EMAŞ PLASTİK 

Şirket Bilgileri

 

EMAŞ PLASTİK

1984 yılından beri faaliyette olan EMAŞ PLASTİK SANAYİ A:Ş ve 2001 yılında faaliyete geçen POLİMER SERVİS DIŞ TİCARET VE LTD ŞTİ. (POLİVİS) mühendislik plastikleri ve poliolefin kompoundlarının Türkiye’ deki en büyük üreticilerinden birisidir.

Bursa Serbest Bölgede (Gemlik) bulunan POLİVİS bünyesinde son teknolojiye uyumlu, yüksek kapasiteli üretim hatları ile polyolefin alaşımlarının üretimi yapılmakta olup, halen beyaz eşya, otomotiv ve elektrik sektörlerinde orijinal parça üreticilerine hammadde tedariki yapmaktadır. Dolayısıyla, Türkiye’ deki üretici ihracatçılar Serbest Bölge imkanlarından yararlanabilmektedir.

Emaş ve Polivis; poliamidler için EMLON ve NYLEM, polypropilenler için EMOPLEN tescilli markaları adı altında ve rekabetçi ürün fiyatları ile piyasaya ürün sunmaktadır. Ayrıca tescilli markalarımızla CARBEM® (PC), TERPOL® (ABS), EMPOL® (PS), NYBLEND® (PA+ABS), EMPBT® (PBT) ve  ESAN® (SAN) kompaundları da üretilmektedir.

İstanbul ve Bursa satış organizasyonundaki çalışanlarımız, Avrupa ve Orta Doğu’daki yerel temsilcilerimiz, 1000 potansiyel ve 400 aktif müşteri ile sürekli temas sağlayarak, üretimlerimizin en kısa sürede kendilerine ulaşmasını temin etmektedirler.

 

DÜN – BUGÜN

1984 yılından beri faaliyette olan EMAŞ PLASTİK SANAYİ A:Ş ve 2001 yılında faaliyete geçen POLİMER SERVİS DIŞ TİCARET VE LTD ŞTİ. (POLİVİS) mühendislik plastikleri ve poliolefin kompoundlarının Türkiye’ deki en büyük üreticilerinden birisidir. Bu üretimler polyamidler için EMLON ve NYLEM, polypropilenler için EMOPLEN tescilli markaları adı altında ve rekabetçi ürün fiyatları ile piyasalara sunulmaktadır. Ayrıca CARBEM, TERPOL, NYBLEND, POLYACETAL tescilli markalarımızla ABS, PC, PBT, PS, SAN malzemelerinin her türlü üretimi gerçekleştirilmektedir. Tüm markalar ile ilgili ürün çeşitlerimizi ÜRÜNLER bölümünde ayrıntılı olarak görülebilir.

Bu önemli mühendislik plastikleri belli reçetelere bağlı olarak, takviyeli, düz, darbe mukavemeti arttırılmış veya istenmesi halinde geniş kullanım alanı bulunan bazı sektörel standartlara göre de istenilen renkte üretilebilmektedir. Her geçen gün yeni reçeteler, teknolojik gelişmelere ve müşteri isteklerine göre ilave edilmektedir.

Anlayışımıza göre laboratuar bir tesisin beynidir. Buralarda AR-GE faaliyetleri yanı sıra müşterilerimizin özel isteklerinin olabilirliği, kendileri ile doğrudan temas kurularak test edilmektedir.

Her üretim için kullanılan hammadde, yine laboratuarlarımızda çok hassas olarak test edilmekte, sınıflandırılarak formüle edilmektedir. Buradaki amaç en uygun birleşimi ve teknik özellikleri sağlamaktır. Bugün EMAŞ A.Ş. tarafından üretilen mühendislik plastikleri, otomotiv, elektrik – elektronik, dayanıklı tüketim malları, el aletleri ve bahçe ekipmanları sanayilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Bursa Serbest Bölge de (Gemlik) bulunan POLİVİS bünyesinde son teknolojiye uyumlu, yüksek kapasiteli üretim hatları ile polyolefin alaşımlarının üretimi yapılmakta olup, halen beyaz eşya, otomotiv ve elektrik sektörlerinde orijinal parça üreticilerine hammadde tedariki yapmaktadır. Dolayısıyla, Türkiye’ deki üretici ihracatçılar Serbest Bölge imkanlarından yararlanabilmektedir.

İstanbul ve Bursa satış organizasyonundaki çalışanlarımız ile onlara bağlı olarak faaliyet gösteren diğer illerdeki temsilciler müşterilerimiz ile sürekli temas sağlayarak, üretimlerimizin en kısa sürede kendilerine ulaşmasını temin etmektedirler. 

 
EMAŞ PLASTİK İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.