Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


http://www.tuprag.com.tr 

Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş.

 

Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş. merkezi Kanada'da bulunan Eldorado Gold Madencilik Firmasının Türkiye'de kurulu şirketidir.(www.tuprag.com.tr)

Tüprag, Türkiye'de metalik maden aramaları ve işletmeciliği yapmak için 1986 yılında kurulmuş ve bugüne kadar  aldığı yüzlerce maden arama ruhsatında arama yapmıştır.   Söz konusu arama çalışmaları sonucunda, Uşak-Kışladağ ve Menderes-Efemçukuru gibi önemli altın yataklarını bulmuştur.

Tüprag, bugüne kadar 1 milyar doları aşkın yatırımı gerçekleştirilen, Uşak Kışladağ Atın Madeni'nde Mayıs 2006 tarihinden itibaren altın üretimine başlamıştır.

Kışladağ Altın Madeni yıllık üretimi ile Avrupa'nın en büyük altın madeni olarak gösterilmektedir. Efemçukuru Altın Madeni ise 2012 yılında üretime başlamıştır.

Tüprag bulduğu madenleri , ulusal ve uluslararası çevre standartlarına göre işletip, Türkiye'de yatırım, üretim ve istihdama katkı sağlayarak büyümeyi hedeflemektedir.          

Kışladağ Altın Madeninde Ocak 2017 tarihi itibariyle yaklaşık 770 kişi çalışmaktadır. Alt işverenlerin çalışanları ile birlikte toplam istihdam edilen sayısı 1120 kişidir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Maden ve Metal Sanayi

Firma web sitesi: www.tuprag.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.00 - 17.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Prim
Yemekhane
Hayat Sigortası
Bireysel EmeklilikÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 450-549


Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.