Ata Holding A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.ataholding.com.tr/

Ata Holding A.Ş.

Ata Holding'in misyonu, tüm Grup şirketlerini bir çatı altında toplayarak, onları uyum içinde yönetmek, geliştirmek ve ilerlemelerini sağlamaktır. Bundan dolayı Holding, Grup şirketleri ve iştirakleri için yatırım, finansman, organizasyon, denetim, kalite ve yönetim konularında modern tekniklerle desteklenen, özel tasarlanmış çözümler üretmektedir. Holding'in diğer önemli bir misyonu da sürekli olarak ticari ve yatırım risklerini değerlendirmek ve global ekonomik dalgalanmalar karşısında Grubun devamlılığını sağlamaktır

Ata Holding, Grup şirketleri için finans ve yönetim politikaları geliştirmektedir. Holding bünyesinde yer alan çeşitli bölümler, finans, sigorta, bütçe ve planlama, muhasebe teknikleri, vergi kanunları ve uygulamaları ile ilgili gelişmeleri sürekli olarak yakından izlenmekte ve Grup şirketlerine bu konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.

ATA YATIRIM

Türk sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunmak gibi önemli bir misyon üstlenerek, 1991 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Zaman içinde Ata Yatırım, yatırım bankacılığı ürünlerini de en üstün kalitede sunabilen ülkenin önde gelen bir aracı kurumu haline gelmiştir. Tüm faaliyetlerini üstlendiği bu misyon çerçevesinde organize eden Ata Yatırım, uluslararası ve Türk yatırımcılara en geniş yelpazede sermaye piyasası aracılık hizmetleri vermektedir. Şirket tarafından sunulan hizmetler arasında en önemlileri, hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymetlerin alım satımı, varlık yönetimi, kurumsal finans ve ekonomik araştırmalardır.

Finans sektörüne adım attığı günden itibaren Ata Yatırım, Türkiye'deki sermaye piyasalarının gelişmesine katkıda bulunan birçok yeni ve yaratıcı finansal ürün ve hizmet geliştirmiştir. Ata Yatırım bununla birlikte sektöre yeni bir vizyon ve yönetim anlayışını da beraberinde getirmiştir. Ata Yatırım'ı sektördeki rakiplerinden ayıran özellikleri sıralamak gerekirse; sürekli gösterdiği başarılardan dolayı 1993'ten itibaren menkul kıymet işlem hacimleri açısından aracı kurumlar sıralamasında hep ilk iki sırayı paylaşması; yönetiminde olan fonların aktif büyüklüğü itibariyle 1996'dan beri ilk dört aracı kurum ve banka arasında yer alması; güçlü organizasyon yapısı ile ISO 9000 Kalite Güvence Belgesi'ne sahip olması ve 2000 Yılındaki Tüsiad-Kalder Ulusal Kalite Başarı Ödülü’nü alması belirtilebilir. Sahip olduğu bu değerlerin yanısıra varlık yönetiminde gösterdiği başarıdan dolayı haklı bir üne kavuşmuş, yatırım kararlarında değişik ancak güven verici bir tutum izlemiş, kurumsal müşterilerine özgün çözümler üretmiş, özellikle Yatırım Bankacılığı konusunda birçok büyük projeye imza atmış, sektördeki diğer kuruluşlara örnek olmuş ve çoğu zaman bu konularda yol gösterici bir rol üstlenmiştir. Bunların dışında Ata Yatırım'ın sahip olduğu diğer önemli özellikler, deneyimli profesyonel yönetim kadrosu ve bu kadronun sahip olduğu teknolojik birikimdir. Bu birikim sonucu elde edilen çeşitli çözümler pazarlanabilir ürünler haline getirilerek diğer finansal kurumlara da pazarlanmaktadır.

ATA ONLİNE

Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş. gelişmiş altyapı ve kaynakları , tecrübeli sermaye piyasası uzmanları ile yatırımcıların tek bir noktadan birden fazla kanalla tüm finansal işlemlerini hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Yatırımcılar Ata Online 'a Çağrı Merkezi, Ata İşlem ( Telefon Tuşları ile İşlem), İnternet (www.ataonline.com.tr) ve Yatırım Merkezi kanalları ile ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebilirler

ATA PORTFÖY

Ülkemizde gelişmekte olan sermaye piyasalarında özellikle kurumsal yatırımcılara profesyonel varlık ve risk yönetimi hizmeti vermektir. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kendisine verilmiş yetki belgesine dayanarak sermaye piyasası araçlarından oluşturulan portföyleri müşteri hesabına vekil sıfatıyla yönetir. Ata Yatırım'ın iştiraki olan Ata Portföy Yönetim Şirketi, yatırımcılarına özledikleri kalitede hizmeti verebilme konusunda kendini ispatlamıştır. 

ESCADA

Ata Holding tarafından 1990 yılında kurulan Donna Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Escada AG'nin ürünlerini ithal etmekte ve pazarlamaktadır. Escada AG, özellikle Avrupa'da yüksek kalitede ürettiği bayan hazır giyim ürünleriyle tanınan bir Alman markasıdır. Escada'nın Maçka , Etiler, Suadiye, Levent-Kanyon ve Çırağan'da olmak üzere İstanbul'da baş perakende mağazası, Ankara'da ise bir mağazası bulunmaktadır. Escada, halen Türkiye'de en çok bilinen markalardan biri olmasına rağmen, piyasada daha fazla genişleyebilecek bir konuma sahiptir. Mevcut müşteri portföyünün çoğunluğunun en üst, bir kısmının ise orta üst gelir grubuna dahil olduğu düşünülmektedir. Hedef müşteri kitlesi ise, Escada markasıyla henüz tanışmamış olan en üst ve orta üst gelir gruplarına dahil bireyler olarak belirlenmiştir. 

ARBETA

Arbeta Turizm Organizasyon ve Ticaret A.Ş. (Arbeta Turizm) 1995 yılında kurulmuş ve Şubat 1998'de Ata Grubu'na katılmıştır. Şirket, Gruba katılımının ikinci yılında International Travel Agencies Association (IATA)'ın verdiği yetkiyle IATA'nın resmi seyahat acentası olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Arbeta Turizm, kuruluşundan kısa bir süre içinde elde ettiği saygın piyasa konumuyla çok sayıda önemli yerli ve yabancı kuruluşa ulaşmayı başarmıştır.

Arbeta Turizm'in satışları yıllar içinde önemli artışlar göstermiştir. Sürekli olarak genişleyen kalıcı ve seçkin bir müşteri portföyü oluşturulmuştur. Arbeta Turizm öncelikle, Gruba dahil şirketlere havayolu bilet rezervasyonu ve otel konaklama hizmetleri ile çeşitli seyahat ilişkili hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Buradaki temel amaç, işle ilgili seyahat giderlerini azaltmak olmuştur. Arbeta Turizm'in faaliyetleri, yerli ve yabancı havayolu biletlerinin satışı, yurtiçi ve yurtdışı otel konaklamaları, İnternet üzerinden havayolu bilet, otel ve otomobil kiralama rezervasyonları, toplantı, kongre ve seminer organizasyonları, paket turlar ve yöneticilere yönelik limuzin kiralama hizmetleridir.
 

EKUR İNŞAAT

Şirketin kuruluş amacı Ata İnşaat'ın geniş iş potansiyelini değerlendirmektir. Şirket, Ata İnşaat'ın ilgi alanına girmeyen küçük bütçeli konut, iş merkezi ve otel inşaatı gibi özel sektör projeleri ile iAta Holding A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İnşaat Mühendisi İstanbul(Avr.), ... Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı
İnşaat MühendisiAta Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında 5 yıl şantiye saha tecrübesi olan, AutoCAD ve Ms Office uygulamalarına hakim, Kalite, iş güvenliği ve hakediş konularına hakim, Malzemeleri yakından tanıyan, saha uygulama yöntemleri ve teknik şartnamelere hakim,Sahadaki uygulamanın projeye uygunluğunu takip edecek ve yönetecek, Uygulama, malzeme, detay konusunda bilgili, Seyahat engeli olmayan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Ata Holding A.Ş.
Genel BaşvuruAta Holding A.Ş.
Ata Holding A.Ş  olarak 4 kıta ve 8 ülkede, Finans, Teknoloji, Gıda, Lojistik, Gayrimenkul Geliştirme, Yapı Malzemeleri Üretimi, Moda, Turizm ve Dış Ticaret gibi birçok alanda faaliyet göstererek 35.000’den fazla personele istihdam sağlamaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Otel Rezervasyon ve Organizasyon Uzmanı İstanbul(Avr.) Arbeta Turizm Org. ve Tic. A.Ş.
Otel Rezervasyon ve Organizasyon UzmanıArbeta Turizm Org. ve Tic. A.Ş.
Ata Holding grup şirketlerimizden Arbeta Turizm için yurtiçi ve yurtdışı otel konaklama ve rent a car işlemlerini yapabilecek, transfer rezervasyonlarının yapımı, takibi ve satışı gibi sorumlulukları alabilecek, Operasyon Müdürü ile birlikte çalışarak organizasyonun tamamlanmasına yardımcı olabilecek, satış sırası ve sonrasındaki ödeme işlemlerinde Muhasebe departmanı ile koordineli çalışabilecek, birim müdürüne yapılan işler hakkında bilgi verebilecek ve gerekli onay işlemlerini yürütebilecek OTEL REZERVASYON VE ORGANİZASYON UZMANI aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bilet Satış Uzmanı İstanbul(Avr.) Arbeta Turizm Org. ve Tic. A.Ş.
Bilet Satış UzmanıArbeta Turizm Org. ve Tic. A.Ş.
Yurtiçi ve Yurtdışı bilet satışı konusunda deneyimli, Tercihen iyi seviyede ingilizce bilen, Amadeus ve Troya programlarını çok iyi kullanabilen, Branşı konusunda yeterli iş tecrübesine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, Diksiyonu düzgün, Dikkatli, pratik ve sorumluluk sahibi, Girişimci, Adayların başvurularını beklemekteyiz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Stajyer İstanbul(Avr.) Arbeta Turizm
StajyerArbeta Turizm
·         Liselerin yada üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim gören,·         Öğrenmeye açık, turizm alanında kariyer hedefleyen,·         İletişimi güçlü, takım çalışmasına yatkın,·         Haftada en az 3 gün devam edebilecek,·         Avrupa yakasında ikamet eden,
Stajyer        İlan Detayı
Kurye İstanbul(Avr.) Fiyuu
KuryeFiyuu
• A2 sınıfı sürücü belgesine sahip,• Müşteri memnuniyetine önem veren ve insan ilişkilerinde başarılı,• İyi derecede motosiklet kullanabilen,• Teknolojiye ve yeniliklere açık,• Askerlik hizmetini tamamlamış,• Ekip çalışmasına uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Müdürleri-İstanbul (Gıda Mühendisi) İstanbul(Avr.), ... Amasya Et Ürünleri
Mağaza Müdürleri-İstanbul (Gıda Mühendisi)Amasya Et Ürünleri
Türkiye’nin ilk paketli et ve paketli şarküteri ürünleri satış konsepti ile perakende sektöründe hizmet veren Amasya Et Ürünleri ile çalışmak ister misiniz?“Kaliteli et herkesin hakkı” söylemini ilke edinen marka, mağazasında satışa sunduğu bütün ürünlerini 2016 yılında üretime başladığı Amasya’daki Et Entegre fabrikasında üretmektedir. Amasya et ürünleri aynı zamanda, aynı grubun bünyesinde olan Türkiye’nin en büyük fast food ürünleri restoran zincirleri; Burger King, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro markalarının da kırmızı et ürünlerini tedarik etmektedir.Amasya Et Ürünlerinin sürekli büyüyen yapısında, mevcut ve yeni açılacak mağazalarımızda görevlendirilmek üzere ” Mağaza Müdürü” pozisyonunda ekip arkadaşları aramaktayız. Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun, Perakende sektöründe en az 2 yıl deneyimli, Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Takım çalışmasına yatkın ve ekip yönetiminde başarılı, Mesleki ve kişisel gelişimine önem veren, İş ve sonuç odaklı, İletişim becerisi yüksek, Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
IFRS & SOX Manager İstanbul(Avr.) TFI Tab Food Investments
IFRS & SOX ManagerTFI Tab Food Investments
TFI- Tab Food Investments is the market leader in Quick Service Restaurant sector in Turkey. With over 1700 quick service restaurants across the globe, TFI is the company behind some of the world's most well-known brands: Burger King, Sbarro, Popeyes, Usta Donerci, and Arby’s. TFI is Burger King’s Largest, Most Successful & Highest Growth Franchise over the world.Being not only a restaurant operator but managing most of the value chain with integrated structure is one of the pillars of our winning strategy. Our ecosystem is unique and provides us with competitive advantages.Our Companies Under TFI AreTAB Gıda BK China Fasdat Reklamüssü Ekmek Unlu Gıda Atakey Ekur Et Entegre Ata Express We employ over 20,000 people in Europe and Asia. Our brands are Turkey’s favorites. With a 20-year history full of success, TFI is the clear market leader. We define the trends that shape the market in the regions we exist.Our company is seeking an IFRS & SOX Manager;Bachelor degree in Business Administration, Economics, Finance or other Administrative Science departments from a reputable university,Minimum 6-7 years of experience in one of the big four audit firms, Ability of analytical thinking and powerful interaction skills, Excellent command of English, both written and spoken, Advanced knowledge in MS Office Applications, No military obligation for male candidates
Dönemsel / Proje bazlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanları Antalya, Bursa... Amasya Et Ürünleri
Satış DanışmanlarıAmasya Et Ürünleri
Türkiye’nin ilk paketli et ve paketli şarküteri ürünleri satış konsepti ile perakende sektöründe hizmet veren Amasya Et Ürünleri ile çalışmak ister misiniz?“Kaliteli et herkesin hakkı” söylemini ilke edinen marka, mağazasında satışa sunduğu bütün ürünlerini 2016 yılında üretime başladığı Amasya’daki Et Entegre fabrikasında üretmektedir. Amasya et ürünleri aynı zamanda, aynı grubun bünyesinde olan Türkiye’nin en büyük fast food ürünleri restoran zincirleri; Burger King, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro markalarının da kırmızı et ürünlerini tedarik etmektedir.“Amasya Et Ürünleri’nin” sürekli büyüyen yapısında, mevcut ve yeni açılacak olan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere ” Satış Danışmanı” pozisyonunda ekip arkadaşları aramaktayız.Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışına sahip,Satış konusunda istekli ve bu sektörde kariyer hedefi olan,Güler yüzlü ve enerjisi yüksek, Diksiyonu düzgün, Ortaöğretim ve üzeri eğitim düzeyine sahip,Vardiyalı sistemde çalışabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mağaza Yönetici Adayları Ankara, Bursa, ... Amasya Et Ürünleri
Mağaza Yönetici AdaylarıAmasya Et Ürünleri
Türkiye’nin ilk paketli et ve paketli şarküteri ürünleri satış konsepti ile perakende sektöründe hizmet veren Amasya Et Ürünleri ile çalışmak ister misiniz? “Kaliteli et herkesin hakkı” söylemini ilke edinen marka, mağazasında satışa sunduğu bütün ürünlerini 2016 yılında üretime başladığı Amasya’daki Et Entegre fabrikasında üretmektedir. Amasya et ürünleri aynı zamanda, aynı grubun bünyesinde olan Türkiye’nin en büyük fast food ürünleri restoran zincirleri; Burger King, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro markalarının da kırmızı et ürünlerini tedarik etmektedir.“Amasya Et Ürünleri’nin” sürekli büyüyen yapısında, mevcut ve yeni açılacak olan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere ” Mağaza Yönetici Adayı” pozisyonunda ekip arkadaşları aramaktayız.En az lise mezunu, Perakende sektöründe en az 2 yıl deneyimli, Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Takım çalışmasına yatkın ve ekip yönetiminde başarılı, Mesleki ve kişisel gelişimine önem veren, İş ve sonuç odaklı, İletişim becerisi yüksek, Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı