Enka Teknik 

Şirket Bilgileri

http://www.enkateknik.com

Enka Teknik

1957 yılında, İstanbul’da ŞARIK TARA ve SADİ GÜLÇELİK tarafından kurulan ŞARIK TARA VE SADİ GÜLÇELİK ENKA KOLL. ŞTİ., günümüzde faaliyetlerini ENKA GRUBU olarak üç farklı sektöre, taahhüt, sanayi ve ticaret üçgenine oturtarak değişik ekonomik koşullarda çok yönlü kıvraklık sağlayan bir yapı oluşturmuştur.  ENKA GRUBU, son birkaç yılda müteahhitlik işleri hacmindeki hızlı gelişme ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde sağlam bir yer edinmiş ve bu performans, grubun ana inşaat şirketi olan ve 41 yıl önce kurulan Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.’yi dünyanın önde gelen uluslararası müteahhitleri arasına sokmuştur.

Son otuzbeş yıldaki sürekli ve hızlı gelişme, faaliyet konuları inşaattan imalata, mühendislikten müşavirlik ve uluslararası ticarete kadar ulaşan büyük bir şirketler grubunun oluşmasına yol açmıştır.

Grup içinde kazanılan, yüksek düzeyde bilgi birikimi ve deneyim ENKA’nın, elektrik santralleri, rafineriler, petro kimya tesisleri, çimento fabrikaları, su tasfiye tesisleri, muhtelif sanayi tesisleri, yerleşim kompleksleri, köprüler, viyadükler, tüneller ve diğer pekçok projeleri gerçekleştirmesini sağlamıştır.

Bu projelerin hacmi ve karmaşıklığı, grup bünyesindeki çeşitli şirketlerin teknik güç ve kaynaklarını bir araya getirmeyi ve koordine etmeyi gerektirmiştir.

ENKA GRUBU, müteahhitlik, mühendislik, imalat ve uluslararası ticaret sahalarında faaliyet göstermekte olan yaklaşık 20 şirketten oluşmaktadır.

ENKA TEKNİK

Enka Teknik Genel Müteahhitlik – Bakım İşletme Sevk ve İdare A.Ş. 28 Eylül 1981 yılında ENKA grubunun proje yönetim ve uygulama kapasitesini bir bütün olarak sunmak için kurulmuştur. Şirket, ENKA GRUBU’nun tüm bilgi birikimini ve değerlerini yansıtmakta; güvenilir, ilkeli ve müşteri odaklı kurum kültürüyle ilgililer için değer yaratmaktadır.

Enka Teknik, proje yönetimi konusundaki uzman ekibi ile, teknik danışmanlık, yedek parça temini, işletme yönetimi ve bakım hizmetlerini de üstlenerek anahtar teslimi projelerde öncelikli çözüm ortağı olarak tercih edilmektedir. Enka Teknik, malzeme taşıma ve depolama sistemleri, yardımcı tesisler, su arıtma ve çevre mühendisliği, altyapı ve inşaat, elektrik, kontrol sistemleri ve enstrümantasyon mühendisliği alanlarında Türkiye, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinde ana müteahhit veya konsorsiyum ortağı olarak yatırımcılara hizmet vermekte olup çalışmalarını ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemini uygulayarak müşteri memnuniyetini sağlamayı ana ilke edinmiştir.

ENKA TEKNİK ÇALIŞANLARININ DEĞERLERİ

İnsana Değer Vermek
İlişkilerde Dürüstlük
İletişimde Açıklık ve Olumluluk
Takım Ruhu
Kaliteye Önem Vermek
Bilgiye Önem Vermek
Yeniliğe ve Yaratıcılığa Açık Olmak
Sürekli Gelişim
Şirketi Sahiplenme
Maliyet Bilinci
Verimlilik Bilinci
Hukuka Saygı

ENKA TEKNİK MİSYONU 

ENKA TEKNİK müşteri odaklı bir şirkettir;

* Müşteri memnuniyetini ve uzun vadeli iş ilişkilerini hedefler

* Yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık, mühendislik, taahhüt projeleri ve işletme, bakım hizmetleri yapar

* Müşteri gereksinimlerine en uygun çözümleri üretir

* “Doğru Ortak” ile işbirliği yapar, uygun teknolojileri kullanır

* Taahhütlerine bağlı kalır

* İşlerini iyi planlar, planlarını iyi uygular

* Faaliyet alanları ve bölgelerinde pazar payını artırmayı hedefler

 

ENKA TEKNİK öğrenen bir organizasyondur;

* Teknolojik gelişmeleri izler

* Çalışanların bilgi seviyesini artırmayı, faaliyet alanlarında ihtisaslaşmayı ve bilgi paylaşımını sağlamayı hedefler

* Mühendislik ve proje altyapısını geliştirir ve bu yapıyı bilgisayar sistemleri ile destekler

ENKA TEKNİK güçlü şirket kültürüne sahip bir organizasyondur;

* Toplam Kalite Yönetimini şirket yaşamına egemen kılar

* Çevreye, insana ve hukuka saygılı olmayı gerektirir

* Hissedarlarına ve çalışanlarına değer yaratır

* Yeniliklere açıktır


“İYİ TASARLANMIŞ ÇÖZÜMLER İÇİN TEK ORTAK”Enka Teknik İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.