Organik Kimya 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1965Organik Kimya, 1924 yılında Şişli’de Elkasan adıyla, kimyasal maddeleri yurt dışından temin ederek Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla faaliyet göstermeye başladı.1965 yılında Organik Şirketler Grubu, Bomonti’de kurduğu Organik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Kimya Sektöründe üretici olarak yerini aldı. İlk olarak özel kimyasallar ve polimer emülsiyonları üretimi yapıldı. 

1978 yılında Kemerburgaz Ayazağa tesislerine taşınarak, polimer emülsiyonları ve tekstil yardımcıları alanlarında yıllık 6.000 ton kapasitesi ile üretime başladı. İşimizi büyütme konusundaki tutku ve inancımız ile üretim kapasitemiz 2007 yılına kadar 200.000 ton/yıl seviyesine ulaştı. 

Polimer Emülsiyonları Organik Kimya'nın en büyük yatırımı olarak esas faaliyet alanıdır. Uçucu ve dinamik kimyasallar pazarında, İstanbul ve Rotterdam tesislerimiz ve son teknoloji ile faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezi ile çeşitli pazarların taleplerini karşılamaktayız.

80'den fazla ülkede 2000'den fazla müşterinin tedarikçisi konumundadır. 
Organik Kimya 250.000 ton/yıllık kapasitesi ile Kemerburgaz,Tuzla, Rotterdam ve İsviçre'de üretim gerçekleştirmektedir.

Organik Kimya Boya Çözümleri, Yapı Çözümleri, Tekstil ve Deri Performans Çözümleri, Basınca Hassas Yapıştırıcılar ve Kağıt Çözümleri, Endüstriyel Yapıştırıcılar Çözümleri, Yaşam Kimyasalları ve Malzeme Çözümleri sunmaktadır.

Vizyonumuz
İnovatif ve sürdürülebilir çözümler sunarak dünyanın özel kimyasallar
üreten 1 numaralı aile şirketi olmak.

Misyonumuz
İnsan kaynağımız, teknolojimiz ve bilimsel altyapımız ile hedeflediğimiz uygulamalarda en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kimya


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 16.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Organik Kimya İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
MUHASEBE UZMANI İstanbul(Avr.) Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş
MUHASEBE UZMANIOrganik Kimya San. ve Tic. A.Ş
Organik Kimya Kemerburgaz lokasyonunda görev yapacak "Muhasebe Uzmanı" pozisyonu için ekip arkadaşı arayışımız bulunuyor.Tercihen üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye benzeri bölümlerinden mezun,İlgili pozisyonda en az 3 yıl tecrübesi olan Genel muhasebe mevzuatı bilgisi bulunan Tek düzen hesap planına hakim MS Office programlarına hakim Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış Avrupa Yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM OPERATÖRÜ İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
ÜRETİM OPERATÖRÜOrganik Kimya
Kemerburgaz Tesislerimizde görevlendirilmek üzere, aşağıdaki özellklere sahipÜRETİM OPERATÖRÜ aramaktayız.Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının Kimya, Elektrik, Elektronik, Mekanik veya Tesviye mezunuÜretim tecrübesi olan Vardiyalı düzende çalışabilecek Askerlik hizmetini tamamlamış Takım çalışmasına yatkın, disiplinli ve motivasyonu yüksek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
R&D ASSISTANT SPECIALIST İstanbul(Avr.) Organik Kimya
R&D ASSISTANT SPECIALISTOrganik Kimya
We are looking for a "R&D Assistant Specialist" to join us at our R&D Center!If you have;University degree from Chemistry or Chemical Engineering. 0-1 years of experience. The ability to work in a team oriented environment, dynamic. Fluency in English. Excellent communication skills. No military obligation- for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
PURCHASING RESPONSIBLE İstanbul(Avr.) Organik Kimya
PURCHASING RESPONSIBLEOrganik Kimya
·         Bachelor degree in preferably from Engineering disciplines such as Chemical Engineering from a reputable university·         Minimum with 5+ years of experience in Purchasing activities of chemical raw materials and/or commercial supplies for production·         Strong follow up and negotiation skills ·         High Level knowledge about Procurement and Contract Management processes.·         Be proactive while having the ability to work under pressure with a sense of urgency·         Capacity to multitask to meet various demands coming from internal customers·         Must have strong verbal and written communication skills ·         Analytical thinking, self motivated and effective communication skills.·         Proficient in Microsoft Office products·         Good level of English·         No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
BORDRO ve ÜCRETLENDİRME UZMANI İstanbul(Avr.), ... Organik Kimya
BORDRO ve ÜCRETLENDİRME UZMANIOrganik Kimya
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen üretim yapan firmalarda benzer görevlerde minimum 5 yıl ve üzeri deneyimli,MS Office programlarını ve özellikle Excel’i çok iyi derecede kullanabilen, İleri derecede İngilizce bilen Tüm Bordro, özlük, ücret, tahakkuk ve puantaj işleri konularında deneyimli, İş Kanunu ve SGK konularına hakim, İletişimi güçlü, takipçi, analitik, takım çalışmasına uygun, çözüm odaklı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI İstanbul(Avr.) Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş
YAZILIM GELİŞTİRME UZMANIOrganik Kimya San. ve Tic. A.Ş
·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Yazılım geliştirme konusunda minimum 2 yıl tecrübeli,·         ASP.NET, HTML, JavaScript, Ajax, SQL, Visual Basic yazılım bilgilerine sahip,·         Ms Office, Ms Project Uygulamalarına hakim,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         Analitik düşünce yapısına sahip, takım çalışmasına yatkın,·         Problem analiz ve çözme yeteneğine sahip,·         Seyahat engeli olmayan,·         Müşteri odaklı, iletişimi kuvvetli,·         Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı