OPET PETROLCÜLÜK 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1992OPET PETROLCÜLÜK A.Ş.

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanı sıra iştirakleri ile madeni yağ ve jet yakıtı alanlarında faaliyet göstermektedir. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla hareket eden OPET, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım sektörünün büyük oyuncuları içindeki tek yerli şirkettir.  Sektörde yüzde 19’luk pazar payı ile 2’nci sırada yer alan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1444 istasyonu bulunmaktadır. Kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık veren OPET’in pazarda büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi ise 1 milyon metrekübün üzerindedir. OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye müşteri memnuniyeti endeksine göre 9 yıldır müşterinin en çok memnun kaldığı marka olmuştur. OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile bu iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
ÜRÜNLERİ
 
OPET’in  yüksek performans, düşük tüketim ve tasarruf sağlayan, çevreci ve uygun fiyatlı yeni nesil yakıtı Ultra Force; mevcut ürünlere göre daha yüksek performans ve düşük tüketim sunarken, motorun temiz kalmasını sağlayarak aracın ömrünü uzatmaya katkıda bulunmaktadır. Bir diğer ekonomik ve çevreci yakıtı Eco Force ise tortu ve kurum birikimini önleyerek motoru temiz tutar, aynı zamanda çevreci özellikleri ile binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur. 
 
OPET’in müşterilerinin hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünleri ise OPET Kart, OPET WorldCard, Otobil, Bireysel Otobil ve Yakıt Kart’tır. Müşterileri yakından tanımayı ve alışveriş alışkanlıklarını takip etmeyi sağlayan OPET Kart uygulaması bugün 5,5 milyonun üzerinde kişinin kullandığı bir sadakat kartıdır. Opet Worldcard ise Yapı Kredi Bankası ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin en büyük ortak kredi kartlarından biridir.
 
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
 
Doğup büyüdüğü topraklara fayda sunmayı en önemli görevlerinden biri sayan OPET, sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimsemiş ve kuruluşundan bugüne birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Toplumsal temel sorunların çözümüne yönelik projelerle ülkeye değer katmaya devam eden sürdürülebilir ve sonuç odaklı OPET sosyal sorumluluk projeleri;
 
 

Temiz ve daha sağlıklı bir toplum yaratma hedefi olan “ Temiz Tuvalet Kampanyası” 
İstasyon giriş ve çıkışlarının ağaçlandırılmasının yanı sıra pek çok il ve ilçemizde park ve bulvar ağaçlandırmaları yapılan “Yeşil Yol Projesi ”
Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri zengin, turizm potansiyeli olan köylerin seçilerek ekonomik kalkınma ve bilinçlenmeyi destekleyen “Örnek Köy Projesi” 
Ülke tarihi açısından son derece önemli olan Çanakkale için hazırlanan “Tarihe Saygı Projesi”. Bu kapsamda, Gelibolu yarımadasında yer alan köylerde ve Eceabat ilçesinde; fiziki düzenlemelerin yanında eğitim, sağlık, çevre, turizm hizmeti gibi önemli konularda çağdaş ve uluslararası saygınlık kazandıracak atılımlar gerçekleştirilmiştir.
 
 Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemeyi ve daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri” projesi, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslarası Polis Birliği (IPA)Türkiye ortaklığında uygulamaya alınan proje ile üç yıl içinde 1,5 milyon çocuk ve genç ttrafik konusunda eğitilecek ve böylelikle trafik konusunda farkındalığı ve bilinç düzeyi yüksek yepyeni bir gelecek inşa edilecektir. ‘

 
 
KUSURSUZA YOLCULUK
 
Yeni nesil müşteri memnuniyetindeki iddiasını “Kusursuza Yolculuk” sloganı ile duyuran OPET, çağrı merkezi hizmetleri, istasyon hizmetleri ve online hizmetlerden oluşan koşulsuz memnuniyet anlayışı ile sektöründe fark yaratıyor. OPET Çağrı Merkezi, 444 OPET (6738) hattında 7/24 hizmet sunarak tüm çağrıları titizlikle değerlendiriyor ve eksiksiz teknik altyapısı ile tüm müşteriler için çözüm üretiyor. Müşterilerinin aldığı hizmetten memnun kalıp kalmadığını öğrenip, görüş ve yorumlarını kayıt altına alıyor. OPET’in tüm istasyonları; ürün ve hizmet kalitesi, istasyon düzeni, güler yüzlü ve güvenilir bir ortam sunulması, tuvaletlerin temizliği, engelli tuvaletleri ile yüksek standartlara sahip. OPET bu standartları korumak ve daha da yükseltmek için sürekli denetimler gerçekleştiriyor. Tüm bayi ağına ve çalışanlara düzenli olarak satış ve hizmet kalitesi odaklı eğitimler veriliyor.
 
 
Müşteri memnuniyetinde birinciliği kalıcı hale getiren OPET, sektördeki büyük oyuncular içinde tek yerli şirket olarak ülkesine olan sorumluluğunu, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ederek yerine getiriyor. Sektörde en samimi, en itibarlı, en çok konuşulan gibi pek çok ödülün de sahibi olan OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre ‘müşteri memnuniyeti en yüksek’ marka olmuştur. Aynı zamanda akaryakıt sektöründe ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi’ unvanının da sahibi olan OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Petrol ve ÜrünleriOPET PETROLCÜLÜK İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru Adana, Ankara, ... Opet Petrolcülük A.Ş.
Genel BaşvuruOpet Petrolcülük A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Yaratıcı, dinamik ve sonuç odaklı, İletişimi güçlü, Analitik, Değişime uyum sağlayabilen, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.Nasıl bir şirket?Kuruluşundan bu yana ürün ve hizmet kalitesiyle sektöründe “ilk”lerin, “en”lerin ve “tek”lerin şirketi olan Opet, KalDer tarafından düzenlenen Müşteri Memnuniyeti Ulusal Endeksi’ne göre üst üste  11 yıldır sektöründe birinci sıradadır. Bu sürdürülebilir başarısı nedeniyle Opet, “Üstün Başarı” ödülüne layık görülmüştür. Opet, Temiz Tuvalet, Tarihe Saygı, Yeşil Yol ve Trafik Dedektifleri gibi bir çok farklı sosyal sorumluluk projesi ile toplumsal duyarlılığın gelişmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Capital dergisi tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri' araştırmasının sonuçlarına göre “En beğenilen İlk 20 Şirket” arasında yer alan Opet, akaryakıt sektöründe “Türkiye’nin en beğenilen şirketi”dir.Mediacat Dergisi’nin Ipsos işbirliği gerçekleştirdiği Lovemarks (Aşkla bağlanılan marka) araştırmasının sonuçlarına göre OPET, “Türkiye'nin Aşkla Bağlandığı Akaryakıt Dağıtım Şirketi”dir.Nasıl bir kariyer?Opet, hedef ve stratejileri doğrultusunda büyüyen ve gelişen bir şirket. Sürekli gelişime, öğrenmeye ve kendisini yenilemeye açık olan, müşteri duyarlılığı yüksek adaylar için kariyer olanakları fazla. Orta ve uzun vadede Koç Topluluğu genelinde farklı kariyer fırsatları sunulmakta.Başvuru?Bu ilanın genel başvuru amaçlı olduğunu ve değerlendirme sürecinin niteliklerinize ve tercihlerinize uygun bir pozisyon oluştuğu zaman başlayacağını lütfen unutmayınız. Yetkinlik ve tecrübeleriniz mevcut ihtiyaçlarımızla karşılaştırılıp, uygunluk durumunda sizinle irtibata geçilecektir. Şu an açık olan pozisyonlarımız için uygun olmayan ama yukarıda belirtilen niteliklere uyan başvurular bilgi bankamızda tutulacak ve gelecekteki ihtiyaçlar çerçevesinde tekrar değerlendirilecektir. Çalışmak istediğiniz alanı/bölümü/ili belirten bir kapak yazısıyla birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz.  Şirketimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.Opet İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bakım Mühendisi Mersin, Tekirdağ Opet Petrolcülük A.Ş.
Bakım MühendisiOpet Petrolcülük A.Ş.
Akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin Proje ve Yatırımlar Müdürlüğü ve Terminal Müdürlükleri dahilinde Bakım Mühendisi olarak görevlendirilmek üzere;·        Üniversitelerin Makine, Elektrik veya Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,·        Tercihen Enerji/Petrol sektöründe bakım konusunda en az 5 yıl deneyim sahibi,·        Autocad ve MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, teknik resim ve çizimlere hakim,·        Çevre, İş güvenliği ve iş emniyeti konularına hakim,·        İyi derecede İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip,·        İstanbul, Tekirdağ veya Mersin illerinde ikamet eden ya da edebilecek,·        Analitik düşünebilen, problem çözebilen ve raporlama yönü kuvvetli,·        Sunum becerileri güçlü, ikna kabiliyeti yüksek ve iletişimde esneklik sağlayabilen,·        Takım çalışmasına uygun, sahada aktif görev alabilen ve ekip sevk/idaresi yapabilen, gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,·        Planlama, koordinasyon, zaman yönetimi konularında başarılı,·        Sorumluluk ve inisiyatif alabilen,·        Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,takım arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Proje Koordinatörü İstanbul(Asya) Opet Petrolcülük A.Ş.
Mekanik Proje KoordinatörüOpet Petrolcülük A.Ş.
Akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin Proje ve Yatırımlar Müdürlüğü dahilinde Mekanik Proje Koordinatörü olarak görevlendirilmek üzere;·        Üniversitelerin Makina Mühendisliği bölümünden mezun,·        Alanında en az 5 yıl tecrübeli,·        Tercihen Enerji/Petrol sektöründe proje yönetimi ve saha kontrollerinde deneyimli,·        Borulama ve Tank Tasarımı konularında deneyimli,·        Autocad çizim ve MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·        Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,·        İyi derecede İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip,·        Seyahat engeli bulunmayan,·        Yoğun proje ve çalışma temposuna ayak uydurabilen,·        İstanbul’da ikamet eden ve/veya edebilecek,takım arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Denetim Görevlisi Ankara, Gaziantep... Opet Petrolcülük A.Ş.
Teknik Denetim GörevlisiOpet Petrolcülük A.Ş.
Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun Sürücü ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen Kısa süreli seyahat engeli bulunmayan Bilgisayar ve MS Office programları kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operatör Tekirdağ Opet Petrolcülük A.Ş.
OperatörOpet Petrolcülük A.Ş.
Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının elektrik, elektrik-elektronik,mekanik, makine, motor, torna-tesviye, metal işleri bölümlerinden mezun,Tercihen Akaryakıt Depolama ve Dolum Terminalinde, tank, boru hattı, pompa ve dolum otomasyon sistemleri ekipmanlarının onarım ve bakım işlerinde tecrübeli,Erkek adaylar için askerliğini yapmış, B, tercihen E sınıfı ve Forklift sürücü ehliyetine sahip, Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Benzer görevde en az 1 yıl tecrübeli, Tekirdağ İlinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Emniyet Uzmanı Mersin Opet Petrolcülük A.Ş.
Teknik Emniyet UzmanıOpet Petrolcülük A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu İş Güvenliği veya Teknik Bölümlerinden Mezun, C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikasına Sahip, Tercihen Akaryakıt Depolama ve Dolum Tesislerinde Deneyimli, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal mevzuatlara hakim, saha uygulamaları konusunda deneyimli,Tesisin İş izin sistemini takip edebilecek, MS Office Programlarını etkin bir şekilde kullanabilen, Askerliğini Yapmış, B Sınıfı Sürücü Ehliyetine Sahip, Mersin’de İkamet Eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı