Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1972


Kelebek Hakkında
 
Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kelebek Mobilya, ilk yerli uçağın kanatları için kontrplak üretmek üzere, 1935 yılında İstanbul Haliç’te faaliyetlerine başlamıştır. Kelebek Mobilya, bugün yüksek teknoloji ve üstün kalite yaklaşımı ile mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üreten dev bir sanayi kuruluşu konumundadır. Alman ve İtalyan teknolojisi ile masif ve muhtelif kaplama teknikleri kullanılan Kelebek Mobilya’da, en gelişmiş entegre bant sistemleri ile üretim gerçekleştirmektedir.
Yurt içinde ürünlerini 120’nin üzerinde mobilya ve mutfak mağazasında tüketicilerin beğenisine sunan Kelebek Mobilya, ayrıca yaklaşık 15 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracıyla da uluslararası pazarda seçkin markalar arasında yer almaktadır. Kelebek Mobilya, prestijli ürünlerinin yanı sıra başarı ile gerçekleştirdiği projeli ve toplu taahhüt işleri ile de Türkiye’nin en güvenilir ve lider firmaları arasında bulunmaktadır.
Bu yıl 80. yaşını kutlayacak olan Kelebek Mobilya, 186.000 m²'lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürmektedir.
 
Kilometre Taşları
 
1935 - İlk yerli uçakların kanadında kullanılmak üzere Haliç’te kontrplak üretimine başladı.
1978 - Düzce fabrikası ile panel mobilya üretimine başladı.
1979 - Son kullanıcıya yönelik ilk satış noktası açıldı.
1983 - Türkiye’de 100 satış noktasına ulaştı. Dönemin en yaygın mobilya markası oldu.
1985 - İlk mutfak mağazasını açtı.
1990 - Borsaya girerek halka arz edildi.
1991 - Yurtdışında ilk mağaza Almanya’nın Dortmund kentinde açıldı.
2002 - ISO 9001 Belgesi almaya hak kazandı.
2012 - Doğtaş Mobilya A.Ş. tarafından satın alındı.
2013 - IMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Sevilen Marka* Ödülünü aldı.
2014 - ISMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Hızlı Büyüyen Marka oldu.
2014 - 120. Mağaza Adıyaman’da açıldı.
* Ipsos ve MediCat Türkiye’nin en sevilen markaları 2013 araştırması
 
 
 

Doğtaş Hakkında 
1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Doğtaş, Türkiye’deki ev alanında kullanılan mobilyalar konusunda tüm ürünlerinde, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (GeprüfteSicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğini taşımaktadır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, E-1, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, 2011 yılından bu yana Capital dergisinin Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonuçlarında sektörünün en beğenilen Türk markası seçilmektedir. 
 
Doğtaş 2014 yılını müşteri memnuniyeti ve ihracat yılı ilan etmiştir. 50.yaşını kutlayacağı 2022 yılında Türkiye mobilya sektöründe lider marka olmayı hedefleyen Doğtaş, bu hedefe yönelik çalışmalarına hızla devam etmektedir. Doğtaş sektördeki öncü yaklaşımı ve planladığı önemli çalışmalarla başarısını devam ettirmeyi hedeflemektedir.
 
Kilometre Taşları
 
      1972 - Hacı Ali Doğan Doğan Mobilya’yı kurarak mobilyacılık sektörüne adım attı.
          1987 -Doğtaş A.Ş. 800 m2 kapalı alanda Biga da kuruldu.
          1994- Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk‘a yaptı.
          2000- Doğtaş 30,000 m² kapalı üretim alanına ulaştı.
          2002- Yıllık üretim kapasitesi 1.500.000 m²’ye çıkarıldı.
          2003 -ISO 9001 Belgesi alarak, Doğtaş, TPE onaylı Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi’ne sahip oldu.
          2005- “Yatak, Kanepe ve Baza fabrikası” tamamlanarak kapalı alan 70.000 m²’ye çıkarıldı.
          2008 - Dünya markası aday firmalara verilen “TURQUALITY” destek programına dahil oldu.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Mobilya & Aksesuar


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 350-449

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 19
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Satış Danışmanı-Gebze Kocaeli Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı-GebzeDoğtaş Kelebek Mobilya
DOĞTAŞ Mobilya Kocaeli / Gebze Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,''Mağaza Satış Danışmanı'' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
İdari İşler UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun·         Bina yönetimi ve idari işler konusunda en az 3 yıl deneyimli·         B sınıfı ehliyete sahip·         MS Office programlarına hakim·         İletişim yönü güçlü·         Müşteri odaklı·         Planlama, organizasyon ve raporlama yeteneği güçlü·         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Müdürü (Adana - Güneydoğu Anadolu) Adana Doğtaş Kelebek Mobilya
Bölge Satış Müdürü (Adana - Güneydoğu Anadolu)Doğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin İşletme, İktisat vb. lisans eğitimi veren bölümlerinden mezunDayanıklı Tüketim ve / veya Mobilya sektöründe deneyimli Minimum 5 yıl perakende ve toptan satış tecrübesi olan Adana'da ikamet eden/edebilecek olan MS Office ve SAP uygulamalarına hakim Analitik düşünme becerisi yüksek, iletişim yönü güçlü ve sonuç odaklı İkna ve müzakere yeteneği gelişmiş, ekip çalışmasına yatkın Seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Denetim Kıdemli Uzmanı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
İç Denetim Kıdemli UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler bölümlerinden mezun,  İç Denetim ve finansal denetim konusunda en az 3 yıl deneyimli, Süreç, risk, kontrol ve risk bazlı iç denetim kavramlarına hakim, MS Office uygulamalarına hakim, Seyahat engeli olmayan, B sınıfı sürücü belgesi sahibi, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Montaj&Sevkiyat Elemanı - Denizli Denizli Doğtaş Kelebek Mobilya
Montaj&Sevkiyat Elemanı - DenizliDoğtaş Kelebek Mobilya
Denizli'de bulunan Doğtaş Mağazamızın, Montaj&Sevkiyat bölümünde görevlendirilmek üzere;Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Düz Lise Mezunu, Lojistik, sevkiyat, montaj işlerinde deneyimli, Marangozlluk bilgisi olan, Ehliyeti, SRC belgeli (Ticari araç kullanma belgesi) olan  Askerliğini yapmış, konusunda tecrübeli Bay çalıma arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Denizli Denizli Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - DenizliDoğtaş Kelebek Mobilya
Denizli'de bulunan DOĞTAŞ  Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Dışı Satış Sonrası Hizmetler Uzmanı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Yurt Dışı Satış Sonrası Hizmetler UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Konusunda en az 2 yıl deneyimli Tercihen iyi derece SAP bilgisi MS Office programlarına hakim, özellikle Excel bilgisi Planlama, problem çözme ve takip konusunda yetkin Seyehat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Marka Tasarım Uzmanı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Marka Tasarım UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin Grafik Tasarım, Güzel Sanatlar bölümlerinden mezun Konusunda minimum 3-4 yıl deneyimli Tercihen reklam ajansı deneyimine sahip Photoshop, Illustrator'u, Indesign ve Freehand programlarına hâkim MS Office programını aktif olarak kullanabilen  Mac ortamında çalışabilecek Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Projelendirme Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
Projelendirme UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin, Mimarlık, İç Mimarlı, Endüstri Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinden mezunTercihen Perakende / Home Art sektörlerinde Ürün Yönetimi alanında en az 3 yıl deneyimliÇizim programlarını kullanabilen, tercihen Cabinet Vision ve Autocad programlarını kullanabilenMS Office uygulamalarına hakim Analitik düşünme ve raporlama becerisi yüksek Zaman yönetimi, planlama ve organizasyon becerisi yüksek Seyahat engeli olmayan ve esnek çalışma saatlerine uyumlu B sınıfı sürücü belgesi sahibi Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Projeli İşler Operasyon Takip Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
Projeli İşler Operasyon Takip UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
En az Lisans mezunu, tercihen üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezunTercihen Perakende / Home Art sektörlerinde Ürün Yönetimi alanında en az 3 yıllık iş deneyimiSaha ekibi ve operasyonların yönetimi konusunda deneyimli MS Office uygulamalarına hakim Analitik düşünme ve raporlama becerisi yüksek Zaman yönetimi, planlama ve organizasyon becerisi yüksek Seyahat engeli olmayan B sınıfı sürücü belgesi sahibi Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Mimar İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
MimarDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinden mezun Tercihen Perakende / Home Art sektörlerinde en az 2 yıllık iş deneyimi Archkitchen, AutoCad, 3D Max programlarına hakim MS Office programlarına hakim, özellikle Excel bilgisi Organizasyon, planlama ve takip konusunda yetkin Seyahat engeli olmayan Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Montaj&Sevkiyat Elemanı - Manisa Manisa Doğtaş Kelebek Mobilya
Montaj&Sevkiyat Elemanı - ManisaDoğtaş Kelebek Mobilya
Manisa'da bulunan Doğtaş Mağazamızın, Montaj&Sevkiyat bölümünde görevlendirilmek üzere;Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Düz Lise Mezunu, Lojistik, sevkiyat, montaj işlerinde deneyimli, Marangozlluk bilgisi olan, Ehliyeti, SRC belgeli (Ticari araç kullanma belgesi) olan  Askerliğini yapmış, konusunda tecrübeli Bay çalıma arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı Düzce Doğtaş Kelebek Mobilya
Bordro ve Özlük İşleri UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Doğtaş Kelebek Mobilya San. ve Tic. A.Ş  Düzce fabrikasında görevlendirilmek üzere;·         Tercihen Lisans mezunu,·         SAP ve PDKS programlarını iyi seviyede kullanabilen,·         MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,·         İş Kanunu ve SSK Mevzuatına hakim,·         Analitik düşünebilen, dikkatli, titiz,·         İletişimi kuvvetli, planlama ve organizasyon kabiliyeti gelişmiş,·         Personel ve özlük işleri konusunda en az 3 yıl deneyimli,·         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,·         Düzce'de ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - İzmir İzmir Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - İzmirDoğtaş Kelebek Mobilya
İzmir Şirinyer'de bulunan KELEBEK Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - İZMİR İzmir Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - İZMİRDoğtaş Kelebek Mobilya
İzmir Kısıkköy, Forum, Manavkuyu, Karabağlar,Balçova,Çiğli ve Mavi Şehir'de bulunan DOĞTAŞ Mobilya Mağazalarımızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Adana Adana Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - AdanaDoğtaş Kelebek Mobilya
Adana'da bulunan DOĞTAŞ ve KELEBEK Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Malatya Malatya Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - MalatyaDoğtaş Kelebek Mobilya
Malatya'da bulunan DOĞTAŞ ve KELEBEK Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Uzmanı Çanakkale Doğtaş Kelebek Mobilya
Planlama UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, Üretim sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde verimlilik analizi, İyileştirme, MTM, Kronometraj faaliyetleri vb. çalışmalarda en az 2 yıl deneyimi olan,Yalın Üretim tekniklerini uygulayabilen, (VSM, Kanban, OEE Analizi, Kaizen vb.)İyi derecede İngilizce bilen, SAP ve MS Office uygulamalarını etkin şekilde kullanabilen, İletişim becerileri yüksek, koordinasyon yeteneği güçlü, yeniliklere ve öğrenmeye açık,Biga/Çanakkale'de ikamet eden veya edebilecek, Planlama Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Etüdü ve Metod Sorumlusu Düzce Doğtaş Kelebek Mobilya
İş Etüdü ve Metod SorumlusuDoğtaş Kelebek Mobilya
Doğtaş Kelebek Mobilya San. ve Tic. A.Ş  (Düzce) fabrikasında görevlendirmek üzere,·         Lisans Mezunu , tercihen Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,·         Verimlilik hesaplama, maliyet azaltma ve metot - iş etüdü konularında en az 1 yıl deneyimli·         Kaizen, TQM, 5S, Kalite Sistemleri, TPM, Değer Akış Haritalama, FMEA,  SMED, İPK, 6 Sigma, Sürekli İyileştirme ve Yalın Üretim Teknikleri'ne hakim,·         Araştırmacı, analitik düşünebilen, bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip edebilen,·         MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen·         Disiplinli ve ekip çalışmasına yatkın,·         Seyahat engeli bulunmayan,·         Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı