MAKRO A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991www.makromarket.com 

MAKRO MARKET A.Ş.                                                        

        Makro Market ulusal bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 25 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

       Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

       Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır. %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 193 mağazaya sahip olan Makro Market, 169.216 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında  ciro sıralamasında 126.sırada, perakende sektöründe ise 10.sırada yer alıyor.

        Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.

 

 


 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Perakende

Firma web sitesi: www.makromarket.com.trMAKRO A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı Ankara MAKRO A.Ş.
Bordro ve Özlük İşleri UzmanıMAKRO A.Ş.
Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi, İşletme, İktisat vb. bölümlerinden mezun, Personel özlük işleri, bordrolama, puantaj ve ücret tahakkuku konularında en az 5 yıl deneyimli,4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı SGK mevzuatı konularında teorik ve pratik bilgi sahibi, güncel değişiklikleri takip eden,İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş, araştırmacı yapıya sahip, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Diksiyonu düzgün, kişisel bakımına özen gösteren, Pozitif, yapıcı ve iletişim becerisi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı ve çözüm odaklı, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, MS Office programlarını iyi düzeyde bilen, Ankara'da ikamet eden, Aktif araç kullanabilen, 30 - 40 yaş arasında, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Genel Müdürlük Adresimiz: İstanbulyolu 26.km Saray Mah. Gıdacılar Cad. Kazan/AnkaraNot: Eryaman, Sincan, Etimesgut, Batıkent, Demetevler, Şentepe, Keçiören, Ulus semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Alan Yönetimi Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Alan Yönetimi Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
Genel Müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin İstatistik ve Matematik bölümlerinden mezun,·         Dış görünüşüne dikkat eden,·         İletişim becerileri güçlü,·         İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip,·         Girişimci, empati kurabilen, üretken,·         Ekip çalışmasına yatkın, dinamik,·         Problem çözme yeteneği güçlü, koordinasyon ve organizasyon becerisi olan,·         Aktif araç kullanabilen,·         Askerlik hizmetini tamamlamış, (Erkek adaylar için)          Ankara'da ikamet eden, “Alan Yönetimi Personeli” aranmaktadır. Genel Müdürlük Adresimiz: İstanbulyolu 26.km Saray Mah. Gıdacılar Cad. Kazan/AnkaraNot: Eryaman, Sincan, Etimesgut, Batıkent, Demetevler, Şentepe, Keçiören, Ulus semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Motorlu Kurye (Konya) Konya MAKRO A.Ş.
Motorlu Kurye (Konya)MAKRO A.Ş.
Konya Bölge Restaurantımızda görevlendirmek üzere Motorlu Kurye alımı yapılacaktır.En az lise mezunu, A2 ehliyete sahip, Deneyimi olan ve adres bilgisine güvenen, Müşteri memnuniyetine özen gösteren,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Market Görevlisi Ankara, Antalya MAKRO A.Ş.
Engelli Market GörevlisiMAKRO A.Ş.
Tercihen en az lise mezunu, İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına uyumlu, 35 yaşını aşmamış, Engellik derecesi %40 ve üzerinde olan, Ankara ve Antalya'da ikamet eden, Ankara ve Antalya'da bulunan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere, Market Görevlisi olarak çalışacak Engelli personel aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Market Görevlisi (Ankara-İncek Mağaza) Ankara MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Ankara-İncek Mağaza)MAKRO A.Ş.
Ankara-İncek Mağazamızda görev alacak çalışma arkadaşları arıyoruz. Lise mezunu (tercih nedenidir),·Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·İnsan ilişkilerinde başarılı,·Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan,·Güler yüzlü,·Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen,·Ekip çalışmasına uyumlu,·Sincan'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.Not: Sincan bölgesinden servisimiz vardır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları İşe Alım Personeli İstanbul(Avr.) MAKRO A.Ş.
İnsan Kaynakları İşe Alım PersoneliMAKRO A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (tercihen Çalışma Ekonomisi mezunu),İnsan kaynakları İşe Alım süreçleri alanında en az 1 yıl deneyimli,Ms Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,Sorumluluk almayı seven, sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı,Analitik düşünme ve problem çözme becerileri gelişmiş,Gelişime ve yeniliklere açık, sonuç odaklı çalışabilen,Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,Askerlik hizmetini tamamlamış( Erkek adaylar için)24-30 yaş aralığında, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden,            “İnsan Kaynakları İşe Alım Personeli ”  aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri Ankara, Kayseri... MAKRO A.Ş.
Mağaza YöneticileriMAKRO A.Ş.
En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren, Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış, Konya, Cihanbeyli , Karaman ,Kayseri, Samsun, Sorgun ve Ankara'da  ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici Adayı Ankara MAKRO A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici AdayıMAKRO A.Ş.
Perakende sektöründe mağaza yönetici adaylığından başlayıp, verilecek eğitimlerle tüm süreçler hakkında bilgi sahibi olacak personelimizin, gelecekte perakendenin ideal yöneticileri arasında yer almalarını ve şirketimize katma değer sağlamalarını istiyoruz.Mağazacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen adaylardan, 6 ay sürecek kuramsal ve uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak değerlendirmede başarılı olanlar, mağaza müdür yardımcısı vekili olarak şirketimizin mağazalarının birinde görev alacaklardır.Nitelikler:Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerinden mezun, Öğrenmeye istekli, değişime, gelişime ve yeniliklere açık, İşin planlaması ve takibi yeteneğine sahip, Müşteri beklentilerini iyi algılayıp, sürekli müşteri memnuniyetini sağlayacak,Problemler karşısında çözüm üretebilen, sonuç odaklı, şirkete katkıda bulunabilecek,Pozitif kişilik sahibi, heyecanlı ve enerjik, Sabırlı, İnsan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, kişisel bakımına özen gösteren, Ekip çalışmasına uyumlu, motivasyona önem veren, Yoğun iş temposuna, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, MS Office programlarını kullanabilen, Türkiye'de yer alan tüm mağazalarımızda görev yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 30 yaşını aşmamış, Ankara’da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mayalı Ürün Ustası (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Mayalı Ürün Ustası (Ankara)MAKRO A.Ş.
Unlu Mamuller Üretim Tesisimizde görevlendirilmek üzere; Mayalı ürün çeşitleri ( simit, poğaça, açma vb.) ” üretiminde deneyimli,İşinde titiz, pratik, gıda güvenliği ve hijyen konusunda duyarlı,Ekip çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Dinamik ve sorumluluk sahibi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden.           “ Mayalı Ürün Usta ve Yardımcıları” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Kasap/Şarküteri Personeli Ankara MAKRO A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Kasap/Şarküteri PersoneliMAKRO A.Ş.
Ankara'da hizmet veren mağazalarımızda görevlendirilmek üzere; Perakende Sektöründe Kasap ve Şarküteri gruplarında meslek edinerek başarı kazanmak ve uzmanlaşmak isteyen gençler arıyoruz.Lise Mezunu (tercih nedenidir), İnsan İlişkilernde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, İstekli, heyecanlı; öğrenmeye ve gelişime açık, Güler yüzlü, Ekip çalışmasına uyumlu, 18-35 yaş aralığında, Ankara'da ikamet eden, Son 3 ay içerisinde sigortalı bir işte çalışmamış.
Stajyer        İlan Detayı
İklimlendirme Soğutma Teknikeri (Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
İklimlendirme Soğutma Teknikeri (Antalya)MAKRO A.Ş.
Marketlerde reyon ve sütlük soğutmasında, aynı zamanda merkezi sistem ve otomasyon, bakır kaynak bakım ve onarım konusunda en az 2 yıl deneyimi olan,Tercihen “Endüstri Meslek Lisesi” ya da “Meslek Yüksek Okulu”nun ilgili bölümlerinden mezun,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Antalya’da ikamet eden  'İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Personeli' aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Pasta Usta Yardımcısı(Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Pasta Usta Yardımcısı(Ankara)MAKRO A.Ş.
Unlu Mamuller Üretim Tesisimizde görevlendirilmek üzere; Yaş Pasta, Kuru Pasta “ üretiminde deneyimli,İşinde titiz, pratik, gıda güvenliği ve hijyen konusunda duyarlı,Ekip çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Dinamik ve sorumluluk sahibi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden.  “ Pasta Usta Yardımcısı aranmaktadır.Genel Müdürlük ve Üretim Tesisi adresimiz: İstanbulyolu 26. km Saray Mah. Gıdacılar Cad. No:11 KazanNot: Sincan,Etimesgut Eryaman, Demetevler, Şentepe, Etlik, Keçiören, Pursaklar, Karacaören, Mamak, Ulus ve Kazan semtlerine servisimiz bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sevkiyat Şoförü (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Sevkiyat Şoförü (Ankara)MAKRO A.Ş.
Tercihen lise mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, SRC ve Psikoteknik belgesine sahip,Sevkiyat şoförlüğü konusunda en az 2 yıl deneyimli,İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,Kullandığı aracın sorumluluğunu alabilecek,Askerlik görevini tamamlamış, 28-45 yaş aralığında, Dış görünüşüne özen gösteren, güler yüzlü ve diksiyonu düzgünDinamik ve enerjik, Ankara’da ikamet eden sevkiyat şoförü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kasap Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
KasapMAKRO A.Ş.
Kasap ürün grupları satışında tecrübeli,Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı Gıda hijyeni ve kişisel hijyen uygulamalarına dikkat eden,Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek,23 yaş ve üzerinde olan,         “ Ankara, Antalya ve Kayseri Mağazalarımızda çalışacak Kasap Personeli ”  arıyoruz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi (Sorgun Mağaza) Yozgat MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Sorgun Mağaza)MAKRO A.Ş.
Yozgat Sorgun Mağazamızda görev alacak çalışma arkadaşları arıyoruz. Lise mezunu (tercih nedenidir),·Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·İnsan ilişkilerinde başarılı,·Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan,·Güler yüzlü,·Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen,·Ekip çalışmasına uyumlu,·Yozgat Sorgun'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İç Mimar Ankara MAKRO A.Ş.
İç MimarMAKRO A.Ş.
Şirketimizde ve Ankara’nın en büyük, içinde AVM ve konut bulunan yapı projelerinden birinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin “İç Mimarlık” bölümlerinden mezun, Mimari proje tasarımı yapabilen ve konuya bağlı detay ve uygulama çizimlerine hakim,En az 5 yıl deneyimli, Büyük ölçekli karma projelerde (AVM - Konut) yer almış (tercih sebebidir), Konusuyla ilgili programları iyi derecede kullanabilen, Gelişmeleri takip eden, araştırmacı, gelişmeye ve öğrenmeye açık, İnsan ilişkilerinde başarılı, pozitif düşünce yapısına sahip, Raporlama ve sunum becerileri konularında yetkin, Seyahat engeli bulunmayan, Ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, 35 yaşını geçmemiş, Ankara’da ikamet eden,  “İç Mimar”  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı