Alışan Şirketler Grubu 

Şirket Bilgileri

 

http://www.alisangroup.com

Alışan Şirketler Grubu

Alışan Şirketler Grubu, uluslararası taşımacılık, gümrüklü ve gümrüksüz depolama, gümrükleme, dökme sıvı ve toz kimyevi madde taşımacılığı, yurtiçi dağıtım, sigortacılık, inşaat ve taahhüt alanlarında faaliyet gösteriyor.

Hizmet çeşitleri

Taşımacılık:

Uluslararası taşımacılık: Avrupa standartlarına uygun düz, jumbo ve özel cam taşıyıcı araçlar ile Avrupa-Türkiye hattında hem grupaj hem de komple olarak ithalat ve ihracat taşımacılığı hizmeti veriyor. Taşımacılıkta, ağır nakliye ve proje yüklemeleri de Alışan Uluslararası Taşımacılık'ın uzmanlaştığı bir diğer konu.

Yurtiçi dağıtım: Yurtiçi dağıtımda sevkıyatları, Türkiye'nin yerel ve genel coğrafyasını iyi özümsemiş profesyonel trafik yöneticileri tarafından, gerektiğinde dağıtım özelliklerine uygun olarak tasarlanmış yöntemlerle, mobil iletişim sistemleri, elektronik harita ve sevkiyat programlarını kullanarak yapıyor.

Kimyasal madde taşımacılığı: Sıvı kimyevi madde tankeleri ve  toz kimyevi madde silobasları ile her türlü toz ve sıvı kimyevi madde taşımacılığı yapıyor.

Gümrükleme: İthalat ve ihracat hizmetini her türlü prosedürüyle birlikte veriyor.

Depolama:

Gümrüklü : Gebze Dilovası tesislerinde tehlikeli madde depolama izni  bulunan toplam 8,000 paletlik gümrüklü depolama kapasitesine sahip.

Gümrüksüz: Farklı ürün gruplarını depolama imkanına sahip kapalı ve açık  alanda depolama hizmeti verilen  toplam 28,000 palet kapasiteli depolar Gebze, Dilovası, Hadımköy ve Adana da bulunmakta. Ayrıca Gebze Güzeller Organize Sanayi sitesinde 8,000 m2 üzerinde ambalajlama, shirinkleme ve paketleme imkânlarına sahip.

Sigorta: 1985 yılında kurulan Alışan Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ, Axa-Oyak Sigorta A.Ş. ve Garanti Sigorta A.Ş.'nin elementer branşında A tipi acentesi olarak (sağlık ve hayat sigortaları hariç) faaliyet gösteriyor.

www.alisangroup.com

 Alışan Şirketler Grubu İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
PROJE MÜDÜRÜ İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
PROJE MÜDÜRÜAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden (bilgisayar, sistem, endüstri, matematik vb) mezun olan, Tercihen lojistik sektöründe ve/veya tedarik zinciri uygulamalarında deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Bilgisayar sistemleri ve yazılım dilleri deneyimi olan, "As is" ve "To be" çalışmalarında aktif ve deneyimli, MS Office programlarına hakim, Proje yönetimi deneyimi olan, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, müşteri odaklı, Analitik düşünme ve analiz yeteneği gelişmiş, Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, uyumlu Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için), B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden "PROJE MÜDÜRÜ" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Donanım Destek Uzmanı İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Donanım Destek UzmanıAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; En az Teknik Lise Elektronik veya Bilgisayar Programcılığı bölümünden, tercihen Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, PC Donanım bilgisi olan, İşletim Sistemleri ve Ofis Programlarına hakim, Şirket içerisinde kullanılan bilgisayarlar hakkında kullanıcılara donanımsal eğitim ve destek verebilecek, Giriş seviyesinde SQL bilgisine sahip, Tercihen kurumsal bir şirkette donanım destek hizmeti vermiş, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü güçlü, öğrenmeye ve öğretmeye yetenekli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Tercihen İyi derecede İngilizce bilen, B sınıfı ehliyet sahibi, Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden“DONANIM DESTEK UZMANI” aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri İlişkileri Müdür Yardımcısı İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Müşteri İlişkileri Müdür YardımcısıAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; Lisans mezunu (tercihen lojistik, işletme vb. bölümler) Lojistik sektöründe müşteri hizmetleri veya ilişkileri alanında minimum 3 yıllık deneyime sahip olan, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Güçlü iletişim ve temsil becerisi olan, B sınıfı ehliyet sahibi, Askerlikle ilişkisi bulunmayan, Tercihen Anadolu yakasında ikamet etden,"MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ  MÜDÜR YRD." aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
REACHTRUCK OPERATÖRÜ Kocaeli, İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
REACHTRUCK OPERATÖRÜAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan şirketimiz için, Şekerpınar'da bulunan depomuzda görevlendirilmek üzere; En az ilkokul mezunu, Forklift kullanma ehliyetine sahip, Reachtruck kullanımı ile ilgili en az 1 yıl tecrübesi olan, Tercihen 22 - 40 yaş arası, Farklı vardiyalarda çalışabilecek, Mal üzerinde bulunan etikette yazanları okuyabilecek ve anlayabilecek, Pendik,Gebze,Darıca,Körfez,Derince Civarında ikamet eden, Askerlik ile ilişiği olmayan,REACHTRUCK  ve FORKLİFT OPERATÖRLERİ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
PALET YÜKLEYİCİ Kocaeli, İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
PALET YÜKLEYİCİAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Dilovası bölgesindeki deposunda görevlendirilmek üzere; Tercihen Lise mezunu, Paketleme, ambalajlama, paletleme ile ilgili en az 2 yıl tecrübeye sahip, Forklift kullanma ehliyetine ve en az 2 yıl forklift kullanma tecrübesine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Uyumlu, takım çalışmasına yatkın, İş güvenliği ve Çevre konularında dikkatli ve ilgili Gebze, Dilovası, İzmit, İstanbul Tuzla bölgelerinde ikamet eden, Askerlik ile ilişiği olmayan, Tercihen 22- 35 yaş arası, Erkek,  “PALET YÜKLEYİCİ” aramaktayız.    
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
TIR SÜRÜCÜSÜ Afyon, Balıkesir... Alışan Lojistik. A.Ş.
TIR SÜRÜCÜSÜAlışan Lojistik. A.Ş.
Taşıma operasyonlarımızda görevlendirilmek üzere; En az ilköğretim mezunu, İlgili sınıf ehliyetlere sahip, SRC-5 belgesine sahip, BURSA, BALIKESİR, MANİSA, İZMİR, KONYA, AFYON, UŞAK, KOCAELİ ile İSTANBUL bölgelerinde ikamet eden, Askerlik ile ilişiği olmayanTANKER TIR ŞOFÖRÜ - TENTELİ TIR ŞOFÖRÜaranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üst Düzey Yönetici Asistanı İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Üst Düzey Yönetici AsistanıAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan şirketimiz için, Bostancı' daki merkez ofisimizde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 4 yıl deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, özellikle çok iyi derecede excel kullanabilen, Raporlama konusunda yetkin, Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, Temsil ve iletişim becerisi güçlü, Diksiyonu düzgün, prezentabl, Anadolu yakasında ikamet eden     "ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-İSTANBUL İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-İSTANBULAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olan, Tercihen lojistik sektöründe en az 2 yıl deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına (özellikle excel) hakim, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, müşteri odaklı, Analitik düşünme, analiz yeteneği gelişmiş, Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için), B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden 'ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPO ELEMANI Kocaeli Alışan Lojistik. A.Ş.
DEPO ELEMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Gebze bölgesindeki depolarında görevlendirilmek üzere; Tercihen lise mezunu, Tercihen benzer pozisyonda en az 2 yıllık deneyime sahip, Depo tecrübesi olan, Saha operasyonlarında aktif olarak görev alabilecek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, Tercihen B sınıfı ehliyet sahibi olan, Askerliğini tamamlamış, Gebze bölgesinde ikamet eden, DEPO ELEMANLARI aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Yöneticisi İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Satış YöneticisiAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Anadolu yakasında bulunan merkez  ofisinde görevlendirilmek üzere;• Tercihen üniversitelerin lojistik, işletme, ekonomi, dış ticaret, uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun,• Depolama, yurtiçi taşıma, uluslararası taşıma, kimyasal ve tehlikeli madde (likit ve enerji) taşıma hizmetleri satış faaliyetlerinde tercihen en az 3 yıl deneyimli,• CRM, maliyet modellemeleri ve sunum konularında deneyimli,• İyi derecede İngilizce bilen,• Raporlama yapabilecek,• MS Office programlarına hakim,• Takım çalışmasına yatkın, sözlü iletişim yeteneği güçlü• Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, analitik düşünme yeteneği gelişmiş,• İletişim yönü güçlü, dışa dönük,• Diksiyonu düzgün, prezantabl,• Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için),• Anadolu yakasında ikamet eden,"SATIŞ YÖNETİCİSİ" aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Filo Planlama Şefi Konya, İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Filo Planlama ŞefiAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızda görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin tercihen Mühendislik bölümlerinden (Endüstri, Sistem vb.)  mezun,·         Tercihen filo yönetim ve araç sefer planlama alaninda deneyimli,·         Sektörde en az 5 yıllık deneyimi olan,·         MS Office programlarına hakim, tercihen lojistik paket programları kullanabilen, ·         Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, ·         Analitik düşünme yeteneğine sahip,·         Sonuç  odaklı, takipçi,·         İyi iletişim kurabilen, dışa dönük ve müşteri odaklı çalışabilen,·         B sınıfı ehliyet sahibi olan,·         Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için),'LİKİT VE ENERJİ FİLO PLANLAMA ŞEFİ’ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ VE PROJE GELİŞTİRME UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ VE PROJE GELİŞTİRME UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik Sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Anadolu yakasında bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin mühendislik, lojistik bölümlerinden mezun, • Lojistik sektöründe yurtiçi taşıma operasyonu ve müşteri ilişkileri alanında en az 2 yıl deneyim sahibi, • MS Office ( özellikle excel ) programlarına hakim,• İyi derecede İngilizce bilen,• Analitik düşünme yeteneği gelişmiş,• Takım çalışmasına yatkın,• Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, • İyi iletişim kurabilen, dışa dönük,• 24-30 yaş aralığında,• B sınıfı ehliyet sahibi olan,• Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için),• Anadolu yakasında ikamet eden "MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ VE PROJE GELİŞTİRME UZMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Faturalama Elemanı İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
Faturalama ElemanıAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Anadolu Yakasında bulunan Merkez Ofisinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin muhasebe, işletme vb. ilgili önlisans veya lisans mezun, Tercihen Lojistik sektöründe benzer pozisyonda tecrübeli, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, özellikle çok iyi derecede excel kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, Analitik düşünce, iletişim ve zaman yönetimi becerilerine sahip, Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için) Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden,        "FATURALAMA ELEMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KOMBİNE TAŞIMACILIK (INTERMODAL) UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
KOMBİNE TAŞIMACILIK (INTERMODAL) UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Bostancı'da bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; Ön lisans, tercihen lisans mezunu olan, Lojistik sektöründe uluslararası taşıma operasyonları konusunda en az 2 yıl deneyimli, Tercihen kombine taşımacılık alanında çalışmış, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Sonuç odaklı, takipçi, sorumluluk bilinci yüksek, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,"KOMBİNE TAŞIMACILIK (INTERMODAL) UZMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SİSTEM VE NETWORK UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
SİSTEM VE NETWORK UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere; Ön lisans veya lisans mezunu, Network altyapıları (LAN,WAN,TCP/IP,VLAN,NPS konfigürasyonları) konularında bilgi sahibi, Switch (Brocade, Hp, Cisco) , Router, Wifi, genel network konularında bilgi sahibi, Firewall yönetimi (Checkpoint) konusunda deneyimli, ISO 27001 hizmet sunum süreçleri konusunda bilgi sahibi, tercihen ISO 27001 bilgisi olan. Windows işletim sistemleri kurulum ve yapılandırılmasında bilgi sahibi, (DNS, DHCP, Group Policy, WSUS vs.) Sektörel literatürü takip edebilecek düzeyde İngilizce (okuma - yazma) bilen Tercihen kurumsal bir şirkette bu konuda hizmet vermiş, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü güçlü, öğrenmeye ve öğretmeye yetenekli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyet sahibi, Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden“SİSTEM VE NETWORK UZMANI” aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı