibi Bilgi Teknolojileri donanım ve yazılım çözümlerinde tecrübesi olan,Veri Merkezi bileşenleri konusunda ve ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi,Kurumsal ağ ve sistem mimarisi, bilgisayar ağları kurulumu ve yönetimi, bilişim güvenliği mimarileri konularında bilgi sahibi,İş Sürekliliği Planlama ve Yönetimi ile Felaket Kurtarma Sistem, Süreç ve Teknolojileri hakkında bilgi sahibiSistem (sunucu, depolama, vb.) ve ağ  (yönlendirici, anahtarlama, güvenlik duvarı vb.) ekipmanlarının kullanımında tecrübe sahibi,Yapısal kablolama uygulama ve standartları hakkında tecrübe sahibi, Veri depolama, yedekleme ve sanallaştırma platformları yönetimi konularında deneyime sahip,Dokümantasyon (gereksinim, tasarım, test vb.) ve kabul test süreçlerinde görev alabilecek,İyi seviyede İngilizce bilen, Problem çözme ve analitik düşünme becerisi gelişmiş, İnisiyatif alabilme, etkin karar verebilme yeteneğine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Sonuç odaklı ve motivasyonu yüksek, teknoloji ve yenilikleri takip eden, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan / tamamlamış. Tercihen;İklimlendirme Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri konusunda bilgi sahibi, Veri merkezi inşaat ve tasarım konusunda tecrübeli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DÖNEMSEL PROJE MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) STM
DÖNEMSEL PROJE MÜHENDİSİSTM
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı,Pakistan Denizde İkmal Tankeri Projesi için; gemi teslim edilene kadar (Ocak 2018) Karaçi/Pakistan’da görev yapmak üzere PROJE MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinin Ilgili bölümlerden( tercihen Elektrik Elektronik Mühendisliği) mezunu,Sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkın. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Çok iyi derecede İngilizce, MS Office uygulamalarına hakim, Özellikle yurtdışı (ve yurt içi) seyahat engeli olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve erkek adayların askerliklerini tamamlamış olması/hizmet dönemi için tecilli olması, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda STM’de çalışmasına mani bir husus bulunmaması gerekmektedir.Pakistan Denizde İkmal Tankeri Projesi için; gemi teslim edilene kadar (Ocak 2018) Karaçi/Pakistan’da görev yapmak üzere
Dönemsel / Proje bazlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak,Siber Güvenlik ve Büyük Verialanında kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var…STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş  olarak konusunda deneyimli, aşağıdaki belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini KIDEMLİ YAZILIM MÜHENDİSİpozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruzSiber güvenlik alanında yürütülen ve yürütülecek olan uzun soluklu projelerde görevlendirilmek üzere,Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği vb. bölümlerden lisans ve üstü derecesinde mezun,İleri seviyede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Takım çalışmasını tercih eden, iletişim becerileri gelişmiş, Analitik düşünebilen, çözüm ve sonuç odaklı, Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden, araştırmacı, öğrenmeye ve gelişmeye açık,Dokümantasyon ve raporlama konusunda deneyimli, 5 yıl ve üstü IT sektör tecrübesi olan, Java ile yazılım geliştirme konusunda deneyimli olmak, Nesne Tabanlı Programlama mantığıyla düşünebilen ve problem çözebilen, Yazılım Mimarisi ve Tasarım Desenleri konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Java ile Web tabanlı (JSF, Vaadin, GWT vb.) uygulama geliştirme deneyimi sahibi olmak,Spring Framework, Java EE, vb. uygulama geliştirme teknolojileri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,NoSQL (MongoDB, vb.) veya İlişkisel Veri Tabanları (Oracle DB, MySQL, vb.) kullanarak yazılım geliştirmiş olmak,ORM (Hibernate, EclipseLink) kullanarak yazılım geliştirmiş olmak, Birim ve Entegrasyon testi geliştirme deneyimi, Test Güdümlü program geliştirme pratikleri hakkında bilgi sahibi olmak,Yazılım Geliştirme süreçleri (Gereksinim, Analiz, Tasarım, vb.) konularında deneyimli olmak,Versiyon Kontrol (SVN, GIT, vb.) ve Built otomasyon (maven, vb.) sistemlerini kullanarak yazılım geliştirmiş olmak,Issue Tracking (Jira, vb.) uygulamalarını kullanarak yazılım geliştirmiş olmak,Agile yazılım geliştirme metodolojileri ile yazılım geliştirmiş olmak, Temel ağ teknolojileri ve güvenlik (ağ, sistem ve yazılım) kavramları hakkında bilgi sahibi olmak,Siber güvenlik tehditleri ve saldırı yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak,Siber güvenlik konusunda kendini geliştirmek isteyen, IoC, DI, AOP, MVC, MVP, SOA, vb. mimari/tasarım desenleri konusunda bilgi veya deneyim sahibi olmak,Multi-Threaded programlama konusunda bilgi veya deneyim sahibi olmak, Asenkron programlama konusunda bilgi veya deneyim sahibi olmak, Çok katmanlı ve dağıtık yazılım mimarilerinde bilgi veya deneyim sahibi olmak,Unix/Linux türevlerinin kullanımı, yapılandırılması, sunucu kurulumu/yönetimi ve bu platformlar üzerinde çalışacak yazılım ve betik (bash vb.) geliştirme ve entegrasyon deneyimine sahip olmak,Gerektiğinde Java dışındaki programlama dillerini (ağırlıklı olarak script tabanlı) kullanabilme ve öğrenme yeteneği,HTML, CSS, Javascript vb. web teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak ve gerektiğinde geliştirilen uygulamaların bu noktalarına müdahale edebilmek,Text ve XML işleme ve reqular olmak, Ağ veya Güvenlik eğitimleri ve sertifika programlarına katılmış ve sertifika almış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
UZMAN DONANIM MÜHENDİSİ Ankara STM
UZMAN DONANIM MÜHENDİSİSTM
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı UZMAN DONANIM MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Elektronik Mühendisliği veya ilgili bölümlerden mezun olmak, Savunma Sanayii projelerinde minimum 3 sene tecrübe sahibi olmak, Donanım tasarımı/geliştirme kapsamında tecrübe sahibi olmak, Elektronik baskı devre kartı tasarımı konusunda tecrübe sahibi olmak, MIL-STD-1553B, ARINC 429, RS-422, CAN, SPI, Ethernet, PCIe, USB, vb haberleşme standartları hakkında bilgi sahibi olmak,EMI / EMC gereksinimlerini karşılamak için yüksek hızlı sinyal arabirimi ve bellek arabirimi tasarımlarında tecrübe sahibi olmak,Mil-Spec. PCB tasarımı, şema tasarımı, sinyal bütünlüğü analizi ve sistem entegrasyonu konularında deneyim sahibi olmak,Donanım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, Seyahat etmeye engel bir durumu olmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek ÖzelliklerSysML tasarım konusunda bilgi sahibi olmak, Altium Designer donanım tasarım aracı kullanımı konusunda tecrübe sahibi olmak,Analog, dijital, güç ve yüksek hızlı PCB tasarımlarından bir veya birkaçı hakkında tecrübeli olmak,FPGA tabanlı dijital tasarım konusunda tecrübe sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Savunma Projeleri'nde söz sahibi olmak, kendinize yeni bir kariyer yolu çizmek, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlamak istiyorsanız, size güzel bir teklifimiz var.STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş  olarak konusunda deneyimli, aşağıda belirtilen kriterlere uyan siz değerli takım üyelerini İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza davet ediyor ve yepyeni bir kariyer yolu sunuyoruz. Üniversitelerin tercihen Mühendislik bölümlerinden mezun, Tercihen İşletme veya teknolojik disiplinler üzerine yüksek lisans yapmış, Bilişim Sistemleri / Siber Güvenlik / Büyük Veri Sistemleri konularında bilgi sahibi,Analitik düşünebilen, güçlü müzakere ve temsil yeteneğine sahip, MS Office uygulamalarına hakim, Yazılı ve sözlü olarak çok iyi seviyede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayacak, Ekip çalışmasına yatkın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan, Ankara'da ikamet eden / edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
YAZILIM MÜHENDİSİSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve TicaretAŞ
STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı YAZILIM MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (Tercihen Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Matematik Mühendisliği ve benzeri bölümlerden),En az 3 yıl yazılım geliştirme tecrübesi olan, Java, .Net platformlarında yazılım geliştirme deneyimine sahip, Web servisleri geliştirme, kullanma ve test etme deneyimi ve ilgili standartlar (REST, SOAP, WSDL, vb.) hakkında bilgi sahibi,XML, JSON vb. formatlar ile çalışmış, HTML5, CSS, Javascript vb. web teknolojilerini kullanmış, Front-End Web Development yapabilecek, Versiyon kontrol sistemleri kullanmış, Dokümantasyon (gereksinim, tasarım, test vb.) ve fonksiyonel test süreçlerinde de görev alabilecek,İyi seviyede İngilizce bilen, Problem çözme ve analitik düşünme becerisi gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercihen;Çok katmanlı ve dağıtık yazılım mimarileri ile ilgilenmiş, Responsive Web Design ve Angular gibi Javascript Framework’leri konusunda bilgi sahibi,Birim ve entegrasyon testi yazma ve koşturma konusunda istekli, test güdümlü program geliştirme pratikleri hakkında fikir sahibi,Açık kaynak teknolojiler kullanmaktan keyif alan, Scrum pratiklerine aşina.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ELEKTRİK DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) STM
ELEKTRİK DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİSTM
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ olarak konusunda deneyimli siz değerli adaylarımızı ELEKTRİK DİZAYN DONATIM MÜHENDİSİ pozisyonunda görev almak için firmamıza görüşmeye davet ediyor; teknik, yönetsel ve kişisel gelişim eğitim olanakları ile sürekli gelişiminizi sağlayabileceğiniz yeni bir kariyer yolu fırsatı sunuyoruz.Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinin Ilgili bölümlerden( tercihen Elektrik Elektronik Mühendisliği) mezunu,MS Office uygulamalarına hakim, Çok iyi derecede İngilizce, Sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme ve problem çözme becerilerine sahip, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliecek, Yurt içi/ yurt dışı seyehat engeli olmaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve erkek adayların askerliklerini tamamlamış olması/hizmet dönemi için tecilli olması, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda STM’de çalışmasına mani bir husus bulunmaması gerekmektedir. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı