ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.zf.com

ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.

Güvenli ve Dinamik Sürüş…

 ZF Lemförder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılında Tirsan (Tiryakiler) Grubu ile faaliyetlerine başlamış ve  ortaklığın 2002 yılında sona ermesinden sonra 2003 yılından itibaren % 100 Alman sermayeli ZF Lemförder ticari unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Merkezi Almanya’da bulunan ZF, dünyanın en büyük 15 otomotiv yan sanayisi arasında olup, yaklaşık 55.000  çalışanı ile dünya üzerinde 26 ülkede hizmet vermektedir.

 ZF binek otomobiller ve ticari araçlar için aktarma organları, yönlendirme sistemleri, akslar,  şasi sistem ve parçaları üretmekte ve geliştirmektedir. ZF aynı zamanda inşaat ve iş makinaları, hava ve deniz araçları ve endüstriyel sistemler alanında da dünya çapında üretim yapmaktadır.

 ZF Friedrichschafen AG Grubunun bir üyesi olan ZF Lemförder, otomotiv şasi sistemleri ve aktarma organları teknolojileri alanındaki tedarikçiler arasında  dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir. ZF’in şasi teknolojileri uzantısı olan ZF Lemförder’in toplam çalışan sayısı ise 6.000’den fazladır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Çiğli A.O.S.B. de 8.000 m2 si üretim alanı olmak üzere toplam 15.000 m2 lik alanda faaliyet göstermektedir. Yoğun olarak, talaşlı imalat ve montaj proseslerine sahip olan şirketin ürün listesinde ticari araç için rot kolu, çeki kolu ve V-çeki kolları, binek araçlar içinse çeşitli rotil ve rot başları bulunmaktadır. Ayrıca şirket, Avrupa yedek parça pazarı için ürün tasarımı ve tasarım doğrulaması yapmakta ve Almanya’daki merkez ürün geliştirme departmanı içinde “Sonlu Elemanlar Analizi” konusunda yurtdışına ve yurt içine mühendislik hizmeti satmaktadır. 

 Toplam kalite yönetimi ve 2004 yılı başından itibaren EFQM modeline uygun öz değerlendirme çalışmalarına devam eden şirket, ISO/TS 16949, ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikaları ile ürün kalitesini ve paydaşların memnuniyetini sürekli yükseltmeyi amaç edinmektedir. 2002 yılından beri yürüttüğü kalite çalışmaları neticesinde, Ford firmasının belirli kalite sistemi şartlarını sağlayan seçkin yan sanayilerine verdiği, “ FORD Q1 Kalite Sistemi” Sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Fabrikası ile Türkiye’deki ana sanayiler başta olmak üzere Avrupa ve diğer bölgelerdeki müşterilerin ZF LM ürün portföyündeki ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle yüksek kalite ve son teknolojiyi takip ederek müşteri tatmini odaklı gelişme yönünde üretimini sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak ana sanayi ile çalışan şirketin  başlıca müşterileri arasında Renault, Ford, Tofaş, MAN, MBT, BMC, Temsa, Iveco gibi dünyaya araç ihraç eden firmalar bulunmaktadır.

 ZF Lemförder Türkiye, 2007 yılı içerisinde Magnetti Marelli, Jtekt ve Iveco gibi dünya firmalarını da müşteri portföyüne katarak büyümüştür. Özellikle; ağır vasıta araçlarına parça üretiminde önemli bir merkez olma yolunda ilerleyen şirket, Avrupa yedek parça pazarına yönelik tasarım ve üretim projelerini de sürdürmektedir.

Şasi parçaları güvenlik, konfor ve araç dinamiği açısından büyük önem taşıdığı için hiç bir şey şansa bırakılamaz.Ürünlerimiz müşteri gereksinimleri ile uyumlu, tavizsiz üretilmekte ve geliştirilmektedir. Bu milyonlarca insanın güvenli sürüşünü sağlamak için yaptığımız katkının bir göstergesidir. Hergün… Dünya çapında …
ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Aftermarket Product Development Engineer İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Aftermarket Product Development EngineerZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
For our location in Izmir, Turkey in the Aftermarket R&D Team are offering a job opportunity as “Aftermarket Product Development Engineer” Responsibilities: Work and cooperate with an international project team and other R&D and testing locations of ZF worldwide. Develop a wide range of chassis components; suspension ball joints, tie rods, stabilizer links, control arms. Preparation/organization of detailed design studies, product specifications/drawings, simulation and calculation. Project Management with the customer specific APQP needs. Create test specifications.Requirements: University degree in Mechanical Engineering or other relevant engineering disciplines. At least two years of 3D design experience with CATIA V5. At least one year experience, preferably experience with designing chassis components in automotive industry. Basic knowledge of design requirements for products made of steel, aluminum and rubber materials. Basic knowledge of manufacturing and assembling technologies. Technical background with a strong understanding of mechanical or automotive engineering. Preferably, knowledge in steering, braking, chassis or engine system in automotive industry or other relevant mechanical and hydraulic applications. Well structured, organized, efficient and accurate working method. Adaptive to efficient teamwork. Fluency in English (written & spoken) & German is a plus. No restriction for travelling & living abroad. No restriction for military service.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Satınalmacısı İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Proje SatınalmacısıZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
QUALIFICATIONS Program Purchasing Buyer  We are looking for a Program Purchasing Buyer who will realize the purchasing activities for the project and serial parts for ZF Izmir Plant.The area of responsibility :  Manage purchasing activities for new passenger car project parts, Perform price, term and conditions negotiations with supplier, Placing tool and first delivery orders to suppliers, Improve supplier performances, Search new potential suppliers, Complete benchmark and cost analysis, Support cost reduction activities.We expect below competences from the candidates :  Bachelor degree in Mechanical, Industrial or Metallurgy Engineering (or equivalent), Minimum 2 years experience in a purchasing and logistics related background in automotive sector, Excellent verbal and written communication skills in English, knowledge of German langue is a preference, Proficient computer skills with experience in Microsoft Office. Preferably experience with SAP, Enough knowledge about technical drawings, Strong skills for project management and pursuance, Able to work in a global business environment, Advanced negotiation skills, a good team player, For male candidates, no military obligation, Willingness to travel frequently, Good intercultural understanding, Strong analytical skills, Results-oriented.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Forklift OperatörüZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Genel nitelikler:Otomotiv yan sanayisinin öncülerinden Çiğli AOSB’de kurulu olan % 100 Alman Sermayeli “ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş”de vardiyalı sistemde çalışmak üzere “Forklift Operatörü” olarak çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları aranmaktadır. Aranılan Nitelikler: Forklift belgesi ve ehliyeti olan, Aktif olarak forklift kullanan, Konusunda en az 2-3 yıl tecrübeli, Lise mezunu , Hızlı ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Çiğli-Bornova-Bayraklı-Çamdibi-Yeşilova-Karşıyaka ilçelerinde ikamet eden. (Özellikle Bayraklı ilçesinde oturanlar tercih nedenidir.) Askerliğini yapmış, Bay personel.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı