ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.zf.com

ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.

Güvenli ve Dinamik Sürüş…

 ZF Lemförder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılında Tirsan (Tiryakiler) Grubu ile faaliyetlerine başlamış ve  ortaklığın 2002 yılında sona ermesinden sonra 2003 yılından itibaren % 100 Alman sermayeli ZF Lemförder ticari unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Merkezi Almanya’da bulunan ZF, dünyanın en büyük 15 otomotiv yan sanayisi arasında olup, yaklaşık 55.000  çalışanı ile dünya üzerinde 26 ülkede hizmet vermektedir.

 ZF binek otomobiller ve ticari araçlar için aktarma organları, yönlendirme sistemleri, akslar,  şasi sistem ve parçaları üretmekte ve geliştirmektedir. ZF aynı zamanda inşaat ve iş makinaları, hava ve deniz araçları ve endüstriyel sistemler alanında da dünya çapında üretim yapmaktadır.

 ZF Friedrichschafen AG Grubunun bir üyesi olan ZF Lemförder, otomotiv şasi sistemleri ve aktarma organları teknolojileri alanındaki tedarikçiler arasında  dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir. ZF’in şasi teknolojileri uzantısı olan ZF Lemförder’in toplam çalışan sayısı ise 6.000’den fazladır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Çiğli A.O.S.B. de 8.000 m2 si üretim alanı olmak üzere toplam 15.000 m2 lik alanda faaliyet göstermektedir. Yoğun olarak, talaşlı imalat ve montaj proseslerine sahip olan şirketin ürün listesinde ticari araç için rot kolu, çeki kolu ve V-çeki kolları, binek araçlar içinse çeşitli rotil ve rot başları bulunmaktadır. Ayrıca şirket, Avrupa yedek parça pazarı için ürün tasarımı ve tasarım doğrulaması yapmakta ve Almanya’daki merkez ürün geliştirme departmanı içinde “Sonlu Elemanlar Analizi” konusunda yurtdışına ve yurt içine mühendislik hizmeti satmaktadır. 

 Toplam kalite yönetimi ve 2004 yılı başından itibaren EFQM modeline uygun öz değerlendirme çalışmalarına devam eden şirket, ISO/TS 16949, ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikaları ile ürün kalitesini ve paydaşların memnuniyetini sürekli yükseltmeyi amaç edinmektedir. 2002 yılından beri yürüttüğü kalite çalışmaları neticesinde, Ford firmasının belirli kalite sistemi şartlarını sağlayan seçkin yan sanayilerine verdiği, “ FORD Q1 Kalite Sistemi” Sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Fabrikası ile Türkiye’deki ana sanayiler başta olmak üzere Avrupa ve diğer bölgelerdeki müşterilerin ZF LM ürün portföyündeki ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle yüksek kalite ve son teknolojiyi takip ederek müşteri tatmini odaklı gelişme yönünde üretimini sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak ana sanayi ile çalışan şirketin  başlıca müşterileri arasında Renault, Ford, Tofaş, MAN, MBT, BMC, Temsa, Iveco gibi dünyaya araç ihraç eden firmalar bulunmaktadır.

 ZF Lemförder Türkiye, 2007 yılı içerisinde Magnetti Marelli, Jtekt ve Iveco gibi dünya firmalarını da müşteri portföyüne katarak büyümüştür. Özellikle; ağır vasıta araçlarına parça üretiminde önemli bir merkez olma yolunda ilerleyen şirket, Avrupa yedek parça pazarına yönelik tasarım ve üretim projelerini de sürdürmektedir.

Şasi parçaları güvenlik, konfor ve araç dinamiği açısından büyük önem taşıdığı için hiç bir şey şansa bırakılamaz.Ürünlerimiz müşteri gereksinimleri ile uyumlu, tavizsiz üretilmekte ve geliştirilmektedir. Bu milyonlarca insanın güvenli sürüşünü sağlamak için yaptığımız katkının bir göstergesidir. Hergün… Dünya çapında …
ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Operatörü İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Kalite OperatörüZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv yan sanayinin öncülerinden, ön emniyet sistemleri üreten % 100 Alman sermayeli şirketimizin Kalite Departmanı’nda çalışmak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip“Kalite Operatörü” aramaktayız.  En az Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, İlgili bölümde minimum 2 yıl tecrübe sahibi, Standart ölçüm ekipmanlarını (mikrometre, kumpas, sertlik (HB, HV, HRC), profil projeksiyon vb..) kullanabilen,Teknik resim okuma ve anlama konusunda deneyim sahibi, Tercihen üç boyutlu ölçüm cihazı (CMM) kullanabilen, Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Askerliğini yapmış erkek adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Forklift OperatörüZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Genel nitelikler:Otomotiv yan sanayisinin öncülerinden Çiğli AOSB’de kurulu olan % 100 Alman Sermayeli “ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş”de vardiyalı sistemde çalışmak üzere“Forklift Operatörü”olarak çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları aranmaktadır. Aranılan Nitelikler:Forklift belgesi ve ehliyeti olan, Aktif olarak forklift kullanan, Konusunda en az 2-3 yıl tecrübeli, Lise mezunu , Hızlı ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Çiğli-Bornova-Bayraklı-Çamdibi-Yeşilova-Karşıyaka ilçelerinde ikamet eden. (ÖzellikleBayraklı ilçesinde oturanlar tercih nedenidir.)Askerliğini yapmış, Bay personel.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
R&D Process Engineer/Designer İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
R&D Process Engineer/DesignerZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Within the R&D Processes & Quality / PLM / CAD organization we are looking for R&D Process Engineer/Designer at our site in İzmir. Required Competencies:  ·         Mechanical Engineering Graduated or experienced designer graduated from related universities.·         Practical application experience in the usage of CAD software CATIA(min. 3 years)·         Experience in the usage of PDM/PLM System like Agile-PLM/axalant, ENOVIA or similar PDM Systems (min. 3 years)·         Experience in the R&D processes, automotive industry is preferred. (min. 3 years)·         Very good communication and cooperation skills within global ZF organization.·         Good Knowledge of English (spoken and written)·         No restriction for travelling abroad.·         No military service obligation.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Bakım MühendisiZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Dünyanın birçok ülkesinde,  kara, hava ve deniz araçları üretiminin yan sanayilerinde faaliyet gösteren Alman sermayeli  ZF grubu bünyesindeki, İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayinde bulunan ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş. isimli şirketimizde yetiştirilmek üzere; Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun veya Makine Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencisi.İyi derecede İngilizce, tercihen 2. dil olarak iyi derecede Almanca bilen,Hidrolik, pnömatik, mekanik, elektrik ve otomasyon alanlarına ilgi duyanTPM uygulamaları konusunda bilgi sahibi
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı