Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1990


GLOBAL TOYOTA
 
Toyota Motor Corporation (TMC), otomobil başta olmak üzere minivanlardan büyük kamyonlara kadar değişen alanlarda üretim yapan ve geniş bir model yelpazesine sahip olan, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birisidir. 2015 takvim yılında, üretmiş olduğu Toyota, Lexus, Daihatsu ve Hino markalarının yıllık toplam satışları 10,15 milyon adede ulaşmıştır. Japonya'da 12 Fabrikası, 4 bağlı kuruluşu, 27 ülkede 54 üretim tesisi ve 321.000 çalışanı bulunan şirketin ürünleri, 170'ten fazla ülkede müşterilere ulaştırılmaktadır.
 

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.(TMMT), Toyota'nın Avrupa'daki üretim tesislerinden biridir. Corolla, Verso ve Toyota C-HR modellerini üreten TMMT, üretiminin büyük bir kısmını, çoğunluğu Avrupa'da olmak üzere 97 ülkeye ihraç etmektedir.
 
TMMT hisselerinin %90'ı Toyota Motor Europe NV/SA (TME) şirketine, %10'u ise Mitsui & Co., Ltd. şirketine aittir. Toplamda 1,7 Milyar Euro’luk bir yatırıma sahip olan TMMT, yaklaşık 5.000 kişilik istihdama sahiptir.
 
Bütün üyelerinin katkıda bulunmasıyla, en kaliteli üretimi gerçekleştirmeye kendini adamış olan TMMT, Toyota Üretim Sistemi’ni (TPS) kurulduğu ilk günden beri uygulamaktadır.
 
TMMT, bugün yıllık 280.000 adede yükselen üretim kapasitesiyle Toyota'nın Japonya dışındaki en büyük 10 üretim şirketinden biridir.

İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARIMIZ:
 
Toyota Türkiye, ‘Toyota Way' yönetim konsepti adı altında insana saygı ve sürekli iyileştirme prensiplerini uygulayarak çalışan memnuniyetini esas kabul eden global bir şirkette çalışma imkanı sunar.
 
Gerek yarattığı istihdam, gerekse üretim ve ihracat rakamları ile ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunan Toyota Türkiye, başarıyı yakalamada en önemli faktörün insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket eder.
 
Bu doğrultuda çalışanlarımızın görevlerini iş memnuniyeti duygusu ve yüksek motivasyonla yerine getirmeleri için kurumsal faaliyetlerde, çalışanların sorumluluk alabilecekleri bir işbirliği ortamı yaratmayı, çalışanların sürekli olarak kendilerini işlerinde geliştirebilmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmelerini hedeflemekteyiz.


 
DEĞERLENDİRME VE İŞE ALIM SÜRECİ
 
Takımımıza katacağımız yeni üyeleri, uzun dönemli istihdam ve en uygun kişinin işe alımı yaklaşımını benimseyerek belirlemekteyiz. İşe alma kararımız, sizin gelişim potansiyeliniz ve mevcut yetkinlikleriniz değerlendirilerek verilmektedir.
 
Adaylarda aradığımız temel özellikler ise şunlardır;
 
- Takım çalışmasına yatkınlık
- İletişim becerilerinde yetkinlik
- Gelişime ve öğrenmeye açıklık
- Esneklik ve pozitif yaklaşım
- Süreç ve çözüm odaklılık
- İleri seviyede İngilizce bilgisi (Yazılı ve konuşma)
- Erkek adaylar için; askerlik görevini yerine getirmiş veya muaf olmaları
 
Şirketimizde beyaz yaka pozisyonları için işe alımda değerlendirme merkezi uygulaması yapılmaktadır. Özgeçmiş tarama ve ön telefon mülakatından geçen adaylar yaklaşık bir gün süren bir dizi uygulamaya dahil olurlar. Değerlendirme merkezinde başarılı olan adaylar, insan kaynakları yetkilisi, ilgili grup yöneticisi ve son olarak da üst yönetimin katılacağı final mülakatlara davet edilirler.
 
YENİ MEZUN GELİŞTİRME PROGRAMI (GRADUATE DEVELOPMENT PROGRAMME)
 
Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız, Toyota'nın temel standartlarını karşılayacak seviyeye ulaşmalarını hedefleyen, etkili ve verimli bir eğitim ve iş başı uygulamalarından oluşan 18 aylık bir geliştirme programına dahil edilirler. Yeni mezun geliştirme programına dahil olmak için üniversitelerin 4 yıllık ilgili fakültelerinden mezun olmak veya yukarıda bahsedilen niteliklere ek olarak mezuniyetten sonra en fazla 2 yıllık tecrübeye sahip olmak haricinde bir koşul bulunmamaktadır.
 
 
DETAYLI BİLGİ İÇİN:
 
www.toyotatr.com 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv

Firma web sitesi: www.toyotatr.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemekhane
Bireysel EmeklilikÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 350-449

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 4000-4999


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
HUMAN RESOURCES SPECIALIST Sakarya Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
HUMAN RESOURCES SPECIALISTToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
University degree (BS/MS) in a related field preferably Industrial Engineering, Industrial Relations, Economics, Business Administration, Psychology or other related disciplinesExcellent communication skills and able to work in a team environment Flexible and able to adapt to learn Toyota methods and philosophy Excellent command of English (Interviews will be conducted in English) Good knowledge of MS Office tools No restriction for travel in and out of Turkey Willing to live in İzmit or Adapazarı No obligation of military service (for male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
QUALITY ASSURANCE ENGINEERS Kocaeli, Sakarya Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
QUALITY ASSURANCE ENGINEERSToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
University degree (BS/MS) in Mechanical, Metallurgical and Materials or Aeronautical Engineering disciplinesManufacturing or Quality Assurance experience in automotive industry is an assetExcellent communication skill and able to work in a team environment Flexible and able to adapt to learn Toyota methods and philosophy Excellent command of English  Good knowledge of MS Office tools No restriction for travel in and out of Turkey Willing to live in Sakarya or Kocaeli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
NEW GRADUATES Kocaeli, Sakarya Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
NEW GRADUATESToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
About the Graduate Development Programme (GDP): GDP is a 18 month structured development programme aiming new graduates to be equipped with thebasics of Toyota standarts, including a series oftrainings and on the job developmentapplications. Target of GDP is to develop highly talented graduates efficiently and effectively to create future capable members for Toyota. GDP will enable you to take responsibility in an early stage with tackling real problems, providing solutions and making a real contribution to Toyota. Your development programme will be guided based on your development requirements withhands on mentoring of experienced members. The only preconditions to be included in GDP are being a university graduate with a relevant major and not having a professional experience more than 2 years after graduation.Qualifications: University degree (BS/MS) in Engineering (Mechanical, Electrical-Electronics, Industrial or similar)Newly graduated or maximum 2 years of work experience Excellent communication skills, and able to work in a team environment Flexible, and able to adapt to learn Toyota methods and philosophy Excellent command of English (Interviews will be conducted in English) Good knowledge of MS Office tools No restriction for travel in and out of Turkey Willing to live in İzmit or Adapazarı
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
BAKIM ELEMANI Kocaeli, Sakarya Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
BAKIM ELEMANIToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokulu mezunu Sakarya, Kocaeli veya Düzce bölgesinde ikamet eden/edebilecek olan Vardiyalı çalışabilecek Askerlik hizmetini tamamlamış  TERCİHEN:PLC bilgisi olan Pano ve elektrik işleri projelendirmesi ve uygulamasında deneyimli Otomatik kumanda, hidrolik ve pnömatik uygulamalarında görev almış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ÜRETİM ELEMANI Sakarya Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
ÜRETİM ELEMANIToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.
Vardiyalı çalışabilecek Sakarya, Kocaeli veya Düzce bölgesinde ikamet edebilecek olan NOT: Şehir dışından gelecek olan adaylarımızın seyahat masrafları belli kurallar çerçevesinde karşılanacak olup, geçici konaklama imkanı sağlanacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı