Aygaz 

Şirket Bilgileri

www.aygaz.com.tr 

1961 yılında kurulan Aygaz, Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketidir. Bugün Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz ve ürünlerin üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren tek LPG şirketidir. Koç Topluluğu’ndan aldığı güçle “Tüketiciye En Yakın Şirket” olma hedefini kendine ilke edinen Aygaz, Türkiye’nin 81 ilinde ve 3.300'e yakın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonu ile ülkenin her köşesine kesintisiz hizmet götürmektedir. Geniş dağıtım ağı sayesinde her gün 100 binin üzerinde eve girerken 1 milyona yakın araç da Aygaz'ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz, tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde 50 yıldır liderliğini sürdürmektedir.    

Aygaz Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini de şemsiyesi altında toplamıştır. Türkiye'nin özel sektörde en büyük 8. sanayi şirketi olan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirkettir.

 

Kurumsal Bilgiler ve İnsan Kaynakları Yapısı

 

Kuruluş Tarihi:

15 Aralık 1961

Sektör:

Enerji

Faaliyet Alanı:

Sıvılaştırılmış petrol gazının (LPG) temini, stoklanması, dolumu, tüplügaz, dökmegaz ve otogaz olarak dağıtımı; tüp, tank ve LPG cihazları üretimi ve satışı (soba, valf, detantör, hortum, kamp ocakları-lambaları, tüp regülatörü) ve deniz taşımacılığı.

Başlıca Ürünleri:

Tüplügaz, dökmegaz, otogaz, valf, regülatör, ev tüpü, kamp tüpü, katalitik soba, palmiye dış mekan ısıtıcı, sera ısıtıcısı, LPG tankı, sanayi tüpü.

Toplam Çalışan Sayısı:

1016

Kadro Yapısı:

Beyaz yakalı çalışan: 473
Mavi yakalı çalışan: 543

Çalışanların Eğitim Durumu:

İlköğretim : 16%
Lise : 44%
Önlisans : 5%
Lisans : 30%
Yüksek Lisans : 5%

Çalışanların Yaş Ortalaması:

38

Çalışanların Kıdem Ortalaması:

10 yıl

Kadın / Erkek Oranı:

10% Kadın, 90% Erkek

Çalışma Saatleri:

Genel Müdürlük 08:00 – 12:30 / 13:00 – 17:30 Pazartesi - Cuma

Ücret Politikası:

12 maaş + 4 maaş ikramiye

Maaş Artış Dönemleri:

Ocak

İzin Politikası:

İş Kanunu uygulanmaktadır. Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında farklı uygulamalar bulunmaktadır.

 

Seçme ve Yerleştirme:

Doğru İşe Doğru İnsan Almak ve Atamak

İşe alım sürecinde, gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Koç Topluluğu ile entegre bir şekilde yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından, seçkin adayların Aygaz'a kazandırılması amacıyla, her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, değerlendirme merkezi uygulamaları, İngilizce ve yetenek testleri gerçekleştirilmektedir.

İşe alım süreci olumlu sonuçlanan ve şirketimize katılan çalışanlar hem Koç Topluluğu hem de Enerji Grubu tanıtımını içeren oryantasyon programlarına tabi tutulmaktadır.

Üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlı yarı zamanlı çalışma ve yaz stajı imkanları sağlanmaktadır. Meslek lisesi öğrencilerine ise eğitim dönemi boyunca kış stajı olanağı sağlanmaktadır.

 Aygaz İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Saha/Satış Yöneticisi Gaziantep AYGAZ
Saha/Satış YöneticisiAYGAZ
- Üniversitelerin ilgili örgün/ikinci öğretim Lisans Bölümlerinden mezun.- Saha Yöneticiliği, Satış Yöneticiliği pozisyonlarından en az 4 yıl deneyimli. -Gaziantep'de ikamet eden /edebilecek olan- Askerlik hizmetini tamamlamış- Aktif araç kullanabilen- Seyahat engeli bulunmayan ve İş tanımı gereği şehirler arası seyahat edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
Yazılım Geliştirme SorumlusuAYGAZ
Üniversitelerin Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezun.Microsoft .Net geliştirme teknolojilerinde, SQL ve/veya Oracle veritabanı üzerinde uygulama geliştirme tecrübesine sahip.Kurumsal projelerde,  proje yönetim standartları ile çalışmış. İş analizi, veritabanı tasarımı, UML modelleme alanlarında uygulama araçları ile çalışmışİletişim yetenekleri güçlü. Çözüm ve sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Modül Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
SAP Modül SorumlusuAYGAZ
Üniversitelerin Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği, İşletme bölümlerinden mezun.SAP FI/CO modüllerinde iş tecrübesine sahip, Kurumsal projelerde,  proje yönetim standartları ile çalışmış, Debug yapma, kod okuma düzeyinde ABAP bilgisi olan, Takım çalışmasına uygun, iletişim yetenekleri güçlü, Sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha/Satış Yöneticisi Erzurum AYGAZ
Saha/Satış YöneticisiAYGAZ
- Üniversitelerin ilgili örgün/ikinci öğretim Lisans Bölümlerinden mezun.- Saha Yöneticiliği, Satış Yöneticiliği pozisyonlarından en az 3 yıl deneyimli. - Erzurum'da ikamet eden /edebilecek olan- Askerlik hizmetini tamamlamış- Aktif araç kullanabilen- Seyahat engeli bulunmayan ve İş tanımı gereği şehirler arası seyahat edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı