MAKRO A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991www.makromarket.com 

MAKRO MARKET A.Ş.                                                        

        Makro Market ulusal bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 25 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

       Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

       Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır. %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 193 mağazaya sahip olan Makro Market, 169.216 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında  ciro sıralamasında 126.sırada, perakende sektöründe ise 10.sırada yer alıyor.

        Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.

 

 


 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Perakende

Firma web sitesi: www.makromarket.com.trMAKRO A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 19
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Depo Elemanı (Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
Depo Elemanı (Antalya)MAKRO A.Ş.
Antalya'da ikamet eden; Perakende sektöründe depo ve sevkiyat  tecrübesi  olan, Planlama ve  organize etme yeteneğine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik hizmetini tamamlamış, 35 yaşını aşmamış, Bay          Depo Sipariş Elemanı alınacaktır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sevkiyat Şoförü (Kayseri) Kayseri MAKRO A.Ş.
Sevkiyat Şoförü (Kayseri)MAKRO A.Ş.
Tercihen lise mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, SRC ve Psikoteknik belgesine sahip, Sevkiyat şoförlüğü konusunda en az 2 yıl deneyimli, İnsan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Kullandığı aracın sorumluluğunu alabilecek, Askerlik görevini tamamlamış, Dış görünüşüne özen gösteren, güler yüzlü ve diksiyonu düzgün Dinamik ve enerjik, Kayseri'de ikamet eden "sevkiyat şoförü" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Mağaza Yöneticileri (Ankara)MAKRO A.Ş.
En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 3 yıl yöneticilik deneyimine sahip,  İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren,  Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,  Ankara'da ikamet eden veya edebilecek.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kasiyer (Mamak-Abidinpaşa Mağazaları) Ankara MAKRO A.Ş.
Kasiyer (Mamak-Abidinpaşa Mağazaları)MAKRO A.Ş.
Ankara Bölgesi Abidinpaşa Mağazalarımızda görevlendirilmek üzere; İnsan ilişkilerinde başarılı, İşlemlerde dikkatli ve sorumluluğunun bilincinde olan, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Güler yüzlü ve müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanan, Tercihen deneyimli, En az lise mezunu, Ekip çalışmasına uyumlu, Diksiyonu düzgün, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay / Bayan, Ankara /Abidinpaşa, Mamak semtlerinde ikamet eden        " Kasiyerler "aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Garson (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Garson (Ankara)MAKRO A.Ş.
Tercihen Turizm Meslek Lisesi ya da Turizm Meslek Yüksekokulu mezunu, Servis kurallarını ve protokol servisini iyi derecede bilen ve uygulayabilen, Kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Diksiyonu düzgün, iletişim becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, İşinde titiz, pratik ve hijyen konusunda duyarlı, Temsil yeteneği kuvvetli, Sigara kullanmayan, 25-35  yaşları arasında, Bayan Servis personeli aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Reyon Elemanı (Kayseri) Kayseri MAKRO A.Ş.
Reyon Elemanı (Kayseri)MAKRO A.Ş.
 Kayseri mağazalarımızda çalışmak üzere; Lise mezunu, Tercihen deneyimli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Güler yüzlü, Ekip çalışmasına uyumlu, Kayseri'de ikamet eden, Bay,         "Reyon Elemanı" aramaktayız. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kasiyer (Kayseri) Kayseri MAKRO A.Ş.
Kasiyer (Kayseri)MAKRO A.Ş.
  İnsan ilişkilerinde başarılı, İşlemlerde dikkatli ve sorumluluğunun bilincinde olan, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Güler yüzlü ve müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanan, Tercihen deneyimli, En az lise mezunu, Ekip çalışmasına uyumlu, Diksiyonu düzgün, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Bay / Bayan, Kayseri'de  ikamet eden        " Kasiyerler "aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sanal Mağaza Personeli (Eryaman Mağazaları Ankara MAKRO A.Ş.
Sanal Mağaza Personeli (Eryaman MağazalarıMAKRO A.Ş.
Ankara  Eryaman bölgesinde Makro Market mağazalarında görev alacak e-ticaret  personeli arıyoruz.  En az lise mezunu, Bilgisayar ve İnternet teknolojilerine hakim Hızlı, düzenli ve planlı çalışmayı disiplin edinmiş, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış  veya mimimum 2 yıl tecilli, Ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Bay.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi (Ankara/ Gölbaşı Mağazalar) Ankara MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Ankara/ Gölbaşı Mağazalar)MAKRO A.Ş.
Ankara Gölbaşı Bölge Mağazalarımızda çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.  Lise mezunu (tercih nedenidir), Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir), İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Güler yüzlü, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına uyumlu, Ankara'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) ve gıda dışı(ayakkabı, elektrikli ev aletleri, züccaciye, tekstil, ev tekstili, kırtasiye, halı-mobilya, giyim) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri (Karaman) Karaman MAKRO A.Ş.
Mağaza Yöneticileri (Karaman)MAKRO A.Ş.
En az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip,  İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren,  Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,  Karaman'da ikamet eden veya edebilecek.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticileri (Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
Mağaza Yöneticileri (Antalya)MAKRO A.Ş.
     Antalya Bölgemizde mevcut olan mağazalarımızda  ve yeni açılacak olan mağazalarımızda görevlendirilmek üzere; En az lise mezunu, (Tercihen üniversite mezunu),  Organize Perakende Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip,  İnsan ilişkilerinde başarılı; problemler karşısında çözüm üretebilen,  Değişime ve gelişime açık; sabırlı, güleryüzlü ve kişisel bakımına özen gösteren,  Müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip,  Etkin iletişim becerilerine ve liderlik özelliğine sahip,  Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,  Antalya'da ikamet eden veya edebilecek.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi (Ankara/ Demet Mağazalar) Ankara MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Ankara/ Demet Mağazalar)MAKRO A.Ş.
Ankara Demet, Yenimahalle, Şentepe Bölge Mağazalarımızda çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.  Lise mezunu (tercih nedenidir), Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir), İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Güler yüzlü, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına uyumlu, Ankara'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) ve gıda dışı(ayakkabı, elektrikli ev aletleri, züccaciye, tekstil, ev tekstili, kırtasiye, halı-mobilya, giyim) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Alan Yönetimi Personeli (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Alan Yönetimi Personeli (Ankara)MAKRO A.Ş.
Genel Müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin İstatistik ve Matematik bölümlerinden mezun,·         Dış görünüşüne dikkat eden,·         İletişim becerileri güçlü,·         İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip,·         Girişimci, empati kurabilen, üretken,·         Ekip çalışmasına yatkın, dinamik,·         Problem çözme yeteneği güçlü, koordinasyon ve organizasyon becerisi olan,·         Aktif araç kullanabilen,·         Askerlik hizmetini tamamlamış, (Erkek adaylar için)          Ankara'da ikamet eden, “Alan Yönetimi Personeli” aranmaktadır. Not: Keçiören, Etlik, Demetevler, Yenimahalle, Batıkent, Sincan, Eryaman, Etimesgut, Kazan ve Ulus Bölgelerinden servisimiz vardır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Manav Yardımcısı (Bolu) Bolu MAKRO A.Ş.
Manav Yardımcısı (Bolu)MAKRO A.Ş.
Manav mesleğinde deneyimi olan, Ürün takip, teşhir ve satışını yapabilecek, Güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli, İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Bolu’da ikamet eden,        “Manav Yardımcısı” aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Görevlisi (Bolu) Bolu MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Bolu)MAKRO A.Ş.
 ·            Lise mezunu (tercih nedenidir),·            Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),·            İnsan ilişkilerinde başarılı,·            Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,·            Güler yüzlü,·            Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,·            Ekip çalışmasına uyumlu,Bolu Mağazamızda değerlendirmek üzere market görevlisi aramaktayız.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Market Görevlisi (Ankara/ Çankaya Mağazalar) Ankara MAKRO A.Ş.
Market Görevlisi (Ankara/ Çankaya Mağazalar)MAKRO A.Ş.
Ankara Çankaya Bölge Mağazalarımızda çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.  Lise mezunu (tercih nedenidir), Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir), İnsan ilişkilerinde başarılı, Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren, Hizmet sektöründe çalışacağının farkında olan, Güler yüzlü, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine  uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına uyumlu, Ankara'da ikamet eden bir adaysanız ve yaratıcı, yenilikçi, değişime ve gelişime açık biri olduğunuzu düşünüyorsanız mağazalarımızda, kasiyer, gözetim, temizlik, reyon, danışma personeli ile gıda (kasap, manav, şarküteri, kuruyemiş-pasta, unlu mamüller, balık) ve gıda dışı(ayakkabı, elektrikli ev aletleri, züccaciye, tekstil, ev tekstili, kırtasiye, halı-mobilya, giyim) reyonlarında değerlendirilmek  üzere başvurularınızı yapabilirsiniz.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Araç Takip Sorumlusu (Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Araç Takip Sorumlusu (Ankara)MAKRO A.Ş.
Ankara Genel Müdürlük Lojistik Bölümünde çalışacak ve şirketimizin tüm binek ve ticari araç filosunun bakım, onarım vb. işlerin planlamasını yapacak  Araç Takip Sorumlusu arıyoruz. En az lise mezunu, (Tercihen Lisans mezunu)Araç koordinasyon ve lojistik bölümünde çalışmış,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,İnsan İlişkileri kuvvetli,Ekip çalışmasına yatkın,Takipçi ve raporlama yönü kuvvetli,Askerlik hizmetini tamamlamış,Bay, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Market Görevlisi (Antalya) Antalya MAKRO A.Ş.
Part-Time Market Görevlisi (Antalya)MAKRO A.Ş.
 Antalya mağazalamızda haftanın belirli gün ve saatlerinde çalışmak üzere;     Lise mezunu (tercih nedenidir),     Başvurduğu alanda iş deneyimi olan (tercih nedenidir),     İnsan ilişkilerinde başarılı,     Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,     Güler yüzlü,     Ekip çalışmasına uyumlu,     Antalya’da  ikamet eden,         Part-time market görevlisi aranmaktadır.        
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Gıda Teknikeri (Et İşleme Tesisi/Ankara) Ankara MAKRO A.Ş.
Gıda Teknikeri (Et İşleme Tesisi/Ankara)MAKRO A.Ş.
·         Meslek Yüksek Okullarının Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği bölümlerinden mezun,·         Benzer bir pozisyonda en az 1 yıl tecrübeli·         Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·         Seyahat engeli olmayan,·         Askerlik hizmetini tamamlamış,·         Ankara'da ikamet eden,·         Bay, Et İşleme Tesisimizde gece de üretim yapıldığından Gıda Teknikeri gece vardiyasında görev yapacaktır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı