Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş. 

Şirket Bilgileri

                                                             Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş. / Pak Grubu

Şirketler grubumuzun temeli 1923 yılında Prof. Mustafa Nevzat Bey’in kendi adını taşıyan ilaç laboratuvarını kurmasıyla atılmıştır. Günümüzde Türk ilaç sektörünün öncü ve köklü kuruluşu Mustafa Nevzat İlaç San. A.Ş.’de uzun yıllar ilaç ve ilaç hammaddeleri üretimi yaparak, titiz, dikkatli ve hijyenik sinai üretim deneyimi kazanan grubumuz, 1973’de gıda sektörüne girmeye karar vermiştir.

İlk Pakmaya fabrikası 1973 yılında İzmit-Köseköy’de, ikinci Pakmaya fabrikasını 1986 yılında İzmir-Kemalpaşa’da, üçüncü Pakmaya fabrikasını 1990 yılında Düzce Cumayeri’nde ve dördüncü Pakmaya fabrikasını 1998 yılında Romanya-Paşcani’de açılmıştır.

Maya, insan beslenmesinde önemli bir yer tutan ekmeğin yapımında kullanılan temel ve vazgeçilmez bir girdidir. Mayalar, doğada her yerde bulunabilen ve tek hücreden oluşan mikroorganizmalardır. Maya, hamurun kabarması ve ekmeğin fiziksel özelliğini kazanması yanında, ekmekte tad ve kokunun gelişmesi ve ekmek kalitesinin artırılmasını da sağlamaktadır. Piyasada yaş ve kurumaya şeklinde bulunmaktadır. Yaşmaya iç piyasa için üretilmekte ve yakın ülkelere de ihraç edilmektedir. Kuru ürünler, aktif kurumaya ve instant kurumaya olarak üretilip, Pak İhracat tarafından dünyanın dört bir yanına 120’den fazla ülkeye gönderilmektedir.

 

Pakmaya 1981 yılında ilk ihracatına İran’a 51 ton kuru maya ile başlamıştır. Bugün ise %100 yerli sermaye ile 6 kıtada 120’den fazla ülkeye ihracat yapılmaktadır. Pakmaya, üretiminin yarıdan fazlasını dış pazarlara gönderirken, Kocaeli fabrikası üretiminin %100’ünü ihraç etmektedir.

Pakmaya maya sektöründe, dünyanın önde gelen ilk 5 firması arasındadır.

2012 yılında Amerika’daki satış faaliyetlerini yürütmek üzere, Los Angeles’da Pak North America şirketi kurulmuştur. Bu şirket yerel olarak fason katkı imalatı yaptırmakta ve Türkiye’den maya ithal edip Amerika’da pazarlamaktadır.

Yeni ürünler geliştirmek ve uluslararası ölçekte rekabetçi olmayı hedefleyen firmamız, 1989 yılında Pakbiomer ve FAGEM adıyla mayacılık ve ekmekçilik araştırma merkezleri kurmuştur. Fabrikalarımızda tüm üretim aşamaları Kalite ve Gıda Güvenliği belgeleriyle kontrol altına alınmıştır. (ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, BRC, Koşer, Helal, GMP) 2015 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız başvuru kabul görmüş ve bu bölümler Ar-Ge Merkezi olarak onaylanmıştır. AR-GE merkezi fermantasyon teknolojisi, unlu mamüller, pastacılık ürünleri ve çevre teknolojileri konularında çalışmalar yapmaktadır.

Çevrenin korunması ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakma felsefesini benimseyen Pakmaya, 1986 yılında Kocaeli fabrikasında ilk arıtma tesisini devreye almıştır. 2005-2006 yıllarında tüm fabrikalarımızda proses atıklarının değerlendirilmesi amacıyla Evaporasyon tesisleri kurulmuştur. Üretilen ürünler Vinas (hayvansal yem katkı maddesi) ve Vinas ekstresi (potasyum sülfat gübresi) olarak piyasaya sunulmuştur. 2012 yılında Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği ile renk parametresinin gündeme gelmesiyle, renkli atıklarımızın rengini gidermek için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Rengi gidermek amacıyla, Gebze Teknik Üniversitesi ile ortak TÜBİTAK-TEYDEB destekli proje çalışmalarına başlanmıştır. Proje çalışmalarının olumlu sonuçları, Mühendislik bölümümüz tarafından bir yatırım projesine dönüştürülmüş, tüm fabrikalarımızda 2012-2014 yılları arasında Membran Filtrasyon Tesisleri kurulmuştur. Yapılan bu yatırım ile, atıksuda bulunan melas kaynaklı renk giderilmiştir. Bu uygulama Türkiye’de Maya sektöründe ilk uygulamadır. Dünya’da da ilklerin arasında bulunmaktadır.

Fabrikamızda 2014 yılında proses kaynaklı kokuların giderimi amacıyla, ozon ile koku giderme tesisi kurulmuştur. Bu uygulama, ülkemizde ve dünyada bulunan maya fabrikalarında ve diğer fermantasyon yoluyla üretim yapan tesislerde yapılan ilk yatırım olup, sektörde başka örneği yoktur. Şirketimizde son 3 yılda cironun yaklaşık %16’sı çevre yatırımlarına ayrılmıştır.

 

Pak Grup bünyesinde maya dışında üretim yapan şirketlerimiz; fırıncılık sektörü için hamur geliştiricileri, ekmek katkı maddeleri, ekmek miksleri, değirmencilik katkıları ve son kullanıcılar için hamur kabartma tozu, puding, şekerli vanilin pişirme yardımcıları, pudingler ve toz tatlılar gibi ürünler üreten As Gıda, Türkiye ve Yunanistan’ın en büyük kuşe karton fabrikaları Kartonsan ve Mel (Macedonian Paper Mills SA), Selka, esnek ambalaj imal eden Intermat ve yem hammaddeleri üreten Integro A.Ş.’dir.

Pakmaya, eğitim odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile ülkemizde eğitim alanının gelişmesine ve dünya standartlarına kavuşmasına destek olmaktadır. Bugüne kadar İstanbul, İzmit, İzmir, Düzce, Balıkesir ve Sivas'ta toplam 24 adet ilköğretim, lise, yüksekokul ve öğretmen evi binasını hizmete açmıştır.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Holding / Şirketler GrubuPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Şoför İstanbul(Avr.) Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
ŞoförPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Türkiye ve dünyanın önde gelen gıda firmalarından biri olarak maya, hamur ve un geliştiricileri, pişirme yardımcıları, tüketici ve pastacılık ürünleri konusunda üretim yapan şirketimizin Filo Yönetimi’ne, Gayrettepe/Merkez ofisine bağlı çalışacak  “Şoför” alınacaktır.  En az lise mezunu olan, İdari işler konusunda en az 3 yıl deneyimli, Ofis araç ve gereçlerini kullanabilen, İletişim becerileri gelişmiş, İş takibi yapabilen, sorumluluk sahibi, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Sigara kullanmayan, Seyahat engeli olmayan, Tercihen E sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, SRC, Psikoteknik  belgelerine sahip, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden ya da edebilecek olan. Adayların başvurularını bekliyoruz.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Piyasa Lojistik ve Krediler Yöneticisi İstanbul(Avr.) Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
İç Piyasa Lojistik ve Krediler YöneticisiPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Türkiye ve dünyanın önde gelen gıda firmalarından biri olarak maya, hamur ve un geliştiricileri, pişirme yardımcıları, tüketici ve pastacılık ürünleri konusunda üretim yapan şirketimizin İç Piyasa Lojistik ve Krediler Departmanı'nda Beşiktaş/Gayrettepe merkez ofisine bağlı olarak çalışacak “Lojistik ve Krediler Yöneticisi” alınacaktır.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, (Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik, Ekonometri, İstatistik, İşletme, İktisat, Finans gibi bölümler tercih sebebidir. )Raporlama konusunda minimum 2 yıl deneyimli,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, (Özellikle Excel)Tercihen SAP – SD ve SAP - FI modülü kullanmış,Grafik okuma, analiz edebilme konusunda bilgili,Titiz çalışan ve detaylara önem veren,Sözlü ve yazılı iletişim becerileri kuvvetli,Ekip çalışması ve dinamik çalışma temposuna yatkın,Müşteri sipariş, sevkiyat ve satış ön muhasebesi deneyimine sahip,Seyahat engeli olmayan,Sigara kullanmayan,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.Aday arayışımız bulunmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Yöneticisi Konya Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Bölge Satış YöneticisiPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
 Türkiye ve dünyanın önde gelen gıda firmalarından biri olarak maya, hamur ve un geliştiricileri, pişirme yardımcıları, tüketici ve pastacılık ürünleri konusunda üretim yapan şirketimizin Satış Departmanı'nda çalışacak ve  Konya ilinde ikamet edecek  “Bölge Satış Yöneticisi” alınacaktır.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans mezunu olan, (Gıda Mühendisliği bölümü tercih sebebidir.)  Un ve unlu mamüller, pastacılık sektöründe en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak, Analitik düşünebilen, çözüm ve  sonuç odaklı olan,  Firma temsil kabiliyeti yüksek olan,  MS Office uygulamalarını(özellikle Excel) iyi derecede kullanabilen,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Sigara kullanmayan, Konya’da ikamet eden veya ikamet edebilecek.Adayların başvurularını bekliyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Büro Elemanı İstanbul(Avr.) Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Engelli Büro ElemanıPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Beşiktaş / Gayrettepe merkez ofisinde, İş Merkezi Yönetimi’ne bağlı çalışacak, “Engelli Büro Elemanı” arayışımız bulunmaktadır.  En az lise mezunu, tercihen ön lisans mezunu olan, (Tesisat, elektrik gibi bölümler tercih nedenidir.) İdari işler konusunda en az 1 yıl deneyimli, MS Office programlarını ( Word, Excel,  Power Point ) iyi düzeyde kullanabilen, Sigara kullanmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olan veya muaf, İstanbul’da ikamet eden, Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, Yasa gereğince engelli kadrosunda çalışabilecek niteliklere sahip. (Engel derecesi % 40 ve üzerinde olan.)    Adayların başvurularını beklemekteyiz. Not: İş başvurusu yapacak olan adayların engel durum ve oranını ön yazı ile bildirmelerini rica ederiz.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Genel BaşvuruPak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Türkiye ve dünyanın önde gelen firmalarından biri olarak maya, hamur ve un geliştiricileri, pişirme yardımcıları, tüketici ve pastacılık ürünleri konusunda faaliyet göstermekteyiz. Kariyerindeki ışığı Pakmaya’da bulmak isteyen adayların başvurularını bekliyoruz!Başvuru sırasında ön yazınıza çalışmak istediğiniz bölüm, görev ve ili belirtmenizi rica ederiz.İlerleyen dönemlerde oluşabilecek açık pozisyonlar için başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı