Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri

www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 44
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Hakediş Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Hakediş MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Alanında en az 3 yıl tecrübeli,
• Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,
• İyi derecede İngilizce bilen,
• Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim,
• Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek,
• Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek,
• Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecek
Hakediş Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Maliyet Kontrol Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Maliyet Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Maliyet kontrol alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip,
• Bütçe hazırlama, kontrolü ve analizi yapabilecek,
• Birim Fiyat, Adam/Saat Analizi yapabilecek,
• Gerçekleşen maliyetlerin kontrolünü ve gerekli raporlamaları yapabilecek,
• Periyodik bütçe kontrollerini ve revizyonlarını yapabilecek ve sapmaları değerlendirebilecek,
• MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
• İyi derecede İngilizce bilgisine sahip
Maliyet Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Hakediş Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Hakediş ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Minimum 7 yıllık deneyime sahip,
• İşveren ve taşeron hakedişi hazırlama, birim fiyat analizi ve yeni birim fiyat hazırlama konularında en az 5 yıllık deneyime sahip,
• Çok iyi derecede İngilizce, tercihen Fransızca bilgisine sahip,
• Tercihen yurtdışı tecrübesi olan,
• Tercihen tramvay, demiryolu veya ulaştırma projelerinde çalışmış,
• MS Office programlarına hakim,
Hakediş Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Mühendisi İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İş Güvenliği MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Şirketimizin yurtiçinde üstlendiği işlerinde, Merkez Ofis İSG departmanına bağlı olarak iş güvenliği tedbirlerinin alınması, uygulanması, raporlanmasında ve eğitimlerde görev alacak,
* Tercihen Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun,
* İş Güvenliği (C Sınıf ve üzeri) sertifikası bulunan,
* İngilizce bilen, aktif araç kullanabilen,
* İnşaat işyerlerinde tecrübeli
* İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, İSG uygulamaları ve Kalite Standartları(OHSAS, ISO ..) konusunda bilgi sahibi,
* MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,
* Askerlik hizmetini tamamlamış,
İş Güvenliği Mühendisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali ve İdari İşler Müdürü Etiyopya Yapıray Rail Construction
Mali ve İdari İşler MüdürüYapıray Rail Construction
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Etiyopya'da inşa edillen demiryolu projesi için aşağıda istenilen özelliklerde "Mali ve İdari İşler Müdürü" arayışındayız.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 10 yıl tecrübeli,
Minimum 3 sene yurtdışı proje deneyimine sahip,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Resmi kurumlar, bankalar ve mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Tercihen minimum 5 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tercüman İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
TercümanFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Freysaş, in charge of on the 3rd Bridge Project,  is looking for a secretary/translator.
 
Ms Office skills (Written translation, oral translation)
Dynamic / Adaptable
Driving Licence is a plus.
Job Description:
*He/She will do English
*He/She will assist the project manager on a wide variety of subjects, file management, administrative follow up of staff, organization of travel plans for staff, organization of happenings, management of office supplies.
*Administrative & Personnel Affaires
Work Place : Garipçe /Sarıyer
Duration : 12 Months
Dönemsel / Proje bazlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnşaat Teknikeri İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
İnşaat TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi - SK EC (YMSK JV) Adi Ortaklık İşletmesi'nin yapımını üstlendiği Istanbul Boğaz Karayolu Tüp Geçişi Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
 
Meslek Yüksek Okulları'nın İnşaat Teknikerliği bölümlerinden mezun,
Derin kazı ve iksa yapıları, aç kapa tünel imalatları, fore kazık, zemin güçlendirme ve betonarme konusunda en az 5 yıl deneyimi olan,
Askerlik hizmetini tamamlamış,
Vardiyalı çalışabilecek,İnşaat Teknikeri istihdam edilmesi planlanmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Elektromekanik Teknik Ofis Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Elektromekanik Teknik Ofis MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi - SK EC (YMSK JV) Adi Ortaklık İşletmesi'nin yapımını üstlendiği Istanbul Boğaz Karayolu Tüp Geçişi Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik-Haberleşme veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,
Autocad ve MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
Teknik ofis ve kalite kontrol kapsamında dökümantasyon yönetimi ve takibi yapabilecek,
Teknik Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak,
Prosedür,İş Yöntemleri ve Kalite Planlarının kontrol ve takibini yapacak,
Tercihen elektromekanik sistemler konusunda tecrübeli,
Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu,
İyi derecede İngilizce bilen,
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ERP Uygulamaları Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
ERP Uygulamaları UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Merkez'de görevlendirilmek üzere;
Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun, 
SAP FI modülünde en az 2 yıl tecrübeli, 
Tercihen TRM modülünü bilen,
FI ve TRM modüllerinde uyarlama yapabilecek ve mevcut yapıyı devam ettirebilecek düzeyde bilgili,
Yurt içi ve yurt dışı projelere destek verebilecek,
Seyahat engeli olmayan,
Erkek adaylar için askerliğini yapmış,
Sigara kullanmayanERP Uygulamaları Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Avukat İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
AvukatYapı Merkezi
Holding bünyesinde bulunan Hukuk Bölümümüzde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip 'Avukat' arayışımız bulunmaktadır.
• Hukuk Fakültesi mezunu (tercihen yüksek lisans derecesine sahip),
• Alanında en az 3 yıl tecrübeli,
• İleri derecede mesleki İngilizce bilen,
• Analitik düşünebilen, çözüm odaklı,
• Organizasyon ve iletişim becerisi ileri düzeyde, takım çalışmasına yatkın,
• Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,
• Seyahat engeli bulunmayan,
• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan,
• MS Office programlarına hakim,
• Kurumsal şirket deneyimi ve ikinci yabancı dil tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnşaat Teknik Ressamı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
İnşaat Teknik RessamıYapı Merkezi
Yapı Merkezi - SK EC (YMSK JV) ortaklığının yapımını üstlendiği Istanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi'nin Tasarım Grubunda görevlendirilmek üzere,
 
Üniversitelerin “İnşaat Teknikerliği” veya meslek liselerinin ilgili bölümünden mezun,
Tercihen karayolu sanat yapıları ve tünel projelerinde çalışmış,
Betonarme ve çelik yapı projelerinde deneyime sahip,
AutoCAD ve MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen,
Üç boyutlu düşünebilen, ekip çalışmasının önemini kavramış, sorumluluk sahibi, İnşaat Teknik Ressamı istihdam edilecektir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Öğrenci)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Saha Mimarı Cezayir Yapı Merkezi
Saha MimarıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projede görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
• Tercihen uluslararası projelerde çalışmış,
• Autocad ve Excel kullanabilen,
• İyi derecede İngilizce bilen,
• Metraj çıkartabilecek,
• 'Method of Statement' hazırlayabilecek,
• İşveren ve müşavirle olan ilişkileri yürütebilecek,
• Detay ve malzeme bilgisine sahip,
• İmalatı takip edecek, taşeron ve ekibini yönetebilecek.
Saha Mimarı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Ressam Cezayir Yapı Merkezi
Teknik RessamYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Teknik Lise veya MYO mezunu,
• Alanında en az 5 yıl tecrübeli,
• Yol projeleri konusunda tecrübeli,
• İyi derecede İngilizce bilen ve inşaat teknik ingilizcesine hakim,
• MS Office, AutoCad, Netcad ve 3D uygulamalarına hakim,
• Takım çalışmasında başarılı,
• Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
Teknik Ressam aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Hat İşleri Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Hat İşleri ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Alanında en az 3 yılı yöneticilik olmak üzere minimum 10 yıllık deneyime sahip,
• Tramvay ve demiryolu projelerinde görev almış, hat işleri konusunda tecrübeli,
• Projelerde hat işlerine ait kalemlerin iş programına uygun olarak iş akışını sağlayacak, projelerin hatasız olarak uygulanması için gerekli teknik çalışmaları yapıp alt gruplarına uygulatacak,
• AutoCad ve Ms Office programlarına hakim,
• Kendine bağlı altişverenler ile iş programına bağlı olarak uygulamaları yaptıracak,
• İyi derecede İngilizce, tercihen Fransızca ve/veya Arapça bilen,
• Tercihen yurtdışı tecrübesi olan
Hat İşleri Şefi  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Etiyopya Yapıray
İş Sağlığı ve Güvenliği UzmanıYapıray

Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,
İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre alanında min. 5 yıl tecrübeli,
İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasına sahip (tercihen b Sınıfı),
Tercihen Nebosh sertifikasına sahip,
Teknik Emniyet, Yangın, Güvenlik, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Denetim, Risk Analizi gibi konularda saha uygulama ve teknik eğitim tecrübesine sahip,
Tercihan SAP programını kullanabilen,
Sistemli ve disiplinli çalışan, ekip çalışmasını organize edebilen, dinamik,
Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,
Ekip çalışmasına uyumlu,
İyi derecede İngilizce bilen,
MS Office programlarına hakim,
Yurt dışı seyahat engeli olmayanİş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Çevre Mühendisi Etiyopya Yapıray
Çevre MühendisiYapıray
Yapıray Demiryolu İnş. Sis. San. Ve Tic. A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun,
İşletmelerde ve projelerde  Çevre uygulamaları ile ilgili bilgiye ve tecrübeye sahip olan,
Tercihen en az C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası sahibi olan,
Atık Arıtma Tesisi işletme tecrübesi olan,
MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, raporlama yapabilecek,
Tercihen SAP kullanabilen
İyi derecede İngilizce bilen,
Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
Yurtdışında ikamet edebilecek olanÇevre Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali İşler Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 5 yıl tecrübeli,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Tercihen minimum 2 yıllık inşaat sektörü tecrübesi olan,
Tercihen minimum 2 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı,
Tercihen daha önce Etiyopya’da çalışmışMali İşler Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Puantör Etiyopya Yapı Merkezi
PuantörYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
En az Lise mezunu,
Tercihen yurtdışı şantiye tecrübesi olan,
İnşaat işleri puantajı konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi,,
Tercihen iyi derecede Arapça bilen
SAP ve MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilenPuantör aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mekanik İşler Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Mekanik İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Alanında en az 7 yıl tecrübeli,
• Mekanik montaj ve saha uygulamalarında tecrübeli,
• MS Office ve tercihen AutoCad uygulamalarına hakim,
• İyi derecede İngilizce bilen,
• Cezayir'de ikamet edebilecek
Mekanik İşler Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Doküman Kontrol Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Doküman Kontrol YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da  yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere
 
En az lise mezunu veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
İyi düzeyde İngilizce bilen,
Doküman kontrol konusunda 0 - 2 yıl tecrübeli,
Tercihen daha önce bir doküman kontrol programı kullanmış,
MS Office programlarına hakim,
Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak,
Etiyopya’da  ikamet edebilecek,
Takım çalışmasına yatkın
Doküman Kontrol Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Uzman Teknik Ofis Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Teknik Ofis MühendisiYapı Merkezi
 Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Teknik Ofis uygulamaları konusunda en az 5 yıl tecrübeye sahip,
Sahadan gelen raporların doğruluğunu irdeleyip, adam/saat ve maliyet analizlerini yapabilecek ve planlamaları takip edebilecek,
MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Uzman Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Geliştirme Mühendisi İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İş Geliştirme MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Şirketimizin Acıbadem‘de bulunan Merkez Ofis İş Geliştirme Grubu bünyesinde Departman Müdürümüze bağlı olarak görevlendirilecek,
 
* Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
* 3–4 yıl Proje(Dizayn Ofis) yönetimi, sismik izolatörlü bina/yapı tasarımı süreçlerinde tecrübeli,
* Tercihen Deprem Mühendisliği alanında yüksek lisans öğrenimi görmüş,
* İyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programlarını iyi kullanabilen,
* Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
   İş Geliştirme Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Electrical & Electronics Engineer İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Electrical & Electronics EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi Construction is one of the leading construction companies of Turkey and listed at global ENR 250 list every year. We build railway projects in Turkey, North&East Africa and Middle East which Project budget is million/billion dollars. Now, we are looking for a Electrical & Electronics Engineer for a project in İstanbul with the qualifications below:
  Qualifications :
Graduate of Electrical & Electronics Engineer or Mechanical Engineering
Minimum 2 years of experience on tunnel electrical and mechanical works is a must (Medium voltage, low voltage, CCTV, ITS, SCADA, test and commissioning, electrical installation, ventilation, fire detection and suppression, drainage systems etc.)
Experienced in design, procurement and installation works for tunnel and highway projects
Good knowledge of international standards
Good command of MS office
Very good command of English
Team player and good communication skills
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mimar İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
MimarYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat Gayrimenkul Grubu şirketimizin Anadolu yakasındaki projesinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip "Mimar" arayışımız bulunmaktadır.
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümlerinden mezun,
Alanında 3-5 yıl tecrübeli,
Konut projelerinde saha tecrübesi olan,
İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Teknikeri Etiyopya Yapı Merkezi
İş Güvenliği TeknikeriYapı Merkezi
Genel nitelikler: Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;
• Tercihen Meslek Yüksek Okulları'nın İş Sağlığı ve Güvenliği Programı mezunu,
• İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, saha uygulamaları ve denetimlerinde aktif rol oynamış,
• İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda min. 3 yıl deneyimi olan,
• Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,
• MS Office uygulamalarına hakim, kontrol listeleri ve iş izinleri konusunda deneyimli,
• İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama becerisi olan,
• Tercihen İngilizce bilgisine sahip,
• Aktif araç kullanabilen,
İş Güvenliği Teknikerleri aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
İş Güvenliği MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun,
• T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan B veya C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip,
• Tercihen NEBOSH, OSHA, IOSH vb. uluslararası sertifikaları bulunan,
• İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, saha uygulamaları ve denetimlerinde aktif rol oynamış,
• İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda iş güvenliği müh./uzmanı olarak min. 3 yıl deneyimi olan,
• Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,
• MS Office uygulamalarına hakim, OHSAS 18001 İSG Yönetim Sistemi konusunda bilgi sahibi,
• İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında becerisi olan,
• İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
• Aktif araç kullanabilen,
İş Güvenliği Mühendisleri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Saha Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Saha MühendisiYapı Merkezi
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Yol inşaatı, sanat yapıları ve alt yapı deplasman projelerinde en az 5 yıl saha ve ofis tecrübesi olan,
Planlama ve bütçe çalışmaları yapabilecek,
Planlanan ve gerçekleşen imalatların maliyet kontrolünü yapabilecek,
Sözleşme, hakediş ve ilerleme raporlarını hazırlayabilecek,
MS Office, MS Project ve AutoCad programlarını iyi derecede kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
İletişimi kuvvetli,
İstanbul'da ikamet eden. 
 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Kaynak Teknikeri İstanbul(Asya) Yapıray
Kaynak TeknikeriYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Demiryolu projelerimiz için farklı lokasyonlarda görev alabilecek aşağıda istenilen özelliklerde "Kaynak Teknikeri" arayışındayız.
 
Tercihen Meslek Yüksekokullarının  İnşaat, Elektronik, Raylı sistemler, Kaynak, Makina vb. Bölümlerinden mezun,
Maksimum 2 sene iş deneyimine sahip,
Seyahat engeli olmayan,
Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu,
Aktif olarak sahada çalışabilecek,
Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip,
Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,
Aktif olarak araç kullanabilen
MS Office veya Autocad programlarını iyi derecede kullanabilen,
Dikkatli ve detaylara önem veren, raporlama yapabilecek,
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Personel Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Personel ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projede görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
• Alanında en az 7 yıl tecrübeye sahip,
• İnşaat sektörü ve tercihen şantiye tecrübesi olan,
• Çok iyi derecede İngilizce (tercihen ikinci dil olarak Fransızca bilgisine sahip),
• SAP HR modülü kullanım deneyimli,
• MS Office programlarına hâkim,
• İnşaat sektörüne yönelik Personel uygulamaları konusunda şantiyede en az 7 yıl tecrübesi bulunan,
• Planlama, takip ve organizasyon yetkinliklerine sahip,
• Takım çalışmasına yatkın, problem çözme becerisi gelişmiş,
• Temel insan kaynakları uygulama ve prosedürleri konusunda bilgi sahibi
Personel Şefi aranmaktadır;
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Doküman Kontrol Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Doküman Kontrol YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nin süreçlerini takip etmek üzere Çamlıca'daki Merkez Ofisi'nde görevlendirilmek üzere;
En az lise mezunu veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
İyi düzeyde İngilizce bilen,
Doküman kontrol konusunda min. 2 yıl tecrübeli,
Tercihen daha önce bir doküman kontrol programı kullanmış,
MS Office programlarına hakim,
Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
Takım çalışmasına yatkın
Doküman Kontrol Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru-Yapıray İstanbul(Asya) Yapıray
Genel Başvuru-YapırayYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ Holding çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş  tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
'Genel Başvuru' ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı ve Yapıray'ın hangi şehirdeki projesinde yer almak istediğinizi belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Tüm bölümler için belirlediğimiz ortak özellikler; 
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun,
Mesleğinde kendini geliştirmiş ve bu gelişime olanak sağlayan tecrübeye sahip,
Mesleği ile ilgili yazılımlara hakim olan,
Teknolojiyi takip eden ve uyum sağlayabilen,
Yabancı dil bilgisine sahip olan,
Seyahat engeli olmayan ve farklı lokasyonlarda ikamet edebilen
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
 
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Uzman Hakediş Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Hakediş MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında en az 5 yıl tecrübeli,
Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,
 İyi derecede İngilizce bilen,
Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim,
Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek,
Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek,
Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecekUzman Hakediş Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tasarım Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Tasarım ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında 7 yıl tecrübeli,
Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,
 İyi derecede İngilizce bilen,
Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim,
Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek,
Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek,
Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecekTasarım Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Kamp Görevlisi Etiyopya Yapı Merkezi
Kamp GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Lise veya Meslek Yüksek Okulu mezunu,
Benzer pozisyonlarda en az 3 yıl tecrübeli,
Kampın iç ve dış güvenliğini yönetecek,
Kampın temiz ve düzenli olması için tüm çalışmaları gerçekleştirebilecek,
Kampta bulunan tüm tesislerin işletme ve bakım işlerini yürütebilecek,
Kamp ihtiyaçlarını tespit ederek, temin edilmelerini sağlayabilecekKamp Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Personel Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Personel YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Alanında en az 3 yıl tecrübeye sahip,
Personel çalışma vizesi ve sevk süreçleri başta olmak üzere, tüm süreçlere destek verebilecek,
İyi derecede İngilizce bilen,
İnşaat sektörü ve tercihen şantiye tecrübesi olan,
MS Office programlarına hakim,Personel Yetkilisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ambar Görevlisi Etiyopya Yapı Merkezi
Ambar GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Lise veya üniversitelerin ön lisans bölümlerinden mezun,
SAP programını kullanabilen,
Tercihen 2-3 yıl deneyimli,
İyi derecede İngilizce bilen,
Takım çalışmasına yatkın
bir Ambar Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Menfez İşleri Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Menfez İşleri ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında en az 7 yıl tecrübeli,
İyi derecede İngilizce bilen,
Saha ve özellikle menfez işleri konusunda tecrübesi olan,
MS Office programlarına hakim,
Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek,
Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek,
Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecekMenfez İşleri Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Sanat Yapıları Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Sanat Yapıları MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında en az 3 yıl deneyime sahip,
Tercihen sanat yapısı projesi deneyimi olan,
Projelerde sanat yapıları işlerine ait kalemlerin iş programına uygun olarak iş akışını sağlayacak, projelerin hatasız olarak uygulanması için gerekli teknik çalışmaları yapabilecek,
AutoCad ve MS Office programlarına hakim,
Kendine bağlı altişverenlerle iş programına bağlı olarak uygulamaları yapabilecek,
İyi derecede İngilizce bilen,
Tercihen yurtdışı tercübesi olanSanat Yapıları Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ziraat Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Ziraat MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında en az 5 yıl tecrübeye sahip,
Tarım faaliyetlerinin takip edebilecek ve gerekli aksiyonları alabilecek,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
Takım çalışmasına ve farklı profillerle çalışmaya yatkınZiraat Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
System Development Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
System Development EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver  innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.  
YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond both to the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include:
Delivering safe, technologically advanced  and competitive products and solutions to our internal and external customers,
Being a preferred supplier by ensuring that each element of our system solutions is designed and integrated with maximum efficiency at an optimum cost.
Being a preferred employer by providing a motivating, exciting, healthy and safe working place.
Optimizing the environmental performance of the systems we deliver and the projects where we have a presence,
YM IDIS works with its sister companies and select technology  partners to jointly embrace the challenges brought about by Information and Communications Technology (ICT) transformations, strengthen Yapı Merkezi’s technological leadership in the transportation industry, and promote the development of the ICT and Control Systems Engineering applications in the market segments we operate and in the society at large.We are looking for a team member as "System Development Engineer" at our İstanbul-Maslak Office;
Bachelor (Honours) degree in department of electrical and electronics engineering, electrical or control engineering, 
2-3 years of experience in a similar environment is preferable 
Fluent in written and spoken English, moderate French is an advantage 
Completed military service for male candidates is an advantage 
Strong written communication and documentation skills 
Knowledge of PLC and C Programming and OO methodologies 
Knowledge of low-voltage electric system design 
B-Class clean driving licence 
Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği ve Çevre Şefi Cezayir Yapı Merkezi
İş Güvenliği ve Çevre ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir’de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan A veya B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip,
İngilizce bilen, tercihen Fransızca bilgisine sahip,
İş Güvenliği ve Çevre faaliyetlerinde en az 7 yıl tecrübeli,
Tercihen NEBOSH, IOSH, OSHA vb. uluslar arası sertifikaları bulunan,
Yurt dışı şantiyelerde, tercihen Tramvay veya Demiryolu Projeleri'nde çalışmış,
İnşaat sektöründen deneyimi olan, ISO/TS 14001, OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri ve tüm sistem süreçlerinde deneyimli,
İyi derecede MS Office kullanabilen,
Aktif araç kullanabilen,
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,Yurtdışında çalışma ve seyahat etme engeli bulunmayan İş Güvenliği ve Çevre Şefi aranmaktadır.
 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği ve Çevre Eğitmeni Etiyopya Yapı Merkezi
İş Güvenliği ve Çevre EğitmeniYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin  Etiyopya’da  yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Fen Edebiyat, Eğitim, Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinden mezun,
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan B veya C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip,
İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, eğitim sunumu hazırlama ve şantiyelerde eğitim verme yetkinliği bulunan,
İnşaat  sektöründe faaliyet gösteren firmalarda iş güvenliği ve çevre görevlerinde min. 2 yıl deneyimi olan,
Atık Yönetimi, Çevresel Etki Değerlendirme ve Sızıntı/Döküntü Müdahale vb. konularda bilgi sahibi,
Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,
MS Office uygulamalarına hakim, OHSAS 18001 İSG Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi konusunda bilgi sahibi,
İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında becerisi olan,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,İş Güvenliği ve Çevre Eğitmeni aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İşyeri Hekimi Cezayir Yapı Merkezi
İşyeri HekimiYapı Merkezi
Genel nitelikler: Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir’de yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun,
• Alanında 7 yıl tecrübeli,
• Türk Tabipler Birliği veya ÇSGB onaylı 'İşyeri Hekimliği Sertifikası' sahibi,
• İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim,
• Tercihen inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda İşyeri Hekimliği deneyimi olan,
• MS Office uygulamalarına hakim,
• İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında güçlü
• Cezayir’de ikamet edebilecek İşyeri Hekimi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Menfez İşleri Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Menfez İşleri MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Alanında en az 2 yıl tecrübeli,
İyi derecede İngilizce bilen,
Çelik menfez imalatlarını denetlemek üzere Polonya'da gerekli takipleri yapıp, akabinde Etiyopya'da görev alabilecek,
Saha ve özellikle menfez işleri konusunda tecrübesi olan,
MS Office programlarına hakim,
Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek,
Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek,
Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecekMenfez İşleri Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme