Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1985


http://www.ulusoyelektrik.com.tr
Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
36 kV seviyesinde modüler hücre üretimi yapan entegre üretim platformu olarak Türkiye’nin dinamik gücünü dünyaya ispatlayan ve sektör lideri olarak alanına ışık tutan Ulusoy Elektrik A.Ş, endüstriyel hayatına 1985 yılında bir mühendislik şirketi olarak başladı. Orta gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için sunmuş olduğu ideal çözümler ile Türk elektromekanik endüstrisinin önde gelen oyuncusu Ulusoy Elektrik, 2014 yılı itibariyle %37’lik pazar payıyla sektör lideridir. Süreç içerisinde Türkiye pazarındaki yapılanmasını tamamlamış; ulusal ve uluslararası platformda göstermiş olduğu başarı, geniş ve kaliteli ürün gamı, sektörel inovasyonlar ve nitelikli hizmet anlayışı ile pek çok başarılı projeye imzasını atmıştır.

 Gerçekleştirdiği büyük projeler, üretim kapasitesi ve endüstriyel başarısı ile 2009 yılından bu yana, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 393. sırada yerini almış ve sektördeki büyüme hızını artırmıştır.
Ulusoy Elektrik insan kaynaklarına büyük önem vermekte olup, 500’den fazla çalışanı ve konularında uzman 80 mühendis ile müşteri memnuniyetini, proje öncesinde, proje esnasında ve sonrasında ölçmekte; gerekli iyileştirmeleri yapmakta ve her zaman mükemmeli yakalayabilme adına çalışmaktadır.

~~Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nde 26.000m²’si kapalı, 30.000 m² açık alan üzerinde, son teknoloji ekipmanla donatılmış üretim tesislerinde üretim yapan Ulusoy Elektrik, yıllık 65.000 adet hava yalıtımlı modüler hücre, 3.500 adet beton köşk ve 10.000 adet gaz yalıtımlı modüler hücre üretim kapasitesi ile çalışıyor. Kuruluş, Ankara-Temelli Organize Sanayi Bölgesi'nde, 53.000 m2  üzerinde 30.000 m2’lik kapalı alanda faaliyet gösterme hedefiyle, yeni üretim tesisi yatırımına da hız kazandırmış bulunuyor.

Ulusoy Elektrik, 50’den fazla ülkeye yapılan ihracat potansiyeli ile Türkiye’nin, dünya çapında orta gerilim elektrik dağıtım ekipmanları üretim lansmanını başarıyla gerçekleştiriyor. 2013 yıl sonu itibariyle net satış gelirlerinin %57’sini ihracattan elde eden Ulusoy Elektrik, bu başarısıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması” listesinde 205. sırada yerini almıştır.

Ulusoy Elektrik’in elektrik enerjisi alanındaki temel aktiviteleri aşağıda belirtilmiştir.
Dizayn ve Üretim
• Hava Yalıtımlı Hücreler 36kV 630 -1250A 16kA- 20kA - 24 kV 400 - 630 A 16 kA - 20 kA
• 24-36 kV 630 -1250A 16kA- 20kA -25kA SF6 Gazlı kesiciler
• Metal-Clad Hücreler (Çekmeceli tip) 7.2 kV - 17,5 kV - 36 kV 1250-2500 A (16kA - 25kA - 31,5kA)
• Gaz Yalıtımlı Hücreler (RMU) 36kV 630A 16kA
• Havai Hat Fider Otomasyon Çözümleri; Otomatik Yük Ayırıcısı, Otomatik Tekrar Kapamalı Kesici
• Monoblok Beton Köşkler
• Yeraltı Beton Trafo Merkezleri
• Alçak ve Orta Gerilim Silikon Kablo Aksesuarları

Taahhüt ve Proje Faaliyetleri;

 

Şehir Şebekeleri Yapım ve Rehabilitasyon Projeleri

154 kV Enerji Şebekesi Projeleri

Rüzgar Enerji Santralleri

İletim ve Nakil Hatları Projeleri

 


 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Enerji

Firma web sitesi: www.ulusoyelektrik.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 350-449


Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Test Müdürü Ankara Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Test MüdürüUlusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Transformatör testlerinin yapılması konusunda en az 2 yıl deneyimli, İyi düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip, Problem çözme ve planlama becerisine sahip, Kalite ve müşteri odaklı, TS EN ISO/IEC 17025 standart bilgisine sahip, Erkek adaylar için Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtiçi Satış Mühendisi Ankara Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Yurtiçi Satış MühendisiUlusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik ve/veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Orta gerilim şalt malzemelerinin satışı konusunda en az 2 yıl tecrübe sahibi,MS Office ve autocad programlarını iyi derecede kullanabilen, Proje okuma, satış ve raporlama becerisine sahip, İletişim ve koordinasyon becerileri güçlü, çözüm odaklı, Detaylara önem veren, dikkatli, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip, aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden / edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Elemanı Ankara Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ElemanıUlusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Liselerinin Elektrik Bölümünden mezun, Kalite biriminde görev yapmış, Tercihen trafo bilgisi ve deneyimi olan, Kumpas, mikrometre gibi ölçü aletlerini kullanmayı bilen, Takım çalışmasına uygun, İletişimi güçlü, Askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Elemanı Ankara Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Bakım ElemanıUlusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş.
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okullarının Elektrik veya Mekanik Bölümlerinden mezun,Alçak gerilim, zayıf akım sistemleri, kuvvetli akım, vb. tüm elektrik tesisatı süreçlerinde görev alabilecek,Cihazların  tamirleri ve arıza tespitleri, devreye alma, işletme ve bakım konularında bilgi sahibi,Köprülü vinç, brülör hakkında bilgi sahibi, Tercihen otomasyon konusunda tecrübeli, MS Office uygulamalarını kullanabilen, Ekip çalışmasına uyumlu, dinamik Sürücü ehliyeti olan ve araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı