Ardıç Cam

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Genel Bilgiler

http://www.ardiccam.com.tr

Ardıç Cam

 

Ardıç Cam, 1985 yılında perakende cam satışı ile sektöre girmiş ve 1992 yılında, artan satış kapasitesi ve sektördeki gelişmeleri değerlendirerek toplam cam satışı ve ısıcam üretimine başlamıştır.

Ardıç Cam, 1995 yılında Türkiye Şişe Cam Fabrikaları’nın bayiliğini almıştır. Aynı yıl içinde İstanbul yolu 40. Km.’de 35.000m2’lik arazi içinde 30.000 m2’ kapalı alanı bulunan fabrika binasını faaliyete geçiren Ardıç Cam, sektördeki teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek, Isıcam üretimi için tam donanımlı bir ısıcam üretim hattı ve tam otomatik cam kesme makineleri ile sektördeki yerini almıştır.

Yaklaşık 20 yıldır, kalite anlayışından ödün vermeyen çizgisi ile toptan cam satışına ve ısıcam imalatına devam eder Ardıç Cam, sektördeki farklı alanlara yönelik olarak da üretime başlamıştır. 2001 yılında tam otomatik cam işleme makinelerini de bünyesine katarak, mobilya ve dekorasyon sektörüne yönelik ürünler ağırlıklı olmak üzere ürün yelpazesini genişletmiştir.

Ardıç Cam, tesislerinde, 2003 yılında gerçekleştirilen teknolojik yenilemeler kapsamında temper hattı kurulmuştur. Temperleme işlemi ile ısıl işlemsiz camlara göre beş kat daha dayanıklı ürün imalatı gerçekleştirilmektedir.

Ardıç Cam, günümüzde; float cam, float ayna gibi temel ürünlerden, parapet ve cephe kaplama camlarına, özel nitelikli konut camlarından dekoratif camlara, cam tuğla ve parkelere, cam kapılara, güvenlik camlarından temperli ve kontra saldırı ünitelerine kadar çok farklı ürün gruplarının satışını gerçekleştirmektedir.

Ardıç Cam, her biri konusunda uzman, deneyimli teknik ve idari personeli, uluslararası alandaki teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli yenilenen makine parkuru ile dinamik yapısını geliştirerek, gelecekte de sektördeki prestijini sürdürmeyi ve sektörde bir marka haline gelmeyi hedeflemektedir.

Ardıç Cam 5000 m2’lik kapalı alana sahip fabrikasında, uzman personeli ve bakımlı makina parkuruyla her türlü cam imalatını başarıyla gerçekleştirmektedir. Ardıç Cam, teknik altyapısı ve çağdaş üretim anlayışı ile cam işlemeden temperlemeye, Isıcam üretimine kadar cam üretimindeki tüm aşamaları kendi bünyesinde gerçekleştirmekte ve tüm birimlerde bilgisayar kontrollü makinalar kullanılmaktadır.

Donanımlı teknik altyapısı, titiz çalışma ilkeleri ve çağdaş üretim koşullarına sahip olan Ardıç Cam; üretim planlamadan nakliye ve montaja kadar tüm birimlerinde kalitesini korumakta ve bu konudaki kararlığı ile dünya standartlarıyla buluşmaktadır.

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.00 - 18.00

ÇALIŞAN SAYISI

Beyaz Yaka 25 - 49

Mavi Yaka 150 - 199

KURULUŞ YILI

1985

Ardıç Cam İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.