Genel Bilgiler

“Eğitim, insanoğlunun faaliyetlerinin en kıymetlisidir.”

Kurucumuz Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın 1987 yılında Üsküdar’da bu cümleyle başlattığı yolculuk 1991 yılında Halil Necati İlkokulu ve Ortaokulu, 1994’te Ahmet Mithat Anadolu Lisesi, 2005’te Fen Lisesi ve Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü ile devam etmektedir. Akademik kadromuz ve öğrencilerimiz farklı alanlarda ulusal ve uluslararası birçok başarı elde etmiş, özgün eğitim modelimizle yetişen mezunlarımız birçok uluslararası üniversitede yerlerini almışlardır.

1987’den beri
Hedefimiz, her biri farklı ve değerli çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayarak global ve ideal insanlar yetiştirmektir. Bu hedefe varmak için eğitim modelimizi buna uygun stratejilerle sürekli güncelliyoruz.

Akademik Yaklaşım
Asfa olarak mana ile maddeyi, ruh ile aklı, irfan ile bilgiyi, geçmiş ile geleceği, özgürlük ile özgünlüğü buluşturmak için hazırladığımız eğitim modelimiz ve akademik yaklaşımımızda 6 stratejik anahtar kavrama odaklanıyoruz.

1. #Bireysel: Bireyselleştirilmiş eğitimle içindeki potansiyelini keşfetmiş 2. #Global: Uluslararası akademik başarıya ve global vizyona sahip 3. #İdeal: İnsanlığın geleceğini güzel ahlakıyla ve karakteriyle aydınlatacak 4. #Dil: İki yabancı dille dünyanın her yerinde iş yapabilen 5. #KAD: Kritik Analitik Düşünme (KAD) becerisi gelişmiş ve geleceğin yetenekleri ile donanmış 6. #Zinde: Doğal ve sağlıklı beslenen, aktif spor yapan zinde bireyler… Ayrıntılı bilgi için web sitemizin Akademik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlk Günkü Gibi
Bazen bir insan bir toplumu kurtarır. Bu cümlenin getirdiği sorumluluğun farkındalığıyla ve heyecanıyla tüm enerjimizi/imkanlarımızı seferber ederek geleceğin global ve ideal insanlarını birlikte yetiştirmek istiyoruz.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için öğrenmeyi bir hayat tarzı haline getirmeyi amaçlıyoruz.

İlk gün kurucumuzun söylediği gibi: “Eğitim, insanoğlunun faaliyetlerinin en kıymetlisidir”.
 

Devamını Oku Gizle