AKBAŞ HOLDİNG  

Şirket Bilgileri

www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.com www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.com www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.comwww.akbaslar.com
www.akbaslar.comwww.akbaslar.comwww.akbaslar.comwww.akbaslar.com

AKBAŞLAR ŞİRKETLER GRUBU
 

1962 Yılında Bursa’da yerli dokuma tezgahları ile faaliyetine başlayan Akbaş Holding, bugün aralarında tekstil, enerji, turizm, gıda ve inşaatında bulunduğu 5 sektörde ulusal ve uluslararası piyasalarda faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Akbaş Holding’in lokomotif sektörü tekstildir.

Akbaş Holding tekstüre iplik üretiminden başlayarak perakende mağazalar zincirine ulaşan entegre bir tekstil işletmesine sahiptir. Kendi tekstüre ipliğini üreten Akbaş Holding, sahip olduğu büküm işletmesinde bu ipliği işleyerek kendi dokuma ve örme işletmelerinde kullanmanın yanı sıra GES İplik markası ile seçkin tekstil üreticilerinin kullanımına sunmaktadır.  Farklı konstrüksiyonlarda birçok kalitede kumaş üretimi gerçekleştiren Akbaş Holding, sahip olduğu boya & baskı işletmesinde reaktif, ronjan, digital ve transfer baskı çeşitlerini uygulayabilmektedir. Uluslararası kurumlar tarafından akredite olmuş test laboratuvarlarına sahip olan Akbaş holding, kendi bünyesinde kurmuş olduğu Ar&Ge merkezi ile teknik tekstil anlamında özellikli ürünler üretebilmekte ve üniversiteler ile işbirliği yaparak önemli projelere imza atmaktadır. Üretmiş olduğu kaliteli kumaşları kendi konfeksiyon işletmesinde kullanan Akbaş Holding yerli ve yabancı birçok firmaya üretim yapmasının yanı sıra kendi konfeksiyon markası olan RANDOM’ın üretimlerini gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Random markası şehirli bayana hitap eden bir çizgiye sahip olan ve sürekli gelişmekte olan bir markadır.

Akbaş Holding çevreye duyarlı olduğunu kanıtlayarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen Entegre Çevre Kirlilik Önleme Projesi’nde, Akbaşlar Tekstil grubuyla pilot tesisi olarak seçilmiştir.
Tekstilde sahip olduğu tecrübesini ve başarılarını farklı sektörlerde de değerlendiren Akbaş Holding enerji sektöründeki ilk yatırımını kendi işletmelerinin kesintisiz enerji kaynağını karşılamak için kurmuş olduğu kojenerasyon tesisi ile gerçekleştirmiştir. Kojenerasyon tesisimiz kendi işletmelerimizin enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra piyasaya da elektrik arz etmektedir. Enerji sektöründeki yatırımlarını yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde yoğunlaştıran Akbaş Holding’in hidroelektrik santrali ve rüzgar enerjisi santrali olmak üzere projeleri devam eden iki yatırımı bulunmaktadır. Karabük ili Ovacık Mevkiinde bulunan ve 35 MW güce sahip olacak hidroelektrik santrali inşaatımız devam etmektedir. İzmir ili Bergama ilçesinde bulunan rüzgar enerjisi yatırımımız tamamlandığında 25 mW kurulu güce sahip olacaktır. Bu yatırımların yanı sıra güneş enerjisi ve jeotermal enerji ile ilgili yatırımlar için fizibilite çalışmaları yapmaktadır.

Gönlüferah Hotel’in Akbaş Holding ailesine katılmasıyla turizm sektöründe ilk yatırımlarını yapan Akbaş Holding daha sonrasında Gönlüferah City oteli ailesine katmıştır. Bursa’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan termal suya sahip otelleri ve huzuru gelenek haline getirmiş olan anlayışıyla Akbaş Holding turizm sektöründe de emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Otelciliğin yanı sıra Clup 16 markasıyla eğlence sektöründe de yerini alan Akbaş Holding, sahip olduğu yatlar ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mavi yolculuk turizmine de hizmet vermektedir.
Akbaş Holding GESSY markalı süt ürünleri ile gıda sektöründe de yerini almıştır. Sahip olduğu yüksek teknolojiye sahip süt işleme tesisleriyle hijyenik ve kaliteli süt ürünleri imalatı gerçekleştirmektedir. TSE ve Helal Gıda belgesine sahip GESSY markası yerel piyasada tercih edilen bir marka halini almıştır. Süt ürünleri işletmemizin ham madde ihtiyacının bir kısmını karşılayan Yenişehir Çardak Köyü mevkiinde bulunan çiftliğimizde ise büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra, yarış atı yetiştiriciliği ve tarım faaliyetleri de sürdürülmektedir.

Akbaş Holding’in inşaat sektöründe tamamlanmış projeleri mevcuttur. Bursa’da Yıldırım ilçesinde bulunan konut, İzmir Çeşme ilçesinde bulunan villa ve İstanbul Şişli ilçesinde bulunan otopark inşaatları, Akbaş Holding inşaat grubu tarafından tamamlanmış projelerdir. İnşaat grubumuz bunların yanı sıra Yenişehir’de bulunan çiftliğimizin işletmesini ve otellerimizin renevasyon ve restorasyon çalışmalarını da tamamlamıştır.

kbaş Holding faaliyet gösterdiği bütün sektörlerde emin adımlarla yürüyerek büyümektedir. Yaratmış olduğu katma değerle hem ulusal hem de uluslararası piyasalarda bilinen ve tercih edilen bir şirketler grubu olmuştur.AKBAŞ HOLDİNG İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru Bursa Akbaş Holding
Genel BaşvuruAkbaş Holding
Temelleri 1962 yılında dokuma işletmesi olarak atılan AKBAŞ HOLDİNG bugün aralarında tekstil, enerji, turizm, gıda ve inşaatın bulunduğu toplam 5 sektörde yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda faaliyet gösteren şirketler topluluğudur. Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde inovatif düşünceyi, kaliteyi, çevreye ve insana saygılı üretim ve hizmet anlayışını benimseyen AKBAŞ HOLDİNG yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdam olanakları ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GENEL BAŞVURU (Mavi Yaka) Bursa Akbaş Holding
GENEL BAŞVURU (Mavi Yaka)Akbaş Holding
Temelleri 1962 yılında dokuma işletmesi olarak atılan AKBAŞ HOLDİNG bugün aralarında tekstil, enerji, turizm, gıda ve inşaatın bulunduğu toplam 5 sektörde yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda faaliyet gösteren şirketler topluluğudur. Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde inovatif düşünceyi, kaliteyi, çevreye ve insana saygılı üretim ve hizmet anlayışını benimseyen AKBAŞ HOLDİNG yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdam olanakları ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Muhasebe Sorumlusu Bursa Akbaş Holding
Muhasebe SorumlusuAkbaş Holding
AKBAŞ HOLDİNG'in Gürsu'da bulunan merkezinde "Muhasebe" departmanında istihdam edilmek üzere,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden tercihen İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinden mezun,Genel muhasebe konusunda en az 2 yıl deneyimli, Türk muhasebe sistemine hakim, İyi düzeyde SAP (FI ve SD modülleri) programını kullanabilen, E-Fatura, B/A,B/S konusunda bilgi sahibi, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilecek, İnsan ilişkileri güçlü, analitik ve ekip çalışmasında uyumlu, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Desen Tasarımcısı (Koleksiyon) Bursa Akbaşlar Tekstil
Desen Tasarımcısı (Koleksiyon)Akbaşlar Tekstil
Üniversitelerin Güzel Sanatlar, Resim Öğretmenliği,Tekstil Mühendisliği ya da Tekstil Tasarım bölümlerinden mezun,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Tasarım yönü güçlü, Hızlı fikir üretip uygulama becerisi olan, Trendleri takip eden, Desen tasarım programları konusunda bilgi sahibi, (photoshop) Tercihen kumaş bilgisi olan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Elemanı Bursa Akbaşlar Tekstil
Üretim ElemanıAkbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil Boya & Baskı işletmemizde çalışacak “Üretim Elemanı”  yetiştirmek için  İŞKUR ile ortaklaşa (İEP) İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI düzenlenmiştir. İşbaşı Eğitim Programı İŞKUR tarafından finanse edilen bir programdır.Boya & Baskı işletmizde üretim bölümlerinde yetiştirilmek üzere, Son bir aylık dönemde çalışmamış, İşkur’a kayıtlı, Ortaokul veya Lise mezunu, 18–35 Yaş arası, 08.00–16.00 / 16.00–24.00 / 24.00–08.00 vardiyalarında çalışabilecek, Bay – Bayan çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Konfeksiyon Makinecisi Bursa Akbaşlar Tekstil
Konfeksiyon MakinecisiAkbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil Dokuma işletmemizde çalışacak “Konfeksiyon Makinecisi” yetiştirmek için  İŞKUR ile ortaklaşa (İEP) İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI düzenlenmiştir. İşbaşı Eğitim Programı İŞKUR tarafından finanse edilen bir programdır.Düz Makine, Overlok makinelerinde yetiştirilmek üzere, Kısa süreli konfeksiyon iş deneyimi olan, Son bir aylık dönemde çalışmamış, İşkur’a kayıtlı, Ortaokul veya Lise mezunu, 18–35 Yaş arası, Haftanın 5 günü, 08:00 - 18:00  saatlerinde çalışabilecek, Bayan çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tekstil Teknikeri (Konfeksiyon) Bursa Akbaş Holding
Tekstil Teknikeri (Konfeksiyon)Akbaş Holding
Meslek Liselerinin ve/veya Meslek Yüksek Okullarının konfeksiyon ile ilgili bölümlerinden mezun,Tekstil sektöründe konfeksiyon alanında deneyimli,Hırslı ve hedefleri olan, Koordinasyon ve iş takibi becerilerine sahip,Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Pazarlama Temsilcisi Bursa Gönlüferah Hotel
Satış Pazarlama TemsilcisiGönlüferah Hotel
·         Turizm & Otelcilik sektöründe en az 2 yıllık iş tecrübesine sahip,·         4 ve 5 yıldızlı Otellerde çalışmış,·         Portföy sahibi,·         İyi derecede İngilizce konuşabilen,·         Güler yüzlü,iletişimi kuvvetli·         Ekip çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Seyahat engeli olmayan,·         B sınıf ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen,·         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,·         Bursa'da ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Pazarlama Sorumlusu Bursa Gönlüferah Hotel
Satış Pazarlama SorumlusuGönlüferah Hotel
·         Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinde mezun (tercihen Turizm Otelcilik Bölümü),·         Turizm sektöründe satış alanında en az 3 yıl tecrübesi olan ( 4 / 5 Yıldızlı Otellerde),·         Şehir Otelleri ve Kaplıca Turizmi satışı alanında bilgi sahibi,·         Çok iyi derecede İngilizce bilen (ikinci yabancı dil tercih nedenidir),·         Yurtdışı partnerler ile çalışma ve iletişim konusunda deneyimli,·         Uluslararası rezervasyon sistemleri ve satış kanalları konusunda bilgili,·         Organizasyon, planlama ve raporlama yönü kuvvetli,·         Ekip yönetimi konusunda deneyimli ve sosyal ilişkileri güçlü,·         Sonuç ve Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan,·         Hedef bazlı çalışarak, satış süreçlerinin tüm aşamalarını koordine edecek,·         Seyahat engeli bulunmayan,·         B sınıf ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Bursa’da ikamet eden ve edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi (İspanyolca Bilen) Bursa Akbaşlar Tekstil
Müşteri Temsilcisi (İspanyolca Bilen)Akbaşlar Tekstil
AKBAŞ Holding bünyesinde faaliyet gösteren entegre ve ileri teknolojiye sahip tesis yapısı, nitelikli insan kaynağı ile tekstil sektöründe lider konumda bulunan,AKBAŞLAR Tekstil Kumaş Pazarlama departmanımızda görevlendirmek üzere “Müşteri Temsilcisi” çalışma arkadaşları arıyoruz.Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun,Yurtdışı ve yurtiçi kumaş pazarlama konusunda deneyimli /yetiştirilmek üzere, İyi derecede İspanyolca ve İngilizce bilen, (yurtdışı pazarlama için) Seyahat engeli olmayan, Müşteri ilişkileri güçlü ve ikna kabiliyeti kuvvetli,Hırslı ve hedefleri olan, Koordinasyon ve iş takibi becerilerine sahip,Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan,Bursa’da ikamet eden / edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yat Kaptanı Muğla Akbaş Holding
Yat KaptanıAkbaş Holding
JEANNEAU 57 teknede görev yapacak,Kaptanlık için gerekli ulusal ve uluslar arası belgeleri olan,Telsiz kullanım belgesine sahip, Deniz güvenliği ve haberleşme konusunda tecrübeli,Modern tekne donanımlarını kullanmış, Tekne bakım onarım ve kontrol sistemleri konusunda bilgi sahibi olan,Seyahat engeli olmayan, Muğla / Bordrum civarında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı