OPET PETROLCÜLÜK 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1992OPET PETROLCÜLÜK A.Ş.

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanı sıra iştirakleri ile madeni yağ ve jet yakıtı alanlarında faaliyet göstermektedir. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla hareket eden OPET, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım sektörünün büyük oyuncuları içindeki tek yerli şirkettir.  Sektörde yüzde 19’luk pazar payı ile 2’nci sırada yer alan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1444 istasyonu bulunmaktadır. Kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık veren OPET’in pazarda büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi ise 1 milyon metrekübün üzerindedir. OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye müşteri memnuniyeti endeksine göre 9 yıldır müşterinin en çok memnun kaldığı marka olmuştur. OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile bu iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
ÜRÜNLERİ
 
OPET’in  yüksek performans, düşük tüketim ve tasarruf sağlayan, çevreci ve uygun fiyatlı yeni nesil yakıtı Ultra Force; mevcut ürünlere göre daha yüksek performans ve düşük tüketim sunarken, motorun temiz kalmasını sağlayarak aracın ömrünü uzatmaya katkıda bulunmaktadır. Bir diğer ekonomik ve çevreci yakıtı Eco Force ise tortu ve kurum birikimini önleyerek motoru temiz tutar, aynı zamanda çevreci özellikleri ile binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur. 
 
OPET’in müşterilerinin hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünleri ise OPET Kart, OPET WorldCard, Otobil, Bireysel Otobil ve Yakıt Kart’tır. Müşterileri yakından tanımayı ve alışveriş alışkanlıklarını takip etmeyi sağlayan OPET Kart uygulaması bugün 5,5 milyonun üzerinde kişinin kullandığı bir sadakat kartıdır. Opet Worldcard ise Yapı Kredi Bankası ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin en büyük ortak kredi kartlarından biridir.
 
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
 
Doğup büyüdüğü topraklara fayda sunmayı en önemli görevlerinden biri sayan OPET, sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimsemiş ve kuruluşundan bugüne birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Toplumsal temel sorunların çözümüne yönelik projelerle ülkeye değer katmaya devam eden sürdürülebilir ve sonuç odaklı OPET sosyal sorumluluk projeleri;
 
 

Temiz ve daha sağlıklı bir toplum yaratma hedefi olan “ Temiz Tuvalet Kampanyası” 
İstasyon giriş ve çıkışlarının ağaçlandırılmasının yanı sıra pek çok il ve ilçemizde park ve bulvar ağaçlandırmaları yapılan “Yeşil Yol Projesi ”
Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri zengin, turizm potansiyeli olan köylerin seçilerek ekonomik kalkınma ve bilinçlenmeyi destekleyen “Örnek Köy Projesi” 
Ülke tarihi açısından son derece önemli olan Çanakkale için hazırlanan “Tarihe Saygı Projesi”. Bu kapsamda, Gelibolu yarımadasında yer alan köylerde ve Eceabat ilçesinde; fiziki düzenlemelerin yanında eğitim, sağlık, çevre, turizm hizmeti gibi önemli konularda çağdaş ve uluslararası saygınlık kazandıracak atılımlar gerçekleştirilmiştir.
 
 Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemeyi ve daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri” projesi, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslarası Polis Birliği (IPA)Türkiye ortaklığında uygulamaya alınan proje ile üç yıl içinde 1,5 milyon çocuk ve genç ttrafik konusunda eğitilecek ve böylelikle trafik konusunda farkındalığı ve bilinç düzeyi yüksek yepyeni bir gelecek inşa edilecektir. ‘

 
 
KUSURSUZA YOLCULUK
 
Yeni nesil müşteri memnuniyetindeki iddiasını “Kusursuza Yolculuk” sloganı ile duyuran OPET, çağrı merkezi hizmetleri, istasyon hizmetleri ve online hizmetlerden oluşan koşulsuz memnuniyet anlayışı ile sektöründe fark yaratıyor. OPET Çağrı Merkezi, 444 OPET (6738) hattında 7/24 hizmet sunarak tüm çağrıları titizlikle değerlendiriyor ve eksiksiz teknik altyapısı ile tüm müşteriler için çözüm üretiyor. Müşterilerinin aldığı hizmetten memnun kalıp kalmadığını öğrenip, görüş ve yorumlarını kayıt altına alıyor. OPET’in tüm istasyonları; ürün ve hizmet kalitesi, istasyon düzeni, güler yüzlü ve güvenilir bir ortam sunulması, tuvaletlerin temizliği, engelli tuvaletleri ile yüksek standartlara sahip. OPET bu standartları korumak ve daha da yükseltmek için sürekli denetimler gerçekleştiriyor. Tüm bayi ağına ve çalışanlara düzenli olarak satış ve hizmet kalitesi odaklı eğitimler veriliyor.
 
 
Müşteri memnuniyetinde birinciliği kalıcı hale getiren OPET, sektördeki büyük oyuncular içinde tek yerli şirket olarak ülkesine olan sorumluluğunu, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ederek yerine getiriyor. Sektörde en samimi, en itibarlı, en çok konuşulan gibi pek çok ödülün de sahibi olan OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre ‘müşteri memnuniyeti en yüksek’ marka olmuştur. Aynı zamanda akaryakıt sektöründe ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi’ unvanının da sahibi olan OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Petrol ve ÜrünleriOPET PETROLCÜLÜK İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bilgi Teknolojileri Sistem Yönetimi Uzmanı İstanbul(Asya) Opet Petrolcülük A.Ş.
Bilgi Teknolojileri Sistem Yönetimi UzmanıOpet Petrolcülük A.Ş.
Şirketimizin Bilgi Teknolojileri ve Otomasyon Grup Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere;  Üniversitelerin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun,Tercihen alanında en az 4 yıl deneyimli, Public Cloud servislerinde (Azure, AWS gibi) deneyimi olan, Middleware yazılımların yönetimi konusunda tecrübe sahibi, Microsoft işletim sistemleri konusunda deneyim sahibi ve tercihen sertifikalı,Performans ve kapasite yönetimi konularında deneyimli, System Center 2012 Operations Manager ve/veya Azure Operations Management Suite ile sağlık, performans yönetiminde deneyimliMicrosoft Windows Server Role & Feature yönetimi (Windows Server 2008 R2 ve sonrası) alanında deneyimli,ITIL/CobIT benzeri bilgi yönetim sistemleri konusunda bilgi sahibi, Microsoft Exchange Server (Exchange Server 2010 ve sonrası) yönetiminde deneyimli,Remote Desktop Servisleri yönetiminde deneyimli, Tercihen mobil cihaz yönetimi konularında deneyimli, B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan takım arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Müdürü Mersin Opet Petrolcülük A.Ş.
Saha MüdürüOpet Petrolcülük A.Ş.
Petrol ürünleri depolama ve dağıtım alanında faaliyet gösteren firmamızın Çukurova Bölgesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Satış ve Bayi Yönetimi (Kanal Yönetimi) konusunda tecrübeli İyi düzeyde İngilizce bilgisi olan, İletişim ve koordinasyon becerisi güçlü, Aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Dinamik ve yaratıcı “Saha Müdürü” arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı