Aygaz 

Şirket Bilgileri

www.aygaz.com.tr 

1961 yılında kurulan Aygaz, Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketidir. Bugün Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz ve ürünlerin üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren tek LPG şirketidir. Koç Topluluğu’ndan aldığı güçle “Tüketiciye En Yakın Şirket” olma hedefini kendine ilke edinen Aygaz, Türkiye’nin 81 ilinde ve 3.300'e yakın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonu ile ülkenin her köşesine kesintisiz hizmet götürmektedir. Geniş dağıtım ağı sayesinde her gün 100 binin üzerinde eve girerken 1 milyona yakın araç da Aygaz'ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz, tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde 50 yıldır liderliğini sürdürmektedir.    

Aygaz Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini de şemsiyesi altında toplamıştır. Türkiye'nin özel sektörde en büyük 8. sanayi şirketi olan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirkettir.

 

Kurumsal Bilgiler ve İnsan Kaynakları Yapısı

 

Kuruluş Tarihi:

15 Aralık 1961

Sektör:

Enerji

Faaliyet Alanı:

Sıvılaştırılmış petrol gazının (LPG) temini, stoklanması, dolumu, tüplügaz, dökmegaz ve otogaz olarak dağıtımı; tüp, tank ve LPG cihazları üretimi ve satışı (soba, valf, detantör, hortum, kamp ocakları-lambaları, tüp regülatörü) ve deniz taşımacılığı.

Başlıca Ürünleri:

Tüplügaz, dökmegaz, otogaz, valf, regülatör, ev tüpü, kamp tüpü, katalitik soba, palmiye dış mekan ısıtıcı, sera ısıtıcısı, LPG tankı, sanayi tüpü.

Toplam Çalışan Sayısı:

1016

Kadro Yapısı:

Beyaz yakalı çalışan: 473
Mavi yakalı çalışan: 543

Çalışanların Eğitim Durumu:

İlköğretim : 16%
Lise : 44%
Önlisans : 5%
Lisans : 30%
Yüksek Lisans : 5%

Çalışanların Yaş Ortalaması:

38

Çalışanların Kıdem Ortalaması:

10 yıl

Kadın / Erkek Oranı:

10% Kadın, 90% Erkek

Çalışma Saatleri:

Genel Müdürlük 08:00 – 12:30 / 13:00 – 17:30 Pazartesi - Cuma

Ücret Politikası:

12 maaş + 4 maaş ikramiye

Maaş Artış Dönemleri:

Ocak

İzin Politikası:

İş Kanunu uygulanmaktadır. Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında farklı uygulamalar bulunmaktadır.

 

Seçme ve Yerleştirme:

Doğru İşe Doğru İnsan Almak ve Atamak

İşe alım sürecinde, gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Koç Topluluğu ile entegre bir şekilde yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından, seçkin adayların Aygaz'a kazandırılması amacıyla, her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, değerlendirme merkezi uygulamaları, İngilizce ve yetenek testleri gerçekleştirilmektedir.

İşe alım süreci olumlu sonuçlanan ve şirketimize katılan çalışanlar hem Koç Topluluğu hem de Enerji Grubu tanıtımını içeren oryantasyon programlarına tabi tutulmaktadır.

Üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlı yarı zamanlı çalışma ve yaz stajı imkanları sağlanmaktadır. Meslek lisesi öğrencilerine ise eğitim dönemi boyunca kış stajı olanağı sağlanmaktadır.

 Aygaz İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Sistem ve SEÇ-G Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... AYGAZ
Kalite Sistem ve SEÇ-G SorumlusuAYGAZ
Mühendislik Fakültesi Mezunu (Tercihen Çevre ve Kimya Mühendisliği, Lisans/Yüksek Lisans)En az 1 yıl iş tecrübesine sahip (Çevre danışmanlığı ve İSG uzmanlığı kapsamındaki çalışmalar, yönetim sistemleri kurma ve uygulama bilgisi)MS Office ve SAP uygulamalarına hakim İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip Sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın, iletişim yetenekleri güçlü Sayısal analiz yeteneği gelişmiş, problem çözme yetkinliğine sahip Raporlama ve planlama yönü kuvvetli, takım çalışmasına uygun, araştırmacı, zaman yönetimi kuvvetliErkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP MM Modül Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
SAP MM Modül SorumlusuAYGAZ
Üniversitelerin Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği, İşletme bölümlerinden mezunSAP MM modülünde iş tecrübesine sahip Kurumsal projelerde proje yönetim standartlarında çalışmış Sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın, iletişim yetenekleri güçlü Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Personeli Kocaeli AYGAZ
Mekanik Bakım PersoneliAYGAZ
Türkiye’nin en büyük ve sektöründe lider enerji şirketlerinden olan firmamızın Gebze İşletmesine Mekanik Bakım Personeli istihdam etmek üzere;* Meslek lisesi ya da önlisans mezunu (Mekanik bölümler ‘’metal, makine bakım, onarım, endüstriyel otomasyon)* Mekanik bakım süreçlerinde minimum 6-7 yıl tecrübeli, (hidrolik devreler konusunda tecrübe tercih sebebidir)* Vardiyalı düzende çalışabilecek,* Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,* Askerlikle ilişiği bulunmayan(erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Personeli Kocaeli AYGAZ
Elektrik Bakım PersoneliAYGAZ
Türkiye’nin en büyük ve sektöründe lider enerji şirketlerinden olan firmamızın Gebze İşletmesine Elektrik Bakım Personeli istihdam etmek üzere;* Meslek lisesi ya da önlisans mezunu (Elektrik veya elektrik/elektronik bölümlerinden)* Elektrik bakım süreçlerinde minimum 6-7 yıl tecrübeli,* Vardiyalı düzende çalışabilecek,* Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,* Askerlikle ilişiği bulunmayan(erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Sorumlusu Kocaeli AYGAZ
Mali İşler SorumlusuAYGAZ
Üniversite mezunu(İşletme, İktisat, Maliye) Kurumsal şirketlerin Muhasebe / Mali İşler Departmanlarında en az 2 yıllık deneyimi bulunanİyi derecede MS Office bilgisi ve uygulama tecrübesi bulunanİyi derecede İngilizce bilen Askerlikle ilişiği bulunmayan(erkek adaylar için) Sürücü belgesine sahip, seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı