Telpa Telekom Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Telpa Telekom Tic. A.Ş.

TELPA Türkiye'deki ilk GSM sisteminin hizmete başladığı Şubat 1994 den bu yana Cep Telefonu ve Mobil Data Ürünlerinin dağıtım ve pazarlama faaliyetini yürütmektedir. 2003 yılından bu yana Samsung Cep Telefonları Türkiye Distribütörü olarak çalışan şirketimiz, 2006 yılında Samsung Electronics MEA tarafından en başarılı distribütörü seçilmiştir. Şirketimiz 2006 yılında Bilişim sektöründeki ilk 500 şirket arasında 22. sırada yer almıştır. 2006 yılında İstanbul’da en çok vergi veren şirketler sıralamasında 98. sırada yer almıştır. Grup şirketlerindeki 600’ü aşkın personeli ile Türkiye Cep Telefonu pazarında lider firma olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

TELPA, sektörde son teknolojiye sahip modern altyapısı ile çağdaş satış & pazarlama tekniklerini uygulayarak hızlı, güvenilir ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile kaliteyi benimseyen hizmeti sunmaktadır. Tüm Türkiye genelinde mevcut 3500 bayi, 4600 satış noktası ve 1000’i aşkın büyük kurumsal şirket ile geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Ayrıca ileri teknolojiye sahip çağrı merkezi sayesinde satış, satış sonrası destek hizmetleri, katma değerli lojistik hizmetler ve eğitim hizmetleri ile tedarikçilerinin pazarlama kampanyalarının etkin olarak uygulanmasını mümkün kılan bir platform içerisinde hizmet vermektedir.

ŞİRKETİMİZİN BAŞARI HİKAYELERİ


1994-1997 yılları arası GSM Abone Kaydında Turkcell Türkiye Birinciliği
1999 Panasonic Pazar Payını %1’den %8’e çıkardı. Windows 2000 Mag ve Netsoft’u alarak bilgisayar sektörüne girdi.
2001 Mobitel’i kurdu. (%35) Motorola Distribütörü oldu.
2003 Samsung distribütörlüğünü üstlenirken diğer tüm işlerini durdurdu. Samsung Pazar Payını %3,2’ye çıkardı.
2004 Samsung Pazar Payını %4,1’e çıkardı. 1000 Bayi ile çalışmaya başladı.
2005 Samsung Pazar Payını %6,1 ‘e çıkardı.
2006 Samsung’un dünyadaki 1 numaralı distribütörü seçildi. Türkiye’de Samsung’u 2. en çok satılan marka durumuna getirdi. 
2007 Telpa Türkiye GSM Cep telefonu satışında Türkiye lideri oldu.

2008 “Interpromedya İlk 500 Şirket” araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı distribütörü seçildi.

2009 “Interpromedya İlk 500 Şirket” araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı distribütörü seçildi.


TELPA - VİZYON

Sonuca odaklı profesyonel bir yaklaşım ile, çağdaş mobil teknoloji ürünlerini, "değer zinciri" verimliliği çerçevesinde, hızlı yöntemler ve ekonomik standartlarla müşterilerine ulaştıran, operasyonlarını ileriye dönük rasyonel pazarlama aktiviteleriyle hayata geçiren, Türkiye'nin saygın, güvenilir ve lider kuruluşu olmak.

TELPA - MİSYON

Koordinasyon halinde çalışan organizasyonumuz ve köklü kurum kültürümüzden kaynaklanan etik değerlere bağlılığımızla, piyasa taleplerini üst düzeyde karşılamak. Doğru olgularla doğru sonuçlar üreten bir teknoloji danışmanı olarak, mobil yaşamı kolaylaştıracak etkin ürünleri, zaman ve süreklilik avantajıyla, en ekonomik yollardan müşterilerimizle buluşturmak.

DEĞERLERİMİZ


İyi bir takımız.
Güveniliriz.
Çözüm odaklıyız.
Takım arkadaşlarımıza değer verir ve bunu hissettiririz.
Yaratıcı, yenilikçi ve öncüyüz.
Danışmanız.
Dinlemeye, anlamaya, öğrenmeye ve paylaşmaya açığız.
Vizyonel ve geleceğe odaklıyız.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

Telpa İnsan Kaynakları olarak  dinamik, hırslı, yenilikçi ve yetkinlik düzeyi yüksek çalışan profiline sahip olmak ve çalışanlarımızın kişisel gelişimi sürekli destekleyerek tüm potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamaktır.


STANDARTLAR

Ücret ve Prim

Yılda 12 net maaş ödemesi yapılır. Satış ve Teknik Servis Departmanları'nda prim uygulaması söz konusudur.

Çalışma Saatleri:
Hafta içi her gün, 08:30 – 18:30 saatlari arasıdır. Öğle tatili ise, 12:30 - 13:30 saatleri arasındadır.


Sosyal Olanaklar:

Çalışanlarımızın ulaşımı için servisler kullanılmaktadır.

Öğle yemekleri için yemekhanemiz mevcuttur. Sahadaki personelimize yemek çeki verilmektedir.

1 yılını dolduran tüm çalışanlarımıza Özel Sağlık Sigortası ve Bireysel Emeklilik Sigortası verilir.

Belli pozisyonlara şirket aracı ve şirket hattı verilmektedir.
Distribütörü olduğu ürünlerde indirimli alışveriş hakkı bulunmaktadır.

Spor Kulübü üyeliği,
Şirket gezileri ve aktiviteler,
İş Yeri Hekimi uygulaması diğer imkanlar arasındadır.


Eleman Seçim Politikası : Tecrübe ana kriter değildir. Amaç, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip adaylara fırsat tanımak ve ilerleme olanağı sağlamaktır. Telpa bir okul ve ekoldür.

Kariyer Olanakları : Çalışanların mesleki gelişim ve ilerlemelerini yönlendirmek ve hızlandırmak amacıyla kariyer gelişim programları uygulanmaktadır. Terfilerde öncelik firma içinde yetişen çalışanların olup, bu doğrultuda performans değerlendirme sonuçları dikkate alınır.

Eğitim İmkanları : İşe başlayan her yeni çalışan oryantasyon eğitiminden geçerek görevine başlar. Organizasyonun her seviyesindeki şirket içi ve şirket dışı eğitim olanakları sunulmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: TelekomünikasyonTelpa Telekom Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sistem Destek Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Sistem Destek Uzman YardımcısıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Programcılığı, Elektronik-Haberleşme, Yönetim Blişim Sistemleri veya ilgili bölümlerinden mezun, Şirketlerin Bilgi Teknolojileri Sistem Yönetimi alanında en az 1 yıl deneyim sahibi,WAN, LAN, Kablolama, Kablosuz Ağ ,Switch , Router, Fw. vb. konularında bilgi sahibi,Active Directory yönetiminde tecrübeli, Vmware ve Veaam yazılımları hakkında bilgili, tecrübe sahibi, Problem çözme, planlama ve iş takip yeteneğine sahip, Güler yüzlü, insan ilişkileri güçlü, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Helpdesk Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Helpdesk UzmanıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Programcılığı, Elektronik-Haberleşme, Yönetim Blişim Sistemleri veya ilgili bölümlerinden mezun,Şirketlerin Bilgi Teknolojileri helpdesk alanında ya da Bilgi Teknolojileri hizmeti veren firmaların son kullanıcı destek birimlerinde en az 2 yıl deneyim sahibi,Bilgisayar donanımları ve İşletim Sistemleri konusunda yetkin, Çok iyi derecede Windows işletim sistemlerini, Office uygulamalarını kullanabilen,Problem çözme, planlama ve iş takip yeteneğine sahip, Güler yüzlü, insan ilişkileri güçlü, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın,Yeni ürün ve teknolojileri öğrenmeye istekli ve teknolojik yeniliklere kolay uyum sağlayabilen,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli, Aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Field Service Engineer İstanbul(Avr.) Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Field Service EngineerTelpa Telekom Tic. A.Ş.
As GENERAL MOBILE, we are seeking an FIELD SERVICE ENGINEER to join our family, which has been rapidly growing along with our new investments and targets.We are a family that designs, develops, and produces all together as a team. Thanks to the high motivation and energy of our teams, we combine high-quality products with state-of-the-art technology and just make life easier.Making the right decisions at the right time by means of our plain strategy, we are the largest and most powerful domestic brand in our industry. Being involved in business partnership with some of the world's giants, we are currently exporting to 31 countries.If you are willing to develop and produce together and if you believe you qualify for the vacancy, we kindly expect your application as soon as possible. Bachelor's degree in Electronics Engineering or Electrical and Electronics Engineering,Preferably knowledge in telecommunications sector and minimum 2 years of experience, Good command of verbal and written English,Excellent computer skills in Microsoft Office, Strong problem solving, decision-making, and reporting skills with a high sense of responsibility,Strong organizational, planning, and follow-up skills,Very good at teamwork, analytical, customer-oriented with strong communication skills,No restrictions for travelling abroad, an active driver's license,No military service obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı İstanbul(Avr.) Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Bordro ve Özlük İşleri UzmanıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi,İşletme veya İnsan Kaynakları bölümlerinden mezun,Bordro ve Özlük İşleri alanında en az 2 yıl tecrübesi olan, İnsan Kaynakları alanında özellikle bordro – özlük işlerinde bilgili uzman, PDKS Giriş-Çıkış Devam Kontrol Sistemleri hakkında bilgisi olan, Ms Office uygulamalarını kullanabilen, Sürekli gelişmeye ve öğrenmeye açık, Güçlü iletişim ve temsil yeteneğine sahip, Dinamik ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Test & Quality Control Manager İstanbul(Avr.) Telpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
Test & Quality Control ManagerTelpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
As GENERAL MOBILE, we are seeking a TEST AND QUALITY CONTROL MANAGER to join our family, which has been rapidly growing along with our new investments and targets.We are a family that designs, develops, and produces all together as a team. Thanks to the high motivation and energy of our teams, we combine high-quality products with state-of-the-art technology and just make life easier.Making the right decisions at the right time by means of our plain strategy, we are the largest and most powerful domestic brand in our industry. Being involved in business partnership with some of the world's giants, we are currently exporting to 31 countries.If you are willing to develop and produce together and if you believe you qualify for the vacancy, we kindly expect your application as soon as possible.· BS/MS degree in Electrical-Electronics Engineering, Electronics & Communications Engineering or in Mechatronics Engineering ,· Minimum 5 years of experience in Quality Management (preferably in Electronics Industry),· Good knowledge in ISO9001, ISO14001, OHSAS 18001 and the quality system,· Knowledge on Microsoft Office (Advanced level in Excel),· Quality tools know-how (6 Sigma, 8D, process audit),· Knowledge about Laboratory & Test equipments ,· Advanced command of written & spoken English,· Analytical minded, creative, result-oriented and good communication skills,· Strong organization, planning and tracking abilities,· No restrictions for travelling within and outside of country,· Driving license (class B),· No military service obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Danışmanı Ankara, Diyarbakır... Telpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
Ürün DanışmanıTelpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Ön Lisans/Lisans eğitimine devam eden ya da mezun olan, Teknoloji, tanıtım, satış ve pazarlama alanlarında çalışmaya ilgi duyan, İnsan ilişkileri kuvvetli, ikna kabiliyeti ve temsil yeteneği yüksek, prezentabl,Ms Office uygulamalarını kullanabilen, Çözüm odaklı ve etkin planlama yapabilen, Sürekli gelişmeye ve öğrenmeye açık, 26 yaşını aşmamış, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli. Görev Lokasyonları:İstanbul,Samsun, Diyarbakır, Ankara olacaktır.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı