Arçelik A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.arcelikas.com

ARÇELİK A.Ş.

Arçelik Hakkında
 
Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. yaklaşık 27.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika'da 15 üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki  satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 135’ten fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.
 
İşletmeler
 
“Sürdürülebilir Gelişim” yaklaşımı doğrultusunda, çevre dostu, verimli, teknoloji ve tasarımda yenilikçi, kullanımı kolay ürünler geliştirmeyi ve tüketicilere sunmayı hedefleyen Arçelik A.Ş., aynı zamanda, “küresel ısınma”, “azalan doğal kaynaklar”, “susuzluk” gibi geleceği tehdit eden konuların çözümüne yönelik sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Arçelik A.Ş.’nin ürün geliştirme süreçlerinde odaklandığı öncelikli konulardan biri de, kaynak tasarrufudur.
 
Arçelik A.Ş.’de ürünlerin hayat çevrimi boyunca çevresel etkilerinin kontrol altına alınması, tasarım aşamasından başlayan bir süreç olarak ele alınmaktadır. Bu amaçla Arçelik A.Ş.’de Ar-Ge faaliyetlerini ve endüstriyel tasarım faaliyetlerini yürüten birimler, ürünlere yönelik tasarım çalışmalarını, teknolojik çalışmaları, ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmalarını da yürütmektedir.
 
TPM ve Altı Sigma metodolojilerini uygulayarak maliyet azaltma, kalite ve süreç iyileştirme projeleri gerçekleştiren ve esnek üretim yapısıyla rekabet üstünlüğünü her geçen gün daha da artıran Arçelik A.Ş., işletmelerinde uluslararası standartlarda üretim teknolojisi ve kalitesine sahiptir. “Toplam Kalite” felsefesini esas alarak yürüttüğü süreçlerini Kalite Yönetimi, Çevre Yönetim Sistemi, Enerji Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile bütünleşik bir şekilde yönetmektedir.
 
Arçelik A.Ş.’nin Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin'de faaliyet gösteren tüm üretim tesisleri ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 belgelerine sahiptir. Şirketin Türkiye'deki genel müdürlük ve üretim kampüslerinden kaynaklanan sera gazı emisyonu envanteri, ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyonu Standardına uygun olarak hesaplanmakta ve bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenerek, belgelendirilmektedir.
 
Arçelik A.Ş.’nin enerji verimliliği alanında yürüttüğü çalışmalar sonucunda; Türkiye, Çin ve Romanya'daki üretim tesisleri olmak üzere toplam 9 işletmesi "Enerji Verimli Yeşil Tesisler" derecelendirmesinde en üst seviye olan "Platin" sertifika sahibidir.
 
Arçelik A.Ş. İşletmeleri “Üretimde Verimlilik” sloganıyla su, enerji tüketimi ve atıkların azaltılmasına yönelik projeler gerçekleştirmeye devam etmektedir.
 
Faaliyet Ağı
 
Üretim Tesisleri – Türkiye

Buzdolabı İşletmesi Eskişehir
Çamaşır Makinesi İşletmesi İstanbul, Tuzla
Elektronik İşletmesi İstanbul, Beylikdüzü
Pişirici Cihazlar İşletmesi Bolu
Bulaşık Makinesi İşletmesi Ankara
Elektrik Motorları İşletmesi Tekirdağ, Çerkezköy
Kompresör İşletmesi Eskişehir
Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesi Tekirdağ, Çerkezköy

Üretim Tesisleri – Uluslararası

Buzdolabı İşletmesi Romanya, Gaeşti
Buzdolabı ve Çamaşır Makinesi İşletmesi Rusya, Kirzhach
Çamaşır Makinesi İşletmesi Çin, Changzhou
Pişirici Cihazlar ve Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesi G.Afrika, Jacobs
Soğutucu Cihazlar İşletmesi G.Afrika, Ezakheni, Ladysmith
Buzdolabı İşletmesi G.Afrika, East London

Uluslararası Satış ve Pazarlama - Ar-Ge Ofisleri

Ardutch B.V. Taiwan Tayvan
Beko A and NZ Pty Ltd. Avustralya, Yeni Zelanda
Beko Deutschland GmbH Almanya
Beko Egypt Trading LLC Mısır
Beko Electronics España S.L. İspanya
Beko France S.A.S. Fransa
Beko Italy SRL İtalya
Beko LLC. Rusya
Beko Plc. İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti
Beko Slovakia S.R.O. Slovakya
Beko S.A. Polonya, Çek Cumhuriyeti
Beko Shanghai Trading Company Ltd. Çin
Beko Ukraine LLC. Ukrayna
Changzhou Beko Electrical Appliances Co. Ltd. Çin
Defy Appliances Limited Güney Afrika Cumhuriyeti
Defy (Botswana) (Proprietary) Ltd. Botsvana
Defy (Namibia) (Proprietary) Ltd. Namibya
Elektra Bregenz AG Avusturya
Grundig Multimedia A.G. İsviçre
Grundig Intermedia GmbH Almanya,Hırvatistan
Grundig Nordic No AS Norveç
Grundig Nordic AB. İsveç
SC Arctic SA Romanya
Beko Hong Kong Ltd. Hong Kong, Çin
Beko Balkans Belgrad, Sırbistan
Beko R&D Office Tayvan
Beko Plc. R&D Center İngiltere
METU Technopolis R&D Center Ankara, Türkiye

Faaliyet gösterdiği sektörler: Ev EşyalarıArçelik A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 54
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Call Center Kundenvertreter (Almanca) İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Call Center Kundenvertreter (Almanca)Arçelik A.Ş.
Sprachgewandtheit in Deutsch sowie fließend in Wort und Schrift der deutschen Sprache,Vollzeitanstellung bevorzugt in Istanbul, (Einschliesslich Gebze,Darıca) Flexibilität und Bereitschaft zum Schichtdienst, Teamfähig, Gebildet, sprachbegabt am Telefon, Geduldig, voller positiver Energie, gute soziale Kompetenzen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - R&D (Software Test) İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - R&D (Software Test)Arçelik A.Ş.
University degree in Computer Engineering or Software EngineeringGood verbal and written skills in English Good knowledge of C# programming language Good knowledge of C or C++ programming language Experience in database applications (at least one of MSSQL / MySQL / Oracle / Access)Experience with Microsoft Visual Studio .Net programming environment is preferred1~3 years experience in programming is preferre Excellent verbal and written skills in English,Thinking broadly about business,  Understanding needs of the market & customer,Having the desire to do outstanding jobs,Recognizing and understanding emotions of other people,Listening different perspectives and showing flexibility,Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.Position is located in Çayırova
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Associate - Product Sourcing İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Associate - Product SourcingArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Engineering,Master's Degree is prefered, Good knowledge of quality management systems, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalıp Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Kalıp Tasarım MühendisiArçelik A.Ş.
Üniversitelerin Makine ya da Uçak Mühendisliği lisans bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, İş takibinde başarılı ve iletişim becerisi yüksek, İnsiyatif alabilen, Süreç ve yeni uygulama yaygınlaştırma konularında istekli ve yetkin, Analitik düşünebilen ve planlama becerisine sahip, Tasarım ve İmalat ile ilgili alanlarda çalışmaya istekli, Pozisyon lokasyonu Çayırova'dır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Sorumlusu Ankara Arçelik A.Ş.
İnsan Kaynakları SorumlusuArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Psychology, Sociology, Business Administration, Economics, Industrial Engineering, Management Engineering or other related fields,Minimum 3 years of experience in Human Resources, Strong knowledge of Microsoft Office Programs, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Ankara.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior HW Design Engineer İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Senior HW Design EngineerArçelik A.Ş.
QUALIFICATIONS Having Bachelor's or Master's Degree in Electronics, Minimum 5 years of experience in Embedded Hardware Design, Enthusiastic for designing and developing hardware based products from scratch,Knowledge in designing wireless connected and battery supported mobile products,Experienced in hardware concept study, PCB layout, schematics design, signal integrity analysis, board bring up and testing, system integration including driver bring up,Familiarity with design and verification of a broad range of interfaces/technologies used in products such as based on TI, Broadcom, Qualcomm, Intel and Motorola/NXP controller; knowledge to select / use of SoCs,Experienced with CAD tools for Schematics and Layout Design based MultiLayer boards (especially Altium Designer, Mentor Graphics - PADs, OrCad),Experienced in high speed signal and memory interface designs capable of meeting EMI/EMC,Experienced in using secure chips as a part of security intensive approved products,Cross-functional experience in consumer electronics: display/panel technologies, storage memories such as NAND and eMMC flashes, sensors, antennas, thermals, batteries, etc.,Experienced in communication protocols such as I2C, SPI, MMC, Ethernet, Wi-Fi, BLE, Zigbee, USB and MCU architectures inside and frameworks such as Alljoyn,Experienced in laboratory environment to root-cause system-level issues with help of test equipment like Oscillascope, Logic Analyser, Spectrum Analyser etc..,Wide knowledge of electronic components and its parameters to design with optimum quality,Preferably experienced in simple programmings such as C or assembly, Preferably experienced in project management skills, Having no restriction to travel, Excellent verbal with written skills in English, Recognizing and understanding emotions of people and clear in communicating thoughts/ideasListening different perspectives and showing flexibility to building collaboration, The position is located in ITÜ Arı Technopolis.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
HW Design Engineer İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
HW Design EngineerArçelik A.Ş.
QUALIFICATIONSBachelor's Degree in Electronics Engineering, Enthusiastic for designing and developing hardware based products from scratch,Having knowledge about CAD tools for Schematics and Layout Design in Altium, PADs or OrCAD,Experienced in laboratory environment to root-cause system-level issues with help of test equipment like Oscilloscope, Logic Analyser, Spectrum Analyser etc..,Having knowledge of electronic components and its parameters to design with optimum quality,Preferably experienced in simple programmings such as C or assembly, Good knowledge of MS Office applications including MS Visio and MS Project, Excellent verbal with written skills in English and ability to travel abroad,Understanding needs of the market & customer and Eager to do outstanding jobsRecognizing and understanding emotions of people and clear in communicating thoughts/ideasListening different perspectives and showing flexibility to building collaboration, The position is located in ITU Arı Technopolis. .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Business Intelligence Developer / Analyst İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Business Intelligence Developer / AnalystArçelik A.Ş.
QUALIFICATIONS Bachelor's Degree in Computer Engineering/Science, Electrical & Electronics Engineering or equivalent practical experience,Minimum of 3 years work experience in Business Intelligence and its platforms,Experience with reporting tools such as Tableau, Demonstrated experience establishing, tracking, and delivering KPI metrics, and reports,Good knowledge and experience in reporting architecture and deliverables,Good knowledge and experience in Database Scripting languages (SQL, PL-SQL),Ability to analyze user requirements and build front-end BI applications according to specifications,Team player with excellent communication and problem solving skills,Good command of written and spoken English, Position is located ITU Ari Teknokent
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Process İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - ProcessArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Mechanical Engineering, Having good knowledge of PLM - SAP, Having Project Management experience, Having CAD Program and Manufacturing Processes knowledge. Control Theory and System Control Knowledge is a plus, Having Process Flow and Process Control knowledge, Additive Manufacturing experience is preferable. Having no restriction to travel, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Specialist - Business Analyst İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Senior Specialist - Business AnalystArçelik A.Ş.
Bachelor's or Master's Degree in Computer Engineering, Industrial Engineering, Mathematics Engineering, Management Engineering or Mechanical Engineering,Capability of business planning, process analysis and design, business and functional requirements analysis, test organization, end-user interviews and change management,Having strategic approach to understand stakeholder objectives & requirements,Strong knowledge of project management, Excellent verbal and written skills in English, Eager to travel and work with different cultures, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - R&D (Structural Design) İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - R&D (Structural Design)Arçelik A.Ş.
Bachelor's Degree from Mechanical Engineering, Mechatronics Engineering, Aeronautics Engineering,Minimum 3 years of experience in plastic parts, product, molding, product design or system design,Ability to execute Plastic/Metal construction system through overall product system,Experience of project management, program (preferable), Experience in  Unigraphics (preferable) etc. 3D design software, Excellent command of MS-Office applications, Have no drawbacks to travel abroad, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - Production İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - ProductionArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical / Electrical&Electronics Engineering Basic knowledge of automation and automated line concept. Minimum 2 years of experience in production, preferably in metal sheet processing, metal dies and/or plastic injections and plastic moulds.Having knowledge of Project management, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - Technical Services & Training İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - Technical Services & TrainingArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Engineering,Preferably, experience in Production Supply, Product Management, Production, R&D or Quality Assurance Processes,Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - Technical Services & Training İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - Technical Services & TrainingArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Engineering,Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Pricing İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - PricingArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree, Minimum 3 years of experience in pricing, Strong knowledge of MS Office applications, Excellent statistical skills, Excellent verbal and written skills in English, No restriction to travel thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
R&D Engineer - Software Development/Video Quality İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
R&D Engineer - Software Development/Video QualityArçelik A.Ş.
Bachelor’s or Master's Degree in a related department, Preferably experience as Video Quality Designer, Experience in Image and Video Processing, Video Enhancement, Display Technologies,Have no restriction to travel, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.  The position is located in Beylikduzu.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
R&D Engineer - Software Development İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
R&D Engineer - Software DevelopmentArçelik A.Ş.
Bachelor's or Master's Degree in Computer Engineering, Electrical & Electronics Engineering, Electronics & Communication Engineering (Bachelor's and/or Master’s Degree),Having the desire to work on consumer electronics products and adapt to new technologies,Experience in software design, data structures and algorithms, Experience in C/C++ coding and debugging preferably on Linux OS, Knowledge of Object-oriented programming, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market and customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening to different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Project Engineer / Designer - Product Sourcing İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Project Engineer / Designer - Product SourcingArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Mechanical Engineering, Mechatronic Engineering or Industrial Design,Master student in Industrial Design (or other design principals), Knowledge of Photoshop, KeyShot, Rhino and/or AI preferably, Sketching ability, Will be able to work 3 days at least in a workweek, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Çayırova.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Teknik Sorumlu İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Teknik SorumluArçelik A.Ş.
Üniversitelerin Teknik Eğim Fakültesi Makine/Metal bölümlerinden mezun, Üretim proseslerinde minimum 2 yıl tecrübesi bulunan, Plastik/Lastik kalıp dizaynı konsunda bilgi sahibi olan, Sonuç odaklı, takip ve raporlama yönü güçlü olan, Araştırmacı, dinamik ve gelişime açık olan, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneği gelişmiş olan, Seyahat engeli bulunmayan, Takım çalışmasına yatkın ve iletişim yönü güçlü olan. Pozisyon lokasyonu Çayırova'dır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Process İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - ProcessArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering, Strong knowledge of Raw Material, Plastic and Metal Molds, Production Process,Knowledge of Project Management, Minimum 2 years of experience in production process, Willing and able to work in a dynamic environment and motivated to be a self-developer,Having strong analytical and problem solving skills, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration. Position located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Field Quality Engineer - Quality Assurance İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Field Quality Engineer - Quality AssuranceArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Electric Electronics Engineering, Minimum 1-2 years of experience, Eager to learn and to adapt new technologies, Excellent verbal and written skills in English, German knowledge is a plus, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist - International Strategic Marketing İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Specialist - International Strategic MarketingArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Industrial Engineering, Management Engineering, Management, Marketing or relational functional field,Minimum 3+ years of work experience as Marketing Strategist or Marketing Specialist,Ability to successfully work within a cross-functional team environment where teams are mostly located remotely,Strong business and commercial understanding with out of the box strategic thinking abilities,Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, Military service should be completed for male candidates, No restriction for traveling.  The position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Product Safety İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Specialist - Product SafetyArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree from Engineering Departments (Preferably, Electrical and Electronics Engineering),Minimum 3 years of experience in R&D or Quality Departments, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, Position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - After Sales Services Ankara Arçelik A.Ş.
Engineer - After Sales ServicesArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in a related department, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Ankara.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - R&D (Structural Design) İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - R&D (Structural Design)Arçelik A.Ş.
Bachelor’s or Master’s Degree in Mechanical, Aeronautical and Manufacturing Engineering,Minimum 2 years of experience in the related fields, Experience in CAD software, preferably NX or UG, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer – R&D(Benchmark&UX Test) İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer – R&D(Benchmark&UX Test)Arçelik A.Ş.
Bachelor's or Master's degree in Graphic Design, Management Information Systems or Industrial Design,UI/UX experience and excellent graphic design skills, Demonstrate solid understanding of UI 'layout' and 'flow', Preferably knowledge of HTML5, CSS3, PHP and MySQL, Preferably knowledge of testing methods and the software development lifecycle,Preferably experience in using generic test management systems and defect tracking databases,Preferably experience in designing web and mobile applications with an easy and crisp flow focusing on user expectations,Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - SAP Basis Administration İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Engineer - SAP Basis AdministrationArçelik A.Ş.
•    Bachelor's Degree in Computer Engineering, Electronics Engineering, Industrial Engineering, MechanicalEngineering, Mathematics Engineering or similar.•    Preferably having experience in management and enquiry SAP system architecture and current database systems,•    Practical knowledge of project management is an asset,•    Execution of internal and external customer relationships successfully is preferred,•    Excellent verbal and written skills in English,•    Thinking broadly about business,•    Understanding needs of the market & customer,•    Having desire to do outstanding jobs,•    Recognizing and understanding emotions of other people,•    Listening different perspectives and showing flexibility,•    Building collaboration,•    Clear in communicating thoughts and ideas.Position is located in Sütlüce
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - R&D Software Development İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Engineer - R&D Software DevelopmentArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in a related department, Experience in hands-on embedded software development, Programming experience in C and C++, Knowledge of object oriented programming and multi thread programming, Experience in programming, compiling and debugging on Linux operating system (gcc, gdb, make, shell etc.),Knowledge of Linux driver development and basic kernel, Knowledge of UML, design & architecture patterns, Familiarity with software configuration management tools, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - Material Planning İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Engineer - Material PlanningArçelik A.Ş.
Bachelor' s Degree in Industrial Engineering or Electronic Engineering, Good knowledge of MS Office Programs,                                                                Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Associate - Financial Intelligence İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Associate - Financial IntelligenceArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Economics, Business Administration, Public Administration, Public Finance or similar programs,Having 1-3 years experience in bank or financial institution, Having CMB (Capital Markets Board) credit rating expertise and Real Estate Appraisers Licence is preferred,Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, Having no restriction to travel. Position is located in Sütlüce
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - Technical Services & Training İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Engineer - Technical Services & TrainingArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Electronics or Electronics and Communication Engineering,Preferably, technical know-how in TV and/or electronic products (esp. computer, cash register appliances),Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, No restriction for travelling. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - R&D Structural Design İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Engineer - R&D Structural DesignArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering,  Experience in CAD/CAE softwares, Strong knowledge of MS Office applications, Understanding needs of the market and customer, Excellent verbal and written skills in English, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer – R&D (Electrical Design) İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Engineer – R&D (Electrical Design)Arçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Electrical / Electrical & Electronics / Mechatronics Engineering, (Master or Ph.D. Degree is a plus)Experience in Electrical Motors and Electromagnetic Design, Strong knowledge of CAE tools such as SPEED as well as Flux and Ansys/Maxwell or other type of motor design and electromagnetic analysis software is a plus,Experience in designing electrical machines for operation utilizing sinusoidal supply or inverter,Experience in industrial system solutions, Experience in mechatronics system and having system design perspective, Experience with software for system evaluation such as MATLAB, Simulink, Maxwell Simplorer etc.,Good understanding of construction / manufacturing methods of electric machines,Listening different perspectives and showing flexibility,  Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Software Solutions Development İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Specialist - Software Solutions DevelopmentArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Computer Engineering, 1 - 5 years of experience on software development, A genuine interest in technology, digital, IoT, DevOps tools & technologies, analytics & mobile platforms in particular,Analytical and data-driven focus, Java or .Net experience, Agile methodologies like Scrum and Kanban is a plus, Oracle or MS-SQL RDBMS experience, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Positions are located in Sütlüce & Çayırova, İstanbul.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - R&D İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - R&DArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Industrial Engineering, Mechanical Engineering, Material Engineering and Chemical Engineering, Having a Master’s Degree and PhD will be preferred, Experience of project management (preferable), Experience of national or international project coordination in Teydep, H2020 etc. (preferable),Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.  Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer – Customer Care İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer – Customer CareArçelik A.Ş.
Bachelor's or Master's Degree in Mechanical Engineering, Industrial Engineering or  Electrical and Electronics Engineering,Experience in Customer Care processes and portals, Strong knowledge of Microsoft Office Programs, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist - Product Marketing İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Specialist - Product MarketingArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in a related field, Having a Master's Degree is preferred, Experience in Retail industry especially Mobilephone Category or Accessory & Other Electronics Category,(Gaming Consoles, BT speakers, actions cams, wearables preferred)Professional background in product management, category management or marketing is preferred,Excellent knowledge and skills of MS-Office Excel is a must, Experience in business planning or in the marketing planning area, Analytic skills on PDCA cycle, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - After Sales Services İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Engineer - After Sales ServicesArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in a related engineering department, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, Having process and project management skills. Position is located in Beylikdüzü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist - Retail Design İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Specialist - Retail DesignArçelik A.Ş.
Bachelor's degree in a related field, Minimum 3 years experience in design management specifically in the retail / entertainment venue,Strong knowledge of portfolio demonstrating design expertise in both strategy and execution,Strong knowledge of design mastery portfolio that demonstrates critical design thinking, attention to detail and in-market success,Comprehensive understanding of experiential retail/entertainment/attraction design that balances brand equities while creating distinct and unique experiences for Arcelik / Beko Store Experience,Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people,Listening different perspectives and showing flexibility,Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.  Position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Product Evaluation İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - Product EvaluationArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Mechanical Engineering, Electrical and Electronic Engineering, or other related fields,Willing to pursue a career in Quality Assurance, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer - Technical Services AC&Energy Solutions Ankara, İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - Technical Services AC&Energy SolutionsArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering or Electrical and Electronics Engineering,Preferably, experience in technical services, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and idea Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist - Export Accounting İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Specialist - Export AccountingArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Business Administration, Economics, Industrial Engineering, Management Engineering or other related fields,Knowledge of The Uniform Chart of Accounts, Qualified skills of data mining and analysis, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.    Position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Trainee - Sales Adana, Ankara, ... Arçelik A.Ş.
Trainee - SalesArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Economics, Engineering or administrative faculties, Excellent verbal and written skills in English, B class driving license, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Call Center Team Supervisor İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Call Center Team SupervisorArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree, Preferably, experience in Call Center and team management, Preferably, experience in telemarketing and/or telesales, Knowledge of central and detailed processes of Call Center, Excellent verbal and written skills in English, Following sectorial changes and developments related to Call Center, Knowledge of Call Center technologies and systematics, Experienced in customer relations, complaint management and customer satisfaction systematics,Thinking broadly about business, Understanding needs of the market and customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist - Visual Merchandiser İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Specialist - Visual MerchandiserArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Business Administration and Management or similar programs,Excellent verbal and written skills in English Strong knowledge of office programs -Proficiency in Photoshop, Illustrator, or other visual design toolsStrong knowledge of current visual merchandising trends and best practices, Thinking broadly about business Understanding needs of the market & customer Having desire to do outstanding jobs Recognizing and understanding emotions of other people Listening different perspectives and showing flexibility Building collaboration Clear in communicating thoughts and ideas Having no restriction to travel. Position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sorumlu - Mağaza Satış İzmir Arçelik A.Ş.
Sorumlu - Mağaza SatışArçelik A.Ş.
Tercihen üniversitelerin lisans yada önlisans bölümlerinden mezun, Mağazacılık konusunda tercihen tecrübe sahibi, bu sektörde kariyer hedefleri olan,Tercihen İngilizce bilgisine sahip, İletişim becerisi ve insan ilişkileri kuvvetli, Teknolojiyi takip eden. Pozisyonun lokasyonu İzmir'dir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sorumlu - Mağaza Satış İstanbul(Avr.), ... Arçelik A.Ş.
Sorumlu - Mağaza SatışArçelik A.Ş.
Tercihen üniversitelerin lisans yada önlisans bölümlerinden mezun, Mağazacılık konusunda tercihen tecrübe sahibi, bu sektörde kariyer hedefleri olan,Tercihen İngilizce bilgisine sahip, İletişim becerisi ve insan ilişkileri kuvvetli, Teknolojiyi takip eden. Pozisyonun lokasyonu İstanbul'dur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist - R&D (Structural Design) İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist - R&D (Structural Design)Arçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Mechanical Engineering,  Experience in CAD/CAE softwares such as Unigraphics NX, Catia, Experince in project management,  Experience in production methods for plastic, sheet metal or metal injection process, Preferably experince in test and validation of product development phase, Preferably experince in design of a prototype or prototyping method, Understanding needs of the market & customer, field analysis and create design inputs,Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Assistant - HR System Management İstanbul(Avr.) Arçelik A.Ş.
Project Assistant - HR System ManagementArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Industrial Engineering, Management Engineering, Statistics or other related fields,Having experience in Human Resources is a plus, Willing to pursue a career in Human Resources, Strong knowledge of Microsoft Office Programs, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having the desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. The position is located in Sütlüce.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Project Engineer - Energy İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Project Engineer - EnergyArçelik A.Ş.
Bachelor’s Degree in Industrial Engineering, Mechanical Engineering Engineering or other related fields,Willing to pursue a career in Energy, Strong knowledge of Microsoft Office Programs, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Specialist-Production System & Process Development İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist-Production System & Process DevelopmentArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Industrial, Electronics Engineering, Computer Science, System Engineering,Experience in Shopfloor & Quality Management,   Experience in Project Management, Strong knowledge of SAP MM, Eager to learn and integrate new technologies to their work environment, General knowlegde on algortithmic design & coding, Eager to learn/ already have some knowledge on machine learning & artificial intelligence applications,Experience in software design/ software & automation system rollout, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position is located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Specialist-Production System & Process Development İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Specialist-Production System & Process DevelopmentArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Industrial, Electronics Engineering; Computer Science, System Engineering,Experience in Material Planning & Scheduling, Experience in project management, Strong knowledge of SAP MM, Eager to learn and integrate new technologies to their work environment, General knowlegde on algortithmic design & coding, Eager to learn/ already have some knowledge on machine learning & artificial intelligence applications,Experience in software design/ software & automation system rollout, Excellent verbal and written skills in English, Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people, Listening different perspectives and showing flexibility, Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas. Position located in Çayırova.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer - Warehouse Spare Parts İstanbul(Asya) Arçelik A.Ş.
Engineer - Warehouse Spare PartsArçelik A.Ş.
Bachelor's Degree in Engineering Departments, Having experience in process and project management,Thinking broadly about business, Understanding needs of the market & customer, Having desire to do outstanding jobs, Recognizing and understanding emotions of other people,Listening different perspectives and showing flexibility,Building collaboration, Clear in communicating thoughts and ideas, Position is located in Pelitli.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru Ankara, Bolu, ... Arçelik A.Ş.
Genel BaşvuruArçelik A.Ş.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı