Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ İstanbul(Avr.) ŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
Lise ve/veya Önlisans mezunu, 25-35 yasları arasında, Özel Güvenlik Görevlisi pozisyonunda en az beş yıl tecrübeli, Özel Güvenlik Görevlisi sertifikasına sahip olan, Florya ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SENIOR DENIM DESIGNER İstanbul(Avr.) Cross Jeans
SENIOR DENIM DESIGNERCross Jeans
 Cross Jeanswear Co. has grown into a highly successful denim lifestyle brand producing innovative and commercial seasonal collections. A brand with true denim credentials, Cross Jeanswear Co. has successfully expanded into new markets Since the 1970s by ensuring that innovation in Denim is paramount to the soul of the brand. QUALIFICATIONS:  University degree in Fashion Design or Textile Engineering. A minimum experience of 6 years in all aspects of design and development of denim collections. Exceptional technical knowledge of laundry washing processes and fabric specs required. Good relationship with Turkish denim suppliers a benefit. Awareness of Costing needs to ensure development is in line with brand requirements. A strong proactive approach balanced with team leadership skills, team management experience preferred. The candidate should have strong communication skills, being able to present ideas clearly , to be able to work in a creative team environment. To be able to set and manage, under pressure, personal and team deadlines whilst possessing strong organization and planning skills. Having a strong affinity to the European denim market with an awareness of Global trends. Excellent knowledge of Microsoft office and knowledge of CS3 / CS4 , and Freehand a bonus. Strong command of the English language in both written and verbal to level 9-10 is required. No military obligation for male candidates. Preferably living in European side of Istanbul. A candidate from a technical background as apposed to a creative background will also be considered.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
WOMEN DENIM DESIGNER İstanbul(Avr.) ŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
WOMEN DENIM DESIGNERŞIK MAKAS GİYİM SAN VE TİC. A.Ş.
  University degree in Fashion Design. A minimum experience of 3-5 years in all aspects of design and development women of denim collections. Exceptional technical knowledge of laundry washing processes and fabric specs required. Good relationship with Turkish denim suppliers a benefit. Awareness of Costing needs to ensure development is in line with brand requirements. The candidate should have strong communication skills, being able to present ideas clearly , to be able to work in a creative team environment. To be able to set and manage, under pressure, personal and team deadlines whilst possessing strong organization and planning skills. Having a strong affinity to the European denim market with an awareness of Global trends. Excellent knowledge of Microsoft office and knowledge of CS3 / CS4 , and Freehand a bonus. Strong command of the English language in both written and verbal. No military obligation for male candidates. Preferably living in European side of Istanbul. A candidate from a technical background as apposed to a creative background will also be considered.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PLANLAMA UZMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
PLANLAMA UZMANICross Jeans
enim ihracatı yapan firmamızda görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip takım arkadaşı arıyoruz Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun, Benzer pozisyon ve/veya  sektörde 2-3  yıl tecrübesi olan, MS Office uygulamalarına hakim, Bilgisayar terminolojisine hakim, Sözlü ve yazılı iletişimi çok iyi, Dikkatli, Hızlı öğrenen, Karar alma becerisi olan, Analitik düşünebilen. Tercihen İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Excell programını ileri derecede kullanbilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BANT USTASI Tokat CRS DENİM TOKAT
BANT USTASICRS DENİM TOKAT
Dikim Üretim Konusunda en az 5 yıl deneyimi olan, Dikim Metotları ve Dikiş tekniklerini bilen, Denim Dikim süreçlerinde teknik tecrübeye sahip, Dinamik,  Hızlı, takım çalışmasına yatkın ve problem çözme yeteneğine sahip, Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması, Tokat ilinde ikamet edebilecek Çalışma Arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
BANT SÜPERVİSÖRÜ Tokat CRS DENİM TOKAT
BANT SÜPERVİSÖRÜCRS DENİM TOKAT
Dikim Üretim Konusunda en az 5 yıl deneyimi olan, Dikim Metotları ve Dikiş tekniklerini bilen, Denim Dikim süreçlerinde teknik tecrübeye sahip, Dinamik,  Hızlı, takım çalışmasına yatkın ve problem çözme yeteneğine sahip, Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması, Tokat ilinde ikamet edebilecek Çalışma Arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
KAYNAK ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
KAYNAK ELEMANICross Jeans
  Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişilerde değerlendirmeye alınacaktır.) Elektrik ve argon kaynağı konusunda tecrübeli, Mekanik tesisat ve bunlara ait konsolların imalat ve montajını yapabilen, Çelik konstrüksiyon imali yapabilen, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı