Amerikan Hastanesi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1920


VEHBİ KOÇ VAKFI (VKV) AMERİKAN HASTANESİ

VKV Amerikan Hastanesi, Türkiye ve çevre ülkelerdeki hastalara, dünya standartlarında modern sağlık hizmeti veren tam teşekküllü bir sağlık merkezidir. 1920 yılında Amiral Mark L. Bristol tarafından kurulan hastane, Türkiye'de kâr amacı gütmeyen ilk özel hastanedir.

VKV Amerikan Hastanesi hemşirelik mesleğine daima katkıda bulunmuştur. Amiral Bristol Hemşirelik Okulu ve Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi (SANERC) bu desteğe iki örnek teşkil eder. Amiral Bristol Hemşirelik Okulu 1999 yılında Koç Üniversitesi'ne transfer olarak Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu adını almıştır. Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, 4 yıllık lisans eğitimi vermek üzere 1999 yılında ilk öğrencilerini almıştır. Okulun hedefi; öğrencileri profesyonel hemşirelik mesleğine hazırlamanın yanı sıra, eleştirel düşünen, evrensel değerlere sahip, akademik üstünlük ve araştırma öğelerini birleştiren bir anlayışta bireyler yetiştirmektir.

Hastane ve Hemşirelik Okulu, 1995 yılında işletmenin New York'taki ilk sahibi American Hospital of Istanbul Inc. şirketinin yönetim kurulu kararıyla Vehbi Koç Vakfı'na devredilmiştir. VKV Amerikan Hastanesi, tıptaki gelişmelere paralel olarak inşa ve restore ettiği binaları ve teknolojik donanımıyla gerek yataklı hasta gerekse ayakta tedavi servislerini geliştirerek büyümektedir. Hastanenin renovasyon çalışmalarının temelinde; nitelikli hekimlik, deneyimli ve eğitimli personelin yanı sıra en yeni tıp teknolojisi eşliğinde sürekli bakım hizmeti sunma misyonu bulunmaktadır. Hastane; Nişantaşı'ndaki sağlık kompleksi ile birlikte Anadolu yakasında yer alan MedAmerikan Tıp Merkezi ile hizmet sunmaktadır.

Dünya çapında bir Tıp Merkezi

İstanbul'un önemli iş ve yerleşim merkezlerinden olan Nişantaşı semtinde 47.400 m2 bir alanda hizmet veren hastanenin toplam kapalı alanı 60.000 m2 olup, bu alanda dahiliye, cerrahi, tanı ve rehabilitasyon servislerini içeren ihtisas dalları bulunmaktadır.

Hastanede bulunan 541 uzman doktor ve onlara destek hizmeti sağlayan 1028 sağlık ve destek personeli ile günde 24 saat hizmet sunulmaktadır. Hastaların konforlu bir sağlık hizmeti alması için odaların tümünde; güvenlik denetim, hemşire çağrı ve bilgisayar erişim sistemleri ile elektrikli kumandalı yataklar, televizyon, buzdolabı ve değerli eşyaların saklanması için kasa yer almaktadır. Ayrıca hastaların kişisel ve günlük ihtiyaçları da karşılanmaktadır.

Kaliteli Sağlık Hizmeti

Amerikan Hastanesi'nde uygulanan modern yönetim anlayışı, tüm çalışanların, yöneticilerin ve hekimlerin sürekli eğitim almaları esasına dayanmaktadır. İnsan Kaynaklarını daha da geliştirme hedefine yönelik sürdürülen yatırımlar ve yenilenen teknoloji sayesinde hastane, sürekli olarak yüksek düzeyde ve geniş kapsamda tıbbi hizmet sağlamaktadır.

Amerikan Hastanesi, uluslararası standartlarda güvenli ve kaliteli tıbbi bakım sağlayabilmek için “Sürekli Kalite Geliştirme Programları” uygulamaktadır. Bu kapsamda, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni 2 Ekim 2000 tarihinde, hasta bakımı ve güvenliği alanlarında üstün kalitenin simgesi olarak kabul edilen Joint Commission International (JCI) Akreditasyon Belgesi’ni 15 Aralık 2002 tarihinde aldıktan sonra, 20 Şubat 2004 tarihinde de, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek özel hastane olmuştur. Son olarak ise, 2014 yılında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi belgelendirme çalışmaları ile yine sağlık sektöründe bu alanda belge alan ilk kuruluş olmuştur. Hastanemiz Türkiye’de LEED (Yeşil Bina) sertifikasyonu çalışmalarına başlamış olup, Enerji Star belgesini de Mart 2015 tarihinde alarak Türkiye’de Enerji Star Belgesi almaya hak kazanan ilk hastane unvanını almıştır.

 

Amerikan Hastanesi bununla birlikte;

- Kardiyoloji Akreditasyonu – EAE Laboratory Accreditation in TTE, TEE

- Bariyatrik ve Metabolik Cerrahi Surgeon - Center of Excellence belgelendirmesi

- LEED Sertifikasyonu – Enerji Star Belgesi

- Uyku Laboratuvarı Akreditasyonu

- Bebek Dostu Hastane unvanlarını almaya hak kazanmış, uluslararası alanda başarılarını kanıtlamış bir hastanedir.

Kurum içerisinde sistemlere yönelik ve iyileştirmeye açık alanlar belirlenip, bölümlerle birlikte süreçleri sürekli geliştirmeye yönelik çalışmalar devam etmekte olup,  belgelerin güncelliği ve devamlılığı sağlanmaktadır.

Bölümlerimiz

Acil Servis
Ağız ve Diş Sağlığı
Ağrı Ünitesi
Alerji - İmmünoloji
Ameliyathane
Anestezi ve Reanimasyon
Beslenme ve Diyet
Check-Up
Çocuk Cerrahisi
Dahiliye (İç Hastalıkları)
Dermatoloji (Deri Hastalıkları)
Dil ve Konuşma Bozuklukları
Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Hastalıkları
Enfeksiyon Hastalıkları
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Gastroenteroloji ve Hepatoloji
Genel Cerrahi
Genel Yoğun Bakım
Göğüs Cerrahisi
Göğüs Hastalıkları
Hematoloji
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kalp ve Damar Cerrahisi
Kardiyoloji
Klinik Laboratuvar
Koroner Yoğun Bakım
Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi
Medikal Onkoloji
Nefroloji
Nöroloji
Nöroşirürji (Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi
Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme
Odyoloji
Oftalmoloji (Göz Hastalıkları)
Ortopedi ve Travmatoloji
Patoloji
Pediatri (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları)
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Psikiyatri
Psikoloji
Radyasyon Onkolojisi
Radyoloji
Romatoloji
Uyku Bozuklukları Ünitesi
Üreme Sağlığı Ünitesi (IVF - Tüp Bebek)
Üroloji
Vasküler Cerrahi (Damar Cerrahisi)
Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık Kuruluşları,Hastaneler

Firma web sitesi: www.amerikanhastanesi.org


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30

Açıklama: Bölümlere göre değişiklik göstermektedir.


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneAmerikan Hastanesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 20
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Çağrı Merkezi Agent İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Çağrı Merkezi AgentAmerikan Hastanesi
Tercihen Önlisans ya da Lisans mezunu ya da Üniversite Öğrencisi, Vardiyalı çalışma düzenine ayak uydurabilecek, Microsoft Office programlarına hakim, Çağrı Merkezi ya da Santral görevlisi olarak tercihen 1-3 yıl deneyimli (Sağlık sektörü deneyimli), Diksiyonu düzgün, Telefonda hizmet vermekten keyif alacak, Takım çalışmasına yatkın, Yaratıcı, analitik düşünen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Hemodiyaliz Hemşiresi İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Hemodiyaliz HemşiresiAmerikan Hastanesi
Sizleri bizimle  çalışmanın ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz...Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları birim ve servislerinde çalışmak üzere; Üniversitelerin Hemşirelik Bölümü’nden mezun olan, Hemodiyaliz Sertifikasına sahip, Mesleğinde profesyonelliği hedefleyen, Ekip çalışmasının önemine inanan, İletişimi kuvvetli, Dinamik, Gelişime açık, Hafta içi ve hafta sonu 12 saatlik nöbetler halinde çalışacak,Deneyimli Hemodiyaliz Hemşiresi olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Integration Specialist İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Integration SpecialistAmerikan Hastanesi
As an Integration Specialist, you would be responsible for creating and/or configuring interfaces to integrate disparate systems in a healthcare environment. You would apply your expertise to the diagnosis and solving of problems and issues through the software deployment life cycle. As part of the project team, you would interact with the Project Manager to ensure the solution is delivered on time, meeting and exceeding expectations.Core responsibilities: To design, configure, test and document interfaces based on a project's functional and business requirements. This includes analysis, design and configuration of applications. To maintain and document code/configurations to ensure proper versioning. Participating and/or executing the multiple stages of testing (i.e Unit, System, Integration, Performance, Regression)Understanding RDBMS and performing data extractions, conversions and manipulations.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Hasta Temsilcisi İstanbul(Avr.), ... Amerikan Hastanesi
Hasta TemsilcisiAmerikan Hastanesi
• En az önlisans mezunu (tercihen Halkla İlişkiler, Turizm Otelcilik, Muhasebe, vb.)• Tıbbi Sekreterlik / Faturalandırma / Müşteri İlişkileri / Turizm alanlarında en az 1 yıl deneyimli,• Tercihen tıbbi terminolojisi iyi,• Microsoft Office programlarına hakim,• Takım çalışmasına yatkın,• Yaratıcı, analitik düşünebilen,• Tercihen İngilizce bilen,• Prezentabl, iletişim yeteneği kuvvetli,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Stajyer İstanbul(Avr.), ... Amerikan Hastanesi
StajyerAmerikan Hastanesi
Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, Türkiye ve çevre ülkelerdeki hastalara, dünya standartlarında modern sağlık hizmeti veren tam teşekküllü sağlık merkezleridir.Kuruluşlarımızdan Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nde değerlendirilmek üzere kış dönemi staj başvurularını almaya başlıyoruz ! Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi veya Yapı Meslek Lisesi’nden birinde son sınıf öğrencisiyseniz, Staj süreniz boyunca Iş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası okulunuz tarafından karşılanıyorsa, İdari alanlardaki bölüm ve uygulamalarımızı daha yakından gözlemlemek ve aldığınız eğitimi pratik deneyimlerle desteklemek istiyorsanız,Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşlarına başvurmanın tam zamanı !Başvuru Tarihleri:30.06.2016 – 15.07.2016
Stajyer        İlan Detayı
Transfüzyon Merkezi Laboratuvar Teknikeri İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Transfüzyon Merkezi Laboratuvar TeknikeriAmerikan Hastanesi
Sizleri bizimle çalışmanın ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz.Koç Üniversitesi Hastanesi Transfüzyon Merkezinde çalışmak üzere, En az 2 yıllık Transfüzyon Merkezi tecrübesi olan, Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Laboratuvar bölümü mezunu, Kan Bankacılığı ve Kan Transfüzyon sertifikası bulunan, Kan Alma tecrübesi bulunan, Aferez konusunda tecrübeli, Prezentable, iletişim yeteneği kuvvetli, dinamik ve takım çalışmasına yatkın, Vardiyalı çalışabilecek,‘Transfüzyon Merkezi Laboratuvar Teknikeri’ arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Sekreter İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Tıbbi SekreterAmerikan Hastanesi
• Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans mezunu ve tercihen en az 1 yıl deneyimli,• Tıbbi terminolojiye, ICD 10 tanı kodlarına, genel olarak tıbbi süreçlere hakim,• Microsoft Office programlarını kullanabilen,• 10 parmak klavye kullanabilen, tercihen F klavye bilen,• Hasta ve iletişim odaklı,• Diğer sağlık çalışanları ile birlikte çalışmaktan ve hastalara yardımcı olmaktan mutluluk duyan,• Analitik düşünen,• Tercihen İngilizce bilen Tıbbi Sekreter olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Güvenlik Elemanı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Güvenlik ElemanıAmerikan Hastanesi
Sizleri bizimle  çalışmanın ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz... Mesleğinde profesyonelliği hedefleyen, Ekip çalışmasının önemine inanan, İletişimi kuvvetli, Dinamik, En az Lise mezunu, En az 1 yıl deneyimli, 5188 Sayılı yasa kapsamında Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan,"Güvenlik Elemanları" arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ebe İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
EbeAmerikan Hastanesi
Sizi bizimle çalışmanın ayrıcalığına davet ediyoruz...Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları birim ve servislerinde çalışmak üzere; Üniversitelerin Ebelik bölümünden mezun olan, Tercihen doğumhane tecrübesi olan, Mesleğinde profesyonelliği hedefleyen, Branşı ile ilgili gelişme ve yenilikleri takip eden, Ekip çalışmasının önemine inanan, İletişimi kuvvetli, Gelişime açık,'Ebe' araşımız bulunmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Danışma Elemanı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Danışma ElemanıAmerikan Hastanesi
Koç Üniversitesi Hastanesi'nde değerlendirilmek üzere, Sağlık veya otelcilik sektöründe müşteri ilişkileri konusunda en az 1 yıllık iş tecrübesi olan, Üniversitelerin İşletme,Sosyal Bilimler, Halkla İlişkiler veya Sağlık Yönetimi bölümlerinden en az önlisans mezunu, MS Office bilgisi olan, Prezentabl, iletişim yeteneği kuvvetli, dinamik ve takım çalışmasına yatkın, Shift çalışmasına uyum sağlayabilen, Avrupa yakasında ikamet eden,'Danışma Elemanı' arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Büro Elemanı (Engelli Kadro) İstanbul(Avr.), ... Amerikan Hastanesi
Büro Elemanı (Engelli Kadro)Amerikan Hastanesi
Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve yasa gereği engelli kapsamında değerlendirilebilecek,· Tercihen en az lise mezunu,· Engellilik derecesi %40 ve üzerinde olan,· Daha önce ofis içinde benzer bir görevde en az 1 yıl çalışmış,· Temel bilgisayar uygulamalarına hakim,· Takım çalışmasına yatkın,· İnsan ilişkilerinde başarılı,· Tercihen Avrupa Yakasında ikamet eden adaylar. Başvuruda bulunan adaylarımızın ön yazılarında engellerini, engel derecelerini ve hangi pozisyonlarda görev alabileceklerini belirtmelerini rica ederiz. Bu Genel Başvuru ilanı olup belirli bir pozisyonla ilgili yayınlanmamaktadır. Bu ilana yapılan başvurular ihtiyaç oluşması halinde uygun pozisyonlar için değerlendirilmeye alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kemik İliği Transplantasyon Hemşiresi İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Kemik İliği Transplantasyon HemşiresiAmerikan Hastanesi
Koç Üniversitesi Hastanesi Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi'nde çalışmak üzere;• Kök hücre uygulaması alanında tecrübesi olan,• Tercihen Terapötik Aferez Sertifikası olan,• Ekip çalışmasına yatkın,• Gelişime açık,• İletişimi kuvvetli,Hemşire olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Eczane Teknisyeni İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Eczane TeknisyeniAmerikan Hastanesi
En az lise mezunu  (Tercihen önlisans), İyi derece ilaç bilgisi olan, Tercihen en az 3 yıl Hastane eczacılığı konusunda tecrübeli, MS Office uygulamalarına hakim, İletişim ve planlama becerileri gelişmiş, Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek (Gece vardiyası mevcuttur)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Hasta Finansman Koordinasyon Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Hasta Finansman Koordinasyon Uzman YardımcısıAmerikan Hastanesi
• Üniversitelerin işletme, ekonomi ve sağlık yönetimi bölümlerinden mezun,• İleri derecede ingilizce bilen,• MS Office programlarına hakim ve iyi derecede kullanabilen,• Hizmet sektöründe tecrübeli,• Sağlık sektörü ve ilgili alanda 3 yıl tecrübeli,• Ekip yönetimi konusunda yetkinlik sahibi,• İletişim ve planlama becerileri gelişmiş,• Analitik düşünce sistemine sahip,• Müşteri memnuniyetinin önemini bilen, hızlı ve etkili karar verme yeteneğine sahip,• Müşteri memnuniyetine çözümsel yaklaşımlar sunabilen,"Hasta Finansman Koordinasyon Uzman Yardımcısı" arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satınalma Uzmanı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Satınalma UzmanıAmerikan Hastanesi
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun (Tercihen Endüstri, İşletme, Makine ve Malzeme Mühendisliği), Satınalma alanında en az 5 yıllık tecrübesi olan, Çok İyi derecede ingilizce bilen, MS Office programlarına hakim ve iyi derecede kullanabilen, Güçlü organizasyon ve planlama yeteneğine sahip, Takip ve sonuçlandırma becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneği gelişmiş, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Hemşire İstanbul(Avr.), ... Amerikan Hastanesi
HemşireAmerikan Hastanesi
Sizleri bizimle  çalışmanın ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz...Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları birim ve servislerinde çalışmak üzere; Mesleğinde profesyonelliği hedefleyen, Ekip çalışmasının önemine inanan, İletişimi kuvvetli, Dinamik, Gelişime açık, Hafta içi ve hafta sonu 12 saatlik nöbetler halinde çalışacak,deneyimli ya da yeni mezun hemşire olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Radyoloji Hemşiresi İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Radyoloji HemşiresiAmerikan Hastanesi
Koç Üniversitesi Hastanesi’nde değerlendirilmek üzere;   Nöroanjio/Girişimsel Radyoloji alanında en az 2 yıl deneyimli, Tercihen lisans Hemşirelik mezunu, Ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Takipçi ve sorumluluk sahibi , Hasta ve yakını iletişiminde başarılı, Yeniliğe ve öğrenmeye açık, Problem çözme yeteneğine sahip, Nöroanjio Hemşiresi olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uluslararası Hasta Programları Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Uluslararası Hasta Programları Uzman YardımcısıAmerikan Hastanesi
Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları departmanlarında değerlendirilmek üzere; Üniversitelerin İşletme,Sosyal Bilimler, Halkla İlişkiler, Sağlık Yönetimi vb. bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun, Yurtdışı satış ve pazarlama konusunda deneyimli, Rusya ve CİS ülkeler pazar bilgisine hakim, İyi seviyede İngilizce, Rusça ve Ukraynaca bilen, Hasta hakları konusunda bilgili ve hasta psikolojisine hitap edebilen, Prezentabl, iletişim yeteneği kuvvetli, dinamik ve takım çalışmasına yatkın, İyi bir dinleyici olup; yaratıcı,çabuk ve analitik çözümler üretebilen, Yurtdışı seyahat engeli olmayan, MS Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilen,"Uluslarararası Hasta Programları Uzman Yardımcısı" arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Eczacı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
EczacıAmerikan Hastanesi
• Eczacılık Fakültesi mezunu,• Tercihen Klinik Eczacılık Yüksek Lisansı yapmış veya yapmakta olan,• Tercihen en az 1 yıl hastane eczacılığı, eczane eczacılığı tecrübesi olan veya eczacılık fakültelerinde akademisyenlik tecrübesi olan,• İleri derecede İngilizce bilen,• Microsoft Office programlarına hakim,• Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Aile Hekimi Uzmanı İstanbul(Avr.) Amerikan Hastanesi
Aile Hekimi UzmanıAmerikan Hastanesi
Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları'nda çalışmak üzere, Aile Hekimliği Uzmanlık eğitimini son beş yıl içinde tamamlamış, Tıp alanındaki gelişmeleri takip eden, Tercihen bu alanda tecrübesi olan, İyi düzeyde iletişim yeteneğine sahip, Problem çözücü, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, İyi derecede İngilizce bilen,"Aile Hekimi Doktor" aranmaktadır. * Başvurular gizlilik içinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı