Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve HVAC

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 07.30 - 17.00

Kuruluş Yılı

1999

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Yakacak
  • Kaza Sigortası
  • Tam Gün Sağlık Hizmetleri

HakkımızdaArçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Dayanıklı Tüketim Sektöründe yer alan ev ve ticari tip klima üretim şirketi olan Arçelik-LG Klima A.Ş, bir Koç Topluluğu şirketidir.

LG Electronics ile Arçelik A.Ş. 1999 yılında 50 milyon$lık bir yatırım yaparak %50 oranında ortak olmuşlardır.Bu ortaklık sonucu kurulan Arçelik-LG Klima A.Ş. 2000 yılından itibaren başarılı klima üretimini sürdürmektedir.Üretim faaliyetini Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında sürdürmekte, idari bölümleri de yine Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır.

Daimi mavi yaka ve beyaz yaka kadrosu 900  kişiden oluşmakta, mevsimlik olarak Ocak – Ağustos ayları arasında sözleşmeli mavi yaka sayısı 400  kişiye ulaşmaktadır.
 

İnsan Kaynakları ve Çalışma Atmosferi

Vehbi Koç' un "En önemli sermayemiz insan kaynağımızdır" sözünü temel insan kaynakları felsefemiz olarak benimseyerek, insan kaynaklarımızı şirketimizin sadece en önemli kaynağı değil, tüm kaynakları yöneten asıl varlığımız olarak kabul ederiz.

Adaylarda Aranan Özellikler

Biz adaylarımızda;

Takım ruhu ve dayanışmayı,
İç ve Dış Müşteri duyarlılığını,
Sürekli gelişim ve kalite odaklılığını,
Dinamik ve özgüvene sahip olmayı,
Güvenilir ve dürüst olmayı,
Topluma duyarlı olmayı

esas alan değerler bütününü ararız.

Seçme Yerleştirme

Şirketimize Internet, e-mail, fax, posta veya iş istek formu doldurmak yoluyla yapılan tüm başvurular Başvuru Havuzu' na güncellenir. Eleman ihtiyacı doğduğunda, başvurular arasından uygun görülen adaylar ön görüşme için İnsan Kaynakları Bölümü' ne çağırılır. Olumlu olanlar ilgili yöneticinin de katıldığı ikinci bir görüşmeye çağrılır. Duruma göre adaylara ingilizce testi uygulaması da  yapılabilir.  

Kariyer Olanakları ve Performans Değerlendirme

Şirketimizde terfi ve atamalar; şirket kültürüne uygun yeterlilikler, performans sonuçları ve şirket yönetiminde önemli bir yer tutan 6 Sigma Proje çalışmalarına etkin katılım ve yeşil- siyah kuşak eğitim sonuçları baz alınarak yapılır. Her yıl başı ve sonu sistematik olarak gerçekleştirilen performans değerlendirme ile çalışanın o yılki çalışma ve kişisel gelişim planları yapılmakta ve yıl içinde bu planlar gözden geçirilmektedir.

Mükemmel performansa götüren davranışlarla rol model olan ve aynı zamanda iş sonuçlarında sürekli başarıyı yakalayan bütün çalışanlarımız şirketimizde veya diğer Koç Topluluğu şirketleri bünyesinde gelişmeye ve ilerlemeye adaydırlar.

Eğitim ve Geliştirme

Eğitimler; şirket hedefleri ve organizasyonun gereksinimlerine bağlı olarak çalışanların kişisel gelişim planı kapsamında, mükemmel performansa ulaşmak amacıyla yeterliliklere, bilgiye ve beceriye dayalı olarak planlanır.  

Ücretlendirme

Şirketimizde performansa bağlı ücretlendirme esastır. Yıl başlangıcında performans ve enflasyona dayalı artış ve yıl ortasında enflasyon ayarlaması olmak üzere, 16 maaş üzerinden, bir  kez ücret ayarlaması yapılır. 

Akademik Kariyer Olanakları

Karşılıklı mutabakat doğrultusunda çalışanın master, doktora veya özel eğitim olanaklarına katılımı teşvik edilir. 

Sosyal Olanaklar

Çalışanlarımızın sağlık giderlerini karşılayabilmeleri için  Allianz Grup Sağlık Sigortası mevcuttur. Şirket içinde yemek hizmeti verilmekte ve ulaşım hizmetleri Gebze ve İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır.