Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri

www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 37
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Topoğraf Etiyopya Yapı Merkezi
TopoğrafYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Tramvay Projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Yüksekokul bölümlerinden veya Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünden mezun, Demiryolu, Tramvay veya Karayolu konusunda en az 5 yıllık tecrübeye sahip, Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, Tercihen İngilizce bilen.Topoğraf aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Deputy Business Unit Manager İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Deputy Business Unit ManagerFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        We are looking for 'Deputy Department Manager' for our Business Unit in Acıbadem Headquarter with below qualifications ;University degree at Civil EngineeringMin 5 years experience in Construction sector Project ManagementExcellent planning and coordination of site worksStrong oral and written communication skills in EnglishAbility to travel in Turkey and other countries if necessaryGood communication and personal skillsNo military service obligation for male candidatesB class driving licence 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ambar Şefi Afyon Yapıray
Ambar ŞefiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Afyonkarahisar yerleşkemizde görevlendirilmek üzere;·         En az Meslek Yüksek Okulu mezunu,·         Tercihen inşaat sektörü ambar biriminde tecrübe sahibi,·         Yoğun ve dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,·         İrsaliye, stok takibi ve fatura konularına hakim,·         Analitik düşünme yeteneğine sahip, sorumluluk sahibi ve çözüm odaklı,·         Ayrıntılara önem veren, dikkatli ve kavrama yeteneği yüksek,·         MS Office programlarına hakim,·         Ambar programı kullanmış, tercihen SAP (ERP) programına hakim,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Seyahat engeli olmayan,Ambar Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ambar Sorumlusu Etiyopya Yapıray
Ambar SorumlusuYapıray
Ambar SorumlusuYapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         SAP (ERP) programını kullanabilen,·         Tercihen 2-3 yıl yurtdışı projelerde görev almış,·         Stok ve ambar yönetimi konularında tecrübeli,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·         Takım çalışmasına yatkın,Ambar Sorumlusu aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Mühendisi Etiyopya Yapıray
Makine MühendisiYapıray
Yapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun,·         Alanında  en az 5 yıl tecrübeli,·         SAP (MM) modülü bilgisi olan,·         Makine bakım onarım ve işletme konusunda tecrübe sahibi,·         Raporlama tecrübesi olan,·         İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Ms Office programlarına hakim,·         İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, detaylara önem veren,·         Tercihen yurtdışı iş deneyimi olan,Makine Mühendisi aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ön Muhasebe Sorumlusu Etiyopya Yapıray
Ön Muhasebe SorumlusuYapıray
Yapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Ön Muhasebe alanında en az 3 yıl deneyimli,·         Genel muhasebe bilgisi olan,·         Logo Muhasebe programını çok iyi derecede kullanabilen,·         Tercihen SAP (FI) modülünü kullanmış, ·         MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,·         İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,·         Dikkatli, düzenli ve ekip çalışmasına yatkın,·         Ekip çalışmasına uyumlu,·         Tercihen inşaat sektör tecrübesi olan,Ön Muhasebe Sorumlusu aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Tahakkuk Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Tahakkuk YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeye sahip, Personel puantaj takibi ve bordro konularında tecrübe sahibi, Tercihen SAP ve İngilizce bilen, Tercihen yurtdışı tecrübesi olan, Tahakkuk Yetkilisi aramaktayız.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Sigorta Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Sigorta Uzmanı / Uzman YardımcısıYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Sigortacılık alanında en az 2 yıl tecrübesi olan, Proje bazlı ve Merkez Kampüs'e ait sigortaların (İnşaat All Risk, İşveren Mali Mesuliyet, Yangın, Kasko, Zorunlu Trafik Sigortası vb.) teminat yapısını oluşturabilecek, teklif, onay ve hasar sürecini takip ederek sonuçlandırabilecek, Poliçeleri kayıt altına alabilecek ve sigorta şirketi analizlerini yapabilecek, Aylık faaliyet raporlarını hazırlayabilecek, Sigorta işlemlerine ilişkin karar mekanizmasında yer alarak yöneticisine görüş bildirebilecek, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünme becerisine sahip ve iletişimi kuvvetli, Kontrol ve takip becerileri gelişmiş Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamışSigorta Uzmanı/ Uzman Yardımcısı aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Finansmanı ve Yatırımlar Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Proje Finansmanı ve Yatırımlar UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş ‘nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliğinden mezun MBA programını tamamlamış veya İşletme, Ekonomi lisans bölümlerinden mezun, En az 2 yıl  Uluslararası Proje Geliştirme, Finansman alanında ve/veya Banka tecrübesi olan, Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Ms Office uygulamalarına hakim, özellikle Çok İyi düzeyde Excel kullanabilen, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerileri güçlü, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için minimum 2 yıl askerlikle ilişkisi bulunmayan,Proje Finansmanı ve Yatırımlar Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Harita Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Harita MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünden mezun, Demiryolu ve Karayolu konusunda en az 3 yıllık tecrübeye sahip veya 1 proje bitirmiş, Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, İyi derecede İngilizce bilen Uzman Harita Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Managerial Accounting and Financial Audit Chief İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Managerial Accounting and Financial Audit ChiefYapı Merkezi
Yapı Merkezi Construction is one of the leading construction companies of Turkey and listed at global ENR 250 list every year. We build railway projects in Turkey, North&East Africa and Middle East which Project budget is million/billion dollars. Now, we are looking for an Managerial Accounting and Financial Audit Chief for İstanbul Head Office with the qualifications below:          Bachelor’s degree in related departments,         Minimum 5 years of experience in Reporting (Big 4 experience is preferred),         Having an analytical thinking and problem solving skills,         Having an adaptability to dynamic working environment and flexible working hours,         Able to work with a team,         Strong communication skills,         Strong knowledge and experience with Ms Office,         Experienced in Reporting,         Knowledge of TFRS/UFRS,         Excellent command of English,         No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Makine MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca’daki Merkez Kampusu’nde  görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında  enaz 5 yıl tecrübeli, Mekanik tesisat konusunda tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilen Ms Office programlarına hakim, Seyahat engeli bulunmayan,Uzman Makine Mühendisi aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Uzman Makine MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray Merkez Ofis Makine İşletme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında  en az 5 yıl tecrübeli, SAP(ERP) bilgisi olan, Makine işletme ve organizasyonunda  tecrübe sahibi, Raporlama tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Ms Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Detaylara önem veren,Uzman Makine Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Tasarım ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında 7 yıl tecrübeli, Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,  İyi derecede İngilizce bilen, Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim, Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek, Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek, Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecekTasarım Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Dizayn Mühendisi Ankara Yapı Merkezi
Dizayn MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Ankara Ofisi’nde görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin Elektrik-Elektrik/Elektronik Mühendisi Bölümlerinde Mezun, Tercihen Demiryolları/ Raylı Sistem benzer pozisyonda en az 3 yıllık deneyime sahip, MS Office ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilen, Arşiv yönetimi, proje tanzimi ve dokumantasyon konularina hakim, İletişim becerisi gelişmiş, ekip içinde uyumlu çalışabilen, Planlama, organize etme ve zamanı etkin kullanma yetkinliklerinde başarılı, Analitik düşünebilen, çözüm ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden / edebilecek, İngilizce bilen, Seyahat engeli bulunmayan,Dizayn Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
İnşaat MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Cezayir'de yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Kariyerine Teknik Ofis uygulamaları konusunda devam etmek isteyen, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın ve analitik düşünme yeteneğine sahip,İnşaat Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bütçe ve Raporlama Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Bütçe ve Raporlama UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Bütçe ve Raporlama alanında en az 3 yıl tecrübeli, Tercihen inşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim, MS Office Programlarına ek olarak SAP FI ve CO modüllerine hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,Bütçe ve Raporlama Uzmanı aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yurtdışı Personel İşleri GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi aranmaktadır. En az Lise mezunu, Alanında 0-2 yıl tecrübesi olan, Bilgisayar ve MS Office programlarını iyi derecede kullanılabilen, İnsan ilişkileri iyi, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış, Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, engellilik derecesi %40 ve üzeri olan. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Harita Mühendisi Etiyopya Yapıray
Harita MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ Holding çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir.Yapıray Demiryolu İnş. Sis. San. Ve Tic. A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere , Üniversitelerin Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünden mezun, Demiryolu ve Karayolu konusunda en az 3 yıllık tecrübeye sahip veya 1 proje bitirmiş, Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, İyi derecede İngilizce bilen Harita Mühendisi aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve  İş Kurumu İl Müdürlüğü  Kadıköy Hizmet Merkezi’nin 06.05.2014 tarih ve 62972 sayılı izni ile verilmiştir. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Planlama ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Planlama konusunda en az 7 yıl tecrübeye sahip, Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje deneyimi olan, Adam/Saat, S-Curve, Verimlilik Analizi konularında tecrübe sahibi, Günlük / haftalık / aylık raporları hazırlayabilecek, Takibindeki süreçlere ait raporlamaları ve sunumları yapabilecek, MS Office programlarına hakim, özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, Çok iyi düzeyde Primavera-6 ve tercihen Tilos kullanabilen Çok iyi derecede İngilizce bilenPlanlama Şefi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Elektrik MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,   Üniversitelerin  Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 7 yıl tecrübeye sahip, MS Office ve Autocad programlarını etkin kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Bina ve İstasyon  elektrik işleri konusunda tecrübeye sahip Metrajını tamamladığı iş kalemlerinin imalatlarının takibini ve raporlamasını yapabilecek,Elektrik Mühendisi aramaktayız. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Uzmanı İstanbul(Asya) Yapıray
Lojistik UzmanıYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY, raylı sistemlerde, anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray İstanbul Merkez Ofis Satınalma Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;· Üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun,· MS Ofis programları kullanım becerisine sahip olan,· Lojistik operasyon yönetimi bilgisine sahip,    · İthalat/İhracat/Gümrük operasyonu tecrübesi olan,· İngilizce bilgisine sahip,· Tercihen SAP(ERP) bilgisi olan,· Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,· İletişimi güçlü,·  Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,·  Detaylara önem veren,Lojistik Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Environmental Engineering Etiyopya Yapı Merkezi
Senior Environmental EngineeringYapı Merkezi
 Yapı Merkezi Construction is one of the leading construction companies of Turkey and listed at global ENR 250 list every year. We build railway projects in Turkey, North&East Africa and Middle East which project budget is million/billion dollars. Now, we are looking for an Environmental and Social Senior Engineer for Railway Project in Ethiopia with the qualifications below:·Bachelor’s or Master’s degree in Environmental Engineering,· Excellent level in English (speaking, reading and writing),·Minimum five (5) years working experience in a multinational company as an Environmental Engineer or Environmental Specialist,·Experienced in environmental management of construction sites is preferred,·Knowledge of Environmental Legislation,·Knowledge of international funding organizations’ environmental and social standards (such as IFC),·Good knowledge and practical experience in the effective use of ISO 14001,·Good communication and team working, leadership skills, problem solving abilities, negotiation skills,·Excellent analytical thinking skills,·Excellent MS Office skills,·No military obligation for male candidates,·B Class driving license. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Office Assistant İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Office AssistantYapı Merkezi
We are looking for a team member as "Office Assistant"at our İstanbul-Maslak Office  Bachelor degree required,preferably engineering discipline 2+ years of hands on administrative support experience Proficiency in MS Word, MS Excel and MS Outlook a must Knowledge of operating standard office equipment Excellent communication skills – written and verbal Ability to prioritize projects and strong problem solving skills Good research skills and attention to detail Good working knowledge of written and spoken English 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Finansal İşlemler Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Finansal İşlemler YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Banka işlemleri muhasebesi konusunda 1-3 yıl tecrübeli, Temel bankacılık ürünleri hakkında bilgi sahibi,  İyi derecede MS Office bilgisine sahip, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Tercihen Temel inşaat muhasebesi bilgisine sahip, Tercihen SAP programı kullanabilen, Raporlama yapabilecek, Ekip çalışmasına yatkın, Takip becerisi olan, detayları kaçırmayan, dikkatli, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,Finansal İşlemler Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel Görevlisi Etiyopya Yapı Merkezi
Personel GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Alanında 0-2 yıl tecrübeye sahip, İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim Personel Görevlisi aramaktayız.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Personel YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeye sahip, Personel işe giriş / çıkış ve mevzuat konularında tecrübe sahibi, Tercihen SAP ve İngilizce bilen, Tercihen yurtdışı tecrübesi olan, Personel Yetkilisi aramaktayız.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Uzman Makine MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray Merkez Ofis Makine İşletme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında  en az 5 yıl tecrübeli, SAP(ERP) bilgisi olan, Makine işletme ve organizasyonunda  tecrübe sahibi, Raporlama tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Ms Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Detaylara önem veren,Uzman Makine Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Sözleşme Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Sözleşme MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat A.Ş.' nin Cezayir’ de yapımını üstlenmiş olduğu projesinde görevlendirilmek üzere  Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeye sahip, Sözleşme hazırlanması, asgari şartlar bakımından teknik dokümantasyon takibi ve sözleşmenin analiz raporlamalarının yapılması konusunda deneyimli, Claim tecrübesi bulunan ve tercihen raylı sistemlerde çalışmış, Uluslararası sözleşme standartlarına hakim, Çok iyi derecede Fransızca bilen, tercihen İngilizce ya da Arapça bilgisine sahip, İletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,Sözleşme Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Hakediş Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Hakediş MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat A.Ş.' nin Cezayir’ de yapımını üstlenmiş olduğu projesinde görevlendirilmek üzere  Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeye sahip, Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim, Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek ve projenin mali ilerlemesini takip edebilecek, Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayarak, gerekli bütçe revizyonları ve hesaplamaları yapabilecek, Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecek Çok iyi derecede Fransızca bilen, tercihen İngilizce ya da Arapça bilen, İletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,Hakediş Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Verification & Validation Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Verification & Validation EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member at our İstanbul-Maslak Office.  Analytical thinking ability and good observation skills, Excellent understanding of the software development lifecycle, analysis and test methodologies, analysis and test tools, Understand the related European Norms especially EN 50126, EN 50128 and EN 50129, Bachelor’s degree in Computer Engineering, Mathematical Engineering or another related field, 2-3 years of experience in a similar environment is preferable, Experience on Railway Signalling Systems is preferable, Very good written and verbal communication skills in English, Completed military service for male candidates is an advantage, Strong written communication and documentation skills, Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Railway Signalling Software Development Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Railway Signalling Software Development EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member at our İstanbul-Maslak Office.The position requires a logic developer who is experienced on PLC / Logic programming at different suppliers’ equipment and languages.  Bachelor (Honors) degree in department of Control & Automation Engineering,  Electrical and Electronic Engineering or Electrical Engineering master degree is a plus, 2-6 Years of Work experience in a similar role, Fluent in written and spoken English, Strong Logic programming skill is a must, Coding at different PLC programming languages such as FBD, STL and Ladder, Completed military service for male candidates is an advantage, Strong written communication and documentation skills, C Programming and Object Oriented Methodologies knowledge are an advantage, Team player, initiative taker, Strong problem solving and debugging skills are must, Above all, the individual will have a positive, can-do attitude, be flexible.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
System Integration Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
System Integration EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member at our İstanbul-Maslak Office.The position requires to take a product or product feature that YM IDIS will provide to a single customer or a few customers on a custom basis - and turn it into a standard, fully tested, packaged, supported and marketed product.   Bachelor (Honors) degree in department of Electrical Engineering, Control/Automation Engineering, Electrical and Electronics Engineering or in a similar environment is preferable, 2-3 Years of work experience in a similar role, Railway systems or system integration knowledge will be considered as an asset, Low-voltage electric system design knowledge, Logic programming / Logic electric circuit development experience, Fluent in written and spoken English, Advance user of MS Office Tools, Strong communication and documentation skills, Network design knowledge is an advantage, Readiness for shorter periods of travel Turkey and abroad, B-Class clean driving license, Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Teknik Ofis Mimarı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Teknik Ofis MimarıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere Uzman Teknik Ofis Mimarı aranmaktadır. Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, Alanında, en az 5 yıl tecrübeli, MS Office, Photoshop, AutoCad ve tercihen Revit programlarını iyi derecede kullanılabilen, Rapor ve sunum hazırlayabilen, 3 boyutlu çizim yapabilen, Sözleşme Yönetimi bilgisi olan, Seyahat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Avukat İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
AvukatYapı Merkezi
Holding bünyesinde bulunan Hukuk Bölümümüzde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip 'Avukat' arayışımız bulunmaktadır.• Hukuk Fakültesi mezunu (tercihen yüksek lisans derecesine sahip),• Alanında en az 3 yıl tecrübeli,• İleri derecede mesleki İngilizce bilen,• Analitik düşünebilen, çözüm odaklı,• Organizasyon ve iletişim becerisi ileri düzeyde, takım çalışmasına yatkın,• Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,• Seyahat engeli bulunmayan,• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan,• MS Office programlarına hakim,• Kurumsal şirket deneyimi ve ikinci yabancı dil tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Yapıray
Yazılım Geliştirme Uzman YardımcısıYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray Merkez Ofis, Bilgi İşlem Departmanı'nda görevlendirilmek üzere; Tercihen Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İleri düzey PL SQL, C#, VB, Asp.net, Ajax dillerine hakim, (HTML ve CSS tercih nedenidir) Yazılım Geliştirme, Test ve Dokümantasyonu üzerine en az 2 yıl tecrübeli, Düzenli raporlama yapabilecek, Analitik düşünme ve problem çözme yekinliğine sahip, İletişimi güçlü, Araştırmacı ve yenilikçi, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Telecommunication Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Telecommunication EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member as"Telecommunication Engineer " at our İstanbul-Maslak Office.  Bachelor degree in Telecommunications, Electronics or Electrical Engineering Minimum 3 years of experience as a Telecommunication Engineer preferably in railway industry Communication Systems(Transmission, Radio, Telephone) and Security Systems(CCTV, Public Address System, Fire Detection System, Access Control System) knowledge is required, knowledge of Railway Signalling is Systems(ERTMS) is an advantage Fluent in written and spoken technical English(TOEFL or IELTS certification or graduation from a University where the medium of instruction is English)) Advance user of MS Office Tools Network design knowledge is an advantage Team player, result oriented, flexible, good interpersonal skills No military obligation for male candidates No restrictions to travel/work within or out of country  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı