Telpa Telekom Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Telpa Telekom Tic. A.Ş.

TELPA Türkiye'deki ilk GSM sisteminin hizmete başladığı Şubat 1994 den bu yana Cep Telefonu ve Mobil Data Ürünlerinin dağıtım ve pazarlama faaliyetini yürütmektedir. 2003 yılından bu yana Samsung Cep Telefonları Türkiye Distribütörü olarak çalışan şirketimiz, 2006 yılında Samsung Electronics MEA tarafından en başarılı distribütörü seçilmiştir. Şirketimiz 2006 yılında Bilişim sektöründeki ilk 500 şirket arasında 22. sırada yer almıştır. 2006 yılında İstanbul’da en çok vergi veren şirketler sıralamasında 98. sırada yer almıştır. Grup şirketlerindeki 600’ü aşkın personeli ile Türkiye Cep Telefonu pazarında lider firma olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

TELPA, sektörde son teknolojiye sahip modern altyapısı ile çağdaş satış & pazarlama tekniklerini uygulayarak hızlı, güvenilir ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile kaliteyi benimseyen hizmeti sunmaktadır. Tüm Türkiye genelinde mevcut 3500 bayi, 4600 satış noktası ve 1000’i aşkın büyük kurumsal şirket ile geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Ayrıca ileri teknolojiye sahip çağrı merkezi sayesinde satış, satış sonrası destek hizmetleri, katma değerli lojistik hizmetler ve eğitim hizmetleri ile tedarikçilerinin pazarlama kampanyalarının etkin olarak uygulanmasını mümkün kılan bir platform içerisinde hizmet vermektedir.

ŞİRKETİMİZİN BAŞARI HİKAYELERİ


1994-1997 yılları arası GSM Abone Kaydında Turkcell Türkiye Birinciliği
1999 Panasonic Pazar Payını %1’den %8’e çıkardı. Windows 2000 Mag ve Netsoft’u alarak bilgisayar sektörüne girdi.
2001 Mobitel’i kurdu. (%35) Motorola Distribütörü oldu.
2003 Samsung distribütörlüğünü üstlenirken diğer tüm işlerini durdurdu. Samsung Pazar Payını %3,2’ye çıkardı.
2004 Samsung Pazar Payını %4,1’e çıkardı. 1000 Bayi ile çalışmaya başladı.
2005 Samsung Pazar Payını %6,1 ‘e çıkardı.
2006 Samsung’un dünyadaki 1 numaralı distribütörü seçildi. Türkiye’de Samsung’u 2. en çok satılan marka durumuna getirdi. 
2007 Telpa Türkiye GSM Cep telefonu satışında Türkiye lideri oldu.

2008 “Interpromedya İlk 500 Şirket” araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı distribütörü seçildi.

2009 “Interpromedya İlk 500 Şirket” araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı distribütörü seçildi.


TELPA - VİZYON

Sonuca odaklı profesyonel bir yaklaşım ile, çağdaş mobil teknoloji ürünlerini, "değer zinciri" verimliliği çerçevesinde, hızlı yöntemler ve ekonomik standartlarla müşterilerine ulaştıran, operasyonlarını ileriye dönük rasyonel pazarlama aktiviteleriyle hayata geçiren, Türkiye'nin saygın, güvenilir ve lider kuruluşu olmak.

TELPA - MİSYON

Koordinasyon halinde çalışan organizasyonumuz ve köklü kurum kültürümüzden kaynaklanan etik değerlere bağlılığımızla, piyasa taleplerini üst düzeyde karşılamak. Doğru olgularla doğru sonuçlar üreten bir teknoloji danışmanı olarak, mobil yaşamı kolaylaştıracak etkin ürünleri, zaman ve süreklilik avantajıyla, en ekonomik yollardan müşterilerimizle buluşturmak.

DEĞERLERİMİZ


İyi bir takımız.
Güveniliriz.
Çözüm odaklıyız.
Takım arkadaşlarımıza değer verir ve bunu hissettiririz.
Yaratıcı, yenilikçi ve öncüyüz.
Danışmanız.
Dinlemeye, anlamaya, öğrenmeye ve paylaşmaya açığız.
Vizyonel ve geleceğe odaklıyız.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

Telpa İnsan Kaynakları olarak  dinamik, hırslı, yenilikçi ve yetkinlik düzeyi yüksek çalışan profiline sahip olmak ve çalışanlarımızın kişisel gelişimi sürekli destekleyerek tüm potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamaktır.


STANDARTLAR

Ücret ve Prim

Yılda 12 net maaş ödemesi yapılır. Satış ve Teknik Servis Departmanları'nda prim uygulaması söz konusudur.

Çalışma Saatleri:
Hafta içi her gün, 08:30 – 18:30 saatlari arasıdır. Öğle tatili ise, 12:30 - 13:30 saatleri arasındadır.


Sosyal Olanaklar:

Çalışanlarımızın ulaşımı için servisler kullanılmaktadır.

Öğle yemekleri için yemekhanemiz mevcuttur. Sahadaki personelimize yemek çeki verilmektedir.

1 yılını dolduran tüm çalışanlarımıza Özel Sağlık Sigortası ve Bireysel Emeklilik Sigortası verilir.

Belli pozisyonlara şirket aracı ve şirket hattı verilmektedir.
Distribütörü olduğu ürünlerde indirimli alışveriş hakkı bulunmaktadır.

Spor Kulübü üyeliği,
Şirket gezileri ve aktiviteler,
İş Yeri Hekimi uygulaması diğer imkanlar arasındadır.


Eleman Seçim Politikası : Tecrübe ana kriter değildir. Amaç, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip adaylara fırsat tanımak ve ilerleme olanağı sağlamaktır. Telpa bir okul ve ekoldür.

Kariyer Olanakları : Çalışanların mesleki gelişim ve ilerlemelerini yönlendirmek ve hızlandırmak amacıyla kariyer gelişim programları uygulanmaktadır. Terfilerde öncelik firma içinde yetişen çalışanların olup, bu doğrultuda performans değerlendirme sonuçları dikkate alınır.

Eğitim İmkanları : İşe başlayan her yeni çalışan oryantasyon eğitiminden geçerek görevine başlar. Organizasyonun her seviyesindeki şirket içi ve şirket dışı eğitim olanakları sunulmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: TelekomünikasyonTelpa Telekom Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
MAINTENANCE ENGINEER İstanbul(Avr.) Telpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
MAINTENANCE ENGINEERTelpa Telekomünikasyon Tic. A.Ş.
BS/MS degree in Electric/Electronic or Mechatronic Engineering discipline, Minimum 2 years of experience in maintenance  (preferably in PCB assembly - SMD line),Knowledge of techniques in preventive and predictive maintenance, Knowledge of Lean Production (TPM, Autonomous Maintenance, 5S) and ability to use problem solving techniques (Kaizen, 6-Sigma),Knowledge on Microsoft Office (Advanced level in Excel), Knowledge of work safety regulations, Advanced command of written & spoken English, No restriction for travel in and out of country, Driving licence (class B), No obligation for military service for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Junior Asp.Net Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Junior Asp.Net Yazılım UzmanıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kurumsal uygulamalar geliştirme konusunda 1-2 yıl deneyimli, ASP.NET, MVC, WCF, Entity Framework, LINQ, JQuery gibi teknolojilerini en az 1 yıl kullanarak aktif proje geliştirmiş,Object Oriented Programlama ve Çok katmanlı yazılım mimarisi  tecrübesine sahip,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Sonuç odaklı ve  iş takibi kuvvetli, Araştırmayı seven, ekip çalışmasına yatkın, yaratıcı, sorumluluk sahibi ve iletişimi kuvvetli,Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Test & Quality Control Manager İstanbul(Avr.) Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Test & Quality Control ManagerTelpa Telekom Tic. A.Ş.
BS/MS degree in Industrial Engineering discipline,Minimum 5 years of experience in Quality Management (preferably in Electronics Industry),Good knowledge in ISO9001, ISO14001, OHSAS 18001 and quality system,Knowledge on Microsoft Office (Advanced level in Excel),Quality tools know-how (6 Sigma, 8D, process audit),Knowledge about Laboratory & Test equipments ,Advanced command of written & spoken English,Analytical minded, creative, result-oriented and good communication skills,Strong organization, planning and tracking abilities,No restriction for travel in and out of country,Driving licence (class B), No military service obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SMD Hat Süpervizörü İstanbul(Avr.) Telpa Telekom Tic. A.Ş.
SMD Hat SüpervizörüTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Lise ve Üniversitelerin elektronik bölümlerinden mezun,  Elektronik üretim konusunda 2-3 yıl tecrübeli,  PCB dizgi üretiminde daha önce çalışmış, tecrübe sahibi,  Lehimleme , komponent bilgisine sahip ve tecrübeli  Takım çalışmasına yatkın,  Makina dokümanlarını anlayacak düzeyde İngilizce bilgisine sahip,  Askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Production Planning Engineer İstanbul(Avr.) Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Production Planning EngineerTelpa Telekom Tic. A.Ş.
BS/MS degree in Industrial Engineering discipline,Minimum 2 years of experience in manufacturing  planning ( preferably in Electronics Industry),Line stabilization and VSM practising experienced,Knowledge on Microsoft Office (Advanced level in Excel),Advanced command of written & spoken English,Analytical minded, creative, result-oriented and good communication,Strong organization, planning and tracking abilities,Knowledge of planning methods and logistic principles,No restriction for travel in and out of country,Driving licence (class B). No military service obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SMD Hat Operatörü İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
SMD Hat OperatörüTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Liselerin teknik bölümlerinden mezun,  Elektronik üretim konusunda tecrübe sahibi,  PCB dizgi üretiminde daha önce çalışmış, tecrübe sahibi,  Takım çalışmasına yatkın,   Askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,  Makina dokümanlarını anlayacak düzeyde İngilizce bilgisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Junior Android Yazılım Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Junior Android Yazılım Geliştirme UzmanıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Mühendislik ve MIS  bölümlerinden yeni mezun, JAVA programlama diline hakim, Android arayüz tasarım kurallarını bilen, Object Oriented programlama konusunda bilgili ve servis tabanlı uygulama geliştirebilen,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Araştırma  ve yeniliklere açık, Analitik düşünme yeteneği olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Android Yazılım Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Telpa Telekom Tic. A.Ş.
Android Yazılım Geliştirme UzmanıTelpa Telekom Tic. A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Bilgisayar veya Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Android Yazılım Geliştirme konusunda en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede Java bilgisine sahip, Android Studio / Eclipse hakkında bilgili,Object Oriented programlama konusuna hakim ve servis tabanlı uygulama geliştirebilen,Takım çalışmasına yatkın, Araştırma  ve yeniliklere açık, Analitik düşünme yeteneğine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı