Unico Sigorta A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2015UNICO SİGORTA HAKKINDA

1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün köklü oyuncularından biri olan Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir. 

Ortakları arasında  İngiltere’nin güçlü sermaye yönetim şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ve Alman Kalkınma Bankası (DEG) gibi Avrupa’nın dev finans kurumları olan Unico Sigorta A.Ş.,  köklü geçmişiyle sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti ve yeniliklerin öncüsü olmayı hedeflemektedir. 

Sermaydarlarımız Hakkında:

EMF Capital Partners 

Londra merkezli  EMF Capital Partners gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim şirketidir. EMF Capital Partners tarafından yönetilen EMF New European Insurance Fund,  Doğu Avrupa ülkelerinde sigorta sektörüne yatırım yapmak amacıyla oluşturulmuştur. 

EMF'nin Birleşik Krallık'taki iştiraki olan EMF Capital Limited, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.

Daha detaylı bilgi için: www.emfcp.com 

 

DEG -   Alman Kalkınma Bankası (Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft )

Avrupa’nın en köklü finansal kalkınma kurumlarından biri olan Alman Kalkınma Bankası’nın (KfW) iştiraki DEG, 1962’den beri gelişen pazarlarda özel şirketlere finansman ve yapılandırma konusunda yatırım yapmaktadır.  

Üretim, alt yapı ve finansal hizmet sektörlerinde toplamda 6,8 milyar Euro mevcut portföy büyüklüğü olan DEG, ülkemizde 1967’den beri faaliyet göstermektedir. 

Daha detaylı bilgi için: www.deginvest.de

 

FMO – Hollanda Kalkınma Bankası  (Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V. ) 

45 yıldan daha eski geçmişiyle  FMO, gelişen pazarların özel sektörlerinin sürdürülebilir gelişimine yatırımına odaklanmıştır. 

FMO, 8 milyar Euro yatırım portföyü ile kalkınma etkisi yüksek sektörlere odaklanarak; finansal kurumlar, enerji ve tarımsal işletmelere yatırım yapan 

Avrupa’nın en büyük kalkınma bankasıdır. 

Daha detaylı bilgi için:  www.fmo.nl

 

Tarihçemiz: 

1988 –  Commercial Union Sigorta A.Ş. Türkiye’de kuruldu. 

          Finansbank işbirliği ile elementer branşta ilk sigorta poliçesini üretti. 

1995 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. halka açıldı. 

2004 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. ünvanını Aviva Sigorta A.Ş. olarak değiştirdi    

Aviva Sigorta A.Ş. başarılı faaliyetlerinden ötürü ISO 9001 Kalite Sertifikasını almaya hak  kazandı.

2008 -  Aviva Sigorta A.Ş. en yenilikçi sigorta şirketi ödülünü aldı.

2014 -   Aviva Sigorta A.Ş. sermaye paylarının %98,66’sı, 18 Aralık 2014 tarihinde Hollanda menşeli Kibele B.V. tarafından devralındı. 

2015 -   Aviva Sigorta A.Ş.yoluna yeni ünvanı United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş.  olarak devam etmektedir .

 

Faaliyet Kolları 

Unico Sigorta hayat dışı sigorta grubunda faaliyet göstermektedir. Önümüzdeki dönemde yeni sigortacılık çözümleriyle hayat dışı sigorta grubunda ürün gamını genişletecektir. 

Mevcut ürün yelpazesi aşağıdaki gibidir:

Yangın Sigortaları
Zorunlu Deprem Sigortası
Hukuksal Koruma Sigortası
Sağlık Sigortaları 
Oto Sigortaları
Oto Dışı Kaza Sigortaları
Sorumluluk Sigortaları
Mühendislik Sigortaları
Nakliyat Sigortaları
Tarım SigortalarI

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sigortacılık,Elementer

Firma web sitesi: www.unicosigorta.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemekhane
Hayat Sigortası
Bireysel EmeklilikUnico Sigorta A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Broker Satış Yönetmeni İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
Broker Satış YönetmeniUNICO SİGORTA A.Ş.
4 Yıllık Üniversite mezunu   Broker satış konusunda en az 3  yıl deneyimli  İyi Derecede İngilizce bilgisine sahip  MS Office uygulamalarına hakim  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış  Ekip çalışmasına yatkın  İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim kurabilen, ikna becerisi yüksek Araştırmacı ve çözüm odaklı çalışabilme becerisine sahip  Aktif araç kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Oto Dışı Hasar Uzmanı İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
Oto Dışı Hasar UzmanıUNICO SİGORTA A.Ş.
4 yıllık üniversite mezunu, tercihen makine/inşaat mühendisi İyi derecede İngilizce bilen Oto Dışı hasar dosya onay süreçlerinde en az 3 yıl tecrübeli Analiz kabiliyeti yüksek İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim kurabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurumsal Oto Dışı UW Teknik Uzman/Kıdemli Uzman İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
Kurumsal Oto Dışı UW Teknik Uzman/Kıdemli UzmanUNICO SİGORTA A.Ş.
•4 yıllık üniversitelerin Mühendislik veya İktisadi & İdari Bilimler fakültelerinden mezun•Sigortacılık sektöründe, Kurumsal UW Teknik departmanlarında en az 2 yıl deneyimli•Analiz kabiliyeti yüksek•İyi derecede İngilizce bilen•İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim kurabilen•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analisti İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
İş AnalistiUNICO SİGORTA A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, MIS veya İstatistik bölümlerinden mezun,Elementer sigortacılık uygulamalarına yönelik projelerin analizlerinde en az 1 yıl deneyimliTercihen Vizyoneks sigortacılık paket programına hakim İyi derecede İngilizce bilen Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözme becerisi ve koordinasyon yeteneği yüksek İş birimleriyle etkili iletişim kurabilen, çözüm odaklı ve takım çalışmasında uyumluPlanlama ve organizasyon yönü kuvvetli Sorumluluk sahibi, proaktif ve sonuç odaklı yaklaşımla çalıştığı işleri baştan sona takip ederek tamamlayan,Analiz süreçlerine ve analiz dokümantasyonuna hakim Yazılım geliştirme süreçlerine (Gereksinim Belirleme, Tasarım, Kodlama, Entegrasyon, Test, Kurulum, Bakım) ve proje yönetim metodolojilerine hakimİyi derecede SQL bilgisine sahip Tercihen webservis entegrasyonları konusunda çalışmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ankara Bölge Yetkilisi / Yönetmeni Ankara UNICO SİGORTA A.Ş.
Ankara Bölge Yetkilisi / YönetmeniUNICO SİGORTA A.Ş.
Üniversite mezunu Sigorta sektörü  satış alanında minimum 2 yıl deneyimli Seyahat engelli olmayan MS Office programlarına hakim  B sınıfı ehliyetli, aktif sürücü olan Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlamış Hedeflerle çalışmaya yatkın, başarı odaklı Etkin problem çözme ve ikna kabiliyetine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı