Acıbadem Sigorta

Sağlık

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.acibademsigorta.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

Şirketimiz, 2004 yılından beri Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. markası ile faaliyet göstermekte ve kuruluşundan bugüne, 20 yılı aşkın tecrübesi ile sağlık, hayat ve ferdi kaza branşlarında müşterilerine sigortacılık ürünleri sunmaktadır.
 
Acıbadem Sigorta, sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliği taşımaktadır.
 
2013 yılı içerisinde Malezya Hükümeti’nin stratejik yatırım fonu olan ve sağlık sektörü başta olmak üzere, sigorta sektörü de dahil tüm dünyada 50’nin üzerinde şirkette yatırımları bulunan Khazanah’ın %90 hissesini satın alması ile dünya çapında büyük bir grubun parçası olmuştur. 2016 yılında yapılan hisse devri ile şirketin %100 hissedarı Khazanah grubu içerisinde faaliyet gösteren Avicennia Capital Holding olmuştur.
 
Genel Müdürlüğü Ataşehir’de bulunan Acıbadem Sigorta, Güney Anadolu, Orta Anadolu, Ege, Güney Marmara, Kuzey Marmara Bölge Müdürlükleri ile İstanbul ve Mersin’deki Şube Müdürlükleri ve Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki satış noktalarıyla, 600’e yakın çalışanı ve 238 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla büyümesini sürdürmektedir.
 
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre, sigorta şirketlerinin 2015 yılındaki 3,4 milyar TL olan sağlık branşı prim üretimi, 2016 yılında %23,0 artarak 4,2 milyar TL’ye yükselmiştir. Yıllık enflasyondan arındırılarak hesaplanan reel büyümeye bakıldığında ise sektörün %13,3 oranında büyüdüğü görülmektedir. Bununla birlikte Acıbadem Sigorta’nın 2016 yılındaki sağlık branşında büyüme oranı %41,8 olarak gerçekleşmiş ve “pazar payını en fazla arttıran” şirket olarak %17,2’lik pazar payına ulaşmayı başarmıştır.
 
Şirketimiz, 4.000’e yakın anlaşmalı kurum ağı ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır. Şirketimiz, etkin mali yönetim politikaları ile gücüne güç katarak farklı ihtiyaçlara ve büyük kitlelere uygun imkanlar ile sigorta hizmetleri sunulabilecek şekilde pazarı geliştirme hedefleri doğrultusunda başarı ile ilerlemektedir.

Acıbadem Sigorta İş İlanları

(12 iş ilanı)