Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri

www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 59
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Satınalma Yetkilisi Tanzanya Yapı Merkezi
Satınalma YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Tanzanya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MS Office programlarına hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Satın alma ve lojistik konularında en az 5 yıl yurtdışı şantiye deneyimli, Satın alma süreçleri ile ilgili raporlama yapabilecek, Yurtdışında satın alma, lojistik ve gümrük konularında tecrübe sahibi Satınalma Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Proje Koordinasyon Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Proje Koordinasyon MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet Kontrol konusunda minimum 5 yıl tecrübeli, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Bütçe ve ilerleme takibi yapabilecek, Sözleşme hazırlığı ve yönetimi süreçlerinde bulunacak, Proje Yönetimi alanında kariyerine devam ederek ilerlemek isteyen, İşin gereğini yerine getirmek için araştıran, sorgulayan ve sonuç almak için çaba sarf eden,Ekip çalışmasına yatkın, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Afrika’ya seyahat engeli olmayan Uzman Proje Koordinasyon Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Maliyet Kontrol Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Maliyet Kontrol ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Batı Afrika'da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,  Maliyet Kontrol alanında en az 5yıl tecrübeye sahip,  MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde excel kullanabilen, Birim fiyat,adam/saat analizi yapabilecek,  Bütçe hazırlama,kontrolü ve analizi yapabilecek,  Gerçekleşen maliyetlerin kontrolünü ve gerekli raporlamaları yapabilecek,  Periyodik bütçe kontrollerini, revizyonlarını yapabilecek ve sapmaları değerlendirebilecek, Senegal / Dakar' da ikamet edebilecek, Maliyet Kontrol Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Koordinasyon Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Proje Koordinasyon ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Planlama, maliyet kontrol ve raporlama konusunda minimum 7 yıl tecrübeli, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Proje Yönetimi alanında kariyerine devam ederek ilerlemek isteyen, Ekip çalışmasına yatkın, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Afrika’ya seyahat engeli olmayan Proje Koordinasyon Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Kıdemli Mühendis (İşletme & Bakım) İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kıdemli Mühendis (İşletme & Bakım)Yapı Merkezi
Yapı Merkezi’nin Uluslararası yabancı bir firma ile ortak gerçekleştirmekte olduğu ulaştırma projesinde, özellikle işletme ve bakım konularında teklif değerlendirme, sözleşme oluşturma, sözleşme yönetimi görevlendirilecek ve projenin diğer teknik konularında destek sağlayacak niteliklerde kıdemli mühendis aranmaktadır. Üniversitelerin Makine, Elektrik, İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,Min 5 yıl tecrübesi olan, Benzer proje tecrübesine sahip, Teklif değerlendirme, sözleşme oluşturma, sözleşme yönetimi, proje yönetimi konularında tecrübeli(tercihen işletme ve bakım konularında),Çok iyi derecede İngilizce bilen, Uluslararası ve İngilizce yönetilen projelerde çalışmış olan,Ekip çalışmasına uyumlu ve etkin iletişim ve sunum yetkinlikleri olan,Kuvvetli planlama ve organizasyon yeteneği olan,Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,Sürücü belgesine sahip Kıdemli Mühendis aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Çelik İşleri Teknikeri İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Çelik İşleri TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği demiryolu projelerinde görevlendirilmek üzere;Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okulları'nın ilgili bölümlerinden mezun,Çelik İşleri alanında en az 3 yıl saha tecrübesi olan,Tramvay ve demiryolu projelerinde görev almış,  Çelik projelerinin ve imalat paftalarının takibi ve kontrolünü sağlayabilecek,Çelik imalatının ve sevkiyatını takip edebilecek, Çok iyi derecede Fransızca ve iyi derecede İngilizce bilen,İnce İşler Teknikeri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Tercüman İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
TercümanYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;                    Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,İnşaat ve mekanik teknik terimlerine hakim,Resmi ve gayri resmi yazışmaları kontrol etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak,Çpk iyi derecede Fransızca, iyi derecede İngilizce bilen,Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli Tercüman aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Elektrik ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 7 yıl tecrübeye sahip, İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen, İyi derecede Ms Office ve Autocad programlarını bilen, Ekip çalışmasına yatkın, uyumlu ve prensipli çalışan, Elektrik Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Güvenliği ve Çevre Eğitmeni Tanzanya Yapı Merkezi
İş Güvenliği ve Çevre EğitmeniYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin  Tanzanya’da  yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan B veya C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip,İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, eğitim sunumu hazırlama ve şantiyelerde eğitim verme yetkinliği bulunan,İnşaat  sektöründe faaliyet gösteren firmalarda iş güvenliği ve çevre görevlerinde min. 2 yıl deneyimi olan,Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan, İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında becerisi olan,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İş Güvenliği ve Çevre Eğitmeni aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mimar İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
MimarYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş'nin Gayrimenkul Grubu'nda görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, Alanında en az 5 yıl tecrübeli, Mimari saha uygulamaları konusunda tecrübeli, Şartname hazırlanması, işlerin taşere edilmesinde ve hakediş denetiminde tecrübeli,Şantiye tecrübesi olan, MS Office ve AutoCad programlarının etkin olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Mimar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Çevre MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine sahip, İnşaat sektöründe Çevre uygulamaları konusunda en az 3 yıl tecrübe sahibi, Yurtdışı projelerde çalışmış, ISO 14001 Yönetim Sistemleri konusunda deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, B Sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen Çevre Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Mühendisi Kuzey Afrika Yapı Merkezi
İnşaat MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,  0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip,  Çok iyi derecede İngilizce bilen,  Kariyerine teknik ofis uygulamaları alanında (Planlama, Maliyet Kontrol, Sözleşme) devam etmek isteyen, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın ve analitik düşünme yeteneğine sahip,Kuzey Afrika şantiyelerimizde çalışabilecek,  İnşaat Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknik Ofis Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Teknik Ofis MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ Holding çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yurtiçi ve yurtdışı farklı projelerde görevlendirilmek üzere;·        Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,·        Teknik Ofis konusunda en az 4  yıl tecrübeye sahip,·        Teknik Ofis bünyesinde Maliyet Kontrol, Planlama, Metraj, Hakediş ve Kesin Hesap konularında tecrübeli.·        Tercihen Autocad, SAP(ERP),Tilos ve Primavera programlarına hakim,·        MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,·        İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,·        Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli,·        Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip,·        Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,·        Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Satınalma MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Orta Doğu'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,Satınalma konularında az 5 yıl tecrübeli,,Teknik ofis, kontrat ve satınalma konularına hakim,MS Office programını kullanabilen, Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılıİyi derecede İngilizce bilen Satınalma Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Experienced Computer Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Experienced Computer EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a teammate with below-mentioned qualifications:Bachelor degree in department of Computer Engineering,A very good command of technical English,Real time C# programming knowledge at advanced level,Experience in Railway Signaling is an advantage, Attention to documentation and code legibility, Completed military service for male candidates, Strong communication skills and improved reporting skills,Experienced on the subject of Project Follow-up and tendency to work in a team,Ability to learn fast and solve problems, committed to constant self-improvement,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Mali İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Orta Doğu'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Mali İşler alanında en az 5 yıl tecrübeli, İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim, Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,Lokal muhasebe firması ile ilişkileri yürütebilecek, Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek, İyi derecede İngilizce bilen, Şantiye tecrübesi olan, MS Office programlarına hakim, SAP programını kullanabilen, Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılıMali İşler Şefi aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Dökümantasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Dökümantasyon UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Proje Geliştirme ve Teklif Bölümü'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin  ilgili bölümlerinden mezun, İhale mevzuatına, ilgili kanun, yönetmelik ve ihale süreçlerine hakim, İhalelerin takip edilerek şartnamelere uygun teklik ve yeterlilik dosyası hazırlanması konusunda en az 3 yıl tecrübeli,MS Office programlarına iyi düzeyde hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Dökümantasyon Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İhale şartnamesi, teklif ve sözleşme hazırlama konularında minimum 5 yıl tecrübeye sahip,Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Çok iyi derecede Ms Office ve Primavera kullanabilen, Analitik düşünme yetisine sahip, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Teklif Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Müdürü İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Proje Geliştirme ve Teklif Bölümü'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 10 yıllık tecrübeli, Tercihen Demiryolu Projesi tecrübesi olan, MS Office ve Primavera programlarına hakim, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Teklif Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Afyon Yapıray
Üretim MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde, anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yurtiçi ve yurtdışı farklı projelerde görevlendirilmek üzere; ·        Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun,·        Alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip,·        Üretim süreçlerinin takibi, devamlılığı ve raporlamasından sorumlu olacak,·        İyi derecede İngilizce bilen,·        Tercihen SAP(ERP) bilgisi olan,·        MS Office programlarına hakim,·        Seyahat engeli olmayan,·        Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·        Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli,·        Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip,·        Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı Üretim Mühendisi  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Mekanik Tasarım MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan, mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin en önemli şirketidir. Şirketimizin Merkez Ofisi'nde  görevlendirebileceğimiz aşağıdaki kriterlere uygun"Mekanik Tasarım Mühendisi" arayışımız bulunmaktadır. Üniversitelerin Uçak Mühendisliği, Fizik Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Alanında  en az 2 yıl  tecrübeli, İyi derecede İngilizce  bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, detaylara önem veren,İş takibi ve kontrolü konusunda güçlü planlama yetkinliğine sahip, Takım çalışması konusunda yetenekli ve uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Planlama ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Tanzanya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         Planlama konusunda en az 7 yıl tecrübeye sahip,·         Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje deneyimi olan,·         Adam/Saat, S-Curve, Verimlilik Analizi konularında tecrübe sahibi,·         Günlük / haftalık / aylık raporları hazırlayabilecek,·         Takibindeki süreçlere ait raporlamaları ve sunumları yapabilecek,·         MS Office programlarına hakim, özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,·         Çok iyi düzeyde Primavera-6 ve tercihen Tilos kullanabilen·         Çok iyi derecede İngilizce bilenPlanlama Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Altyapı İşleri Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Altyapı İşleri ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak Tanzanya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden  mezun, Altyapı işlerinde (köprü, sanat yapıları, toprak işleri vb.) en az 7 yıl saha tecrübesi olan,MS Office, AutoCad programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecek, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek. Altyapı İşleri Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Sözleşme Müdürü İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Sözleşme MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Sözleşme hazırlanması ve yönetimi konusunda en az 7 yıl deneyimi olan, FIDIC sözleşmeleri konusunda deneyim sahibi, Tercihen Proje Yönetimi sertifikasına sahip, Uluslararası proje ortaklıkları ve uygulamaları konusunda deneyim sahibi, Çok iyi derecede İngilizce bilen ve sözleşmesel yazışmaları yapabilecek, MS Office uygulamalarına hakim, İkna ve müzakere yeteneğine sahip, Sözleşme Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
İdari İşler YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksek Okulu veya Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Benzer pozisyonlarda en az 7 yıl tecrübeli, İdari İşler sorumluluğundaki tüm süreçlerin yerine getirilmesinde aktif rol alabilecek,İyi derecede İngilizce bilen, Yurtdışı şantiye deneyimi olan, MS Office programlarına hakim, Merkez ile koordinasyonu sağlayabilecek, İletişimi kuvvetli, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, İdari İşler Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Maliyet Kontrol Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Maliyet Kontrol ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Tanzanya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet Kontrol alanında en az 5  yıl tecrübeye sahip, Bütçe hazırlama, kontrolü ve analizi yapabilecek, Birim Fiyat, Adam/Saat Analizi yapabilecek, Gerçekleşen maliyetlerin kontrolünü ve gerekli raporlamaları yapabilecek, Periyodik bütçe kontrollerini, revizyonlarını yapabilecek ve sapmaları değerlendirebilecek,MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,İyi derecede İngilizce bilen, Tanzanya’da ikamet edebilecek Maliyet Kontrol Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Sigorta Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Sigorta UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin tercihen Mühendislik veya İşletme bölümlerinden mezun, Acente, broker ya da sigorta şirketlerinde minumum 2 yıl deneyimi olan, İyi derecede ingilizce bilen, Analitik düşünebilen, iletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,           Sigorta Uzmanı aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Project And Structured Finance Specialist İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Project And Structured Finance SpecialistYapı Merkezi
As Yapı Merkezi Construction and Industry Inc., we are looking for Project And Structured Finance Specialist at Center Campus Çamlıca; Participate in structuring international financing for the construction projectsParticipate in managing all the loan processes starting from the structuring until the fully utilization.Assist clients to fulfill the lenders’ requirements Participate in supply contract preparations and management including payment processesInvolve in monthly interim payment certificate preparation
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Operatörü Tanzanya Yapı Merkezi
Data OperatörüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin  Tanzanya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksek Okulları'nın ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, Bilgisayar programlarını aktif olarak kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, Ekip çalışmasına uygun, İnşaat sektörü tecrübesi olan, Tanzanya'da ikamet edebilecek Data Operatörü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Dış Ticaret Lojistik Uzmanı İstanbul(Asya) Yapıray
Dış Ticaret Lojistik UzmanıYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY, raylı sistemlerde, anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray İstanbul Merkez Ofis Satınalma ve Lojistik Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;  · Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,· Dış Ticaret ve Satınalama  alanında en az 5 yıl deneyimli· Lojistik operasyon yönetimi bilgisine sahip,    · İthalat/İhracat/Gümrük/Transit Ticaret/ Akreditif operasyonu tecrübesi olan,· İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,· İyi derecede SAP(ERP) bilgisi ve kullanım deneyimi olan,· MS Ofis programlarını ileri derecede kullanım becerisine sahip olan,· Yazılı ve sözlü iletişimi güçlü,· Seyahat engeli olmayan,· Aktif araç kullanabilien,· Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,· Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,· Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,· İş takibi güçlü, sorunlar karşısında sorgulama yaparak öneriler getirebilecek, Dış Ticaret ve Lojistik Uzmanı aranmakatadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Verification & Validation Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Verification & Validation EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS Transportation TechnologiesWe are looking for a teammate with the following qualifications:Analytical thinking ability and good observation skills. Excellent understanding of the software development lifecycle, analysis and test methodologies, analysis and test tools.Understand the related European Norms especially EN 50126, EN 50128 and EN 50129.Bachelor’s degree in Computer Engineering, Mathematical Engineering or another related field.2-3 years of experience in a similar environment is preferable. Experience on Railway Signalling Systems is preferable. Very good written and verbal communication skills in English. Completed military service for male candidates is an advantage. Strong written communication and documentation skills. Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Test Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Test EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a teammate with the following qualifications:Graduated from Computer, Software or Mathematics Engineering Experience in software engineering and SW test applications is an advantage Preferably knowledge of testing methods and the software development lifecycleAdvanced  knowledge of C# programming language Advanced user of MS Office Tools Strong communication skills and improved reporting skills Fluent in written and spoken English Ability to learn fast and solve problems, committed to constant self-improvementAttention to documentation and code legibility PLC/Logic programming knowledge is an advantage Railway Signalling domain experience and/or interest is a plus Military obligation must be completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Doküman Kontrol Yetkilisi Tanzanya Yapı Merkezi
Doküman Kontrol YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İyi düzeyde İngilizce bilen, Doküman kontrol konusunda min. 2 yıl tecrübeli, Tercihen daha önce bir doküman kontrol programı kullanmış, MS Office programlarına hakim, Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak,Takım çalışmasına yatkın Tanzanya'da ikamet edebilecek Doküman Kontrol Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi (Yapısal Çelik İşleri) İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Saha Mühendisi (Yapısal Çelik İşleri)Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Saha Mühendisi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, En az 3 yıl Yapısal Çelik işleri tecrübesi olan, Autocad çizim programı kullanabilen, İyi derecede Microsoft Office programlarını kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, İş disiplinine  önem veren, iş takibi kuvvetli, raporlama yapabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen,Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi (Sanat Yapıları) İstanbul(Avr.), ... Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Saha Mühendisi (Sanat Yapıları)Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Şirketimizin yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Saha Mühendisi aranmaktadır;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Köprü, viyadük, tünel vb. sanat yapısı projelerinde en az 5 yıl tecrübesi olan,Autocad çizim programı kullanabilen, Vardiya sistemi içerisinde yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek,İyi derecede Microsoft Office programlarını kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, İş disiplinine  önem veren, iş takibi kuvvetli, raporlama yapabilen, Yönetim becerilerini geliştirmiş, iletişimi kuvvetli,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence ve Kontrol Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Kalite Güvence ve Kontrol ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya‘da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;; Üniversitelerin tercihen İnşaat, Jeoloji, Maden, Kimya veya Malzeme mühendisliği bölümlerinden mezun,Yurtdışı ve/veya yurt içi projelerde, uluslararası firmalarda çalışmış,  Şartnameler ve uluslararası teknik standartlara hakim olan, Kalite kontrol test ekipmanları ve özellikle beton, zemin ve toprak uygulamaları hakkında tecrübe ve yetkinliğe sahip,Proje kalite plan-prosedürleri ve iş kapsamı dahilinde Muayene ve Test Planlarını ve Kalite kontrol iş programını hazırlayacak,Proje kapsamındaki malzeme ve imalat muayenesi kapsamındaki tüm süreçleri yürütecek ve mişavire raporlayacak,Malzeme ve imalat süresince ortaya çıkabilecek uygunsuzluk süreçlerini yöneterek QA/QC müdürüne raporlayacak.İyi derecede İngilizce yazma, okuma ve konuşma bilgisine sahip, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri konusunda tecrübe ve yetkinliğe sahip, tercihen ISO 9001 İç Tetkikçi sertifikasına sahip olan,MS Office programlarına hakim, B Sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Kalite Güvence ve Kontrol Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teknik Ofis MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, Saha&Teknik Ofis koordinasyonunu sağlayabilecek, Sahadan gelen raporların doğruluğunu irdeleyip, adam/saat ve maliyet analizlerini yapabilecek ve planlamaları takip edebilecek,MS Office, Primavera, Ms Project ve Autocad programlarını iyi derecede kullanılabilen,İyi derecede İngilizce bilen, Seyahat engeli olmayan, Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışı projelerinde görevlendirilmek üzere ;Üniversitelerin İnşaat, Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,En az 3 yıl kalite tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip,Kariyerine yurtdışı projelerinde ve "Kalite" alanında devam etmek isteyen Kalite Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Test ve Devreye Alma Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Test ve Devreye Alma MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Orta Doğu'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversite mezunu, Minimum 5 yıl tecrübeli, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, İletişim yeteneği kuvvetli, Devir Teslim & Test ve Devreye Alma Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Kalite Kontrol ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Orta Doğu’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kalite Kontrol ve Kalite Güvence konusunda en az 7 yıl tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, İletişim kabiliyeti yüksek, analitik düşünme yeteneği olan Kalite Kontrol Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
İSG Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
İSG ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Orta Doğu'da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çevre ve Sağlık birim süreçler konusunda en az 7 yıl tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, İletişim kabiliyeti yüksek, analitik düşünme yeteneği olan İSG Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Quality and Configuration Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Senior Quality and Configuration EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a teammate with the following qualifications:BSC of above degree in Computer Engineering, Electric-Electronic Engineering, Control and Automation Engineering, Industrial EngineeringSetup and Manage ISO 9001 Quality System Configure and Manage IBM Rational DOORS platform Knowledge of Software Quality and Configuration in R&D Projects  Advanced user of MS Office Tools Completed military service for male candidates or postponed for at least 2 yearsStrong communication skills and improved reporting skills, Fluent in written and spoken English Railway Signalling & Telecom domain experience and/or interest is a plus
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Research and Development Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Research and Development EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. We are looking for a teammate with the following qualifications:BSC of above degree Computer Engineering, Electric-Electronic Engineering, Mechanical Engineering, Control and Automation EngineeringAdvanced user of MS Office Tools Ability to Preliminary desing with electronic equipment Strong research skills Completed military service for male candidates or postponed for at least 2 yearsStrong communication skills and improved reporting skills Railway Signalling & Telecom domain experience and/or interest is a plus
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Muhasebe ve Satınalma Sorumlusu İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Muhasebe ve Satınalma SorumlusuYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin İstanbul'da yapımını üstlendiği Mandarin Otel Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, Genel muhasebe alanında yetkinliğe sahip, Ön Muhasebe süreçlerine hakim, Analitik düşünebilen, iletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın Satınalma ve Muhasebe Sorumlusu aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Saha MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden  mezun, Bina işlerinde en az 5 yıl saha tecrübesi olan Tercihen demiryolu projesi tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office, AutoCad programlarını iyi derecede kullanabilen, Sahadaki teknik kontrol ve denetimleri gerçekleştirebilecek, Saha imalat ilerlemelerini raporlayabilecek, Sahadaki ekiplerin üretimlerini takip edebilecek. Saha Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Tasarım MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan, mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin en önemli şirketidir. Şirketimizin Merkez Ofisi'nde  görevlendirebileceğimiz aşağıdaki kriterlere uygun"Tasarım Mühendisi" arayışımız bulunmaktadır. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında  en az 5 yıl  tecrübeli, SAP2000, ANSYS vb.. yapısal analiz programlar konusunda bilgi sahibi, Demiryolu tasarımında tercihen deneyimli, İyi derecede İngilizce ve/veya fransızca bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, detaylara önem veren,İş takibi ve kontrolü konusunda güçlü planlama yetkinliğine sahip, Takım çalışması konusunda yetenekli ve uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Harita Şefi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Harita ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Kuzey Afrika’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünden mezun, Demiryolu ve Karayolu konusunda en az 7 yıllık tecrübeye sahip veya 1 proje bitirmiş,Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu,İyi derecede İngilizce bilen  Harita Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Hakediş Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Hakediş ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya‘da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Minimum 7 yıllık deneyime sahip, İşveren ve taşeron hakedişi hazırlama, birim fiyat analizi ve yeni birim fiyat hazırlama konularında en az 5 yıllık deneyime sahip,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen yurtdışı tecrübesi olan, Tercihen tramvay, demiryolu veya ulaştırma projelerinde çalışmış, MS Office programlarına hakim,       Hakediş Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Requirements Management Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Requirements Management EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include:Bachelor (Honours) degree in department 4-year engineering program with thesis1-5 Years of Work experience with requirements management/process in a complex industryExperience in requirements management applications, DOORS is preferable Problem solving abilities over requirement management conflicts Quality Management and Quality Assurance background considered are an advantageRailway System or Control/Automation System knowledge is preferable Strong communication and stakeholder management skills Ability to read and interpret technical requirements within specifications in EnglishAdvance user of MS Office Tools Prepare well organised documentation and reports Team player, initiative taker
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Product Support Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Product Support EngineerYapı Merkezi
Founded in 2012, Yapı Merkezi İDİS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc. leverages Yapı Merkezi’s strong expertise and the ability to deliver innovative, cost-effective and award winning projects to the road and rail transportation industry.YM IDIS consolidates the depth and breadth of systems engineering knowledge and capability of Yapı Merkezi to respond the complex challenges of major rail and road projects. Our key business goals include;Bachelor (Honours) degree / 4th  class students  in department of control/automation engineering, electrical and electronics engineering, electrical engineering or in a similar environment is preferableWork experience is not required. Fresh engineers or 4th class engineer students (at least 3 days presence at office) are acceptable.PLC programming software and Scada software experience are necessary Low-voltage electric system knowledge Network design knowledge are an advantage Fluent in written and spoken English, moderate French is an advantage Advance user of MS Office Tools Strong communication and documentation skills Readiness for shorter periods of travel inland and abroad B-Class clean driving licence Team player, initiative taker
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sağlık Yetkilisi Tanzanya Yapı Merkezi
Sağlık YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili Sağlık Lisans Bölümlerinden mezun, İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, Tercihen inşaat  sektöründe faaliyet gösteren firmalarda Sağlık Teknikerliği deneyimi olan,MS Office uygulamalarına hakim, Tercihen İyi derecede İngilizce bilen, İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında güçlü,Sağlık Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İdari Asistan İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
İdari AsistanYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş. grup şirketlerinden Yapı Merkezi İDİS Kısıklı Ofiste görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MS Office Programlarını iyi düzeyde kullanabilen, İletişim yeteneği güçlü, Ekip çalışmasına yatkın, B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilen, İdari Asistan aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Şefi Tanzanya Yapı Merkezi
Lojistik ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,• Alanında en az 6 yıl tecrübeli,• Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,• İyi derecede İngilizce bilen,• Yurtdışında satın alma, lojistik, gümrük ve ambar yönetimi konularında tecrübe sahibi, mevzuata hakim• İyi seviyede MS Excel, Word, Outlook bilen, Lojistik Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Tasarım Hazırlama Teknikeri İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Proje Tasarım Hazırlama TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş. grup şirketlerinden Yapı Merkezi İDİS yurt dışı projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Yeterli derecede İngilizce bilen, İyi derecede Autocad ve yeterli düzeyde MS Office bilgisi olan, B sınıfı ehliyete sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Proje Tasarım Hazırlama Teknikeri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Tasarım Hazırlama Mühendisi İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Proje Tasarım Hazırlama MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş. grup şirketlerinden Yapı Merkezi İDİS yurt dışı projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Yeterli derecede İngilizce bilen, İyi derecede Autocad ve yeterli düzeyde MS Office bilgisi olan, B sınıfı ehliyete sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Proje Tasarım Hazırlama Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha S&T Teknikeri İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Saha S&T TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş. grup şirketlerinden Yapı Merkezi İDİS yurt dışı projelerinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Yeteli derecede İngilizce bilen, Demiryolu ve saha kablolama alanında en az 3 tecrübeli, Workshop alanında tecrübeli, İyi derecede Autocad ve yeterli düzeyde MS Office bilgisi olan, B sınıfı ehliyete sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Saha S&T Teknikeri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Tanzanya Yapı Merkezi
Tasarım MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Tanzanya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında minimum 2 yıl tecrübeli, Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Tasarım süreçlerini takip edebilecek, Tanzanya'da ikamet edebilecek, Tasarım Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Lawyer İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
LawyerYapı Merkezi
We are looking for a Lawyer to join our Legal department in Yapı Merkezi Holding Inc. with the following qualifications;L.L.B. Degree in Turkish Law (L.L.M. preferred), Minimum 3 years of experience, Excellent written and verbal communication skills both in English and in Turkish (French preferred),Research and analyze complex legal and compliance issues using all relevant information sources,Strong time management skills with ability to handle multiple tasks in a deadline oriented environment,Strong business & legal advisory skills with an international commercial and problem solving perspective,Highly committed and motivated, able to remain calm under pressure, Strong communication, organization and analytical skills, Have high opinion on ethical values, Ability to act independently and a good team player, Excellent user of MS Office and UYAP, No restriction on travelling either abroad or domestic, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrifikasyon Tasarım Mühendisi Ankara Yapı Merkezi
Elektrifikasyon Tasarım MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Ankara Ofis’inde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, MS Office ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasında başarılı, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan,  Elektrifikasyon Tasarım Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı