Unico Sigorta A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2015UNICO SİGORTA HAKKINDA

1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün köklü oyuncularından biri olan Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir. 

Ortakları arasında  İngiltere’nin güçlü sermaye yönetim şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ve Alman Kalkınma Bankası (DEG) gibi Avrupa’nın dev finans kurumları olan Unico Sigorta A.Ş.,  köklü geçmişiyle sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti ve yeniliklerin öncüsü olmayı hedeflemektedir. 

Sermaydarlarımız Hakkında:

EMF Capital Partners 

Londra merkezli  EMF Capital Partners gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim şirketidir. EMF Capital Partners tarafından yönetilen EMF New European Insurance Fund,  Doğu Avrupa ülkelerinde sigorta sektörüne yatırım yapmak amacıyla oluşturulmuştur. 

EMF'nin Birleşik Krallık'taki iştiraki olan EMF Capital Limited, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.

Daha detaylı bilgi için: www.emfcp.com 

 

DEG -   Alman Kalkınma Bankası (Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft )

Avrupa’nın en köklü finansal kalkınma kurumlarından biri olan Alman Kalkınma Bankası’nın (KfW) iştiraki DEG, 1962’den beri gelişen pazarlarda özel şirketlere finansman ve yapılandırma konusunda yatırım yapmaktadır.  

Üretim, alt yapı ve finansal hizmet sektörlerinde toplamda 6,8 milyar Euro mevcut portföy büyüklüğü olan DEG, ülkemizde 1967’den beri faaliyet göstermektedir. 

Daha detaylı bilgi için: www.deginvest.de

 

FMO – Hollanda Kalkınma Bankası  (Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V. ) 

45 yıldan daha eski geçmişiyle  FMO, gelişen pazarların özel sektörlerinin sürdürülebilir gelişimine yatırımına odaklanmıştır. 

FMO, 8 milyar Euro yatırım portföyü ile kalkınma etkisi yüksek sektörlere odaklanarak; finansal kurumlar, enerji ve tarımsal işletmelere yatırım yapan 

Avrupa’nın en büyük kalkınma bankasıdır. 

Daha detaylı bilgi için:  www.fmo.nl

 

Tarihçemiz: 

1988 –  Commercial Union Sigorta A.Ş. Türkiye’de kuruldu. 

          Finansbank işbirliği ile elementer branşta ilk sigorta poliçesini üretti. 

1995 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. halka açıldı. 

2004 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. ünvanını Aviva Sigorta A.Ş. olarak değiştirdi    

Aviva Sigorta A.Ş. başarılı faaliyetlerinden ötürü ISO 9001 Kalite Sertifikasını almaya hak  kazandı.

2008 -  Aviva Sigorta A.Ş. en yenilikçi sigorta şirketi ödülünü aldı.

2014 -   Aviva Sigorta A.Ş. sermaye paylarının %98,66’sı, 18 Aralık 2014 tarihinde Hollanda menşeli Kibele B.V. tarafından devralındı. 

2015 -   Aviva Sigorta A.Ş.yoluna yeni ünvanı United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş.  olarak devam etmektedir .

 

Faaliyet Kolları 

Unico Sigorta hayat dışı sigorta grubunda faaliyet göstermektedir. Önümüzdeki dönemde yeni sigortacılık çözümleriyle hayat dışı sigorta grubunda ürün gamını genişletecektir. 

Mevcut ürün yelpazesi aşağıdaki gibidir:

Yangın Sigortaları
Zorunlu Deprem Sigortası
Hukuksal Koruma Sigortası
Sağlık Sigortaları 
Oto Sigortaları
Oto Dışı Kaza Sigortaları
Sorumluluk Sigortaları
Mühendislik Sigortaları
Nakliyat Sigortaları
Tarım SigortalarI

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sigortacılık,Elementer

Firma web sitesi: www.unicosigorta.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemekhane
Hayat SigortasıUnico Sigorta A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
FINANCIAL PLANNING & ANALYSIS SENIOR SPECIALIST İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
FINANCIAL PLANNING & ANALYSIS SENIOR SPECIALISTUNICO SİGORTA A.Ş.
* University degree in a relevant field from a reputable university* Minimum 3 years of experience in financial department of a multinational company or an audit company* Fluency in English* Good command of MS Office applications* Excellent analytical and communication skills* Strong reporting and analyzing skills* Careful and detail oriented work attitude, patient personality, believes in teamwork* Big4 experience is an asset* All male candidates must have completed their military services
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analisti Destek Yetkilisi İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
İş Analisti Destek YetkilisiUNICO SİGORTA A.Ş.
  Üniversitelerin Bilgisayar, Endüstri, Matematik  Mühendisliği, MIS ya da İstatistik bölümlerinden mezun, Tercihen Elementer Sigortacılık alanında çalışmış Analitik düşünce yapısına sahip, hızlı öğrenebilen, problem çözme becerisi ve koordinasyon yeteneği yüksek,  İş birimleriyle etkili iletişim kurabilen, çözüm odaklı ve takım çalışmasında uyumlu, Planlama ve organizasyon yönü kuvvetli, Sorumluluk sahibi, proaktif ve sonuç odaklı yaklaşımla çalıştığı işleri baştan sona takip ederek tamamlayan, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, öğrenmeye istekli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Broker Destek Yetkilisi İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
Broker Destek YetkilisiUNICO SİGORTA A.Ş.
•4 yıllık Üniversite veya 2 yıllık MYO mezunu•Elementer branşlarda üretim yapan sigorta şirketlerinin veya aracıların kurumsal satış veya kurumsal operasyon birimlerinde yaklaşık 1-2 yıl süre ile görev yapmış,•MS Office uygulamalarına hakim•İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim kurabilen, ikna becerisi yüksek•Araştırmacı ve çözüm odaklı çalışabilme becerisine sahip•Problem çözme becerisine sahip ve yenilikçi•Yoğun ve stresli çalışma temposuna ayak uydurabilecek•İş sorumluluğu ve takip becerileri yüksek•Takım çalışmasına ve gelişime açık•Tercihen İngilizce bilen•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kurumsal Poliçe Operasyon Uzman / Uzman Yrd. İstanbul(Asya) UNICO SİGORTA A.Ş.
Kurumsal Poliçe Operasyon Uzman / Uzman Yrd.UNICO SİGORTA A.Ş.
4 yıllık üniversite veya 2 yıllık sigortacılık yüksekokulu mezunu, Tercihen elementer branşta üretim yapan sigorta şirketlerinin veya acentelerin operasyon birimlerinde maksimum 2 yıl süreyle görev yapmış Takım çalışmasına yatkın Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek İnsan ilişkilerinde başarılı Kendini geliştirmeye açık Müşteri ve hizmet odaklı çalışma yetkinliğine sahip Sorumluluk ve insiyatif sahibi MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı