Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
TEKNİK BAKIM SORUMLUSU Tokat CRS DENIM TOKAT GİYİM SAN. VE TİC. A.Ş.
TEKNİK BAKIM SORUMLUSUCRS DENIM TOKAT GİYİM SAN. VE TİC. A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun,Kurumsal bir firmada teknik bakım onarım pozisyonunda asgari 2 yıl deneyimli,Fabrika ekipman ve yardımcı tesisler bakım metotları konusunda deneyimli,Bakım teknikleri ile üretim ve altyapı ekipmanları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen,Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, ekip çalışmasına yatkın,Tercihen İngilizce bilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,İletişim becerileri yüksek, koordinasyon yeteneği güçlü, yeniliklere ve öğrenmeye açık,Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmayan, Tokat'ta ikamet eden veya edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
FİNİSH SÜPERVİZÖRÜ Tekirdağ Cross Jeans
FİNİSH SÜPERVİZÖRÜCross Jeans
Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan firmamızda, Finish Bölümünde görevlendirilmek üzere, tam zamanlı çalışacak, Süpervizörler aramaktayız. Denim Finish (Ütü-kalite-paket) alanında en az iki yıl deneyimli, Finish bandı yönetiminde çalışmış, Tercihen hazır giyim ile ilgili Meslek Yüksek Okulundan mezun veya Lise mezunu,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Tercihen MS Office programlarını kullanabilen, Tam zamanlı 3 vardiya sistemi ile çalışabilecek, Ekip yönetimi konusunda başarılı çalışabilecek, Çorlu ve Çerkezköy çevresinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MODELİST İstanbul(Avr.) Cross Jeans
MODELİSTCross Jeans
Meslek Liseleri ve/veya Meslek Yüksek Okullarının Tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun,Denim Konfeksiyon alanında en az 5 yıl deneyimli, Gerber V8 programını iyi bilen, Ekip çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, Avrupa yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için; askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK BAKIM ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
MEKANİK BAKIM ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişiler de değerlendirmeye alınacaktır.)Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ÜRÜN GELİŞTİRME ASİSTANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
ÜRÜN GELİŞTİRME ASİSTANICross Jeans
Liselerin veya üniversitelerin tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun,Analitik düşünme yeteneğine ve iş disiplinine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,MS Office programlarına hakim, Askerlik görevini tamamlamış, Erkek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı