Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.cimsatas.com

ÇUKUROVA İNŞAAT MAKİNALARI SAN. ve TİC. A.Ş. (ÇİMSATAŞ)

Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic. A.Ş. (Çimsataş), Türkiye'nin en büyük 3 grubundan biri olan Çukurova Holding'e bağlı Mersin'de kurulu bir sanayi şirketidir.İnşaat makinaları ve çeşitli marka ve modelde inşaat makinalarının yürüyüş takımları , kazıcı ve delici uçları vb. yedeklerinin üretimi konusunda pazarda lider olan Çimsataş, sıcak dövme, çelik ve sfero döküm otomotiv yan sanayi parçalarının üretimi ile otomotiv sektöründe de yan sanayi olarak önemli bir yere sahiptir.1972 yılında kurulan Çimsataş, günümüze dek gerçekleştirdiği yatırımlarla devreye aldığı ve toplam 84.000 m2 üzerine kurulu 26.500 m2 kapalı alana sahip dövme üretim, döküm üretim, makina üretim ,mekanik işlem, ısıl işlem, fren üretim tesisleri ile ülkemizde ve dünyada sayılı entegre tesislerden biridir.

Çimsataş, 1981-1994 yılları arasında CATERPILLAR INC.-USA lisansı ile çeşitli modellerde lastik tekerlekli ve paletli loder üretmiş, 1994 yılında LIEBHERR AG ile Teknoloji Transferi Anlaşması imzalamış ve 1995 yılından bu yana çeşitli modellerde LIEBHERR lastik tekerlekli, paletli ekskavatör ve loder üretmektedir.Çimsataş ayrıca, 1992 yılında LUCAS HDBS ile başlayan, daha sonra ARVIN MERITOR UK ile devam eden lisans anlaşması çerçevesinde ağır hizmet tipi fren sistemleri üretimini de sürdürmektedir.

Üretimde , üründe, düşünce ve karar sisteminde, müşteri ilişkileri ve memnuniyetinde, kirlenmenin önlenmesi, atıkların azaltılması başta olmak üzere çevre ile ilgili konularda, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinde, iç ve dış iletişimde, bilgi güvenliğinde, çalışanları ile ilişkilerde, çalışanların kararlara ve sistemlerin işletimine katılımında, sosyal sorumluluk uygulamalarında ve diğer tüm aktivitelerinde kaliteyi temin etmeyi , bu hususlarda ana iş hedefleri ve bireysel hedefler oluşturarak ölçülebilir katma değer yaratmayı, uygulamaları sürekli geliştirerek devamlılığını sağlamayı, etik değerler, yerel yasalar, uluslararası anlaşma ve normlarla belirlenmiş tüm gereklilikleri yerine getirerek eksiksiz uygulamayı, bu konudaki denetimlere ve kamuoyuna açık ve şeffaf olmayı çalışanları ile birlikte en temel görev ve samimi taahhüt edinmiş Çimsataş, bu temel politikadan hareketle 1993 yılında T.S.E. ve 1994 yılında Bureau Veritas Quality International'dan ISO 9002 Kalite Güvence Sistem Belgesi almaya hak kazanmış, 1999 yılında sistemine tasarım boyutunu da ekleyerek belgeleri ISO 9001'e çevirmiştir .Çimsataş, bir otomotiv sanayi entegrasyon modeli olan QS 9000 Kalite Sistem Belgesi'nin de sahibidir.

Şirketimiz 2000 yılında Otomobil Sanayicileri Derneği'nce (OSD) En Başarılı Yan Sanayi Firması seçilmiştir. BVQI Gözetim Kuruluşunca gerçekleştirilen denetimleri başarı ile geçen Çimsataş, 2003 yılı Ekim ayı itibarıyla TS 16949:2002 Kalite Sistem Belgesi için önerilmiş ve belgelendirilmiştir. Kaliteyi hayatın her alanına yaymayı misyon edinen ÇİMSATAŞ, bu düşünceden hareketle çalışma ortamının kalitesini daha da yukarılara taşımak ve en değerli varlığı olan çalışanlarının karşılaşabilecekleri sağlık ve güvenlik risklerini en alt düzeye indirebilmek amacıyla yaptığı çalışmalarının bir sonucu olarak, 2005 yılı Haziran 'ında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası ile belgelendirilmiştir.

Toplam üretiminin % 40'ını, döküm üretiminin ise % 75'ini Avrupa'da 6 ülkede 32 ayrı noktaya ihraç eden Çimsataş, yurt içinde de BMC, Oyak Renault, Mercedes Benz Türk, Hema, Akkardansa, Otoyol, Tırsan, Uzel, Ege Endüstri gibi önemli otomotiv firmalarına yan sanayi olarak hizmet vermektedir.

Kısa vadeli hedefleri arasında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve SA 8000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi belgelerini portföyüne katmak olan Çimsataş , ortalama 690 nitelikli çalışanı ile sektörde lider konuma ulaşma ve uluslararası alanda tercih edilen bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Foreign Sales Engineer Mersin Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
Foreign Sales EngineerÇukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
Kompetente, motivierte und flexible Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter sind der Schlüssel zum Erfolg von CIMSATAS .CİMSATAS befindet sich in Mersin und produziert Guss und Schmiedeteile für Baumaschienen und Automobil Industrie für seine europaeische Kunden.Deshalb suchen wir neue Kolleginnen und Kollegen mit folgenden Eigenschaften und Faehigkeiten;VERKAUFSINGENIEURMaschienenbau Ingenieur,Metalurgie Ingenieur oder WirtschaftsingenieurFortgeschrittenes Deutsch . Vorzugsweise 1-2 Jahre Erfahrung im Export oder VerkaufAbgeschlossener Militärdienst für Kollegen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Quality Engineer Mersin Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
Quality EngineerÇukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
We are looking for new colleagues to join our company which located in MersinUniversity degree in Mechanical or Metallurgical Engineering Preferably good knowledge of qualty  mechanical tests, non-destructive testing, dimension measuring systemsGood knowledge of IATF 16949 and other quality standarts Good knowledge of Core Tools (APQP, MSA, SPC, FMEA, PPAP) Very good level of English or German No military service obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AR-GE Mühendisi Mersin Çukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
AR-GE MühendisiÇukurova İnşaat Makinaları San. ve Tic A.Ş.
Mersin'de faaliyet gösteren firmamızda istihdam etmek üzereAR-GE DÖKÜM TASARIM MÜHENDİSİÜniversitelerin Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun Döküm Prosesi, Tasarım, Dizayn,  AR-GE konularında  en az 2-3 yıl deneyimli Analitik düşünme yetkinliği gelişmiş, sonuç odaklı çalışan Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf, 30 yaşını aşmamışçalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı