Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri

www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 31
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Personel ve İdari İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Personel ve İdari İşler UzmanıFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
     Şirketimizin Kadıköy 'de bulunan Merkez Ofis bünyesinde görev alacak,
* Üniversitelerin örgün öğretim veren, İİBF bölümlerinden mezun
* Yazılı ve sözlü İngilizce iletişim kurabilen
* Özlük İşleri ve idari işler alanında en az 3 yıl deneyimli
* MS Ofis uygulamalarını iyi derecede kullanabilen
* B sınıf ehliyeti olup, aktif olarak araç kullanabilen
* Askerlik hizmetini tamamlamış
* İnsan ilişkilerinde başarılı, enerjik, ekip çalışmasına yatkın
* Bay
Personel ve İdari İşler Uzmanı arıyoruz.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Mühendisi İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İş Güvenliği MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Şirketimizin yurtiçinde üstlendiği işlerinde, Merkez Ofis İSG departmanına bağlı olarak iş güvenliği tedbirlerinin alınması, uygulanması, raporlanmasında ve eğitimlerde görev alacak,
* Tercihen Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun,
* İş Güvenliği (C Sınıf ve üzeri) sertifikası bulunan,
* İngilizce bilen, aktif araç kullanabilen,
* İnşaat işyerlerinde tecrübeli
* İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim, İSG uygulamaları ve Kalite Standartları(OHSAS, ISO ..) konusunda bilgi sahibi,
* MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,
* Askerlik hizmetini tamamlamış,
İş Güvenliği Mühendisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Yönetici Asistanı - Tercüman İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Yönetici Asistanı - TercümanFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Freysaş, in charge of on the 3rd Bridge Project,  is looking for a secretary/translator.
 
Ms Office skills (Written translation, oral translation)
Dynamic / Adaptable
Driving Licence is a plus.
Job Description:
*He/She will do English
*He/She will assist the project manager on a wide variety of subjects, file management, administrative follow up of staff, organization of travel plans for staff, organization of happenings, management of office supplies.
*Administrative & Personnel Affaires
Work Place : Garipçe /Sarıyer
Duration : 12 Months
Dönemsel / Proje bazlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru-Yapıray İstanbul(Asya) Yapıray
Genel Başvuru-YapırayYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ Holding çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş  tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
'Genel Başvuru' ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı ve Yapıray'ın hangi şehirdeki projesinde yer almak istediğinizi belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Tüm bölümler için belirlediğimiz ortak özellikler; 
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun,
Mesleğinde kendini geliştirmiş ve bu gelişime olanak sağlayan tecrübeye sahip,
Mesleği ile ilgili yazılımlara hakim olan,
Teknolojiyi takip eden ve uyum sağlayabilen,
Yabancı dil bilgisine sahip olan,
Seyahat engeli olmayan ve farklı lokasyonlarda ikamet edebilen
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
 
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Elektromekanik Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Elektromekanik MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi - SK EC (YMSK JV) Adi Ortaklık İşletmesi'nin yapımını üstlendiği Istanbul Boğaz Karayolu Tüp Geçişi Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik-Haberleşme veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı,
Autocad ve MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
Teknik ofis ve kalite kontrol kapsamında dökümantasyon yönetimi ve takibi yapabilecek,
Teknik Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak,
Prosedür,İş Yöntemleri ve Kalite Planlarının kontrol ve takibini yapacak,
Tercihen elektromekanik sistemler konusunda tecrübeli,
Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu,
 yi derecede İngilizce bilen,
Sürekli / Tam zamanlı    Yüksek Lisans (Öğrenci)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnşaat Teknikeri İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
İnşaat TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi - SK EC (YMSK JV) Adi Ortaklık İşletmesi'nin yapımını üstlendiği Istanbul Boğaz Karayolu Tüp Geçişi Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
 
Meslek Yüksek Okulları'nın İnşaat Teknikerliği bölümlerinden mezun,
Derin kazı ve iksa yapıları, aç kapa tünel imalatları, fore kazık, zemin güçlendirme ve betonarme konusunda en az 5 yıl deneyimi olan,
Askerlik hizmetini tamamlamış,
Vardiyalı çalışabilecek,İnşaat Teknikeri istihdam edilmesi planlanmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tasarım Mühendisi İstanbul Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Tasarım MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Acıbadem 'de bulunan Merkez Ofis Teknik Tasarım Biriminde görevlendirilmek üzere,
 
• Tercihen Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu.
• 2-3 yıl “tasarım ofisi” tecrübesi olan,
• Köprü tasarımı konusunda temel bilgisi olan,
• Betonarme tasarım konusunda, tercihen öngerilmeli/ardgerilmeli betonarme tasarımı konusunda bilgili,
• Yapı anabilim dalı konularında yoğunlaşmış, tasarıma ilgi duyan,
• İyi derecede İngilizce yazma/konuşma becerisine sahip,
• SAP2000, SAFE, LARSA gibi FEM analiz proğramlarına hakim,
• AutoCAD vb. çizim proğramlarını kullanabilen,
• AASHTO, DBYBHY, ACI, EuroCode gibi standartlara hakim,
• Takım çalışmasına yatkın,
• Kendini geliştirmeye, yenilikleri öğrenmeye hevesli,
• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Tasarım Mühendisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Saha Mühendisi İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri Sanayi A.Ş.
Saha MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri Sanayi A.Ş.
      Şirketimizin yurt içindeki projelerinde görev alacak,
* Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun,
* Sahada aktif olarak imalatda bulunarak, ekiplerin üretimlerini takip edebilecek,
* 3 yıl betonarme yapılar SAHA uygulamalarında deneyimli,
* Günlük/Haftalık raporlamalarını, planlama, iş programı ve takibini yapabilecek,
* İyi derecede Excel kullanabilen,
* İngilizce bilen,
* Aktif araç kullanabilen
* Askerlik hizmetini tamamlamış
Saha Mühendisleri aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İdari İşler Elemanı İstanbul Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İdari İşler ElemanıFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Şirketimizin İstanbul içinde bulunan şantiyelerinde, görevlendirmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip engelli çalışma arkadaşı aranmaktadır.
* Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve yasa gereği engelli kapsamında değerlendirilebilecek,
* İnşaat Muhasebesi ve İdari İşler alanında deneyim sahibi,
* Tercihen İngilizce bilen,
* Engel durumu ofis içinde aktif çalışmasına uygun olan,
* İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişim becerisi yüksek, diksiyonu düzgün
* MS Office programlarını iyi derece kullanabilen
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnşaat Mühendisi İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İnşaat MühendisiFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
      Şirketimizin yurt içinde Köprü-Viyadük yapımı ile ilgili projelerinde görev alacak, alttaki niteliklere sahip İnşaat Mühendisleri ve İnşaat Teknikerleri aranmaktadır.
İnşaat Mühendisliği ve İnşaat Teknikerliği bölümlerinden mezun,
En az 2 yıl Köprü şantiyeleri tecrübeli,
Aktif araç kullanabilen,
Askerlik hizmetini tamamlamış,
İngilizce bilen,
AutoCad, Excel Programlarına iyi derecede hakim
Dönemsel / Proje bazlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali İşler Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 3 yıl tecrübeli,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim ,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Minimum 1 yıllık yurt dışı inşaat sektörü tecrübesi olan,
Minimum 1 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim ,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı,
Tercihen daha önce Etiyopya’da çalışmışMali İşler Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnşaat Teknik Ressamı İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
İnşaat Teknik RessamıFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Freysas-Freyssinet company(French-Turkish), in charge of cable works on the Third Bosphorus Bridge is looking for a DRAFTMAN.
*The candidate does not need to have any experience on cable work, but he should be motivated, interested in technic and construction and fast-learner.
*Specialised in Civil Engineering and/or steel construction with previous working experience.
*Experience in Autocad and 3D software (Solidworks or 3D Autocad)
*Rigourous, organised, autonomous and reactive
*Good working skills in English.
Dönemsel / Proje bazlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Puantör İstanbul(Avr.) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
PuantörFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        Kuzey Marmara Otoyolu Viyadük İnşaatı Projesi kapsamında proje süresince şantiyede görev alacak PUANTÖR aranmaktadır.
Günlük puantajları tutacak,
Raporlayacak, çizelgeye işleyecek,
Tercihen İngilizce bilen,
En az lise mezunu,Puantörlük alanında minimum 2 yıl tecrübesi olan,MS Office programlarını kullanabilen,
Aktif araç kullanabilen
BAY adaylar. 
Dönemsel / Proje bazlı    Lise (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Maliyet Kontrol Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Maliyet Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Maliyet kontrol alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip,
• Bütçe hazırlama, kontrolü ve analizi yapabilecek,
• Birim Fiyat, Adam/Saat Analizi yapabilecek,
• Gerçekleşen maliyetlerin kontrolünü ve gerekli raporlamaları yapabilecek,
• Periyodik bütçe kontrollerini ve revizyonlarını yapabilecek ve sapmaları değerlendirebilecek,
• MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
• İyi derecede İngilizce bilgisine sahip
Maliyet Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Hakediş Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Hakediş ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Minimum 7 yıllık deneyime sahip,
• İşveren ve taşeron hakedişi hazırlama, birim fiyat analizi ve yeni birim fiyat hazırlama konularında en az 5 yıllık deneyime sahip,
• Çok iyi derecede İngilizce, tercihen Fransızca bilgisine sahip,
• Tercihen yurtdışı tecrübesi olan,
• Tercihen tramvay, demiryolu veya ulaştırma projelerinde çalışmış,
• MS Office programlarına hakim,
Hakediş Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İdari Koordinasyon Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
İdari Koordinasyon YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin İstanbul-Ataşehir 'deki grup şirketinde görevlendirilmek üzere;                    
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
En az 2 yıl alanında tecrübeli,
İleri seviyede İngilizce bilgisi,
Temsil yeteneği ve sunum becerisi olan,
Resmi ve gayri resmi yazışmaları kontrol etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak,
Yönetim ile idari işler arasındaki koordinasyonun sağlanması,
Projelerle ilgili yerli ve yabancı ziyaretçilerin karşılanması, organizasyonu ve proje sunumlarının gerçekleştirilmesi.
Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetliİdari Koordinasyon Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Planlama Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Planlama MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Planlama konusunda en az 2 yıl tecrübeli,
Adam/Saat, S-Curve, Verimlilik Analizi konularında tecrübeli,
Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,
MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
İyi düzeyde Primavera-6 kullanabilen,
Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Fransızca bilenPlanlama Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Bilgi İşlem Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Bilgi İşlem YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulları veya ilgili fakültelerinden mezun,
Alanında en az 3 yıl tecrübesi olan,
Windows Server bakımı, kurulumu ve yedeklemesi konularında bilgi sahibi,
Network bilgisi olan, altyapı ve kablolama konularında tecrübesi olan,
Kablosuz ağ kurulumu ve işletimini yapabilecek,
Günlük server ve kullanıcı yedeklerinin alınması işlemlerini gerçekleştirilebilecek,
Activedirectory konusunda tecrübesi olan,
Internet ve uydu bağlantı desteğini sağlayacak firma ile koordineli çalışabilecek,
Temel Firewall Yönetimi bilgisi olan,
Windows platformuna kullanıcı desteği sağlayabilecek kadar hakim ve sorun giderebilme konusunda tecrübesi olan,
Tercihen inşaat sektörü ve yurtdışı tecrübesi olan,
İyi derecede İngilizce bilen,
İletişimi kuvvetli ve uluslararası ekiplerle çalışma tecrübesi olanBilgi İşlem Yetkilisi aranmaktadır.
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi'nin 03.04.2015 tarih 48057 sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği ve Çevre Müdürü Etiyopya Yapı Merkezi
İş Güvenliği ve Çevre MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak Etiyopya'da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,
A Sınıfı İG Uzmanı
Çok iyi derecede İngilizce bilen,
İnşaat Sektörü İş Güvenliği ve Çevre faaliyetlerinde min. 10 yıl tecrübeli,
Yurtdışı / Uluslararası Proje deneyimi olan,
ISO/TS 14001, OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri ve tüm sistem süreçlerinde deneyimli,
Tercihen Ekvator Prensipleri III, IFC Standartları süreçlerinde deneyimli,
İyi derecede MS Office kullanabilenİş Güvenliği ve Çevre Müdürü aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Satınalma Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Satınalma ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Etiyopya' da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
MS Office programlarına hakim,
İyi derecede İngilizce bilen,
Satın alma ve lojistik konularında en az 10 yıl yurtdışı şantiye deneyimli,
Satın alma süreçleri ile ilgili raporlama yapabilecek,
Yurtdışında satın alma, lojistik ve gümrük konularında tecrübe sahibiSatınalma Şefi aranmaktadır.
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi'nin 03.04.2015 tarih 48057 sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Elektrik İşleri Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Elektrik İşleri ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun,
Konusunda en az 10 yıl tecrübeli,
Maliyet kontrol, saha ve şantiye uygulama – yönetim konularında tecrübeli,
İyi derecede İngilizce ve tercihen Fransızca bilen,
MS Office uygulamalarına hakim, Autocad bilgisine sahip,
Cezayir' de ikamet edebilecek,Elektrik İşleri Şefi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Ofis Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Teknik Ofis MühendisiYapı Merkezi
 Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
İyi derecede Fransızca bilgisine sahip,
Teknik Ofis uygulamaları konusunda en az 2 yıl tecrübeye sahip,
Sahadan gelen raporların doğruluğunu irdeleyip, adam/saat ve maliyet analizlerini yapabilecek ve planlamaları takip edebilecek,
MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,Teknik Ofis Mühendisi aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Planlama Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Planlama MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Planlama konusunda en az 2 yıl tecrübeli,
Adam/Saat, S-Curve, Verimlilik Analizi konularında tecrübeli,
Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,
MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen,
İyi düzeyde Tilos kullanabilen,
Çok iyi derecede İngilizce bilenPlanlama Mühendisi aranmaktadır.
 
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi'nin 03.04.2015 tarih 48057 sayılı izni ile verilmiştir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Ofis Şefi Cezayir Yapı Merkezi
Teknik Ofis ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Teknik Ofis konusunda en az 7  yıl tecrübeye sahip,
Tramvay tecrübesine sahip,
Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip,
Autocad ve MS Office programlarına hakim, tercihen SAP ve Tilos bilen
Teknik Ofis bünyesinde Bütçeleme, Planlama, Metraj, Hakediş, Kesin Hesap ve as-builtler ile ayrıca teknik şartname, sözleşme ve idari yazışmalar  konularına hakim,
İyi derecede İngilizce bilen
Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu. 
Teknik Ofis Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali İşler Görevlisi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 1 yıl tecrübeli,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim ,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Minimum 1 yıllık yurt dışı inşaat sektörü tecrübesi olan,
Minimum 1 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim ,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı,
Tercihen daha önce Etiyopya’da çalışmışMali İşler Görevlisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Lojistik Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Lojistik UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca' daki Merkez Kampüs' ünde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun,
En az 2 yıl lojistik, ithalat/ihracat tecrübeli,
Tercihen yurtdışı proje deneyimi olan,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Yurtdışına seyahat engeli olmayan,Lojistik Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Fransızca Tercüman Cezayir Yapı Merkezi
Fransızca TercümanYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir 'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;                    
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
İnşaat ve mekanik teknik terimlerine hakim,
Resmi ve gayri resmi yazışmaları kontrol etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak,
Sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetliFransızca Tercüman aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali İşler Şefi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler ŞefiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 5 yıl tecrübeli,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Tercihen minimum 2 yıllık inşaat sektörü tecrübesi olan,
Tercihen minimum 2 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı,
Tercihen daha önce Etiyopya’da çalışmışMali İşler Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Hakediş Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Hakediş MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir ‘de yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;
• Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
• Alanında en az 3 yıl tecrübeli,
• Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan,
• İyi derecede İngilizce bilen,
• Hakediş hazırlama, birim fiyat analizi, yeni birim fiyat hazırlama, taşeron hakedişlerinin takibi konularına hakim,
• Hakedişlerin onay ve ödeme sürelerini takip ederek, raporlayabilecek,
• Hakedişe girecek miktarların ölçümünün yapılmasını sağlayacak ve gerekli hesaplamaları yapabilecek,
• Hakediş raporlarının kontrol ve onay süreçlerini takip edebilecek
Hakediş Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mali ve İdari İşler Müdürü Etiyopya Yapıray Rail Construction
Mali ve İdari İşler MüdürüYapıray Rail Construction
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Etiyopya'da inşa edillen demiryolu projesi için aşağıda istenilen özelliklerde "Mali ve İdari İşler Müdürü" arayışındayız.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Mali İşler alanında en az 10 yıl tecrübeli,
Minimum 3 sene yurtdışı proje deneyimine sahip,
İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim,
Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,
Resmi kurumlar, bankalar ve mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,
Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,
Tercihen minimum 5 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen SAP kullanabilen,
İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Puantör Etiyopya Yapı Merkezi
PuantörYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere,
En az Lise mezunu,
Tercihen yurtdışı şantiye tecrübesi olan,
İnşaat işleri puantajı konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi,,
Tercihen iyi derecede Arapça bilen
SAP ve MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilenPuantör aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme