ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.zf.com

ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.

Güvenli ve Dinamik Sürüş…

 ZF Lemförder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılında Tirsan (Tiryakiler) Grubu ile faaliyetlerine başlamış ve  ortaklığın 2002 yılında sona ermesinden sonra 2003 yılından itibaren % 100 Alman sermayeli ZF Lemförder ticari unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Merkezi Almanya’da bulunan ZF, dünyanın en büyük 15 otomotiv yan sanayisi arasında olup, yaklaşık 55.000  çalışanı ile dünya üzerinde 26 ülkede hizmet vermektedir.

 ZF binek otomobiller ve ticari araçlar için aktarma organları, yönlendirme sistemleri, akslar,  şasi sistem ve parçaları üretmekte ve geliştirmektedir. ZF aynı zamanda inşaat ve iş makinaları, hava ve deniz araçları ve endüstriyel sistemler alanında da dünya çapında üretim yapmaktadır.

 ZF Friedrichschafen AG Grubunun bir üyesi olan ZF Lemförder, otomotiv şasi sistemleri ve aktarma organları teknolojileri alanındaki tedarikçiler arasında  dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir. ZF’in şasi teknolojileri uzantısı olan ZF Lemförder’in toplam çalışan sayısı ise 6.000’den fazladır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Çiğli A.O.S.B. de 8.000 m2 si üretim alanı olmak üzere toplam 15.000 m2 lik alanda faaliyet göstermektedir. Yoğun olarak, talaşlı imalat ve montaj proseslerine sahip olan şirketin ürün listesinde ticari araç için rot kolu, çeki kolu ve V-çeki kolları, binek araçlar içinse çeşitli rotil ve rot başları bulunmaktadır. Ayrıca şirket, Avrupa yedek parça pazarı için ürün tasarımı ve tasarım doğrulaması yapmakta ve Almanya’daki merkez ürün geliştirme departmanı içinde “Sonlu Elemanlar Analizi” konusunda yurtdışına ve yurt içine mühendislik hizmeti satmaktadır. 

 Toplam kalite yönetimi ve 2004 yılı başından itibaren EFQM modeline uygun öz değerlendirme çalışmalarına devam eden şirket, ISO/TS 16949, ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikaları ile ürün kalitesini ve paydaşların memnuniyetini sürekli yükseltmeyi amaç edinmektedir. 2002 yılından beri yürüttüğü kalite çalışmaları neticesinde, Ford firmasının belirli kalite sistemi şartlarını sağlayan seçkin yan sanayilerine verdiği, “ FORD Q1 Kalite Sistemi” Sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Fabrikası ile Türkiye’deki ana sanayiler başta olmak üzere Avrupa ve diğer bölgelerdeki müşterilerin ZF LM ürün portföyündeki ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle yüksek kalite ve son teknolojiyi takip ederek müşteri tatmini odaklı gelişme yönünde üretimini sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak ana sanayi ile çalışan şirketin  başlıca müşterileri arasında Renault, Ford, Tofaş, MAN, MBT, BMC, Temsa, Iveco gibi dünyaya araç ihraç eden firmalar bulunmaktadır.

 ZF Lemförder Türkiye, 2007 yılı içerisinde Magnetti Marelli, Jtekt ve Iveco gibi dünya firmalarını da müşteri portföyüne katarak büyümüştür. Özellikle; ağır vasıta araçlarına parça üretiminde önemli bir merkez olma yolunda ilerleyen şirket, Avrupa yedek parça pazarına yönelik tasarım ve üretim projelerini de sürdürmektedir.

Şasi parçaları güvenlik, konfor ve araç dinamiği açısından büyük önem taşıdığı için hiç bir şey şansa bırakılamaz.Ürünlerimiz müşteri gereksinimleri ile uyumlu, tavizsiz üretilmekte ve geliştirilmektedir. Bu milyonlarca insanın güvenli sürüşünü sağlamak için yaptığımız katkının bir göstergesidir. Hergün… Dünya çapında …
ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Mühendisi İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Kalite MühendisiZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Alman sermayeli  ZF grubu bünyesindeki, İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayinde bulunan ve otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren şirketimizde,
Kalite Müdürlüğü bünyesinde, aşağıda yer alan temel sorumlulukları yerine getirmek üzere,  KALİTE MÜHENDİSİ aramaktayız.
 
Temel Sorumluluklar
 
Proje aşamasında, yan sanayinin geliştirilmesi, parçalarının ve prosesinin onaylanması,
Seri üretimde, yan sanayiden gelen parçaların kontrol edilmesi,
Yan sanayi ile ilgili çıkabilecek problemlere en kısa sürede müdahale edilmesi ve iyileştirme programlarının uygulayıp denetlenmesi;
Yan sanayiye gerekli ziyaret ve denetimlerin gerçekleştirilmesi,  
Aranan Nitelikler
 
Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun olmak (Tercihen Metalurji, Endüstri ya da Makine Mühendisliği),
Konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak, tercihen takım yönetimi konusunda deneyim sahibi olmak,
Kalite sistem dokümantasyon ve süreç takibini yapmak,  
Akıcı düzeyde İngilizce iletişim kurabilmek,  
İletişim ve ikna becerilerine sahip olmak,
ISO TS 16949 KYS konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,
APQP, FMEA, MSA, SPC bilgi ve uygulama tecrübesine sahip olmak,
Tercihen iç ve dış denetim yetkisine ve ilgili sertifikalara sahip olmak,
Teknik resim okuyabilmek,
MS Office uygulamalarına hakim olmak, tercihen SAP tecrübesine sahip olmak,
Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmamak,
Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Montaj Operatörü İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Montaj OperatörüZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv yan sanayisinin öncülerinden Çiğli AOSB’de kurulu olan % 100 Alman Sermayeli “ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş”de vardiyalı sistemde çalışmak üzere “MONTAJ Operatörü” olarak çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları aranmaktadır.
Aranılan Nitelikler
Endüstri Meslek Lisesi,Mesleki Eğitim Merkezi yada Meslek Yüksek Okulu Mezunu,
Tercihen Torna Tesviye, Makine, Metal İşleri bölümlerinden mezun,
Metal sektöründe benzer pozisyonlarda minimum 1 yıl tecrübeli,
Kumpas, mikrometre, pasimetre gibi ilgili ölçüm ekipmanlarını kullanabilen,
Teknik resim okuma becerisine sahip,
Çiğli - Karşıyaka - Buca - Bornova ve Bayraklı da ikamet eden
Vardiyalı sistemde çalışabilecek,
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Öğrenci)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Elektrik Bakım Elemanı İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Elektrik Bakım ElemanıZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv yan sanayisinin öncülerinden Çiğli AOSB’de kurulu olan % 100 Alman Sermayeli “ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş”de vardiyalı sistemde çalışmak üzere “Elektrik Bakım Operatörü” olarak çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme