MAKRO A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991www.makromarket.com 

MAKRO MARKET A.Ş.                                                        

        Makro Market ulusal bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 25 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

       Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

       Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır. %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 193 mağazaya sahip olan Makro Market, 169.216 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında  ciro sıralamasında 126.sırada, perakende sektöründe ise 10.sırada yer alıyor.

        Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.

 

 


 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Perakende

Firma web sitesi: www.makromarket.com.trMAKRO A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kasap Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
KasapMAKRO A.Ş.
Kasap ürün grupları satışında tecrübeli, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı Gıda hijyeni ve kişisel hijyen uygulamalarına dikkat eden, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, 23 yaş ve üzerinde olan,         “ Ankara, Antalya ve Kayseri Mağazalarımızda çalışacak Kasap Personeli ”  arıyoruz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
Mağaza YöneticileriMAKRO A.Ş.
En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren, Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış, Konya, Cihanbeyli , Karaman ,Kayseri, Samsun, Antalya, Mersin ve Ankara'da  ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Resmi İşler Personeli Ankara MAKRO A.Ş.
İnşaat Resmi İşler PersoneliMAKRO A.Ş.
Ankara'da yapılan büyük ölçekli konut projemiz ile ilgili görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip;En az ön lisans mezunu Alanında deneyimli, İletişim becerileri kuvvetli, sonuç odaklı çalışan, koordinasyon ve takip yeteneği güçlü,Analitik düşünebilen, MS Office  programlarına hakim Askerlik hizmetini tamamlamış, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanan, Ankara'da ikamet eden,       "İnşaat Resmi İşler Personeli" aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Şarküteri Görevlisi Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
Şarküteri GörevlisiMAKRO A.Ş.
Tercihen konusunda deneyimli, mesleki bilgiye sahip, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Gıda hijyeni ve kişisel hijyen uygulamalarına dikkat eden Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen,  “Şarküteri Görevlisi ” arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Mühendisi (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
İnşaat Mühendisi (Ankara)MAKRO A.Ş.
·         Üniversitelerinİnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         Büyük ölçekli ve kalite önceliğini hedef almış proje deneyimine sahip,·         En az 5 yılşantiye deneyimine sahip,·         Yüksek yapılarda deneyimi olan,·         İnşaat konularında keşif, metraj, analiz, hakediş, planlama, proje tasarım ve uygulama deneyimi olan,·         Konveksiyonel kalıp sisteminde deneyimli,·         Ms Office ve Autocad programlarını kullanabilen,·         İletişim becerileri güçlü,·         Sonuç odaklı çalışma anlayışına sahip, ·         Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,·         Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,·         Ankara’da ikamet eden,
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi Ankara MAKRO A.Ş.
Market GörevlisiMAKRO A.Ş.
Ankara mağazalarımıza market görevlisi arıyoruz. Lise mezunu (tercih nedenidir),·Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·İnsan ilişkilerinde başarılı,·Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan,·Güler yüzlü,·Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen,·Ekip çalışmasına uyumlu,·Ankara'da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Balıkçı Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
BalıkçıMAKRO A.Ş.
Balık işleme, temizleme ve satış konusunda deneyimli, Ürün çeşitliliği konusunda deneyimli, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Balık tezgahı düzeni, temizliği ve satış süreçlerinde aktif rol alacak Ankara, Kayseri ve Antalya'da ikamet eden, Bay         'Balıkçı' aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Stajyer Büro Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Stajyer Büro Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi, İktisat, İşletme, İletişim ve Psikoloji bölümlerinden mezun,Geleceğini İnsan Kaynakları, Satın alma, Kurumsal İletişim vb. bölümlerinde planlayan,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, 20-28 yaş aralığında, Ankara'da ikamet eden Son 3 ay içerisinde sigortalı bir işte çalışmamış, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için) Genel Müdürlük Departmanlarında 6 ay süre ile görevlendirilecek "Stajyerler" arıyoruz.Not: Eryaman, Sincan, Etimesgut, Batıkent, Demetevler, Şentepe, Keçiören, Ulus semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Stajyer        İlan Detayı
Oto Bakım Ustası Ankara MAKRO A.Ş.
Oto Bakım UstasıMAKRO A.Ş.
·         Meslek Lisesi Motor Bölümü veya Meslek Yüksek Okullarının Otomotiv Bölümünden mezun,·         Oto tamir konusunda deneyimli, (özellikle küçük araç)·         Çoklu marka, araç bakım & onarımı konusunda deneyimli,·         Takım çalışmasına ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,·         B Sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,·         Askerlik hizmetini tamamlamış,Ankara'da ikamet eden Oto Bakım Ustası arayışımız mevcuttur
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Malzemeleri Satınalma Uzmanı Ankara MAKRO A.Ş.
İnşaat Malzemeleri Satınalma UzmanıMAKRO A.Ş.
Ankara'da yapılan büyük ölçekli konut projemizde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip;Tercihen İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu, Konusunda en az 5 yıllık tecrübeye sahip, İnşaat malzemeleri satın alması konusunda piyasa bilgisine sahip, Maliyet düşürme ve stratejik satın alma konusunda başarılı, Malzeme planlaması, tedarikçi yönetimi ve sevkiyat konusunda deneyimli, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Profesyonel çalışma ilkelerini benimsemiş, yeniliklere ve gelişmeye açık, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara'da ikamet eden,   "İnşaat Malzemeleri Satın Alma Uzmanı" aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Alan Yönetimi Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Alan Yönetimi Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
Genel Müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin İstatistik ve Matematik bölümlerinden mezun,·         Dış görünüşüne dikkat eden,·         İletişim becerileri güçlü,·         İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip,·         Girişimci, empati kurabilen, üretken,·         Ekip çalışmasına yatkın, dinamik,·         Problem çözme yeteneği güçlü, koordinasyon ve organizasyon becerisi olan,·         Aktif araç kullanabilen,·         Askerlik hizmetini tamamlamış, (Erkek adaylar için)          Ankara'da ikamet eden, “Alan Yönetimi Personeli” aranmaktadır. Genel Müdürlük Adresimiz: İstanbulyolu 26.km Saray Mah. Gıdacılar Cad. Kazan/AnkaraNot: Eryaman, Sincan, Etimesgut, Batıkent, Demetevler, Şentepe, Keçiören, Ulus semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Motorlu Kurye (Konya) Konya MAKRO A.Ş.
Motorlu Kurye (Konya)MAKRO A.Ş.
Konya Bölge Restaurantımızda görevlendirmek üzere Motorlu Kurye alımı yapılacaktır.En az lise mezunu, A2 ehliyete sahip, Deneyimi olan ve adres bilgisine güvenen, Müşteri memnuniyetine özen gösteren,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Market Görevlisi Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
Engelli Market GörevlisiMAKRO A.Ş.
Tercihen en az lise mezunu, İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına uyumlu, 35 yaşını aşmamış, Engellik derecesi %40 ve üzerinde olan, Ankara, Konya ve Antalya'da ikamet eden, Ankara ve Antalya'da bulunan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere, Market Görevlisi olarak çalışacak Engelli personel aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları İşe Alım Personeli İstanbul(Avr.) MAKRO A.Ş.
İnsan Kaynakları İşe Alım PersoneliMAKRO A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (tercihen Çalışma Ekonomisi mezunu),İnsan kaynakları İşe Alım süreçleri alanında en az 1 yıl deneyimli,Ms Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,Sorumluluk almayı seven, sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı,Analitik düşünme ve problem çözme becerileri gelişmiş,Gelişime ve yeniliklere açık, sonuç odaklı çalışabilen,Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,Askerlik hizmetini tamamlamış( Erkek adaylar için)24-30 yaş aralığında, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden,            “İnsan Kaynakları İşe Alım Personeli ”  aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici Adayı Ankara MAKRO A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici AdayıMAKRO A.Ş.
Perakende sektöründe mağaza yönetici adaylığından başlayıp, verilecek eğitimlerle tüm süreçler hakkında bilgi sahibi olacak personelimizin, gelecekte perakendenin ideal yöneticileri arasında yer almalarını ve şirketimize katma değer sağlamalarını istiyoruz.Mağazacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen adaylardan, 6 ay sürecek kuramsal ve uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak değerlendirmede başarılı olanlar, mağaza müdür yardımcısı vekili olarak şirketimizin mağazalarının birinde görev alacaklardır.Nitelikler:Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerinden mezun, Öğrenmeye istekli, değişime, gelişime ve yeniliklere açık, İşin planlaması ve takibi yeteneğine sahip, Müşteri beklentilerini iyi algılayıp, sürekli müşteri memnuniyetini sağlayacak,Problemler karşısında çözüm üretebilen, sonuç odaklı, şirkete katkıda bulunabilecek,Pozitif kişilik sahibi, heyecanlı ve enerjik, Sabırlı, İnsan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, kişisel bakımına özen gösteren, Ekip çalışmasına uyumlu, motivasyona önem veren, Yoğun iş temposuna, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, MS Office programlarını kullanabilen, Türkiye'de yer alan tüm mağazalarımızda görev yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 30 yaşını aşmamış, Ankara’da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı