MAKRO A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991www.makromarket.com 

MAKRO MARKET A.Ş.                                                        

        Makro Market ulusal bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 25 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

       Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

       Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır. %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 193 mağazaya sahip olan Makro Market, 169.216 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında  ciro sıralamasında 126.sırada, perakende sektöründe ise 10.sırada yer alıyor.

        Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.

 

 


 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Perakende

Firma web sitesi: www.makromarket.com.trMAKRO A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Muhasebe Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Muhasebe Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
Tercihen üniversite mezunu,  Konusunda en az 2 yıl deneyimli, Cari hesap mutabakatlarında deneyimli, Evrak ve fatura girişlerini yapabilecek, Evrakların tasnif edilmesi ve dosyalanarak arşivlenmesini sağlayacak, Sonuç odaklı, analitik düşünebilen, Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli, Takım çalışmasına yatkın, 20-35 yaş aralığında, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden “Muhasebe Personeli” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Aşçı Yardımcısı (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Aşçı Yardımcısı (Ankara)MAKRO A.Ş.
Ankara Çankaya'daki mantı restaurantımız için;Cafe, Restaurant mutfaklarında deneyimli,Hijyen kurallarına dikkat eden,Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş,Sağlık durumu mutfakta çalışmaya uygun,Ekip çalışmasına yatkın,Askerlik hizmetini tamamlamış,Ankara'da ikamet eden" Aşçı Yardımcısı" aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Avukat (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Avukat (Ankara)MAKRO A.Ş.
Hukuk Fakültesi mezunu, Borçlar Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku ve İş Hukuku alanlarında bilgi ve deneyim sahibi, Resmi ve özel kurumlarla yazışmalar yapabilecek özelliğe sahip, Kira ve tedarikçi firma sözleşmesi hazırlama konusunda deneyimli, Etkin iletişim becerilerine sahip, yazılı ve sözlü ifade yeteneği güçlü, Problem çözme, analiz, planlama ve takip yönü gelişmiş, sorumluluk sahibi, MS Office uygulamalarına hakim, Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen, Erkekler için askerlik hizmetini tamamlamış,      'ŞİRKET AVUKATI' aranmaktadır.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kasap Ankara, Kayseri MAKRO A.Ş.
KasapMAKRO A.Ş.
Kasap ürün grupları satışında tecrübeli, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı Gıda hijyeni ve kişisel hijyen uygulamalarına dikkat eden, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, 23 yaş ve üzerinde olan,        “ Ankara ve Kayseri Mağazalarımızda çalışacak Kasap Personeli ”  arıyoruz 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sevkiyat Şoförü Ankara MAKRO A.Ş.
Sevkiyat ŞoförüMAKRO A.Ş.
Tercihen lise mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, SRC ve Psikoteknik belgesine sahip, Sevkiyat şoförlüğü konusunda en az 2 yıl deneyimli, İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Kullandığı aracın sorumluluğunu alabilecek, Askerlik görevini tamamlamış, 28-45 yaş aralığında, Dış görünüşüne özen gösteren, güler yüzlü ve diksiyonu düzgün Dinamik ve enerjik, Ankara’da ikamet eden sevkiyat şoförü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Market Görevlisi Ankara, Antalya MAKRO A.Ş.
Engelli Market GörevlisiMAKRO A.Ş.
Tercihen en az lise mezunu, İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına uyumlu, 35 yaşını aşmamış, Engellik derecesi %40 ve üzerinde olan, Ankara ve Antalya'da ikamet eden,Ankara ve Antalya'da bulunan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere, Market Görevlisi olarak çalışacak Engelli personel aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Market Görevlisi Ankara, Antalya... MAKRO A.Ş.
Market GörevlisiMAKRO A.Ş.
 Ankara, Antalya ve Kayseri mağazalarımıza market görevlisi arıyoruz.Lise mezunu (tercih nedenidir),·Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·İnsan ilişkilerinde başarılı,·Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan,·Güler yüzlü,·Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen,·Ekip çalışmasına uyumlu,·Antalya, Kayseri ya da Ankara'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Manav Ankara, Antalya MAKRO A.Ş.
ManavMAKRO A.Ş.
Manav tezgahı konusunda deneyimi olan, Gıda hijyeni ve kişisel hijyen uygulamalarına dikkat eden, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen,       “Ankara ve Antalya Mağazalarımıza Manav Personeli” arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Elemanı (Malatya) Malatya MAKRO A.Ş.
Forklift Elemanı (Malatya)MAKRO A.Ş.
Lojistik,  depolama, nakliye ve sevk  konularında deneyimli, Forklift ehliyeti olan ve aktif olarak kullanabilen, Gelen ürün kontrolü, mal kabulü ve teslimatı konularında en az 2 yıl tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, planlama ve iletişim becerileri kuvvetli, Askerliğini tamamlamış, Malatya da ikamet eden ,“Forklift Elemanı” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Temsilcisi (Mersin) Mersin MAKRO A.Ş.
İnsan Kaynakları Temsilcisi (Mersin)MAKRO A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (tercihen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat mezunu), İnsan kaynakları süreçleri alanında ve eğitim verme, değerlendirme ve raporlama konusunda en az 2 yıl deneyimli, SGK mevzuatı ve İş Kanununa hakim, Ms Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Sorumluluk almayı seven, sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı, Analitik düşünme ve problem çözme becerileri gelişmiş, Gelişime ve yeniliklere açık, sonuç odaklı çalışabilen, Kariyerini İnsan Kaynakları alanında sürdürmeyi hedefleyen, Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Mersin'de ikamet eden, “ İnsan Kaynakları Temsilcisi”  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ekmek Ustası Ankara MAKRO A.Ş.
Ekmek UstasıMAKRO A.Ş.
Ankara Bölge Mağazalarımızda ve Unlu Mamuller Üretim Tesisimizde görevlendirilmek üzere; “ Ekmek Çeşitleri ( sandviç, hamburger, tost, çavdar ekmekleri vb.)” üretiminde deneyimli, İşinde titiz, pratik, gıda güvenliği ve hijyen konusunda duyarlı, Ekip çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Dinamik ve sorumluluk sahibi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden.          “  Gece vardiyasında da çalışabilecek Ekmek Ustaları" arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
AVM Kiralama Sorumlusu Ankara MAKRO A.Ş.
AVM Kiralama SorumlusuMAKRO A.Ş.
Üniversite mezunu, Alışveriş Merkezleri yönetiminde kiralama, satış ve pazarlama alanında deneyimli, Satış gücü yönetimi ve Pazar geliştirme konularında sorumluluk üstlenebilecek, Yaratıcılık yönü gelişmiş, Dünya trendlerini yakından takip eden, İletişim, temsil, ikna ve sorun çözme yeteneği gelişmiş, Yoğun ve esnek çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için) Sürücü Belgesi olan ve aktif olarak araç kullanabilen Ankara’da ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Stajyer Ankara MAKRO A.Ş.
StajyerMAKRO A.Ş.
Türkiye'nin en büyük yerli perakendecisi olan Makro A.Ş ile İŞKUR işbirliği ile başlatılan işbaşı eğitim programı çerçevesinde eğitilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip, " bir mesleğim olsun " diyen stajyerler arıyoruz. 20-28 yaş aralığında, Lisans mezunu, Ankara'da ikamet eden Son 6 ay içerisinde sigortalı bir işte çalışmamış, Perakende sektöründe kariyer hedefleyen.Genel Müdürlük Departmanlar'ında 3 ay süre ile görevlendirilecek "Stajyerler" arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı Ankara MAKRO A.Ş.
Bordro ve Özlük İşleri UzmanıMAKRO A.Ş.
Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi, İşletme, İktisat vb. bölümlerinden mezun, Personel özlük işleri, bordrolama, puantaj ve ücret tahakkuku konularında en az 5 yıl deneyimli, 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı SGK mevzuatı konularında teorik ve pratik bilgi sahibi, güncel değişiklikleri takip eden, İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş, araştırmacı yapıya sahip, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Diksiyonu düzgün, kişisel bakımına özen gösteren, Pozitif, yapıcı ve iletişim becerisi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı ve çözüm odaklı, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, MS Office programlarını iyi düzeyde bilen, Ankara'da ikamet eden, Aktif araç kullanabilen, 30 - 40 yaş arasında, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici Adayı Ankara MAKRO A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Mağaza Yönetici AdayıMAKRO A.Ş.
Perakende sektöründe mağaza yönetici adaylığından başlayıp, verilecek eğitimlerle tüm süreçler hakkında bilgi sahibi olacak personelimizin, gelecekte perakendenin ideal yöneticileri arasında yer almalarını ve şirketimize katma değer sağlamalarını istiyoruz.Mağazacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen adaylardan, 6 ay sürecek kuramsal ve uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak değerlendirmede başarılı olanlar, mağaza müdür yardımcısı vekili olarak şirketimizin mağazalarının birinde görev alacaklardır.Nitelikler: Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerinden mezun, Öğrenmeye istekli, değişime, gelişime ve yeniliklere açık, İşin planlaması ve takibi yeteneğine sahip, Müşteri beklentilerini iyi algılayıp, sürekli müşteri memnuniyetini sağlayacak, Problemler karşısında çözüm üretebilen, sonuç odaklı, şirkete katkıda bulunabilecek, Pozitif kişilik sahibi, heyecanlı ve enerjik, Sabırlı, İnsan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, kişisel bakımına özen gösteren, Ekip çalışmasına uyumlu, motivasyona önem veren, Yoğun iş temposuna, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, MS Office programlarını kullanabilen, Türkiye'de yer alan tüm mağazalarımızda görev yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), 30 yaşını aşmamış, Ankara’da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ekip Üyesi (Konya) Konya MAKRO A.Ş.
Ekip Üyesi (Konya)MAKRO A.Ş.
 Konya Bölgemizde açılacak olan restoranımızda görevlendirilmek üzere;  Takım çalışmasına uyumlu, - Dinamik ve çalışkan, - Müşteri memnuniyetine özen gösteren, - Esnek saatlerle çalışabilen, - Renkli, canlı, enerjik ve arkadaşça bir ortamda çalışmak isteyen, - Kariyer yapmak ve kendini geliştirmeyi hedefleyen, - Full-time restoran ekip üyeleri arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı