Soyyiğit Group 

Şirket Bilgileri

 
 
Soyyiğit Group


 Soyyiğit Group, iş hayatına 1960’lı yıllarda Soyyiğit Biraderler Kollektif Şti adı altında başlangıç yapmıştır. Gıda sektöründe yarım asırlık tecrübesi olan Soyyiğit Group; geçmişte çeşitli bayilikler ve distribütörlükler yaparak sektörde edindiği deneyimlerle 90’lı yıllarda üretime yönelmiş; böylece kendi ürünlerini pazarlara sunmaya başlamıştır.

Soyyiğit Group; gelişen ekonomik ve ticari şartlarda büyümek ve hizmet kapsamını genişletmek amacıyla; üretim tesisleri kurmuş, markalar satın almış ve kendi markalarını yaratmıştır. Bu kapsamda grup şirketlerinden merkez ofise ev sahipliği yapan Soyyiğit Gıda San. ve Tic. A.Ş, 1990’lı yıllarda üretime başlamıştır. Toz gıda üretimi yapmakta olan firma Esenyurt / İstanbul’da yer almakta ve Kent Boringer, Trix, Yiğit, Fresher’s ve Ice markaları altında 500’den fazla ürün içeren geniş ürün gamı ile ev tüketimi ve profesyonel kanala ürünlerini sunmaktadır. 

Aynı yıllarda Hayrabolu / Tekirdağ’da bulunan Soyyiğit Yağlı Tohumlar Yağ ve Süt San. ve Tic. Ltd. Şti., Soyyiğit Group bünyesine eklenmiştir. 2013 yılında Soyyiğit Gıda San. ve Tic. A.Ş. adını almıştır. Yemeklik sıvıyağ üretimi yapılan firmada ürünler; Aysan, Kent Boringer, Yiğit ve Kıvılcım markaları ile pazara sunulmaktadır. 

Kent Boringer Dış Ticaret Ltd. Şti., ise Soyyiğit Group üretim tesislerinde üretilen tüm ürünlerin yurtdışına satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.
Soyyiğit Group, yıllar içinde sürekli olarak sistematik bakış açısıyla üretim tesisi modernizasyonları, kapasite artırımları ve teknoloji parkları yatırımları yapmıştır.

Bugün Soyyiğit Group; tamamen son teknoloji makine parkıyla donatılmış 35.000 m² alan üzerinde 30.000 m² kapalı alanlı iki üretim tesisi, alanında uzmanlaşmış 450 kişilik çalışan kadrosu, yarattığı markalar ve tüketici odaklı vizyonu ile yarım asrı aşkın süredir 120 ülke ve 4 kıtada faaliyet göstermektedir.


Soyyiğit Group İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SATIN ALMA PERSONELİ İstanbul(Avr.) Soyyiğit Group
SATIN ALMA PERSONELİSoyyiğit Group
Türkiye'nin köklü gıda üreticilerinden olan firmamız için , İstanbul Esenyurt-Kıraç'ta bulunan fabrikamızda görevlendirilmek  üzere "SATINALMA PERSONELİ " aranmaktadır. Ön Lisans / Üniversite mezunu, İyi derecede MS Office,Excel ve ERP programlarındanherhangibirini bilen(Tercihen Oracle),Tercihen toz gıda hammaddeleri satınalması yapmış, Gümrük mevzuatları ve ithalat işlemleri konusunda deneyimli, En az 3-5 arasında deneyime sahip  İyi derecede İngilizce bilen, Esenyurt,Beylikdüzü, Avcılar ,Büyükçekmece , Küçükçekmece güzergahında ikamet eden,25-35 yaşının aşmamış,  Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PAKETLEME MAKİNE OPERATÖRÜ İstanbul(Avr.) Soyyiğit Group
PAKETLEME MAKİNE OPERATÖRÜSoyyiğit Group
Türkiye'nin köklü gıda üreticilerinden, İstanbul Esenyurt-Kıraç'ta faaliyet gösteren firmamızda görevlendirilmek üzere"PAKETLEME MAKİNE OPERATÖRÜ''aranmaktadır. Tercihen Lise, E.M.L ve / veya M.Y.O mezunu, minimum orta okul mezunu,Tercihen Gıda Paketleme Makinalarında çalışmış,En az 2 yıl Tecrübeli, Mevcut hatların çalışmasını sağlayabilecek; hattın bobin değişimi, temizlik, bakım vb. faaliyetlerini yürütebilecek,Teknik özelliklere sahip, Askerliğini yapmış, 22 - 40 yaş aralığında, Esenyurt, Kıraç, Beylikdüzü,Servis Güzergahında ikamet eden,Düzenli, disiplinli, ekip çalışmasına yatkın takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MUHASEBE PERSONELİ İstanbul(Avr.) Soyyiğit Group
MUHASEBE PERSONELİSoyyiğit Group
Türkiye'nin köklü gıda üreticilerinden, İstanbul Esenyurt-Kıraç'ta faaliyet gösteren firmamızda görevlendirilmek üzere "MUHASEBE PERSONELİ " aranmaktadır. M.Y.O veya Üniversite mezunu, Genel Muhasebe süreçlerine hakim, Muhasebe alanında 2-5 yıl deneyimli, Satış-Sipariş-İrsaliye-Fatura kesme ve evrak girişlerini yapabilecek, Ms Office Programlarına hakim, Tercihen Oracle veya her hangi bir ERP programı kullanmış, İletişim becerileri güçlü ve takım çalışmasında başarılı ve uyumlu, Askerlikle ilişiği olmayan  Erkek Muhasebe Personeli,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İHRACAT BÖLGE MÜDÜRÜ İstanbul(Avr.) Soyyiğit Group
İHRACAT BÖLGE MÜDÜRÜSoyyiğit Group
Türkiye'nin köklü gıda üreticilerinden, İstanbul Esenyurt-Kıraç'ta faaliyet gösteren firmamızda görevlendirilmek üzere " İHRACAT BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLERİ " aranmaktadır.   İhracat Satış bölümünde 3 - 5 yıl iş tecrübesi olan Müşteri portföyü yönetme kabiliyetine sahip, İyi derecede İngilizce, Fransızca  / İngilizce, İspanyolca  / İngilizce, Rusca bilen, Tercihen yurtdışı tecrübesi olan, Ofis programlarına iyi derecede hakim, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Temsil ve iletişim becerileri yüksek, , İhracat alanında kariyer hedefleyen , Seyehat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı