Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri





www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999



Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 30
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İşyeri Hekimi Etiyopya Yapı Merkezi
İşyeri HekimiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun, Türk Tabipler Birliği veya ÇSGB onaylı 'İşyeri Hekimliği Sertifikası' sahibi, İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, Tercihen inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda İşyeri Hekimliği deneyimi olan, MS Office uygulamalarına hakim, İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında güçlü, Etiyopya’da ikamet edebilecek,İşyeri Hekimi aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Muhasebe Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Muhasebe YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Konusunda en az 5 yıl deneyimli, Genel muhasebe alanında yetkinliğe sahip, Tek Düzen Hesap Planına iyi derecede hakim, SAP ve MS Office programlarını kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünebilen, değişime açık, iletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,Muhasebe Yetkilisi aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışı projelerinde görevlendirilmek üzere ; Üniversitelerin İnşaat, Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, En az 3 yıl kalite tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurtdışı projelerinde ve "Kalite" alanında devam etmek isteyenKalite Kontrol Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi İşlem Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Bilgi İşlem GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Temel IT Bilgisine sahip (Windows & DOS İşletim Sistemleri, PC Donanım &Network), Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Bilgi İşlem Görevlisi aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Koordinasyon Mimarı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Proje Koordinasyon MimarıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, En az 2 yıl satınalma deneyimi olan, Tasarım ile ilgili koordinasyon, kontrol, sözleşme ve taşeron yönetimi konusunda deneyimli, Tasarım planlama, takip ve koordinasyonunu yapabilecek, Merkez ile proje arasında koordinasyon sağlayabilecek,  Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office ve  AutoCad programlarına hakim, Yurtdışına seyahat engeli olmayan, Proje Koordinasyon Mimarı aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mimar Etiyopya Yapı Merkezi
MimarYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, Mimari saha uygulamaları konusunda tecrübeli, Şartname hazırlanması, işlerin taşere edilmesinde ve hakediş denetiminde tecrübeli, Şantiye tecrübesi olan, MS Office ve AutoCad programlarının etkin olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen,Mimar aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU (ENGELLİ PERSONEL) İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
GENEL BAŞVURU (ENGELLİ PERSONEL)Yapı Merkezi
Yapı Merkezi Genel Müdürlüğü engelli kadrosunda değerlendirilmek üzere çalışma arkadaşları aramaktayız;  En az lise, tercihen üniversite mezunu, Türkiye İş Kurumu’nda kaydı olan ve engel derecesini gösterir (%40 ve üzeri) sağlık raporu bulunan, MS Office programlarına hakim ve aktif olarak kullanabilen, İnsan ilişkileri güçlü ve kolay iletişim kurabilen, Ekip çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yurtdışı Personel İşleri GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi aranmaktadır. En az Lise mezunu, Alanında 0-2 yıl tecrübesi olan, Bilgisayar ve MS Office programlarını iyi derecede kullanılabilen, İnsan ilişkileri iyi, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış, Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, engellilik derecesi %40 ve üzeri olan. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mali ve İdari İşler Müdürü Etiyopya Yapıray
Mali ve İdari İşler MüdürüYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Etiyopya'da inşa edillen demiryolu projesi için aşağıda istenilen özelliklerde "Mali ve İdari İşler Müdürü" arayışındayız. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Mali İşler alanında en az 10 yıl tecrübeli, Minimum 3 sene yurtdışı proje deneyimine sahip, İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim, Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek, Resmi kurumlar, bankalar ve mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek, Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek, Tercihen minimum 5 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan, MS Office programlarına hakim, Tercihen SAP kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Muhasebe GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Genel muhasebe alanında yetkinliğe sahip, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Muhasebe Görevlisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uzman Planlama Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Planlama MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Planlama konusunda en az 5 yıl tecrübeli, Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje deneyimi olan, Adam/Saat, S-Curve, Verimlilik Analizi konularında tecrübeli, MS Office programlarına hakim, özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, Çok iyi düzeyde Primavera kullanabilen, MS Project programına hakim, İyi derecede İngilizce bilen,Uzman Planlama Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Harita Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Harita MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünden mezun, Demiryolu ve Karayolu konusunda en az 3 yıllık tecrübeye sahip veya 1 proje bitirmiş, Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, İyi derecede İngilizce bilen, Uzman Harita Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Personel GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Personel Bölümü sorumluluğundaki tüm süreçlere destek verebilecek, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Personel Görevlisi aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yatırımlar ve Proje Finansman Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yatırımlar ve Proje Finansman ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş ‘nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun & MBA programını tamamlamış veya İşletme, Ekonomi lisans bölümlerinden mezun, En az 5 yıl Uluslararası Proje veya Kurumsal Finansman alanında deneyimli ve/veya Banka tecrübesi olan, Yatırım projelerinin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, proje finansman konularında deneyimli, Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Ms Office uygulamalarına hakim, özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerileri güçlü, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için minimum 2 yıl askerlikle ilişkisi bulunmayan,Yatırımlar ve Proje Finansman Şefi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mimari Teknik Ressam Etiyopya Yapı Merkezi
Mimari Teknik RessamYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya' da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;  Teknik Lise veya MYO mezunu, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, Tercihen karayolu sanat yapıları ve tünel projelerinde çalışmış, Mimari uygulama projelerinin hazırlanması ve revizyonlarını yapılmasında görev almış, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen ve inşaat teknik İngilizcesine hakim, MS Office, AutoCad, Netcad ve 3D uygulamalarına hakim, Takım çalışmasında başarılı, Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Mimari Teknik Ressam aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yapısal Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yapısal Tasarım MühendisiYapı Merkezi
GENEL NİTELİKLER Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Betonarme ve çelik yapıların tasarımı konusunda en az 2 yıl tecrübeli, Tasarım ile ilgili koordinasyon, kontrol, sözleşme ve taşeron yönetimi konusunda tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Yapısal analiz programlarını etkin olarak kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışYapısal Tasarım Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Jeoloji Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Jeoloji MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Fransızca bilen, Tercihen İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahip, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurt dışı projelerinde ve "İş Sağlığı Güvenliği" alanında devam etmek isteyen.Jeoloji Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektromekanik Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Elektromekanik ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun,  Alanında  en az 10 yıl tecrübeli, Elektrik&Mekanik tesisat konusunda tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Seyahat engeli bulunmayan,  Elektromekanik Şefi aramaktayız.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden mezun, İhale şartnamesi, teklif ve sözleşme hazırlama konularında minimum 3 yıl tecrübeye sahip, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Çok iyi derecede Ms Office ve Primavera kullanabilen, Analitik düşünme yetisine sahip, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,Teklif Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere ; Üniversitelerin İnşaat, Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurtdışı projelerinde ve "Kalite" alanında devam etmek isteyen.Kalite Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uzman Tünel Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Tünel MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Saha ve özellikle tünel işleri konusunda tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecekUzman Tünel Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Dokümantasyon Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif Dokümantasyon YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Proje Geliştirme ve Teklif Bölümü'nde görevlendirilmek üzere;  Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulları veya ilgili fakültelerinden mezun, İhale mevzuatına, ilgili kanun, yönetmelik ve ihale süreçlerine hakim, İhalelerin takip edilerek şartnamelere uygun teklik ve yeterlilik dosyası hazırlanması konusunda en az 2 yıl tecrübeli, MS Office programlarına iyi düzeyde hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Teklif Dokümantasyon Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
System Integration Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
System Integration EngineerYapı Merkezi
We are looking for a team member as System Integration Engineer at our İstanbul-Maslak Office.The position requires to take a product or product feature that YM IDIS (Yapı Merkezi Monitoring Control & Communication Systems) will provide to a single customer or a few customers on a custom basis - and turn it into a standard, fully tested, packaged, supported and marketed product.  Bachelor (Honors) degree in department of Electrical Engineering, Control/Automation Engineering, Electrical and Electronics Engineering or in a similar environment is preferable, 2-3 Years of work experience in a similar role, Railway systems or system integration knowledge will be considered as an asset, Low-voltage electric system design knowledge, Logic programming / Logic electric circuit development experience, Fluent in written and spoken English, Advance user of MS Office Tools, Strong communication and documentation skills, Network design knowledge is an advantage, Readiness for shorter periods of travel Turkey and abroad, B-Class clean driving license, Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Müdürü Etiyopya Yapı Merkezi
Teknik Ofis MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 10 yıllık tecrübeli, Tercihen Demiryolu Projesi tecrübesi olan, Planlama, Hakediş ve Tasarım süreçlerine hakim, MS Office ve Primavera programlarına hakim, Sorumluluğundaki alanlar ile ilgili konulardan Merkez & Şantiye koordinasyonunu yürütebilecek, Çok iyi derecede İngilizce bilen,Teknik Ofis Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Ar-Ge MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Tercihen Doktora programını tamamlamış Mesleğinde en az 2 yıl tecrübeli, Beton / deprem / geoteknik konularına ilgi duyan İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Araştırma – inceleme raporlarının yapılmasına katkı sağlayabilecek, Acil problem çözümlerine destek olabilecek, Dokümantasyon çalışmaları yapabilecek, Öğrenmeye açık, Esnek çalışma saatleri ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,AR-GE Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ERP Uygulamaları Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
ERP Uygulamaları UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun,  SAP FI, MM, SD, HR modüllerinde en az 2 yıl tecrübeli,  ABAP geliştirme yapabilecek düzeyde bilgili, Business Objects deneyimi olan, Tercihen TRM modülünü bilen, Yurt içi ve yurt dışı projelere destek verebilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, Sigara kullanmayan,ERP Uygulamaları Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tünel Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Tünel MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Saha ve özellikle tünel işleri konusunda tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecekTünel Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Deputy Business Unit Manager İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Deputy Business Unit ManagerFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        We are looking for 'Deputy Department Manager' for our Business Unit in Acıbadem Headquarter with below qualifications ;University degree at Civil EngineeringMin 5 years experience in Construction sector Project ManagementExcellent planning and coordination of site worksStrong oral and written communication skills in EnglishAbility to travel in Turkey and other countries if necessaryGood communication and personal skillsNo military service obligation for male candidatesB class driving licence 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölüm Destek Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Bölüm Destek YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere; ofis iş süreçlerinde görev almak üzere aşağıdaki özelliklere sahip “Bölüm Destek Yetkilisi” aranmaktadır. En az Lise mezunu, Engellilik derecesi en az %40 olan, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı, Yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek, MS Office programlarına hakim, Güleryüzlü, diksiyonu düzgün.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kamp Görevlisi Etiyopya Yapı Merkezi
Kamp GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Lise veya Meslek Yüksek Okulu mezunu, Benzer pozisyonlarda en az 3 yıl tecrübeli, Kampın iç ve dış güvenliğini yönetecek, Kampın temiz ve düzenli olması için tüm çalışmaları gerçekleştirebilecek, Kampta bulunan tüm tesislerin işletme ve bakım işlerini yürütebilecek, Kamp ihtiyaçlarını tespit ederek, temin edilmelerini sağlayabilecekKamp Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı