Ata Holding A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.ataholding.com.tr/

Ata Holding A.Ş.

Ata Holding'in misyonu, tüm Grup şirketlerini bir çatı altında toplayarak, onları uyum içinde yönetmek, geliştirmek ve ilerlemelerini sağlamaktır. Bundan dolayı Holding, Grup şirketleri ve iştirakleri için yatırım, finansman, organizasyon, denetim, kalite ve yönetim konularında modern tekniklerle desteklenen, özel tasarlanmış çözümler üretmektedir. Holding'in diğer önemli bir misyonu da sürekli olarak ticari ve yatırım risklerini değerlendirmek ve global ekonomik dalgalanmalar karşısında Grubun devamlılığını sağlamaktır

Ata Holding, Grup şirketleri için finans ve yönetim politikaları geliştirmektedir. Holding bünyesinde yer alan çeşitli bölümler, finans, sigorta, bütçe ve planlama, muhasebe teknikleri, vergi kanunları ve uygulamaları ile ilgili gelişmeleri sürekli olarak yakından izlenmekte ve Grup şirketlerine bu konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.

ATA YATIRIM

Türk sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunmak gibi önemli bir misyon üstlenerek, 1991 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Zaman içinde Ata Yatırım, yatırım bankacılığı ürünlerini de en üstün kalitede sunabilen ülkenin önde gelen bir aracı kurumu haline gelmiştir. Tüm faaliyetlerini üstlendiği bu misyon çerçevesinde organize eden Ata Yatırım, uluslararası ve Türk yatırımcılara en geniş yelpazede sermaye piyasası aracılık hizmetleri vermektedir. Şirket tarafından sunulan hizmetler arasında en önemlileri, hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymetlerin alım satımı, varlık yönetimi, kurumsal finans ve ekonomik araştırmalardır.

Finans sektörüne adım attığı günden itibaren Ata Yatırım, Türkiye'deki sermaye piyasalarının gelişmesine katkıda bulunan birçok yeni ve yaratıcı finansal ürün ve hizmet geliştirmiştir. Ata Yatırım bununla birlikte sektöre yeni bir vizyon ve yönetim anlayışını da beraberinde getirmiştir. Ata Yatırım'ı sektördeki rakiplerinden ayıran özellikleri sıralamak gerekirse; sürekli gösterdiği başarılardan dolayı 1993'ten itibaren menkul kıymet işlem hacimleri açısından aracı kurumlar sıralamasında hep ilk iki sırayı paylaşması; yönetiminde olan fonların aktif büyüklüğü itibariyle 1996'dan beri ilk dört aracı kurum ve banka arasında yer alması; güçlü organizasyon yapısı ile ISO 9000 Kalite Güvence Belgesi'ne sahip olması ve 2000 Yılındaki Tüsiad-Kalder Ulusal Kalite Başarı Ödülü’nü alması belirtilebilir. Sahip olduğu bu değerlerin yanısıra varlık yönetiminde gösterdiği başarıdan dolayı haklı bir üne kavuşmuş, yatırım kararlarında değişik ancak güven verici bir tutum izlemiş, kurumsal müşterilerine özgün çözümler üretmiş, özellikle Yatırım Bankacılığı konusunda birçok büyük projeye imza atmış, sektördeki diğer kuruluşlara örnek olmuş ve çoğu zaman bu konularda yol gösterici bir rol üstlenmiştir. Bunların dışında Ata Yatırım'ın sahip olduğu diğer önemli özellikler, deneyimli profesyonel yönetim kadrosu ve bu kadronun sahip olduğu teknolojik birikimdir. Bu birikim sonucu elde edilen çeşitli çözümler pazarlanabilir ürünler haline getirilerek diğer finansal kurumlara da pazarlanmaktadır.

ATA ONLİNE

Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş. gelişmiş altyapı ve kaynakları , tecrübeli sermaye piyasası uzmanları ile yatırımcıların tek bir noktadan birden fazla kanalla tüm finansal işlemlerini hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Yatırımcılar Ata Online 'a Çağrı Merkezi, Ata İşlem ( Telefon Tuşları ile İşlem), İnternet (www.ataonline.com.tr) ve Yatırım Merkezi kanalları ile ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebilirler

ATA PORTFÖY

Ülkemizde gelişmekte olan sermaye piyasalarında özellikle kurumsal yatırımcılara profesyonel varlık ve risk yönetimi hizmeti vermektir. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kendisine verilmiş yetki belgesine dayanarak sermaye piyasası araçlarından oluşturulan portföyleri müşteri hesabına vekil sıfatıyla yönetir. Ata Yatırım'ın iştiraki olan Ata Portföy Yönetim Şirketi, yatırımcılarına özledikleri kalitede hizmeti verebilme konusunda kendini ispatlamıştır. 

ESCADA

Ata Holding tarafından 1990 yılında kurulan Donna Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Escada AG'nin ürünlerini ithal etmekte ve pazarlamaktadır. Escada AG, özellikle Avrupa'da yüksek kalitede ürettiği bayan hazır giyim ürünleriyle tanınan bir Alman markasıdır. Escada'nın Maçka , Etiler, Suadiye, Levent-Kanyon ve Çırağan'da olmak üzere İstanbul'da baş perakende mağazası, Ankara'da ise bir mağazası bulunmaktadır. Escada, halen Türkiye'de en çok bilinen markalardan biri olmasına rağmen, piyasada daha fazla genişleyebilecek bir konuma sahiptir. Mevcut müşteri portföyünün çoğunluğunun en üst, bir kısmının ise orta üst gelir grubuna dahil olduğu düşünülmektedir. Hedef müşteri kitlesi ise, Escada markasıyla henüz tanışmamış olan en üst ve orta üst gelir gruplarına dahil bireyler olarak belirlenmiştir. 

ARBETA

Arbeta Turizm Organizasyon ve Ticaret A.Ş. (Arbeta Turizm) 1995 yılında kurulmuş ve Şubat 1998'de Ata Grubu'na katılmıştır. Şirket, Gruba katılımının ikinci yılında International Travel Agencies Association (IATA)'ın verdiği yetkiyle IATA'nın resmi seyahat acentası olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Arbeta Turizm, kuruluşundan kısa bir süre içinde elde ettiği saygın piyasa konumuyla çok sayıda önemli yerli ve yabancı kuruluşa ulaşmayı başarmıştır.

Arbeta Turizm'in satışları yıllar içinde önemli artışlar göstermiştir. Sürekli olarak genişleyen kalıcı ve seçkin bir müşteri portföyü oluşturulmuştur. Arbeta Turizm öncelikle, Gruba dahil şirketlere havayolu bilet rezervasyonu ve otel konaklama hizmetleri ile çeşitli seyahat ilişkili hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Buradaki temel amaç, işle ilgili seyahat giderlerini azaltmak olmuştur. Arbeta Turizm'in faaliyetleri, yerli ve yabancı havayolu biletlerinin satışı, yurtiçi ve yurtdışı otel konaklamaları, İnternet üzerinden havayolu bilet, otel ve otomobil kiralama rezervasyonları, toplantı, kongre ve seminer organizasyonları, paket turlar ve yöneticilere yönelik limuzin kiralama hizmetleridir.
 

EKUR İNŞAAT

Şirketin kuruluş amacı Ata İnşaat'ın geniş iş potansiyelini değerlendirmektir. Şirket, Ata İnşaat'ın ilgi alanına girmeyen küçük bütçeli konut, iş merkezi ve otel inşaatı gibi özel sektör projeleri ile iAta Holding A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Data Science Analyst İstanbul(Avr.) TFI Tab Food Investments
Data Science AnalystTFI Tab Food Investments
Graduated from Mathematics, Engineering, Economics or Statistics of reputable universities,Related field MS degree is prefered, 1-3 years of professional experience related field, Driven, analytical and structured thinker, good communication skills, hard-working, result oriented and team-player,Strong user of Ms Office applications and very good knowledge on of MS Excel,Knowledge of SPSS Modeler, SAS Guide, SAS Forecast , R, Python, SQL  is a plus,Dealing with Analytic CRM ,Data Mining, Decision Support Systems, Scoring, Optimization and Simulation,Should be eager to learn new tools, modeling techniques and languages, Good presentation skills with ability to explain sophisticated solution, Fluent written and spoken English
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operasyon Destek Elemanı İstanbul(Asya) Fiyuu
Operasyon Destek ElemanıFiyuu
Tercihen Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 1-3 yıl deneyimli, Genel bilgisayar kullanımı iyi derecede olan, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen Restoran ve Paket servis operasyonlarının çağrı merkezi deneyimi olan, Detaylara özen gösteren ve analitik düşünebilme yeteneğine sahip, çözüm odaklı, iş motivasyonu yüksek,İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişim becerisi yüksek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Adayların başvurularını beklemekteyiz..
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Yöneticisi İstanbul(Asya) Fiyuu
Bölge YöneticisiFiyuu
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 4-5 yıl deneyimli, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen Restoran ve Paket servis operasyonlarında yer almış ve Anadolu Yakasını çok iyi bilenDetaylara özen gösteren ve analitik düşünebilme yeteneğine sahip, çözüm odaklı, iş motivasyonu yüksek,İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişim becerisi yüksek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Adayların başvurularını beklemekteyiz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurye İstanbul(Asya) Fiyuu
KuryeFiyuu
A2 sınıfı sürücü belgesine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, İyi derecede motosiklet kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ekip çalışmasına uyumlu, Gelişime açık, müşteri memnuniyetine önem veren,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Elemanı İstanbul(Avr.) Arbeta Turizm
Muhasebe ElemanıArbeta Turizm
En az Ticaret Lisesi mezunu, Turizm sektöründe Bilet Muhasebesi alanında 1-2 deneyimli, Alış – Satış faturalarını işleyebilecek, komisyon faturalarını kesebilecek, (Uçak bileti, Tur&Organizasyon, Araç Kiralama, Otel Konaklama ve Vize satış faturaları), banka hareketlerini ve kredi kartı işlemlerini takip edebilecek,Müşteriler ile c.h.mutabakatların yapılabilmesi, iade dekontlarının basılması, müşterilere gönderilmesi, gider pusulası düzenlenmesi konusunda destek olabilecek,Tercihen Arkman Bilet - Cari - Coper programlarını kullanabilen, Hava yolu şirketleri ile bilet raporlarının kontrolünü (devre kontrolleri) yapabilecek,Genel Muhasebe konusunda bilgi sahibi, Ms Office uygulamalarına hakim, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Adayların başvurularını beklemekteyiz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Otel Rezervasyon ve Organizasyon Elemanı İstanbul(Avr.) Arbeta Turizm
Otel Rezervasyon ve Organizasyon ElemanıArbeta Turizm
•             Etkinlik ve organizasyon sektöründe en az 3 yıl deneyimli ( kurumsal toplantı ve incentive alanlarında deneyim tercih sebebidir),•             Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,•             Microsoft Office programlarına hakim,•             Detaylı bütçe hazırlayabilen,•             İş ortakları ve tedarikçiler ile iletişim becerileri ve insan ilişkileri güçlü,•             Erkek adaylar için askerliğini yapmış,•             B sınıfı ehliyete sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,•             Yurtiçi seyahat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı