Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1972


Kelebek Hakkında
 
Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kelebek Mobilya, ilk yerli uçağın kanatları için kontrplak üretmek üzere, 1935 yılında İstanbul Haliç’te faaliyetlerine başlamıştır. Kelebek Mobilya, bugün yüksek teknoloji ve üstün kalite yaklaşımı ile mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üreten dev bir sanayi kuruluşu konumundadır. Alman ve İtalyan teknolojisi ile masif ve muhtelif kaplama teknikleri kullanılan Kelebek Mobilya’da, en gelişmiş entegre bant sistemleri ile üretim gerçekleştirmektedir.
Yurt içinde ürünlerini 120’nin üzerinde mobilya ve mutfak mağazasında tüketicilerin beğenisine sunan Kelebek Mobilya, ayrıca yaklaşık 15 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracıyla da uluslararası pazarda seçkin markalar arasında yer almaktadır. Kelebek Mobilya, prestijli ürünlerinin yanı sıra başarı ile gerçekleştirdiği projeli ve toplu taahhüt işleri ile de Türkiye’nin en güvenilir ve lider firmaları arasında bulunmaktadır.
Bu yıl 80. yaşını kutlayacak olan Kelebek Mobilya, 186.000 m²'lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürmektedir.
 
Kilometre Taşları
 
1935 - İlk yerli uçakların kanadında kullanılmak üzere Haliç’te kontrplak üretimine başladı.
1978 - Düzce fabrikası ile panel mobilya üretimine başladı.
1979 - Son kullanıcıya yönelik ilk satış noktası açıldı.
1983 - Türkiye’de 100 satış noktasına ulaştı. Dönemin en yaygın mobilya markası oldu.
1985 - İlk mutfak mağazasını açtı.
1990 - Borsaya girerek halka arz edildi.
1991 - Yurtdışında ilk mağaza Almanya’nın Dortmund kentinde açıldı.
2002 - ISO 9001 Belgesi almaya hak kazandı.
2012 - Doğtaş Mobilya A.Ş. tarafından satın alındı.
2013 - IMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Sevilen Marka* Ödülünü aldı.
2014 - ISMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Hızlı Büyüyen Marka oldu.
2014 - 120. Mağaza Adıyaman’da açıldı.
* Ipsos ve MediCat Türkiye’nin en sevilen markaları 2013 araştırması
 
 
 

Doğtaş Hakkında 
1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Doğtaş, Türkiye’deki ev alanında kullanılan mobilyalar konusunda tüm ürünlerinde, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (GeprüfteSicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğini taşımaktadır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, E-1, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, 2011 yılından bu yana Capital dergisinin Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonuçlarında sektörünün en beğenilen Türk markası seçilmektedir. 
 
Doğtaş 2014 yılını müşteri memnuniyeti ve ihracat yılı ilan etmiştir. 50.yaşını kutlayacağı 2022 yılında Türkiye mobilya sektöründe lider marka olmayı hedefleyen Doğtaş, bu hedefe yönelik çalışmalarına hızla devam etmektedir. Doğtaş sektördeki öncü yaklaşımı ve planladığı önemli çalışmalarla başarısını devam ettirmeyi hedeflemektedir.
 
Kilometre Taşları
 
      1972 - Hacı Ali Doğan Doğan Mobilya’yı kurarak mobilyacılık sektörüne adım attı.
          1987 -Doğtaş A.Ş. 800 m2 kapalı alanda Biga da kuruldu.
          1994- Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk‘a yaptı.
          2000- Doğtaş 30,000 m² kapalı üretim alanına ulaştı.
          2002- Yıllık üretim kapasitesi 1.500.000 m²’ye çıkarıldı.
          2003 -ISO 9001 Belgesi alarak, Doğtaş, TPE onaylı Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi’ne sahip oldu.
          2005- “Yatak, Kanepe ve Baza fabrikası” tamamlanarak kapalı alan 70.000 m²’ye çıkarıldı.
          2008 - Dünya markası aday firmalara verilen “TURQUALITY” destek programına dahil oldu.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Mobilya & Aksesuar


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 350-449

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Satış Danışmanı-Bursa Bursa Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış Danışmanı-BursaDoğtaş Kelebek Mobilya
DOĞTAŞ Mobilya Bursa-İzmir Yolu/Mudanya Yolu Mağazalarında çalıştırılmak üzere;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Danışmanı İstanbul(Avr.), ... Doğtaş Kelebek Mobilya
Satış DanışmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
DOĞTAŞ Mobilya Mağazalarında çalıştırılmak üzere, İstanbul’da ikamet eden ;•En az lise mezunu,•En az 2 yıl aktif satış deneyimi olan,•Mobilya perakende satış tecrübesi olan,•Diksiyonu düzgün, insan ilişkileri kuvvetli,•Dış görünüşüne özen gösteren, prezentabl,•İkna kabiliyeti olan,•Mağazacılık çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Mağaza Satış Danışmanı” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ambar Şefi Çanakkale Doğtaş Çanakkale Mağaza
Teknik Ambar ŞefiDoğtaş Çanakkale Mağaza
  Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun, Depo yönetimi konusunda en az 3 yıl deneyimi olan, Ekip yönetimi konusunda tecrübeli, MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Tercihen SAP kullanabilen, İletişim yeteneği kuvvetli ve problem çözme becerisine sahip, Takım çalışmasına yakın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Biga/Çanakkale’ de ikamet eden veya edebilecek.Teknik Ambar Şefi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Çanakkale, İstanbul(Avr.)... Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
Genel BaşvuruDoğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
İçinde yer aldığı sektörlerde dinamik, öncü ve yenilikçi yapısı ile gelişen kuruluşumuza katılacak yeni ekip arkadaşları arıyoruz; Siz de Doğtaş Kelebek ailesine katılmak istiyorsanız özgeçmişinizi oluşturarak ya da mevcut özgeçmişinizde gerekli güncellemeleri gerçekleştirerek başvuruda bulunabilirsiniz."Genel Başvuru" ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda tutulacak ve niteliklerinize uygun fırsatlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır.Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederiz.Doğtaş Kelebek İnsan Kaynakları
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Dış Tedarik Kalite Kontrol Uzmanı Bursa, Çanakkale... Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
Dış Tedarik Kalite Kontrol UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
Mühendislik fakültelerinin Orman Endüstri, Ağaç İşleri ve ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen mobilya sektöründe 2 yıl deneyimli, B sınıfı sürücü ehliyeti bulunan ve aktif araç kullanan, Seyahat engeli bulunmayan, Sorumluluk Alabilen, Takım Çalışmasına yakın, İnegöl ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Dış Tedarik Kalite Kontrol Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yaz Dönemi Üniversite Stajyerleri İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Yaz Dönemi Üniversite StajyerleriDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim gören, Staj yapma zorunluluğu olan, Etkin iletişim becerisine sahip, Öğrenmeye ve gelişime açık, Takım ruhu olan, takımın bir parçası olabilecek, Profesyonel iş hayatına girip pek çok yeni bilgi öğrenmek isteyen, Haziran - Temmuz - Ağustos dönemlerinde staj yapabilecek, SGK'sı okul tarafından yapılacak olan ve zorunlu stajı bulunan,
Stajyer        İlan Detayı
Üretim Mühendisi Düzce Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
Üretim MühendisiDoğtaş Kelebek Mobilya A.Ş
Doğtaş Kelebek Mobilya San.ve Tic. A.Ş.  Düzce  fabrikasında  görevlendirmek üzere,·         Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun.·         Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,·         Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen,  analiz ve raporlama yapabilen, iletişim becerisi yüksek, araştırmacı ve yenilikleri takip eden,·         Üretim bölümlerinde kariyer hedefleyen,·         Üretim proseslerini bilen ve proses iyileştirme çalışmaları yapabilecek,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·         Yazılım konusunda altyapısı olan,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Düzce ’de ikamet eden/ edebilecek olan ÇALIŞMA ARKADAŞI aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mimari İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Doğtaş Kelebek Mobilya
Mimari İşler UzmanıDoğtaş Kelebek Mobilya
Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Görsel İletişim Tasarımı veya Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Konusunda 4 yıl deneyimli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Seyahat engeli olmayan, Ms Office, Autocad, 3D Max ve Photoshop programlarını aktif olarak kullanan ÇALIŞMA ARKADAŞI arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı