Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri



Şirket Kuruluş Yılı: 1973


www.yunsa.com

1973 yılında kurulan Yünsa, satış ve pazarlama organizasyonu, üretimde sunduğu esneklikler, maliyet yapısı, vizyonu ve tecrübesiyle dünyada yünlü kumaş üretiminde ilk beş büyük kuruluş arasında yer almaktadır. Yünsa ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi ve ihracatçısı konumundadır.
Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa’nın İngiltere ve Almanya’da satış ofisleri; yaklaşık 20 ülkede ise acentaları mevcuttur. Ayrıca Yünsa’nın İtalya’nın Biella şehrinde ve Türkiye’de Çerkezköy’de tasarım ofisleri bulunmaktadır.
Yünsa ürettiği kumaşın girdisini oluşturan yıllık 4.500 ton kamgarn iplik kapasitesinin yanında, 14.500 km kumaş dokuma kapasitesine sahiptir. Dokunan kumaşların büyük bir bölümü %100 yünlü kumaşlardan oluşmakta, bunların yanı sıra yün ile kaşmir, ipek, kaşmir-ipek, likra, polyester,  viskon, kumaşlar da üretilmektedir.
ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 Kalite Sistem Standardı altında üretilen Yünsa ürünlerinin Alman Hohenstein Enstitüsü tarafından Eko-Tex 100 ile çevre ve insan sağlığına zararlı olmadığı belgelenmiştir. Yünsa ayrıca Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs labaratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI
 
Şirketimizin sürdürülebilir başarısındaki en önemli değerin çalışanlarımız olduğu bilinciyle, organizasyonumuzun mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik çözüm ve uygulamalarla katılımcı, paylaşımcı, girişimci, farklılığa ve yaratıcılığa değer veren bir kültürün oluşturulması ve yaygınlaştırılması temel hedefimizdir.
 
İlkelerimiz;
 
Etik değerlerin yaşatıldığı, karşılıklı güvenin sağlandığı, sorumlulukların sahiplenildiği, başarıların takdir edildiği, çeşitliliğe ve farklılığa saygı duyulan, görüş ve beklentilerin dikkate alındığı, iş ve özel yaşam dengesinin gözetildiği, yasal gerekliliklerin ötesinde, politika ve uygulamalar yürütülen bir çalışma ortamı sağlamaktır.
 
Bu ilkeler doğrultusunda;
 
Gelişim potansiyeli yüksek,  değişimlere pozitif katkıda bulunan kişileri şirkete kazandırmayı,
Sürekli gelişim fırsatı yaratmayı,
Şirket hedeflerinin gerçekleştirilmesi için bireysel performansı destekleyen süreçleri yönetmeyi,
Yenilikçi ve girişimci çalışanları desteklemeyi,
Katkı ve başarıları takdir etmeyi ve ödüllendirmeyi,
Tüm paydaşlarımız ile sağlam temelli ilişki yönetmeyi,
Sürekli iyileştirmeyi ve gelişimi destekleyen bir kurum kültürü olmayı,
Sistemleri, süreçleri ve iletişim kanallarını gözden geçirerek ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden yapılandırmayı, taahhüt ederiz.  
 
Çalışanlarımızdan temel beklentimiz, katılımcı, paylaşımcı, girişimci bir kültürle Yünsa’nın sürdürülebilir büyüme hedeflerine yönelik alanlarda farklılığa ve yaratıcılığa her zaman liderlik ederek Şirket iş sonuçlarımıza katma değer yaratmalarıdır.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil

Firma web sitesi: www.yunsa.com



Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 150-199

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İhracat Operasyon Uzmanı Tekirdağ Yünsa
İhracat Operasyon UzmanıYünsa
Üniversitelerin Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerinden mezun olmak İthalat ve ihracat işlemleri konusunda en az 2 yıllık deneyime sahip olmak Dış ticaret süreçleri, lojistik, vergi ve gümrükleme konularında bilgiye sahip olmakİyi derecede İngilizce bilmek MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilmek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Merchandiser İstanbul(Avr.) Yünsa
MerchandiserYünsa
Üniversitelerin lisans eğitimi veren bölümlerinden mezun olmakÇok iyi derecede İngilizce bilmekMS Office programlarını etkin olarak kullanabilmekYurtiçi ve yurtdışı seyahat edebilir olmakErkek takım elbise konfeksiyon ve satış&pazarlama süreçlerinde deneyime sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Geliştirme ve Tasarım Uzmanı Tekirdağ Yünsa
Ürün Geliştirme ve Tasarım UzmanıYünsa
Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi Dokuma / Tekstil Tasarım bölümlerinden mezun olmakİyi derecede İngilizce bilmek MS Office programlarını etkin olarak kullanabilmek Çerkezköy'de ikamet edebilir olmak Tercihen 2 yıl dokuma kumaş ürün geliştirme ve tasarım konusunda deneyim sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Konstrüktörü Tekirdağ Yünsa
Makine KonstrüktörüYünsa
Meslek Lisesi Makine Bölümü mezunu ya da MYO Makine, Resim Konstrüksiyon, Makine Ressamlığı, Teknik Ressamlık vb bölümlerden mezun olmakÜretim yapılan firmalarda konusunda en az 3 yıl tecrübeli olmak İyi derecede Autocad ve Solidworks kullanabilmek Tercihen TPM faaliyetlerinde aktif görev almış olmak Tercihen mekanizma bilgisi ve hesaplamalarına hakim olmak Tercihen tesisat konusunda bilgi sahibi olmak Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak Çerkezköy' de ikamet etmek / edebilir olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Bakım Elemanı Tekirdağ Yünsa
Makine Bakım ElemanıYünsa
MYO veya Meslek Lisesi Makine Bakım, Makine, Metal İşleri  bölümlerinden mezun  olmak Makine bakım ve onarım konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi olmakVardiyalı çalışabilir olmak Çerkezköy, Kapaklı ve civarında ikamet ediyor olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Uzmanı İstanbul(Avr.) Yünsa
Satış UzmanıYünsa
Üniversitelerin lisans eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak İyi derecede İngilizce bilmek  MS Office programlarını etkin olarak kullanabilmek Dokuma kumaş yurtiçi ve yurtdışı satış süreçlerinde deneyim sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Yünsa
Genel BaşvuruYünsa
1973 yılında kurulan Yünsa, satış ve pazarlama organizasyonu, üretimde sunduğu esneklikler, maliyet yapısı, vizyonu ve tecrübesiyle dünyada yünlü kumaş üretiminde ilk beş büyük kuruluş arasında yer almaktadır. Yünsa ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi ve ihracatçısı konumundadır.Sizde Yünsa ailesine katılmak istiyorsanız ve ilgilerinize yönelik yayınlanmış bir ilanımız yoksa, çalışmak istediğiniz bölüm / alan / pozisyon / lokasyonu belirten bir önyazı ile bu ilana başvurabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklanacak olup uygun pozisyonlar oluşması durumunda değerlendirmeye alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı