Genel Bilgiler

www.bilginoglu-endustri.com.tr

BİLGİNOĞLU ENDÜSTRİ MALZEMELERİ SAN. Ve TİC. A.Ş.
 
 

Bilginoğlu, 1973 yılında Makine Yük. Müh. Ercan Bilginoğulları tarafından Türkiye Sanayisi’nin önde gelen kuruluşlarına yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı endüstriyel ekipmanları, üstün bir hizmet kalitesi ile sağlamak amacıyla kurulmuştur.
Bugün faaliyet konularında, uygulamaları ve yenilikleri ile sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmuştur. Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışını ilke edinen Bilginoğlu’nun merkezi İzmir 1.Sanayi sitesinde yer almaktadır.Ayrıca İstanbul ve Bursa da da şube statüsünde showroom ve depoları bulunmaktadır.

 
VİZYONUMUZ
Türkiye ‘de yetkili satıcısı olduğumuz yabancı şirketlerin önce Türkiye’de daha sonra da Avrupa’daki en güçlü ve bilinen dağıtıcısı (distribütörü) olmak.
MİSYONUMUZ
Faaliyette bulunduğumuz endüstri sektöründeki üç ana grupta; ürün çeşitliliği, teknik destek,servis-dağıtım ağı ve donanımlı personelimizle Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olmak.
 
Bilginoğlu Satış ve Pazarlama Departmanı üç ana bölümden oluşmaktadır.
• Kalite Kontrol Ekipmanları
• Kesici Takımlar
• Dökümhane Malzemeleri

Kurulduğu günden beri kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde eğitim, altyapı ve teknolojiye her türlü yatırımı yapan Bilginoğlu, bugün genç-dinamik-donanımlı kadrosu, bilgi-işlem sistemi, özel stok - sipariş takibi, teklif hazırlama yazılımları, teknik dokümantasyonu, depo-showroom-satış mağazaları, araç filosu ile etkili bir satış organizasyonu kurmuştur.
Bilginoğlu’nun satışını yaptığı ürünler İzmir-İstanbul ve Bursa’daki showroomlarında müşterilerinin bilgisine sunulmakta ve ürün grubuna göre gerekirse demonstrasyon veya numune çalışmaları yapılmaktadır.

Böylece müşterilerin ihtiyaçlarına teknik olarak en uygun ve fiyat-performans oranı en yüksek ürünleri satın almaları sağlanmaktadır.

SATIŞ ORGANİZASYONU
• İZMİR, İSTANBUL ve BURSA’DA bulunan satış ofisleri, showroomlar ve yine İZMİR’DE bulunan 2000 m2 kapalı alanı olan yeni DEPO’SU ile
• ANKARA, KONYA, KAYSERİ, DENİZLİ, ADANA, GAZİANTEP, SAMSUN ve KAHRAMANMARAŞ merkezli bölgelerde güçlü satış organizasyonu ile


YETERLİ STOK
Bilginoğlu Ürün Katalogunda yer alan ürünlerin %99’unun hazır bulundurulduğu stokları ile

SATIŞ DESTEK ve TEKNİK DANIŞMANLIK
Satış ofislerinde konusunda uzmanlaşmış, telefon/e-posta veya firma ziyaretleri ile müşterilerinin ihtiyaçları olan her konuda 7/24 bilgi ve destek veren teknik elemanları ile

SATIŞ SONRASI DESTEK
Özellikle kalite kontrol cihazlarında satış sonrası sürekli destek ve eğitim hizmetleri ile

TAMİR, SERVİS ve KALİBRASYON
Bilginoğlu’nun satış ve bakımını yaptığı müşteriye ait cihazların yerinde veya tamir servisimizde her türlü yedek parça stoğu ile beklemeden, bekletmeden ve iş sürekliliğini aksatmadan tamir eden teknik servisimizle;
Bilginoğlu Satış Organizasyonu; öncelikle müşteri memnuniyetini hedeflemiştir.

 

Devamını Oku Gizle