MAKRO A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991www.makromarket.com 

MAKRO MARKET A.Ş.                                                        

        Makro Market ulusal bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 25 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

       Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

       Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır. %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 193 mağazaya sahip olan Makro Market, 169.216 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında  ciro sıralamasında 126.sırada, perakende sektöründe ise 10.sırada yer alıyor.

        Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.

 

 


 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Perakende

Firma web sitesi: www.makromarket.com.trMAKRO A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 20
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kasiyer (Dikmen Mağazaları) Ankara MAKRO A.Ş.
Kasiyer (Dikmen Mağazaları)MAKRO A.Ş.
Ankara Dikmen Mağazalarımızda çalışacak; İnsan ilişkilerinde başarılı, İşlemlerde dikkatli ve sorumluluğunun bilincinde olan, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Güler yüzlü ve müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanan, Tercihen deneyimli, En az lise mezunu, Ekip çalışmasına uyumlu, Diksiyonu düzgün, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay / Bayan, Ankara'da  ikamet eden        " Kasiyerler "aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gıda Dışı Satınalma Uzmanı (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Gıda Dışı Satınalma Uzmanı (Ankara)MAKRO A.Ş.
4 yıllık üniversite mezunu, Kitap, oyuncak, elektronik, elektrikli ev aletleri, müzik aletleri vb. grupların satın alması konusunda en az 4 yıl, satın alma süreçleriyle ilgili en az 5 yıl deneyimi olan, Satın alma prosesleri, tedarikçi ilişkileri ve süreç yönetimi konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Piyasa araştırması ve fiyat analizi süreçlerine hakim, Analitik düşünebilen, raporlama yapabilen ve sorumluluk sahibi, Matematiksel zekaya sahip, ticari farkındalığı yüksek, İletişim becerileri güçlü, değişime ve gelişime açık, Disiplinli, düzenli, takipçi ve ekip çalışmasına yatkın, Karar verme ve problem çözme yetenekleri olan, Planlama ve organizasyon becerisine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Diksiyonu düzgün, kişisel bakımına özen gösteren, MS Ofis uygulamalarına etkin kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Ankara’da ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,        'Gıda Dışı Satınalma Uzmanı' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Fast Food Aşçısı (Ankara/Necatibey Mağaza) Ankara MAKRO A.Ş.
Fast Food Aşçısı (Ankara/Necatibey Mağaza)MAKRO A.Ş.
Ankara Bölgesi Necatibey Mağazamızda fast-food bölümünde hazır gıdaların (pizza, hamburger, lahmacun…) sevise hazır hale getirilmesinde yardımcı olacak;  Takım çalışmasına uyumlu,  Dinamik ve çalışkan,  Müşteri memnuniyetine özen gösteren,  Kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş, İşinde titiz, pratik ve hijyen konusunda duyarlı, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay, Fast-food çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Kasiyer (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Part-Time Kasiyer (Ankara)MAKRO A.Ş.
Ankara mağazalarımızda haftanın belirli gün ve saatlerinde çalışmak üzere;  Genel nitelikler:  İnsan ilişkilerinde başarılı, İşlemlerde dikkatli ve sorumluluğunun bilincinde olan, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Güler yüzlü ve müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanan, Tercihen deneyimli, En az lise mezunu, Ekip çalışmasına uyumlu, Diksiyonu düzgün, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay / Bayan, Ankara’da  ikamet eden      Part-time çalışacak kasiyerler aranmaktadır.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Manav Yardımcısı (Bolu) Bolu MAKRO A.Ş.
Manav Yardımcısı (Bolu)MAKRO A.Ş.
Manav mesleğinde deneyimi olan, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Bolu’da ikamet eden,        “Manav Yardımcısı” aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi (Bolu) Bolu MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Bolu)MAKRO A.Ş.
 ·            Lise mezunu (tercih nedenidir),·            Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·            İnsan ilişkilerinde başarılı,·            Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·            Güler yüzlü,·            Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,·            Ekip çalışmasına uyumlu,Bolu Mağazamızda değerlendirmek üzere market görevlisi aramaktayız.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Market Görevlisi (Ankara/ Çankaya Mağazalar) Ankara MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Ankara/ Çankaya Mağazalar)MAKRO A.Ş.
Ankara Çankaya Bölge Mağazalarımızda çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.  Lise mezunu (tercih nedenidir), Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir), İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Güler yüzlü, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına uyumlu, Ankara'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) ve gıda dışı(ayakkabı, elektrikli ev aletleri, züccaciye, tekstil, ev tekstili, kırtasiye, halı-mobilya, giyim) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnşaat Malzemesi Satın Alma Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
İnşaat Malzemesi Satın Alma Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
 - Üniversitelerin “İnşaat Teknikerliği” bölümünden mezun,- Autocad ve Photoshop programlarını iyi derecede kullanabilen,- Gerektiğinde çizim yapabilen,- İnşaat malzemeleri satınalması konusunda deneyimli (tercih sebebidir),- Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,- Seyahat engeli bulunmayan,- Aktif olarak araç kullanabilen,- Ankara'da ikamet eden,- Askerlik hizmetini tamamlamış,- 25-35 yaş aralığında,- Bay  “İnşaat Teknikeri” aranmaktadır.Not: Eryaman, Sincan, Etimesgut, Batıkent, Demetevler, Şentepe, Keçiören, Ulus semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Şarküteri Usta ve Yardımcıları (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Şarküteri Usta ve Yardımcıları (Ankara)MAKRO A.Ş.
Şarküteri mesleğinde  deneyimi olan, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Ankara'da ikamet eden,     “ Şarküteri Usta ve Yardımcıları” aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Araç Takip Sorumlusu (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Araç Takip Sorumlusu (Ankara)MAKRO A.Ş.
Ankara Genel Müdürlük Lojistik Bölümünde çalışacak ve şirketimizin tüm binek ve ticari araç filosunun bakım, onarım vb. işlerin planlamasını yapacak  Araç Takip Sorumlusu arıyoruz. En az lise mezunu, (Tercihen Lisans mezunu)Araç koordinasyon ve lojistik bölümünde çalışmış,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,İnsan İlişkileri kuvvetli,Ekip çalışmasına yatkın,Takipçi ve raporlama yönü kuvvetli,Askerlik hizmetini tamamlamış,Bay, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Market Görevlisi (Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
Part-Time Market Görevlisi (Antalya)MAKRO A.Ş.
 Antalya mağazalamızda haftanın belirli gün ve saatlerinde çalışmak üzere;     Lise mezunu (tercih nedenidir),     Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),     İnsan ilişkilerinde başarılı,     Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,     Güler yüzlü,     Ekip çalışmasına uyumlu,     Antalya’da  ikamet eden,         Part-time market görevlisi aranmaktadır.        
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Unlu Mamuller Üretim Personeli(Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
Unlu Mamuller Üretim Personeli(Antalya)MAKRO A.Ş.
          Unlu Mamüller Üretim Tesisimizde görevlendirilmek üzere çalışma arkadaşları arıyoruz.  “ Tulumba, Halka ve Lokma Tatlısı ve Pasta“ üretiminde yetiştirilecek, İşinde titiz, pratik, gıda güvenliği ve hijyen konusunda duyarlı, Ekip çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Dinamik ve sorumluluk sahibi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Antalya’da ikamet eden, Bay,  “   
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Depo Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Depo Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
  Perakende sektöründe depo ve sevkiyat  tecrübesi  olan, Planlama ve  organize etme yeteneğine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara da ikamet eden, Bay,'Depo personeli' alınacaktır.   Not: Tesisimiz İstanbul Yolu 26. km Sarayköy'de bulunmaktadır. Etlik, Keçiören, Demetevler, Batıkent, Sincan, Eryaman, Etimesgut ve Ulus semtlerinden servisimiz vardır.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sevkiyat Şoförü (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Sevkiyat Şoförü (Ankara)MAKRO A.Ş.
Tercihen lise mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, SRC ve Psikoteknik belgesine sahip, Sevkiyat şoförlüğü konusunda en az 2 yıl deneyimli, İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Kullandığı aracın sorumluluğunu alabilecek, Askerlik görevini tamamlamış, 28-45 yaş aralığında, Dış görünüşüne özen gösteren, güler yüzlü ve diksiyonu düzgün Dinamik ve enerjik, Ankara’da ikamet eden sevkiyat şoförü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Teknikeri (Et İşleme Tesisi/Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Gıda Teknikeri (Et İşleme Tesisi/Ankara)MAKRO A.Ş.
·         Meslek Yüksek Okullarının Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği bölümlerinden mezun,·         Benzer bir pozisyonda en az 1 yıl tecrübeli·         Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·         Seyahat engeli olmayan,·         Askerlik hizmetini tamamlamış,·         Ankara'da ikamet eden,·         Bay, Et İşleme Tesisimizde gece de üretim yapıldığından Gıda Teknikeri gece vardiyasında görev yapacaktır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Mağaza Yöneticileri (Ankara)MAKRO A.Ş.
En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 3 yıl yöneticilik deneyimine sahip,  İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren,  Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,  Ankara'da ikamet eden veya edebilecek.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Reyon Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Reyon Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
          Ankara'daki mağazalarımızda görevlendirilmek üzere; Lise mezunu (tercih nedenidir), İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Güler yüzlü, Ekip çalışmasına uyumlu, Ankara'da ikamet eden, Bay,bayan         "Reyon Personeli" aramaktayız. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kasiyer (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Kasiyer (Ankara)MAKRO A.Ş.
  İnsan ilişkilerinde başarılı, İşlemlerde dikkatli ve sorumluluğunun bilincinde olan, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Güler yüzlü ve müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanan, Tercihen deneyimli, En az lise mezunu, Ekip çalışmasına uyumlu, Diksiyonu düzgün, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay / Bayan, Ankara'da  ikamet eden        " Kasiyerler "aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Garson (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Garson (Ankara)MAKRO A.Ş.
Tercihen Turizm Meslek Lisesi ya da Turizm Meslek Yüksekokulu mezunu, Servis kurallarını ve protokol servisini iyi derecede bilen ve uygulayabilen, Kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Diksiyonu düzgün, iletişim becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, İşinde titiz, pratik ve hijyen konusunda duyarlı, Temsil yeteneği kuvvetli, Sigara kullanmayan, 25-35  yaşları arasında, Bayan Servis personeli aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri (Kayseri Mağazalarımızda) Kayseri MAKRO A.Ş.
Mağaza Yöneticileri (Kayseri Mağazalarımızda)MAKRO A.Ş.
 En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip,  İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren,  Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,  Kayseri'de ikamet eden veya edebilecek.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı