Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
PLANLAMA ELEMANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
PLANLAMA ELEMANICross Jeans
Denim ihracatı yapan firmamızda görev alacak aşağıdaki özelliklere sahiptakım arkadaşı arıyoruzTercihen üniversitelerin Tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun, Benzer pozisyon ve/veya sektörde 1 yıl tecrübesi olan,MS Office uygulamalarına hakim, Bilgisayar terminolojisine hakim, Sözlü ve yazılı iletişimi çok iyi, Dikkatli, Hızlı öğrenen, Karar alma becerisi olan, Tercihen İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRÜN GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Tekirdağ Cross Jeans
ÜRÜN GELİŞTİRME MÜHENDİSİCross Jeans
Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği (tekstil kimyasalları ve terbiye opsiyonu) ve/veya Kimya mühendisliği bölümlerinden mezun,Denim yıkama-kuru işlemler ve kimyasallı işlemler tasarımı ve imalatı konusunda en az 3 yıl deneyimli,Denim yıkama ve boyama programlarına hakim, MS Office programlarına hakim, İyi düzeyde İngilizce bilen (tercih nedenidir), Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çorlu ve Çerkezköy çevresinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
YIKAMA VARDİYA AMİRİ ve SÜPERVİZÖRÜ Tekirdağ Cross Jeans
YIKAMA VARDİYA AMİRİ ve SÜPERVİZÖRÜCross Jeans
Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan firmamızda, Yıkama İşlem Bölümünde görevlendirilmek üzere, tam zamanlı çalışacak, Yıkama Vardiya Amiri ve Yıkama Süpervizörü aramaktayız.Denim Yıkama konusunda, en az 2 yıl tecrübeli, Askerlik görevini tamamlamış, Tam zamanlı 3 vardiya sistemi ile çalışabilecek, Tercihen Lise ya da Tekstil Meslek Yüksekokulu mezunu, Ekip yönetimi konusunda başarılı çalışabilecek, Çorlu ve Çerkezköy çevresinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ARGE PROSES GELİŞTİRME ASİSTANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
ARGE PROSES GELİŞTİRME ASİSTANICross Jeans
Üniversitelerin mühendislik; tercihen tekstil mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan,Arge / Tasarım Merkezi mevzuatlarını bilen, Raporlama ve takip kabiliyeti yüksek, MS Office programlarına hakim, Proje görselleştirme ve sunum konusunda becerikli, Tercihen proje yönetimi deneyimi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylarda askerliğini yapmış Tasarım ve Ür-Ge Müdürlüğüne bağlı olarak çalışacak, Arge Proses Geliştirme Asistanı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KAZAN OPERATÖRÜ Tekirdağ Cross Jeans
KAZAN OPERATÖRÜCross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya dengi okullardan mezun, (sanayi tipi buhar kazanı işletme belgesine sahip.)Pompa ve Hidrofor sistemleri konusunda tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Vardiyalı çalışabilecek, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tekstil Mühendisi Tokat CRS DENIM TOKAT
Tekstil MühendisiCRS DENIM TOKAT
Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen proje yönetimi konusunda bilgi sahibi,Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip,Ekip çalışmasına uygun,sonuç odaklı,proaktif,İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,Tokat ilinde ikamet eden veya ikamet etme imkanı olan,Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı