Yapı Merkezi 

Şirket Bilgileri

www.ym.com.tr

YAPI MERKEZİ

Tarihçe

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren Yapı Merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. Kısa süre sonra, Yapı Merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

Yapı Merkezi Grubunun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. pek çok bina ve ağır inşaat projesinin tasarımını ve inşaatını gerçekleştirmiş ve 1980 yılından bu yana, özellikle Cezayir, Kuveyt, Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışında da tasarım ve inşaat işleri yüklenmeye başlamıştır.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimi ve oluşturulan kapsamlı ekipman ve tesislerden istifadeyle Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye'deki en büyük prefabrik beton üreticisi konumuna erişmiş ve toplam 4 milyon metrekareden fazla yapıyı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bu başarılarının bir sonucu olarak da Türkiye'de inşaat sektöründe ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, beton öngerme teknolojisinin mucidi ve lideri konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ön germe, ard germe, ağır kaldırma ve zemin ankrajları gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projelerini başarıyla tatbik etmiştir.

Aynı yıl içinde, Yapı Merkezi Grubu Yapıtur'u kurarak tuizm sektörüne ilk adımını atmıştır. Yapıtur, 1991 yılında, Antalya-Beldibi'nde yeralan 650 yataklı birinci sınıf tatil köyü olan Club Aquamarine'i işletmeye açmıştır.

1989 yılında beton üretimi için yüksek nitelikli agregalar üretmek amacıyla kurulan Yapı Maden Gruba katılmıştır.

1994'de, Türk aile yaşamına uygun, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere Yapı Konut Gruba katılmış ve Grubun 30 yılı aşkın tasarım ve inşaat deneyimi ile kaliteli işgücünden yararlanarak iddialı projelere çok başarılı imzalar atmaya başlamıştır.

Daha sonra 1995'de, sekiz yıllık eğitim kavramı çerçevesinde Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş. (NEKAŞ) kurulmuştur. Nekaş gerekli tesislerin inşaatını süratle tamamlayarak aynı yıl içinde Irmak İlk Öğretim Okulu'nun açılışını yapmıştır. Irmak, kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek gösterilen özel okullardan birisi olmuş ve Türkiye'de uluslararası ISO 9002 belgesini ilk olarak elde eden okul sıfatını kazanmıştır.

Yine 1995'de Yapı Merkezi, Yapı Radyo'yu kurarak başka bir sektöre daha girmiştir. Yapı Radyo, kent sorunlarını tartışmak, yapı malzeme ve teknolojilerini tanıtmak üzere uygun platformlar yaratmak üzere kurulmuştur.

1996 yılında ise Grubun yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde ABD'nin konusunda en önde gelen şirketi Owens Corning ile ortak olarak Owens Corning - Yapı Merkezi Boru Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 1997'de yıllık 300 km kapasite ile yüksek nitelikli boru imalatına başlamıştır.

1997 yılında ABD'nin önde gelen tasarım ve müşavirlik şirketi ICF Kaiser ile ortak olarak Yapı-ICF Kaiser Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. kurulmuştur. Böylece, iki şirketin toplam 120 yıllık tasarım tecrübesi birleştirilmiştir. Şirket, Türkiye ve diğer ülkelerde önemli inşaat projeleri geliştirerek müşavirlik, tasarım ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Grubun 10 yıldan fazla Raylı Sistem tecrübesinden istifadeyle ve devamlı artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray Gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Son olarak 1998 yılı sonlarında daha randımanlı mali ve idari bir yapı kurulması ve Grup kültürünün güçlendirilmesi stratejileri çerçevesinde Yapı Merkezi Holding kurulmuştur. Yine aynı çerçevede, uluslararası platformda mali yatırımlar yapmak üzere Lüksemburg merkezli Yapı Invest, teknoloji geliştirmek ve yönetmek üzere Cenevre merkezli Yapı Technologies şirketleri Gruba dahil edilmişlerdir.

Yapı Merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. Bunun sonucu olarak da Türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. İlk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak Yapı Merkezi üretmiştir. Yapı Merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

Başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü Ar-Ge programlarıyla birleştiren Yapı Merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.

Vizyonumuz

Yapı Merkezi; insanlığın, özellikle müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Bunun için ulusal veya uluslararası şirketler kurarak, bilgi ve teknoloji yoğun yatırımlar yaparak ve evrensel boyutlu projeler gerçekleştirerek fikir-hizmet-mal üretir, ticaret yapar ve sosyal faaliyetlerde bulunur. Yapı Merkezi; tüm faaliyetlerinde daima; Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, insan mutluluğunu ve müşterilerinin memnuniyetini en ön planda gözetir.

Yapı Merkezi; çalışanları ile birlikte; faaliyet gösterdiği sektörlerde ve ülkelerde topluma ve müşterilerine daima yenilikçi, öncü, saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlar. Bu değerler çerçevesinde Yapı Merkezi Şirketlerinin Anayasası: sürekli yönetim ve üretim teknolojilerini geliştirmek, sürekli entellektüel kapitallerini artırmak ve sürekli rekabet güçlerini yükseltmektir.

Ersin Arıoğlu
Ocak 1999Yapı Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 40
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Jeoloji Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Jeoloji MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Fransızca dil bilgisine sahip, Tercihen İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahip, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurt dışı projelerinde ve "İş Sağlığı Güvenliği" alanında devam etmek isteyen.Jeoloji Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Kalite Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere ; Üniversitelerin İnşaat, Jeoloji, Maden, Jeofizik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Fransızca dil bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurtdışı projelerinde ve "Kalite" alanında devam etmek isteyen.Kalite Kontrol Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Çevre Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Çevre MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin yurtdışında yapımını üstlendiği ulaştırma projelerinde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin Çevre Mühendisi bölümünden mezun, 0-1 yıl staj / iş tecrübesine sahip, Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Fransızca dil bilgisine sahip, Tercihen İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahip, MS Office programlarına hakim, Öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, analitik düşünme yeteneğine sahip, Kariyerine yurt dışı projelerinde ve "Çevre" alanında devam etmek isteyen,Çevre Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Elektrik MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak, Etiyopya’da yapımını üstlendiğimiz Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere,   Üniversitelerin  Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 7 yıl tecrübeye sahip, MS Office ve Autocad programlarını etkin kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Bina ve İstasyon  elektrik işleri konusunda tecrübeye sahip Metrajını tamamladığı iş kalemlerinin imalatlarının takibini ve raporlamasını yapabilecek,Elektrik Mühendisi aramaktayız. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Environmental Engineering Etiyopya Yapı Merkezi
Senior Environmental EngineeringYapı Merkezi
 Yapı Merkezi Construction is one of the leading construction companies of Turkey and listed at global ENR 250 list every year. We build railway projects in Turkey, North&East Africa and Middle East which project budget is million/billion dollars. Now, we are looking for an Environmental and Social Senior Engineer for Railway Project in Ethiopia with the qualifications below:·Bachelor’s or Master’s degree in Environmental Engineering,· Excellent level in English (speaking, reading and writing),·Minimum five (5) years working experience in a multinational company as an Environmental Engineer or Environmental Specialist,·Experienced in environmental management of construction sites is preferred,·Knowledge of Environmental Legislation,·Knowledge of international funding organizations’ environmental and social standards (such as IFC),·Good knowledge and practical experience in the effective use of ISO 14001,·Good communication and team working, leadership skills, problem solving abilities, negotiation skills,·Excellent analytical thinking skills,·Excellent MS Office skills,·No military obligation for male candidates,·B Class driving license. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölüm Destek Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Bölüm Destek YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere; ofis iş süreçlerinde görev almak üzere aşağıdaki özelliklere sahip “Bölüm Destek Yetkilisi” aranmaktadır. En az Lise mezunu, Engellilik derecesi en az %40 olan, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı, Yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek, MS Office programlarına hakim, Güleryüzlü, diksiyonu düzgün.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Doküman Kontrol Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Doküman Kontrol YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere;  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İyi düzeyde İngilizce bilen, Doküman kontrol konusunda min. 2 yıl tecrübeli, Tercihen daha önce bir doküman kontrol programı kullanmış, MS Office programlarına hakim, Dokümanların incelenmesi, kontrol edilmesi, dosyalanması ve arşivlenmesinden sorumlu olacak, Takım çalışmasına yatkın Etiyopya'da ikamet edebilecekDoküman Kontrol Yetkilisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sağlık Yetkilisi Fas Yapı Merkezi
Sağlık YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat A.Ş.' nin Fas' da yapımını üstlenmiş olduğu projesinde görevlendirilmek üzere; En az Lise veya Meslek Yüksek Okulları'nın ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl deneyime sahip, tercihen şantiye tecrübesi olan, İlk Yardımcı Sertifikası ve Acil Tıbbi Müdahale deneyimi olan, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında ilgili mevzuata hakim, Tercihen Arapça veya Fransızca bilgisi olan, Periyodik muayenelerin takibini ve organize edilmesini sağlayabilecek, Revir ihtiyaçlarının takibini yapabilecek, MS Office programlarına hakim,Sağlık Yetkilisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yapısal Tasarım Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yapısal Tasarım MühendisiYapı Merkezi
GENEL NİTELİKLER Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Betonarme ve çelik yapıların tasarımı konusunda en az 2 yıl tecrübeli, Tasarım ile ilgili koordinasyon, kontrol, sözleşme ve taşeron yönetimi konusunda tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Yapısal analiz programlarını etkin olarak kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışYapısal Tasarım Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Etiyopya Yapıray
İş Sağlığı ve Güvenliği UzmanıYapıray
Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre alanında min. 5 yıl tecrübeli, İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasına sahip (tercihen b Sınıfı), Tercihen Nebosh sertifikasına sahip, Teknik Emniyet, Yangın, Güvenlik, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Denetim, Risk Analizi gibi konularda saha uygulama ve teknik eğitim tecrübesine sahip, Tercihan SAP programını kullanabilen, Sistemli ve disiplinli çalışan, ekip çalışmasını organize edebilen, dinamik, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Ekip çalışmasına uyumlu, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Yurt dışı seyahat engeli olmayanİş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Dokümantasyon Yetkilisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif Dokümantasyon YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Proje Geliştirme ve Teklif Bölümü'nde görevlendirilmek üzere;  Üniversitelerin Meslek Yüksek Okulları veya ilgili fakültelerinden mezun, İhale mevzuatına, ilgili kanun, yönetmelik ve ihale süreçlerine hakim, İhalelerin takip edilerek şartnamelere uygun teklik ve yeterlilik dosyası hazırlanması konusunda en az 2 yıl tecrübeli, MS Office programlarına iyi düzeyde hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Teklif Dokümantasyon Yetkilisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Koordinasyon Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Tasarım Koordinasyon MühendisiYapı Merkezi
 Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında 0 - 2 tecrübeli, Tercihen uluslararası proje ve şantiye tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Tasarım süreçlerini takip edebilecek, Tasarım süreçlerinde Şantiye - Merkez koordinasyonunu sağlayabilecek,Tasarım Koordinasyon Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Maliyet Kontrol Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Maliyet Kontrol MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet kontrol alanında en az 4 yıl tecrübeye sahip, Bütçe hazırlama, kontrolü ve analizi yapabilecek, Birim Fiyat, Adam/Saat Analizi yapabilecek, Gerçekleşen maliyetlerin kontrolünü ve gerekli raporlamaları yapabilecek, Tercihen yol proleri tecrübesi olan, Periyodik bütçe kontrollerini ve revizyonlarını yapabilecek ve sapmaları değerlendirebilecek, Tercihen teklif / ihale bölümlerinde görev almış, MS Office programlarına hakim ve özellikle çok iyi düzeyde Excel kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip Yurtdışı tecrübesi olan,Maliyet Kontrol Mühendisi Aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teklif Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Teklif MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden mezun, İhale şartnamesi, teklif ve sözleşme hazırlama konularında minimum 3 yıl tecrübeye sahip, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Çok iyi derecede Ms Office ve Primavera kullanabilen, Analitik düşünme yetisine sahip, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,Teklif Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Puantör Etiyopya Yapı Merkezi
PuantörYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.' nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi'nde görevlendirilmek üzere,     En az Lise mezunu,    Tercihen yurtdışı şantiye tecrübesi olan,     İnşaat işleri puantajı konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi,     Tercihen iyi derecede Arapça bilen,     SAP ve MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,Puantör aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Quality Control Chief Etiyopya Yapı Merkezi
Quality Control ChiefYapı Merkezi
Yapi Merkezi Insaat ve Sanayi A.Ş. undertook the construction of the railway project in Ethiopia is to be assigned ; Gratuated from engineering departmants, Minimum 7 years experience in quality control of construction works, Preferably  experienced in local/abroad international projects, Capable in quality control implementations and documentation subjects regarding the above mentioned job descriptions, Capable  in internarial technical standards such as; BS,EN,ACI,ACME etc. Knowledge in AutoCAD and MS Office software programmers, Advanced knowledge in written and spoken English, Have  B Type driving license and experinced in driving car, Have moderate management skills.We are looking for "Quality Control Supervisor". 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Teknikeri Etiyopya Yapı Merkezi
Gıda TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;• Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun,• Gıda güvenliği ve Gıda mevzuatına hakim,• Alanında min. 3 yıl tecrübeye sahip,• Şantiyede yemekhane denetim ve kontrollerini yapabilecek,• İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını seven,• MS Ofis programlarına hakim, raporlama yeteneğine sahipGıda Teknikeri aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Lojistik YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya'da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,• Alanında en az 2  yıl tecrübeli,•Tercihen SAP bilen,• Tercihen Afrika ve Körfez Bölgesi proje ve şantiye tecrübesi olan,• Yurtdışında lojistik, gümrük ve ambar yönetimi konularında tecrübe sahibi, mevzuata hakim,• İyi derecede İngilizce bilen,Lojistik Yetkilisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Mühendisi Cezayir Yapı Merkezi
Planlama MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir'de yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         Planlama konusunda 0-2 yıl tecrübeli,·         Tercihen yurtdışında büyük ölçekli proje ve şantiye tecrübesi olan,·         MS Office programlarına çok iyi düzeyde hakim,·         İyi düzeyde Primavera-6 kullanabilen,·         Ofis çalışmasına yatkın, analitik ve hızlı düşünebilen,·         İyi derecede İngilizce ve tercihen Fransızca bilen,Planlama Mühendisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mali İşler Yetkilisi Etiyopya Yapı Merkezi
Mali İşler YetkilisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projelerinde görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Mali İşler alanında en az 3 yıl tecrübeli,·         İnşaat sektörüne ilişkin muhasebe ve finans uygulamalarına hakim ,·         Projenin çalışılan ülke mevzuatlarına göre vergisel muhasebesini yönetebilecek,·         Mali müşavir ile ilişkileri yürütebilecek,·         Tüm kasa/banka işlemlerinin kontrolünü yapabilecek,·         Minimum 1 yıllık yurt dışı inşaat sektörü tecrübesi olan,·         Minimum 1 yıllık IFRS ve vergi deneyimi olan,·         MS Office programlarına hakim ,·         Tercihen SAP kullanabilen,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         Analitik düşünen, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışmasında başarılı,·         Tercihen daha önce Etiyopya’da çalışmışMali İşler Yetkilisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ERP Uygulamaları Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
ERP Uygulamaları UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi Holding A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüs'ünde görevlendirilmek üzere; Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun,  SAP FI, MM, SD, HR modüllerinde en az 2 yıl tecrübeli,  ABAP geliştirme yapabilecek düzeyde bilgili, Business Objects deneyimi olan, Tercihen TRM modülünü bilen, Yurt içi ve yurt dışı projelere destek verebilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, Sigara kullanmayan,ERP Uygulamaları Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Müdürü Etiyopya Yapı Merkezi
Teknik Ofis MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 10 yıllık tecrübeli, Tercihen Demiryolu Projesi tecrübesi olan, Planlama, Hakediş ve Tasarım süreçlerine hakim, MS Office ve Primavera programlarına hakim, Sorumluluğundaki alanlar ile ilgili konulardan Merkez & Şantiye koordinasyonunu yürütebilecek, Çok iyi derecede İngilizce bilen,Teknik Ofis Müdürü aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ofis Müdürü Cezayir Yapı Merkezi
Teknik Ofis MüdürüYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Cezayir’de yapımını üstlenmiş olduğu Tramvay Projesi'nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 10 yıllık tecrübeli, Tercihen tramvay projesinde benzer görevi yürütmüş, İyi derecede Fransızca, tercihen Arapça bilen, AutoCad ve MS Office programlarına hakim, Primavera ve MS Project progralarına hakim,                     Farklı alt gruplar tarafından gerçekleştirilen uygulama projelerinin denetimi ve koordinasyonunu yürütebilecek,  Sentez planlarının organizasyonundan ve karşılaşılabilecek sorunların çözülmesinden sorumlu olacak,                                                   Sistem geçerlilik planının tanımlanması, hazırlanması ve uygulanmasından sorumlu olacak,Teknik Ofis Müdürü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
İşyeri Hekimi Etiyopya Yapı Merkezi
İşyeri HekimiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi  A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği projesinde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun,• Türk Tabipler Birliği veya ÇSGB onaylı 'İşyeri Hekimliği Sertifikası' sahibi,• İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına hakim,• Tercihen inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda İşyeri Hekimliği deneyimi olan,• MS Office uygulamalarına hakim,• İletişim, planlama, organizasyon, analiz ve problem saptama konularında güçlü• Etiyopya’da ikamet edebilecekİşyeri Hekimi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Deputy Business Unit Manager İstanbul(Asya) Freysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
Deputy Business Unit ManagerFreysaş Freyssinet Yapı Sistemleri San. A.Ş.
        We are looking for 'Deputy Department Manager' for our Business Unit in Acıbadem Headquarter with below qualifications ;University degree at Civil EngineeringMin 5 years experience in Construction sector Project ManagementExcellent planning and coordination of site worksStrong oral and written communication skills in EnglishAbility to travel in Turkey and other countries if necessaryGood communication and personal skillsNo military service obligation for male candidatesB class driving licence 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ambar Şefi Afyon Yapıray
Ambar ŞefiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Afyonkarahisar yerleşkemizde görevlendirilmek üzere;·         En az Meslek Yüksek Okulu mezunu,·         Tercihen inşaat sektörü ambar biriminde tecrübe sahibi,·         Yoğun ve dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,·         İrsaliye, stok takibi ve fatura konularına hakim,·         Analitik düşünme yeteneğine sahip, sorumluluk sahibi ve çözüm odaklı,·         Ayrıntılara önem veren, dikkatli ve kavrama yeteneği yüksek,·         MS Office programlarına hakim,·         Ambar programı kullanmış, tercihen SAP (ERP) programına hakim,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,·         Seyahat engeli olmayan,Ambar Şefi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ambar Sorumlusu Etiyopya Yapıray
Ambar SorumlusuYapıray
Ambar SorumlusuYapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         SAP (ERP) programını kullanabilen,·         Tercihen 2-3 yıl yurtdışı projelerde görev almış,·         Stok ve ambar yönetimi konularında tecrübeli,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,·         Takım çalışmasına yatkın,Ambar Sorumlusu aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Mühendisi Etiyopya Yapıray
Makine MühendisiYapıray
Yapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun,·         Alanında  en az 5 yıl tecrübeli,·         SAP (MM) modülü bilgisi olan,·         Makine bakım onarım ve işletme konusunda tecrübe sahibi,·         Raporlama tecrübesi olan,·         İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Ms Office programlarına hakim,·         İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, detaylara önem veren,·         Tercihen yurtdışı iş deneyimi olan,Makine Mühendisi aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ön Muhasebe Sorumlusu Etiyopya Yapıray
Ön Muhasebe SorumlusuYapıray
Yapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin Etiyopya’ da yapımını üstlendiği demiryolu projesinde görevlendirilmek üzere,·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Ön Muhasebe alanında en az 3 yıl deneyimli,·         Genel muhasebe bilgisi olan,·         Logo Muhasebe programını çok iyi derecede kullanabilen,·         Tercihen SAP (FI) modülünü kullanmış, ·         MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,·         İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,·         Dikkatli, düzenli ve ekip çalışmasına yatkın,·         Ekip çalışmasına uyumlu,·         Tercihen inşaat sektör tecrübesi olan,Ön Muhasebe Sorumlusu aranmaktadır.Bu ilan İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi' nin 20.05.2016 tarih 81022 otomatik sayılı izni ile verilmiştir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Finansmanı ve Yatırımlar Uzmanı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Proje Finansmanı ve Yatırımlar UzmanıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş ‘nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsünde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliğinden mezun MBA programını tamamlamış veya İşletme, Ekonomi lisans bölümlerinden mezun, En az 2 yıl  Uluslararası Proje Geliştirme, Finansman alanında ve/veya Banka tecrübesi olan, Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Ms Office uygulamalarına hakim, özellikle Çok İyi düzeyde Excel kullanabilen, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerileri güçlü, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için minimum 2 yıl askerlikle ilişkisi bulunmayan,Proje Finansmanı ve Yatırımlar Uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Harita Mühendisi Etiyopya Yapı Merkezi
Uzman Harita MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünden mezun, Demiryolu ve Karayolu konusunda en az 3 yıllık tecrübeye sahip veya 1 proje bitirmiş, Yurtdışı projelerinde daha önce görev almış, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Koordinasyon ve iletişim becerilerine sahip, Autocad, Netcad ve MS Office programlarına hakim, Çalışkan, aldığı sorumluluğu yerine getirebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyumlu, İyi derecede İngilizce bilen Uzman Harita Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Makine MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca’daki Merkez Kampusu’nde  görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında  enaz 5 yıl tecrübeli, Mekanik tesisat konusunda tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilen Ms Office programlarına hakim, Seyahat engeli bulunmayan,Uzman Makine Mühendisi aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Yapıray
Uzman Makine MühendisiYapıray
1998’den bu yana YAPI MERKEZİ çatısı altında faaliyet gösteren YAPIRAY,  raylı sistemlerde , anahtar teslim raylı sistem projeleri yapan ve mevcut raylı sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştiren, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapan ve travers üretimi yapan  raylı sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir. Yapıray Merkez Ofis Makine İşletme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında  en az 5 yıl tecrübeli, SAP(ERP) bilgisi olan, Makine işletme ve organizasyonunda  tecrübe sahibi, Raporlama tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Ms Office programlarına hakim, İletişimi güçlü, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı, Detaylara önem veren,Uzman Makine Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Dizayn Mühendisi Ankara Yapı Merkezi
Dizayn MühendisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Ankara Ofisi’nde görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin Elektrik-Elektrik/Elektronik Mühendisi Bölümlerinde Mezun, Tercihen Demiryolları/ Raylı Sistem benzer pozisyonda en az 3 yıllık deneyime sahip, MS Office ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilen, Arşiv yönetimi, proje tanzimi ve dokumantasyon konularina hakim, İletişim becerisi gelişmiş, ekip içinde uyumlu çalışabilen, Planlama, organize etme ve zamanı etkin kullanma yetkinliklerinde başarılı, Analitik düşünebilen, çözüm ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden / edebilecek, İngilizce bilen, Seyahat engeli bulunmayan,Dizayn Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Yurtdışı Personel İşleri GörevlisiYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere Yurtdışı Personel İşleri Görevlisi aranmaktadır. En az Lise mezunu, Alanında 0-2 yıl tecrübesi olan, Bilgisayar ve MS Office programlarını iyi derecede kullanılabilen, İnsan ilişkileri iyi, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış, Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, engellilik derecesi %40 ve üzeri olan. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Software Verification & Validation Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Software Verification & Validation EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member at our İstanbul-Maslak Office.  Analytical thinking ability and good observation skills, Excellent understanding of the software development lifecycle, analysis and test methodologies, analysis and test tools, Understand the related European Norms especially EN 50126, EN 50128 and EN 50129, Bachelor’s degree in Computer Engineering, Mathematical Engineering or another related field, 2-3 years of experience in a similar environment is preferable, Experience on Railway Signalling Systems is preferable, Very good written and verbal communication skills in English, Completed military service for male candidates is an advantage, Strong written communication and documentation skills, Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
System Integration Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
System Integration EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member at our İstanbul-Maslak Office.The position requires to take a product or product feature that YM IDIS will provide to a single customer or a few customers on a custom basis - and turn it into a standard, fully tested, packaged, supported and marketed product.   Bachelor (Honors) degree in department of Electrical Engineering, Control/Automation Engineering, Electrical and Electronics Engineering or in a similar environment is preferable, 2-3 Years of work experience in a similar role, Railway systems or system integration knowledge will be considered as an asset, Low-voltage electric system design knowledge, Logic programming / Logic electric circuit development experience, Fluent in written and spoken English, Advance user of MS Office Tools, Strong communication and documentation skills, Network design knowledge is an advantage, Readiness for shorter periods of travel Turkey and abroad, B-Class clean driving license, Team player, initiative taker.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Teknik Ofis Mimarı İstanbul(Asya) Yapı Merkezi
Uzman Teknik Ofis MimarıYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'nin Çamlıca'daki Merkez Kampüsü'nde görevlendirilmek üzere Uzman Teknik Ofis Mimarı aranmaktadır. Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, Alanında, en az 5 yıl tecrübeli, MS Office, Photoshop, AutoCad ve tercihen Revit programlarını iyi derecede kullanılabilen, Rapor ve sunum hazırlayabilen, 3 boyutlu çizim yapabilen, Sözleşme Yönetimi bilgisi olan, Seyahat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Telecommunication Engineer İstanbul(Avr.) Yapı Merkezi
Telecommunication EngineerYapı Merkezi
Yapı Merkezi IDIS (Monitoring Control & Communication Systems) Inc.We are looking for a team member as"Telecommunication Engineer " at our İstanbul-Maslak Office.  Bachelor degree in Telecommunications, Electronics or Electrical Engineering Minimum 3 years of experience as a Telecommunication Engineer preferably in railway industry Communication Systems(Transmission, Radio, Telephone) and Security Systems(CCTV, Public Address System, Fire Detection System, Access Control System) knowledge is required, knowledge of Railway Signalling is Systems(ERTMS) is an advantage Fluent in written and spoken technical English(TOEFL or IELTS certification or graduation from a University where the medium of instruction is English)) Advance user of MS Office Tools Network design knowledge is an advantage Team player, result oriented, flexible, good interpersonal skills No military obligation for male candidates No restrictions to travel/work within or out of country  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Teknikeri Etiyopya Yapı Merkezi
Gıda TeknikeriYapı Merkezi
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin Etiyopya’da yapımını üstlendiği Demiryolu Projesi’nde görevlendirilmek üzere;• Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun,• Gıda güvenliği ve Gıda mevzuatına hakim,• Alanında min. 3 yıl tecrübeye sahip,• Şantiyede yemekhane denetim ve kontrollerini yapabilecek,• İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını seven,• MS Ofis programlarına hakim, raporlama yeteneğine sahipGıda Teknikeri aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı