Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SOSYAL UYGUNLUK DENETÇİSİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
SOSYAL UYGUNLUK DENETÇİSİCross Jeans
Üniversitelerin Endüstri veya Çevre Mühendisliği / Sosyal Bilimler / İktisat bölümlerinden mezun,En az 3 yıl sosyal uygunluk denetimi deneyimi olan,İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı sertifikası olan, (TercihSebebi)İş birimleriyle etkili iletişim kurabilen, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı, sorumluluk sahibi,İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip,Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),Seyahat engeli olmayan,Takım arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİCross Jeans
İşin Amacı;Denim imalat, numune ve koleksiyonunu hazırlamak ve takip etmek, malın zamanında ve yüksek kalitede üretilmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini sürekli olarak arttırmak amacımızdır ve sizi de bekleyen amaç bu süreci verimli bir şekilde sürdürmek olacaktır.Gerekli Yetkinlikler; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Denim imalat, denim numune, koleksiyon hazırlanması ve takibi konularında tecrübeli,MS Office Programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Avrupa Yakasında ikamet eden takım arkadaşları arıyoruz. Birlikte Çalışacağınız Ekipler;Müşteriler Modelhane Ekibi Planlama Ekibi Tasarım Ekibi Ür-Ge Ekibi Aracı Firmalar
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİCross Jeans
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, Proje yönetimi konusunda tecrübeli, Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip, Ekip çalışmasına uygun,sonuç odaklı,proaktif, İngilizce bilen, MS Office programlarını işinde etkin olarak kullanabilen, Sunum teknikleri konusunda deneyimli,  Erkek adaylar için askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DENİM DİKİM TEKNOLOĞU İstanbul(Avr.) Cross Jeans
DENİM DİKİM TEKNOLOĞUCross Jeans
Tercihen tekstil meslek lisesi veya yüksek okul mezunu,Denim sektöründe ve dikim operasyonunda en az 5 yıl tecrübeli,Dikim işlemlerinin yıkama sonrası ortaya çıkan hatalara etkisi konusunda bilgi birikimi olan,İnsan ilişkileri kuvvetli,Ekip çalışmasına önem veren,Kalite bakış açısın olan,Ehliyeti olan ve aktif araba kullanabilen,Avrupa yakasında ikamet eden,Erkek adaylarda askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
DENİM YIKAMA TEKNOLOĞU İstanbul(Avr.) Cross Jeans
DENİM YIKAMA TEKNOLOĞUCross Jeans
Tercihen tekstil meslek lisesi veya yüksekokul mezunu,Denim sektöründe ve yıkama operasyonunda en az 5 yıl tecrübeli,Islak , kuru ve kimyasallı denim yıkama işlemlerinde teknik bilgi ve birikimi olan,Denim sektöründe kullanılan yeni teknojiler konusunda bilgi sahibi,İnsan ilişkileri kuvvetli,Ekip çalışmasına önem veren,Kalite bakış açısın olan,Ehliyeti olan ve aktif araba kullanabilen,Avrupa yakasında ikamet eden,Askerlik görevini tamamlamış erkek adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
DENIM FINISH TEKNOLOĞU İstanbul(Avr.) Cross Jeans
DENIM FINISH TEKNOLOĞUCross Jeans
Tercihen tekstil meslek lisesi veya yüksekokul mezunu,Denim sektöründe ve yıkama operasyonunda en az 5 yıl tecrübeli,Kesim, dikim ve denim yıkama işlemlerinde karşılaşılabilecek hatalar ve çözümleri konusunda bilgi birikimi olan,İnsan ilişkileri kuvvetli,Ekip çalışmasına önem veren,Kalite bakış açısın olan,Ehliyeti olan ve aktif araba kullanabilen,Avrupa yakasında ikamet eden,Erkek adaylarda askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
PLANLAMA ELEMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
PLANLAMA ELEMANICross Jeans
Denim ihracatı yapan firmamızda görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip takım arkadaşı arıyoruzTercihen Liselerin veya Meslek Yüksekokullarının Tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun,Benzer pozisyon ve/veya sektörde 1 yıl tecrübesi olan, MS Office uygulamalarına hakim, Bilgisayar terminolojisine hakim, Sözlü ve yazılı iletişimi çok iyi, Dikkatli, Hızlı öğrenen, Karar alma becerisi olan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
FİNİSH SÜPERVİZÖRÜ Tekirdağ Cross Jeans
FİNİSH SÜPERVİZÖRÜCross Jeans
Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan firmamızda, Finish Bölümünde görevlendirilmek üzere, tam zamanlı çalışacak, Süpervizörler aramaktayız. Denim Finish (Ütü-kalite-paket) alanında en az iki yıl deneyimli, Finish bandı yönetiminde çalışmış, Tercihen hazır giyim ile ilgili Meslek Yüksek Okulundan mezun veya Lise mezunu,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Tercihen MS Office programlarını kullanabilen, Tam zamanlı 3 vardiya sistemi ile çalışabilecek, Ekip yönetimi konusunda başarılı çalışabilecek, Çorlu ve Çerkezköy çevresinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
VERİ ANALİZ UZMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
VERİ ANALİZ UZMANICross Jeans
Üniversitelerin tercihen Tekstil veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,Proje yönetimi ve koordinasyonu konusunda başarılı ve deneyimli,Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözme becerisi ve koordinasyon yeteneği yüksek,Analizleri ile fırsatları sürekli tespit edip yönetimin dikkatine sunan,İş birimleriyle etkili iletişim kurabilen, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı, sorumluluk sahibi,İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip,Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),Seyahat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BİLGİ İŞLEM ELEMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
BİLGİ İŞLEM ELEMANICross Jeans
• İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,• Tercihen Üniversitelerin ilgili Teknik bölümlerinden mezun,• Mesleki İngilizceye hakim veya iyi derecede İngilizce bilen,• Analitik düşünme, planlama ve organizasyon konularında kuvvetli,• Sakin ve uyumlu yapıda, insan ilişkilerinde başarılı ve saygılı olan,• Ekip arkadaşları ile uyum içinde ve bilgisini paylaşır yapıda olan,• Gizlilik ilkesini benimsemiş, güvenilir,• Esnek çalışma saatlerine uygun,• Erkek adayların askerliğini tamamlamış,• Tercihen Microsoft sertifikası sahibi,• Tercihen Temel MS SQL bilgisine sahip,• Tercihen HP/Compaq, IBM server ailesi konularında bilgi / tecrübe sahibi,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MODELİST İstanbul(Avr.) Cross Jeans
MODELİSTCross Jeans
Meslek Liseleri ve/veya Meslek Yüksek Okullarının Tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun,Denim Konfeksiyon alanında en az 5 yıl deneyimli, Gerber V8 programını iyi bilen, Ekip çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, Avrupa yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için; askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK BAKIM ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
MEKANİK BAKIM ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişilerde değerlendirmeye alınacaktır.)Hidrolik ve Pnömatik sistemler konusunda tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KAYNAK ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
KAYNAK ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişiler değerlendirmeye alınacaktır.)Elektrik ve argon kaynağı konusunda tecrübeli, Mekanik tesisat ve bunlara ait konsolların imalat ve montajını yapabilen, Çelik konstrüksiyon imali yapabilen, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı