Şık Makas * Cross Jeans 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1939
ŞIK MAKAS * CROSS JEANS

ŞIK MAKAS Giyim San. Ve Tic. A.Ş. 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Entegre tesislere sahip şirketin merkezi İstanbul’un Güneşli semtindedir.  Şık Makas aynı zamanda Çorlu, Tokat ve Mısır’da organic, recycle fabrikaları ile dünya denim üretiminde önemli bir oyuncu olarak bulunmaktadır. 5000’e yakın çalışanı ile Cross Jeans son yıllarda, Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahiptir. Cross Jeans; başta Almanya olmak üzere; Polonya ve Çek Cumhuriyet’inde kurduğu satış organizasyonları ile üstün kaliteli ve yenilikçi koleksiyonlarını bu piyasalarda satışa sunmaktadır. Şık Makas’ın ürünleri arasında denim pantolon, etek, ceket, elbise ve şortlar yer almaktadır.
 
Cross Jeans markasıyla denim üretimini Türkiye’de gerçekleştiren Şık Makas, teknoloji ve yatırım alanındaki faaliyetlerine de hız kesmeden devam etmektedir. Şık Makas; bir grup şirketi olarak Ar-Ge felsefesini hayata geçirerek “Sürdürülebilirlik” ile ilgili önemli adımlar atmıştır.
 
Şık Makas, çalışanlarına uygun çalışma koşulları sağlayarak, yeniliklere ve gelişmelere açık ve ekip çalışmasını teşvik eden bir ortam sunmak için çeşitli ilkeler uygulamaktadır. Sürekli öğrenim yaklaşımından hareketle, çalışanlar mesleki eğitim ve kişisel gelişim programları ile eğitilmektedir. Şık Makas aynı zamanda çalışan memnuniyetini arttırmak için çalışanlarına eşit fırsatlar sunmaktadır.
 
Şık Makas ve Cross Jeans, 2005 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bu ilk sertifikanın ardından şirket, uluslararası alanda kabul görmüş bir belgelendirme kuruluşu olan Llody’s tarafından 2008 yılında denetlenmiştir. Şık Makas, ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 VE OHSAS 18001:2007 belgelerine de sahiptir. Şık Makas, Cross Jeans markasıyla Devlet Bakanlığı tarafından yürütülen “10 Yılda 10 Dünya Markası” sloganıyla yola çıkan Turquality Projesi içerisinde yer alan firmalar arasında da bulunmaktadır.

 
Şık Makas 
Cross JEANS
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneŞık Makas * Cross Jeans İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
STRATEJİ VE İŞ GELİŞTİRME ANALİSTİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
STRATEJİ VE İŞ GELİŞTİRME ANALİSTİCross Jeans
Üniversitelerin İşletme, İktisat veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen,İngilizce bilen,Analiz yeteneği güçlü,  gelişime açık, sonuç odaklı, stratejik bakış açısına sahip,Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü,Sunum teknikleri konusunda deneyimli,Stratejik İş Geliştirme metod ve süreçlerine hakim,Proje yönetiminde tecrübeli,Planlama uygulama ölçümleme ve raporlama süreçlerine hakim,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRÜN GELİŞTİRME ASİSTANI İstanbul(Avr.) Cross Jeans
ÜRÜN GELİŞTİRME ASİSTANICross Jeans
Liselerin veya üniversitelerin tekstil ile ilgili bölümlerinden mezun,Denim koleksiyon takibi ve planlamasında 2 yıl deneyimli,Kumaş ve aksesuar bilgisine sahip, Analitik düşünme yeteneğine ve iş disiplinine sahip,Zamanı iyi kullanabilen, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, (Tercih sebebidir)MS Office programlarına hakim, Askerlik görevini tamamlamış, Erkek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK BAKIM ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
MEKANİK BAKIM ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişilerde değerlendirmeye alınacaktır.)Hidrolik ve Pnömatik sistemler konusunda tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tekstil Mühendisi Tokat CRS DENIM TOKAT
Tekstil MühendisiCRS DENIM TOKAT
Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen proje yönetimi konusunda bilgi sahibi,Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip,Ekip çalışmasına uygun,sonuç odaklı,proaktif,İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,Tokat ilinde ikamet eden veya ikamet etme imkanı olan,Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KAYNAK ELEMANI Tekirdağ Cross Jeans
KAYNAK ELEMANICross Jeans
Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,(Kalfalık,Ustalık ve/veya İşyeri Açma belgesine sahip kişiler değerlendirmeye alınacaktır.)Elektrik ve argon kaynağı konusunda tecrübeli, Mekanik tesisat ve bunlara ait konsolların imalat ve montajını yapabilen,Çelik konstrüksiyon imali yapabilen, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli,Çorlu ve çevresinde ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SENIOR WASHING AND PRODUCT DEVELOPER İstanbul(Avr.) Cross Jeans
SENIOR WASHING AND PRODUCT DEVELOPERCross Jeans
 Cross Jeanswear Co. has grown into a highly successful denim lifestyle brand producing innovative and commercial seasonal collections. A brand with true denim credentials, Cross Jeanswear Co. has successfully expanded into new markets Since the 1970s by ensuring that innovation in Denim is paramount to the soul of the brand. QUALIFICATIONS:  University degree in Textile Engineering or Chemical Engineering. A minimum experience of 6 years in all aspects of design and development of denim collections. Exceptional technical knowledge of laundry washing processes and fabric specs required. Good relationship with Turkish denim suppliers a benefit. Awareness of Costing needs to ensure development is in line with brand requirements. A strong proactive approach balanced with team leadership skills, team management experience preferred. The candidate should have strong communication skills, being able to present ideas clearly , to be able to work in a creative team environment. To be able to set and manage, under pressure, personal and team deadlines whilst possessing strong organization and planning skills. Having a strong affinity to the European denim market with an awareness of Global trends. Excellent knowledge of Microsoft office and knowledge of CS3 / CS4 , and Freehand a bonus. Strong command of the English language in both written and verbal to level 9-10 is required. No military obligation for male candidates. Preferably living in European side of Istanbul. A candidate from a technical background as apposed to a creative background will also be considered.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ İstanbul(Avr.) Cross Jeans
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİCross Jeans
    İşin Amacı;Denim imalat, numune ve koleksiyonunu hazırlamak ve takip etmek, malın zamanında ve yüksek kalitede üretilmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini sürekli olarak arttırmak amacımızdır ve sizi de bekleyen amaç bu süreci verimli bir şekilde sürdürmek olacaktır.Gerekli Yetkinlikler;  Tercihen Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Denim imalat, denim numune, koleksiyon hazırlanması ve takibi konularında tecrübeli, MS Office Programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Avrupa Yakasında ikamet eden takım arkadaşları arıyoruz.Birlikte Çalışacağınız Ekipler; Müşteriler Modelhane Ekibi Planlama Ekibi Tasarım Ekibi Ür-Ge Ekibi Aracı Firmalar
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SÜREÇ İYİLEŞTİRME MÜHENDİSİ Tekirdağ Cross Jeans
SÜREÇ İYİLEŞTİRME MÜHENDİSİCross Jeans
Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan firmamızda Proje ve Kurumsal Performans Yönetimi Departmanında görevlendirilmek üzere tam zamanlı olarak çalışacak Süreç İyileştirme Mühendisi aramaktayız.   Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun, En az 3 yıllık iş tecrübesi olan, Zaman, Metot Analizi ve Verimlilik Yönetimi konusunda uzman, Proje Yönetimi konusunda tecrübeli, Problem çözme ve analiz yetkinliklerine sahip, Ekip çalışmasına uygun, sonuç odaklı, proaktif, İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, Çorlu ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı