Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
FASON FINISH TAKİP ELEMANI İstanbul(Avr.) ŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
FASON FINISH TAKİP ELEMANIŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
Lise veya ön lisans mezunu,Dokuma kumaş ve yıkama bilgisine sahip,Fason finish takip elemanı pozisyonunda 1-3 yıl tecrübeli,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, zaman problemi olmayan,Çözüm üretebilen, sonuç odaklı ve ekip çalışmasına uyumlu,Avrupa yakasında ikamet eden,Askerlik hizmetini tamamlayan,Erkek çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
FASON YIKAMA TAKİP ELEMANI İstanbul(Avr.) ŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
FASON YIKAMA TAKİP ELEMANIŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
- Lise veya ön lisans mezunu,- Denim, parça boya ve yıkama bilgisi olan,- Fason yıkama takibi pozisyonunda en az 3 yıl deneyimli,- Pratik zekaya sahip, zamanı etkin kullanabilen,- Raporlama yapabilecek,insan ilişkileri kuvvetli,- Kendine güvenen ve ekip çalışmasına önem veren,- Avrupa yakasında ikamet eden,- B sınıfı ehliyet sahibi olan ve aktif araç kullanabilen,- Askerlik hizmetini tamamlayan,- Erkek çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİCross Jeans
İşin Amacı;Denim imalat, numune ve koleksiyonunu hazırlamak ve takip etmek, malın zamanında ve yüksek kalitede üretilmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini sürekli olarak arttırmak amacımızdır ve sizi de bekleyen amaç bu süreci verimli bir şekilde sürdürmek olacaktır.Gerekli Yetkinlikler; Tercihen Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Denim imalat, denim numune, koleksiyon hazırlanması ve takibi konularında tecrübeli,MS Office Programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Avrupa Yakasında ikamet eden takım arkadaşları arıyoruz. Birlikte Çalışacağınız Ekipler;Müşteriler Modelhane Ekibi Planlama Ekibi Tasarım Ekibi Ür-Ge Ekibi Aracı Firmalar
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BİLGİ İŞLEM ELEMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
BİLGİ İŞLEM ELEMANICross Jeans
• İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,• Tercihen Üniversitelerin ilgili Teknik bölümlerinden mezun,• Mesleki İngilizceye hakim veya iyi derecede İngilizce bilen,• Analitik düşünme, planlama ve organizasyon konularında kuvvetli,• Sakin ve uyumlu yapıda, insan ilişkilerinde başarılı ve saygılı olan,• Ekip arkadaşları ile uyum içinde ve bilgisini paylaşır yapıda olan,• Gizlilik ilkesini benimsemiş, güvenilir,• Esnek çalışma saatlerine uygun,• Erkek adayların askerliğini tamamlamış, • Tercihen Microsoft sertifikası sahibi,• Tercihen Temel MS SQL bilgisine sahip,• Tercihen HP/Compaq, IBM server ailesi konularında bilgi / tecrübe sahibi,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TASARIMCI İstanbul(Avr.) ŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
TASARIMCIŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
Üniversitelerin Güzel Sanatlar, Hazır Giyim veya Moda Tasarımı bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Bayan/Erkek dokuma ve denim tasarımında 1-2 yıl deneyimli, Photoshop, Freehand, Corel Draw ve Office programlarını kullanabilen, Modayı ve trendleri yakından takip eden, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MEKANİK BAKIM ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
MEKANİK BAKIM ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişilerde değerlendirmeye alınacaktır.)Hidrolik ve Pnömatik sistemler konusunda tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AŞÇI Tokat CRS DENIM TOKAT GİYİM SAN. VE TİC. A.Ş.
AŞÇICRS DENIM TOKAT GİYİM SAN. VE TİC. A.Ş.
Tercihen lise ve/veya MYO aşçılık bölümlerinden mezun ve/veya mesleki eğitim, ustalık sertifikasına sahip,Aşçılık hizmetlerinde en az 5-10 yıl deneyimli, HACCP Kurallarını Bilen uygulayabilen, Otel, restaurant ve/veya catering tecrübesi olan,  Türk Mutfağında tecrübeli, Günlük, Haftalık mutfak ihtiyaçları ve menü planlaması yapabilecek,Hijyen kurallarına dikkat eden, temizliğe özen gösteren, Sağlık durumu mutfakta çalışmaya elverişli, Tokat ilinde ikamet eden veya edebilecek durumda olan,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Tekstil Mühendisi Tokat CRS DENIM TOKAT
Tekstil MühendisiCRS DENIM TOKAT
Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen proje yönetimi konusunda bilgi sahibi,Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip,Ekip çalışmasına uygun,sonuç odaklı,proaktif,İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,Tokat ilinde ikamet eden veya ikamet etme imkanı olan,Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SÜREÇ İYİLEŞTİRME MÜHENDİSİ Tekirdağ Cross Jeans
SÜREÇ İYİLEŞTİRME MÜHENDİSİCross Jeans
Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan firmamızda Proje ve Kurumsal Performans Yönetimi Departmanında görevlendirilmek üzere tam zamanlı olarak çalışacak Süreç İyileştirme Mühendisi aramaktayız.   Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun, En az 3 yıllık iş tecrübesi olan, Zaman, Metot Analizi ve Verimlilik Yönetimi konusunda uzman, Proje Yönetimi konusunda tecrübeli, Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip, Ekip çalışmasına uygun, sonuç odaklı, proaktif, İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, Çorlu ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı