Aygaz 

Şirket Bilgileri

www.aygaz.com.tr 

1961 yılında kurulan Aygaz, Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketidir. Bugün Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz ve ürünlerin üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren tek LPG şirketidir. Koç Topluluğu’ndan aldığı güçle “Tüketiciye En Yakın Şirket” olma hedefini kendine ilke edinen Aygaz, Türkiye’nin 81 ilinde ve 3.300'e yakın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonu ile ülkenin her köşesine kesintisiz hizmet götürmektedir. Geniş dağıtım ağı sayesinde her gün 100 binin üzerinde eve girerken 1 milyona yakın araç da Aygaz'ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz, tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde 50 yıldır liderliğini sürdürmektedir.    

Aygaz Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini de şemsiyesi altında toplamıştır. Türkiye'nin özel sektörde en büyük 8. sanayi şirketi olan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirkettir.

 

Kurumsal Bilgiler ve İnsan Kaynakları Yapısı

 

Kuruluş Tarihi:

15 Aralık 1961

Sektör:

Enerji

Faaliyet Alanı:

Sıvılaştırılmış petrol gazının (LPG) temini, stoklanması, dolumu, tüplügaz, dökmegaz ve otogaz olarak dağıtımı; tüp, tank ve LPG cihazları üretimi ve satışı (soba, valf, detantör, hortum, kamp ocakları-lambaları, tüp regülatörü) ve deniz taşımacılığı.

Başlıca Ürünleri:

Tüplügaz, dökmegaz, otogaz, valf, regülatör, ev tüpü, kamp tüpü, katalitik soba, palmiye dış mekan ısıtıcı, sera ısıtıcısı, LPG tankı, sanayi tüpü.

Toplam Çalışan Sayısı:

1016

Kadro Yapısı:

Beyaz yakalı çalışan: 473
Mavi yakalı çalışan: 543

Çalışanların Eğitim Durumu:

İlköğretim : 16%
Lise : 44%
Önlisans : 5%
Lisans : 30%
Yüksek Lisans : 5%

Çalışanların Yaş Ortalaması:

38

Çalışanların Kıdem Ortalaması:

10 yıl

Kadın / Erkek Oranı:

10% Kadın, 90% Erkek

Çalışma Saatleri:

Genel Müdürlük 08:00 – 12:30 / 13:00 – 17:30 Pazartesi - Cuma

Ücret Politikası:

12 maaş + 4 maaş ikramiye

Maaş Artış Dönemleri:

Ocak

İzin Politikası:

İş Kanunu uygulanmaktadır. Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında farklı uygulamalar bulunmaktadır.

 

Seçme ve Yerleştirme:

Doğru İşe Doğru İnsan Almak ve Atamak

İşe alım sürecinde, gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Koç Topluluğu ile entegre bir şekilde yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından, seçkin adayların Aygaz'a kazandırılması amacıyla, her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, değerlendirme merkezi uygulamaları, İngilizce ve yetenek testleri gerçekleştirilmektedir.

İşe alım süreci olumlu sonuçlanan ve şirketimize katılan çalışanlar hem Koç Topluluğu hem de Enerji Grubu tanıtımını içeren oryantasyon programlarına tabi tutulmaktadır.

Üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlı yarı zamanlı çalışma ve yaz stajı imkanları sağlanmaktadır. Meslek lisesi öğrencilerine ise eğitim dönemi boyunca kış stajı olanağı sağlanmaktadır.

 Aygaz İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Analizi Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
İş Analizi SorumlusuAYGAZ
Üniversitelerin Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezun.Kurumsal projelerde,  proje yönetim standartları ile çalışmış. İş analizi, veritabanı tasarımı, UML modelleme alanlarında uygulama araçları ile çalışmışİletişim yetenekleri güçlü. Çözüm ve sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Teknisyeni İstanbul(Avr.), ... AYGAZ
Elektrik TeknisyeniAYGAZ
Meslek Lisesi ya da Meslek Yüksek Okulu Mezunu Olmak ( Elektirik bölümü )25-30 yaşlarında olmakErkek adaylar için askerlik ile ilişiği kalmamış olmakElektrik kumanda panoları konusunda bilgi sahibi olmak ( 220V, 380V )B sınıfı ehliyete sahip olmakSeyahat engeli olmamak, şirket temsil kabiliyeti olmakYoğun ve şehir dışı seyahat temposunda çalışabilmekİletişim ve koordinasyon becerisine saip olmakTemel bilgisayar bilgidisine sahip olmak ( Word, Excel )Basınçlı kaplar konusunda bilgi sahibi olmak tercih sebebidirSRC4 belgesi olması ( Tercih sebebidir, yok ise hemen alınması gerekecektir )
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Rekabet Hukuku Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AYGAZ
Rekabet Hukuku UzmanıAYGAZ
Üniversitelerin Üniversitelerin Hukuk, Ekonomi, İşletme, İktisat veyatercihen Hukuk Fakültesinden mezunTercihen Rekabet Hukuku alanında yüksek lisans eğitimi almış veya sertifika programı tamamlamış,Rekabet Hukuku alanında en az 4 yıl deneyim sahibi, Rekabet Uyum ve/veya Mevzuat Uyum programlarında görev almış, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, İletişim ve ilişki yönetim becerisi kuvvetli, takipçi, takım çalışmasına yatkın,Koordinasyon, planlama ve raporlama becerisine sahip, Şehir dışı ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Yoğun çalışma ve proje süreçlerinde yer alacak adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Karayolu Lojistik Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
Karayolu Lojistik SorumlusuAYGAZ
Üniversitelerin Mühendislik, Matematik, İstatistik bölümlerinden mezun Benzer pozisyonda en az 2 yıl iş tecrübesine sahip ve/veya iş deneyimine sahip olmayan yeni mezunİleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip MS Office uygulamalarına hakim ileri düzeyde Excel kullanabilen Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, analitik düşünce yapısına sahip Sayısal analiz yeteneği gelişmiş, problem çözme yetkinliğine sahip Takım çalışmasına uyumlu, iletişim becerisi yüksek Hedef ve sonuç odaklı, detaylı iş takibi ve sonuçlandırılması konusunda başarılıBütçeleme ve Raporlama becerileri gelişmiş Yurt içi seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı