Alışan Şirketler Grubu 

Şirket Bilgileri

 

http://www.alisangroup.com

Alışan Şirketler Grubu

Alışan Şirketler Grubu, uluslararası taşımacılık, gümrüklü ve gümrüksüz depolama, gümrükleme, dökme sıvı ve toz kimyevi madde taşımacılığı, yurtiçi dağıtım, sigortacılık, inşaat ve taahhüt alanlarında faaliyet gösteriyor.

Hizmet çeşitleri

Taşımacılık:

Uluslararası taşımacılık: Avrupa standartlarına uygun düz, jumbo ve özel cam taşıyıcı araçlar ile Avrupa-Türkiye hattında hem grupaj hem de komple olarak ithalat ve ihracat taşımacılığı hizmeti veriyor. Taşımacılıkta, ağır nakliye ve proje yüklemeleri de Alışan Uluslararası Taşımacılık'ın uzmanlaştığı bir diğer konu.

Yurtiçi dağıtım: Yurtiçi dağıtımda sevkıyatları, Türkiye'nin yerel ve genel coğrafyasını iyi özümsemiş profesyonel trafik yöneticileri tarafından, gerektiğinde dağıtım özelliklerine uygun olarak tasarlanmış yöntemlerle, mobil iletişim sistemleri, elektronik harita ve sevkiyat programlarını kullanarak yapıyor.

Kimyasal madde taşımacılığı: Sıvı kimyevi madde tankeleri ve  toz kimyevi madde silobasları ile her türlü toz ve sıvı kimyevi madde taşımacılığı yapıyor.

Gümrükleme: İthalat ve ihracat hizmetini her türlü prosedürüyle birlikte veriyor.

Depolama:

Gümrüklü : Gebze Dilovası tesislerinde tehlikeli madde depolama izni  bulunan toplam 8,000 paletlik gümrüklü depolama kapasitesine sahip.

Gümrüksüz: Farklı ürün gruplarını depolama imkanına sahip kapalı ve açık  alanda depolama hizmeti verilen  toplam 28,000 palet kapasiteli depolar Gebze, Dilovası, Hadımköy ve Adana da bulunmakta. Ayrıca Gebze Güzeller Organize Sanayi sitesinde 8,000 m2 üzerinde ambalajlama, shirinkleme ve paketleme imkânlarına sahip.

Sigorta: 1985 yılında kurulan Alışan Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ, Axa-Oyak Sigorta A.Ş. ve Garanti Sigorta A.Ş.'nin elementer branşında A tipi acentesi olarak (sağlık ve hayat sigortaları hariç) faaliyet gösteriyor.

www.alisangroup.com

 Alışan Şirketler Grubu İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ULUSLARARASI FİLO PLANLAMA UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
ULUSLARARASI FİLO PLANLAMA UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu yakasında bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere;Ön lisans tercihen lisans mezunu olan, Lojistik sektöründe uluslararası taşıma filo operasyonu konusunda en az 2 yıl deneyimli,Tercihen İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, Sonuç odaklı, takipçi, sorumluluk bilinci yüksek, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, B sınıfı ehliyet sahibi olan, Askerliğini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek, "ULUSLARARASI FİLO PLANLAMA UZMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üst Düzey Yönetici Asistanı İstanbul(Asya) Alışan Şirketler Grubu
Üst Düzey Yönetici AsistanıAlışan Şirketler Grubu
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Bostancı'da bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;Üniversite mezunu, Alanında en az 5 yıllık deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilen MS Office programlarına hakim, Planlama ve organize etme yönü gelişmiş, Yöneticisini ve şiketini temsil edebilme yönü güçlü, Anadolu yakasında ikamet eden ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANI aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Hizmetleri Sorumlusu İstanbul(Asya) Alışan Şirketler Grubu
Müşteri Hizmetleri SorumlusuAlışan Şirketler Grubu
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik Sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Tuzla' da bulunan Deposunda görevlendirilmek üzere;• En az Önlisans, tercihen Lisans mezunu, • Lojistik sektöründe en az 5 yıl deneyim sahibi, • MS Office programlarına hakim,• İleri seviyede İngilizce bilen (yazılı ve sözlü) - İngilizce yeterlilik testi yapılacaktır.• SAP ve/veya benzer paket programlara hakim,,• Analitik düşünme yeteneği gelişmiş,• Takım çalışmasına yatkın,• Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, • İyi iletişim kurabilen, dışa dönük,• Diksiyonu düzgün, prezantabl,• 24-35 yaş aralığında,• B sınıfı ehliyet sahibi olan,• Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için),• Maltepe,Kartal,Pendik,Gebze,Darıca,Çayırova bölgesinde ikamet eden "MÜŞTERİ HİZMETLERİ UZMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ARGE MERKEZİ PROJE MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) Alışan Şirketler Grubu
ARGE MERKEZİ PROJE MÜHENDİSİAlışan Şirketler Grubu
Lojistik sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz bünyesinde kurulmakta olan Ar-Ge Merkezi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin mühendislik (Endüstri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği vb.) bölümlerinden mezunTercihen lojistik, tedarik zinciri yönetimi vb. alanlarda deneyim sahibi Çok iyi derecede İngilizce bilen Analitik ve yaratıcılık yönü gelişmiş İnsan ilişkileri ve ilişki yönetimi yönü güçlü MS Office programlarına hakim Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek AR-GE MERKEZİ PROJE MÜHENDİSLERİ alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Forklift Operatörü Yalova Alışan Şirketler Grubu
Forklift OperatörüAlışan Şirketler Grubu
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan şirketimiz için, Yalova' da bulunan depomuzda görevlendirilmek üzere;En az ortaokul mezunu, Forklift kullanma ehliyetine sahip, Reachtruck ve forklift kullanımı ile ilgili en az 2 yıl tecrübesi olan, Tercihen 22 - 35 yaş arası, Farklı vardiyalarda çalışabilecek, Mal üzerinde bulunan etikette yazanları okuyabilecek ve anlayabilecek, Yalova' da ikamet edilen, Askerlik ile ilişiği olmayan, FORKLİFT OPERATÖRÜ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DONANIM DESTEK UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
DONANIM DESTEK UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;En az Teknik Lise Elektronik veya Bilgisayar Programcılığı bölümünden, tercihen Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,PC Donanım bilgisi olan, İşletim Sistemleri ve Ofis Programlarına hakim, Şirket içerisinde kullanılan bilgisayarlar hakkında kullanıcılara donanımsal eğitim ve destek verebilecek,Giriş seviyesinde SQL bilgisine sahip, Tercihen kurumsal bir şirkette donanım destek hizmeti vermiş, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü güçlü, öğrenmeye ve öğretmeye yetenekli,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Tercihen İyi derecede İngilizce bilen, B sınıfı ehliyet sahibi, Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden “DONANIM DESTEK UZMANI” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SİSTEM VE NETWORK UZMANI İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
SİSTEM VE NETWORK UZMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;Ön lisans veya lisans mezunu, Network altyapıları (LAN,WAN,TCP/IP,VLAN,NPS konfigürasyonları) konularında bilgi sahibi,Switch (Brocade, Hp, Cisco) , Router, Wifi, genel network konularında bilgi sahibi,Firewall yönetimi (Checkpoint) konusunda deneyimli, ISO 27001 hizmet sunum süreçleri konusunda bilgi sahibi, tercihen ISO 27001 bilgisi olan.Windows işletim sistemleri kurulum ve yapılandırılmasında bilgi sahibi, (DNS, DHCP, Group Policy, WSUS vs.)Sektörel literatürü takip edebilecek düzeyde İngilizce (okuma - yazma) bilen Tercihen kurumsal bir şirkette bu konuda hizmet vermiş, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü güçlü, öğrenmeye ve öğretmeye yetenekli,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyet sahibi, Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden “SİSTEM VE NETWORK UZMANI” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-KONYA Konya Alışan Lojistik. A.Ş.
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-KONYAAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmamızın Konya' da bulunan tesisinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olan, Tercihen lojistik sektöründe deneyimli, Tercihen İngilizce bilen, MS Office programlarına (özellikle excel) hakim, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, müşteri odaklı, Analitik düşünme, analiz yeteneği gelişmiş, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için), B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Konya Selçuklu, Meram civarında ikamet eden  'ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tedarik Planlama Uzmanı Kocaeli Alışan Lojistik. A.Ş.
Tedarik Planlama UzmanıAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Gebze Muallimköy' de bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere;Lise, tercihen önlisans mezunu olan, Lojistik sektöründe likit nakliye tedarik operasyon planlaması konusunda en az 2 yıl deneyimli,Filo ve sürücü yönetimi tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, Sonuç odaklı, takipçi, sorumluluk bilinci yüksek, İyi iletişim kurabilen, dışa dönük, B sınıfı ehliyet sahibi olan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Tercihen Maltepe, Kartal, Tuzla, Pendik, Gebze çevresinde ikamet eden, "TEDARİK PLANLAMA UZMANI" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MUTFAK SERVİS PERSONELİ İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
MUTFAK SERVİS PERSONELİAlışan Lojistik. A.Ş.
Şirketimizin Anadolu Yakasında bulunan merkezinde görev yapacak aşağıdaki niteliklere sahip   MUTFAK SERVİS ELEMANI aranmaktadır.• Lise mezunu• Mutfak işlemleri, düzeni, sıcak-soğuk içecek hazırlama ve servisi konusunda en az 2 yıllık deneyimi olan (yemek yapımını kapsamamaktadır)• Tercihen cafe, pastane vb. işletmelerde görev yapmış olan,• Kişisel bakımına özen gösteren• Güleryüzlü, pozitif, pratik• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SİSTEM DESTEK UZMANI-KONYA Konya Alışan Lojistik. A.Ş.
SİSTEM DESTEK UZMANI-KONYAAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda bulunan şirketimizin Konya / Selçuklu' da yer alan bölge ofisinde, Merkez Bilgi Teknolojileri Departmanı'na bağlı olarak görevlendirilmek üzere;Meslek yüksek okullarının Elektronik veya Bilgisayar Programcılığı bölümünden, tercihenilgili lisans bölümlerinden mezun,PC Donanım bilgisi olan, İşletim Sistemleri ve Ofis Programlarına hakim, Network altyapıları (LAN,WAN,TCP/IP,VLAN,NPS konfigürasyonları) konularında bilgi sahibi,Switch (Brocade, Hp, Cisco) , Router, Wifi, genel network konularında bilgi sahibi,Şirket içerisinde kullanılan bilgisayarlar hakkında kullanıcılara donanımsal eğitim ve destek verebilecek,Terminal Server, printserver, RF Terminal ortamları konusunda deneyimli Tercihen kurumsal bir şirkette sistem destek hizmeti vermiş, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü güçlü, öğrenmeye ve öğretmeye yetenekli,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Konusunda en az 2 yıl deneyimli Tercihen İyi derecede İngilizce bilen, B sınıfı ehliyet sahibi, Konya/Selçuklu bölgesi ve civarında ikamet eden “SİSTEM DESTEK UZMANI” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ YÖNETİCİSİ İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
SATIŞ YÖNETİCİSİAlışan Lojistik. A.Ş.
Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Anadolu yakasında bulunan merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;• Tercihen üniversitelerin lojistik, işletme, ekonomi, dış ticaret, uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun,• Uluslararası kara taşıma, intermodal taşıma, tren yolu taşımaları, depolama, yurtiçi taşıma, kimyasal ve/veya tehlikeli madde (likit ve enerji) taşıma hizmetleri satış faaliyetlerinin bir veya birkaçında  en az 3 yıl deneyimli,• CRM, maliyet modellemeleri ve sunum konularında deneyimli,• Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,• MS Office programlarına hakim,• Planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, analitik düşünme yeteneği gelişmiş,• Yazılı-sözlü iletişim ve temsil yönü güçlü, dışa dönük,• Seyahat engeli bulunmayan,• Askerliğini tamamlamış (erkek adaylar için),• Anadolu yakasında ikamet eden,"SATIŞ YÖNETİCİSİ" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
REACHTRUCK OPERATÖRÜ Kocaeli, İstanbul(Asya) Alışan Lojistik. A.Ş.
REACHTRUCK OPERATÖRÜAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan şirketimiz için, Gebze'de bulunan depomuzda görevlendirilmek üzere;En az ilköğretim mezunu, Forklift kullanma ehliyetine sahip, Reachtruck kullanımı ile ilgili en az 1 yıl tecrübesi olan, Vardiyalı olarak çalışabilecek, Mal üzerinde bulunan etikette yazanları okuyabilecek ve anlayabilecek, Kurtköy, Pendik,Gebze,Darıca,Körfez,Derince Civarında ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, REACHTRUCK  OPERATÖRLERİ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
TIR SÜRÜCÜSÜ İstanbul(Avr.), ... Alışan Lojistik. A.Ş.
TIR SÜRÜCÜSÜAlışan Lojistik. A.Ş.
Taşıma operasyonlarımızda görevlendirilmek üzere;En az ilköğretim mezunu, İlgili sınıf ehliyete sahip, Tercihen SRC-5 belgesine sahip, İZMİT, DERİNCE, KÖRFEZ, DİLOVASI, GEBZE, KARTAL, PENDİK, TUZLA bölgelerinde ikamet eden,Askerlik ile ilişiği olmayan TANKER TIR ŞOFÖRÜ - TENTELİ TIR ŞOFÖRÜaranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK TEKNİSYENİ Kocaeli Alışan Şirketler Grubu
ELEKTRİK TEKNİSYENİAlışan Şirketler Grubu
Depo Operasyonları departmanımızda görevlendirilmek üzere; En az lise / meslek lisesi mezunu, Konusunda en az 3 yıl deneyimli, Orta ve yüksek gerilim tesisatından iyi derecede anlayan, Projelendirme yapabilecek ve uygulayabilecek, Otomasyon sistemleri hakkında bilgiye sahip, Güvenlik ve alarm sistemleri hakkında bilgili, Mesleğinin gerektirdiği gerekli teknik bilgi ve beceriye sahip, Ekip çalışmasına yatkın ve sorumluluklarının bilincinde olan, Tercihen Gebze-Kocaeli civarında ikamet eden, B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilen, Gerektiğinde fazla mesai yapabilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,  “ELEKTRİK TEKNİSYENİ" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPO ELEMANI Kocaeli Alışan Lojistik. A.Ş.
DEPO ELEMANIAlışan Lojistik. A.Ş.
Uluslararası Kimyasal Madde Taşımacılığı ve Lojistik sektöründe lider konumda yer alan firmamızın Gebze bölgesindeki depolarında görevlendirilmek üzere;Tercihen lise mezunu, Tercihen benzer pozisyonda en az 2 yıllık deneyime sahip, Depo tecrübesi olan, Saha operasyonlarında aktif olarak görev alabilecek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Gebze bölgesinde ikamet eden, DEPO ELEMANLARI aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
YIKAMA ELEMANI Kocaeli Alışan Denhartogh
YIKAMA ELEMANIAlışan Denhartogh
Gebze - Muallimköy' de bulunan Tanker ve Tank Konteyner yıkama tesisimizde görevlendirilmek üzere; En az ilköğretim mezunu, Tercihen aynı pozisyonda deneyim sahibi,Ekip çalışmasına yatkın, İnsan ilişkileri kuvvetli, kolay iletişim kurabilen,Kocaeli Gebze, Dilovası, Darıca bölgesinde ikamet eden,Endüstriyel temizlik tecrübesi bulunan, Askerlik görevini tamamlamış,'YIKAMA ELEMANI' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı