Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri





www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999



Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 40
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sözleşme Müdürü İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Sözleşme MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,Sözleşme hazırlanması ve yönetimi konusunda en az 7 yıl deneyimi olan,FIDIC sözleşmeleri konusunda deneyim sahibi, Tercihen Proje Yönetimi sertifikasına sahip, Uluslararası proje ortaklıkları ve uygulamaları konusunda deneyim sahibi,Çok iyi derecede İngilizce bilen ve sözleşmesel yazışmaları yapabilecek,MS Office uygulamalarına hakim, İkna ve müzakere yeteneğine sahip,Sözleşme Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Mühendis İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman MühendisYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Merkez kadrosunda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Teknik ofiste en az 5 yıl tecrübeli, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Bütçe ve ilerleme takibi yapabilecek, Sözleşme hazırlığı ve yönetimi süreçlerinde bulunacak, Güzergah projelerinde koordinasyon tecrübesi kazanmak isteyen, Proje Yönetimi’nda kendisini geliştirmek isteyen, Ekip çalışmasına yatkın, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Afrika’ya seyahat engeli olmayan Uzman Mühendis aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi (Yapısal Çelik İşleri) İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Saha Mühendisi (Yapısal Çelik İşleri)Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Saha Mühendisi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, En az 3 yıl Yapısal Çelik işleri tecrübesi olan, Autocad çizim programı kullanabilen, İyi derecede Microsoft Office programlarını kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, İş disiplinine  önem veren, iş takibi kuvvetli, raporlama yapabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen,Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Mühendisi İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Teknik Ofis MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, En az 3-5 yıl teknik ofis deneyimi bulunan, Köprü, viyadük, tünel vb. sanat yapısı projelerinde tecrübesi olan, Metraj, hakediş, bütçe, planlama, günlük rapor hazırlanması konularında tecrübeli,Tercihen İngilizce bilen, MS Office, MS Project, Autocad programlarına hakim, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen,Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi (Sanat Yapıları) İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Saha Mühendisi (Sanat Yapıları)Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Saha Mühendisi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Köprü, viyadük, tünel vb. sanat yapısı projelerinde en az 5 yıl tecrübesi olan,Autocad çizim programı kullanabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek,İyi derecede Microsoft Office programlarını kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, İş disiplinine  önem veren, iş takibi kuvvetli, raporlama yapabilen, Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kaba İşler Şefi İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Kaba İşler ŞefiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Kaba İşler Şefi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Köprü, viyadük, tünel vb. sanat yapısı projelerinde en az 8 yıl saha personeli yönetimi tecrübesi olan,Autocad çizim programı kullanabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek,İyi derecede Microsoft Office programlarını kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, İş disiplinine  önem veren, iş takibi kuvvetli, raporlama yapabilen, Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli, proje yönetiminin ve personelin karşılıklı beklentilerini anlayan, doğru aktarabilen ve yaptırımı kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Executive Assistant İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Executive AssistantFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
We are seeking an Executive Assistant for our Company,Bachelor’s degree Minimum 3 years of experience as an Executive Assistant Good command of both spoken and written English Proficiency in MS Office applications Excellent time management, coordination and communication skills Energetic, result-oriented, analytical, with excellent follow-up skills, presentable
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Coordination Engineer İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Design Coordination EngineerFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
We are seeking a Design Coordination Engineer for our Technical Department. Bachelor’s Degree in Civil Engineering Master’s Degree is a plus At least 2-3 years’ experience in designing structures in a “Design Office Possess basic level knowledge of bridge design, preferably in reinforced/prestressed concreteInterested in structural design and behavior of materials Proficient in FEM analysis software, such as SAP2000, Midas or alike Ability to use AutoCad and similar cad software;Competent in AASHTO, DBYBHY, ACI, EuroCode and Turkish StandardsGood command of English Team player who is enthusiastic to learn new methods No military service obligation for male candidates
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Lawyer İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
LawyerYapı Merkezi
We are looking for a Lawyer to join our Legal department in Yapı Merkezi Holding Inc. with the following qualifications;L.L.B. Degree in Turkish Law (L.L.M. preferred), Minimum 3 years of experience, Excellent written and verbal communication skills both in English and in Turkish (French preferred),Research and analyze complex legal and compliance issues using all relevant information sources,Strong time management skills with ability to handle multiple tasks in a deadline oriented environment,Strong business & legal advisory skills with an international commercial and problem solving perspective,Highly committed and motivated, able to remain calm under pressure, Strong communication, organization and analytical skills, Have high opinion on ethical values, Ability to act independently and a good team player, Excellent user of MS Office and UYAP, No restriction on travelling either abroad or domestic, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
İdari İşler YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksek Okulu veya Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Benzer pozisyonlarda en az 7 yıl tecrübeli, İdari İşler sorumluluğundaki tüm süreçlerin yerine getirilmesinde aktif rol alabilecek,İyi derecede İngilizce bilen, Yurtdışı şantiye deneyimi olan, MS Office programlarına hakim, Merkez ile koordinasyonu sağlayabilecek, İletişimi kuvvetli, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, İdari İşler Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrifikasyon Tasarım Mühendisi Ankara Yapı Merkezi
Elektrifikasyon Tasarım MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Ankara Ofis’inde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, MS Office ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasında başarılı, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan,  Elektrifikasyon Tasarım Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Mühendisi Ankara Yapı Merkezi
İnşaat MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Ankara’da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet Kontrol ve Planlama süreçlerinde çalışacak, 1-3 yıl iş tecrübesine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Kariyerine Teknik Ofis uygulamaları konusunda devam etmek isteyen, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın ve analitik düşünme yeteneğine sahip,İnşaat Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Dokümantasyon Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif Dokümantasyon YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Proje Geliştirme ve Teklif Bölümü'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulları veya ilgili fakültelerinden mezun, İhale mevzuatına, ilgili kanun, yönetmelik ve ihale süreçlerine hakim, İhalelerin takip edilerek şartnamelere uygun teklik ve yeterlilik dosyası hazırlanması konusundaen az 2 yıl tecrübeli,MS Office programlarına iyi düzeyde hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,  Teklif Dokümantasyon Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Verification & Validation Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Verification & Validation EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS Transportation TechnologiesWe are looking for a teammate with the following qualifications:Analytical thinking ability and good observation skills. Excellent understanding of the software development lifecycle, analysis and test methodologies, analysis and test tools.Understand the related European Norms especially EN 50126, EN 50128 and EN 50129.Bachelor’s degree in Computer Engineering, Mathematical Engineering or another related field.2-3 years of experience in a similar environment is preferable. Experience on Railway Signalling Systems is preferable. Very good written and verbal communication skills in English. Completed military service for male candidates is an advantage. Strong written communication and documentation skills. Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Test Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Test EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a teammate with the following qualifications:Graduated from Computer, Software or Mathematics Engineering Experience in software engineering and SW test applications is an advantage Preferably knowledge of testing methods and the software development lifecycleAdvanced  knowledge of C# programming language Advanced user of MS Office Tools Strong communication skills and improved reporting skills Fluent in written and spoken English Ability to learn fast and solve problems, committed to constant self-improvementAttention to documentation and code legibility PLC/Logic programming knowledge is an advantage Railway Signalling domain experience and/or interest is a plus Military obligation must be completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tünel Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Tünel ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat/Maden/Jeoloji/Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Saha ve özellikle tünel işleri (NATM) konusunda en az 10 yıl tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecek, Tünel Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Muhasebe UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsünde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, Tercihen İnşaat sektöründe tecrübesi olan, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, Genel muhasebe alanında yetkinliğe sahip, SAP ve MS Office programlarını kullanabilen, Analitik düşünebilen, iletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Muhasebe Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Teknik Ofis Mimarı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Teknik Ofis MimarıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, MS Office, Photoshop, AutoCad ve Revit programlarını iyi derecede kullanılabilen,Sözleşme Yönetimi bilgisi olan ve rapor/sunum hazırlayabilen, BIM tecrübesi olan, 3 boyutlu çizim yapabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Teklif/Satınalma süreçlerinde bilgisi olan, Seyahat engeli olmayan,  Uzman Teknik Ofis Mimarı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Müdürü İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teknik Ofis MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Kuzey Afirka'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,Alanında en az 10 yıllık tecrübeli, Tercihen Demiryolu Projesi tecrübesi olan,Planlama, Hakediş, Kontrat, Tasarım ve Maliyet Kontrol süreçlerine hakim,MS Office ve Primavera programlarına hakim,Sorumluluğundaki alanlar ile ilgili konulardan Merkez & Şantiye koordinasyonunu yürütebilecek,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Teknik Ofis Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Teknik Ofis MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'daki merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,Teknik Ofis uygulamaları konusunda en az 2 yıl tecrübeye sahip,Proje ihale ve teklif süreçlerinde deneyimli,MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Çok iyi derecede İngilizce bilen,  Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ressam İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teknik RessamYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Önlisans veya lisans mezunu, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede Autocad, Revit ve Photoshop kullanabilen,BIM tecrübesi olan, İngilizce bilen, Mimari uygulama projelerinin hazırlanması ve revizyonlarını yapacak,Shop drawing hazırlayacak, Mimari çizimler ile koordinasyonu sağlayacak, Teknik Ressam aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Research and Development Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Research and Development EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. We are looking for a teammate with the following qualifications:BSC of above degree Computer Engineering, Electric-Electronic Engineering, Mechanical Engineering, Control and Automation EngineeringAdvanced user of MS Office Tools Ability to Preliminary desing with electronic equipment Strong research skills Completed military service for male candidates or postponed for at least 2 yearsStrong communication skills and improved reporting skills Railway Signalling & Telecom domain experience and/or interest is a plus
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Quality and Configuration Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Senior Quality and Configuration EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a teammate with the following qualifications:BSC of above degree in Computer Engineering, Electric-Electronic Engineering, Control and Automation Engineering, Industrial EngineeringSetup and Manage ISO 9001 Quality System Configure and Manage IBM Rational DOORS platform Knowledge of Software Quality and Configuration in R&D Projects  Advanced user of MS Office Tools Completed military service for male candidates or postponed for at least 2 yearsStrong communication skills and improved reporting skills, Fluent in written and spoken English Railway Signalling & Telecom domain experience and/or interest is a plus
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kaza/Olay Araştırma ve Raporlama Uzmanı (İG/Çevre) Etiyopya Yapı Merkezi
Kaza/Olay Araştırma ve Raporlama Uzmanı (İG/Çevre)Yapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İleri seviyede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip (Görevin içerdiği iş süreçlerinde aktif kullanılacağından görüşme aşamasındayazılı/sözlü sınav uygulanacaktır. Bu hususu karşılamayan adayların başvuruda bulunmaması rica olunur)Yurt dışı projelerde görev almaya istekli, şantiye ortamına uyum sağlayabilecek ve görev bilincine sahip,Tercihen İş Güvenliği ve Çevre uygulamaları hakkında bilgi sahibi,Tercihen Kaza/Olay Araştırma, Kök Neden Analizi ve Raporlama çalışmalarında yer almış, Kaza/Olay Araştırma ve Raporlama Uzmanı (İG ve Çevre) aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Requirements Management Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Requirements Management EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include:Bachelor (Honours) degree in department 4-year engineering program with thesis1-5 Years of Work experience with requirements management/process in a complex industryExperience in requirements management applications, DOORS is preferable Problem solving abilities over requirement management conflicts Quality Management and Quality Assurance background considered are an advantageRailway System or Control/Automation System knowledge is preferable Strong communication and stakeholder management skills Ability to read and interpret technical requirements within specifications in EnglishAdvance user of MS Office Tools Prepare well organised documentation and reports Team player, initiative taker
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Network System Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Network System EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include;Bachelor (Honours) degree in department of electrical and electronic engineering, electronic and communication engineering, telecommunication engineering control/automation engineering, electrical engineering or in a similar environment is preferable1-5 Years of Work experience in a similar role Technical network design knowledge is required Experience on control/scada system network design is preferable Railway system knowledge is an advantage CCNA, CCNP or CCDP certifications are considered as an asset Establishing strong working relationships with cross-functional teams; Fluent in written and spoken English Advance user of MS Office Tools Strong communication and documentation skills Readiness for shorter periods of travel Turkey and abroad B-Class clean driving license Team player, initiative taker
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Product Support Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Product Support EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include;Bachelor (Honours) degree / 4th  class students  in department of control/automation engineering, electrical and electronics engineering, electrical engineering or in a similar environment is preferableWork experience is not required. Fresh engineers or 4th class engineer students (at least 3 days presence at office) are acceptable.PLC programming software and Scada software experience are necessary Low-voltage electric system knowledge Network design knowledge are an advantage Fluent in written and spoken English, moderate French is an advantage Advance user of MS Office Tools Strong communication and documentation skills Readiness for shorter periods of travel inland and abroad B-Class clean driving licence Team player, initiative taker
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Güvence ve Kalite Kontrol Müdürü İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Güvence ve Kalite Kontrol MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika’da yapımını üstlendiği projesinde  görevlendirilmek üzere;Mühendislik fakültelerinin özellikle inşaat, makine veya jeoloji mühendisliği bölümlerinden mezun,Kalite güvence ve kalite kontrol konularında minimum 15 yıl şantiye tecrübesi olan,Tercihen ulaştırma (demiryolu) projelerinde tecrübesi olan, Proje Kalite Planı ve prosedürleri hazırlayabilecek yetkinlikte olan, Uygulama yöntemleri üzerinden muayene ve deney planı hazırlayabilecek yetkinlikte olan,Laboratuvar aktivitelerinin belirlenen teknik şartnameler ve standartlara uygun olarak yönetilmesini konusunda yetkinliği olan,Sahadaki tüm alt işveren ve tedarikçilerin proje için belirlenen mevcut test ve muayene yöntemleriyle kalite kontrol aktivitelerinin yapılmasını koordine edebilecek,Sahadaki tüm kalite kontrol uygulamalarının kalite kontrol enspektörleri tarafından yapılmasının koordine edebilecek,Tüm uygulamaların Proje Kalite Plan’ına uygun olarak yapılmasının gözlenmesi konusunda yetkinliği olan,Yapım Müdürü ile kalite konularında koordineli çalışabilecek, Tüm uygunsuzluk raporlarının kontrol edilerek gerekli düzeltici önlemlerin ivedilikle alınmasını sağlayabilecek,İşveren temsilcisi ve müşaviri ile kalite kontrol konularındaki koordinasyonun sağlanması konusunda tecrübeli,Uygulama ve dokümantasyon onaylarının işveren / müşavir tarafından hızlı bir şekilde alınmasını sağlayabilecek güçlü ve etkin bir iletişime sahip olan,Proje iç denetiminin hazırlanarak uygulanmasını sağlayabilecek ve  3. taraf dış denetimlerde denetçilere asiste edebilecek yetkinlikte olan,Tüm proje kalite dokümanlarının  belirlenen gerekliliklere uyumlu bir şekilde tamamlanmasını garanti edebilecek ve proje teslimini gerçekleştirebilecek yetkinlikte ve tecrübede olmak,İleri düzeyde (okuma ve yazma) İngilizce bilgisine sahip, Güçlü iletişim ve yöneticilik vasfına sahip, Akredite kuruluşlardan alınmış ISO 9001 – 2008 İç denetçi ve/veya Baş Denetçi sertifikasına sahip,Kalite Güvence ve  Kalite Kontrol Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 15 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Çevre MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Afrika’da  yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine sahip, İnşaat sektöründe Çevre uygulamaları konusunda en az 3 yıl tecrübe sahibi, Yurtdışı projelerde çalışmış, ISO 14001 Yönetim Sistemleri konusunda deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, B Sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen Çevre Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Mühendisi İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Yazılım MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş. grup şirketlerinden Yapı Merkezi İDİS’te görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar , Yazılım veya Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezun,İleri derecede teknik İngilizce bilen, İleri derece C# programlama bilgisine sahip, Dokümantasyon ve kod okunabilirliğine önem veren ve deneyimini bu tür profesyonel ortamlarda  kazanmış olan,UML bilgisine sahip, Analitik ve algoritmik düşünebilen, problem çözücü ve sonuç odaklı çalışan, Yazılım geliştirme süreçlerine hakim, Yazılım test süreçleri hakkında bilgi sahibi, İletişimi kuvvetli ve raporlama yetenekleri gelişmiş, Proje takibi konusunda deneyimli ve ekip çalışmasına yatkın, Hızlı öğrenme ve problem çözme yeteneğine sahip, kendisini sürekli geliştirmeye hevesli,Teknolojiyi takip eden, araştırmacı ve öğrenmeye istekli, Tercihen demiryolu sinyalizasyon sistemleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan,İster yönetim aracı DOORS ile çalışmış veya bilgi sahibi, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli,  Yazılım Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışı projelerinde görevlendirilmek üzere ;Üniversitelerin İnşaat, Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,En az 3 yıl kalite tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Kariyerine yurtdışı projelerinde ve "Kalite" alanında devam etmek isteyen Kalite Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU (ENGELLİ PERSONEL) İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
GENEL BAŞVURU (ENGELLİ PERSONEL)Yapı Merkezi
Yapı Merkezi Genel Müdürlüğü engelli kadrosunda değerlendirilmek üzere çalışma arkadaşları aramaktayız; En az lise, tercihen üniversite mezunu, Türkiye İş Kurumu’nda kaydı olan ve engel derecesini gösterir (%40 ve üzeri) sağlık raporu bulunan,MS Office programlarına hakim ve aktif olarak kullanabilen, İnsan ilişkileri güçlü ve kolay iletişim kurabilen, Ekip çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Muhasebe Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Muhasebe GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Genel muhasebe alanında yetkinliğe sahip, Maksimum 1 yıl iş tecrübesine sahip, Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Muhasebe Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mali İşler Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Muhasebe alanında en az 5 yıl tecrübeli, İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve mali işler uygulamalarına hakim, Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek, Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek, Tercihen minimum 2 yıllık inşaat sektörü tecrübesi olan, Tercihen minimum 2 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan, MS Office programlarına hakim, Tercihen SAP kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve ekip yönetiminde başarılı, Mali İşler Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Gıda MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Gıda Mühendisliği Bölümlerinden mezun, Gıda güvenliği ve Gıda mevzuatına hakim, Alanında minimum 3 yıl tecrübeye sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Şantiyede yemekhane denetim ve kontrollerini yapabilecek, İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını seven, MS Ofis programlarına hakim, raporlama yeteneğine sahip, Gıda Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Tasarım ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında 7 yıl tecrübeli, Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim,Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek, Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek,Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecek, Tasarım Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Yapıray
Mali İşler UzmanıYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan, mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin en önemli şirketidir. Şirketimizin Çamlıca’da bulunan Merkez Ofisi için aşağıdaki kriterlere uygun "Mali İşler Uzmanı" arayışındayız.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında  en az 10 yıl ve tercihen de inşaat sektöründe tecrübeli, SAP SD, CO modüllerinde  bilgisi olan, E-fatura , e-defter uygulama süreçleri hakkında bilgi sahibi, Yasal beyannamelerin hazırlanması konusunda bilgi sahibi, Raporlama tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, detaylara önem veren,İş takibi ve kontrolü konusunda güçlü planlama yetkinliğine sahip, Takım çalışması konusunda yetenekli ve uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Personel GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Maksimum 1 yıl iş tecrübesine sahip, Personel Bölümü sorumluluğundaki tüm süreçlere destek verebilecek, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Personel Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mali İşler Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Mali İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Mali İşler alanında en az 10 yıl tecrübeli, İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim, Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek, Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek, İyi derecede Fransızca ve tercihen İngilizce bilen, Şantiye tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, LOGO ve tercihen SAP kullanabilen, Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılıMali İşler Şefi aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Tünel Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Tünel ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat/Maden/Jeoloji/Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Saha ve özellikle tünel işleri (NATM) konusunda en az 10 yıl tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecek, Tünel Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı