Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1972


Kelebek Hakkında
 
Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kelebek Mobilya, ilk yerli uçağın kanatları için kontrplak üretmek üzere, 1935 yılında İstanbul Haliç’te faaliyetlerine başlamıştır. Kelebek Mobilya, bugün yüksek teknoloji ve üstün kalite yaklaşımı ile mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üreten dev bir sanayi kuruluşu konumundadır. Alman ve İtalyan teknolojisi ile masif ve muhtelif kaplama teknikleri kullanılan Kelebek Mobilya’da, en gelişmiş entegre bant sistemleri ile üretim gerçekleştirmektedir.
Yurt içinde ürünlerini 120’nin üzerinde mobilya ve mutfak mağazasında tüketicilerin beğenisine sunan Kelebek Mobilya, ayrıca yaklaşık 15 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracıyla da uluslararası pazarda seçkin markalar arasında yer almaktadır. Kelebek Mobilya, prestijli ürünlerinin yanı sıra başarı ile gerçekleştirdiği projeli ve toplu taahhüt işleri ile de Türkiye’nin en güvenilir ve lider firmaları arasında bulunmaktadır.
Bu yıl 80. yaşını kutlayacak olan Kelebek Mobilya, 186.000 m²'lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürmektedir.
 
Kilometre Taşları
 
1935 - İlk yerli uçakların kanadında kullanılmak üzere Haliç’te kontrplak üretimine başladı.
1978 - Düzce fabrikası ile panel mobilya üretimine başladı.
1979 - Son kullanıcıya yönelik ilk satış noktası açıldı.
1983 - Türkiye’de 100 satış noktasına ulaştı. Dönemin en yaygın mobilya markası oldu.
1985 - İlk mutfak mağazasını açtı.
1990 - Borsaya girerek halka arz edildi.
1991 - Yurtdışında ilk mağaza Almanya’nın Dortmund kentinde açıldı.
2002 - ISO 9001 Belgesi almaya hak kazandı.
2012 - Doğtaş Mobilya A.Ş. tarafından satın alındı.
2013 - IMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Sevilen Marka* Ödülünü aldı.
2014 - ISMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Hızlı Büyüyen Marka oldu.
2014 - 120. Mağaza Adıyaman’da açıldı.
* Ipsos ve MediCat Türkiye’nin en sevilen markaları 2013 araştırması
 
 
 

Doğtaş Hakkında 
1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Doğtaş, Türkiye’deki ev alanında kullanılan mobilyalar konusunda tüm ürünlerinde, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (GeprüfteSicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğini taşımaktadır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, E-1, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, 2011 yılından bu yana Capital dergisinin Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonuçlarında sektörünün en beğenilen Türk markası seçilmektedir. 
 
Doğtaş 2014 yılını müşteri memnuniyeti ve ihracat yılı ilan etmiştir. 50.yaşını kutlayacağı 2022 yılında Türkiye mobilya sektöründe lider marka olmayı hedefleyen Doğtaş, bu hedefe yönelik çalışmalarına hızla devam etmektedir. Doğtaş sektördeki öncü yaklaşımı ve planladığı önemli çalışmalarla başarısını devam ettirmeyi hedeflemektedir.
 
Kilometre Taşları
 
      1972 - Hacı Ali Doğan Doğan Mobilya’yı kurarak mobilyacılık sektörüne adım attı.
          1987 -Doğtaş A.Ş. 800 m2 kapalı alanda Biga da kuruldu.
          1994- Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk‘a yaptı.
          2000- Doğtaş 30,000 m² kapalı üretim alanına ulaştı.
          2002- Yıllık üretim kapasitesi 1.500.000 m²’ye çıkarıldı.
          2003 -ISO 9001 Belgesi alarak, Doğtaş, TPE onaylı Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi’ne sahip oldu.
          2005- “Yatak, Kanepe ve Baza fabrikası” tamamlanarak kapalı alan 70.000 m²’ye çıkarıldı.
          2008 - Dünya markası aday firmalara verilen “TURQUALITY” destek programına dahil oldu.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Mobilya & Aksesuar


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 350-449

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru Çanakkale, İstanbul(Avr.)... Doğtaş Kelebek Mobilya
Genel BaşvuruDoğtaş Kelebek Mobilya
İçinde yer aldığı sektörlerde dinamik, öncü ve yenilikçi yapısı ile gelişen kuruluşumuza katılacak yeni ekip arkadaşları arıyoruz; Siz de Doğtaş Kelebek ailesine katılmak istiyorsanız özgeçmişinizi oluşturarak ya da mevcut özgeçmişinizde gerekli güncellemeleri gerçekleştirerek başvuruda bulunabilirsiniz."Genel Başvuru" ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda tutulacak ve niteliklerinize uygun fırsatlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır.Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederiz.Doğtaş Kelebek İnsan Kaynakları
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Yöneticisi - Aksesuar İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Ürün Yöneticisi - AksesuarDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunEn az 5 yıllık Mağazacılık / Perakende ürün yönetimi alanında deneyimTercihen mobilya sektör bilgisine sahip ve estetik bakış açısı olan (Kendi koleksiyonunu oluşturabilecek)Aksesuar satınalma süreçlerine hakim Ürün yönetimi sürecini tüm aşamalarda takip edebilecekİleri seviyede SAP bilgisi MS Office uygulamalarına hakim Analitik düşünme ve raporlama becerisi yüksekPlanlama ve organizasyon becerisi yüksekSeyahat engeli olmayan B sınıfı sürücü belgesi sahibi Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mimar İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
MimarDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinden mezun Tercihen Perakende / Home Art sektörlerinde en az 2 yıllık iş deneyimi Archkitchen, AutoCad, 3D Max programlarına hakim MS Office programlarına hakim, özellikle Excel bilgisi Organizasyon, planlama ve takip konusunda yetkin Seyahat engeli olmayan Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Müdürü (Adana - Güneydoğu Anadolu) Adana Doğtaş Kelebek Mobilya
Bölge Satış Müdürü (Adana - Güneydoğu Anadolu)Doğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin İşletme, İktisat vb. lisans eğitimi veren bölümlerinden mezunDayanıklı Tüketim ve / veya Mobilya sektöründe deneyimli Minimum 5 yıl perakende ve toptan satış tecrübesi olan Adana'da ikamet eden/edebilecek olan MS Office ve SAP uygulamalarına hakim Analitik düşünme becerisi yüksek, iletişim yönü güçlü ve sonuç odaklı İkna ve müzakere yeteneği gelişmiş, ekip çalışmasına yatkın Seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP SD Uzmanı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
SAP SD UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
SD modülünde az 2 yıl deneyim sahibi SAP projelerinde aktif görev almış SAP Operasyonlarında yeni projelerde yer alabilecek ve destek fonksiyonunu üstelenecekEsnek çalışma saatlerine uyabilecek Araştırmacı, hızlı ve analitik düşünebilen Detaylara önem veren, sonuç odaklı, proaktif Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP ABAP Yazılımcısı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
SAP ABAP YazılımcısıDoğtaş Kelebek Mobilya
ABAP programlama dilinde en az 2 yıl deneyim sahibi SAP projelerinde aktif görev almış Interfaces, data migration, entegrasyon, report painter, SAP script, BAPI, ALE, Idoc konularına hakimTercihen Netweaver teknolojilerinde bilgi sahibi Esnek çalışma saatlerine uyabilecek Araştırmacı, hızlı ve analitik düşünebilen Detaylara önem veren, sonuç odaklı, proaktif Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - İzmir İzmir Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - İzmirDoğtaş Kelebek Mobilya
İzmir Şirinyer'de bulunan KELEBEK Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mutfak Mimarı - İzmir İzmir Doğtaş Kelebek Mobilya
Mutfak Mimarı - İzmirDoğtaş Kelebek Mobilya
İzmir Karabağlar'da bulunan KELEBEK Mutfak Mağazamızda çalıştırılmak üzere;*Üniversitelerin mimarlık / İç Mimarlık bölümlerinden mezun,*Hazır (modüler) mutfak satışı ve projelendirilmesi (tasarımı) konusunda en az 2 yıl satış deneyimi olan,*İyi derecede Autocad, MS Office ve tercihen Archkitchen programlarını kullanabilen,*İnsan ilişkileri ve iletilim yönü kuvvetli,*Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilecek,*Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,*Bay/Bayan iç mimar aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Tuzla İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - TuzlaDoğtaş Kelebek Mobilya
DOĞTAŞ Mobilya İstanbul Tuzla Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,''Mağaza Satış Danışmanı'' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Konya Konya Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - KonyaDoğtaş Kelebek Mobilya
Konya'da bulunan KELEBEK  Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Kurtköy İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - KurtköyDoğtaş Kelebek Mobilya
KELEBEK Mobilya Kurtköy Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,''Mağaza Satış Danışmanı'' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Çorum Çorum Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - ÇorumDoğtaş Kelebek Mobilya
Çorum Merkez'de (Çevre Yolu üzerinde) yeni açılacak olan DOĞTAŞ ve  KELEBEK Mobilya Mağazalarımızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,''Mağaza Satış Danışmanı'' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Müdürü - Çorum Çorum Doğtaş Kelebek Mobilya
Mağaza Müdürü - ÇorumDoğtaş Kelebek Mobilya
Çorum Merkez'de (Çevre Yolu üzerinde) açılacak olan DOĞTAŞ ve KELEBEK Mobilya Mağazasında çalışmak üzere ;*En az lise tercihen üniversite mezunu,*Mağazacılık ve perakende sektöründe 3-5 yıl deneyimli (Mobilya ve dayanıklı tüketim sektöründe deneyimli olan adaylar tercih nedenidir)*Satış süreçlerine hakim,*Ekip yönetimi ve liderlik becerileri gelişmiş,*Perakende, satış ve pazarlama alanlarında kariyer hedefi olan,*MS Office programlarına hakim*Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,*Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,*İkna kabiliyeti olan,*Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,*Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,"Mağaza Müdürü” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı - Modoko İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı - ModokoDoğtaş Kelebek Mobilya
İstanbul MODOKO Mobilyacılar sitesinde açılacak olan KELEBEK Mobilya Mağazamızda çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,''Mağaza Satış Danışmanı'' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı